Setari Cookie-uri

infricosator!!! ati avut experiente similare?

si al meu e aproape identic ...numai k aseara am incercat sa pun mana pe icoana...bineinteles k nu am putut si dintr'o data parca mam ridicat in aer si am am intrat prin usa....si la 1 sec am tresarit de parca nimik nu sar fi intamplat....
kudika364480
Postat pe 7 Februarie 2011 12:50
stiu ca ii cam tarziu dar am patit si eu exact la fel si am avut chesti si mai rele....deci nu te ingrijora ca nu ii mare lucru...stiu cum ii sa fi intre treas si vis si sa nu poti misca sau sa vorbesti si sa vezi tot ce se petrece in jurul tau...ex: o data cand mi sa intamplat asta eram in starea aia il vedeam pe taicameo ca se joaca pe calculator si am incercat sa zic tata....si nu iesea nici un cuvand...am inchis ochi si am vazut cv ce ar fi amenintat pe niste persoane dragi...cum sa zic eu un fel de demon....hmmm...infine si iam zis ca daca se atinge de ele il zdrobesc...atuncea sa intamplat cv socant.... o inceput sa rada si o venit spre mine si am simtit cum mi sa incalzit tot corpul si in momentul ala mam ridicat direct din pat.... da deobicei cand patesc chestia aia imi dau socuri corpului adica incerc sa il misc brusc pana ies din aia...eu zic ca in momentul ala corpul amorteste sau este intro stare in care creierul este treaz dar corpul inca nu primeste semnale de la creier....si cum am zis am avut chesti chiar mai socante de cat astea deci...sper ca u ai scapat de ce pateai ^^
zsigadaniel
Postat pe 10 Februarie 2011 22:40
Incearca sa nu mai dormi cu fata in sus; eu am observat ca visez urat de fiecare data cand dorm asa, pozibil sa fie de vina oxigenarea proasta a creierului in aceasta pozitie. Am avut o singura data o experienta asemanatoare, ceva ma tinea astfel incat nu puteam sa ma misc deloc, eram constienta, am vrut sa ridic mana sa-mi fac semnul crucii dar nu puteam. Atunci mi-am facut semnul crucii cu limba si in aceiasi clipa ceva s-a dezlipit de mine si m-a eliberat. Daca nu crezi in preoti cu har, macar crede in puterea sfintei cruci.
gasca_vesela
Postat pe 22 Februarie 2011 14:36
salut... pai.. tocmai asta e problema! Daca nu crezi in preoti si ii crezi falsi inseamna ca nu crezi nici in Dumnezeu , fapt pentru care se intampla lucrurile astea.. asa ca roaga-te mai mult si mai treci pe la biserica din cand in cand si vorbeste si cu un preot..
kudika381402
Postat pe 4 Aprilie 2011 20:15
De la: tzvetociki, la data 2010-02-08 14:58:44in ultimul timp am experimentat ceva infricosator, si anume de 5 ori, dintre care 2 azi noapte:
ma simt treaza, deoarece vad totul in camera asa cum am lasat, absolut totul este identic. Ochii sunt obisnuiti cu intunericul si disting multe lucruri. Aceste experiente au avut loc de fiecare data cand dormeam pe spate ( impropriu spus dormeam, deoarece eu nu dorm pe spate deloc)
Deci sunt treaza, am ochii deschisi si vad totul , dar ma simt totusi ca intr-o transa ca sa i spun asa, sau coma. Nu pot sa imi misc membrele, simt cum ma tine ceva, ceva ma impinge, sau corpul e f greu, dar imi pot misca ochii. De fiecare data am incercat sa o strig pe mama, dar de fiecare data, nu puteam deschide nici gura, iar azi noapte am reusit numai sa soptesc putin "mama" pt ca sunetele nu imi ieseau din gura. Cea mai infricosatoare a fost anul trecut pe la sfarsit, cand eram in aceeasi stare si aveam pe peretele din fata mea proiectate luminite rotunde care se miscau haotic, auzeam rasete, parca de copii, dar erau malefice. O mana mica m a atins pe mana stanga foarte rapid, moment in care am inceput sa aud iar rasetele. Aveam aceeasi stare inerta. De fiecare data cand am vrut sa strig sau sa ma misc la o anumita perioada de timp, ma simteam constienta si puteam sa ma misc, adica "ma trezisem" dar nu simteam niciodata ca am deschis ochii, caci acestia erau deschisi, doar parca ma trezeam dintr o vraja sau dintr-o hipnoza.Asta noapte nu m am speriat asa tare. Ce se intampla?? ati expierimentat aceste lucruri? astept raspunsurile voastre cat mai repede. Multumesc
kudika_19188
Postat pe 24 Octombrie 2012 12:38
De la: kudika_19188, la data 2012-10-24 12:38:44
De la: tzvetociki, la data 2010-02-08 14:58:44in ultimul timp am experimentat ceva infricosator, si anume de 5 ori, dintre care 2 azi noapte:
ma simt treaza, deoarece vad totul in camera asa cum am lasat, absolut totul este identic. Ochii sunt obisnuiti cu intunericul si disting multe lucruri. Aceste experiente au avut loc de fiecare data cand dormeam pe spate ( impropriu spus dormeam, deoarece eu nu dorm pe spate deloc) ...............................................


