Setari Cookie-uri

vr sa imi ucid soacraaaa!!!!!!!!

salut nurorilor! ma numesc Ioana , am 60 de ani si sunt o soacra norocoasa.am 2 gineri si o nora pentru care multumesc Bunului Dumnezeu la orice ora. doamnelor soacre , nu va mai bagati nasul in treburile copiilor. faceti va utile atunci cand sunteti solicitate! lasati bocancii acasa.numai asa nu va exista conflictul intre generatii .mi e mila de tanara generatie; sunt stresati din cauza neajunsurilor si le mai pica si cate o soacra sclerozata pe cap.sunt alaturi de voi nurorilor! va iubesc si va pretuiesc!
kudika069513
Postat pe 18 Octombrie 2009 14:02
De la: colorata_nas, la data 2009-09-27 15:17:28salut dragele mele!!sunt mai veche pe acest forum dar am ales sa imi fac un alt cont pt o problema kre ma macina...am 25 de ani si sunt impreuna cu barbatul iubit de 5ani de zile...de 1an suntem casatoriti si ducem o viata mai mult decat frumoasa...cu o singura exceptie:SOACRA!!!cat timp am avut o rel,fiekre a stat la el aksa...dormea la mine,dormeam la el...dar niciodata nu am stat impreuna unul la celalalt decat pana acum un an cand ne-am casatorit si multumim lui dumnezeu avem casa noastra!!!INSA!!!!nu mai poooot!soacra mea este ft bagacioasa si simt k o sa comit cel mai grav pakt:omorul!suna de peste 20 de ori pe zi,nopate...vrea tot timpul sa fim prezenti la ea(tin sa mentionez k socrul meu este bolnav:accident vascular in 3ani de 3ori,desi are doar 49ani),ne controleaza,"da de ce va duceti mamik acolo,dar nu e mai bine sa stai acasa?sau veniti la noi!".vine cu niste idei tampite:eu sunt insarcinata in 6luni si sunt la a 2a facultate,anu2,si imi spune sa renunt la scoala(nu am dekt invatamant la zi) k nu mai loc de scoala acum...k vine copilu...gata!!insa eu ma simt in stare si nici in ruptul capului nu am de gand sa o ascult,si pana la urma nu am platit 26mil pe an degeaba.este bagacioasa:tot timpul ma suna pe mine sa ma traga de limba in legatura cu sotul meu kre nu sta ft mult la discutii cu ea si i-o reteaza!!!credeti-ma k si el este exasperat iar cateodata se infurie si ii vb destul de neadecvat!!tot timpu' o intereseaza ce mai fac ai mei,ce mai face mama,imi da sfaturi pt mama kre e plekta in afara(k doar si ea a fost si stie cum e).cateodata ne scoate ochii pt masina kre ne-a facut-o cadou de nunta:"k eu m-am plimbat cu masina numai knd sa ma duc la spital,k in rest..."tot timpul imi tranteste niste comentarii legate de mine sau ai mei de ma socheaza!!!am vb cu sotul meu si i-am spus tot ce aveam pe suflet!a incercat sa vorbeasca cu ea intr-un mod frumos dar nu s-a putut!!cand ridik tonu la ea,incepe si plange si incepe"k la kt te-am ajutat eu pe tine".nici el nu mai poate cateodata si cedeaza!tot ce imi spune este:"lasa-o in pace,nu stii cum face?n-o cunosti?taci din gura si tot ce te taie capu' faci".dar acum k sunt insarcinata deja bate apropo'uri sa se mute la noi:"k dak dansa nu vrea sa se lasa de scoala,cine sta cu ala mic?chit k o sa bat drumul de 4-5 ori pe zi,asta e ce sa fac?"si credeti-ma k sunt mii de ex si nu as termina in 3zile de pov!in rest ma inteleg bine cu sotul meu,suntem tineri,ne iubim si vrem o viata frumoasa si tragem cat putem..dar cum nimic nu e roz in viata...va implor orice sfat sau idee este binevenita!!!va pup si scuzati pt imensa poveste!!!





... ... vechea poveste a soacrei ??? ... mai este o noutate pentru cineva ? ... sint doua feluri de soacre problema - cele hiper-active (foarte rare astazi ) si cele singure (foarte raspindite astazi si care au avut unul. maxim doi copii) ... ceea ce se intimpla e foarte normal si nu ar trebui sa ingrijoreze ( ), in final si tu pari a avea aceiasi soarta ... ar trebui sa lasi ifosele la o parte si sa cauti sa o intelegi ...
... nu am inteles de ce faci a doua facultate ??? ... pe care o/ai faci/t-o din prostie ? ... pe prima sau cea de a doua ? ... cred ca inca copilaresti ... daca o sa te maturizezi vreodata ? ...
marco918
Postat pe 18 Octombrie 2009 14:21
Ignora-i toate damblalele si las-o in pace!Nu trebuie sa dai importanta la tot ce zice si ce face! Asa ca sa iau cuvinetele din numele dat topicului de tine..o ucizi pe ea=te sinucizi
Raluca_SA
Postat pe 18 Octombrie 2009 14:31
De la: Madalina2808, la data 2009-10-01 16:18:53si trebuia sa-i raspunzi ca ai nevoie de cat mai multa nevoie de odihna si relaxare pentru bebelus. si daca aveai copil si te odihneai, atunci ar fi fost supravegheat de sotul tau, nu? cum sa ti-l fure?
ce gandire are si ce exprimare...parca-i copil mic.. te doare capul...

