Setari Cookie-uri

infricosator!!! ati avut experiente similare?

Iti recomand sa mergi URGENT la un psihiatru fiindca in creierul tau se intampla ceva inexplicabil. Un psihiatru bun te poate ajuta cu siguranta.
badaranzamihael
Postat pe 13 Februarie 2010 23:24
Am avut si eu o experienta asemanatoare in urma cu 4 ani.Ma pusesem in pat,pe spate...Aveam doar lumina de la monitor si muzica data incet.Pentru cateva minute am simtit o greutate care ma apasa pe piept si simteam cum ceva ma strange de brate.Nu puteam sa tip,nu puteam sa vorbesc...parca ramasesem muta.Nu puteam nici sa ma misc.M-am panicat foarte tare...pentru cateva secunde am avut imeaginea unui barbat cu parul alb ,imbracat in negru care se uita fix la mine...Dupa ce mi-am revenit am inceput sa tip.Cand a intrat maicamea in camera s-a speriat f tare deoarece plangeam si respiram ff greu.
A fost o experienta groaznica...nici vis nu a fost dar nici foarte treaza nu cred ca eram.E o stare foarte ciudata...asta nu inseamna ca esti nebuna.Am fost si la psiholog si la psihiatru si nu am nimic.
Am facut EKG si mi s-a zis ca am batai ciudate ale inimii( se leaga si de starea ta psihica uneori).Se poate sa fi intrat intr-un fel de transa...
krisutza
Postat pe 14 Februarie 2010 02:08
Nu pot fi la fel de nesimtita ca tine care ma faci asa fara sa ma cunosti. Daca nu crezi,nu inseamna ca nu exista.In Dumnezeu de ce mai credem atunci? Sunt tot vorbe,sau l-ai vazut cumva???
E13ktra
Postat pe 14 Februarie 2010 02:31
Buna ,

Am experimentat si eu ceva de genul.. E groaznic , eu am trait in spaima asta cativa ani .. Nu pot sa-mi explic ce e! Pot spune numai ca am scapat in momentul in care m-am mutat . Probabil casa e de vina , anumite energii negative. In cazul meu era la fel , eram constienta numai ca nu puteam sa ma misc sau sa strig , mi s-a intamplat si cand eram in pat cu altcineva deci daca va dormii mama ta cu tine nu esti ferita de asta . Nu ii gasesc nicio explicatie desi mi-as dori ...
alice_teodora
Postat pe 14 Februarie 2010 08:44
Hei.si eu impreuna cu familia am avut o experienta infricosetoare, intrucat cred in spirite.( spun spirite deoarece cand aude cineva de fantome spune ""lol"""si e cam aiurea,) si nu numai una.

Nu exista prea multe solutii..depinde in ce crezi
poti incerca sa te rogi inainte de culcare, daca nu vrei sa te duci la un preot.
nu te mai uita la filme de groaza sau emisiuni cu nu stiu ce spirite. nu mai ascula povestile false si de prost gust ale cunoscutilor tot de acest gen.
poti sa iti faci camera dupa feng shui.
poti sa-ti faci un colt spiritual

Poate sunt prostii, dar depinde in ce crezi.
kudika454656
Postat pe 14 Februarie 2010 10:31
acum am citit si eu despre ce ti se intampla, mai sa stii ca totusi ar trebui sa vorbesti cu un preot pentru ca exita cu adevarat din cei care te pot ajuta, ceva te framanta, sa nu uiti ca si daca crzi si daca nu crezi energii bune sau malefice exista, si daca crezi si daca nu crezi o rugaciune te ajuta! Ceva din viata ta, sau chiar acest mod de a nu crede ca exista Dumnezeu si evident opusul lui te face vulnerabila si influentabila in fata energiilor malefice, deci increde-te in BINE, roaga-te cu cuvintele tale si daca exista in viata ta un obicei nefolositor (chiar placerea de a barfi, petrecrile prea multe in cluburi nu stiu...)lupta sa te dezbari cat mai mult de el. Sper sa ai folos din ce ti-am spus din toata inima.
