Setari Cookie-uri

Cum sunt tratate amantele la turcii musulmani?

Ooooffff.............."relatia asta" nu o sa iti aduca nimic bun, doar rau.Asa ca gandeste-te............poate chiar faptul ca nu il poti avea doar pentru tine te face sa crezi ca iti place asa mult de el....poate in realitate doar te amagesti. Asa ca...lasa-l.E cea mai buna solutie.sigur vei gasi un alt baiat care sa te respecte asa cum meriti
Crystyanna_love
Postat pe 8 Mai 2010 11:06
De la: kudika120283, la data 2010-05-08 09:33:47Nu te speria ca se plictiseste. Mai bine ingrijoreaza-te daca nu se va intampla asta. Fa-ti un scenariu in minte si vizualizeaza ce va fi peste 5 ani, daca lucrurile raman tot asa. Ti se pare interesant? Da-i viteza. N-o fi usor, dar nu e pentru tine. Poti sa fii cea mai rea femeie din lume si tot meriti ceva mai bun de atat. Si sunt sigura ca nu esti.

Subscriu. Eu am o relatie cu un turc neinsurat si tot nu-mi fac vise. Alta religie, alta mentalitate. Ca amant si o data pe luna, ok, dar cam atat....
dcroitoru2000
Postat pe 8 Mai 2010 11:07
si eu am avut o relatie cu un turc, cel mai bn ar fi sa te desparti de el , eu eram virgina . NU MERITA NIMIC , ei sunt crescuti in alta cultura,o sa te lase la un moment dat,mai bn il lasi u pe el , dragostea trece ,dak ramai gravida ai sa faci cea mai mare prostie din viata ta dak il pastrezi , ai sa fi nefericita langa el (de fapt pe langa el ).lasa-l este sfatul meu !
kudika103355
Postat pe 8 Mai 2010 11:11
De la: kudika142344, la data 2010-05-03 10:11:14
De la: kudika167995, la data 2010-05-01 10:52:24 Draga de trei ori draga iubeste pasiv si metineti pozitia nu cersi din poarta -n poarta ai rabdare
pentru ca fiecare pasere isi va gasi cuibul ei .Totul este sa ai rabdare si incredre in tine cu astfel de
Don Juani nu se merita sa sssstai sau sa te gandesti o clipa la ei cat rau poate sa-ti faca la un moment dat
Dar ei nu se gandesc ca sunt suflete care chiar nu merita sa fie otravite ,daca te-ar fii inteles ca banuiesc este un om cu experienta ar fii vorbit cu tine sincer .
Dar exista legea bumerangului
..Toti vor plati intro zi '' .
PROASTA MAI ESTI


