Setari Cookie-uri

Oare sa fie nehotarata?

De la: dragon_fly88, la data 2010-06-23 18:00:35trebuie sa iubesti...iubindu-te si respectandu-te.
cum te vezi pe tyine, asa te vad si ceilalti..
dak esti asa..nu duce nicaieri..si d-aia nu esti pana la urma cu vreunul..pt ca nu esti genul care inspire incredere, de durata.
relatia..tb multe compromisuri in egala masura sa fie numita asa
nu: l-am vazut, gata, imi place..deci si dak el zice da(uneori o zic fara sa simta) atunci e relatie..
ma indoiesc.

Iti zic eu, ca a ramane intr-o relatie in care nu se merita sa ramai..e pierdere de timp si resurse (emotionale). Si ca sa fii cu unul, trebuie sa stii foarte sigur ca acel 'unul' te merita; ca cea mai mare suferinta a unei femei, ca sa zic asa, e sa stie ca e cu unul nedemn de ea... Decat sa te afunzi atat de mult intr-o relatie nepotrivita incat sa-ti vina greeu, aproape imposibil sa mai dai inapoi la un moment dat, mai bine spui stop imediat ce i-ai constientizat inutilitatea.
clarra
Postat pe 23 Iunie 2010 19:40
De la: clarra, la data 2010-06-23 19:40:29
De la: dragon_fly88, la data 2010-06-23 18:00:35trebuie sa iubesti...iubindu-te si respectandu-te.
cum te vezi pe tyine, asa te vad si ceilalti..
dak esti asa..nu duce nicaieri..si d-aia nu esti pana la urma cu vreunul..pt ca nu esti genul care inspire incredere, de durata.
relatia..tb multe compromisuri in egala masura sa fie numita asa
nu: l-am vazut, gata, imi place..deci si dak el zice da(uneori o zic fara sa simta) atunci e relatie..
ma indoiesc.

Iti zic eu, ca a ramane intr-o relatie in care nu se merita sa ramai..e pierdere de timp si resurse (emotionale). Si ca sa fii cu unul, trebuie sa stii foarte sigur ca acel 'unul' te merita; ca cea mai mare suferinta a unei femei, ca sa zic asa, e sa stie ca e cu unul nedemn de ea... Decat sa te afunzi atat de mult intr-o relatie nepotrivita incat sa-ti vina greeu, aproape imposibil sa mai dai inapoi la un moment dat, mai bine spui stop imediat ce i-ai constientizat inutilitatea.

pt mine..?????e mesajul???
era un sfat...oau..mi se intoarce sfatul..cu un sfat
in fine..
dragon_fly88
Postat pe 23 Iunie 2010 19:45
De la: leo_, la data 2010-06-23 18:04:04
De la: clarra, la data 2010-06-23 11:06:07Bravo kudi.. bine gandit si frumos asezat in pagina! >:D<

Si pe mine ma sperie (sincera sa fiu) modul lor de a percepe lucrurile si unghiul din care presupun ei ca le vedem noi.
Un tip care iubeste o tipa dincolo de toate momentele aiurea din viata ei, chiar si atunci cand, din diferite motive, ea pare ca-l respinge.. devine un super-erou in ochii ei.. unul alaturi de care sigur va avea curajul sa infrunte viata, unul care ii va fi totdeauna alaturi si nu o va lasa niciodata pentru alta de ex.

Si nu stiu.. poate ai dreptate, timpul le rezolva pe toate; el va decide cine e mai puternic: dragostea lor, sau el..

stii caracteristica super-eroilor? cam toti sunt apusi intr-un mod sau altul. eu nu vreau sa fiu eroul unei femei ci partenerul langa care duce o viata fericita. cred si stiu ca am tot ce imi trebuie sa fac o femeie fericita. cel putin mai fericita decat o fac majoritatea barbatilor. sunt de acord cu tine ca nu trebuie sa iei de buna respingerea unei femei doar pentru ca asa a zis ea, dar daca asta se repeta, sau e insotita de atitudine complementara, sau deja se vede cu altul in timpul asta atunci numai un prost poate crede ca ea e in dilema. si de ce te-ai chinui pentru o femeie care nu stie ce vrea? sunt atatea femei bune care nu au parte de barbatii pe care si-i doresc. un barbat bun este mai pretios decat o femeie frumoasa, pentru ca femei frumoase nu sunt multe ci prea multe. daca un om nu stie ce vrea la inceputul relatiei nu va cadea la incercari mai mari ale vietii? e bine si pentru voi ca femei si pentru noi sa nu punem un diamant in mana unui om care il ia drept sticla atunci cand de oferim tot ce avem mai bun. de aici apar toate problemele... de la oameni care nu te merita.


Cam asa e .. dar trebuie sa stii sa faci diferenta intre una care nu stie ce vrea si alta care pur si simplu are de trecut peste niste momente critice din viata ei si care poate chiar are nevoie sa-i fii alaturi... chiar daca nu ar fi gata sa o recunoasca

Si da, ''partener langa care sa duca o viata fericita'' suna mai realist
clarra
Postat pe 23 Iunie 2010 19:53
De la: dragon_fly88, la data 2010-06-23 19:45:19
De la: clarra, la data 2010-06-23 19:40:29
De la: dragon_fly88, la data 2010-06-23 18:00:35trebuie sa iubesti...iubindu-te si respectandu-te.
cum te vezi pe tyine, asa te vad si ceilalti..
dak esti asa..nu duce nicaieri..si d-aia nu esti pana la urma cu vreunul..pt ca nu esti genul care inspire incredere, de durata.
relatia..tb multe compromisuri in egala masura sa fie numita asa
nu: l-am vazut, gata, imi place..deci si dak el zice da(uneori o zic fara sa simta) atunci e relatie..
ma indoiesc.

Iti zic eu, ca a ramane intr-o relatie in care nu se merita sa ramai..e pierdere de timp si resurse (emotionale). Si ca sa fii cu unul, trebuie sa stii foarte sigur ca acel 'unul' te merita; ca cea mai mare suferinta a unei femei, ca sa zic asa, e sa stie ca e cu unul nedemn de ea... Decat sa te afunzi atat de mult intr-o relatie nepotrivita incat sa-ti vina greeu, aproape imposibil sa mai dai inapoi la un moment dat, mai bine spui stop imediat ce i-ai constientizat inutilitatea.

pt mine..?????e mesajul???
era un sfat...oau..mi se intoarce sfatul..cu un sfat
in fine..