e proasta...mor pe genul asta de oameni care-si dau cu parerea in absolut orice si cred ca e litera de lege ce zic ei.
Valitza88
Postat pe 18 Octombrie 2009 14:33
De la: marco918, la data 2009-10-18 14:21:35
De la: colorata_nas, la data 2009-09-27 15:17:28salut dragele mele!!sunt mai veche pe acest forum dar am ales sa imi fac un alt cont pt o problema kre ma macina...am 25 de ani si sunt impreuna cu barbatul iubit de 5ani de zile...de 1an suntem casatoriti si ducem o viata mai mult decat frumoasa...cu o singura exceptie:SOACRA!!!cat timp am avut o rel,fiekre a stat la el aksa...dormea la mine,dormeam la el...dar niciodata nu am stat impreuna unul la celalalt decat pana acum un an cand ne-am casatorit si multumim lui dumnezeu avem casa noastra!!!INSA!!!!nu mai poooot!soacra mea este ft bagacioasa si simt k o sa comit cel mai grav pakt:omorul!suna de peste 20 de ori pe zi,nopate...vrea tot timpul sa fim prezenti la ea(tin sa mentionez k socrul meu este bolnav:accident vascular in 3ani de 3ori,desi are doar 49ani),ne controleaza,"da de ce va duceti mamik acolo,dar nu e mai bine sa stai acasa?sau veniti la noi!".vine cu niste idei tampite:eu sunt insarcinata in 6luni si sunt la a 2a facultate,anu2,si imi spune sa renunt la scoala(nu am dekt invatamant la zi) k nu mai loc de scoala acum...k vine copilu...gata!!insa eu ma simt in stare si nici in ruptul capului nu am de gand sa o ascult,si pana la urma nu am platit 26mil pe an degeaba.este bagacioasa:tot timpul ma suna pe mine sa ma traga de limba in legatura cu sotul meu kre nu sta ft mult la discutii cu ea si i-o reteaza!!!credeti-ma k si el este exasperat iar cateodata se infurie si ii vb destul de neadecvat!!tot timpu' o intereseaza ce mai fac ai mei,ce mai face mama,imi da sfaturi pt mama kre e plekta in afara(k doar si ea a fost si stie cum e).cateodata ne scoate ochii pt masina kre ne-a facut-o cadou de nunta:"k eu m-am plimbat cu masina numai knd sa ma duc la spital,k in rest..."tot timpul imi tranteste niste comentarii legate de mine sau ai mei de ma socheaza!!!am vb cu sotul meu si i-am spus tot ce aveam pe suflet!a incercat sa vorbeasca cu ea intr-un mod frumos dar nu s-a putut!!cand ridik tonu la ea,incepe si plange si incepe"k la kt te-am ajutat eu pe tine".nici el nu mai poate cateodata si cedeaza!tot ce imi spune este:"lasa-o in pace,nu stii cum face?n-o cunosti?taci din gura si tot ce te taie capu' faci".dar acum k sunt insarcinata deja bate apropo'uri sa se mute la noi:"k dak dansa nu vrea sa se lasa de scoala,cine sta cu ala mic?chit k o sa bat drumul de 4-5 ori pe zi,asta e ce sa fac?"si credeti-ma k sunt mii de ex si nu as termina in 3zile de pov!in rest ma inteleg bine cu sotul meu,suntem tineri,ne iubim si vrem o viata frumoasa si tragem cat putem..dar cum nimic nu e roz in viata...va implor orice sfat sau idee este binevenita!!!va pup si scuzati pt imensa poveste!!!





... ... vechea poveste a soacrei ??? ... mai este o noutate pentru cineva ? ... sint doua feluri de soacre problema - cele hiper-active (foarte rare astazi ) si cele singure (foarte raspindite astazi si care au avut unul. maxim doi copii) ... ceea ce se intimpla e foarte normal si nu ar trebui sa ingrijoreze ( ), in final si tu pari a avea aceiasi soarta ... ar trebui sa lasi ifosele la o parte si sa cauti sa o intelegi ...
... nu am inteles de ce faci a doua facultate ??? ... pe care o/ai faci/t-o din prostie ? ... pe prima sau
cea de a doua ? ... cred ca inca copilaresti ... daca o sa te maturizezi vreodata ? ...