daca prostia ar durea multi ar tipa pe strada...oricum unde nu-i cap vai de picioare, isi merita soarta
kudika151287
Postat pe 8 Mai 2010 11:19
daca tu nu te respecti pe tine nu te astepta sa te respecte el. se pare k nu ai nici macar un pic de consideratie pt tine, iti place sa fii "carpa "lui?(scuza-mi expresia , insa nu inteleg dc iti place sa fii injosita in asa hal!. ) sunt atatia barbati pe lumea asta , singuri si disponibili iar tu te-ai legat de unu casatorit care nu numai k are o amanta , are mai multe chiar . doamne , ce rau ai ajuns!!! ce dreq , numai turcu stie sa te f***a bine , romanii nu stiu???
scorpyus
Postat pe 8 Mai 2010 11:24
nu cred ce este nmk de ras si ironizat pentru cele care ti s-au adresat destul de dur....e usor sa aruncam cu piatra ....atat timp cat ai cerut un sfat inseamna ca ,constientizezi ca ceea ce faci nu e bine....ar trebui fetelor in loc sa judecam sa ajutam pe cineva care are nevoie...ea e mai naiva...toate am gresit candva...eu te sfatuiesc sa vezi un film..pp ca acest individ este de alta religie...si dupa ce vezi acest film cred ca te vei gandi de 2 ori ianinte de a te intalni cu orice barbat din tarile acestea(turcia,arabia)(nu sunt rasista)dar diferentle de gandire si religie sunt enorme...chiardc ei sunt faimosi ca fiind f virili...femeia la ei este un obiect de care se folosesc si nu are nevoie sa spuna nmk...nici chiar dc umbla cu 1000...numai ca tu tr sa te gandesti dc vrei calitate in viata ta si sa fii singura femeie in viata unui barbat sau a n....femeie...depinde de ce vrei tu....si nu incerca sa il schimbi...el asa va fi mereu..accepti bine...nu...si filmul de care iti vb se numeste:''NOT WITHOUT MY DAUGHTER''INCEARCA SA DAI DE EL SI SA IL VEZI...
ariana74
Postat pe 8 Mai 2010 11:27
Papusa,poti sa faci o mie de lucruri mai bune decat sa te indragostesti de un turc...sah in Cismigiu,bai termale la Felix,video-chat,piscicultura etc.Si daca totusi te doare inima asa de tare mergi la concertul AC/DC si apoi fugi mancand pamantul si opreste-te in Spania.Acolo sunt capsuni frumoase si gustoase...
galactica
Postat pe 8 Mai 2010 11:40
De la: kimmy_kim, la data 2010-04-17 14:13:10M-am indragostit foarte tare de un turc musulman acum 2 ani de zile pe internet!!!apoi am hotarat sa ne vdm...am petrecut 2 nopti alaturi de el timp in care nu sa intamplat nimic deoarece eram virgina!!!el nu stia asta...dar daca a vazut ca numi doresc sa ma culc cu el nu ma mai cautat!!!!apoi dupa 2 ani de zile ma cautat din nou pe acelasi forum dar avea alt nume...acum eu nu mai eram virgina si gandul imi ramasese la el de acum 2 ani!!!si mi-am zis ca mai bine incerc si cu asta basta..nu mai vroiam sa pierd ocazia asta deoarece imi placea prea mult!!!!si a am inceput sa ma vad cu el si asa am devenit amanata lui pt ca mia marturisit ca are nevasta!!!!dar nu sunt singura lui amanta...mai are si alte relatii pe langa mine....foarte multe chiar....noi nu vb decat cand ma suna el si are nevoie de mine o data pe saptamana ATAT!!!mie frica sa nu se plictiseasca de mine si sa ma lase sau mie frica sa nu devin sclava la turcii...prietenii lui...se poate intampla multe...nu poti avea inceredere in turci...ce as putea sa fac sa tin relatia aprinsa ???sau sa ma despart de el ...???ce sa fac cine ma poate ajuta cu un sfat???tin sa precizez ca imi place de el foarte mult!!!prea mult chiar .....si el stie asta;)




