Setari Cookie-uri

Cat de" frumos" ne mint barbatii

Ce minciuni mai spun bãrbaþii...


"Aºa cum bãrbaþii nu ºtiu ºi nu vor ºti niciodatã ce gândesc femeile, nici ele nu pot fi mereu suficient de perspicace pentru a-ºi da seama când ºi ce mint bãrbaþii. ªi totuºi, existã câteva minciuni pe care un bãrbat le va rosti cel puþin o datã în viaþã, aºa cã, doamnelor, fiþi pe fazã!

Se spune cã uneori minciunile sunt un rãu necesar, însã, de cele mai multe ori, adevãrul este cel care, într-adevãr, ne elibereazã. Fiecare dintre noi poate încerca sã îºi justifice minciunile, fie convingându-se în primul rând pe sine, fie pur ºi simplu îmbunãtãþindu-ºi talentul de a spune „gogoºi“. Oricare ar fi abordarea, cel mai grav aspect al minciunii este cã, atunci când puneþi capul pe pernã, ºtiþi cã aþi ascuns adevãrul.

ªi totuºi... acest lucru nu este valabil ºi în cazul bãrbaþilor. Se pare cã în genele domnilor stã scris talentul de a spune fãrã remuºcãri anumite minciuni, mai mult sau mai puþin inofensive, involuntar sau nu. Iatã, în ordinea inversã importanþei lor, cele zece minciuni pe care bãrbaþii aleg sã le spunã partenerelor cu zâmbetul pe buze, convinºi fiind cã „gogoaºa“ îi va scãpa de complicaþii.

Nu, rochia asta nu te face sã pari grasã

Urmãtoarea situaþie nu este necunoscutã nici unei doamne ºi domniºoare. Vã pregãtiþi sã ieºiþi într-o searã în oraº ºi, dupã ce aþi terminat pregãtirile, îl întrebaþi pe iubitul dumneavoastrã: „Arãt grasã îmbrãcatã aºa?“. Rãspunsul este invariabil acelaºi: „Nu, draga mea, arãþi foarte bine, eºti foarte frumoasã“. Nu credeþi asemenea dulcegãrii. Omul dã acest rãspuns pentru a scãpa de explicaþii suplimentare ºi pentru a vã determina sã plecaþi odatã de acasã.

Nu îmi face nici o plãcere sã mã duc la strip-tease

Aceastã afirmaþie este complet neadevãratã. Pentru bãrbaþi, cluburile de strip-tease, la fel ca filmele deocheate, sunt modalitãþi de reîntoarcere la instinctul primar, pe care ei nu le pot ignora. Pur ºi simplu, bãrbaþilor le place sã vadã femei dansând goale pe o scenã, oricât de degradant ar pãrea asta în ochii unei alte femei. ªi totuºi, domnii mint în legãturã cu aceastã plãcere pentru simplul motiv cã vor sã îºi convingã partenerele cã, în afarã de ele, nu existã altã femeie cu care sã aibã fantezii de vreun fel.

Discutãm mai târziu subiectul

De fapt, domnii folosesc aceastã propoziþie ca pe un subterfugiu pentru a pune capãt certurilor care riscã sã ia o turnurã ce nu le convine. În cele mai multe cazuri, subiectul nu este reluat nici mai târziu, nici altã datã. Numai cã, amânând deznodãmântul, bãrbaþii vor sã sublinieze cât de inutil este ca discuþia sã continue în contradictoriu pe un subiect pe care ei îl considerã lipsit de importanþã.

Semeni foarte bine cu Jennifer Lopez

Cel mai frumos compliment adresat unei femei poate fi în acelaºi timp ºi cea mai mare minciunã. Este adevãrat cã un compliment creºte încrederea în sine a unei femei, însã un compliment exagerat face mai mult rãu decât bine. ªi, sã fim sincere, din pãcate nu toate femeile se pot mândri cu vreo asemãnare cu celebra solistã.

Îmi place la nebunie cum gãteºti

Existã ºi femei care sunt catastrofe în bucãtãrie sau care abia reuºesc sã prãjeascã pâine fãrã a consulta cartea de bucate. Ele ºtiu asta. ªi totuºi, partenerii încearcã sã le îmbuneze, zâmbind forþat ºi lãudând calitatea preparatelor. Aceastã micã minciunã poate veni în ajutorul doamnelor nepricepute într-ale gastronomiei: fie nu vor fi nevoite sã rabde criticile, fie vor primi mai mult ajutor în bucãtãrie, pentru ca „gogoaºa“ sã nu fie gãtitã prea des.

