Setari Cookie-uri

Ajutor..am fost batuta..

esti tanara. nu mai merita inca o sansa dupa tot ce ti-a facut.gandeste-te ca la o a doua bauta se va intampla la fel.astfel de oameni nu prea au sanse sa se schimbe si tu nu trebuie sa-ti strici viata pt un .....nenorocit.scuze. am avut o profesoara care ne spunea tot timpul: omul cand e beat isi arata adevarata identitate.si pe ea sotul ei o batea cand era beat si a ajuns sa o bata si pe fetita lor si le alunga din casa si asta numai cand se imbata ca treaz era cel mai dulce barbat.alegerea iti apartine dar parerea si sfatul meu e sa-l lasi .esti tanara si in curand iti va aparea in cale un alt baiat care sa te iubeasca si aprecieze asa cum esti si sa se poarte cu tine asa cum meriti ca o adevarata printesa. nici o femeie nu merita sa fie batuta.
kudika168477
Postat pe 16 Mai 2010 09:15
lasa-l dreacu ca nu merita un timpit dasta, daca asa o facut ala era sa omoare nu sa te bata deschide ochii
kudika123138
Postat pe 16 Mai 2010 09:15
fata draga esti mai mica decat copii mei. Eu am doi baieti, dar asa ceva nu a-s accepta nici in ruptul capului. Imi pare rau dar nici animal nu-l pot face pentru ca as jigni animalele, ele sunt mult mai domestice.Tu trebuie sa iei o hotarare. Dar in locul tau nici nu l-as mai asculta. Asta pana la urma face moarte de om. Ai sa-ti gasesti altul. Ca nu toti sunt bestii.
kudika123276
Postat pe 16 Mai 2010 10:09
In cazul asta mi-as scoate certificat medical, l-as depune la Politie si chiar daca nu face parnaie, macar poate il scutura si pe el cineva si-l trezeste la realitate pe cioban.
coradi08
Postat pe 16 Mai 2010 10:22
De la: Caprioara1890, la data 2010-05-08 14:34:40Buna.N-am nici 20 de ani..sunt inca un copil..am fost in bulgaria de 1 mai..el s-a imbatat si m-a calcat in picioare..s-a urcat cu picioarele pe mine,m-a scuipat pana mi-a venit sa vomit,am probleme cu rinichii si mi-a dat pumni in rinichi pana am inceput sa urlu si atunci m-a trantit pe jos si mi-a bagat sosete si un sutien in gura sa nu auda nimeni..groaznic..dupa aia m-a strans de nas si de gura pana am lesinat pt ca nu mai puteam sa respir..m-am trezit in palme..de ce?pentru ca a baut si nu stiu ce i s-a parut lui..cand a venit in camera i-am vorbit frumos,l-am dezbracat,l-am descaltat,ca pe copiii aia mici..au aflat si parintii lui..el ma cauta sa ne impacam si-mi spune ca se va schimba,ca ii pare rau,ca ma iubeste..nu stiu ce sa fac..il iubesc,mi-e dor de el,dar in acelasi timp mi-e si scarba de el..Voi ce ma sfatuiti?Am mai vbit cu 3 prietene,2 mi=au spus ca daca a dat 1 data,va da si a2a si a3a oara...ce-a de-a treia mi-a spus sa-i mai acord o sansa..Ce sa fac?Voi ce spuneti?..Eu il iubesc..


Asta-i ca-n cantecul ala: I love you, I'll kill you
Micael
Postat pe 16 Mai 2010 10:37
Buna! Si eu sunt de acord cu prietenele tale, cu siguranta daca a dat o data (si in halul acela), va mai da si nu doar o data. Esti destul de tanara ca sa iti refaci viata, sa te reindragostesti. De unde stii ca il iubesti? De ce il iubesti? Te-ai intrebat vreodata?......Nu cred ca poti iubi un barbat care te bate! Doar in cazul in care si la tine in familie ai vazut astfel de comportamente si esti obisnuita si crezi ca o sa faci fata, dar gandeste-te, crezi ca poti indura toata viata un asa barbat langa tine? Un barbat care te iubeste sau care þine la tine, nu te face sa plangi sau sa suferi! Oricum, tu esti singura care va lua o decizie, si sa tii minte ca tot ceea ce alegi in viata depinde de tine. Depinde de tine cum alegi sa iti faci viitorul. Daca ii spui NU, inseamna ca te respecti pe tine ca fiinta umana..... Exista cineva pentru fiecare, trebuie doar sa fim atente chiar si la cel mai mic detaliu...