am putea cu totii sa iti dam cate un sfat cum sa-l faci sa revina mereu la tine sau chiar sa se indragosteasca de tine dar inainte de toate te intreb oare chiar si-ar lasa sotia pt tine? chiar daca ar fi sa se indragosteasca nu ar face una ca asta nu uita ca e un turc nu un roman sau altul
Heidy22
Postat pe 8 Mai 2010 11:45
copile, copile! ti-e frica sa nu devii sclava la turci? pai esti! esti o bucata de carne care a acceptat sa fie folosita de acest individ, cind si cum ii convine, ca pe o cirpa de bucatarie. La modul cum i te supui, ca o nedemna sclava, e doar o chestiune de timp pina ce te va imparti cu altii si pina ce apoi te va da altora sa te foloseasca la fel. Asta este viitorul tau daca nu pui capat acestei legaturi periculoase. E drept ca or fi si turci ccinstiti si cu respect pt femeia lor, dar asta nu e unul din ei. Dimpotriva. Sfatul meu este "Ai fost sedusa si manipulata. Lasa-l cit de repede posibil, si nu te mai uita dupa turci. Cauta un barbat care sa aiba in comun cu tine nationalitatea si religia."
eaglebr1
Postat pe 8 Mai 2010 11:53
Draga mea,primeste sfatul meu si uita-l pe nemernicul asta cat mai repede. Tu nu esti ptr el decat o bucata de carne. Eu am fost casatorita cu un turc 6 ani, din care a rezultat un baietel minunat, si cu toate acestea m-a lasat pentru una mai in varsta si ca mine care avea si 3 copii. Turcii nu au scrupule, nu au inima ptr ei nu conteaza decat ce au Ei in pantaloni si cate ''cuceriri'' pot face, asta e preocuparea lor zilnica!!!!
loredana_banica2007
Postat pe 8 Mai 2010 11:54
De la: kudika169702, la data 2010-05-08 11:03:53buna fetelor si eu am avut o relatie cand aveam 15 ani cu un turc dar nu a profitat de mine pentru ca eram virgina ma asteptat pana la 18 ani ma cerut de nevasta dar el era deja casatorit si iam cerut sa divorteze de nevastasa si a divortata mia adus actele de la divort dar eu nu m-am casatorit cu el pentru ca era un fustangiu dupa aceea eu am ramas gravida era foarte gelos imi spunea ca nu este copilul lui si am avortat in 6luni mia dat el bani dupa ce am avortat cum eram si ultimul an la liceu am plecat in pitesti unde am stat cu un roman timp de un an dupa care am plecat in italia si am stat cu baiat italian timp de 5 ani in aceasta relatie de 5 ani nu stiu daca voi stiti dar italieni ca sa te simti bine si fericita te lasa sa faci de cap sau ce vrei tu numai sa nu te vada trista.el sa asociat cu un turc curd si am inceput sa ma frecventez cu acesta era casatorit cu 2 copii ma iubea foarte mult dar era foarte gelos am si batuto pe nevastasa de fata cu el si nu mia spus absolut nimic iam cerut sa isi lase nevasta pentru mine si copii si a fosat de acord dar eu am vazut cat de gelos si posesiv este nu am mai vrut sa stau cu el dupa 2 ani.nu ma inselat cu nimeni pentru ca era tot timpul cu mine nu se dezlipea si nici cu nevastasa nu facea nimic pentru ca a spus ea cu gura ei ca nu mai are barbat.in sfarsit m-am lasat cu el ma si batut mi-a pus cutitul la gat dar am reusit sa scap acum sunt in romania si stau cu un baiat roman adica primul baiat care mi-a spus te iubesc...nu sunt fericita dar macar am scapat de turci.asta e destinul meu si soarta mea.bafta la toate fetele si lasati turciii dai in piz...masii....


.....ooooooooo!!!!!! ....si te mai miri ca te-a amenintat cu cutitul? mai fata dar atunci cand strici o casnicie nu te gandesti ca bumerangul vine peste tine??? Nici nu imi pot inchipui ca o femeie care se respecta face astfel de lucruri! Ar trebui sa multumesti lui Dumnezeu ca te-a salvat, iar atunci cand alta iti va lua barbatul, adu-ti aminte ca platesti! Serios!
KALYRONA
Postat pe 8 Mai 2010 12:05
habar ai ce sa faci cu viata ta,asta e sfat de cerut ma? nu ai obtinut decat insulte si aluzii..mi e mila de tine,sincer!
kudika163193
Postat pe 8 Mai 2010 12:09
nu stiu daca asta e idealul tau de a avea o relatie cu un barbat, in asemenea conditi, omul asta nu da´´doi bani pe tine´´ca sa zic asa si gandeste-te ca tu valorezi mult mai mult, meriti pe cineva care sa fie numai pt tine( din toate punctele de vedere). posibil sa fii indragostita de el, dar nu cred ca o sa iti aduca nimic bun ci din contra numai suferinta. tu decizi si viata e asa cum ti-o faci. anii trec si nu merita sa iti pierzi timpul cu cei care nu au timp pt tine...
elika
Postat pe 8 Mai 2010 12:11
De la: elika, la data 2010-05-08 12:11:34nu stiu daca asta e idealul tau de a avea o relatie cu un barbat, in asemenea conditi, omul asta nu da´´doi bani pe tine´´ca sa zic asa si gandeste-te ca tu valorezi mult mai mult, meriti pe cineva care sa fie numai pt tine( din toate punctele de vedere). posibil sa fii indragostita de el, dar nu cred ca o sa iti aduca nimic bun ci din contra numai suferinta. tu decizi si viata e asa cum ti-o faci. anii trec si nu merita sa iti pierzi timpul cu cei care nu au timp pt tine...

