Setari Cookie-uri

Cum sunt tratate amantele la turcii musulmani?

Esti ,cred tanara si poate cam naiva daca iti inchipui ca un musulman isi va lasa sotia pentru o alta femeie.De regula ei isi parasesc sotiile doar daca ii inseala ele;ei cauta doar distractie la celelalte femei.
viogen26
Postat pe 3 Mai 2010 09:07
De la: viogen26, la data 2010-05-03 09:07:32Esti ,cred tanara si poate cam naiva daca iti inchipui ca un musulman isi va lasa sotia pentru o alta femeie.De regula ei isi parasesc sotiile doar daca ii inseala ele;ei cauta doar distractie la celelalte femei.
Nu le parasesc le omoara cu pietre
kudika1993
Postat pe 3 Mai 2010 09:37
imi faci mila,serios dar intradevar esti naiva rau de tot..............fataaaaaaaaaa trezeste_te!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!e plina lumea asta de barbati.
kudika142344
Postat pe 3 Mai 2010 10:03
De la: kudika167995, la data 2010-05-01 10:52:24 Draga de trei ori draga iubeste pasiv si metineti pozitia nu cersi din poarta -n poarta ai rabdare
pentru ca fiecare pasere isi va gasi cuibul ei .Totul este sa ai rabdare si incredre in tine cu astfel de
Don Juani nu se merita sa sssstai sau sa te gandesti o clipa la ei cat rau poate sa-ti faca la un moment dat
Dar ei nu se gandesc ca sunt suflete care chiar nu merita sa fie otravite ,daca te-ar fii inteles ca banuiesc este un om cu experienta ar fii vorbit cu tine sincer .
Dar exista legea bumerangului
..Toti vor plati intro zi '' .
PROASTA MAI ESTI
kudika142344
Postat pe 3 Mai 2010 10:11
meriti un armasar=))
yaella
Postat pe 3 Mai 2010 10:51
De la: yaella, la data 2010-05-03 10:51:51meriti un armasar=))


nu armasar draga ci doar un bou
Celia_29
Postat pe 3 Mai 2010 10:53
mai fratilor voi ati innebunit de tot ? nu aveti de treaba si va faceti ?
fata mea tu ai mare curaj sau nu stiu ce sa zic, inconstienta- sa spui chestii de aste pe net (pe forumul asta) ; chiar nu ai nici o prietena careia sa-i impartasesti toate astea?

cine e de vina ca turcii sunt afemeiati?
cine e de vina ca femeile care le devin amante patesc ce3ea ce patesc?

spuneti-mi si mie ca poate eu sunt cu capul ce naiba a murit mama barbatilor?
chiar ataata demnitate nu aveti? si apoi mai vreti ajutor si sfaturi
sfaturile ti le pot da o mie dar hotararile trebuie sa le iei tu pentru ca tu esti cea implicata si e vorba de viata ta
kudika023104
Postat pe 3 Mai 2010 11:35
si inca ceva
nu stiu cum o fi la tine dar crede-ma ca eu toate doamnele care le cunosc ca fiind combinate cu turci (si am cunoscut destule) au cam trait ca in sinul lui avram si aveau toate celea in conditiile in care ele nu munceau ca doar de aveau sponsor

asa ca cine e de vina?
pANA LA URMA HAI SA FIM BARBATE SI SA NE ASUMAM SI UNELE RISCURI (MACAR ATAT CAT NE TINE CUREAUA)
kudika023104
Postat pe 3 Mai 2010 11:50
respectul de sine unde este.............?
kudika174977
Postat pe 3 Mai 2010 12:07
mai..fiecare om are un comportament anume...unii sunt rai....altii sunt painea lui dumnezeu...daca le dai nas si te vad prostutza...stai linistita ca te fac si te imbarliga mai ceva ca romanashii nostrii.....daca visezi la cai verzi pe pereti si ai impresia ca isi va lasa nevasta....te inseli!Indiferent daca o iubeste sau nu..ei sunt impunatori in fata sotiei si ea e pe un piedestal cu mult deasupra ta!!!Oricum...tu singura o sa iti iei o decizia..si tu esti in masura sa iti creezi o parere.....eu lucrez in mediul lor de peste 3 ani si nu am gasit unu care sa aiba acelasi caracter cu altul...deci...
DeeaP
Postat pe 3 Mai 2010 13:33
Tu ori esti pro---sta , ori esti pro---sta. Nici un barbat nu divorteaza pentru amanta,in cazul de fata pentru care dintre amante ar trebui sa divorteze? Stiu ca unii turci sunt frumosi rau (bruneti cu ochii verzi), dar pe cat sunt de frumosi pe atat sunt de perversi.....si stiu sa profite la maxim de naivitatea fetelor care pun botul .....Eu zic sa te reprofilezi, eventual pe un barbat necasatorit.
kudika133457
Postat pe 3 Mai 2010 15:31
De la: dancombi, la data 2010-04-29 09:52:11Gum sunt dradate amandele la durgii muzulmani ? Gu bula , draga, gu bula...[/quote


