Setari Cookie-uri

Ajutor..am fost batuta..

bah fraierule esti varzaaaaaaaaaaaaa
kudika146580
Postat pe 16 Mai 2010 20:41
bah fraierule esti varzaaaaaaaaaaaaa
kudika146580
Postat pe 16 Mai 2010 20:41
De la: leo_, la data 2010-05-16 20:00:35
De la: Caprioara1890, la data 2010-05-08 14:34:40Buna.N-am nici 20 de ani..sunt inca un copil..am fost in bulgaria de 1 mai..el s-a imbatat si m-a calcat in picioare..s-a urcat cu picioarele pe mine,m-a scuipat pana mi-a venit sa vomit,am probleme cu rinichii si mi-a dat pumni in rinichi pana am inceput sa urlu si atunci m-a trantit pe jos si mi-a bagat sosete si un sutien in gura sa nu auda nimeni..groaznic..dupa aia m-a strans de nas si de gura pana am lesinat pt ca nu mai puteam sa respir..m-am trezit in palme..de ce?pentru ca a baut si nu stiu ce i s-a parut lui..cand a venit in camera i-am vorbit frumos,l-am dezbracat,l-am descaltat,ca pe copiii aia mici..au aflat si parintii lui..el ma cauta sa ne impacam si-mi spune ca se va schimba,ca ii pare rau,ca ma iubeste..nu stiu ce sa fac..il iubesc,mi-e dor de el,dar in acelasi timp mi-e si scarba de el..Voi ce ma sfatuiti?Am mai vbit cu 3 prietene,2 mi=au spus ca daca a dat 1 data,va da si a2a si a3a oara...ce-a de-a treia mi-a spus sa-i mai acord o sansa..Ce sa fac?Voi ce spuneti?..Eu il iubesc..


ok. acum poti sa spui si ce ai facut de te-a batut :))?