Nu mã gândesc niciodatã la alte femei

Nu credeþi bãrbaþii care spun aºa ceva. ªi aceastã minciunã este un fel de negare a sentimentelor pe care bãrbaþii sunt programaþi genetic sã le experimenteze. Orice bãrbat se gândeºte ºi la alte femei, indiferent câtã integritate ar avea. Numai cã, pentru a nu rãni sentimentele partenerei, se jurã cu mâna pe inimã cã nici o altã femeie, realã sau imaginarã, nu ocupã vreun loc în mintea lui. Oricum, doamnelor, atâta timp cât iubitul dumneavoastrã nu a fãcut o obsesie pentru altcineva, nu este aºa grav cã se mai gândeºte din când în când la tipa care a apãrut pe coperta vreunei reviste.

Nu mã deranjeazã cã îmi foloseºti aparatul de ras sã te epilezi

Este o minciunã nevinovatã pe care domnii o folosesc pentru a evita o ceartã absurdã. În secret, bãrbaþii mãrturisesc cã îi calcã pe nervi ideea cã aparatul lor de ras este folosit ºi în alte scopuri, dar acesta este un subiect prea puþin important. Numai cã ar fi bine sã nu vã miraþi când nu veþi mai gãsi la vedere aparatul de ras, deºi partenerul insistã cã puteþi sã îl folosiþi ori de câte ori aveþi nevoie.

Mã dau în vânt dupã comediile romantice

Bãrbaþii spun unele neadevãruri doar pentru a nu-ºi consuma inutil energia, iar acesta este unul dintre ele. În loc sã vã explice în mod repetat cât de puþin plauzibile, prosteºti ºi plictisitoare sunt comediile romantice, pentru domni e mai simplu sã facã altceva în timp ce dumneavoastrã vã uitaþi la filmele respective ºi, în plus, sã se bucure de avantajele de a avea o iubitã binedispusã de poveºtile peliculelor.

Îmi place la nebunie sã petrec timp cu ai tãi!

Întrucât ºtiu cã pentru a ajunge la inima unei femei este nevoie sã se înþeleagã bine cu pãrinþii ei, bãrbaþii obiºnuiesc sã spunã cã le place sã meargã în vizitã la socri ºi sã petreacã timp în compania lor. Nu îi credeþi întotdeauna, dar apreciaþi faptul cã mãcar depun eforturi ºi se comportã civilizat atunci când intrã în contact cu familia dumneavoastrã.

Îmi pare rãu...

„Îmi pare rãu!“ este una dintre replicile pe care le auziþi foarte des, însã, din pãcate, nu este mereu sincerã. Deºi ºtiu cã aceste trei cuvinte folosite în mod isteþ sunt cea mai bunã scãpare a bãrbaþilor ºi cea mai bunã metodã de a transforma cearta în zâmbet, multe doamne acceptã scuzele, mai ales dacã sunt spuse cu convingere. ªi, de ce sã nu recunoaºtem: este o strategie la care ºi femeile apeleazã din când în când, pentru aceleaºi motive ºi în acelaºi scop ca ºi domnii. "

Postat pe 6 Noiembrie 2009 09:41
Ce ziceti,stiti si alte minciuni mai sforaitoare decat astea?Va astept sa ne amuzam pe seama gogoselelor pe care le servesc dragalasii de barbati femeilor.

Postat pe 6 Noiembrie 2009 09:42
De la: scorpio67, la data 2009-11-06 09:42:49Ce ziceti,stiti si alte minciuni mai sforaitoare decat astea?Va astept sa ne amuzam pe seama gogoselelor pe care le servesc dragalasii de barbati femeilor.


esti atat de minunata in dimineata asta si soarele se reflecta in frumusetea ta. doamne!!
geo_xx
Postat pe 6 Noiembrie 2009 09:43
De la: geo_xx, la data 2009-11-06 09:43:47
De la: scorpio67, la data 2009-11-06 09:42:49Ce ziceti,stiti si alte minciuni mai sforaitoare decat astea?Va astept sa ne amuzam pe seama gogoselelor pe care le servesc dragalasii de barbati femeilor.


esti atat de minunata in dimineata asta si soarele se reflecta in frumusetea ta. doamne!!


Buna asta ,Geo draga.

Postat pe 6 Noiembrie 2009 09:45
De la: scorpio67, la data 2009-11-06 09:45:09
De la: geo_xx, la data 2009-11-06 09:43:47
De la: scorpio67, la data 2009-11-06 09:42:49Ce ziceti,stiti si alte minciuni mai sforaitoare decat astea?Va astept sa ne amuzam pe seama gogoselelor pe care le servesc dragalasii de barbati femeilor.


esti atat de minunata in dimineata asta si soarele se reflecta in frumusetea ta. doamne!!