macar e bun la pat??? macar placere sa iti ofere dak altceva nu are cum
zyzyka
Postat pe 8 Mai 2010 12:13
draga mea haide sa iti spun si eu ceva....acum 2 ani d zile am cunoscut si eu un turc care e in acelasi oras cu mine....ne-am placut si am decis sa ne vedem mai des...in prima seara cand am fost la el nu s-a atins deloc d mine doar k ne-am sarutat, stia k sunt virgina si a asteptat dupa mine 2 luni pana s-a intamplat sa fiu a lui fapt d care nu regret si nu voi regreta niciodata...stiam k este casatorit mi-a marturisit chiar el......mi-am zis k dak tot am inceput ceva macar sa aiba o finaitate lucrul acesta...eu is de parere k cel mai bine ar fi sa discuti cu el....si ink ceva...eu mi-am dat seama cat de mult ma iubeste acest turc prin felul in care se comporta cu mine si in pat si in vazul lumii....am avut foarte multe de invatat d la el si ii sunt recunoscatoare pt asta.... eu nu iti zic sa nu traiesti clipele frumoase cu el....din contra TRAIESTE...o viata ai.....dar nu te agata prea tare d el...incearca incet incet sa te indepartezi si o sa vezi k o sa ai rezultate.....nu mai baga in seama gurile rele....apropo cati ani ai? si BAfta fii tare......o sa fie bine
Melek89
Postat pe 8 Mai 2010 12:14
Mai fata, ca tot te suna numai el cand are chef de sex, Fa asa:
Stergi numarul turcului din memorie si:

1. scoti sim-ul din telefon, ii dai foc.
2. cumperi un numar nou de telefon.
3. bagi noul sim in telefon, dai rumul la telefon si nu mai suni nici macar din memorie proprie pe turc.
4. ai rezolvat instant problema!

Mult succes, poate te ajuta bunul Dumnezeu sa ii lasi pe turci la casa lor. Lasa-i cu Coranul lor si cu nevasta lor grasa si plina de vergeturi de cati copii a fatat.
mihaelaghet
Postat pe 8 Mai 2010 12:22
E plina Romania de barbati singuri...dornici de relatii...disperati dupa cineva pe care sa iubeasca...si frumosi...crede-ma ca stiu o gramada si va incurcati cu straini...pacat...
heydeee
Postat pe 8 Mai 2010 12:23
De la: eaglebr1, la data 2010-05-08 11:53:24copile, copile! ti-e frica sa nu devii sclava la turci? pai esti! esti o bucata de carne care a acceptat sa fie folosita de acest individ, cind si cum ii convine, ca pe o cirpa de bucatarie. La modul cum i te supui, ca o nedemna sclava, e doar o chestiune de timp pina ce te va imparti cu altii si pina ce apoi te va da altora sa te foloseasca la fel. Asta este viitorul tau daca nu pui capat acestei legaturi periculoase. E drept ca or fi si turci ccinstiti si cu respect pt femeia lor, dar asta nu e unul din ei. Dimpotriva. Sfatul meu este "Ai fost sedusa si manipulata. Lasa-l cit de repede posibil, si nu te mai uita dupa turci. Cauta un barbat care sa aiba in comun cu tine nationalitatea si religia."



