Setari Cookie-uri

infricosator!!! ati avut experiente similare?

hmmmmm...nu ar strica o vizita la neuro....o fi vreo pastila care are ca reactii adverse halucinatii....sau poate,vraji,desi nu cred in asa ceva...vreo papusa vodoo
anca4ever
Postat pe 19 Februarie 2010 14:26
Buna seara, vreau sa o intreb pe fata care a deschis acest topic daca a facut multe avorturi ???? daca da, e posibil ca acei copii sa nu aiba liniste acolo unde au ajuns si o chinuie. Boteaza ativa copii de la casele de copii sau copii sarmani si da de pomana pentru copii avortati. Daca tu nu crezi in Dumnezeu putere mai mare asupra ta va avea diavolul. Roagate bunului Dumnezeu, tine post si cere i sa ti ierte pacatele. Poate gresesti cu gandul fapta, ori e vreun blestem pe care l poarta familia ta. Nu stiu de unde esti, dar daca iti este de ajutor este un preot in Slobozia Ciorasti, Judetul Vrancea, parintele Argatu, un om cu har care iti va asculta problemele si se va ruga pentru tine, trebuie insa sa tii post negru in ziua cand vei merge la el, vei bea doar apa sfintita.
Sa ai grija de tine si nu l pierde pe Dumnezeu din inima ta, el te cheama, iti spune sa crezi in el, nu i intoarce spatele.
lovingwife
Postat pe 19 Februarie 2010 19:53
:)) ai lipsa de calciu si magneziu . :))
KiwiEu
Postat pe 19 Februarie 2010 22:39
De la: lovingwife, la data 2010-02-19 19:53:42Buna seara, vreau sa o intreb pe fata care a deschis acest topic daca a facut multe avorturi ???? daca da, e posibil ca acei copii sa nu aiba liniste acolo unde au ajuns si o chinuie. Boteaza ativa copii de la casele de copii sau copii sarmani si da de pomana pentru copii avortati. Daca tu nu crezi in Dumnezeu putere mai mare asupra ta va avea diavolul. Roagate bunului Dumnezeu, tine post si cere i sa ti ierte pacatele. Poate gresesti cu gandul fapta, ori e vreun blestem pe care l poarta familia ta. Nu stiu de unde esti, dar daca iti este de ajutor este un preot in Slobozia Ciorasti, Judetul Vrancea, parintele Argatu, un om cu har care iti va asculta problemele si se va ruga pentru tine, trebuie insa sa tii post negru in ziua cand vei merge la el, vei bea doar apa sfintita.
Sa ai grija de tine si nu l pierde pe Dumnezeu din inima ta, el te cheama, iti spune sa crezi in el, nu i intoarce spatele.




... mai multi au spus chestia asta ... inclusiv un psiholog ... avortul este o trauma majora pe care multe femei incearca sa o ignore pur si simplu ... si nu merge ...

