Setari Cookie-uri

Ajutor..am fost batuta..

Stiti care-i paradoxul in toate povestea asta? Ca cele care ar riposta cum se cuvine la un asemenea tratament, nu-s batute, nu-s atinse nici cu un deget. Adica eu, i-as manca coliva peste trei zile, crestineste, aluia de ar indrazni sa ridice palma.
Iar fata asta si altele ca ea, isi pun problema daca sa-l ierte cand iese din spital, sa-i mai dea o sansa. Asa o fi! Poate data viitoare o baga si-n groapa..
rashela
Postat pe 8 Mai 2010 19:09
De la: one_size, la data 2010-05-08 19:08:46
De la: miss_darine, la data 2010-05-08 19:07:10 poate o infuzie de neuroni luptatori i-ar prinde bine!


da da uite asa!
[img]http://dl9.glitter-graphics.net/pub/35/35879u4yck9dhr1.gif[/img][/url]








asta parca-i lupta dintre "bine si rau"
Dontyyy
Postat pe 8 Mai 2010 19:10
De la: one_size, la data 2010-05-08 19:08:46
De la: miss_darine, la data 2010-05-08 19:07:10 poate o infuzie de neuroni luptatori i-ar prinde bine!


da da uite asa!
[img]http://dl9.glitter-graphics.net/pub/35/35879u4yck9dhr1.gif[/img][/url]

daaaaaaaaa [img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img][img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img][img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img]
miss_darine
Postat pe 8 Mai 2010 19:11
hmmmmmmmm,,,,,,,,,,,,,,,a discutat cu 3 prietene dintre care 2 i-au spus sa-l paraseasca iar cea de-a treia sa-i mai dea o sansa nu-i era destul de clar ce are de facut??????? nuuuuuuuuu dragostea este atat de "oarba si dureroasa" incat merita sacrificii pana la moarte
Dontyyy
Postat pe 8 Mai 2010 19:12
De la: MihaelaElaEla, la data 2010-05-08 14:34:40Voi ce spuneti?..Eu il iubesc..


Draga mea, acum ca m-am linistit putin, desi inca scot foc prin unele parti, iti spun doar atat: lasa-l si nu te mai uita inapoi. Cand ti s-o face dor de el aminteste-ti doar acea seara cand zaceai la picioarele lui mai moarta decat vie. Si fa in asa fel incat sila pe care o simti uneori pentru el sa devina mai mare decat iubirea. Si, crede-ma pe cuvant, dupa ce vor trece anii si te vei afla langa un barbat care te respecta si iubeste cu adevarat, ne vei multumi.
rashela
Postat pe 8 Mai 2010 19:13
De la: rashela, la data 2010-05-08 19:09:41Stiti care-i paradoxul in toate povestea asta? Ca cele care ar riposta cum se cuvine la un asemenea tratament, nu-s batute, nu-s atinse nici cu un deget. Adica eu, i-as manca coliva peste trei zile, crestineste, aluia de ar indrazni sa ridice palma.
Iar fata asta si altele ca ea, isi pun problema daca sa-l ierte cand iese din spital, sa-i mai dea o sansa. Asa o fi! Poate data viitoare o baga si-n groapa..

o femeie normala nici nu e nevoie sa riposteze, ori il da afara din casa ori pleaca ea in secunda doi fara niciun regret
miss_darine
Postat pe 8 Mai 2010 19:13
tipa pe care am cunoscut-o eu...este tot asa la 21 de ani..iar marlanul ala dupa ce ca o altoieste..joaca si la jocuri de noroc...si o si inseala..si drept "cado" de sarbatori a venit acasa cu o frumusete de sculament si alte BTS-uri care vin deodata...si ea il iubeste...desi o inselase cu cea mai buna prietena a ei careia ii daduse moca bts-uri!
si totusi sunt impreuna..prostia este mare...no comment!
one_size
Postat pe 8 Mai 2010 19:15
De la: one_size, la data 2010-05-08 19:15:41tipa pe care am cunoscut-o eu...este tot asa la 21 de ani..iar marlanul ala dupa ce ca o altoieste..joaca si la jocuri de noroc...si o si inseala..si drept "cado" de sarbatori a venit acasa cu o frumusete de sculament si alte BTS-uri care vin deodata...si ea il iubeste...desi o inselase cu cea mai buna prietena a ei careia ii daduse moca bts-uri!
si totusi sunt impreuna..prostia este mare...no comment!



nu-mi mai revin cateva zile
Dontyyy
Postat pe 8 Mai 2010 19:17
De la: Dontyyy, la data 2010-05-08 19:12:20 hmmmmmmmm,,,,,,,,,,,,,,,a discutat cu 3 prietene dintre care 2 i-au spus sa-l paraseasca iar cea de-a treia sa-i mai dea o sansa nu-i era destul de clar ce are de facut??????? nuuuuuuuuu dragostea este atat de "oarba si dureroasa" incat merita sacrificii pana la moarte