Buna asta ,Geo draga.



geo_xx
Postat pe 6 Noiembrie 2009 09:49
" Iubita mea,aia era doar o prietena,doar pe tine te iubesc"

Dar noi stim ca prietena de langa casa niciodata nu te lasa.......sa traiesti linistita cu barbatul tau.

Postat pe 6 Noiembrie 2009 09:54
De la: geo_xx, la data 2009-11-06 09:49:13
De la: scorpio67, la data 2009-11-06 09:45:09
De la: geo_xx, la data 2009-11-06 09:43:47
De la: scorpio67, la data 2009-11-06 09:42:49Ce ziceti,stiti si alte minciuni mai sforaitoare decat astea?Va astept sa ne amuzam pe seama gogoselelor pe care le servesc dragalasii de barbati femeilor.


esti atat de minunata in dimineata asta si soarele se reflecta in frumusetea ta. doamne!!


Buna asta ,Geo draga.









plictis mare in zona!!! nu geo?
habbie
Postat pe 6 Noiembrie 2009 12:09
De la: ellena_r, la data 2009-11-06 12:09:31
De la: geo_xx, la data 2009-11-06 09:49:13
De la: scorpio67, la data 2009-11-06 09:45:09
De la: geo_xx, la data 2009-11-06 09:43:47
De la: scorpio67, la data 2009-11-06 09:42:49Ce ziceti,stiti si alte minciuni mai sforaitoare decat astea?Va astept sa ne amuzam pe seama gogoselelor pe care le servesc dragalasii de barbati femeilor.


esti atat de minunata in dimineata asta si soarele se reflecta in frumusetea ta. doamne!!


Buna asta ,Geo draga.









plictis mare in zona!!! nu geo?


Ce dragutza esti,pe tine nu te-o fi mintit niciunul niciodata,te pomenesti.

Postat pe 6 Noiembrie 2009 14:49
io nu mint niciodata......................pe stomacu' gol
geo_xx
Postat pe 6 Noiembrie 2009 14:53
De la: geo_xx, la data 2009-11-06 14:53:47io nu mint niciodata......................pe stomacu' gol


mi-am adus aminte de vorba aia:
"cea mai usoara cale spre inima unui barbat...e prin stomac!"
Calandrinon
Postat pe 6 Noiembrie 2009 14:58
De la: Calandrinon, la data 2009-11-06 14:58:47
De la: geo_xx, la data 2009-11-06 14:53:47io nu mint niciodata......................pe stomacu' gol


mi-am adus aminte de vorba aia:
"cea mai usoara cale spre inima unui barbat...e prin stomac!"


da-mi o friputura-n sange si-s al tau
geo_xx
Postat pe 6 Noiembrie 2009 14:59
De la: geo_xx, la data 2009-11-06 14:53:47io nu mint niciodata......................pe stomacu' gol


Cu ce sa te indoape mama ca sa ne minti frumos !

Postat pe 6 Noiembrie 2009 15:03
De la: geo_xx, la data 2009-11-06 14:59:44
De la: Calandrinon, la data 2009-11-06 14:58:47
De la: geo_xx, la data 2009-11-06 14:53:47io nu mint niciodata......................pe stomacu' gol


mi-am adus aminte de vorba aia:
"cea mai usoara cale spre inima unui barbat...e prin stomac!"


da-mi o friputura-n sange si-s al tau


si daca ,nu-ti place , sa zicem ca-i prea in sange, ce faci?...minti frumos?
eka
Postat pe 6 Noiembrie 2009 15:08
De la: geo_xx, la data 2009-11-06 14:59:44
De la: Calandrinon, la data 2009-11-06 14:58:47
De la: geo_xx, la data 2009-11-06 14:53:47io nu mint niciodata......................pe stomacu' gol


mi-am adus aminte de vorba aia:
"cea mai usoara cale spre inima unui barbat...e prin stomac!"


da-mi o friputura-n sange si-s al tau


minti?
Calandrinon
Postat pe 6 Noiembrie 2009 15:11
De la: scorpio67, la data 2009-11-06 09:42:49Ce ziceti,stiti si alte minciuni mai sforaitoare decat astea?Va astept sa ne amuzam pe seama gogoselelor pe care le servesc dragalasii de barbati femeilor.


o minciuna ce-mi place mie...
"nu ma deranjeaza cand imi folosesti calculatorul"
Calandrinon
Postat pe 6 Noiembrie 2009 15:15
" N-am baut decat o bere mami." (butoiasul de5 l )