frate nu inseamna ca daca vrei sa faci a 2-a fac esti copil...pur si simplu vrei sa inveti mai mult...poti sa faci toata viata facultati si nu inseamna ca esti retardat.
daca taceai filosoafa ramaneai
auzi comentariu.
esti si tu soacra din aia ofticata?sau de ce ai lasat comentariul asta?
doar n-o sa se inchida in casa pt ca are copil si in plus a cerut o parere asa cum fac mai multe femei pe site-ul asta...nu-ti convine topic-ul nu-l citi si taci.
Valitza88
Postat pe 18 Octombrie 2009 14:38
In nici un caz nu permite sa se mute la voi pentru ca parerea mea este ca va v-a face viata imposibila. Poate tocmai asta vrea cu comentariile pe care le face..sa te enerveze pe tine si pe sotul tau asa ca nu ii fa pe plac. Mama mea a avut parte de o soacra mult mai rea, o adevarata scorpie, l-a blestemat pe tata, zicea de multe ori ca eu nu sunt fiica lui si multe...stateau in aceasi casa deoarece tata nu a fost in stare sa se mute de acolo. Sotul tau ar trebui sa o puna la punct ( cred ca numai cu scandal monstru poate, pentru ca cum ai zis, incepe sa planga si asa ) sa inteleaga ca el are o familie si ca nu trebuie sa se bage pentru ca toate problemele va privesc doar pe voi 2. Daca nu se poate nici cum si nu se rezolva problema si devine tot mai rau daca se poate mutati-va in alt oras nu mai raspundeti de fiecare data cand suna :-j. Bunica mea avea sonerie si tot timpu suna la sonerie( chiar si in timpul noptii) sa mearga tata sau mama sa vada ce e baiul cu ea...doar asa de moft sa nu poata ei sta linistiti.
denygirl09
Postat pe 18 Octombrie 2009 14:39
De la: Lacra___, la data 2009-09-29 17:13:35sa stii ca am observat si eu lucrul asta.... ca mamele de fete sunt un pic mai altfel.... cand vine vorba de sotii ficelor lor sau iubitul acestora!!!!! ca daca au si baieti, sunt teroare si ele!!! .... uite ti-o dau ca si exemplu pe mama mea: ea intotdeauna a fost si este o femeie de treaba... nu are absolut nimic impotriva sotului meu si nici nu a avut vreodata... cu cumnatul meu(sotul surorii mele)nici atat.... pe amandoi ii iubeste la fel de mult si tot mereu cand suntem la ea, nu stie ce sa le mai puna sa manance, ii intreaba mereu de vorba, rade cu ei, ii iain brate....
Pe prietena fratelui meu in schimb, NU O POATE VEDEA!!! ca ce??? " nu si-a putut gasi una mai faina???" "ca face ce vrea ea din el, numai ii mananca banii", " ca uita-te si tu cum arata" (e putin plinuta) si lista crede-ma ca poate continua 3 zile, cum ai spus si tu....
crede-ma , cand o vad cum se poarta cu ea, nu o recunosc!!! Cat este ea de buna, cand vine vorba de iubita fratelui meu, ia foc!!!! Nu pot sa imi explic fenomenul..... eu personal mi-am promis sa fiu o soacra exemplu "cand voi fi mare " !!! Sper sa si reusesc....
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Dragelor! Daca vreti va rog sa ma ascultati! Va scriu, aceste randuri in ;cunostinta de cauza;!! Oamenii sunt diferiti! Au trait impreuna si vine ;unul,, una si-i ia de langa noi((mame-tati!)) Mamele de baieti sunt mai ;geloase; ca mamele de fete! Pe dragostea fiilor lor! Este absurd dar asa este! ,,,,,,,,,,,,,,Sunt ;;;soacre si soacre;;! Iar: nurori si gineri la fel::!! Eu am locuit cu ;socru recasatorit si cu mama! La socru, am stat; 4 ani! ,,,,,,,,, La mama?????!!! Am rezistat,,,4luni!!Eu trebuia sa fiu ;;albitru intre mama -sot si invers! Trebuia sa-i ;pup in dos pe fiecare;!! Atunci cand m-am saturat sa i mai pup am plecat in ;chirie; in garsoniera de 12m., 4 persoane!Unde am fost ;fff, fericita;! Eu si familia mea ! Noi si 2 copii, mici! Ne-am crescut copiii singuri, la ;crese si camin, pe schimburi ,uneori ramaneau si copiii singuri! Acum sunt ;;;soacra;;! Baietii sunt in strainatate! De 10ani. Stam la ei cate 5-6 luni, aproape anual! La amandoi! Eu,,nu mi bag ;nasul in oalele lor! Daca vor sa le fac eu ceva,,,le intreb daca vor sa le fac!! Daca: nu, atunci;;;nu!! De asemenea nu comentez la ;nimic; din ceea ce fac ele! Nu le dau ;indicatii pretioase;! Daca vor ceva si ma-ntreaba, da,,, le spun in rest;;;;pauza;!Este ;fff, mare diferenta intre generatii! Tinerii de azi , nu sunt crescuti cum erau cei de ieri sau inainte!! Sa rabde! Nimic! ASA CA;;; SOLUTIA;; = SINGURI;;!! Pt;;; ca fara sa vrei pt, al tau te doare mai mult , decat pt; ceilalti!!! Al tau ;este mai bun, mai frumos((chiar daca nu este!!)decat celalalt, asa ca; decat sa fie un conflict intre ;generatii, mai bine((daca se poate)) singurei!! Acolo va rezolvati fiecare problemele! Va schimbati nr, de telefon, ziceti ca ei si::faceti ca voi::!! Adica asa cum doriti voi!! In privinta sa o omori pe soacra-ta!!! ,,,,,NU I-TI RECOMAND!!! 