kudika046982
Postat pe 14 Februarie 2010 10:52
din propria mea experienta (care e destul de vasta) pot sa va spun ca atacurile acestea de paralizie in somn, cum le numesc medicii, pot fi blocate cu usurinta, daca detii o anumita putere psihica... nu e nimic inatmplator... iar aceste experiente pe care unii oameni le au, ne sunt necesare, pentru a evolua. persoanele cu o minte puternica, pot depasi mai usor anumite probleme iar intuitia lor se dezvolta considerabil. paralizia in somn nu e o boala, e o oportunitate de a-ti dezvolta propria minte. de asta apare in general in adolescenta... pentru ca atunci se formeaza in creier anumite conexiuni... in felul asta, creierul uman este stimulat iar mintea isi sporeste foarte mult forta, de care are nevoie pentru a trece cu bine de anumite incercari (traume) pe care in mod normal nu le-ar putea depasi. stiinta inca nu e acolo...din pacate... dar intr-o zi va fi...si atunci vom intelege ce sunt lucrurile acestea cu adevarat si nu ne vom mai teme.
Micael
Postat pe 14 Februarie 2010 10:52
Va rog eu frumos, incetati cu preotii ca ma sperii rau
Kathara
Postat pe 14 Februarie 2010 11:21
De la: Kathara, la data 2010-02-14 11:21:03Va rog eu frumos, incetati cu preotii ca ma sperii rau
aaa da dc kataroo,,,vrei ceva tarot
thadoog
Postat pe 14 Februarie 2010 11:25
si in plus fata de ce ti s-a spus cu somnul REM, ai grija fata de ceea ce se cheama "igiena somnului": ia ultima masa cu cel putin doua ore de a te culca, nu manca prea mult si nu mancaruri grele, nu consuma substante excitante(cafea, cola, ciocolata..etc) in a doua parte a zilei...dupa ora 16.oo...si...vezi cum stai cu electrolitii...calciu, magneziu...etc...lipsa lor favorizeaza crampele musculare(genul asta de manifestari se intalnesc frecvent inainte de mentruatie(sau in timpul) cand se pierde ceva calciu din organism.
dianahb3b
Postat pe 14 Februarie 2010 12:00
Mai nu facei misto ca e adevarata chestia,am patit-o si eu dupa moartea cuiva drag,posibil sa vrea respectiva(ul)sa dai de pomana,eu asa am facut si am scapat,de atunci sunt ani buni de cand nu a mai revenit acele stari.
atenaaneta
Postat pe 14 Februarie 2010 12:28
De la: dianahb3b, la data 2010-02-14 12:00:11si in plus fata de ce ti s-a spus cu somnul REM, ai grija fata de ceea ce se cheama "igiena somnului": ia ultima masa cu cel putin doua ore de a te culca, nu manca prea mult si nu mancaruri grele, nu consuma substante excitante(cafea, cola, ciocolata..etc) in a doua parte a zilei...dupa ora 16.oo...si...vezi cum stai cu electrolitii...calciu, magneziu...etc...lipsa lor favorizeaza crampele musculare(genul asta de manifestari se intalnesc frecvent inainte de mentruatie(sau in timpul) cand se pierde ceva calciu din organism.




... ai uitat esentialul ... nu e voie sa respiri ... vreo ora ...
marco918
Postat pe 14 Februarie 2010 12:32
De la: Kathara, la data 2010-02-14 11:21:03Va rog eu frumos, incetati cu preotii ca ma sperii rau





... si ??? ...
marco918
Postat pe 14 Februarie 2010 12:33
Buna,
Am trait de mai multe ori si eu experiente similare(ultima fiind chiar azinoapte!).Intradevar, sunt niste trairi greu de explicat...