kudika175065
Postat pe 16 Mai 2010 10:44
HELLO nu merita sa te sacrifici .nu este singurul baiat din lume si cele doua prietene care te au sfatuit sa l lasi au dreptate mai tarziu vei ingrosa randurile la politie sau mai rau la spital .Crezi ca merita sa faci sacrificiul asta.Eu am luat decizia destul de tarziu dar nu era asa de bataus era doar agresiv verbal.Sfatul meu este lasa-l in urma si veziti de viata ta poate nu era el marea ta iubire
kudika095500
Postat pe 16 Mai 2010 10:47
Draga mea, lasa-l, nu te mai uita nicio secunda inapoi.Peste multi ani o sa te feliciti ca ai renuntat. Aici nu mai e vorba de un rau necesar( bataia nu e necesara nici la animale d'apoi la om), ci de sadism, de nebunie care nu se trateaza in veci.Asa ca...fugi cat mai departe de acel om. In cazul tau nu se mai pune simtamantul de iubire( el nu are nici macar un gram din acest frumos sentiment), ci de supravietuire. Vrei sa te oamoare????
Fa-ti viata cat mai frumoasa nu sta ca sac de box in mana unui bolnav mintal.
Zory
Postat pe 16 Mai 2010 11:09
Chiar daca iti e foarte greu sa faci pasul asta..renunta..eu am divortat dupa 18 ani de ralatie pt o singura bataie..dar era numai inceputul..daca"a spart gheata".urmeaza si altele.Sa fii convinsa ca nu va fi ultima bataie..daca vrei sa te inhami la asa ceva,numai tu decizi.
mari_ela
Postat pe 16 Mai 2010 11:41
Tu chiar vorbesti serios??? Adica intrebi ce sa faci? Mai fata daca era problema de o palma era ok sa ti pui intrebarea asta....dar dupa tot ce ti a facut tu te intrebi ce sa faci? Spuneai ca voiati sa va mutati impreuna...Pai imagineaza ti sa fii tu singura in casa cu o bruta d asta...Chiar de esti un copil cum spui tu din intamplari d astea inveti...Deci am ramas perplexa cand am vazut ca tu te intrebi daca sa mai fii impreuna cu el sau nu....Nu stiu ce sa ti spun...doar ca n ai pic de minte in capul ala!
PinkAngel
Postat pe 16 Mai 2010 11:59
Nu te supara da cred ca tu esti sado masochista...iti place sa suferi?daca mai il si oerti ce crezi el nu o sa te bata iar??poate data viitoare nu mai scapi cu viata ...bucurate ca scapi de un handicapat!!!!is altii baieti...nu e singurul in lume...oricum zik eu decat intro compane neplacuta mai bine singura!ai grija de u!
dyva_18
Postat pe 16 Mai 2010 12:03
De la: Caprioara1890, la data 2010-05-08 14:34:40Buna.N-am nici 20 de ani..sunt inca un copil..am fost in bulgaria de 1 mai..el s-a imbatat si m-a calcat in picioare..s-a urcat cu picioarele pe mine,m-a scuipat pana mi-a venit sa vomit,am probleme cu rinichii si mi-a dat pumni in rinichi pana am inceput sa urlu si atunci m-a trantit pe jos si mi-a bagat sosete si un sutien in gura sa nu auda nimeni..groaznic..dupa aia m-a strans de nas si de gura pana am lesinat pt ca nu mai puteam sa respir..m-am trezit in palme..de ce?pentru ca a baut si nu stiu ce i s-a parut lui..cand a venit in camera i-am vorbit frumos,l-am dezbracat,l-am descaltat,ca pe copiii aia mici..au aflat si parintii lui..el ma cauta sa ne impacam si-mi spune ca se va schimba,ca ii pare rau,ca ma iubeste..nu stiu ce sa fac..il iubesc,mi-e dor de el,dar in acelasi timp mi-e si scarba de el..Voi ce ma sfatuiti?Am mai vbit cu 3 prietene,2 mi=au spus ca daca a dat 1 data,va da si a2a si a3a oara...ce-a de-a treia mi-a spus sa-i mai acord o sansa..Ce sa fac?Voi ce spuneti?..Eu il iubesc..