1. Emama barbatului pe care il iubesti, nu????!! Vine ;;bebe;; trebuie crescut! Cine vrei sa-l creasca???!!! ;;;;;;;;;SOACRA???!! EU I-TI DORESC ,,,NASTERE USOARA,, Nu uita ca; peste ani vei fi si tu soacra!!! Atunci poate si tu vei avea ceva de zis! De comentat! Va doresc; zile senine si ;;tolerati-va ;reciproc;;;soacre,-nurori!! NUMAI BINE TUTUROR! VIATA ESTE ;PREA SCURTA; SA VA CHINUITI!!
kudika017520
Postat pe 18 Octombrie 2009 14:49
Buna,Dk se intimpla sa vina cu bagajele la usa-Io tai direct ca este casa voastra si nu are ce cauta in ea.In fond casa este a ta si usa este a ei.Nu ai de ce sa-i dai atentie,sfideaz-o,nu-i raspunde la telefon,vine la tine nu-i deschide usa si multe altele.Fa tocmai pe dos,Vorbestei frumos dar cu cuvinte TAIOASE.Mult succes si mai vorbim.kiss
aleculelia
Postat pe 18 Octombrie 2009 14:53
De la: Valitza88, la data 2009-10-18 14:38:36
De la: marco918, la data 2009-10-18 14:21:35
De la: colorata_nas, la data 2009-09-27 15:17:28salut dragele mele!!sunt mai veche pe acest forum dar am ales sa imi fac un alt cont pt o problema kre ma macina...am 25 de ani si sunt impreuna cu barbatul iubit de 5ani de zile...de 1an suntem casatoriti si ducem o viata mai mult decat frumoasa...cu o singura exceptie:SOACRA!!!cat timp am avut o rel,fiekre a stat la el aksa...dormea la mine,dormeam la el...dar niciodata nu am stat impreuna unul la celalalt decat pana acum un an cand ne-am casatorit si multumim lui dumnezeu avem casa noastra!!!INSA!!!!nu mai poooot!soacra mea este ft bagacioasa si simt k o sa comit cel mai grav pakt:omorul!suna de peste 20 de ori pe zi,nopate...vrea tot timpul sa fim prezenti la ea(tin sa mentionez k socrul meu este bolnav:accident vascular in 3ani de 3ori,desi are doar 49ani),ne controleaza,"da de ce va duceti mamik acolo,dar nu e mai bine sa stai acasa?sau veniti la noi!".vine cu niste idei tampite:eu sunt insarcinata in 6luni si sunt la a 2a facultate,anu2,si imi spune sa renunt la scoala(nu am dekt invatamant la zi) k nu mai loc de scoala acum...k vine copilu...gata!!insa eu ma simt in stare si nici in ruptul capului nu am de gand sa o ascult,si pana la urma nu am platit 26mil pe an degeaba.este bagacioasa:tot timpul ma suna pe mine sa ma traga de limba in legatura cu sotul meu kre nu sta ft mult la discutii cu ea si i-o reteaza!!!credeti-ma k si el este exasperat iar cateodata se infurie si ii vb destul de neadecvat!!tot timpu' o intereseaza ce mai fac ai mei,ce mai face mama,imi da sfaturi pt mama kre e plekta in afara(k doar si ea a fost si stie cum e).cateodata ne scoate ochii pt masina kre ne-a facut-o cadou de nunta:"k eu m-am plimbat cu masina numai knd sa ma duc la spital,k in rest..."tot timpul imi tranteste niste comentarii legate de mine sau ai mei de ma socheaza!!!am vb cu sotul meu si i-am spus tot ce aveam pe suflet!a incercat sa vorbeasca cu ea intr-un mod frumos dar nu s-a putut!!cand ridik tonu la ea,incepe si plange si incepe"k la kt te-am ajutat eu pe tine".nici el nu mai poate cateodata si cedeaza!tot ce imi spune este:"lasa-o in pace,nu stii cum face?n-o cunosti?taci din gura si tot ce te taie capu' faci".dar acum k sunt insarcinata deja bate apropo'uri sa se mute la noi:"k dak dansa nu vrea sa se lasa de scoala,cine sta cu ala mic?chit k o sa bat drumul de 4-5 ori pe zi,asta e ce sa fac?"si credeti-ma k sunt mii de ex si nu as termina in 3zile de pov!in rest ma inteleg bine cu sotul meu,suntem tineri,ne iubim si vrem o viata frumoasa si tragem cat putem..dar cum nimic nu e roz in viata...va implor orice sfat sau idee este binevenita!!!va pup si scuzati pt imensa poveste!!!