Eu nu aud voci...doar ma vad in pat, pot sa misc ochii dar corpul imi este inert; vreau sa ma ridic din pat dar nu pot si am senzatia ca in urmatoarele minute voi muri (probabil ma panichez).
Au fost vre-o 3-4 ori cand chiar am trecut in lumea de dincolo (la acel moment, anul 1997, nu citisem absolut nimic despre calatoria corpului in timp si ce se intampla cu sufletul dupa ce corpul fizic moare).
Sa va spun mai exact cum a fost: m-am tot "zbatut" in somn (cu intentia de a ma trezi; desi cred ca doar aveam doar senzatia ca incerc sa ma ridic din pat pt ca aveam corpul amortit, inert)si deodata, am am trecut intr-o lume a intunericului.Deci, nu mai era corpul meu fizic, ma transformasem intr-o mingiuta mica alba, ca de pig-pong care zbura in intuneric si, parca eram atrasa de un curent, o forta prin acel intuneric (asa, cum era in filmul Star-Trek in care vedeam cum zburau planetele).Aveam o senzatie de parere de rau, simteam ca imi plange sufletul pt cei dragi, pt ca stiam ca am murit si ca ei vor suferi mult.Atunci, m-am hotarat sa ma intorc si am inceput sa ma lupt cu acea forta de atractie si sa ma intorc de unde am venit.Vazand ca imi este foarte greu sa tin piept acelei forte, L-am strigat pe Dumnezeu sa ma ajute El si, El m-a ajutat.Am facut calatoria inapoi (luptandu-ma cu acea forta care ma atragea in intuneric, eu fiind oar o sfera alba atat!)am ajuns de unde plecasem si am vazut o fanta de lumina, ca un hotar pe care imi era greu sa-l sar fiind foarte sus.Am incercat de mai multe ori si, am reusit.In momentul in care am sarit peste acel hotar, m-am trezit din "somn".
Totodata, mai stiu ca atunci cand am astfel de vise, daca este cineva langa mine, eu incerc sa-l strig in somn (mi s-a spus ca atunci gem in somn)iar daca cel de langa mine ma aude si ma striga pe nume, ma trezesc si ma intorc pe partea cealalalta, spun rugaciunea "Tatal nostru" si adorm la loc.
Insa se intampla sa dorm singura si atunci apare marea problema. Am reusit sa gestionez destul de bine situatia si, sa incerc sa fac semnul crucii in somn si sa spun rugaciunea "tatal nostru" numai ca este foarte greu de spus, parca uit cuvintele si imi pare si mare asa ca spun ceva mai scurt "Doamne, Dumnezeul meu, ajuta-ma tu" sau "Doamne Isuse, Fiul lui Dumnezeu, salveaza-ma TU, nu ma lasa!".
Si, in felul acesta, scap si ma trezesc din somn, ma ridic, spun rugaciunea "Tatal nostru", Ii multumesc Bunului Dumnezeu ca m-a ajutat si ma culc la loc.
Oricum, vreau sa va spun ca sunt niste senzatii cumplite...de care as vrea sa scap...Bineinteles ca si eu as vrea sa stiu de unde provin aceste manifestari si cum as face sa le elimin.
Pentru moment, am gasit o modaliatate, de a scapa din aceasta conjunctura : chemandu-l in ajutor pe Bunul Dumnezeu si, de fiecare data am scapat.
KARAMIA
Postat pe 14 Februarie 2010 12:40
Draga mea te sfatuiec ca, fara rusine, sa mergi sa discuti despre aceste trairi cu un medic fiindca fac parte din tabloul afectiunilor psihiatrice. Nu intelege ca ai probleme grave dar neglijate pot degenera. Este evident faptul ca subconstientul tau nu face pace cu lucrurile din trecut asa ca fa bine si mergi la un medic pana nu se instaleaza boala in totalitate si incepi sa ai trairile astea si treaza. Mult succes in rezolvarea problemei si anunta-ma te rog ce s-a mai intamplat cu tine.
