Setari Cookie-uri

Concurs Vazutlatv.ro

Sunt student si pana anul acesta mergeam doar cu autobuzul la facultate.Acum vad ca mi-a cam crescut burtica si am decis sa las in pace autobuzele aglomerate si sa economisesc si banii pe bilete in acelasi timp.Merg pe jos si ma simt chiar foarte bine.Colegii rad de mine,zic ca n-am bani de bilete sau ca sunt zgarcit,dar la vara o sa vada ei ce corp atletic o sa am.Si in plus,in joc e sanatatea mea,nu strica niciodata putina miscare.
oviduru
Postat pe 6 Martie 2010 12:41
Bv'o tie...eu sunt atletica, insa nici daca as vrea nu am cum sa ajung pe jos la facultate, fac o ora doar cu metroul, ma gandesc cate zile mi-o lua sa ajung pe jos sa trimiti poze la vara, da? sa-ti vedem patratelele
dydy88
Postat pe 6 Martie 2010 12:44
alerg in fiecare seara,beau multe lichide si mananc cat mai dietetic
robotel
Postat pe 6 Martie 2010 12:56
moama, peste ca baieti sportivi am dat aici... eu sa va zic sincer, acu nu mai fac nimic,sa ma mentin, pt ca mentin pur si simplu,.fara niciun efort, am facut aerobic si cam atat, in rest ma pastrez cu ciocolata
dydy88
Postat pe 6 Martie 2010 12:59
merg mult pe jos,nu beau cafea,nu fumez,nu tin o dieta strica pt ca nu e nevoie
solary
Postat pe 6 Martie 2010 14:05

Nu stiu daca abdomenul meu este ideal, dar pot sa spun cu siguranta ca arata mult mai bine decat acu cativa ani. Ce am facut? In primul rand am facut sport in facultate, toti 3 ani. M-am inscris la cercul de dans, si la cercul de aerobic. Imi ocupa mai mult timp, dar rezultatele nu au intarziat sa apara. La sala nu am fost pentruca nu am timp, ma rog asta e o scuza obosnuita.Dar in cshimb, am scos de pe net poze cu exercitii de tonifiere a abdomenului si le fac acasa, in ritmul meu si pe mzica preferata. Chiar ma bucur ca vine primavara si o sa pot iesi la lugi plimbari in parc. Cam asta am facut, inclusiv si reducerea alimentelor care dauneaza din alimentatia mea.
marinushka
Postat pe 6 Martie 2010 15:19
am incercat multe:
- masaj pana la inrosirea pielii - si, pe alocuri, descuamarea ei - cu ulei cu chilli;
- abdomene imediat dupa ce a sunat ceasul dimineata - sarit din pat direct pe podea si 1,2,3,4.....;
- mese pantagruelice de 3 ori pe zi: salata dimineata, salata la pranz si apa chioara seara;
- sedinte istovitoare de tae bo at home cu muzica data la maximum (pentru motivare) pana au venit vecinii la usa sa imi spuna sa nu mai sar prin casa;
- plimbari cu bicicleta in parc; efectul: genunchi juliti si fuga de haita de caini;