suna la 112 sau dute la cea mai apropiata sectie de politie si reclama-l ,nu lasa sa se intample asta si altei fete si nu-ti face griji ai sa mai intalnesti si alti baieti doar esti fata tanara
kudika143709
Postat pe 16 Mai 2010 12:15
Reclamandu-l la Politie, vei aduce un mare serviciu tuturor femeilor care ar mai putea fi cu el. E frumos din partea ta ca in continuare il iubesti. Asta arata despre tine ca esti un suflet mare care vede dincolo de aceste mizerii umane.
Dar nu uita, sufletul se hraneste cu iubire, primind si daruind. Iubire, nu bataie.
Un pseudo-barbat care isi loveste iubita este un monstru, nu o fiinta umana.

Gandeste-te ca vei continua relatia cu el, vei primi in continuare bataie si tu si viitori copii, apoi, la batranete, parintii lui, ai tai.
GB
ghidulbarbatului
Postat pe 16 Mai 2010 12:17
draga mea, imi esti ca si fiica...NU , NICI SA NU TE GANDESTI sa te impaci cu el..il iubesti, exact pana cand vei gasi pe altcineva, care sa te merite si sa te iubeasca cu adevarat..!!! doar atunci ai sa te trezesti !! "iubitul" tau,asa va face TOATA VIATA, nu numai cu tine, ci cu toate femeile care vor fi in viata lui....nu ai nevoie de asa ceva....uite ce iti spun , imagineaza-ti ca ai o fiica, ca ai crescut-o cu truda si multa dragoste...si apare un barbat care o bate , o calca in picioare....ce atitudine vei lua ???? o vei lasa sa o distruga un nemernic ??????
anacrina45
Postat pe 16 Mai 2010 12:18
UITA-L.
2102
Postat pe 16 Mai 2010 12:18
am trecut si eu printr-o kestie de genul asta...dar nu degenerata in sosete in gura si altele...si l-am lasat pe tip,mi-a fost greu dar nu am putut ierta nici acum ce mi-a facut....asta pentru ca m-am respectat,ceea ce ai putea f bine sa faci si tu...acum cand imi mai aduc aminte de retardatul ala care il credeam baiat respectuos si educat mi se face greata....nici pe strada nu ma uit la el.....nu se merita fato...da-l draq,baieti buni se gasesc,nu-ti nenoroci cei mai frumosi ani din viata!
stefyy86
Postat pe 16 Mai 2010 12:29
iar sfaturile cu "du-te la politie si raclama-l" nu cred sunt prea eficiente. la fel am facut si eu...am reclamat..mi-am scos si un certificat si cel mult poti obtine sa ii de-a un avertisment....si o amenda...si mai tare il enervezi poate....politia romana nu e prea eficienta, eu nu ma bazez deloc pe ei....la mine dupa ce mi s-a int....am chemat politia,i-a dat o amenda si dupa ce m-am dus in casa , m-am uitat pe geam si politistii radeau cu el....
stefyy86
Postat pe 16 Mai 2010 12:33
Buna draguta,
Eu te sfatuiesc, ca pe propria mea fiica sa ai mare grija la decizia pe care o iei. Cum mai spunea cineva, daca a dat in tine acum cind sinteti doar prieteni, gindeste-te cum va reactiona daca va veti casatori. Parerea mea e ca nu merita sa iubesti o bruta. Ai grija de tine.
kudika164859
Postat pe 16 Mai 2010 12:37
De la: Caprioara1890, la data 2010-05-08 14:34:40Buna.N-am nici 20 de ani..sunt inca un copil..am fost in bulgaria de 1 mai..el s-a imbatat si m-a calcat in picioare..s-a urcat cu picioarele pe mine,m-a scuipat pana mi-a venit sa vomit,am probleme cu rinichii si mi-a dat pumni in rinichi pana am inceput sa urlu si atunci m-a trantit pe jos si mi-a bagat sosete si un sutien in gura sa nu auda nimeni..groaznic..dupa aia m-a strans de nas si de gura pana am lesinat pt ca nu mai puteam sa respir..m-am trezit in palme..de ce?pentru ca a baut si nu stiu ce i s-a parut lui..cand a venit in camera i-am vorbit frumos,l-am dezbracat,l-am descaltat,ca pe copiii aia mici..au aflat si parintii lui..el ma cauta sa ne impacam si-mi spune ca se va schimba,ca ii pare rau,ca ma iubeste..nu stiu ce sa fac..il iubesc,mi-e dor de el,dar in acelasi timp mi-e si scarba de el..Voi ce ma sfatuiti?Am mai vbit cu 3 prietene,2 mi=au spus ca daca a dat 1 data,va da si a2a si a3a oara...ce-a de-a treia mi-a spus sa-i mai acord o sansa..Ce sa fac?Voi ce spuneti?..Eu il iubesc..