marco918
Postat pe 19 Februarie 2010 22:44
cred k este vb de o posedare ...malefica ...am mai auzit de aceste cazuri si erau exact cum ti ai descris si tu experienta ... e km infricosator sa auzi astfel de lucruri dar..totodata si adevarate..trebuie s ti rezolvi starea interioara ,adik cel mai bn ai merge la un preot ,k de imaginat nu cred k iti imaginezi lucrurile astea ,adik ti se intampla cu adevarat .poate o fi vorba de cnva de pe Lumea Cealalta care vrea sa ti comunice ceva .ai grija
kudika114102
Postat pe 20 Februarie 2010 12:14
Cred ca iti scriu destul de tirziu dar este o treaba serioasa .Nu o lua in deridere deoarce este vorba de parte mentala.Aceste situatii apar in cazul in care ai o problema psihosomatica si este neaparat nevoie de odihna .Eu lucrez, sunt economista ,si ma scol dimineata la 6 sa plec la servici si ajung seara la 6 acasa facind naveta in alt oras .Dupa 6 luni de astfel de program apare aceasta stare care o descii tu .Si incerc sa ma odihnesc .Fie imi iau co fie ma duc la medicul de familie si imi iau cm. Este o stare de oboseala avansata .Mai pat chestii de felul asta in prajma examenelor sau cind sunt foarte suparata .Nu vei fi crezuta de nimeni decit de psiholog. Dar pentru doctori vei deveni o sursa definita pe termen lung de bani ,daca apelezi la medicamente .Poti sa mergi ca sa iti dea un somnifer usor .Dar si cu sominifer vei avea parte de astfel de episoade deoarece creierul nu se odihneste complet nici cu somnifere .Sfatul meu plimbari lungi, activitate spotiva cel mai indicat fiind innotul .Bineinteles daca poti sa il practici daca nu tenisul .Scrie-mi privat daca ti-au fost de folos sfaturile mele .O zi buna
geodezia
Postat pe 1 Martie 2010 09:43
Si mie mi s a intamplat cv asemanator.Visam ceva urat si m am trezit brusc , nu mi puteam misca in nici un fel partea stanga,eram armotita,iar partea dreapta doar degetele,imi simteam corpul greu,greu, am incercat sa deschid gura si nu puteam,m am chinuit 15 min sa o pot deschide si am inceput sa strig "mama" din ce in ce mai tare pana m a auzit mama. M a obsedat chestia asta cv timp,i am spus si doamnei de religie,dar tot nu gaseam un raspuns care sa ma multumeasca.In urma cu cv timp am gasit pe un site un studiu despre starile de somn si m a multumit raspunsul....nu mi mai aduc aminte site ul :D
din cate mi aduc aminte aste din cauza ca m am trezit brusc , mintea este dezamortita ,dar corpul se trezeste mai greu,pana cand primeste comanda de la creier....... Rasete si allte chestii de genu nu am auzit sau vazut..... o sa mai caut site ul.... daca vrei ia id ul meu : y.ridicol_id
ametzita
Postat pe 9 Martie 2010 22:39
Probabil este un OBE (out of body experience) sau mai bine zis o calatorie astrala. Sufletul se desprinde de corp si calatoreste intr-o alta dimensiune paralela.....de fapt, o dimensiune in care percepem sentimentele sub forma lichida. Si visele sunt OBE, constiente sau nu.Ca sa spun sincer dimensiunea fizica este doar o "cuta" a dimensiunii acesteia, asa zisa eterica. Este doar o deviere...

In general se intampla gratie unei stari de relaxare excesiva....constienta sau nu.
Poate asta este ceea ce ti se intampla...solutia nu o stiu.....imi pare rau...incearca sa tipi...incearca sa fii agitata...sa te gandesti la un examen..ceva minor, dar care te face sa te agiti oricum destul de mult. Lasa panica si gandestete la realitate...asta te va readuce cu "piciaorele pe pamant" din starea asta


un beso
Dvampire
Postat pe 1 Iunie 2010 17:09
Niciodata sa nu mai spuneti ca nu credeti , deoarece asa am facut si eu chiar pe topicu asta si ceea ce mi sa intamplat saptamana trecuta mi-a pus multe intrebari! Mam trezit vineri dimineata cu mana dreapta zgariata toata ca si de-o pisica ( dar pisica nu am ). am crezut ca am inebunit asa tare mam speriat .Sambata am fost la preot ,care ma linistit si mi-a zis sa nu-mi fie frica si sa sa ma dau cu apa sfintita pe zgarieturi.Sunt lucruri care se intampla fara nici o explicatie dar trebuie sa fim cu credinta in dumnezeu si sa nu ne fie frica .Deci nu mai vb de pshiologi sau droguri sau alte prosti ca nu se stie niciodata cine poate pati.
kudika105436
Postat pe 2 Iunie 2010 18:29
asta ti-o recomand tie...
dianahb3b
Postat pe 2 Iunie 2010 22:23
Vezi sa nu patesti la fel !!!
kudika105436
Postat pe 3 Iunie 2010 15:38
Niciodata nu recomanda ceva ce nu sti si nu ai trait personal ....ca ti s-ar putea intampla chiar tie !
kudika105436
Postat pe 3 Iunie 2010 15:47
De la: kudika105436, la data 2010-06-02 18:29:48Niciodata sa nu mai spuneti ca nu credeti , deoarece asa am facut si eu chiar pe topicu asta si ceea ce mi sa intamplat saptamana trecuta mi-a pus multe intrebari! Mam trezit vineri dimineata cu mana dreapta zgariata toata ca si de-o pisica ( dar pisica nu am ). am crezut ca am inebunit asa tare mam speriat .Sambata am fost la preot ,care ma linistit si mi-a zis sa nu-mi fie frica si sa sa ma dau cu apa sfintita pe zgarieturi.Sunt lucruri care se intampla fara nici o explicatie dar trebuie sa fim cu credinta in dumnezeu si sa nu ne fie frica .Deci nu mai vb de pshiologi sau droguri sau alte prosti ca nu se stie niciodata cine poate pati.