Daca vrei. ia-o ca pe un sfat.. daca nu, ca pe o completare ce te-ar putea ajuta sa intelegi mai bine situatia despre care tocmai iti dadeai cu parerea. :)
clarra
Postat pe 23 Iunie 2010 19:55
De la: clarra, la data 2010-06-23 19:53:51
Cam asa e .. dar trebuie sa stii sa faci diferenta intre una care nu stie ce vrea si alta care pur si simplu are de trecut peste niste momente critice din viata ei si care poate chiar are nevoie sa-i fii alaturi... chiar daca nu ar fi gata sa o recunoasca

Si da, ''partener langa care sa duca o viata fericita'' suna mai realist


da, dar eu imi asum riscul de a pierde o fata capabila daca nu recunoaste ca are nevoie de ajutor. asta denota orgoliu si lasitate iar una din cele doua e de ajuns sa pericliteze relatia pe termen lung. poate ca pot sa "manipulez" cateva emotii la o femeie dar chiar nu pot sa o schimb extraordinar de mult incat sa scape de defecte de genul asta. acum gandeste-te si tu ca nu esti vinovata cu nimic ca fosta partenerului tau si-a batut joc de el. ar trebui ca el sa iti ofere aceleasi sanse de a te afirma, ca sa va completati reciproc si nu sa va protejati unul de altul.

eu intotdeauna intru nu in relatii in care vad ca persoana respectiva are n calitati, ci in relatii in care pot sa accept sau sa elimin unele defecte. de asta si spuneam mai devreme ca e bine sa nu fii prea indragostit cand intri intr-o relatie, pentru ca nu mai vezi unele lucruri, iar noi barbatii avem datoria sociala de a dirija relatia. in domeniul asta inca nu a aparut egalitate intre sexe si nici nu cred ca va fi vreodata pentru ca ar incalca niste legi ale naturii.
leo_
Postat pe 24 Iunie 2010 09:25
eeiii.. si tu de colo mai 'leo', ce-ai scos-o.. ca iti asumi riscul; intr-adevar, poate e si putin orgoliu la mijloc, dar lasitatea nu-si are locul aici.. poate e slabiciune - cu sensul de lipsa de putere.
E adevarat ca trebuie sa acorzi fiecarei persoane prezumtia de nevinovatie, dar uite ca pur si simplu uneori nu mai ai suficienta putere in tine sa o faci. Pff... si daca tu nu esti gata sa ajuti o astfel de persoana, sa-i fii alaturi sa poata trece peste, inseamna ca nu esti de ea, fii sigur ca nu o meriti nici in starea in care e in momentul respectiv, nici atunci cand e in forma :)
Uite ca au ramas doar doi scorpioni aici sa se confrunte

Unde-o fi 'George', ce-o mai fi facut oare?.. si-o fi luat gandul de tot de la ea?
clarra
Postat pe 24 Iunie 2010 12:37
De la: leo_, la data 2010-06-23 18:04:04
De la: clarra, la data 2010-06-23 11:06:07Bravo kudi.. bine gandit si frumos asezat in pagina! >:D<

Si pe mine ma sperie (sincera sa fiu) modul lor de a percepe lucrurile si unghiul din care presupun ei ca le vedem noi.
Un tip care iubeste o tipa dincolo de toate momentele aiurea din viata ei, chiar si atunci cand, din diferite motive, ea pare ca-l respinge.. devine un super-erou in ochii ei.. unul alaturi de care sigur va avea curajul sa infrunte viata, unul care ii va fi totdeauna alaturi si nu o va lasa niciodata pentru alta de ex.

Si nu stiu.. poate ai dreptate, timpul le rezolva pe toate; el va decide cine e mai puternic: dragostea lor, sau el..

stii caracteristica super-eroilor? cam toti sunt apusi intr-un mod sau altul. eu nu vreau sa fiu eroul unei femei ci partenerul langa care duce o viata fericita. cred si stiu ca am tot ce imi trebuie sa fac o femeie fericita. cel putin mai fericita decat o fac majoritatea barbatilor. sunt de acord cu tine ca nu trebuie sa iei de buna respingerea unei femei doar pentru ca asa a zis ea, dar daca asta se repeta, sau e insotita de atitudine complementara, sau deja se vede cu altul in timpul asta atunci numai un prost poate crede ca ea e in dilema. si de ce te-ai chinui pentru o femeie care nu stie ce vrea? sunt atatea femei bune care nu au parte de barbatii pe care si-i doresc. un barbat bun este mai pretios decat o femeie frumoasa, pentru ca femei frumoase nu sunt multe ci prea multe. daca un om nu stie ce vrea la inceputul relatiei nu va cadea la incercari mai mari ale vietii? e bine si pentru voi ca femei si pentru noi sa nu punem un diamant in mana unui om care il ia drept sticla atunci cand de oferim tot ce avem mai bun. de aici apar toate problemele... de la oameni care nu te merita.
kudika186632
Postat pe 24 Iunie 2010 14:03
De la: kudika186632, la data 2010-06-24 14:03:03
De la: leo_, la data 2010-06-23 18:04:04
De la: clarra, la data 2010-06-23 11:06:07Bravo kudi.. bine gandit si frumos asezat in pagina! >:D<

Si pe mine ma sperie (sincera sa fiu) modul lor de a percepe lucrurile si unghiul din care presupun ei ca le vedem noi.
Un tip care iubeste o tipa dincolo de toate momentele aiurea din viata ei, chiar si atunci cand, din diferite motive, ea pare ca-l respinge.. devine un super-erou in ochii ei.. unul alaturi de care sigur va avea curajul sa infrunte viata, unul care ii va fi totdeauna alaturi si nu o va lasa niciodata pentru alta de ex.

Si nu stiu.. poate ai dreptate, timpul le rezolva pe toate; el va decide cine e mai puternic: dragostea lor, sau el..

stii caracteristica super-eroilor? cam toti sunt apusi intr-un mod sau altul. eu nu vreau sa fiu eroul unei femei ci partenerul langa care duce o viata fericita. cred si stiu ca am tot ce imi trebuie sa fac o femeie fericita. cel putin mai fericita decat o fac majoritatea barbatilor. sunt de acord cu tine ca nu trebuie sa iei de buna respingerea unei femei doar pentru ca asa a zis ea, dar daca asta se repeta, sau e insotita de atitudine complementara, sau deja se vede cu altul in timpul asta atunci numai un prost poate crede ca ea e in dilema. si de ce te-ai chinui pentru o femeie care nu stie ce vrea? sunt atatea femei bune care nu au parte de barbatii pe care si-i doresc. un barbat bun este mai pretios decat o femeie frumoasa, pentru ca femei frumoase nu sunt multe ci prea multe. daca un om nu stie ce vrea la inceputul relatiei nu va cadea la incercari mai mari ale vietii? e bine si pentru voi ca femei si pentru noi sa nu punem un diamant in mana unui om care il ia drept sticla atunci cand de oferim tot ce avem mai bun. de aici apar toate problemele... de la oameni care nu te merita.