tu te auzi ce spui?? cum puii mei sa-i mai acorzi o sansa?? sa nu faci asa ceva niciodata. Omul ala e bolnav cu capu. sa nu-l accepti iar, data viitoare te omoara . Doamne eu sunt socata numai ca am citit, dar daca eram in locul tau ramaneam cu traume . Numai in filme am vazut asa ceva.
Nu am citit si raspunsurile celorlalti utilizatori dar sunt sigura ca majritatea ti-au spus sa-l lasi.

( I'm shocked )
clau19
Postat pe 16 Mai 2010 12:44
am fost si eu intr-o situatie asemanatoare,chiar ne-am mutat impreuna si dupa 2 luni a inceput nebunia,m-a batut si nu o data...s-au intamplat mai multe si am luat decizia de termina tampenia aia care nu se numea relatie,iubire cu atat mai putin.s-a ajuns pana la a bate la usa parintilor mei si a ridicat mana la tata, ne ameninta,telefoane noaptea etc...atunci am nu am mai suportat si m-am dus la politie.bineinteles dupa,chiar si akum e ca un mielusel si imi cere sa ne impacam,ca s-a schimbat,ca e alt om-poate ,dar in nici un caz omul de care eu ma indragostisem candva...deci nici cea mai mica sansa de a mai fi cu el.
mergi mai departe,o sa treaca si iubirea asta care o ai pt.el ,si ai sa vezi ca se poate si mult mai bine decat atat.N-o sa-ti para rau!!!
Ana69Marry
Postat pe 16 Mai 2010 12:49
De la: stefyy86, la data 2010-05-16 12:33:47iar sfaturile cu "du-te la politie si raclama-l" nu cred sunt prea eficiente. la fel am facut si eu...am reclamat..mi-am scos si un certificat si cel mult poti obtine sa ii de-a un avertisment....si o amenda...si mai tare il enervezi poate....politia romana nu e prea eficienta, eu nu ma bazez deloc pe ei....la mine dupa ce mi s-a int....am chemat politia,i-a dat o amenda si dupa ce m-am dus in casa , m-am uitat pe geam si politistii radeau cu el....


intradevar nu sunt f eficiente....si nu neaparat poliia,ci legile noastre nu sunt facute sa ne apere mai mult drepturile si siguranta...daca asa ceva se intampla in afara si era reclamat ,nu scapa de puscarie....
Ana69Marry
Postat pe 16 Mai 2010 12:54
Ai doua posibilitati:
1. Il uitzi si iti traiesti linistita viata
2. Il ierti, dar daca mai pune mana pe tine pui si tu mana pe telefon si suni la politie. Asa mama de bataie o sa primeasca de nu o va uita veci.
Normal k plange dupa tine ca aveti planuri de casatorie. Dupa cate am inteles e la teologie. Daca vrea sa primeasca jobul de preot trebuie sa fie casatorit ;) am auzit de multe ori chestia asta. Sper sa nu se foloseasca pe tine pentru asta.