indiferent ce ai fi facut...parerea mea sub nici o forma nu trebuia sa se comporte in asemenea hal.
daca vrei sa maninci bataie de 3 ori pe zi si 1 data seara..(asa ca supliment sau super oferta ) iarta-l si mai stai cu el. dar daca vrei sa faci ceva in viata sa fii fericita si implinita urgent dar urgent...fara explicatii intrerupe orice relatie cu el si cauta sa-ti implinesti visul.
pentru nimic in lume nu se merita sa suporti asemenea mizerii indiferent femeie sau barbat (ca mai sunt si din astia)
asemenea metode sunt practicate de traficantii de carne vie,de mafiotii de cea mai joasa speta si in general clanurile care se ocupa cu treburi ilegale cu victimile lor sau cu martorii care le dau peste cap afacerile...atrocitatea pentru el este ceva normal (am tras aceste concluzii dupa metoda practicata pentru a te reduce la tacere si pentru a te injosi)
nu merita nici macar sa te uiti la el...
tu faci ce vrei...e viata ta.
RUY_BLAS
Postat pe 16 Mai 2010 20:58
vorba celor care ti-au mai scris nu ai la ce sa te mai gandesti...chiar daca-l iubesti asta nu este comportament adecvat fata de iubita...daca face asa acum poate face si mai tarziu astia nu se schimba..bautura trebuie sa o bem noi pe ea nu ea pe noi..LASA-L..
dianatl
Postat pe 16 Mai 2010 21:02
Depinde cat esti dispusa sa rabzi.daca mai poti inca..ramai alaturi de el
kudika075442
Postat pe 16 Mai 2010 21:35
cineva tre sa ti-o spuna si daca nu ai prieteni o fac eu: AI INNEBUNIT?
tu asa ai vazut in casa la ai tai? te intreb pt ca de obicei copiem ceea ce vedem in casa. mi s-a facut groaza cand am citit...... nu stiu tinerii din ziua de azi chiar nu gandesc....daca ai sa ai un copil cu el, vrei sa-l traumatizize, doar pt ca din cand in cand te simti bine cu animalul care a fost in stare sa te sufoce.
citesc de mult timp mesaje de pe kudika, dar acesta.... m-a inspaimantat, e terifiant
ot_lia
Postat pe 16 Mai 2010 22:09
Nu cred ca este cineva in masura sa iti spuna ce sa faci...numai tu poti decide ce sa faci mai departe cu viata ta. Esti tanara si poti sa treci peste asta. Important este sa ceri ajutor. Planurile se pot modifica, iar viata se poate schimba, insa gandestete ca odata ramasa intr-o relatie abuziva mai tarziu nu cred ca vei mai putea sa renunti. Parerea mea, mergi la DGASPC-ul din sectorul/judetul in care locuiesti si te vor indruma catre un centru de consiliere. Chiar daca va fi greu sa mergi la o persoana straina si sa ii spui in fata problema ta sunt sigura ca te va ajuta sa descoperi ce simti cu adevarat pentru prietenul tau si sa gasesti o rezolvare la problemata. Sper din tot sufletul ca pe viitor sa fie mai bine.
ileana_
Postat pe 16 Mai 2010 22:16
Parerea mea e sa ti schimbi numarul de telefon, domiciliul, locul de munca si tot ce poate sa fie o conexiune intre acest individ si tine!
Finalul e acelasi, sau mai rau! Salveaza ti securitatea personala, linistea si starea de bine prin orice mijloc.
Am trait mai bine de 25 de ani langa un om care dupa un an de la casatorie a inceput sa dea in mine. Niciodata nu voi sti de ce ma lovea.Probabil isi elibera frustrarile.
Si au venit si copiii, si a inceput sa i bata si pe ei, mai ales cand eu nu eram acasa, si i gaseam batuti, eu umblam intre o scoala si alta sa fac bani si ore suplimentare si pregatiri, parintii mei se chinuiau sa ne ajute sa avem de toate si sa nu ne certam, iar el ... nu s a schimbat si lucrurile s au agravat.
Dar pe atunci erau alte timpuri cu alte conceptii, cand " divortata " era vazuta ca pe o femeie usoara!
Acum is alte timpuri!
Ce am facut pana la urma?
Ca sa ma linistesc si sa mi infrang frica am plecat de acasa( casa mea adica, nu a lui!) am plecat din oras, din tara si din Europa! Mai plang cate odata, ca mi am pierdut viata cu un neom, ca ar fi trebuit sa nu rabd si sa mi dau o sansa mai devreme!
Muncesc si acum ca o apucata, sunt manager in Institutul Britanic din Cairo, am reusit sa mi aduc baiatul mare cu mine, are 28 de ani si lucreaza cu mine, o sa l iau si pe cel mic care are 25 de ani si termina acus facultatea, ... dar... am 49 de ani in vara si mi plang de mila ca platesc gazda, iar in casa mea sta unu care nu are decat meritul de a ma fi batut!
Si inca o recomandare! Nu i problema ca l lasi pe asta, AI GRIJA CU CINE TE MAI INCURCI IN CONTINUARE!
valibilic
Postat pe 16 Mai 2010 22:35
nu conteaza cat aveti amandoi..important e ca data viitoare nu se va opri...si tu in cel mai rau caz ajungi la spital batuta moarta sau doar moarta..gandeste-te bine..daca acum ti-a facut asa...in cazul in care..Doamne fereste..va casatoriti...o sa fii urmatoare victima dl stirile de pe pro tv...o sa gasesti un baiat care sa te merite..am aceeasi varsta ca si tine si pot sa-ti spun ca nu mai ar trebui sa gandesti ca un copil..acum esti adult..toate deciziile pe care le iei te vor marca pe viata...asa ca ai grija..si bafta...
elfulitza
Postat pe 16 Mai 2010 22:38
salut . probabil la teologie a ivatat sa se bata si sa bea trezestete fetito,sau.......................vei fi sacul lui de box sau iubesti acest IDIOT
kudika072961
Postat pe 16 Mai 2010 22:59
caprioaro doamne fereste,poate te vedem la stirile de la ora 19,ala-i barbat de iubit.....monstru cu chip cioplit,cand te mai cautasa va impacati...trimite-l unde a dus mutu capra...
mihaela255
Postat pe 16 Mai 2010 23:39
Fata draga, nu trebuia nici macar sa te mai intrebi daca sa stai cu el sau nu dupa tot ce a facut. Amandoi sunteti nebuni, doar gradul de nebunie difera. El este nebun fara carnet rosu, vrei sa i te alaturi si tu? Pleaca de langa el si nici macar sa nu te uiti in urma. Daca vrei sa stai langa un animal, du-te la gradina zoologica. Stai 5 minute si pleci. Dar nu stai o viata intreaga.
malegna
Postat pe 17 Mai 2010 00:07
si ce daca e la teologie...ce astia nu stiu sa bata sa iti mai indese cate un ciorap p gat?
Sincer cu viatza ta faci ce vrei dar o data ce a ridicat mana la tine e clar k nu merita!!!!!!!!!!!11
acum depinde ce iti place si tie......dragostea asta se duce si de iubire la ura nu e decat un pas...
DA-L LA KKT!!!!!!!!E DISPERAT K ALTA PROASTA SA IL SUPORTE ATAT NU O SA MAI GASEASCA!!!!!!!!