corect
elika
Postat pe 8 Mai 2010 12:24
prof= profesor
numa=numai
Parca asa este corect,nu?
klavdia
Postat pe 8 Mai 2010 12:24
buna,tin sa iti spun ca ,cunosc foarte bn aceasta rasa de oameni si in acelasi timp ii si urasc,nu am fost iubita niciunui turc si nici nu imi doresc,am avut o prietena care a fost iubita unui turc, era de fapt kurd dar eu zic ca toti sunt la fel,in primul rand sa tinut dupa ea foarte mult timp ea nu la placut deloc dar avand o vrajeala foarte mare ii el a determinato sa il iubeasca chiar si in ziua d e azi desi numai sunt impreuna,au fost cam vreo 2 luni sa zic impreuna ii promitea marea cu sarea pana a aduso la pat si pe urma incet incet sa racit de ea.,sunt multe chesti de spus dar nu are rost sa incep sa povestesc,in concluzie nu e bn sa te incurci cu aceasta rasa ca e cea mai urata,te zapaceste pana ajungi sa te culci cu iei si pe urma te arunca ca pe o carpa cand numai are nevoie de tiine, si toti prieteni lui te considera o curva scz de expresie da asa sunt iei,nu isi da femeile unu de la alta asta se stie.parerea mea e sa scapi cat mai repede de el si sa o termini,iei nu vor o relatie o casatorie sau sa stea decat cu una, e cu mai multe,aventurieri doar atata.
kudika085661
Postat pe 8 Mai 2010 12:31
eu zic ca nu te merita,cand iubesti o persoana nu cauti la alt cineva ceea ce are si ea
kudika132444
Postat pe 8 Mai 2010 12:35
nu e corect ceea ce-ti spun,dar dak te multumesti cu ce-ti ofera,partea financiara vorbind, e ok poti ramane in continuare,dar iubirea????????las-o moale k nu tine,prin legea lor nescrisa isi iubeste doar sotia.nu sant in masura eu sa-ti spun ce sa fc dar k un sfat............uita-l..
kudika175143
Postat pe 8 Mai 2010 12:37
De la: kudika169702, la data 2010-05-08 11:03:53buna fetelor si eu am avut o relatie cand aveam 15 ani cu un turc dar nu a profitat de mine pentru ca eram virgina ma asteptat pana la 18 ani ma cerut de nevasta dar el era deja casatorit si iam cerut sa divorteze de nevastasa si a divortata mia adus actele de la divort dar eu nu m-am casatorit cu el pentru ca era un fustangiu dupa aceea eu am ramas gravida era foarte gelos imi spunea ca nu este copilul lui si am avortat in 6luni mia dat el bani dupa ce am avortat cum eram si ultimul an la liceu am plecat in pitesti unde am stat cu un roman timp de un an dupa care am plecat in italia si am stat cu baiat italian timp de 5 ani in aceasta relatie de 5 ani nu stiu daca voi stiti dar italieni ca sa te simti bine si fericita te lasa sa faci de cap sau ce vrei tu numai sa nu te vada trista.el sa asociat cu un turc curd si am inceput sa ma frecventez cu acesta era casatorit cu 2 copii ma iubea foarte mult dar era foarte gelos am si batuto pe nevastasa de fata cu el si nu mia spus absolut nimic iam cerut sa isi lase nevasta pentru mine si copii si a fosat de acord dar eu am vazut cat de gelos si posesiv este nu am mai vrut sa stau cu el dupa 2 ani.nu ma inselat cu nimeni pentru ca era tot timpul cu mine nu se dezlipea si nici cu nevastasa nu facea nimic pentru ca a spus ea cu gura ei ca nu mai are barbat.in sfarsit m-am lasat cu el ma si batut mi-a pus cutitul la gat dar am reusit sa scap acum sunt in romania si stau cu un baiat roman adica primul baiat care mi-a spus te iubesc...nu sunt fericita dar macar am scapat de turci.asta e destinul meu si soarta mea.bafta la toate fetele si lasati turciii dai in piz...masii....