pmbada_15
Postat pe 16 Mai 2010 13:01
DACA ESTE ADEVARAT CEEA CE AI SCRIS SI INCA IL MAI IUBESTI AI O PROBLEMA PSIHICA,AR TREBUII SA CONSULTI UN MEDIC PSIHOLOG.TINE MINTE UN LUCRU: CAND UN BARBAT TE AGRESEAZA FIZIC SAU VERBAL INDIFERENT IN CE CONTEXT AR FI,CU ACEA BRUTA NU TREBUIE SA MAI AI DE AFACE IN NICI UN FEL PT.CA SUNT BOLNAVI PSIHIC,AU TULBURARI DE COMPOATAMENT,DE PERSONALITATE....ETC.INTELEGE SUNT B O L N A V I.ACESTE PERSOANE NU SE VOR SCHIMBA N I C I O D A T A.ETI INCA UN COPIL SI AR TREBUII SA-TI INDREPTI ATENTIA SPRE SCOALA SI ALTE ACTIVITATI CARE POT SA-TI DEA O STARE DE BINE.ACEA PRIETENA CARE TE-A SFATUIT SA-I MAI DAI O SANSA C R E D E-M A NU ITI ESTE PRIETENA.DEBARASEAZA-TE DE EL PANA NU ESTE PREA TARZIU,ASTFEL DE ANIMARE SUNT FFFF.PERICULOASE.CUNOSC N,EXEMPLE DE ACEST GEN CARE AU STAT SA FIE BATUTE PANA LE-A NENOROCIT.UITA-TE LA LA EMISIUNEA LUI MARUTA CU TEMA: BATAIA E RUPTA DIN RAU SI O SA AUZI POVESTI ALE UNOR FEMEI BATUTE SI CARE CU GREU AU REUSIT SA SCAPE DE ACELE BRUTE.CONSULTA-TI PARINTII,EI SUNT SINGURII IN MASURA SA-TI DEA SFATURI IN AC.SENS.TE ROOOG ASCULTA=MA SI PE MINE PT.CA AM 49 DE ANI SI AS PUTEA SA-TI FIU MAMA.
kudika098950
Postat pe 16 Mai 2010 13:04
Fereaca Dumnezeu de idiotii din astia.nu ma gandeam ca exista asa barbati........dak se pot numi asa....ce jigodie de om.te mai gandesti sa ramai cu el?nu gandesti deloc?eu am luat o palma in gluma si l-am lasat pe unul dupa 2 ani jum.dupa ce te-a umilit atat u crezi k se va schimba vreodata?
oana_gabi
Postat pe 16 Mai 2010 13:07
Atat de putin îl cunosti?Daca e violent,niciodata nu se educa,cum poti sa mai accepti sa vorbesti cu o bruta?ce iubire crezi ca are?esti oarba?n-ai mai vazut barbati?uita-l,nu-l lasA sa se apropie de tine.si daca ai facut tu ceva ca sa-i dai motiv de gelozie,un om normal se despARTE SI GATA,TE LASA,NU TE BATE.ESTE NEBUN CU ACTE ÎN REGULA,CA LA NOI LA ROMÀNI,TOTUL SE REZOLVA CINE ARE PUMNUL MAI MARE.MÂNDRIE MASCULINA CU O FEMEIE?TE SCOATE AFARA,TE LASA,NU TE AITNGE DE ACEST MOD ÎN SECOLULXXI.SAU ÎTI PLACE BATUTA SA FACI SEX?NU ARE ROST SA MAI ÎNTREBI,DAR DACA ÎTI LIPSESTE CURAJUL SI UN IMPULS-mai ceri alte pareri; tu nu ai parinti?ei cum au permis asta?nimeni nu-i cere socoteala?denunta-l si pune-l sa-ti plateasca daunele fizice si morale,nu ai certificat medical?doar asa se pot opri barbatii nostri,frumosii romàni sa ne atinga de acest fel,NU AI ALTE OBLIGATII SAU COPII CU EL,NU VAD CE IUBIRE TE POATE RETINE CU ACEST ANIMAL.Eu nu permit nici cu vorba sa ma atinga moral,daca vrea sta cu mine in conditiile puse de mine care sa nu-l jigneasca ca mascul,dar cum eu lucrez si castig ca un barbat,ni de fata nu mi-au comandat ei,nici de nevasta,este viata mea,eu decid ce permit sau nu,mai rau ca sa-mi caut de lucru inca o norma-nu poate fi...E drept ca suferi in inima cand iei decizii dure,dar pentru tine este mai simplu acum,cat nu ai copii la care sa depinda viitorul lor si hrana de hotarârea pe care o iei.Nu uita:ai dreptul sa cauti alt barbat pàna gasesti pe cel potrivit pentru felul tau de a fi.nu mai suntem închise doar femeile,avem drepturi ca si ei,dar clar,e dificil sa lucrezi si sa nu fii o întretinuta in care el iti ordona ca la o sclava ce faci.aici este libertatea de decizie ca femeie...
kudika132747
Postat pe 16 Mai 2010 13:09
Impaca-te tu cu el si data viitoare poate iti da si o palma.. Numai asa iti va veni mintea la cap...