Leo permite-mi sa iti scriu cate ceva despre acesti super-eroi.Prin definitie sunt niste inadaptati,cei mai rebeli si mai putin sociabili oameni de pe pamant.Dar stii ceva? Nu conteaza,cel putin pt cele care sunt ”salvate” de astfel de super-eroi n-are nici o relevanta cum anume sunt priviti eroiii lor de catre societate.Si ceea ce scriu este trait de catre mine,si crede-ma iubirea,respectul si recunostinta mea pt ”eroul meu” meu sunt vesnice.(si cred ca asa se intampla cu oricare tipa,indiferent daca cei doi raman impreuna sau nu in final).Si stii de ce?pt ca mi-a fost alaturi cand nimeni,nici macar eu nu mai credeam in mine,pt ca mi-a intins mana sa ma ridic cand am fost daramata,pt ca a fost singurul care m-a sustinut cand toti ceilalti( inclusiv membrii ai familiei) ma considerau o neinteleasa,o paria(daca vrei o adevarata oaie neagra afamiliei)Si el a fost singurul care m-a sustinut si ajutat sa le demonstrez ca de fapt ei gresesc,nu eu.Persoanele care nu-l cunosc intr-un cadru mai intim ma intreaba cum pot trai langa un astfel de om? Si ca sa intelegi de ce mi se pune o astfel de intrebare...In rel cu altii este extrem de politicos,dar rece,calculat si hotarat,serios(uneori nici mama lui nu stie daca vb serios sau glumeste),are putini prieteni,dar adevarati.Dar in intimitatea cuplului este foarte cald,iubitor,sincer,protector peste limite fara a fi posesiv si mai presus de toate ma face foarte fericita. Ma pot baza oricand pe el,sunt sigura de sentim lui si de judecata lui obiectiva la care apelez de multe ori.Ma face sa ma simt in siguranta si implinita alaturi de el.
Tu spui ca un barbat bun este mai pretios decat o femeie frumoasa.Poate e adevarat...dar ce te faci daca descoperi ce femeia frumoasa ascunde sub trasaturi un caracter mizer,care iti lasa un gust amar?sau ce te faci cand descoperi ca femeia frumoasa,constienta de cum arata incearca doar sa-si atinga niste scopuri(de exemplu materiale,de imagine,etc)Si in plus frumusetea e trecatoare..... Asa ca daca ar fi sa aleg eu prefer sa raman langa eroul meu (cu defecte si calitati)-chiar daca uneori nu ma merita....il iubesc pt ca ma suporta asa cum sunt si ma accepta cu toanele mele-mai bune sau rele.Ma intreb numai daca o frumusete ar face la fel? Eu cred ca nu....
kudika186632
Postat pe 24 Iunie 2010 15:26
Clarra draga... esti o scumpa.Subscriu la parerea ta.Nici eu nu sunt de acord ca doua persoane sa raman impreuna daca rel lor a ajuns in impas,nu se mai iubesc sau nu se mai suporta,nu mai gandesc la fel ,intr-un cuvant nu mai sunt pe aceeasi lungime de unda...Decat sa sufere reciproc mai bine sa se desparta si sa lase loc de un buna-ziua oricand,decat sa ajunga sa se urasca.Iar faptul ca femeile sunt cele care de cele mai multe ori spun:gata,s-a terminat...este pt faptul ca sunt mai mature,mai realiste,pe cand masculii se complac in relatii terne pt ca nu le place schimbarea,le e frica de un alt inceput,intr-un cuv decat sa o ia de la capat mai bine se plafoneaza intr-o rel fara viitor.Se agata de rutina dintr-o rel in speranta ca apele tulburi se vor limpezi si ignora faptul ca nu se mai poate continua.Faptul ca femeia este prima care recunoaste ca rel s-a terminat si pune punct este tot o dovada de iubire,pt ca ofera amandurora sansa de a avea parte de fericire intr-o alta rel.Asa cum ai facut si tu....Tocmai de aceea fostii de cauta si acum:pt ca ai lasat un loc de buna-ziua si ei au ajus la concluzia ca ai dreptate(nu te meritau,nu erau demni de tine,rel nu a mai putut continua,deci i-ai pus punct).
Apropo...George pe unde o fi?A deschis toppic-ul si acum ne lasa balta? A nu, ni l-a lasat pe Leo ”sa ne batem in filozofii de viata care mai de care”
kudika186632
Postat pe 24 Iunie 2010 15:45
De la: clarra, la data 2010-06-24 12:37:17eeiii.. si tu de colo mai 'leo', ce-ai scos-o.. ca iti asumi riscul; intr-adevar, poate e si putin orgoliu la mijloc, dar lasitatea nu-si are locul aici.. poate e slabiciune - cu sensul de lipsa de putere.
E adevarat ca trebuie sa acorzi fiecarei persoane prezumtia de nevinovatie, dar uite ca pur si simplu uneori nu mai ai suficienta putere in tine sa o faci. Pff... si daca tu nu esti gata sa ajuti o astfel de persoana, sa-i fii alaturi sa poata trece peste, inseamna ca nu esti de ea, fii sigur ca nu o meriti nici in starea in care e in momentul respectiv, nici atunci cand e in forma :)
Uite ca au ramas doar doi scorpioni aici sa se confrunte

Unde-o fi 'George', ce-o mai fi facut oare?.. si-o fi luat gandul de tot de la ea?