[img]http://dl10.glitter-graphics.net/pub/1709/1709850tmcc2ftnmq.gif[/img][/url]

da ii face el moca slujba,nu?
one_size
Postat pe 8 Mai 2010 19:19
Fetelor, eu sunt mama. Multe suntem mame aici. Si stim foarte bine cum am simti daca fiica sau fiul nostru ar trece prin asa ceva.
Imi este peste putinta sa-mi imaginez copilul meu trecand prin asta si avand o asemena problema existentiala: sa-i mai dau sau nu o sansa? Sa isi intrebe prietenii ce sa faca? Care prieteni? Aia de scriu ca si ea, aceleasi povesti pe kudika? Aia de ii raspund: si eu traiesc ceva similar?
Dumnezeule, iar ma enervez!
Si partea cea mai rea din toata povestea asta este ca se va impaca cu el. Ca nu da doi bani pe vorbele noastre. Ca ne considera niste nebune, niste invechite care habar nu avem despre ce vorbim si care habar nu avem cat de dulce si nevinovat e iubi. Care si-a cerut iertare si a promis ca nu mai face. Adica nu mai bea, nu? Ca de va bea.. pazea!
rashela
Postat pe 8 Mai 2010 19:19
clar nu o sa inteleaga si o sa il ierte...si daca l-a iertat prima oara ..o sa il ierte mereu...
aceasi poveste...acelasi final..nimic nou sub soare!
one_size
Postat pe 8 Mai 2010 19:23
si eu sunt mama si da ma gandesc cu groaza ca poate fiica mea va pica pe mana unui astfel de nemernic dar stiu sigur ca voi muri cu el de gat nu-s de acord cu violentza fizica indiferent de motiv
sunt sigura ca fatuca asta se va impaca cu el pentru ca de o suna si plange la telefon si imi pun fireasca intrebare oare parintzii ei unde sunt n-au nimic de spus?
Dontyyy
Postat pe 8 Mai 2010 19:26
hmm...nu-i cale de intoarcere, ar fi o prostie mare daca l-ai ierta...acest comportament nu se schimba, caci a fost educat si intiparit in creierutzul lui, care e minuscul...a dat o data va fi si a 2-a si a 3-a oara, de dragoste si respect nici vorba nu poate sa fie . Pina la urma oricum o sa-l lasi, mai devreme(mult mai bine)...sau mai tirziu (cind va fi prea tirziu ). Decit sa te simti frustrata ca ai lasat pe cineva sa te calce in picioare si pe urma l-ai iertat mai bine lasa-l de pe acum.
Khristie
Postat pe 8 Mai 2010 20:15
stai p k nu intel nik,
te-a calcat in picioare,ti-a bagat ciorapii,sutienul in gura,...u ai lesinat si,.......ce mai vrei,sa-ti bage si cutitul intre coaste? esti maso,sau ce? iti mai pui inca intrebari?Doamne,apara-ne si pazeste-ne!
kudika134283
Postat pe 9 Mai 2010 13:18
Fugi de individ cu viteza vintului turbat ca asta nu este viitor popa ci drac. Sa nu mai permiti niciodata nimanui sa te loveasca ! Daca te impaci cu el o sa fie vai de tine si de viata ta daca o sa mai scapi vie din furiile lui. Cine a lovit o data va lovi si a doua,si a treia ...pina la "sfirsit"!
kudika1993
Postat pe 9 Mai 2010 18:11
De la: Caprioara1890, la data 2010-05-08 14:34:40Buna.N-am nici 20 de ani..sunt inca un copil..am fost in bulgaria de 1 mai..el s-a imbatat si m-a calcat in picioare..s-a urcat cu picioarele pe mine,m-a scuipat pana mi-a venit sa vomit,am probleme cu rinichii si mi-a dat pumni in rinichi pana am inceput sa urlu si atunci m-a trantit pe jos si mi-a bagat sosete si un sutien in gura sa nu auda nimeni..groaznic..dupa aia m-a strans de nas si de gura pana am lesinat pt ca nu mai puteam sa respir..m-am trezit in palme..de ce?pentru ca a baut si nu stiu ce i s-a parut lui..cand a venit in camera i-am vorbit frumos,l-am dezbracat,l-am descaltat,ca pe copiii aia mici..au aflat si parintii lui..el ma cauta sa ne impacam si-mi spune ca se va schimba,ca ii pare rau,ca ma iubeste..nu stiu ce sa fac..il iubesc,mi-e dor de el,dar in acelasi timp mi-e si scarba de el..Voi ce ma sfatuiti?Am mai vbit cu 3 prietene,2 mi=au spus ca daca a dat 1 data,va da si a2a si a3a oara...ce-a de-a treia mi-a spus sa-i mai acord o sansa..Ce sa fac?Voi ce spuneti?..Eu il iubesc..