Auuu ,ma doare capul.. si dupa ce ai "frecventat"(asta cu frecventatul mi-a placut) tot ce s-a putut, tu esti victima?Nu vreau sa te jignesc dar......mai bine tac ca poate ma bati ) Dupa ce ai stat ca o capusa pe ei sa divorteze, tot tu esti nefericita..Soarta ta a fost sa bati neveste si sa "freventezi" barbati insurati???Papusa, asta ti-e caracterul si nu are de-a face cu destinul se numeste liber arbitru,adica asa esti tu, asta ai ales sa faci si asta iti place...
lysa28
Postat pe 8 Mai 2010 12:40
draguta...decat sa cauti fericirea combinandu-te ca amanta de turc...mai bine ai pune mana putin pe o carte de gramatica...nu de alta...da' sa sti ca si lor le plac fetele istete...nu agramate...ca tine.

nu s-a intamplat nimic
nu-mi doresc
nu m-a mai cautat
m-a cautat din nou
mi-a marturisit
mi-e frica
se pot intampla multe

bafta
delia_ioneata
Postat pe 8 Mai 2010 12:55
Salut, cea mai buna solutie este sa te desparti de el ... in scurt timp iti va propune sa va intalniti in 3 sau mai multi ... si daca stii ca esti doar amanta de ce ramai cu el ... asta inseamna ca iti place sa fii pe locul 10 sau 20 sau cine stie ... si sa te umilesti ...si sa astepti ca el sa te sune ... sunt atatia barbati in lumea asta care te asteapta ... nu trebui sa fii sclava unui turc ... eu te sfatuiesc sa treci peste oricat de mult ti-ar placea ...
sandynebu
Postat pe 8 Mai 2010 12:56
NU VEI FACE DECIT SA TE DEZAMAGESTI SINGURA ...ORICAT DE MULT ATI PLACE ACEST BAIAT
TREBUIE SA RENUNTI NU STIU CUM SUPORTI SA STII CA MAI ARE SI ALTE RELATII PE LINGA CEA CU TINE ....NU ESTE DECAT UN OM CARE TRATEAZA FEMEIILE CU INDIFERENTA PAREREA MEA ESTE CA TREBUIE SA-TI REFACI VIATA ACEST OM NU ESTE DECAT O MARE PIERDERE DE TIMP SI VEI CONSTATA ASTA SINGURA IN TIMP .......INCERCA SA TE DESPRINZI DE EL PUTIN CATE PUIN NU ESTE PENTRU TINE ......ESTI TANARA SI CRED CA POTI SA ALEGI SINGURA ......MULT NOROC
kudika104616
Postat pe 8 Mai 2010 13:01
Știu cum e sã iubești un turc,am pãțit-o și eu dar nu te supara cã îți spun dar dacã te folostește ar trebuii sã încetezi relația cu el dar nu de-o-data cu timpul.Încearcã sãl uiți încet și o sãți fie mai bine cu cineva care te apreciazã și te prețuiește așa cum meriți.
Lariysuka
Postat pe 8 Mai 2010 13:02
De la: lysa28, la data 2010-05-08 12:40:11
De la: kudika169702, la data 2010-05-08 11:03:53buna fetelor si eu am avut o relatie cand aveam 15 ani cu un turc dar nu a profitat de mine pentru ca eram virgina ma asteptat pana la 18 ani ma cerut de nevasta dar el era deja casatorit si iam cerut sa divorteze de nevastasa si a divortata mia adus actele de la divort dar eu nu m-am casatorit cu el pentru ca era un fustangiu dupa aceea eu am ramas gravida era foarte gelos imi spunea ca nu este copilul lui si am avortat in 6luni mia dat el bani dupa ce am avortat cum eram si ultimul an la liceu am plecat in pitesti unde am stat cu un roman timp de un an dupa care am plecat in italia si am stat cu baiat italian timp de 5 ani in aceasta relatie de 5 ani nu stiu daca voi stiti dar italieni ca sa te simti bine si fericita te lasa sa faci de cap sau ce vrei tu numai sa nu te vada trista.el sa asociat cu un turc curd si am inceput sa ma frecventez cu acesta era casatorit cu 2 copii ma iubea foarte mult dar era foarte gelos am si batuto pe nevastasa de fata cu el si nu mia spus absolut nimic iam cerut sa isi lase nevasta pentru mine si copii si a fosat de acord dar eu am vazut cat de gelos si posesiv este nu am mai vrut sa stau cu el dupa 2 ani.nu ma inselat cu nimeni pentru ca era tot timpul cu mine nu se dezlipea si nici cu nevastasa nu facea nimic pentru ca a spus ea cu gura ei ca nu mai are barbat.in sfarsit m-am lasat cu el ma si batut mi-a pus cutitul la gat dar am reusit sa scap acum sunt in romania si stau cu un baiat roman adica primul baiat care mi-a spus te iubesc...nu sunt fericita dar macar am scapat de turci.asta e destinul meu si soarta mea.bafta la toate fetele si lasati turciii dai in piz...masii....