da.... se spune ca scorpionii ori nu se suporta ori se completeaza perfect :))) George a cerut un sfat si nu a mers cand l-a aplicat. cred ca a luat ce a vrut. parerea mea sincera este ceea ce deja i-am spus. sa o lase un timp pentru ca sa ii demonstreze ca este un barbat independent care stie sa iubeasca dar si sa piarda ramanand in picioare. dupa acest timp poate sa incerce. pe o femeie pe care nu ai cucerit-o azi o poti cuceri foarte bine peste 6 luni daca o surprinzi cu ceva, pentru ca voi faceti tot timpul comparatie intre cum eram noi odata si cum suntem in prezent. in situatia de fata nu poate face nimic pentru ca fata a fost atrasa in mod sigur de el in trecut dar el nu a facut nimic atunci si ea l-a clasat ca simplu prieten (categorie periculoasa daca vrei o relatie romantica dupa, pentru ca treci greu de ea). o femeie care il iubea nu se comporta asa, de obicei femeile trec si prin foc pentru barbatul pe care il iubesc, nu isi fac rost de altul ca sa se consoleze.
leo_
Postat pe 25 Iunie 2010 00:19
De la: kudika186632, la data 2010-06-24 15:26:28
Leo permite-mi sa iti scriu cate ceva despre acesti super-eroi.Prin definitie sunt niste inadaptati,cei mai rebeli si mai putin sociabili oameni de pe pamant.Dar stii ceva? Nu conteaza,cel putin pt cele care sunt ”salvate” de astfel de super-eroi n-are nici o relevanta cum anume sunt priviti eroiii lor de catre societate.Si ceea ce scriu este trait de catre mine,si crede-ma iubirea,respectul si recunostinta mea pt ”eroul meu” meu sunt vesnice.(si cred ca asa se intampla cu oricare tipa,indiferent daca cei doi raman impreuna sau nu in final).Si stii de ce?pt ca mi-a fost alaturi cand nimeni,nici macar eu nu mai credeam in mine,pt ca mi-a intins mana sa ma ridic cand am fost daramata,pt ca a fost singurul care m-a sustinut cand toti ceilalti( inclusiv membrii ai familiei) ma considerau o neinteleasa,o paria(daca vrei o adevarata oaie neagra afamiliei)Si el a fost singurul care m-a sustinut si ajutat sa le demonstrez ca de fapt ei gresesc,nu eu.Persoanele care nu-l cunosc intr-un cadru mai intim ma intreaba cum pot trai langa un astfel de om? Si ca sa intelegi de ce mi se pune o astfel de intrebare...In rel cu altii este extrem de politicos,dar rece,calculat si hotarat,serios(uneori nici mama lui nu stie daca vb serios sau glumeste),are putini prieteni,dar adevarati.Dar in intimitatea cuplului este foarte cald,iubitor,sincer,protector peste limite fara a fi posesiv si mai presus de toate ma face foarte fericita. Ma pot baza oricand pe el,sunt sigura de sentim lui si de judecata lui obiectiva la care apelez de multe ori.Ma face sa ma simt in siguranta si implinita alaturi de el.
Tu spui ca un barbat bun este mai pretios decat o femeie frumoasa.Poate e adevarat...dar ce te faci daca descoperi ce femeia frumoasa ascunde sub trasaturi un caracter mizer,care iti lasa un gust amar?sau ce te faci cand descoperi ca femeia frumoasa,constienta de cum arata incearca doar sa-si atinga niste scopuri(de exemplu materiale,de imagine,etc)Si in plus frumusetea e trecatoare..... Asa ca daca ar fi sa aleg eu prefer sa raman langa eroul meu (cu defecte si calitati)-chiar daca uneori nu ma merita....il iubesc pt ca ma suporta asa cum sunt si ma accepta cu toanele mele-mai bune sau rele.Ma intreb numai daca o frumusete ar face la fel? Eu cred ca nu....


hm... imi este foarte familiar caracterul lui. si se pare ca are si pasiune pentru ceva daca a putut sa te ajute atat cat spui. e cel putin mai bun decat 99% dintre ceilalti, care doar cer. persoanele respective iti spun asta ca sa nu iti fie bine. si eu intalnesc la fiecare pas astfel de oameni, si prietena mea imi spune aceleasi lucruri pe care i le spun prietenele. pana nu demult credeam ca oamenii au ceva cu mine dar am vazut ca toti au "sfatuitori" de treaba de astia. mai ciudat a fost cand o prietena a prietenei mele dupa ce i-a zis ca ar trebui sa se desparta de mine, mi-a dat telefon mie sa iesim in oras (asta am catalogat-o ca mare indrazneala pentru ca in ziua respectiva ii aflasem si discursul). o asemanare exista intre oamenii astia, toti nu au relatii sau au relatii de doi bani si sunt gelosi pe binele celor din jur. eu cred ca ai dat de un barbat extraordinar.

acum vorbind de partea a doua cu femeile frumoase, aici sunt multe aspecte si conteaza frumusetea lor extraordinar de mult, sau poate fi compensata cu inteligenta si frumusetea altora. daca este sa evaluezi emotional, cum evalueaza majoritatea femeilor si o buna parte din barbati frumusetea e un factor capital (e si normal sa fie, se transmite copilului, iar el va putea sa isi gaseasca mai usor un partener mai bun, stie natura ce face tot timpul). daca mergi pe partea logica, oamenii frumosi ascund tot timpul probleme, deseori frustrari destul de mari. obtin unele lucruri destul de usor si pe altele deloc. de exemplu o femeie frumoasa obtine usor sex, dar nimeni nu o cauta pentru mai mult. de cele mai multe ori frumusetea e facuta sa ascunda unele lucruri si am vazut de destule ori femei care te resping doar pentru a-si pastra valoarea sociala data de frumusete. nu vor sa descoperi anumite carente pe care le-ar putea avea. este un fapt atestat prin cercetari sociologice acela ca femeile frumoase sunt mai nefericite decat restul. eu prefer o balanta intre frumusete, caracter, loialitate si inteligenta. toate sunt necesare, dar dintre toate frumusetea poti sa nu o cauti de la inceput pentru ca se poate construi, mai ales la o femeie, care poate fi modificata dupa cum vrei tu daca o ajuti un pic.
leo_
Postat pe 25 Iunie 2010 00:39
De la: kudika186632, la data 2010-06-24 15:45:40 Clarra draga... esti o scumpa.Subscriu la parerea ta.Nici eu nu sunt de acord ca doua persoane sa raman impreuna daca rel lor a ajuns in impas,nu se mai iubesc sau nu se mai suporta,nu mai gandesc la fel ,intr-un cuvant nu mai sunt pe aceeasi lungime de unda...Decat sa sufere reciproc mai bine sa se desparta si sa lase loc de un buna-ziua oricand,decat sa ajunga sa se urasca.Iar faptul ca femeile sunt cele care de cele mai multe ori spun:gata,s-a terminat...este pt faptul ca sunt mai mature,mai realiste,pe cand masculii se complac in relatii terne pt ca nu le place schimbarea,le e frica de un alt inceput,intr-un cuv decat sa o ia de la capat mai bine se plafoneaza intr-o rel fara viitor.Se agata de rutina dintr-o rel in speranta ca apele tulburi se vor limpezi si ignora faptul ca nu se mai poate continua.Faptul ca femeia este prima care recunoaste ca rel s-a terminat si pune punct este tot o dovada de iubire,pt ca ofera amandurora sansa de a avea parte de fericire intr-o alta rel.Asa cum ai facut si tu....Tocmai de aceea fostii de cauta si acum:pt ca ai lasat un loc de buna-ziua si ei au ajus la concluzia ca ai dreptate(nu te meritau,nu erau demni de tine,rel nu a mai putut continua,deci i-ai pus punct).
Apropo...George pe unde o fi?A deschis toppic-ul si acum ne lasa balta? A nu, ni l-a lasat pe Leo ”sa ne batem in filozofii de viata care mai de care”


Felicitari pentru sotul tau! il meriti si te merita
clarra
Postat pe 25 Iunie 2010 11:06
De la: leo_, la data 2010-06-25 00:19:21
De la: clarra, la data 2010-06-24 12:37:17eeiii.. si tu de colo mai 'leo', ce-ai scos-o.. ca iti asumi riscul; intr-adevar, poate e si putin orgoliu la mijloc, dar lasitatea nu-si are locul aici.. poate e slabiciune - cu sensul de lipsa de putere.
E adevarat ca trebuie sa acorzi fiecarei persoane prezumtia de nevinovatie, dar uite ca pur si simplu uneori nu mai ai suficienta putere in tine sa o faci. Pff... si daca tu nu esti gata sa ajuti o astfel de persoana, sa-i fii alaturi sa poata trece peste, inseamna ca nu esti de ea, fii sigur ca nu o meriti nici in starea in care e in momentul respectiv, nici atunci cand e in forma :)
Uite ca au ramas doar doi scorpioni aici sa se confrunte