... ... vechea poveste a soacrei ??? ... mai este o noutate pentru cineva ? ... sint doua feluri de soacre problema - cele hiper-active (foarte rare astazi ) si cele singure (foarte raspindite astazi si care au avut unul. maxim doi copii) ... ceea ce se intimpla e foarte normal si nu ar trebui sa ingrijoreze ( ), in final si tu pari a avea aceiasi soarta ... ar trebui sa lasi ifosele la o parte si sa cauti sa o intelegi ...
... nu am inteles de ce faci a doua facultate ??? ... pe care o/ai faci/t-o din prostie ? ... pe prima sau
cea de a doua ? ... cred ca inca copilaresti ... daca o sa te maturizezi vreodata ? ...

frate nu inseamna ca daca vrei sa faci a 2-a fac esti copil...pur si simplu vrei sa inveti mai mult...poti sa faci toata viata facultati si nu inseamna ca esti retardat.
daca taceai filosoafa ramaneai
auzi comentariu.
esti si tu soacra din aia ofticata?sau de ce ai lasat comentariul asta?
doar n-o sa se inchida in casa pt ca are copil si in plus a cerut o parere asa cum fac mai multe femei pe site-ul asta...nu-ti convine topic-ul nu-l citi si taci.





... ... poti sa inveti mai mult ???!!! ... ... tu traiesti in romania ? ... ...
... tocmai pentru ca va avea copil trebuie sa se maturizeze ... timpul si banii aruncati de dragul plimbatului prin ''mediile'' universitare ar avea o intrebuintare mai buna ... credeam ca asta intelege toata lumea ... e plina romania de zombi cu 2-3 facultati si mastere (sint destui baieti pentru care scoala era unica solutie de a scapa de armata - ) iar rezultatele se vad ... jeg si mizerie umana cit cuprinde ...
marco918
Postat pe 18 Octombrie 2009 14:55
Draga mea, te compatimesc! Stii probabil ca un parinte, sot, copil il ai asa cum il inveti, iar invatul are si dezvat..Sfatul meu este sa pui urgent lucurile la punct: spune-i direct soacrei tale ca nu vrei sa se mute cu tine, ca nu renunti la facultate si ca te deranjeaza 30 de telefoane pe zi. Si asta in cadrul aceleiasi conversatii, ca sa nu pierzi timp! Ce ai de pierdut? Sotul tau deja ii ignora pretentiile, iar tu ai nevoie de spatiu si liniste pe care trebuie sa le cuceresti. in cel mai rau caz, vei auzi reprosrile pecare te sfatuiesc sa le ignori: tu stii foarte bie ca atunci cand soacra va avea realmente nevoie de ajutor, ii veti fi alaturi!! Ce importanta are ce crede sau spune ea?
Important este insa sa pui lucrurile la punct, ca nu ai nimic de pierdut. Ba cred ca, in sinea lui, sotul tau abia astepta sa faci acest pas si te va sprijini in totalitate. Mult succes1
shalimar0977
Postat pe 18 Octombrie 2009 14:59
Jos educatia ,jos facultatile,traiasca soacrele cretine si prostia!!!!!!!!!!!!!!

Postat pe 18 Octombrie 2009 15:01
De la: scorpio67, la data 2009-10-18 15:01:13Jos educatia ,jos facultatile,traiasca soacrele cretine si prostia!!!!!!!!!!!!!!
,,,,,,,,,,,,,,,, ACUM,,,, VOI, AVAND BARBATI((BAIETII NOSTRI,,)) JOS SOACRELE!! URA!!!! FATA! NU BAGA IN SEAMA, CEEA CE NU TREBUIE BAGAT!! INVATA, NASTE, SI IUBESTE CE AI! VIATA ESTE FF, SCURTA! PROFITA DE TOT! IGNORA;PROSTIA;!! CU DRAG ;;O SOACRA CU ,,,,2 NURORI!! VA :: NURORILOR DRAGI!!!
kudika017520
Postat pe 18 Octombrie 2009 15:19
De la: Chrys4Angel, la data 2009-10-18 13:52:54Dupa sase luni de fericire conjugala, Bill si Jane sedeau in fata focului, linistiti,cand se auzi un ciocanit in usa. Bill se duse si o deschise. Cine era? Soacra lui, cu doua geamantane.
- Vreau sa stau aici, spuse soacra.
- Foarte bine. Acolo sa stai! Ii replica Bill. Si ii tranti usa in nas.



foarte bun!!!!! cu mentiunea ca eu tranteam usa!
greierash_is_back
Postat pe 18 Octombrie 2009 15:21
buna draga mea,imi pare rau ce se intampla dar nu-ti pune mintea cu ea ca are o problema femeia sieu am o problema asemanatoare cu a ta,dar important e ca sotul tau vede cum e ea si nu prea o baga inseama,ca daca era mamos era si mai aiurea,dar ti-am zis nuo baga in seama ca imbatranesti inaintea ei,cu bebele te poti descurca singura crede-ma ca nu ai nevoie de ea:) te pop si bafta msi vb:)
naughty_
Postat pe 18 Octombrie 2009 15:22
apeleaza si tu la 9595 dr andrei!!!...sau poate amandoua ...daca tot nimic inteligent nu-ti trece prin capusor!!!
tury65
Postat pe 18 Octombrie 2009 15:23
Auzi fato, dar te-ai gandit ca inainte sa fie sotul tau a fost fiul ei, si inca mai este?...Cred ca esti putin dusa....fa-ti un control mai intai psiholog...parintii sunt parinti , asa cum iti iubesti sotu iubeste-ti si soacra, ca in plus de-asta ea iti vrea binele...dar....ce sa-i facem in ziua de azi preferati o bona decat mamele , care va stau in coasta....i-ati doamna o bona, sa te lase eventual sotu pt ea;)...ca mai sunt si cazuri de-astea...Si in plus....ce sti tu de cresterea unui copil ?nimic...pe cand soacra`ta care iti sta in gat, stie mai multe
mylena
Postat pe 18 Octombrie 2009 15:27
De la: colorata_nas, la data 2009-09-27 15:17:28salut dragele mele!!sunt mai veche pe acest forum dar am ales sa imi fac un alt cont pt o problema kre ma macina...am 25 de ani si sunt impreuna cu barbatul iubit de 5ani de zile...de 1an suntem casatoriti si ducem o viata mai mult decat frumoasa...cu o singura exceptie:SOACRA!!!cat timp am avut o rel,fiekre a stat la el aksa...dormea la mine,dormeam la el...dar niciodata nu am stat impreuna unul la celalalt decat pana acum un an cand ne-am casatorit si multumim lui dumnezeu avem casa noastra!!!INSA!!!!nu mai poooot!soacra mea este ft bagacioasa si simt k o sa comit cel mai grav pakt:omorul!suna de peste 20 de ori pe zi,nopate...vrea tot timpul sa fim prezenti la ea(tin sa mentionez k socrul meu este bolnav:accident vascular in 3ani de 3ori,desi are doar 49ani),ne controleaza,"da de ce va duceti mamik acolo,dar nu e mai bine sa stai acasa?sau veniti la noi!".vine cu niste idei tampite:eu sunt insarcinata in 6luni si sunt la a 2a facultate,anu2,si imi spune sa renunt la scoala(nu am dekt invatamant la zi) k nu mai loc de scoala acum...k vine copilu...gata!!insa eu ma simt in stare si nici in ruptul capului nu am de gand sa o ascult,si pana la urma nu am platit 26mil pe an degeaba.este bagacioasa:tot timpul ma suna pe mine sa ma traga de limba in legatura cu sotul meu kre nu sta ft mult la discutii cu ea si i-o reteaza!!!credeti-ma k si el este exasperat iar cateodata se infurie si ii vb destul de neadecvat!!tot timpu' o intereseaza ce mai fac ai mei,ce mai face mama,imi da sfaturi pt mama kre e plekta in afara(k doar si ea a fost si stie cum e).cateodata ne scoate ochii pt masina kre ne-a facut-o cadou de nunta:"k eu m-am plimbat cu masina numai knd sa ma duc la spital,k in rest..."tot timpul imi tranteste niste comentarii legate de mine sau ai mei de ma socheaza!!!am vb cu sotul meu si i-am spus tot ce aveam pe suflet!a incercat sa vorbeasca cu ea intr-un mod frumos dar nu s-a putut!!cand ridik tonu la ea,incepe si plange si incepe"k la kt te-am ajutat eu pe tine".nici el nu mai poate cateodata si cedeaza!tot ce imi spune este:"lasa-o in pace,nu stii cum face?n-o cunosti?taci din gura si tot ce te taie capu' faci".dar acum k sunt insarcinata deja bate apropo'uri sa se mute la noi:"k dak dansa nu vrea sa se lasa de scoala,cine sta cu ala mic?chit k o sa bat drumul de 4-5 ori pe zi,asta e ce sa fac?"si credeti-ma k sunt mii de ex si nu as termina in 3zile de pov!in rest ma inteleg bine cu sotul meu,suntem tineri,ne iubim si vrem o viata frumoasa si tragem cat putem..dar cum nimic nu e roz in viata...va implor orice sfat sau idee este binevenita!!!va pup si scuzati pt imensa poveste!!!