Postat pe 6 Noiembrie 2009 15:19
De la: scorpio67, la data 2009-11-06 15:19:26" N-am baut decat o bere mami." (butoiasul de5 l )




Calandrinon
Postat pe 6 Noiembrie 2009 15:30
"N-am nimic,nu-s suparat.Sunt obosit"
eka
Postat pe 6 Noiembrie 2009 15:30
mai este una...
"nuuu, eu nu ma duc fara tine la pescuit ca sa ma imbat cu baietii! daca nu-ti raspund seara la tel....te resun dimineata..."
Calandrinon
Postat pe 6 Noiembrie 2009 15:32
De la: eka, la data 2009-11-06 15:30:32"N-am nimic,nu-s suparat.Sunt obosit"


mai fetelor..sincer..pe mine nu ma minte...cel putin deocamdata
insa si daca o face jar maninca
scorpy,camu...geo...
cristiana_cris
Postat pe 6 Noiembrie 2009 15:38
De la: cristiana_cris, la data 2009-11-06 15:38:41
De la: eka, la data 2009-11-06 15:30:32"N-am nimic,nu-s suparat.Sunt obosit"


mai fetelor..sincer..pe mine nu ma minte...cel putin deocamdata
insa si daca o face jar maninca
scorpy,camu...geo...


Stai,fata e vorba de minciunele de te umfla rasul cand il vezi ca se uita in tavan si se balbaie,nu de minciunile gogonate de genul: " nu e amanta mea ,decat m-am intalnit cu ea de vreo 3 ori,jur."

Postat pe 6 Noiembrie 2009 15:45
De la: scorpio67, la data 2009-11-06 15:45:22
De la: cristiana_cris, la data 2009-11-06 15:38:41
De la: eka, la data 2009-11-06 15:30:32"N-am nimic,nu-s suparat.Sunt obosit"


mai fetelor..sincer..pe mine nu ma minte...cel putin deocamdata
insa si daca o face jar maninca
scorpy,camu...geo...


Stai,fata e vorba de minciunele de te umfla rasul cand il vezi ca se uita in tavan si se balbaie,nu de minciunile gogonate de genul: " nu e amanta mea ,decat m-am intalnit cu ea de vreo 3 ori,jur."


credeam ca si acestea...
...oricum mie daca nu imi sta bine in ceva..al meu este sincer si imi zice....
...la fel si cind nu ai place cum imi sta parul...este obsedat...
in august am fost la nunta...si m-am dus la coafor....nu eram prea incintata de noua infatisare...si l-am intrebat e bine....?..cum arat?....el serios iti sta bine...(asta sa nu mai fiu agitata)..ca dupa mia zis ca aratam mai matura cu 10 ani si nu a vrut sa ma supere
eu ma sfatuiesc cu el..si chiar m-am ofticat ca ma mintit atunci...dar ...a trecut...
cristiana_cris
Postat pe 6 Noiembrie 2009 15:54


"- Gica,ai fost la femei?
-Nu ,iubita mea,doar l-am dus pe vecinu' pana acolo,ca nu stia drumul."

Postat pe 6 Noiembrie 2009 16:02
tipic pentru barbati sa te minta ca iti sta bine cu ce te-ai imbracat , sunt uni care claxoneaza si o matura cu fusta scurta ...nu se mai uita ei la detali ..
poti sa ai o carpa pe tine ca pentru ei e bine si ca sa se scoata folosesc replica " tu esti frumoasa oricum"
roz5blue6lila7
Postat pe 6 Noiembrie 2009 16:03
De la: scorpio67, la data 2009-11-06 16:02:49

"- Gica,ai fost la femei?
-Nu ,iubita mea,doar l-am dus pe vecinu' pana acolo,ca nu stia drumul."



asta da inventiv!!
eka
Postat pe 6 Noiembrie 2009 16:09
De la: roz5bule6lila7, la data 2009-11-06 16:03:21tipic pentru barbati sa te minta ca iti sta bine cu ce te-ai imbracat , sunt uni care claxoneaza si o matura cu fusta scurta ...nu se mai uita ei la detali ..
poti sa ai o carpa pe tine ca pentru ei e bine si ca sa se scoata folosesc replica " tu esti frumoasa oricum"
cristiana_cris
Postat pe 6 Noiembrie 2009 16:31
De la: scorpio67, la data 2009-11-06 14:49:28
De la: ellena_r, la data 2009-11-06 12:09:31
De la: geo_xx, la data 2009-11-06 09:49:13
De la: scorpio67, la data 2009-11-06 09:45:09
De la: geo_xx, la data 2009-11-06 09:43:47
De la: scorpio67, la data 2009-11-06 09:42:49Ce ziceti,stiti si alte minciuni mai sforaitoare decat astea?Va astept sa ne amuzam pe seama gogoselelor pe care le servesc dragalasii de barbati femeilor.


esti atat de minunata in dimineata asta si soarele se reflecta in frumusetea ta. doamne!!


