Setari Cookie-uri

Infidelitate

De la: diana_alin, la data 2010-05-13 00:36:01daca barbatul inseala nu vad de ce nu ar insela si femeia.o femeie inseala pt ca nu i se acorda destula atentie.la inceput spui* ca e greu sa gasesti unul serios, dar eu am fost mai norocoasa si am pus mana pe el din timp,* mai tarziu spui mai bine* bagaboanta la moda (sau cum zic ele ca... experimenteaza si isi traiesc viata*decat nefericita!!!


Nu prea am inteles ce ai vrut sa zici, dar...in primul rand nu e obligatoriu ca barbatul sa insele neaprat (sunt feluri si feluri) si in al doilea rand chestia asta cu "femeia inseala ca nu i se acorda destula atentie" hai sa fim seriosi...ii place cand primeste cadouri si e plimbata pe banii prostului, dar nu-i convine ca n-are timp prea mult de ea (dar banii de unde vin? pica cumva din cer? ce bine ar fi sa stea si barbatii cu p... in sus si sa faca shopping, sa se plimbe pe banii femeilor si dupaia sa mai faca si figuri ca nu li se acorda destula atentie si sa insele ); depinde...unele nociodata nu sunt multumite oricata atentie li s-ar acorda; altele cu toata atentia acordata tot inseala...dc? de prea mult bine...si vai doamne intervine monotonia si prosteala dinasta. La toate care fac chestia asta auzi numai explicatii de genul: nu imi acorda destula atentie, a intervenit monotonia, nu ma mai atrage si tot felul de goange dinastea...dar cate incearca sa discute si sa faca ceva ca sa schimbe situatia? asteapta totul de la el pe tava? ele s-au intrebat vreodata daca il multumesc pe partener pe cat si-ar dori el? si normal...e mai usor sa o arda cu altul. Pentru mine astea se numesc c***e (nu numai din punct de vedere ca o ard cu mai multi odata, dar si din punct de vedere al comportamentului...cand e de bine sunt ca lipitorile, cand e de greu...se lipesc de altul) In viata sunt si momente frumoase , dar vin si momente grele...si nimeni (indiferent ca e fata sau baiat) nu si-ar dori sa aiba alaturi pe cineva care la greu sa fuga.
bogdandbm
Postat pe 13 Mai 2010 16:28
dar cand esti alaturi de el si la bine si la rau si el te inseala!Ce ar trebui sa faci,sa rabzi?Sa astepti pana ai vine lui chef.Normal ca el dc se duce la alta nu-i mai arde de tine si tu stai ca proasta acasa al astepti cu de toate.....si el ce face...doarme,normal!!!
diana_alin
Postat pe 14 Mai 2010 00:36
De la: diana_alin, la data 2010-05-14 00:36:35dar cand esti alaturi de el si la bine si la rau si el te inseala!Ce ar trebui sa faci,sa rabzi?Sa astepti pana ai vine lui chef.Normal ca el dc se duce la alta nu-i mai arde de tine si tu stai ca proasta acasa al astepti cu de toate.....si el ce face...doarme,normal!!!


Nu stiu care e situatia la tine...eu vorbeam in general. Acum ca or mai fi si dinaia care isi bat nevestele, le inseala, beau pana cad sub masa si sparg banii pe femei si pe bautura...e normal ca nu merita sa stai cu astfel de om. Si faza cu inselatul...daca nu l-ai prins cu nimic concret, nu cred ca trebuie sa fii asa sigura. Nu inseamna ca daca doarme, o face ca l-a sleit alta de puteri. Incearca sa discuti mai bine cu el deschis, fara reprosuri (doar sub forma de sugestii) si calm...ca, prin discutii cred ca se rezolva cel mai bine astfel de probleme. Si daca tot vrei sa afli daca te inseala, urmareste-l si tu cand pleaca de acasa si zice ca se duce nu stiu unde cu nu stiu cine...si vezi daca asa e sau se duce in cu totul alt loc si cu alte persoane...si eventual il suni si vezi cum te minte (daca este cazul). E imposibil daca faci chestia asta de cateva ori sa nu-l prinzi macar o data daca e sa aiba ceva.
bogdandbm
Postat pe 14 Mai 2010 10:48
De la: diana_alin, la data 2010-05-14 00:36:35dar cand esti alaturi de el si la bine si la rau si el te inseala!Ce ar trebui sa faci,sa rabzi?Sa astepti pana ai vine lui chef.Normal ca el dc se duce la alta nu-i mai arde de tine si tu stai ca proasta acasa al astepti cu de toate.....si el ce face...doarme,normal!!!


Si iarasi...chestia cu cheful nu poate fi neaparat ca se duce la altele, ca daca ar avea apetitul mare ar mai putea sa presteze si acasa, poate nu asa mult . Poate fi o chestie trecatoare...din cauza stresului sau poate are alte probleme. Si din nou asta se poate rezolva tot prin discutii.
bogdandbm
Postat pe 14 Mai 2010 10:55
da,poate ai dreptate as vrea sa discut cu el dar mereu schimba subiectul.nu pot sa vorbesc nimic cu el si daca ma vede suparata nici nu-l intereseaza
diana_alin
Postat pe 14 Mai 2010 13:23

este mare pacat ca tu consideri marea majoritate a oamenilor niste infideli , sunt destui care fac asta , motivatia este diferita , dar pana la exagerarea cu majoritatea e cale lunga , ori sunt eu prea optimist , ori tu prea pesimista sa cu dovezi sau statistici zdrobitoare. Mie inca imi place sa cred altceva .
banalulanonim
Postat pe 14 Mai 2010 16:28
De la: diana_alin, la data 2010-05-14 13:23:09da,poate ai dreptate as vrea sa discut cu el dar mereu schimba subiectul.nu pot sa vorbesc nimic cu el si daca ma vede suparata nici nu-l intereseaza


Baga-l odata intr-o sedinta si cere-i decat sa te asculte si atat...si dupaia sa isi spuna si el ofurile daca vrea. Daca nu vrea deloc, deloc...atunci nu stiu... cam delicata problema
bogdandbm
Postat pe 14 Mai 2010 16:30
Eu una prefer sa nu ma insele de nici un fel
O data intervenita infidelitatea, si dragostea se schimba
Cocktail
Postat pe 14 Mai 2010 22:18
De la: Cocktail, la data 2010-05-14 22:18:08Eu una prefer sa nu ma insele de nici un fel
O data intervenita infidelitatea, si dragostea se schimba


Toti am vrea sa avem langa noi pe cineva care sa nu ne insele...dar daca citesti pe aici pe forum si nu numai...o sa vezi cum ii/le apuca cate o dragoste nebuna asa din senin pe cate unii/unele deeee...
bogdandbm
Postat pe 16 Mai 2010 03:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce principii vi-ati stabilit pentru noul an? 73 De la: pickard 16 Ianuarie 2011 17:43
un pic de timp si pt mine pe forum??am nevoie de un sfat!:) multuuuumesccc!!! 26 De la: kudika421339 10 Decembrie 2011 16:09
Infidelitate 17 De la: dakar_dakina 20 Octombrie 2008 17:48
MA MARIT !!! CINE VINE LA NUNTA ? 22 De la: ecstasytm 6 Iulie 2009 10:03
Problemele de cuplu 53 De la: steffy91 27 Ianuarie 2012 00:00