ufff doamneeee povestea ta draga meas e si trista si amuzanta in acelasi timp

te sfatuiesc sa-i administrezi o injectie cu aer. e cea mai usoara metoda de-a scapa de dansa si cea mai grea de depistat

mutatul ei la voi in casaq va fi decat in avantajul tau caci vei avea mai multe oportunitati

o lasi sa se mute la tine,prima zi va fi extenuanta pentru saraca femeie,o vei pune cumva sa munceasca si mai mult,fiind mai obosita va dormi mai adanc

cu cat doarme mai adanc,cu ata va fi mai usor sa o injectezi.
cel mai important e sa faci sa dospara orice dovada,orice urma a armei

seringa nu trebuie aruncata direct in dambovita....trebuie bagata in clor sa distruga orice urma de adn al babei. abea dupa clor o poti arunca in dambovita

dupa injectie,fa dragoste ca o nebuna cu sotul,sau macar un sex oral nebun ca sa fie sigur ca ai fost numai langa el cand politia va intreba ce si cum.

moartea femeii va veni in cateva minute,in liniste,in urma unui atac celebral provocat de bulele de aer ce vor trece prin creier. sau inima va pocni....tot in liniste

e posibil sa nu faca nici autopsie in asemenea caz


daca esti prinsa cumva sa nu cumva sa rostesti numele meu. sa nu spui.."micnegru si urat mi-a dat idea ca te baga la balaceanca


astept ci nerabdare sa citesc despre reusitele tale si ca vei trai fericita pana la adanci batraneti alaturi de copii si sotul tau
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 18 Octombrie 2009 15:28
De la: mylena, la data 2009-10-18 15:27:29Auzi fato, dar te-ai gandit ca inainte sa fie sotul tau a fost fiul ei, si inca mai este?...Cred ca esti putin dusa....fa-ti un control mai intai psiholog...parintii sunt parinti , asa cum iti iubesti sotu iubeste-ti si soacra, ca in plus de-asta ea iti vrea binele...dar....ce sa-i facem in ziua de azi preferati o bona decat mamele , care va stau in coasta....i-ati doamna o bona, sa te lase eventual sotu pt ea;)...ca mai sunt si cazuri de-astea...Si in plus....ce sti tu de cresterea unui copil ?nimic...pe cand soacra`ta care iti sta in gat, stie mai multe


Ce idee ! Cum poate iubi o straina care se mai si poarta urat cu ea?
Pentru crescut copii sunt scrise carti nu e nevoie sa suporti o baba osteoporotica si sclerozata.

Postat pe 18 Octombrie 2009 15:29
specific insistent ca pe cat de sinsistra pe ata de inocenta e GLUMA MEA!!!!

nu raspund de actiunile norelor ce vor citi acest topic

cine vrea sa-mi fei sotie,sa se asigure ca ma voi intelege cu mamica ei mai intai
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 18 Octombrie 2009 15:34
sunt orfan

caut sotie
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 18 Octombrie 2009 15:36
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2009-10-18 15:34:07specific insistent ca pe cat de sinsistra pe ata de inocenta e GLUMA MEA!!!!

nu raspund de actiunile norelor ce vor citi acest topic

cine vrea sa-mi fei sotie,sa se asigure ca ma voi intelege cu mamica ei mai intai


Pe mine ma vrei? Eu nu am mama.