alinachi_21
Postat pe 14 Februarie 2010 12:42
buhuhu...
roz5blue6lila7
Postat pe 14 Februarie 2010 12:44
am avut si eu o experienta naspa.veneam intr-o seara de la disco cu vara-measi deodata ne-a aparut in fata ceva negru cam de marimea unui om dar nu era om si mergea in jurul nostru atunci ne-am speriat si am fugit pana nu am mai putut.de atunci nu am mai plecat niciodata singure.
igasc
Postat pe 14 Februarie 2010 13:02
am avut si eu o experienta naspa.veneam intr-o seara de la disco cu vara-measi deodata ne-a aparut in fata ceva negru cam de marimea unui om dar nu era om si mergea in jurul nostru atunci ne-am speriat si am fugit pana nu am mai putut.de atunci nu am mai plecat niciodata singure.
igasc
Postat pe 14 Februarie 2010 13:02
nu inteleg cum puteti voi sa dati sfaturi cand orice este posibil in lumea asta .....am avut si eu experiete de genul asta ....m-a trezeam noaptea in toiul verii ca muream de frig si cineva imi batea in geam (iar eu stau la etajul 4).....sau eram in fata usi (in casa)trebuia sa ies si intr-o secunda nu am mai avut cum sa ma misc si simteam o prezenta in spatele meu care imi sufla la ureche.....etc....poate fii orice si psihic dar si spiritual ...oricum incearca toate posibilitatile ca sa iti revii...si daca nu crezi in preoti cea ce e si normal ...dute la o manastire ca sa fii mai sigura dar iti recomand si un psiholog ...mult noroc
curic_a
Postat pe 14 Februarie 2010 13:35
Eu nu prea stiu ce sa cred..adik nu mi s-a intamplat asa cv(si desigur nici nu vreau sa se intample;)))dar o prietena foarte buna de-a mea mi-a povestit cv similar:seara ,inainte sa se culce ,a tras draperiile ..si apoi a mai sta un pic si a adormit.Noaptea a simtit ca bate vantul in camera ,"s-a trezit"si a vazut ca geamul era deschis si draperia batuta de vant ..ea nu putea sa faca nicio miscare (parca o tinea ceva),nu putea nici sa vorbeasca -asa cum ai zis si tu.Se fortza sa se ridice din pat..si in final nu stiu ce s-a intamplat ca a reusit sa se trezeasca si a vazut draperia data la o parte.Mi-a spus ca era sigura ca ea nu a lasat draperia in felul ala.
Nu stiu ce sa iti zic..daca nici tu nu esti prea credincioasa asa..si nu vrei sa apelezi la un preot nu m-as mira sa te "viziteze"careva:|.
yupz_
Postat pe 14 Februarie 2010 13:50
si eu am trecut printr-o stare similara a ta a durat cam vre-o sase luni din viata mea,devenisem o persoana foarte agresiva inainte ca sa mi se intample si n-am baut nici fumat nici nu m-am drogat niciodata dar sa-ti spun din putinele informati pe care le am ca se zice ca oameni urmariti de asemenea lucruri au o alegere deosebita din partea lui D-zeu .Parerea mea e sa-ti faci o cercetare launtrica si sa cauti ce e bine si curat in viata ta.Sfatul meu alegerea e a ta.