Unde-o fi 'George', ce-o mai fi facut oare?.. si-o fi luat gandul de tot de la ea?


da.... se spune ca scorpionii ori nu se suporta ori se completeaza perfect :))) George a cerut un sfat si nu a mers cand l-a aplicat. cred ca a luat ce a vrut. parerea mea sincera este ceea ce deja i-am spus. sa o lase un timp pentru ca sa ii demonstreze ca este un barbat independent care stie sa iubeasca dar si sa piarda ramanand in picioare. dupa acest timp poate sa incerce. pe o femeie pe care nu ai cucerit-o azi o poti cuceri foarte bine peste 6 luni daca o surprinzi cu ceva, pentru ca voi faceti tot timpul comparatie intre cum eram noi odata si cum suntem in prezent. in situatia de fata nu poate face nimic pentru ca fata a fost atrasa in mod sigur de el in trecut dar el nu a facut nimic atunci si ea l-a clasat ca simplu prieten (categorie periculoasa daca vrei o relatie romantica dupa, pentru ca treci greu de ea). o femeie care il iubea nu se comporta asa, de obicei femeile trec si prin foc pentru barbatul pe care il iubesc, nu isi fac rost de altul ca sa se consoleze.

Mi-e teama ca in cazul nostru sa nu fie vb de prima varianta :))

'George', a venit cu atata speranta pe forum ca va primi sfaturi de la fete.. si pana la urma tot dupa sfatul unui baiat s-a luat. Taci, nu mai zi nimic legat de asta, re rog eu.. ca tot mananci tu bataie de la mine:))
Normal ca i-a iesit cum ai spus tu, pt ca decat sa asculte in totalitate sfaturile fetelor, a crezut mai degaraba in teoriile tale 'de baiat' si poate chiar si le-a insusit. Ca, daca facea cum l-am sfatuit, sunt foarte sigura ca reusea in cele din urma..trebuia numai rabdare si perseverenta impletite cu credinta.. Dar poate ca va duce la rezultate pozitive si sfatul tau..poate e mai bine sa o lase sa-si limpezeasca singura gandurile si sentimentele decat sa o incurce daca nu o poate ajuta.
Si fata respectiva nu si-a facut rost de nici un altul sa se consoleze, nu mai vb prostii.. ca in caz de citeste baiatul ce ai zis, intra iar la idei, ca doar 'asa a zis leo'.
clarra
Postat pe 25 Iunie 2010 11:19
De la: clarra, la data 2010-06-23 19:55:42
De la: dragon_fly88, la data 2010-06-23 19:45:19
De la: clarra, la data 2010-06-23 19:40:29
De la: dragon_fly88, la data 2010-06-23 18:00:35trebuie sa iubesti...iubindu-te si respectandu-te.
cum te vezi pe tyine, asa te vad si ceilalti..
dak esti asa..nu duce nicaieri..si d-aia nu esti pana la urma cu vreunul..pt ca nu esti genul care inspire incredere, de durata.
relatia..tb multe compromisuri in egala masura sa fie numita asa
nu: l-am vazut, gata, imi place..deci si dak el zice da(uneori o zic fara sa simta) atunci e relatie..
ma indoiesc.

Iti zic eu, ca a ramane intr-o relatie in care nu se merita sa ramai..e pierdere de timp si resurse (emotionale). Si ca sa fii cu unul, trebuie sa stii foarte sigur ca acel 'unul' te merita; ca cea mai mare suferinta a unei femei, ca sa zic asa, e sa stie ca e cu unul nedemn de ea... Decat sa te afunzi atat de mult intr-o relatie nepotrivita incat sa-ti vina greeu, aproape imposibil sa mai dai inapoi la un moment dat, mai bine spui stop imediat ce i-ai constientizat inutilitatea.

pt mine..?????e mesajul???
era un sfat...oau..mi se intoarce sfatul..cu un sfat
in fine..

Daca vrei. ia-o ca pe un sfat.. daca nu, ca pe o completare ce te-ar putea ajuta sa intelegi mai bine situatia despre care tocmai iti dadeai cu parerea. :)

o intb...te-a platit sa raspunzi mereu la topicul asta??????
o iau ca pe sfat..lasa..completarea...
face leo completari destule..si tu...
lasati omu' sa respire...d-aia asculta de leo si nu de tine...
ioi..
fa-ti topic..si mai vbm
dragon_fly88
Postat pe 25 Iunie 2010 11:24
De la: JustMe1, la data 2010-05-16 18:57:01 Buna fetelor,
Ma numesc George si indraznesc sa postez pe un site dedicat femeilor in speranta ca poate aici voi gasi un raspuns pt problema mea in dragoste. Acum 3 ani am cunoscut o fata de care in momentul asta sunt indragostit. Am cunoscut-o prin intermediul unui prieten, nu m-a impresionat foarte tare, frumoasa era, desteapta era, insa nu mi-am dorit o relatie cu ea. S-a legat o prietenie intre noi si ne intalneam in aceleasi cercuri, totul durand aprox 6 luni, eu revenind la vechea gasca si pierzand legatura cu ea. Intre timp ea a avut vreo 3 relatii esuate, la fel si eu, si ne-am reintalnit toamna trecuta. Am reinceput sa iesim in aceeasi gasca si in momentul de fatza ne-am format un grup al nostru. Problema este ca de aprox 2 luni am inceput sa ma atasez de ea, bineinteles datorita anumitor semnale primite din partea ei sau cel putin asa am interpretat eu. De ex: eram la un gratar cu niste prieteni si a inceput cu fel si fel de ghionturi, ciupituri ... etc. , alta data eram intrun pub si am tot chicotit cu o tipa ea devenind foarte curioasa si imi punea tot felul de intrebari : "Cine este tipa?, Ce treaba am cu ea? Daca ne-am cuplat? si tot asa. Alta data la o petrecere m-am rentalnit cu o fosta prietena a mea si am fost destul de apropiat cu ea, am dansat ca doi indragostiti(insa doar atat) etc... si bineinteles ca am fost tras la raspundere. Vazand lucrurile astea am inceput sa flirtez cu ea si sa ii fac avansuri insa ea s-a retras. Si asa am ajuns sa am o mare dilema, dar mi-am zis ca poate nu-si doreste o relatie cu mine si poate doar era preocupata cu ce fel de fata o sa ma cuplez. Dupa toate astea am inceput sa imi iau gandul de la ea dar colac peste pupaza dupa vreo 2 sapt ma gaseste stand de vorba cu o tipa pe care si ea o cunostea, problema este ca era 12 noaptea si a banuit sa am o relatie cu respectiva, recunosc ca eu am lasat sa se inteleaga asta, chiar daca nu se intampla nimic ... A doua zi a sunat-o pe tipa asta cu care m-a gasit si nu stiu ce au vb insa subiectul am fost eu. Am aflat ulterior ca a incercat sa ii bage pe sub nas tipei un alt baiat ca si cum "Ai grija sa nu te atingi de asta, ca e al meu". Am inceput iar sa ii fac avansuri si iarasi s-a retras si chiar mi s-a parut foarte rece cu mine. Din pacate cel sifonat sunt eu pt ca m-am indragostit de ea si nu inteleg ce naiba vrea de la viata mea.... incerc sa nu ma gandesc la ea dar nu-mi reuseste, am si visat-o chiar ... sunt tare nedumerit... Help Me? Ma vrea sau nu? Incep sa cred ca poate se mai gandeste si
la altcineva si nu stie ce sa faca....