s-acu' vrei sa venim noi de p-aci sa te razbunam!!??
stai sa-mi incordez muschii!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 9 Mai 2010 18:21
Auzi bre fato, tu esti sanatoasa la cap? Cum sa-l mai iubesti? Asta este tentativa de omor! Mai bine fa pe dracu in patru si baga-l in puscarie! Si mai e si la teologie dobitocul? Poate nu e sanatos la cap si are accese de nebunie, mai stii? Pai cu asta vrei tu sa ramai?
darksukkubus69
Postat pe 10 Mai 2010 23:58
De la: Caprioara1890, la data 2010-05-08 14:57:47sunt deja 4 ani de cand sunt cu el..d-asta mi-e atat de greu..


Da-i dracu ' de 4 ani! Cat de indobitocita de acest individ poti fi.Esti atat de tanara si mai stai in cumpana ca ai pierdut 4 ani in care aproapr nu te-a omorat? Cere ajutorul parintilor , sau specializat fetitzo, ca se pare ca esti dependenta de bataie de nu de animalul care ti-o aplica.Auzi si vezi cate cazuri de cretini care isi omoara iubitele sau nevestele sunt? Chiar vrei sa fii unul sau nu apuci nici cei 20 de ani?
Daca nu pleci de langa el chiar iti merirti soarta!

Postat pe 11 Mai 2010 08:43
Stiu cum este....... la mine s-a intamplat la fel...o data....si-a cerut iertare,plangea ca un copil,telefoane,mesaje........si l-am iertat. Dar lucrurile au degenerat....a urmat inca o bataie,doua,trei...dar pt ca l-am iertat o data,l-am iertat de fiecare data,desi sunt o persoana puternica,atunci am fost slaba,pt ca am fost luata prin surprindere,a fost o lovitura de la viata la care nu ma asteptam.. Si regret asta..... Asculta sfatul meu,nu-l ierta!! chiar nu ti-ai dori un barbat langa tine care sa te tina ca pe un trandafir in glastra? barbatul asta exista,un barbat care sa nu te jigneasca,sa nu ridice palma la tine niciodata,in loc de palma sa primesti o mangaiere?lupta pt ce-i al tau,ai o singura viata,profita de ea,nu lasa pe altii sa te calce in picioare(se pare ca la propriu)...este o vorba babeasca...INTOTDEAUNA FERESTE-TE DE PRIMA PALMA. te pup,ai grija de tine
petssy
Postat pe 14 Mai 2010 23:32
Si mie mii s-a intamplat sa iubesc un baiat care nu ma merita..Fata mea nu-l ierta ca eu l-am iertat dupa o situatie asemanatoare cu a ta si a facut mai rau..Gaseste-ti pe altul cat mai poti:)
claudiarcm5
Postat pe 15 Mai 2010 05:34
Lasal fata cit mai poti ce bataie ai luat a fost nimic ,sa vezi ce o sa ei deacum in colo daca o sa continui relatia.Stiu ca sunt foarte convingatori pina obtin ce vor ,dupa....dumnezeu cu mila.fugi cit mai poti .
laleaua_neagra
Postat pe 15 Mai 2010 07:40
e prea de tot.mai bine il lasi naibii de magar
oana_91
Postat pe 15 Mai 2010 08:49
Un om ,care loveste un alt om ,nemotivat ...este ...nebun !!! Alcoolul ..este un drog ..care-ti ia mintile !!! Daca te-a batut si calcat in picioare, s-ar putea sa ajungi si mai rau !!! De obicei se incepe cu o palma, apoi un pumn si... numai dupa aceea ,..calcatul in picioare !!! Intrebare; ce te tine langa el ??? Esti cununata ,ai copii ??? Nici in acest caz nu trebuie sa-i permiti asa ceva !!! Daca esti libera,ia-ti "zborul "pana nu te distruge !!! Mai bine singura ...decat cu un om ...care n-are decat instincte primare !!!! Orice viciu de la tinerete se accentueaza la batranete !!!
S-auzim numai de bine !!!
kudika133347
Postat pe 15 Mai 2010 09:06
.....ceea ce simti tu acuma pt el nu este iubire ci supunere combinata cu un soi de dependenta emotionala si pshica....acuma ideea ca daca tu accepti asemenea tratamente din partea lui atunci pe viitor soarta o sa-ti scoata in cale doar indivizi de genul acesta.....formeaza-ti gandurile astfel incat sa nu accepti asa ceva....
mai trece un om peste o infidelitate, mai ales ca arata urme de regret, sau peste altele mai mici.....dar NICIODATA peste o bataie sora cu moartea.....iar din ce spui tu acolo omul asta, la varsta asta cand nu are nici o responsalibilitate (servici, casa, copii) pe viitor va fii o BRUTA. nu te imbata cu apa rece, de regula victimele agresiunii barbatilor dezvolta un soi de ganduri autoinvinovatoare cum ca au facut ele ceva si accepta situatia ca fiind si ele responsabile intr-o mare masura....NU lasa astfel de ganduri sa se dezvolte in mintea ta. Dezleaga-te de el si fereste-te de baieti violenti
daca ma vei asculta bine....daca nu , rezerva-ti un loc in cimitir!
paula27
Postat pe 15 Mai 2010 09:19
4 ani? Uite o femeie care tine la tavaleala.