Credinta inseamna iubire.Credinta puternica,inseamna tarie in convingerile ,ce tin de dogma religioasa!!
kudika_15804
Postat pe 24 Octombrie 2012 12:48
ia daci baga niste stiinta sa iti treaca "dracii",ai niste probleme cu somnul,desi nu iei droguri,ei bine poate ar trebuii sa iei.


Physiologically, sleep paralysis is closely related to REM atonia, the paralysis that occurs as a natural part of REM (rapid eye movement) sleep. Sleep paralysis occurs either when falling asleep, or when awakening from a session. When it occurs upon falling asleep, the person remains aware while the body shuts down for REM sleep, a condition called hypnagogic or predormital sleep paralysis. When it occurs upon awakening, the person becomes aware before the REM cycle is complete, and it is called hypnopompic or postdormital.[4] The paralysis can last from several seconds to several minutes, with some rare cases being hours, "by which the individual may experience panic symptoms"[5] (described below). As the correlation with REM sleep suggests, the paralysis is not complete: use of EOG traces shows that eye movement is still possible during such episodes; however, the individual experiencing sleep paralysis is unable to speak.[6]
Sergiu_Barbandeal_1
Postat pe 28 Octombrie 2014 00:34
Exact prin aceiasi experienta am trecuit si eu la varsta de 15 ani,de atunci am evoluat foarte mult,cand ajungi ln starea aceasta lnseamna ca experimentezi starea asa zisei "MOARTE".Cand mai te trezesti ln toiul noptii si constati ca nu lti poti misca corpul dar esti perfect lucida si cu ochii deschisi lncearca sa te ridici cu "EUL" tau(sufletul) la lnceput percepi un fel de bazait pana se desprinde sufletul de corp,prea departe nu o sa te poti duce pentru ca esti lnca legata de corp prin "CORDONUL DE ARGIN" can acest cordon se rupe atunci intervine moartea propuzisa (FENOMENUL ESTE TEMPORAR).ln cazul tau daca reusesti sa te ridici doar cu sufletul vei lncepe sa experimentezi situatii ,prima este ca vei constata ca lti vezi corpul ln pat,pentru "premonitiile viitore" uitate ln oglinda doar cu sufletul ( asta daca reusesti sa ajungi ln acea stare".Vocea pe care o auziti este a lui Dumnezeu,eu doar ln el cred,preotii pentru mine sunt egali cu niste "FUNCTIONARI PUBLICI" nimic mai mult.Mai sunt multe de spus dar ma opresc aici.Daca tu ca om vorbesti despre DUMNEZEU te numesti CREDINCIOS dar daca DUMNEZEU alti vorbeste ,atunci te numesti schizofrenic Bafta si ne mai citim.
gostar
Postat pe 6 Iulie 2015 22:10
Paralizia din somn
Este paralizia asociata cu somnul care poate apare la subiectii normali sau poate fi asociata cu narcolepsia, cataplexia si halucinatiile hipnagoge. Patofiziologia acestei conditii este strans legata de hipotonia normala care apare in timpul somnului REM. Uneori poate fi un simptom al migrenelor. Paralizia din somn apare cand creierul se trezeste din REM dar corpul ramane aton. Acest fenomen lasa pacientul constient dar fara a se putea misca. Paralizia se poate mentine cateva secunde sau minute, in care individul acuza panica. In plus poate fi asociata cu halucinatii si senzatie de pericol. Este infricosatoare pentru individ datorita realitatii halucinatiilor.
Unele studii arata ca oamenii experimenteaza cel putin un episod de paralizie in somn. Factorii care predispun la aceasta tulburare cuprind: dormitul cu fata in sus sau in supinatie, deprivarea de somn, pozitii anormale de somn, stresul, modificari bruste ale mediului sau vietii.
kudika_994909
Postat pe 14 Octombrie 2015 02:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand lucrare de licenta 1 De la: italianul1987 17 Martie 2010 00:44
bunaaaaaaa.... 7 De la: deyutza92 9 Februarie 2012 17:15
Presedinte ! 120 De la: Simply_The_Best 7 Decembrie 2009 13:23
Hai sa vad cat de deschisi sunteti 45 De la: ilumax_76 16 Februarie 2012 17:53
Scoala de soferi 52 De la: yumalai 21 Ianuarie 2010 16:21