pai..ia uimeste-ma george..dak tu ai fi cu o fata..ea s-ar vedea cu fostul la o petrecere, ea s-ar duce top la el si ar dansa(doar atat) cum ai reactiona?
dak iti place tipa asta..nu faceai aia!
e o chestie de principiu.
normal ca-si apara teritoriul..esti culmea..l-a bagat pe altul sub nas..ca ea crede ca si ea a vrut ce ai facut tu(si nu cred ca se astepta la asta).
ar cam trebui sa-i explici cum a fost de fapt treaba, cum ai scris pe forum(dak doar atat a fost..sa stii ca uneori..par mai mult decat crezi tu...)...si cam asta...
se retrage..pt ca ea crede ca mai esti cu tipa ex..si iote cum te-ai bagat la mijloc..pt ca ai inceput sa dansezi cu ea..
sfatul meu.. e sa vorbesti deschis cu aman2..
cu ex-ca a fost o petrecere si un dans..-asta dak nu o pipaiai..ca nesi
cu tipa care zici ca-ti place..deschis si onest..tb sa te lamuresti si pe tine ce vrei..
nu e frumos sa faci in ciuda..ca apoi pierzi si tu..
dragon_fly88
Postat pe 25 Iunie 2010 11:32
eu consider ca am vb destul pe marginea subiectului. nu mai am de adaugat nimic... din punctul meu de vedere relatia ajunsese in punctul "one it is" si nu mai genera atractie ci eventual mila daca urma sfatul vostru. iar cu mila nu faci o relatie.
leo_
Postat pe 25 Iunie 2010 13:20
De la: dragon_fly88, la data 2010-06-25 11:24:46
De la: clarra, la data 2010-06-23 19:55:42
De la: dragon_fly88, la data 2010-06-23 19:45:19
De la: clarra, la data 2010-06-23 19:40:29
De la: dragon_fly88, la data 2010-06-23 18:00:35trebuie sa iubesti...iubindu-te si respectandu-te.
cum te vezi pe tyine, asa te vad si ceilalti..
dak esti asa..nu duce nicaieri..si d-aia nu esti pana la urma cu vreunul..pt ca nu esti genul care inspire incredere, de durata.
relatia..tb multe compromisuri in egala masura sa fie numita asa
nu: l-am vazut, gata, imi place..deci si dak el zice da(uneori o zic fara sa simta) atunci e relatie..
ma indoiesc.

Iti zic eu, ca a ramane intr-o relatie in care nu se merita sa ramai..e pierdere de timp si resurse (emotionale). Si ca sa fii cu unul, trebuie sa stii foarte sigur ca acel 'unul' te merita; ca cea mai mare suferinta a unei femei, ca sa zic asa, e sa stie ca e cu unul nedemn de ea... Decat sa te afunzi atat de mult intr-o relatie nepotrivita incat sa-ti vina greeu, aproape imposibil sa mai dai inapoi la un moment dat, mai bine spui stop imediat ce i-ai constientizat inutilitatea.

pt mine..?????e mesajul???
era un sfat...oau..mi se intoarce sfatul..cu un sfat
in fine..

Daca vrei. ia-o ca pe un sfat.. daca nu, ca pe o completare ce te-ar putea ajuta sa intelegi mai bine situatia despre care tocmai iti dadeai cu parerea. :)

o intb...te-a platit sa raspunzi mereu la topicul asta??????
o iau ca pe sfat..lasa..completarea...
face leo completari destule..si tu...
lasati omu' sa respire...d-aia asculta de leo si nu de tine...
ioi..
fa-ti topic..si mai vbm

ce stii tu? esti prea mic/a sa intelegi unele chestii.
clarra
Postat pe 25 Iunie 2010 16:32
De la: clarra, la data 2010-06-24 12:37:17eeiii.. si tu de colo mai 'leo', ce-ai scos-o.. ca iti asumi riscul; intr-adevar, poate e si putin orgoliu la mijloc, dar lasitatea nu-si are locul aici.. poate e slabiciune - cu sensul de lipsa de putere.
E adevarat ca trebuie sa acorzi fiecarei persoane prezumtia de nevinovatie, dar uite ca pur si simplu uneori nu mai ai suficienta putere in tine sa o faci. Pff... si daca tu nu esti gata sa ajuti o astfel de persoana, sa-i fii alaturi sa poata trece peste, inseamna ca nu esti de ea, fii sigur ca nu o meriti nici in starea in care e in momentul respectiv, nici atunci cand e in forma :)
Uite ca au ramas doar doi scorpioni aici sa se confrunte

Unde-o fi 'George', ce-o mai fi facut oare?.. si-o fi luat gandul de tot de la ea?


:) Sunt prin zona, aveam nevoie de vreo 2-3 zile libere :P in care sa nu aud pe nimeni vb despre ea :D . Daca ma mai gandesc la ea? hm... DA, dar mult, mult, mult mai putin .
JustMe1
Postat pe 25 Iunie 2010 18:54


'George', a venit cu atata speranta pe forum ca va primi sfaturi de la fete.. si pana la urma tot dupa sfatul unui baiat s-a luat. Taci, nu mai zi nimic legat de asta, re rog eu.. ca tot mananci tu bataie de la mine:))
Normal ca i-a iesit cum ai spus tu, pt ca decat sa asculte in totalitate sfaturile fetelor, a crezut mai degaraba in teoriile tale 'de baiat' si poate chiar si le-a insusit. Ca, daca facea cum l-am sfatuit, sunt foarte sigura ca reusea in cele din urma..trebuia numai rabdare si perseverenta impletite cu credinta.. Dar poate ca va duce la rezultate pozitive si sfatul tau..poate e mai bine sa o lase sa-si limpezeasca singura gandurile si sentimentele decat sa o incurce daca nu o poate ajuta.
Si fata respectiva nu si-a facut rost de nici un altul sa se consoleze, nu mai vb prostii.. ca in caz de citeste baiatul ce ai zis, intra iar la idei, ca doar 'asa a zis leo'. [/quote]