daca nu ai pisica, de unde stii cum arata zgarieteurile de pisica??
geo_reincarcat_iara
Postat pe 3 Iunie 2010 16:04
Raspunsu e pt. Geo..... am o varsta care nu-mi permite sa ma joc cu necazurile oamenilor si acum sa-ti raspund la intrebare: am crescut printre animale si imi plac chiar foarte mult dar vreau sa precizez ca acum acasa la mine fiind casatorita si cu baiat adolescent nu-mi permit sa fac glume de prost gust. Am fost intrebata daca nu cum-va am fost zgariata de o pisica ..asa arata zgarieturile de pe de mana, de aceea am spus ca seamana cu zgarieturi de pisica ....scuze pt repetare.
kudika105436
Postat pe 3 Iunie 2010 16:22
De la: littledya, la data 2010-02-18 04:09:12am mai patit si eu faze de astea...si dorm cu o veioza aprinsa...si nam nici o treaba cu nimeni...sau fac o cruce si imi trece :D




de ce nu iti faci o cruce de metal,,,,dureaza mai mult ,pana rugineste aia ,,,ai de trait
sarutama
Postat pe 3 Iunie 2010 16:26
Daca chiar te intereseaza ce cruce am ...iti raspund ca am o cruce mare de aur .....chiar nu rugineste
kudika105436
Postat pe 3 Iunie 2010 16:41
De la: kudika105436, la data 2010-06-03 16:41:28Daca chiar te intereseaza ce cruce am ...iti raspund ca am o cruce mare de aur .....chiar nu rugineste


hai s-a n-e laudam,,,,,,mai incearca ,s-a m-a poti face curios,,,,
sarutama
Postat pe 3 Iunie 2010 16:44
Imi pare foarte rau ca am intrat pe topicu asta , am crezut ca sunt oameni mai inteligenti dar cu parere de rau ..mam inselat.Am crezut ca se pot da sfaturi bune ; sau macar pareri daca sa mai intamplat la care-va ..dar imi pare rau .La misto no sa permit sa fiu luata ...asa ca la revedere
kudika105436
Postat pe 3 Iunie 2010 17:05
De la: kudika105436, la data 2010-06-03 17:05:53Imi pare foarte rau ca am intrat pe topicu asta , am crezut ca sunt oameni mai inteligenti dar cu parere de rau ..mam inselat.Am crezut ca se pot da sfaturi bune ; sau macar pareri daca sa mai intamplat la care-va ..dar imi pare rau .La misto no sa permit sa fiu luata ...asa ca la revedere