ESTI TARE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
maninutza
Postat pe 3 Mai 2010 15:33
De la: kimmy_kim, la data 2010-04-17 14:13:10M-am indragostit foarte tare de un turc musulman acum 2 ani de zile pe internet!!!apoi am hotarat sa ne vdm...am petrecut 2 nopti alaturi de el timp in care nu sa intamplat nimic deoarece eram virgina!!!el nu stia asta...dar daca a vazut ca numi doresc sa ma culc cu el nu ma mai cautat!!!!apoi dupa 2 ani de zile ma cautat din nou pe acelasi forum dar avea alt nume...acum eu nu mai eram virgina si gandul imi ramasese la el de acum 2 ani!!!si mi-am zis ca mai bine incerc si cu asta basta..nu mai vroiam sa pierd ocazia asta deoarece imi placea prea mult!!!!si a am inceput sa ma vad cu el si asa am devenit amanata lui pt ca mia marturisit ca are nevasta!!!!dar nu sunt singura lui amanta...mai are si alte relatii pe langa mine....foarte multe chiar....noi nu vb decat cand ma suna el si are nevoie de mine o data pe saptamana ATAT!!!mie frica sa nu se plictiseasca de mine si sa ma lase sau mie frica sa nu devin sclava la turcii...prietenii lui...se poate intampla multe...nu poti avea inceredere in turci...ce as putea sa fac sa tin relatia aprinsa ???sau sa ma despart de el ...???ce sa fac cine ma poate ajuta cu un sfat???tin sa precizez ca imi place de el foarte mult!!!prea mult chiar .....si el stie asta;)