Nu stiu ce sa zic eu de popa asta al tau batausi. Cred ca aerul din Bulgaria e devina. Daca vrei sa te impaci cu el, urmeaza acesti pasi:

1. Nu va mai duceti in Bulgaria... violenta e o boala pe cale virala(sau alcoolica), iar, locuitorii acestei tari(numiti bulgari), sufera in proportie de 90% de ea.
2. Ascunde-i bautura. Incearca sa-l tii cat mai departe de orice inseamna alcool. Daca vrei poti sa-i implantezi un dispozitiv electric cu telecomanda si de fiecare data cand se apropie de alcool ii dai un soc de vreo 200W.
3. Ia lectii de box. Daca totusi e beat si vrea bataie, atunci bateti-va parte in parte. Incearca sa nu-i spargi sticla de bere in cap totusi.
4. Asigura-te ca mereu poarta sosete si chiloti curati. Daca preferi, poti cauta detergenti cu arome: vanilie, capsuni, ciocolata... poate chiar saorma.
5. Pune-l sa se spele de cel putin 10 ori pe zi pe dinti. Pentru o respiratie proaspata. Ai putea sa incerci varianta gumei Five, dar daca aterizeaza in par... e mai greu de scos.
6. Invata "Tatal Nostru" si "Vesnica Pomenire"... nu se stie cand ai putea avea nevoie de ele.

Sau mai simplu: lasa-l in plata Domnului. Sunt si alte femei carora le sta bine fardate. De ce sa fii egoista?
MSK
Postat pe 15 Mai 2010 09:49
Bine punctat MSK.....
lory08
Postat pe 15 Mai 2010 10:02
buna!esti tanara,ai toata viata inainte...asa ca renunta acum pana nu e prea tarziu.am 35 de ani.am un baietel de 8 ani,asculta-ma,stiu ce zic.prima palma e grea...restul vin de la sine. viata e scurta si trebuie traita...dar nu asa.cu o floare nu se face primavara!asa ca...ai grija de tine,esti tanara,ai viata inainte.multa sanatate.
kudika111609
Postat pe 15 Mai 2010 10:12
...............fugi cat poti de repede si nu te uita inapoi, acesta este doar inceputul, nu-ti bate joc de anii tai si de viata ta,daca mai stai cu el ti-o faci singura cu mana ta...de multe ori suntem noi cele care fortam destinul......ai putea fi copilul meu de aceea te sfatuiesc sa nu te uiti in urma.
iti doresc numai bine..............
khiva
Postat pe 15 Mai 2010 10:36
buna. parerea mea e sa nu-l ierti, oricat de mult l-ai iubi tu. intr-adevar, daca a dat o data in tine cu siguranta va mai da. sunt destui baieti de care te poti indragosti si care cu siguranta vor fi mai buni decat persoana respectiva si care stiu sa se comporte cu o fata. lumea nu ia sfarsit doar pentru ca tu nu mai esti cu el.ai o viata intreaga si frumoasa inainte. lasa-l sa vada ce a pierdut si ca a fost un las dand in tine.
angell_daniela22
Postat pe 15 Mai 2010 10:55
lasa-l cat mai repede... cine are o asemenea problema o va avea toata viata... e de ajuns prima palma acceptata si iertata... iar ce spui tu ca ai patit e K1 in toata regula...
crede-ma, din propria experienta, ca nu se va schimba... dimpotriva... asa ca sfatul meu este sa il lasi cat mai repede si fara niciun regret... asta nu e iubire
Succes!!!!!!!!!!!!!!!!
kudika031742
Postat pe 15 Mai 2010 10:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac?? 4 De la: coldwind 30 Aprilie 2010 19:53
Ce sa fac sa-l uit mai repede? 31 De la: DiavolytaTa 13 Aprilie 2009 21:42
Despartire 44 De la: kudika341628 17 Decembrie 2010 22:04
Ceva foarte ciuda 57 De la: luchianramona 9 Mai 2011 17:21
Probleme!! 8 De la: kudika886327 23 Iunie 2013 13:14