las ca nu suntem asa de rai precum aratam. doar curiosi!
pe mine ma seaca rau zgarieturile alea. da' rau!!
adica ai mai multe posibilitati de obtinere a lor. o tablie a patului iesita putintel in exterior iar o rasucire face ca mana sa treaca p-acolo, un vis urat ce te face sa-ti zgarii mana crezand ca zgarii altceva..............da' ne place mai mult sa credem ca ele au aparut din senin. da frumos la imagine!!!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 3 Iunie 2010 20:07
Crede-ma ca la toate mam gandit si eu , nam patit niciodata asa ceva , am verificat patu ,unghi nu am mam speriat foarte rau si pot spune ca si acum sunt speriata.Nu pot sa-mi dau seama decat ajung la concluzia preotului ce mi-a zis. DE aceea am intrat pe topic ,am vazut ca au mai patit si altii dar nu ca mine
kudika105436
Postat pe 3 Iunie 2010 20:52
Experienta ta e comuna la multi intr-o anumita masura , eu incercam in vis sa alerg impotriva vintului din ce in ce mai tare iar cind vintul se oprea alergam foarte incet ca si cum vintul ma tragea din spate in poc sa ma impinga in fata . Iar o alta este de multe ori de la virsta de 4 ani pina in clasa a 7 a am avut de mai multe ori sansa sa visez ca zbor fie ca superman , fie cu ligheanul , fie cu ozn ul , fie levitare ,fie si levitare si zbor , toate in vis , uneori vis in vis multiplu chiar 7 la rind . Explicatia e simpla , o incercare a creerului de a se perfectiona si adapta , pentru a face fata unor situatii neprevazute , i-si simuleaza diferite tipuri de experiente ,unele sunt cosmaruri ,altele sunt placeri, nu conteaza , toate fac parte fie din antrenament , fie pentru inventii ori pentru distractie. Anul acesta am reusit de 6 ori sa-mi implinesc visul , si acela de a levita ; de 3 ani de zile de cind ma antrenez sa fac telekinezie , in sfirsit am reusit pentru 3 secunde sa-mi mentin corpul in stare de levitare deasupea patului la 6 cm de patul supraetajat , ma simteam sa si cum as fi in imponderabilitate si un vint rece trecea pe sub spinare , burta levita cel mai mult. Abia a patra oara adica se intimpla cam la 5 zile departare ,am reusit sa inteleg cit de realist a fost visul din copilarie pentru a reusi sa zbor si sa-mi plimb mainile pe sul mine sa vad ca intradevar zbor.O data am tinul mana sub mine intr-o pozitie in care in momentul in care as cadea sa ma doara si sa-mi suceasca maina, si cind am cazut dupa 4 secunde mi-am dat seama ca nu e vis si e real , toate cele 6 levitari erau reale. Visele seamana mult cu realitatea , dar si colegul de camera auzea cind cadeam pe pat si se trezea sa zica sa fac liniste. Nimic nu e mai infricosator decat viata insesi , atunci cind alergi dupa autobuz cu multe bagaje in spinare si uneori ramai in urma iar bagajul greu te trage in urma. Cam aceasta e explicatia comuna .
Aurel_inventatorul
Postat pe 5 Iunie 2010 16:57
experienta ta se numeste inclestare si asta eprovocata de lipsa de calciu am trecut si eu prin asta si stiu cum e ceea ce iti trebuie sunt niste vitamine
kudika312114
Postat pe 6 August 2010 16:42
De la: kudika312114, la data 2010-08-06 16:42:33experienta ta se numeste inclestare si asta eprovocata de lipsa de calciu am trecut si eu prin asta si stiu cum e ceea ce iti trebuie sunt niste vitamine


...sau calciu??????
anastasia_m
Postat pe 6 August 2010 16:44
De la: kudika105436, la data 2010-06-02 18:29:48Niciodata sa nu mai spuneti ca nu credeti , deoarece asa am facut si eu chiar pe topicu asta si ceea ce mi sa intamplat saptamana trecuta mi-a pus multe intrebari! Mam trezit vineri dimineata cu mana dreapta zgariata toata ca si de-o pisica ( dar pisica nu am ). am crezut ca am inebunit asa tare mam speriat .Sambata am fost la preot ,care ma linistit si mi-a zis sa nu-mi fie frica si sa sa ma dau cu apa sfintita pe zgarieturi.Sunt lucruri care se intampla fara nici o explicatie dar trebuie sa fim cu credinta in dumnezeu si sa nu ne fie frica .Deci nu mai vb de pshiologi sau droguri sau alte prosti ca nu se stie niciodata cine poate pati.