Postat pe 18 Octombrie 2009 15:38
De la: scorpio67, la data 2009-10-18 15:38:11
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2009-10-18 15:34:07specific insistent ca pe cat de sinsistra pe ata de inocenta e GLUMA MEA!!!!

nu raspund de actiunile norelor ce vor citi acest topic

cine vrea sa-mi fei sotie,sa se asigure ca ma voi intelege cu mamica ei mai intai


Pe mine ma vrei? Eu nu am mama.

offf doamne de i-mi doream o veverita ca tine
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 18 Octombrie 2009 15:44
SANAX !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a_lexia89
Postat pe 18 Octombrie 2009 15:48
De la: scorpio67, la data 2009-10-18 15:38:11
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2009-10-18 15:34:07specific insistent ca pe cat de sinsistra pe ata de inocenta e GLUMA MEA!!!!

nu raspund de actiunile norelor ce vor citi acest topic

cine vrea sa-mi fei sotie,sa se asigure ca ma voi intelege cu mamica ei mai intai


Pe mine ma vrei? Eu nu am mama.


auzi veveritooo????

nu esti prea maritata ??????

ia vezi ca te trag de coada aia stufoasa de nu te vezi
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 18 Octombrie 2009 15:52
De la: a_lexia89, la data 2009-10-18 15:48:56SANAX !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


xanax draga!
greierash_is_back
Postat pe 18 Octombrie 2009 15:56
De la: marco918, la data 2009-10-18 14:55:34
De la: Valitza88, la data 2009-10-18 14:38:36
De la: marco918, la data 2009-10-18 14:21:35
De la: colorata_nas, la data 2009-09-27 15:17:28salut dragele mele!!sunt mai veche pe acest forum dar am ales sa imi fac un alt cont pt o problema kre ma macina...am 25 de ani si sunt impreuna cu barbatul iubit de 5ani de zile...de 1an suntem casatoriti si ducem o viata mai mult decat frumoasa...cu o singura exceptie:SOACRA!!!cat timp am avut o rel,fiekre a stat la el aksa...dormea la mine,dormeam la el...dar niciodata nu am stat impreuna unul la celalalt decat pana acum un an cand ne-am casatorit si multumim lui dumnezeu avem casa noastra!!!INSA!!!!nu mai poooot!soacra mea este ft bagacioasa si simt k o sa comit cel mai grav pakt:omorul!suna de peste 20 de ori pe zi,nopate...vrea tot timpul sa fim prezenti la ea(tin sa mentionez k socrul meu este bolnav:accident vascular in 3ani de 3ori,desi are doar 49ani),ne controleaza,"da de ce va duceti mamik acolo,dar nu e mai bine sa stai acasa?sau veniti la noi!".vine cu niste idei tampite:eu sunt insarcinata in 6luni si sunt la a 2a facultate,anu2,si imi spune sa renunt la scoala(nu am dekt invatamant la zi) k nu mai loc de scoala acum...k vine copilu...gata!!insa eu ma simt in stare si nici in ruptul capului nu am de gand sa o ascult,si pana la urma nu am platit 26mil pe an degeaba.este bagacioasa:tot timpul ma suna pe mine sa ma traga de limba in legatura cu sotul meu kre nu sta ft mult la discutii cu ea si i-o reteaza!!!credeti-ma k si el este exasperat iar cateodata se infurie si ii vb destul de neadecvat!!tot timpu' o intereseaza ce mai fac ai mei,ce mai face mama,imi da sfaturi pt mama kre e plekta in afara(k doar si ea a fost si stie cum e).cateodata ne scoate ochii pt masina kre ne-a facut-o cadou de nunta:"k eu m-am plimbat cu masina numai knd sa ma duc la spital,k in rest..."tot timpul imi tranteste niste comentarii legate de mine sau ai mei de ma socheaza!!!am vb cu sotul meu si i-am spus tot ce aveam pe suflet!a incercat sa vorbeasca cu ea intr-un mod frumos dar nu s-a putut!!cand ridik tonu la ea,incepe si plange si incepe"k la kt te-am ajutat eu pe tine".nici el nu mai poate cateodata si cedeaza!tot ce imi spune este:"lasa-o in pace,nu stii cum face?n-o cunosti?taci din gura si tot ce te taie capu' faci".dar acum k sunt insarcinata deja bate apropo'uri sa se mute la noi:"k dak dansa nu vrea sa se lasa de scoala,cine sta cu ala mic?chit k o sa bat drumul de 4-5 ori pe zi,asta e ce sa fac?"si credeti-ma k sunt mii de ex si nu as termina in 3zile de pov!in rest ma inteleg bine cu sotul meu,suntem tineri,ne iubim si vrem o viata frumoasa si tragem cat putem..dar cum nimic nu e roz in viata...va implor orice sfat sau idee este binevenita!!!va pup si scuzati pt imensa poveste!!!