Nu cred ca am ascultat mai mult de sfaturile lui si mai putin de ale voastre, asa s-a intamplat sa se termine. Faptul ca am luat decizia de a ma indeparta de ea nu are neaparat legatura cu ce m-a sfatuit leo. Cred ca fiecare dintre voi ati fi luat aceeasi decizie in situatia de fata. Poate ca este o masura de protectie insa, pot eu sa ma pun contra vantului?
Leo, sa stii ca nu se consoleaza in bratele nimanui, momentan este singura cuc si probabil cu atitudinea ei asa va ramane multa vreme ...
JustMe1
Postat pe 25 Iunie 2010 19:02
De la: JustMe1, la data 2010-06-25 19:02:16

'George', a venit cu atata speranta pe forum ca va primi sfaturi de la fete.. si pana la urma tot dupa sfatul unui baiat s-a luat. Taci, nu mai zi nimic legat de asta, re rog eu.. ca tot mananci tu bataie de la mine:))
Normal ca i-a iesit cum ai spus tu, pt ca decat sa asculte in totalitate sfaturile fetelor, a crezut mai degaraba in teoriile tale 'de baiat' si poate chiar si le-a insusit. Ca, daca facea cum l-am sfatuit, sunt foarte sigura ca reusea in cele din urma..trebuia numai rabdare si perseverenta impletite cu credinta.. Dar poate ca va duce la rezultate pozitive si sfatul tau..poate e mai bine sa o lase sa-si limpezeasca singura gandurile si sentimentele decat sa o incurce daca nu o poate ajuta.
Si fata respectiva nu si-a facut rost de nici un altul sa se consoleze, nu mai vb prostii.. ca in caz de citeste baiatul ce ai zis, intra iar la idei, ca doar 'asa a zis leo'.


Nu cred ca am ascultat mai mult de sfaturile lui si mai putin de ale voastre, asa s-a intamplat sa se termine. Faptul ca am luat decizia de a ma indeparta de ea nu are neaparat legatura cu ce m-a sfatuit leo. Cred ca fiecare dintre voi ati fi luat aceeasi decizie in situatia de fata. Poate ca este o masura de protectie insa, pot eu sa ma pun contra vantului?
Leo, sa stii ca nu se consoleaza in bratele nimanui, momentan este singura cuc si probabil cu atitudinea ei asa va ramane multa vreme ...[/quote]

Sa-nteleg ca ai de gand sa renunti de tot la ideea de a fi cu ea..peste ceva timp, sau te gandesti la varianta lui leo pana la urma.. aceea de a reveni in forta?
clarra
Postat pe 25 Iunie 2010 19:25


Sa-nteleg ca ai de gand sa renunti de tot la ideea de a fi cu ea..peste ceva timp, sau te gandesti la varianta lui leo pana la urma.. aceea de a reveni in forta?[/quote]


Ma gandesc sa renunt de tot la ideea de a mai fi cu ea dar sa va povestesc o intamplare intamplatoare ca daca n-ar fi intamplatoare nu s-ar mai numi intamplare :P Asta seara m-am intalnit cu ea ca deh.. exact ce spuneam cu orasele astea mici de provincie ... si am avut un se ntiment tare ciudat, un mic tremurat si ma simteam ca si cum as fi fost indragostit pentru prima data, nasol sentiment cand este neimpartasit, iar ea se purta de parca nu s-ar fi intamplat nimic, atitudine preluata si de mine. Am schimbat cateva vorbe, bine ca nu-mi tremura vocea :D, si atat. In concluzie am nevoie de mai mult timp ca sa-mi treaca, pacat ca tot ce reusisem saptamana asta s-a dus pe apa sambetei. :((
JustMe1
Postat pe 26 Iunie 2010 02:54
De la: JustMe1, la data 2010-06-26 02:54:49

Sa-nteleg ca ai de gand sa renunti de tot la ideea de a fi cu ea..peste ceva timp, sau te gandesti la varianta lui leo pana la urma.. aceea de a reveni in forta?



Ma gandesc sa renunt de tot la ideea de a mai fi cu ea dar sa va povestesc o intamplare intamplatoare ca daca n-ar fi intamplatoare nu s-ar mai numi intamplare :P Asta seara m-am intalnit cu ea ca deh.. exact ce spuneam cu orasele astea mici de provincie ... si am avut un se ntiment tare ciudat, un mic tremurat si ma simteam ca si cum as fi fost indragostit pentru prima data, nasol sentiment cand este neimpartasit, iar ea se purta de parca nu s-ar fi intamplat nimic, atitudine preluata si de mine. Am schimbat cateva vorbe, bine ca nu-mi tremura vocea :D, si atat. In concluzie am nevoie de mai mult timp ca sa-mi treaca, pacat ca tot ce reusisem saptamana asta s-a dus pe apa sambetei. :((
[/quote]
ce tare a fost faza cu ''atitudine preluata de la mine''..
'George', te rog sa nu renunti; nu renunta niciodata la ideea de a fi cu ea..daca nu acum, macar peste catva timp..o luna..trei luni..sase luni...cum zicea si 'leo'. Te-as ruga sa-mi promiti asta pe cuvantul tau de onoare, dar nu pot sa-ti cer sa-mi promiti nimic, ca la urma urmei..faci tot cum vrei. Totusi.. [-o
clarra
Postat pe 26 Iunie 2010 09:48
si iote cum ramas-am eu uimita...al cui e topicu' pana la urma?????????
clarra a raspuns la toate..
just me...la ce i-a convenit..
si tot eu sunt mica sa inteleg chestii????????
dak nici voi nu sunteti de inteles..cum mama dracu' sa inteleg cui raspund????????
dragon_fly88
Postat pe 26 Iunie 2010 15:18

[/quote]
ce tare a fost faza cu ''atitudine preluata de la mine''..
'George', te rog sa nu renunti; nu renunta niciodata la ideea de a fi cu ea..daca nu acum, macar peste catva timp..o luna..trei luni..sase luni...cum zicea si 'leo'. Te-as ruga sa-mi promiti asta pe cuvantul tau de onoare, dar nu pot sa-ti cer sa-mi promiti nimic, ca la urma urmei..faci tot cum vrei. Totusi.. [-o[/quote]

Nu preluata de la mine ci atitudine pe care "am preluat-o eu" de la ea.... cum spuneam acum ceva timp, sunt foarte orgolios si doar nu puteam sa-i arat cat de mult sufar ci am adoptat aceeasi atitudine ca si ea.
Daca as promite acum ca o sa mai incerc peste o luna sau doua sau poate mai multe luni nu as face decat sa ma amagesc si sa sper in continuare la ceva ce este posibil sa nu se intample niciodata. In felul asta nu as putea s-o uit ci doar sa ma gandesc la cine stie ce strategie de abordare sau poate si mai rau, as incerca sa ma schimb ca poate am impresia ca cine stie ce nu i-a placut la mine...
JustMe1
Postat pe 26 Iunie 2010 19:53
Barbie30
Postat pe 26 Iunie 2010 21:49
George, acum ce sa zic, daca e singura inseamna ca asa in place sa fie. De obicei e bine sa eviti oamenii nedoriti de altii si oamenii parasiti de curand de altii. Eu am avut destule probleme cand am intrat in relatii pe post de pionier sau salvator de situatie.