ce mai ai pe-acolo prin casa ? .. ai rechin ??
Histria
Postat pe 25 Decembrie 2010 22:57
Bucura-te de ce s-a intamplat , deoarece nu e rau , e chiar bine . De curand e posibil sa-ti fi crescut creerul , iar vachiul creer nu e adaptat cu surplusul de creer nou si incearca sa-l activeze , insa de fiecare data este aproape incapabil , i-ti micsoreaza capacitatea de a misca membrele tocmai ca la creer daca deconectezi ceva cu gindul penteu a conecta dincolo la creerul nou si a-l antrena e dificil sa mai controlezi si partea deconectata , insa deconectarea nu e totala , se face rapid , alterneaza conectarea cu deconectarea , astfel incat sa se realizeze ambele lucruri dar cu viteza pe jumatate sau mai putin , asa ti se intimpla tie , esti prea incordata si vrei sa evoluezi brusc , dar te lovesti de incapacitatea de a-ti controla tot creerul ce ti-a crescut in plus , desi nu e mult te poate bloca , daca ti-a crescut mai mult de 1 centimetru cub e suficient pentru a te bloca , ce pot sa zic , nu mai dormi mult sa obisnuiesti creerul cu oboseala , cel mult 4 oe pe zi . Fara suferinta nu se poate daca nu controlezi restul de creer va creste in continuare probabil pana ajunge cam 20 % din tot creerul actual , vei avea un cap mare si sa zic urat , dar daca te vei obisnui vei memora mai multe decit toti . La putini oameni le cresc atit de mult creerul , de obicei doar cativa neuroni mai se creeza si mai multi se distrug . Nu ai nici o tumoare , e normal sa creasca creerul, evoluezi .O zi buna si vis placut . Nu exista Dumnezeu , dar pot exista spirite rele , exista si extrateresti ,dar nu fac rau momentan , iar cind o fac tot Pamintul va pati la fel , deoarece sunt multi .
Aurel_inventatorul
Postat pe 22 Ianuarie 2011 16:43
anastasia_m
Postat pe 22 Ianuarie 2011 16:47
De la: Aurel_inventatorul, la data 2011-01-22 16:43:52 Nu exista Dumnezeu , dar pot exista spirite rele , exista si extrateresti ,dar nu fac rau momentan , iar cind o fac tot Pamintul va pati la fel , deoarece sunt multi .

sigur tu esti unul din extraterestrii, Aurele
miss_darine
Postat pe 22 Ianuarie 2011 16:47
ei da!asta cu putul gandirii obtinuta prin cresterea creierului e cea mai tare pe ziua de azi!
nicossia
Postat pe 22 Ianuarie 2011 16:49
este ceva psihic, mergi la un psihiatru sau daca nu vrei pastile , mergi la psiholog. e un fel de atac de panica....ai grija de tine si mergi sa vezi care e treaba...ca fantome sau puteri supra naturale nu sunt in niciun caz:)
georgiana_stf_22
Postat pe 22 Ianuarie 2011 18:56
Drega mea, este mult de discutat despre intamplarile tale. Cred ca pot sa fac putina lumina in gandurile tale. Stiu ca nu esti drogata si mai stiu ca putini te vor crede. Cauta-ma si vom vorbi. mess....daliro63
kudika105051
Postat pe 23 Ianuarie 2011 15:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Casa de Productie Electro Star tel:0722.410.597 5 De la: inocica 23 Septembrie 2008 12:20
hellp! 2 De la: one_size 8 Martie 2010 10:42
va cer din toata inima parerea!!!!!!! 48 De la: cristio2006 11 Decembrie 2009 11:50
tot eu si nimic mai mult 22 De la: kudika499581 21 Februarie 2014 09:03
Afacerea anului 2009 1 De la: gabcristi 3 Februarie 2009 12:12