Parca ai fi un copil mic,vrei sa tii flacara aprinsa ?ce flacara.?.in postura de amanta a unui barbat care mai are destule in afara de tine,poate el te vede ca o pereche de sosete pe care o ia o data pe saptamana.Aprinsa sa tii flacara cand vei avea o relatie adevarata,cand vei fii pe locul 1 in viata unui barbat,nu cand nu ocupi nici un loc in viata unui om.Gaseste-ti pe cineva care te merita.Bafta!
cami_goanga10
Postat pe 3 Mai 2010 16:19
saracutza...obs foarte multe comentarii rautacioase ..dar a cui e vina k te ai indragostit de barbatul nepotrivit...sfatul meu..incearca sa fii realista...obisnuieste te treptat cu ideea k nu este si nu va fi niciodata al tau...te foloseste ...ii placi k amanta...doar atat....intrebarea mea...te multumesti pe termen lung doar cu atat??....si mai gandeste te la un lucru..tu fiind atat de concentrata asupra lui pierzi ocazia de a cunostae un alt barbat care te ar putea respecta mai mult decat o faci tu insuti in momentul de fata........nu te mai amagi singura...pune tu punct...altfel vei ajunge in situatia cand vei fi aruncata k un obiect nefolositor:(
puf_lidia
Postat pe 3 Mai 2010 16:20
Pt kimmy kim
Nu te supara ce varsta ai ? mie mi-ar fi fost rusine sa postez asa ceva !!!! chiar n-ai nici un pic de mandrie in tine????
DOAMNE FERESTE.
kudika105436
Postat pe 3 Mai 2010 17:32
Ca-i proasta, ca-i desteapta, ca-i analfabeta, ca ar trebui sa-i fie rusine pentru ce a postat... bla bla bla.
Dar si-a atins scopul, nu? V-a turnat o poveste si ce de sfauri!!!
Chiar nu mai puteti face diferenta intre o poveste reala si un topic "hai, sa mai rad putini de astia"!?
rashela
Postat pe 3 Mai 2010 17:40
din cauza unora ca tine se destrama casniciile
nu ai gasit sii tu unu fara familie?pe scurt esti.....usuratica(ca sa spun frumos)
akcent_oana2006
Postat pe 3 Mai 2010 17:41
Desi fac parte din categoria sotiilor, tin sa-ti spun ca gresesti. Nu din cauza fetelor, ca cea care a deschis topicul, se destrama casniciile. Pai daca nu era ea, era alta. N-ai citit ca individu are mai multe amante. Incetati sa-i tineti pe porcii astia de barbati in brate. Un barbat care nu vrea sa insele, nu inseala oricate ar fi tentatiile. Ar fi culmea acum sa ma rog la Dumnezeu sa nu-l tenteze nici o femeie pe sotul pt a nu ma insela. E ca si cum astept ceva de la in strain. Nu, sotul meu trebuie sa aiba capul pe umeri. Asta nu inseamna ca sunt de acord cu pozitia de amanta, pentru ca nu sunt, dar nu e treaba mea ce fac altii.
Gazelle
Postat pe 3 Mai 2010 18:26
ce ai cautat aia ai gasit......
oksanaa
Postat pe 3 Mai 2010 19:37
uite din cauza celor ca tine sunt cunoscute romancele drept:CURVE!!.multumim.iti port stima si respect.
kudika095924
Postat pe 3 Mai 2010 22:03
ar trebui sa ii platesti cu aceasi moneda si sa il faci sa inteleaga ca acelasi lucru reprezinta si el pentru tine o bucata de carne . eu sunt casatorita de 6 ani cu un cetatian turc dar eu nu las ierta daca as afla ca ma inseala las manca de viu, pentru ca strainul este el nu tu aici legea este de partea noastra nu a lor. cautati ocupatie sa NU AI TIMP DE EL.imi pare rau pentru tine dar nu vei fi niciodata pe locul 1 ci 3 sau 10 .dal naibi si transmitei din partea mea ceva turceste ok?
anananama
va stiii el
kudika039328
Postat pe 3 Mai 2010 22:49
Nu vi se pare ca exagerati cu comentariile de prost gust si jigniri.Ce usor este sa dai sfaturi cand esti din exterior si nu esti implicat sentimental dar daca era ceva asemanator la voi numai gandea ti asa.Soarta nu o poti schimba de cele mai multe ori.
pysy_mik
Postat pe 4 Mai 2010 12:10
De la: akcent_oana2006, la data 2010-05-03 17:41:49din cauza unora ca tine se destrama casniciile
nu ai gasit sii tu unu fara familie?pe scurt esti.....usuratica(ca sa spun frumos)