Auuu ,ma doare capul.. si dupa ce ai "frecventat"(asta cu frecventatul mi-a placut) tot ce s-a putut, tu esti victima?Nu vreau sa te jignesc dar......mai bine tac ca poate ma bati ) Dupa ce ai stat ca o capusa pe ei sa divorteze, tot tu esti nefericita..Soarta ta a fost sa bati neveste si sa "freventezi" barbati insurati???Papusa, asta ti-e caracterul si nu are de-a face cu destinul se numeste liber arbitru,adica asa esti tu, asta ai ales sa faci si asta iti place...
Bravo.Sunt absolut deacord cu tine.Ea desparte doua familii si apoi mai vrea sa fie si fericita.Atat meriti si poate nici atat.Si nu mai spune nimanui ce ai facut .Eu in locul tau asi muri de rusine,nu m-asi lauda
yocorrina22
Postat pe 8 Mai 2010 13:02
Hellow, mai usurel fratitlor! Ce aveti cu fata?
Cati dintre voi au avut relatii perfecte?
Din greseli invata omul!
Mai usurel cu saritul in capu' ei!
Probabil varsta si faptul ca nu are experienta....



O zi super tuturor!
i_kudika
Postat pe 8 Mai 2010 13:04
La ceea ce am citit am doua lucruri de precizat:
1. In ceea ce te priveste, desi iti place f mult, sfatul meu este sa il parasesti. Te vei indragosti din nou si sa speram si de cineva care sa merite.
2. In ceea ce ii priveste pe turcii musulmani, eu am o relatie cu unul de 10 luni. Este nascut in Romania, unde a si trait toata viata si vreau sa va spun ca nu toti turcii musulmani sunt la fel. Iubitul meu este cel mai putin misogin baiat pe care l-am cunoscut, mult mai bun decat orice roman cu care am fost. I-am cunoscut si familia, care este f dezghetata, mama este cea care tine toti banii, parintii se inteleg f bine, au pozitii de egalitate, etc. Nu respecta traditia in privinta poligamiei si nu concepe infidelitatea. Respecta femeile, are multe prietene fete si f mult bun simt. Si mi-a zis ca si multi din Turcia nu mai au acele conceptii vechi. Este vorba doar de acele regiuni rurale, care pastreaza traditia, in schimb in Ankara, sau alte regiuni modernizate femeile nu poarta val, etc. Si eu aveam aceiasi preconceptie inainte.
3. In ceea ce priveste femeile din Romania, desi nu ma identific cu situatia de amanta, ca sa puteti spune ca sunt subiectiva, nu cred ca a fi usuratica, a accepta situatii degradante ca aceasta nu tine de origine, ci de firea fiecaruia, deoarece astfel de femei sunt in toata lumea.
IuliaF7
Postat pe 8 Mai 2010 13:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
m-am inbolnnavit de inima rea 34 De la: marilenalorena 13 Ianuarie 2010 16:30
thuoamne cateva idei mi-ar fi de folos....peste versus capricorn 8 De la: misoginu 28 Februarie 2010 19:09
buna 7 De la: cristinxxx 29 Ianuarie 2010 09:37
ciorapii de dama 44 De la: kika25 1 Decembrie 2015 03:29
Buna! 28 De la: kudika418571 2 Octombrie 2012 17:50