... ... vechea poveste a soacrei ??? ... mai este o noutate pentru cineva ? ... sint doua feluri de soacre problema - cele hiper-active (foarte rare astazi ) si cele singure (foarte raspindite astazi si care au avut unul. maxim doi copii) ... ceea ce se intimpla e foarte normal si nu ar trebui sa ingrijoreze ( ), in final si tu pari a avea aceiasi soarta ... ar trebui sa lasi ifosele la o parte si sa cauti sa o intelegi ...
... nu am inteles de ce faci a doua facultate ??? ... pe care o/ai faci/t-o din prostie ? ... pe prima sau
cea de a doua ? ... cred ca inca copilaresti ... daca o sa te maturizezi vreodata ? ...

frate nu inseamna ca daca vrei sa faci a 2-a fac esti copil...pur si simplu vrei sa inveti mai mult...poti sa faci toata viata facultati si nu inseamna ca esti retardat.
daca taceai filosoafa ramaneai
auzi comentariu.
esti si tu soacra din aia ofticata?sau de ce ai lasat comentariul asta?
doar n-o sa se inchida in casa pt ca are copil si in plus a cerut o parere asa cum fac mai multe femei pe site-ul asta...nu-ti convine topic-ul nu-l citi si taci.





... ... poti sa inveti mai mult ???!!! ... ... tu traiesti in romania ? ... ...
... tocmai pentru ca va avea copil trebuie sa se maturizeze ... timpul si banii aruncati de dragul plimbatului prin ''mediile'' universitare ar avea o intrebuintare mai buna ... credeam ca asta intelege toata lumea ... e plina romania de zombi cu 2-3 facultati si mastere (sint destui baieti pentru care scoala era unica solutie de a scapa de armata - ) iar rezultatele se vad ... jeg si mizerie umana cit cuprinde ...

da traiesc in romania si voi fi medic veterinar si da consider ca educatia este mai importanta decat sa torni "n" copii.
doar se zice ca am evoluat de la starea primitiva de acum cativa ani.
si nu trebuie sa faci copil doar ca sa te maturizezi ci poti sa-l faci pt ca ca ti-l doresti.
eu nu vb de cei care aleg sa faca o facultate asa ca sa aiba o diploma...eu vb de cei care chiar vor sa faca ceva cu acea facultate...da exista astfel de oameni.
eu una fac o facultate pt ca vreau sa profesez in domeniu.
tu ai facut copii ca sa scapi de studii?
Valitza88
Postat pe 18 Octombrie 2009 15:56
De la: a_lexia89, la data 2009-10-18 15:48:56SANAX !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


neah!!! e prea scump,trebuie prea mult,lasa urme la autopsie....deloc nu esti inspirata

angelo_micnegrusiurat
Postat pe 18 Octombrie 2009 15:56
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2009-10-18 15:52:56
De la: scorpio67, la data 2009-10-18 15:38:11
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2009-10-18 15:34:07specific insistent ca pe cat de sinsistra pe ata de inocenta e GLUMA MEA!!!!

nu raspund de actiunile norelor ce vor citi acest topic

cine vrea sa-mi fei sotie,sa se asigure ca ma voi intelege cu mamica ei mai intai


Pe mine ma vrei? Eu nu am mama.


auzi veveritooo????

nu esti prea maritata ??????

ia vezi ca te trag de coada aia stufoasa de nu te vezi


Pentru tine fac orice,divortez,ma las ciufulita,anything.

Postat pe 18 Octombrie 2009 16:02
De la: scorpio67, la data 2009-10-18 16:02:47
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2009-10-18 15:52:56
De la: scorpio67, la data 2009-10-18 15:38:11
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2009-10-18 15:34:07specific insistent ca pe cat de sinsistra pe ata de inocenta e GLUMA MEA!!!!

nu raspund de actiunile norelor ce vor citi acest topic

cine vrea sa-mi fei sotie,sa se asigure ca ma voi intelege cu mamica ei mai intai


Pe mine ma vrei? Eu nu am mama.


auzi veveritooo????

nu esti prea maritata ??????

ia vezi ca te trag de coada aia stufoasa de nu te vezi


Pentru tine fac orice,divortez,ma las ciufulita,anything.


lasa draga nu mai divorta tu repede....vrei sa imparti averea?????

ce drecu mai mancam???coada ta stufoasa???

baga repede o injectie
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 18 Octombrie 2009 16:08
CRED K TE CONFRUNTI K O PROBLEMA DESTUL DE SERIOASA,SI PLUS DE ASTA F STRESANTA.CEL MAI BN AR FI SA VORBITI AMAN2 CU EA,SI SA-I EXPLICATI CA AVETI NEVOIE DE LINISTE,SI DE MAI MULTA INTIMITATE,NU UNA 2 HAI LA MINE..PTR CA SUNTETI TINERII SI VRETI SA PETRECETI CAT MAI MULT TIMP IMPREUNA! SI PLUS DE ASTA PUNE'O KTEVA MINUTE IN LOCU' TAU,ADU'I AMINTE DE TINERETEA EI,DACA EI I-AR FI PLACUT SA I SE FACA ASA....?iti urez succes!si poate o sa inteleaga1
giorgiana_viorica2000
Postat pe 18 Octombrie 2009 16:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vrea sa ne despartim? 39 De la: Khristie 11 Mai 2010 13:48
Dilema 9 De la: Madalina_Gabriela_3 5 Noiembrie 2013 12:06
dupa atata timp..... 10 De la: eka 14 Octombrie 2009 12:44
Cum sa il uit daca nu mi-a gresit cu nimic? 4 De la: adina_m11 8 August 2009 17:48
O poveste cu despartiri si impacari repetate 10 De la: 18 Aprilie 2013 10:46