Orice "barbat" care ridik mana asupra unei femei (oricat de proasta ar fi ea) clar nu se poate numii barbat!!!
elyact
Postat pe 17 Mai 2010 00:16
Se va repeta...iti spun din propria experienta ....am trait cu asmenea dobitoc timp de20 de ani.De 1 an si 4 luni m-am despartit de el. Il uresc enorm........ Cand-va l-am iubit. Sfatul meu este sa te desparti de el,nu merita iubirea ta.
kudika087479
Postat pe 17 Mai 2010 00:40
Se va repeta...iti spun din propria experienta ....am trait cu asmenea dobitoc timp de20 de ani.De 1 an si 4 luni m-am despartit de el. Il uresc enorm........ Cand-va l-am iubit. Sfatul meu este sa te desparti de el,nu merita iubirea ta.
kudika087479
Postat pe 17 Mai 2010 00:40
Esti tanara ai dreptate, esti un copil! Nu uita insa ca si el stie acest lucru, a avut timp sa te educe in 4 ani, nu -i asa? Spui ca plange la telefon, bineinteles te cunoaste foarte bine si stie ca nu vei rezista asalturilor sale. Si il vei ierta nu-i asa, caci altfel n-ai fi deschis acest topic, si e la teologie, nu se poate ca tocmai el sa cante la inmormantarea ta peste ani...Vorbeam cu varul meu care e preot, s-a ingrozit dar stii ce mi-a spus, ca si preoti bat si o fac bine, caci toate frustrarile lor ies la lumina prin violenta, are si el multe cunostinte din ac categorie.. Nu e prea tarziu pt tine sa alegi alta cale, roaga-te lui Dumnezeu sa-ti arate El calea cea buna, roaga-l sa nu te paraseasca! Si in nici un caz nu te intoarce din drum, aminteste-ti ca bataia si orice alta forma de violenta ne degradeaza pe noi ca fiinte si nu-l lasa sa te faca sa crezi ca asa e bine, ca asta e singura realitate. Nu-ti pierde speranta, nci credinta. E un animal, animalele nu au suflet, nu iubesc si n-au nici un dumnezeu. Eu chiar ti-as recomnda sa ii eviti pe cei de la teologie, si stiu eu ce vorbesc. PUTERE!
phoenix_26
Postat pe 17 Mai 2010 00:43
Domne fereste! Asa ceva nu se trece cu vederea. Caracterul omului nu se schimba. Nu are nimic de-aface cu profesia. Aici nu-i problema ca ti-a dat o palma. A VRUT SA TE OMOARE. Nu ai parinti? Doamne, mai bine o tin toata viata acasa la mine si singura decat sa mi-o omoare un nemernic. vezi-ti de treaba. Sunt barbati cu suflet pe lumea asta, nu numai animale. Trebuia sa depui plangere la POLITIE> Ce iubire? Nu e sanatos. Nu poti iubi un om ca apoi sa il calci in picioare.
mireladoncut
Postat pe 17 Mai 2010 02:33
Categoric eu iti spun: NU. Si nu am 20 de ani. Ci 20 de casnicie.
mireladoncut
Postat pe 17 Mai 2010 02:35
Nici cea mai mica sansa.
felina39
Postat pe 17 Mai 2010 08:31
Fugiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! Acum cit inca mai poti , chiar daca vei suferi din amor o perioada ! Incerca sa crezi ce-ti spun alte persoane care au trecut prin asa ceva . Eu am trecut si este cumplit ! Ramai marcata pe toata viata , te face sa nu mai ai incredere in nimeni si daca ai un caracter mai slab nici in tine ! Este adevarat : daca a dat o data , vor urma si altele ! Iar ferocitatea lui deja , dupa parerea mea , e un semn ca nu le are pe toate acasa ! Daca asa face la bautura , data viitoare , iti va rupe o mina , ca doar el nu stia ce face . Asa e , dupa aia , pling si implora , dar daca te va mutila intr-o zi , cu ce te mai ajuta rugamintile lui pentru iertare ! Putere multa iti doresc !Monica
kudika153783
Postat pe 17 Mai 2010 08:47
Fata asta (de-a deschis topicul) si-a sters contul. Fie si-a insusit sfaturile noastre, fie nu da doi bani pe ele.