Rezultatul tuturor acestor practici: un abdomen care nu e nici pe departe de vis....
sweet_lorry
Postat pe 6 Martie 2010 15:53
merg des la fitnes si mananc fara grasimi
mihagrigore
Postat pe 6 Martie 2010 16:23
Incerc sa mananc cat mai sanatos si sa fac sport atunci cand timpul liber imi permite.
BeTheOne
Postat pe 6 Martie 2010 16:26
Exercitiile fizice pentru abdomen sunt extraordinar de utile daca obiectivul este dezvoltarea muschilor din acea zona, insa atata timp cat nu scapati de stratul adipos de pe abdomen, niciodata nu veti observa efecte vizibile.Nu scapati de stratul adipos prin abdomene, niciodata, sau eventual daca bagati cate 3000 pe zi. Puneti-va pe alergare, mers, ciclism si combinati cu regim alimentar sarac in grasimi si carbohidrati, si f multe lichide, hrana preparata cat mai natural, ideal cruda. Ulterior putem vorbi de tonifierea si sculptarea abdomenului. La mine a mers perfect. Din pacate insa nu prea sunt adepti ai efortului si regimului prelungit in timp. Din 50 de abdomene seara niciodata nu veti obtine abdomenul dorit. ALERGARE, REGIM, ALERGARE, REGIM, ALERGARE, REGIM
iuliaiulia
Postat pe 6 Martie 2010 16:29
Dieta,abdomene si multa miscare.
dianna79
Postat pe 6 Martie 2010 16:32
fac sport,beau 2 L de apa plata/zi si m-am profilat pe produse Bio.
Amnesia
Postat pe 6 Martie 2010 16:32
Multe exercitii si sport. Fara acestea nici vorba de un abdomen perfect!
mlisa2001ro
Postat pe 6 Martie 2010 16:38
Sport, diete, consum apa plata aproximativ 2 litri, am eliminat painea din meniu, nu mai consum alimente dupa ore 18.
karmen_kk
Postat pe 6 Martie 2010 16:49
merg mult pe jos si la sala
puicutza
Postat pe 6 Martie 2010 16:49
Totul se rezuma la a dori cu adevarat sa fii posesorul unui abdomen si a unei sanatati demne de invidiat. Eu detin un aparat pentru abdomene, pe care il folosesc de 2-3 ori pe saptamana, incerc sa tin o dieta sanatoasa, consum fructe si legume, incerc sa nu mananc dupa ora 19.00.
FLORIN_ZAINEA
Postat pe 6 Martie 2010 17:28
pentru a vaea un abdomen cat mai aproape de pefectiune ma axez pe multa miscare , ceai verde , si o dieta echilibrata.....daca mai e si un aparat ajutator cu atat mai bine
alisonia
Postat pe 6 Martie 2010 17:37
dieta montignac, miscare, ceva sport, si multa joaca in parc cu baietelul meu!!
Shhh
Postat pe 6 Martie 2010 17:44
sport si o dieta corespunzatoare!
deiutza_20
Postat pe 6 Martie 2010 18:20
miscare si fara prajeli, sucuri acidulate, grasimi, etc.
dana_2na
Postat pe 6 Martie 2010 18:22
sport si alimentatie sanatoasa
loredana82
Postat pe 6 Martie 2010 18:23
e tare greu cu abdomenul mai ales dupa 2 operatii de cezariana nu cred ca voi mai ahunge la o forma ideala vreodata insa speranta moare ultima. Sport cat cuprinde dieta echilibrata si mult noroc.
denysse2005
Postat pe 6 Martie 2010 18:32
sport si o dieta corespunzatoare!
piersicutza
Postat pe 6 Martie 2010 19:02
Nu mananc dupa ora 18, cu mici exceptii care se intampla mai rar, fac exercitii, incerc sa mananc cat mai light, cat mai multe fructe si legume si acum astept cu multa nerabdare sa se faca vremea buna sa merg la alergat pe stadion, dar recunosc ca mi-ar fi foarte de folos o centura vibroshape professional ca sa le vin de hac kilogramelor afurisite care nu dispar prea usor.
inutza05
Postat pe 6 Martie 2010 19:22
Eu personal cred ca pentru un abdomen plat si bine format, trebuie sa ai o alimentatie sanatoasa, fara grasimi multe, si exercitii variate pentru muschii abdominali.
AkaSoso
Postat pe 6 Martie 2010 19:27
Fara alimente care ingrasa: paste, paine, dulciuri, grasimi, prajeli. Dupa ora 18 un iaurt sau un fruct. Merg mult pe jos.
mihadobre
Postat pe 6 Martie 2010 19:29
O alimentatie sanatoasa si sport.
petrutza_crinutza
Postat pe 6 Martie 2010 19:32
miscare si fara prajeli, sucuri acidulate,cafea,fainoase
nineta5
Postat pe 6 Martie 2010 20:04
As lasa ca centura vibra masaj sa`si faca treaba in timp ce eu as face alte lucruri,cum ar fi m`as uita la tv..as invatza etc:P
charm3
Postat pe 6 Martie 2010 20:46
o alimentatie sanatoasa si multa miscare
GYPSI
Postat pe 6 Martie 2010 20:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga o pereche de pantofiori oferiti de Mylovelyshoes.ro! 424 De la: cristina1234 19 Decembrie 2011 18:20
Concurs Meli Melo-Paris 29 iulie – 04 august 342 De la: yumalai 5 August 2009 14:30
Castiga saptamanal o pereche de Pantofi Kudika! - 25-30 iunie 613 De la: concursKudika 1 Iulie 2013 11:11
Castiga un tratament complet de epilare definitiva oferit de Noblezza 139 De la: rodica_36 21 Decembrie 2010 14:39
Concurs: Apa pentru silueta ta! 412 De la: concursKudika 3 Iunie 2009 18:02