rebeca79
Postat pe 14 Februarie 2010 14:34
floris099006
Postat pe 14 Februarie 2010 14:40
Bai pe mine ati reusit sa ma cam speriati! Eu cred ca mai este si autosugestie....Am citit ieri pe aici, iar aseara cand am incercat sa dorm(pe paretea stanga, nu pe spate), am atipit, si totul era atat de confuz....eram min bucatarie, cu lumina stinsa, si nu stiam ce caut acolo, nu stiam daca dorma sau daca visez, dupa care in momentul urmator, ma plimbam pe o aleea afara, era noapte, si era zapada, exact asa cum este in realitate, cineva a incercat sa ma sperie intentionet, spunandu-mi ca asa arata cel de care ar trebui sa-mi fie frica, m-am speriat foarte rau, si in urmatorul moment, stiam ca am visat, stiam ca sunt in pat, stiam ca sunt cu prietenul meu....stiam tot, eram foarte constienta, doar ca nu puteam sa deschid ochii, si ma chinuiam din rasputeri sa tip, nu ma puteam misca, aveam impresia ca pot misca doar mana stanga(doar mana, nu tot bratul, pentru ca eu pe parte stanga dormeam), nu a tinut mult, dar m-am simtit asa usurata cand am reusit sa ma trezesc.....Dumnezeule, nu mi s-a mai intamplat niciodata, si nu s-ar fi intamplat, daca nu citeam trairile celorlalti. Nu m-a speriat visul(daca a fost un vis), insa la sfarsit eram foarte constienta, si stiam ca sunt speriata dar ca visasem, si nu intelegeam de ce nu ma pot misca, si nu pot tipa. in fine, ciudat. Sper sa treaca si sa nu mi se mai intample. In fine eu n-am auzit nimic, sau altceva. Doar prima parte cu bucatarie, a parut si ea destul de reala, dar poate am visat doar ca stateam in bucatarie! in fine
gargaritamica
Postat pe 14 Februarie 2010 14:47
Am avut si eu o experienta asemanatoare,o singura data s-a intamplat..doar ca dormeam pe burta,si pe la ora 12 noaptea,am simtit ca cineva-ceva s-a pus pe spatele meu,incat,nu ma mai puteam misca,eram ca si paralizata,vroiam sa tip,sa o strig pe mama mea era in camera cealalta,dar nu reuseam sa scot un sunet! M-am speriat f.tare,am inceput sa zic Tatal nostru in gand de vreo 3 ori,si totul a disparut..de atunci dorm cu veioza aprinsa si tv-ul deschis,pana la 4 dim...nu s-a mai intamplat..dar eu,am chemat preotul acasa si a facut sfestanie,am mutat locul patului..si nu stiu ce sa zic..mi-a citit preotul pt.dezlegare de farmece..se tot incurca..nu ma simteam prea bine..apoi a zis ca aveam farmece facute-sau cum se mai numesc-ganduri negative,de catre o alta persoana,care te influenteaza..dar am citit si niste acatiste..si e totul ok.Nu am baut in viata mea,nu fumez..nu ma droghez..sanatoasa mintal sunt..eu cred ca sunt niste experiente extrasenzoriale,si esti atacata psihic,de energii negative.Nici eu nu credeam,si le consideram povesti..dar pana nu ti se intampla pe pielea ta..nu crezi!
xena_a
Postat pe 14 Februarie 2010 14:48
Am vazut un film super tare pe tema asta dar cam..SF -cum era de asteptat-"Cosmarul"
yupz_
Postat pe 14 Februarie 2010 16:36
asta da cosmar!!
yupz_
Postat pe 14 Februarie 2010 16:41
da am auzit si eu de chestia asta:sa nu rasp cand iti auzi numele in somn.La mine ..toata lumea le zice IELE -spirite ale unor mirese care vin noaptea si te striga in somn..ca sa iesi afara si sa iti ia sufletul nu prea cred..da'...or fi..