Macar de-ar mai fi vie.
rashela
Postat pe 17 Mai 2010 08:49
Si eu am avut o experienta neplacuta in tinerete, cand am luat o palma de mi-a mutat maxilarul din loc, trei zile nu am putut manca nimic, nu puteam deschide gura.
Atunci am decis, este prima si ULTIMA.Imediat am bagat divort, cu toate ca era si un copil la mijloc, nu am acceptat sa-mi cresc copilul intr-un mediu traumatizant.
Au trecut 22 de ani de atunci si vreau sa spun ca nici o clipa nu-mi pare rau pentru decizia luata atunci, am gasit un barbat langa care timp de 19 ani mi-am crescut copilul in liniste si eu am fost si sunt apreciata, iubita si respectata, asa cum merita orice femeie.
mitranmaria
Postat pe 17 Mai 2010 08:52

Stii mi se pare cam ciudat...odata ce ai relatii cu un baiat , nu te mai consideri o copila, si scuza -ma dar daca spui tu ca au trecut 4 ani, si nu ai observat nimic straniu in comportamentul lui atunci ori ai creat un ideal in persoana lui, ori esti inca minora. Maturizeaza-te si tine minte ca tu iti faci propria viata nu trebuie sa decida nimeni pentru tine. Un lucru e sigur, nimeni nu merita asa un comportament din partea unui barbat...ceva nu-i in regula cu nervii lui, scapa de el cit mai repede
kudika156887
Postat pe 17 Mai 2010 10:46
buna, eu te sfatuiesc sa-l lasi.animalul nu se v-a schimba, daca vrei o viata de cosmar ramai cu el.
vio_super
Postat pe 17 Mai 2010 10:55
Mi se face fricaaaa. popa te bate crunt daca are chef !
Are instructiuni de la Domnul, probabil, si metodologie de la taica'su.
In primul rand, fratilor, asta e topic postat de administrator, sa nu ne plictisim !
In al doilea, daca ceva-ceva e adevarat, fata cretina, da-l in judecata si ia0i pielea aia ortodoxa de pe el, pentru ca ce ti-a facut tie ( proasta adunata, pres de sters batausii), o sa faca si alteia.
Vai de amarul tau de carpa !
chartreux
Postat pe 17 Mai 2010 11:01
De la: one_size, la data 2010-05-08 18:51:53
De la: miss_darine, la data 2010-05-08 18:50:00
De la: one_size, la data 2010-05-08 18:47:33
De la: MihaelaElaEla, la data 2010-05-08 14:34:40Buna.N-am nici 20 de ani..sunt inca un copil..am fost in bulgaria de 1 mai..el s-a imbatat si m-a calcat in picioare..s-a urcat cu picioarele pe mine,m-a scuipat pana mi-a venit sa vomit,am probleme cu rinichii si mi-a dat pumni in rinichi pana am inceput sa urlu si atunci m-a trantit pe jos si mi-a bagat sosete si un sutien in gura sa nu auda nimeni..groaznic..dupa aia m-a strans de nas si de gura pana am lesinat pt ca nu mai puteam sa respir..m-am trezit in palme..de ce?pentru ca a baut si nu stiu ce i s-a parut lui..cand a venit in camera i-am vorbit frumos,l-am dezbracat,l-am descaltat,ca pe copiii aia mici..au aflat si parintii lui..el ma cauta sa ne impacam si-mi spune ca se va schimba,ca ii pare rau,ca ma iubeste..nu stiu ce sa fac..il iubesc,mi-e dor de el,dar in acelasi timp mi-e si scarba de el..Voi ce ma sfatuiti?Am mai vbit cu 3 prietene,2 mi=au spus ca daca a dat 1 data,va da si a2a si a3a oara...ce-a de-a treia mi-a spus sa-i mai acord o sansa..Ce sa fac?Voi ce spuneti?..Eu il iubesc..


eu zic sa te gandesti serios ca poate data viitoare nu mai scapi!

la ce sa se gandeasca serios,ca-l iubeste! F_ck

atunci sa taca si sa inghita!