Buna asta ,Geo draga.









plictis mare in zona!!! nu geo?


Ce dragutza esti,pe tine nu te-o fi mintit niciunul niciodata,te pomenesti.











ba cum nu!!! zilnic.
habbie
Postat pe 6 Noiembrie 2009 16:54
De la: scorpio67, la data 2009-11-06 09:54:44" Iubita mea,aia era doar o prietena,doar pe tine te iubesc"

Dar noi stim ca prietena de langa casa niciodata nu te lasa.......sa traiesti linistita cu barbatul tau.

alunele din gura nu te fac sa arati grasa...

da oamenii mint.. si la faza cu rochia da am mintit si eu .. eu vreau sa ies dracu odata din casa si tu o arzi aiurea cu tot felul de haine, ce imi pasa ca esti grasa sau nu.. te iubesc nu?! acum hai afara
sa nu uitam de momentele cand se minte de nevoie.. desi nu e ok.. dar deja te saturi de psihozele ei in care toate amicele tale sunt tarfe si toti amicii tai sunt betivi si te fura de langa ea
cel mai bine e sa nu minti niciodata si sa spui asta de la inceput.. unele femei pun intrebari la care vor raspunsuri mincinoase.. oricum adevarul e cel mai important.. daca nu ii convine, ghinion.
felixcat
Postat pe 6 Noiembrie 2009 18:56
De la: felixcat, la data 2009-11-06 18:56:13
De la: scorpio67, la data 2009-11-06 09:54:44" Iubita mea,aia era doar o prietena,doar pe tine te iubesc"

Dar noi stim ca prietena de langa casa niciodata nu te lasa.......sa traiesti linistita cu barbatul tau.

alunele din gura nu te fac sa arati grasa...

da oamenii mint.. si la faza cu rochia da am mintit si eu .. eu vreau sa ies dracu odata din casa si tu o arzi aiurea cu tot felul de haine, ce imi pasa ca esti grasa sau nu.. te iubesc nu?! acum hai afara
sa nu uitam de momentele cand se minte de nevoie.. desi nu e ok.. dar deja te saturi de psihozele ei in care toate amicele tale sunt tarfe si toti amicii tai sunt betivi si te fura de langa ea
cel mai bine e sa nu minti niciodata si sa spui asta de la inceput.. unele femei pun intrebari la care vor raspunsuri mincinoase.. oricum adevarul e cel mai important.. daca nu ii convine, ghinion.


Chiar la asta voiam sa ajung ,ca uneori chiar ne place sa fim mintite frumos.
Eu sunt veveritza slim nu impanata bine.

Postat pe 9 Noiembrie 2009 08:45
Barbatul: - In sfarsit! Am asteptat asta atata timp!
Femeia: - Vrei sa plec?
Barbatul: - Ai innebunit? Nici sa nu te gandesti la asta.
Femeia: - Ma iubesti?
Barbatul: - Bineinteles! Tot timpul!
Femeia: - M-ai inselat vreodata?
Barbatul: - Doamne fereste! Bineinteles ca nu.
Femeia: - O sa faci sex numai cu mine?
Barbatul: - Sigur ca da. Cu orice ocazie.
Femeia: - O sa ma lovesti vreodata?
Barbatul: - Ai innebunit?
Femeia: - Pot sa am incredere in tine?
Barbatul: - Da!
Femeia: - Iubitule!

... si acum, citeste de jos in sus ... scz de mass dar e prea tare sa nu-l citesti..... merita citit
schedis
Postat pe 9 Noiembrie 2009 18:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
i neea some help! 18 De la: Aphrodite 22 Decembrie 2009 19:31
dilema.. 7 De la: anutzzaa 13 Iulie 2010 23:06
Neincrederea in propria persoana 24 De la: kudika_21593 12 Decembrie 2012 21:05
Ce se ascunde in spatele afirmatiei : ''Ar fi bine sa nu ne vedem zilnic, pentru ca vom deveni dependenti unul de altul.Dar totusi nici prea rar."? 55 De la: GABYTA13 29 Noiembrie 2009 18:42
se merita? 55 De la: pickard 26 Ianuarie 2011 15:24