Setari Cookie-uri

As dori un sfat...fostul ma cauta DIN NOU...

De la: byannca, la data 2009-09-08 11:42:45Mersi de sfat...Cred ca trebuie sa fac buf. Uite azi o sa ma intalnesc cu el si sa ii spun ce am pe suflet si vad yo ce iese pana la urma. Sper sa fie bine. O sa iti zic cum a decurs totul dupa ce s-a terminat. Mc inca o data


Bafta si capul sus n-ai nimic de pierdut.

Postat pe 8 Septembrie 2009 11:45
De la: byannca, la data 2009-09-08 11:44:48Eu cu fosta lui am fost la cutite...ca imi reprosa ca l-am furat...nah nu mi-a picat bine dar nah am inteles situatia...oricum nu i-as fi zic asa ceva ca era problema mea pe care trebuie sa mi-o rezolv eu ca el nu are ce sa imi faca...si chiar daca m-ar fi inteles s-ar si simtit prost si nu vreau asta


Dac stii ca pe actualul nu-l deranjeaza atunci e bine,dar pentru linistea ta termina-l pe fraier.bafta.

Postat pe 8 Septembrie 2009 11:48
mersi:)
byannca
Postat pe 8 Septembrie 2009 11:51
De la: byannca, la data 2009-09-07 02:47:24Buna! Am 19 ani si am o relatie stabila de aprox 2ani. Inainte de prietenu actual am fost cu un tip aprox 5 luni de zile. Eu chiar am pus mult suflet in acea relatie in acel moment si am ramas total dezamagita cand mi-am dat seama ca el nu ii curios de ce am eu in cap ci doar vrea sa facem sex. Atunci eram virgina si l-am refuzat Pt el eram doar un trofeu. Am aflat dupa mult timp ca defapt ma insela. Defapt celalta tipa era oficiala pe care o stiau si parintii eu eram a2a. In ultimul timp a inceput sa ma caute, insistent. SIngura chestie pe care o mai simt pt el este disprept pt ca si-a batut joc efectiv de sentimentele mele de atunci. Tin sa spun ca pe actualul chiar il iubesc. Insa ma tenteaza o idee. Atunci m-a jucat pe degete. Acum ca ma vrea inpoi as vrea sa il joc eu. El stie ca am prieten da nu l-ar deranja in vreun fel. Ma gandesc sa ma fac ca ii cad in plasa si-apoi sa il abandonez si sa ii precize ca eu nu is ca el sa umble cu 2. Voi ce ziceti?


Nu risca sa-ti pierzi relatia actuala pentru o prostie. Daca il ignori pe fostul, cu siguranta ca va suferi ca un caine.

Ignora-l in continuare, e ceea ce merita. :)
franziska_eu
Postat pe 8 Septembrie 2009 11:53
Stiti cum e proverbul...cand doi iti spun ca esti beat sa mergi sa te culci. Avand in vedere ca mi-ati zis mai multe sa il ignor...inseamna ca e ok:)
byannca
Postat pe 8 Septembrie 2009 11:57
Sincer nu merita osteneala.De ce sa te complici pt o simpla razbunare?Oricum ti-ar rade in fata pt ca daca in trecut a actionat asa cum a facut-o ce te face sa crezi ca o sa se simta "atins" de strategia ta?Eu as apela la metoda clasica,adica l-as ignora pur si simplu sau poate,poate mi-as rapi cateva minute din timpul meu pt a-l face sa inteleaga ce ... a fost in trecut si desi a trecut timpul tot asa a ramas,un om de nimic.In fine,e decizia ta dar nu cred ca e cea buna dp meu de vedere.
dirty_dancing
Postat pe 19 Septembrie 2009 12:02
De la: byannca, la data 2009-09-07 02:47:24Buna! Am 19 ani si am o relatie stabila de aprox 2ani. Inainte de prietenu actual am fost cu un tip aprox 5 luni de zile. Eu chiar am pus mult suflet in acea relatie in acel moment si am ramas total dezamagita cand mi-am dat seama ca el nu ii curios de ce am eu in cap ci doar vrea sa facem sex. Atunci eram virgina si l-am refuzat Pt el eram doar un trofeu. Am aflat dupa mult timp ca defapt ma insela. Defapt celalta tipa era oficiala pe care o stiau si parintii eu eram a2a. In ultimul timp a inceput sa ma caute, insistent. SIngura chestie pe care o mai simt pt el este disprept pt ca si-a batut joc efectiv de sentimentele mele de atunci. Tin sa spun ca pe actualul chiar il iubesc. Insa ma tenteaza o idee. Atunci m-a jucat pe degete. Acum ca ma vrea inpoi as vrea sa il joc eu. El stie ca am prieten da nu l-ar deranja in vreun fel. Ma gandesc sa ma fac ca ii cad in plasa si-apoi sa il abandonez si sa ii precize ca eu nu is ca el sa umble cu 2. Voi ce ziceti?

...parerea mea e sa iti vezi de treaba...tu daca ai gresi si poate nu ti/ai da seama ca si cat si cum ai gresit...sau chiar daca ti/ai da seama...si cineva ti/ar face tie una ca asta..sa se faca ..ca iti cade in plasa...ca sa iti dea o lectie...tie ti/ar conveni....ca mie una nu...sau daca crezi ca ti/ar place..atunci pune in practica....dar altfel...ce tie nu/ti place altuia nu/i face....
kudika066423
Postat pe 21 Septembrie 2009 22:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubire adolescentina 11 De la: kudika_8080 21 Iulie 2013 12:31
Nu-l mai inteleg! 20 De la: lally2010 3 Ianuarie 2011 02:26
Mi-e greu, mi-e tare greu..... 50 De la: lizzy74 25 Mai 2009 10:39
Sa fie oare ghinion? 16 De la: kudika327815 31 Octombrie 2010 11:02
hy 12 De la: MaraDonna 23 Octombrie 2009 17:15