Acum ceva timp mi-a spus bunica mea ca a auzit asa ceva-noaptea ,pe la 3 cineva ii striga numele la poarta si bunica mea aiesit fara pt ca i se parea ca e dimineatza si ca o striga vreo vecina dar nu avazut nimic .apoi ,cand avenit ibn casa s-a uitat la ceas si avazut ca era 3.s-a cam speriat
yupz_
Postat pe 14 Februarie 2010 16:46
Doamne fereste!nu critic ..fiecare are propria credinta si propriile convingeri..dar...totusi stare astra ..sau mai stiu eu ce..apppentagramele sunt insemnele magiei negre...nu mai alatura u cuvantul asta de "cruce".putin respect pentru lucrurile sfinte
yupz_
Postat pe 14 Februarie 2010 16:51
De la: xena_a, la data 2010-02-14 14:48:23Am avut si eu o experienta asemanatoare,o singura data s-a intamplat..doar ca dormeam pe burta,si pe la ora 12 noaptea,am simtit ca cineva-ceva s-a pus pe spatele meu,incat,nu ma mai puteam misca,eram ca si paralizata,vroiam sa tip,sa o strig pe mama mea era in camera cealalta,dar nu reuseam sa scot un sunet! M-am speriat f.tare,am inceput sa zic Tatal nostru in gand de vreo 3 ori,si totul a disparut..de atunci dorm cu veioza aprinsa si tv-ul deschis,pana la 4 dim...nu s-a mai intamplat..dar eu,am chemat preotul acasa si a facut sfestanie,am mutat locul patului..si nu stiu ce sa zic..mi-a citit preotul pt.dezlegare de farmece..se tot incurca..nu ma simteam prea bine..apoi a zis ca aveam farmece facute-sau cum se mai numesc-ganduri negative,de catre o alta persoana,care te influenteaza..dar am citit si niste acatiste..si e totul ok.Nu am baut in viata mea,nu fumez..nu ma droghez..sanatoasa mintal sunt..eu cred ca sunt niste experiente extrasenzoriale,si esti atacata psihic,de energii negative.Nici eu nu credeam,si le consideram povesti..dar pana nu ti se intampla pe pielea ta..nu crezi!

sa stii ca si sora`mea a patit ceva asemanator. bunica mea a murit curand si cand traia se certa ff tare cu sora`mea si acum ii tot apare in vise si odata s-a certat cu ea in vis si a impins-o si ia cazut pe picior in vis si a simtit toata greutatea lui bunica iar cand s-a trezit o durea ingrozitor piciorul. sau cand am facut festanie in casa ca tot visa sora`mea urat cu bunica ca ne bantuie. dupa festanie in seara aceea sora`mea a visat cu bunica si ii spunea "da, ati facut festanie sa nu mai vin??? o sa vin oricate festanii ati face". eu am ramas masca cand am auzit-o pe sora`mea ce ne zicea si ea a vazut-o pe bunica si in ziua mare la geam. asta nush daca exista asa ceva, poate a avut halucinatii.
clau19
Postat pe 14 Februarie 2010 16:57
Ce ai avut nu este decit incercarea constientului de a prelua conducerea subconstientului , dar de fapt ai ramar blocata in propriul vis care controla constientul , adica o parte din creer o conducea pe cealalta fara ca tu sa stii , de fiecare data trebuie sa verifici ce se intimpla cind nu dai atentie la ce se intimpla , daca nu mai stimulezi cu interes zona din creer ce te conduce , visul nu mai te gaseste si se opreste treptat din activitate , iar afirmarea constienta ca a fost un joc pe care l-ai terminat opreste visul complet .Daca ai certitudine intotdeauna ca tu conduci intentiile corpului, atunci nici fantome, nici spirite deanimale ,nici fantome extraterestre,nici extraterestrii nu pot face nimic , fie ca simti durere trebuie sa o adori si sa emiti una mai puternica alaturi de fericire deplina .Bioenergia va face restul si poti fi intotdeauna cum doresti.
Aurel_inventatorul
Postat pe 14 Februarie 2010 17:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Reflecta imaginea cuiva caracterul persoanei respective? 15 De la: liza24_84 3 Mai 2009 11:55
hi 6 De la: Full_Metal_Jacket 14 Decembrie 2009 22:52
Ce va face fericiti? 138 De la: Razv 21 Februarie 2014 10:26
Ce treaba au romanii cu Halloween-ul? 23 De la: LitlleFairy 18 Mai 2009 17:05
tot eu si nimic mai mult 22 De la: kudika499581 21 Februarie 2014 09:03