Raluca_SA
Postat pe 16 Mai 2010 13:25
e la teologie si te-a baut mar?? asta e buna..ce credinta mai are omul ala in Dumnezeu de indata ce bea fara masura isi maltrateaza viitoarea sotie?e strigator la cer!
acest om n'ar trebuie sa aiba parte vreodata de o femeie buna,calma ci una care sa il conduca..Si/sau ar fi bine sa treaca si el macar o data prin ce ai trecut tu ,ca sa vada cum e.
cat despre o a doua sansa..resemneaza'te! esti tanara si ai timp sa iti gasesti bun barbat care sa te iubeasca cu adevarat si sa te respecte.si gandeste'te ca din greseli omul invata!
000Crisss
Postat pe 16 Mai 2010 13:25
De la: kudika133347, la data 2010-05-15 18:40:43Mare adevar spui !!! Si el si parintii sunt interesati,,,, pentru ca... daca nu esti casatorit,... nu poti profesa !!!!
Doamne...,dar ce preot va deveni ...,iar cand va merge cu crucea... la Boboteaza ...cum va rezista sa nu bea ???
Lasa-l,fata draga,caci cu asa om... nu ajungi bine!!! Intrebarea este ;de ce se face preot ??? Caci nu-l iubeste nici pe Dumnezeu ...nici pe el insusi...altfel nu s-ar degrada in halul asta...iar iubirea fata de tine este ...inexistenta...dependenta pura...sau nici el nu mai stie cand bea ....!!!!!!
Daca l-ai fi dat la Politie ...si aflau cei de la Teologie ... mai ajungea popa ...la "Pastile cailor "..deci acesta-i adevaratul motiv pentru care parintii si el ...incearca sub orice forma sa te
''INDULCEASCA"...si nu altceva !!! Foloseste-ti mintea si nu te lasa pacalita ,chiar daca esti tanara !!!!
Ca sa fii preot adevarat trebuie sa ai un caracter foarte puternic,caci probleme de suflet au multe enoriase si ...ispite sunt cu duiumul......si la indemana.....!!!
Nu lacomi la banii lui.. si la prosperitatea care te asteapta ...caci nu-ti aduce fericirea !!!!!!!!!!!!!!


pentru bani se face preot.
sycorax
Postat pe 16 Mai 2010 13:25
buna .parerea mea e sa nu-l ierti mai ales daca iti e doar prieten ca daca a facut asta in prietenie o va face si dupa .Nu merita sa suferi pt un animal.E iti spun sa te gandesti mult si sa gandesti la rece sa nu te lasi condusa de sentimente.bafta.
rebeca79
Postat pe 16 Mai 2010 13:26
Buna,
Il iubesti????? Mare dragostea ta,Pun pariu ca tu nu pe el il iubesti ,te-ai obisnuit mai degraba cu bataia pe care ai primit-o,si stii ca daca te desparti de el nu o sa mai ai parte de bataia si batjocura lui.care este sfatul meu?????? Stai cu el pina i-ti ia zilele ca doar asta vrei,!!!!nu????Daca ai putina logica nu trebuie sa ceri sfatul nimanui,asemenea fapte sint pedepsite e lege,daca reclamai fapta respectiva la politie si atasai si un co.medical de 28 de zile,sau o adeverinta de la medicul legist garantez ca facea citiva ani de puscarie pentru tentativa de omor.Daca este adevarat ce ai scris despre el inseamna ca voi doi nu aveti nici o sansa,el are nevoie de sluga lui sau cum vrei sa spui sclava lui legala.
ROSSDA
Postat pe 16 Mai 2010 13:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa fac sa ii placa de mine??? 7 De la: BLACKGlamour 27 Iunie 2009 22:13
salut 82 De la: angelradios 2 Septembrie 2010 16:21
O ZI SPECIALA 8 De la: kitty_na 4 Septembrie 2010 23:18
heei.. 12 De la: kudika_960579 26 August 2014 01:17
Dezamagire ... 6 De la: rashela 13 Aprilie 2010 19:52