casatoriile se destrama din cauza BARBATILOR care nu au acasa ce vor sau inca nu au terminat de copilarit asa ca nu o mai jigni, nu este nimeni in masura sa faca acest lucru.diecare platim pt greselile noastre
pysy_mik
Postat pe 4 Mai 2010 12:15
Buna,sfatul meu este sa iti vezi de treaba,eu sunt cu un turc de doi ani in GERMANIA,nu este insurat suntem doar noi doi,dar cunosc prietenii din cercul nostru care au destule amante si o tona de copii acasa,vreau sa iti spun ca nu vreau sa iti spun ce imi aud urechile despre acele amante,pentru ei sunt doar o bucata de carne.Pacat ca tu doar atat iti doresti de la o relatie.Sunt destui baieti liberi dornici de o relatie trebuie doar sa cauti si sa vrei.Pentru turci doar mama nu este curva in rest europencele...pacat deasemenea ca ne privesc cu acesti ochii,tocmai de aceea ar trebui sa va impune ti in fata lor,sa fiti pe picioarele voastre,pe banii vostri,independente.La turci nu este permis ca iubita sau nevasta sa munceasca,sunt posesivi intradevar,gelosi,dar dka nu le dai motive nu ai probleme.Totul depinde de femeie daca se lasa sau nu condusa de acest rasism a lor ,pot sa spun ca sunt cu 100ani in urma din pacate.Dar ce pot sa iti spun sigur ca NICIODATA nu isi v a lasa familia si copii pentru o amanta.Nu conteaza daca este turc sau roman,fetelor nu va complaceti in aceasta postura pentru ca este pierdere de timp si in primul rand de respectul de sine.Imi cer scuze daca am deranjat pe cineva cu comentul meu
alcana2006
Postat pe 4 Mai 2010 18:56
cine a scris mai sus ca turcii musulmani au mai multe neveste au gresit,au o nevasta si eventual amante,legislatia din turcia nu permite casatoria cu mai multe femei concomitent din 1917;tot atunci s-a dat o lege in care se interzicea purtarea de fes si salvari traditionali decit la festivitati
utad
Postat pe 4 Mai 2010 19:08
De la: utad, la data 2010-05-04 19:08:45cine a scris mai sus ca turcii musulmani au mai multe neveste au gresit,au o nevasta si eventual amante,legislatia din turcia nu permite casatoria cu mai multe femei concomitent din 1917;tot atunci s-a dat o lege in care se interzicea purtarea de fes si salvari traditionali decit la festivitati
Este adevarat ce ai spus tu intradevar,dar cunosc 2 prieteni de ai nostri comuni care chiar au doua neveste,cu una este casatorit si cu cealalta nu.Traiesc sub acelasi acoperis ambele,au cate 2 copii,si vreu sa iti zic ca sunt intradevar prietene,Eu chiar nu pot sa inteleg asa ceva.Saracul sot ce bine i merge nu? Niciodata nu as accepta ca iubitul meu sa imi aduca una in casa ca o omor cu mana mea.Cat despre femeile turcoaice chiar impartasesc aceasta conceptie,precum ca in Coranul lor este admis sa aiba pana la 4 neveste.Incredibil
alcana2006
Postat pe 4 Mai 2010 19:53
De la: alcana2006, la data 2010-05-04 19:53:51
De la: utad, la data 2010-05-04 19:08:45cine a scris mai sus ca turcii musulmani au mai multe neveste au gresit,au o nevasta si eventual amante,legislatia din turcia nu permite casatoria cu mai multe femei concomitent din 1917;tot atunci s-a dat o lege in care se interzicea purtarea de fes si salvari traditionali decit la festivitati
Este adevarat ce ai spus tu intradevar,dar cunosc 2 prieteni de ai nostri comuni care chiar au doua neveste,cu una este casatorit si cu cealalta nu.Traiesc sub acelasi acoperis ambele,au cate 2 copii,si vreu sa iti zic ca sunt intradevar prietene,Eu chiar nu pot sa inteleg asa ceva.Saracul sot ce bine i merge nu? Niciodata nu as accepta ca iubitul meu sa imi aduca una in casa ca o omor cu mana mea.Cat despre femeile turcoaice chiar impartasesc aceasta conceptie,precum ca in Coranul lor este admis sa aiba pana la 4 neveste.Incredibil
ai puso,,o sa nu cumva sa isi mai ya o nevasta
thadoogback
Postat pe 4 Mai 2010 20:01
De la: utad, la data 2010-05-04 19:08:45cine a scris mai sus ca turcii musulmani au mai multe neveste au gresit,au o nevasta si eventual amante,legislatia din turcia nu permite casatoria cu mai multe femei concomitent din 1917;tot atunci s-a dat o lege in care se interzicea purtarea de fes si salvari traditionali decit la festivitati


Intradevar poligamia este in Turcia si Tunesia interzisa prin lege, dar aceasta lege se poate inconjura facand restul casatoriilor in fata imam-ului. Iar casatoria in islam care se face sub acoperisul sariei nu are validitate in Europa sau America. Recunoscute sunt doar casatoriile "civile", nu cele religioase.
Restrictie la numarul concubinelor nu exista.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 4 Mai 2010 20:37
fara cuvinte de aia e lumea plina de fete"usuratice" ne-ati facut de ras
kudika051915
Postat pe 4 Mai 2010 23:07

cred ca mai buni sunt romanasii nostri,dragii de ei.S-au saturat sa le ia altii femeile!Fetelor,treziti-va.Iubire ca in tara ta nu gasesti pe lumea asta!Tratamentul"GU BULA"este originar din Romania.
vyvyana
Postat pe 5 Mai 2010 09:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ceao 11 De la: aish 4 Iulie 2009 20:59
Extensiile de par....fitza sau necesitate? 1 De la: extensii4u 8 Septembrie 2009 21:57
Buna 1 De la: printesa17 18 Martie 2010 22:07
Sustine designerii romani 2 De la: 9 Ianuarie 2015 17:21
divort ???!!!!....sau amagire ca se va indrepta???? 59 De la: nina1975 17 Octombrie 2010 14:39