asta nu este dragoste, scuza-ma te rog ca sunt asa de directa si de dura, este prostie si obisnuinta. exista si astfel de exemplare care fac de ras genul masculin. Lasa-l in plata lui. Daca poti sa pastrezi amintirile frumoase atunci fa-o, daca nu incearca sa nu duci in spate ceea ce ti sa intamplat dar totodata nici sa nu uiti ca sa nu se mai repete.
felina39
Postat pe 17 Mai 2010 11:36
Draga mea...ce sa-ti spun imi pare rau ca ai trecu prin asa ceva...te inteleg perfect...dar asa ceva este de neacceptat..nu se poate....nu iubesti si calci pe cineva in picoare si nicdecum nu vrei sa-l omori...zilele trecute am vazut la happy hour campania pe care Maruta o face impotriva violentei domestice si........m-am crucit ....de la o palma se poate ajunge la crima...lawa-l si veze-ti de viata, stiu ca e greu mai ales cand iubesti, ca i-ai da o sansa ptr ca asa simti, dar incetaca sa fii putin rationala si sa te gandesti la tine...ai toata viata inainte, si vei mai iubi su nt sigura de asta.....bafta
jeanpierre
Postat pe 17 Mai 2010 11:51
in nici un caz sa nu te impaci cu el.niciodata in viata ta.iti pui viata in pericol sanatatea mintala si fizica tu si copilul tau daca veti avea copii.exclus.am ramas socata cind am citit.te rooog frumos nuuuu.
kudika184019
Postat pe 17 Mai 2010 13:09
daca te impaci cu o asemenea persoana nu ai pic de respect pentru tine, este inadmisibil modul in care el s-a comportat indiferent ce ai fi facut tu, puteai face ce este mai rau, el nu trebuia sa se comporte astfel, ca un animal. daca acum face asa, fati o imagine cum va fi peste ceva ani , nu cred ca iti doresti sa ajungi sa iei astfel de batai zilnic si sa mai treci si prin vreun divort cu un astfel de nenorocit.

visan_georgiana
Postat pe 17 Mai 2010 13:29
De la: MSK, la data 2010-05-15 09:49:424 ani? Uite o femeie care tine la tavaleala.

Nu stiu ce sa zic eu de popa asta al tau batausi. Cred ca aerul din Bulgaria e devina. Daca vrei sa te impaci cu el, urmeaza acesti pasi:

1. Nu va mai duceti in Bulgaria... violenta e o boala pe cale virala(sau alcoolica), iar, locuitorii acestei tari(numiti bulgari), sufera in proportie de 90% de ea.
2. Ascunde-i bautura. Incearca sa-l tii cat mai departe de orice inseamna alcool. Daca vrei poti sa-i implantezi un dispozitiv electric cu telecomanda si de fiecare data cand se apropie de alcool ii dai un soc de vreo 200W.
3. Ia lectii de box. Daca totusi e beat si vrea bataie, atunci bateti-va parte in parte. Incearca sa nu-i spargi sticla de bere in cap totusi.
4. Asigura-te ca mereu poarta sosete si chiloti curati. Daca preferi, poti cauta detergenti cu arome: vanilie, capsuni, ciocolata... poate chiar saorma.
5. Pune-l sa se spele de cel putin 10 ori pe zi pe dinti. Pentru o respiratie proaspata. Ai putea sa incerci varianta gumei Five, dar daca aterizeaza in par... e mai greu de scos.
6. Invata "Tatal Nostru" si "Vesnica Pomenire"... nu se stie cand ai putea avea nevoie de ele.

Sau mai simplu: lasa-l in plata Domnului. Sunt si alte femei carora le sta bine fardate. De ce sa fii egoista?




hahahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Rad eu rad, da nu e rasu meu. Fereasca ma Dumnezeu de batausi si de proaste care ii iubesc
inamina
Postat pe 17 Mai 2010 13:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
singura de valentine's day 7 De la: Macika00 16 Februarie 2014 08:18
nu stiu ce sa mai cred..oare chiar ma iubea? 42 De la: kudika012211 20 Martie 2011 11:42
???Ce sa fac??? 46 De la: Anna29 19 Martie 2010 14:44
Imi place de el dar nu stiu cum sa ii spun. 6 De la: vitamina_c 22 Februarie 2011 12:00
Suport moral 4 De la: kudika505321 14 Septembrie 2012 14:09