Cat despre tine clarra, nu fi asa zeloasa, existe femei mult mai bune si mai dornice sa se afirme decat respectiva insa george nu le-a observat pentru ca le eclipsa ea.
leo_
Postat pe 27 Iunie 2010 04:37
De la: leo_, la data 2010-06-27 04:37:53George, acum ce sa zic, daca e singura inseamna ca asa in place sa fie. De obicei e bine sa eviti oamenii nedoriti de altii si oamenii parasiti de curand de altii. Eu am avut destule probleme cand am intrat in relatii pe post de pionier sau salvator de situatie.

Cat despre tine clarra, nu fi asa zeloasa, existe femei mult mai bune si mai dornice sa se afirme decat respectiva insa george nu le-a observat pentru ca le eclipsa ea.


Nu cred ca ii place sa fie singura, probabil asteapta vreun fat frumos calare pe un cal alb, sunt si eu fat frumos dar nu calaresc un cal alb :P . Ultima relatie a ei s-a incheiat in Decembrie deci nu pot spune ca a fost parasita de curand. Pana la urma este alegerea ei si o respect. Vreau sa cred ca am facut tot ce mi-a stat in putere pt a fi cu ea, nu a fost sa fie, doar nu este sfarsitul lumii. Cel mai rau este acum ca trebuie sa ma atasez altui grup pt ca altfel nu voi reusi sa trec prea curand peste tot ce s-a intamplat.
JustMe1
Postat pe 27 Iunie 2010 20:24
De la: JustMe1, la data 2010-06-26 19:53:36

ce tare a fost faza cu ''atitudine preluata de la mine''..
'George', te rog sa nu renunti; nu renunta niciodata la ideea de a fi cu ea..daca nu acum, macar peste catva timp..o luna..trei luni..sase luni...cum zicea si 'leo'. Te-as ruga sa-mi promiti asta pe cuvantul tau de onoare, dar nu pot sa-ti cer sa-mi promiti nimic, ca la urma urmei..faci tot cum vrei. Totusi.. [-o[/quote]

Nu preluata de la mine ci atitudine pe care "am preluat-o eu" de la ea.... cum spuneam acum ceva timp, sunt foarte orgolios si doar nu puteam sa-i arat cat de mult sufar ci am adoptat aceeasi atitudine ca si ea.
Daca as promite acum ca o sa mai incerc peste o luna sau doua sau poate mai multe luni nu as face decat sa ma amagesc si sa sper in continuare la ceva ce este posibil sa nu se intample niciodata. In felul asta nu as putea s-o uit ci doar sa ma gandesc la cine stie ce strategie de abordare sau poate si mai rau, as incerca sa ma schimb ca poate am impresia ca cine stie ce nu i-a placut la mine... [/quote]
sorry, a fost greseala mea..nu citisem eu bine
clarra
Postat pe 27 Iunie 2010 20:40
De la: JustMe1, la data 2010-06-27 20:24:54
De la: leo_, la data 2010-06-27 04:37:53George, acum ce sa zic, daca e singura inseamna ca asa in place sa fie. De obicei e bine sa eviti oamenii nedoriti de altii si oamenii parasiti de curand de altii. Eu am avut destule probleme cand am intrat in relatii pe post de pionier sau salvator de situatie.

Cat despre tine clarra, nu fi asa zeloasa, existe femei mult mai bune si mai dornice sa se afirme decat respectiva insa george nu le-a observat pentru ca le eclipsa ea.


Nu cred ca ii place sa fie singura, probabil asteapta vreun fat frumos calare pe un cal alb, sunt si eu fat frumos dar nu calaresc un cal alb :P . Ultima relatie a ei s-a incheiat in Decembrie deci nu pot spune ca a fost parasita de curand. Pana la urma este alegerea ei si o respect. Vreau sa cred ca am facut tot ce mi-a stat in putere pt a fi cu ea, nu a fost sa fie, doar nu este sfarsitul lumii. Cel mai rau este acum ca trebuie sa ma atasez altui grup pt ca altfel nu voi reusi sa trec prea curand peste tot ce s-a intamplat.


Ma.. fata te iubeste, promit eu :P. Ma bucur mult ca o si respecti pe langa faptul ca o iubesti.
Nu vreau sa par mai zeloasa decat 'prevede legea', dar.. chiar credeam in relatia asta si inca mai cred. In fine.
clarra
Postat pe 27 Iunie 2010 20:58
De la: dragon_fly88, la data 2010-06-26 15:18:04si iote cum ramas-am eu uimita...al cui e topicu' pana la urma?????????
clarra a raspuns la toate..
just me...la ce i-a convenit..
si tot eu sunt mica sa inteleg chestii????????
dak nici voi nu sunteti de inteles..cum mama dracu' sa inteleg cui raspund????????


Fetito.. hai sa-ti fac lumina.
Uite.. regulamentul site-ului spune ca au voie sa deschida subiecte de conversatie pers intre 0- 40 ani; eu sunt cam batrana, mama draga.. am 65. Cu ce-s eu de vina ca pe vremea cand eram si eu tanara nu exista asa ceva?.. Totusi, imi doream tare mult sa fac si eu parte din comunitatea asta, asa ca le-am sugerat sa-i lase pe cei ca tine, (categoria intre 0-16 ani) sa se mai joace cu papuselele si sa ofere o sansa si celor putin trecuti peste limita de varsta impusa de ei (le ziceam eu bla bla bla-uri despre experienta de viata, cum ca este si un proverb care zice ca daca nu ai un batran, sa ti-l cumperi), dar nu am reusit sa-i conving. Si, ca sa fie bine pentru toata lumea, am convenit cu astia de la kudika.ro sa ma lase doar sa raspund in voie, cat de mult vreau si cui imi place, numai ca nu am voie sa deschid un topic. Sper ca ma intelegi acum cat de cat..
(Leo, are si el in jur de 40, de asta bate recordul acum cat mai poate.. ce sa fac, nu pot tine pasul cu el.)
Si uite ca mi-a placut la nebunie sa-i raspund mai ales lui 'JustMe', pentru ca durerea lui imi amintea de vremurile tineretii mele.
Multumita?
clarra
Postat pe 27 Iunie 2010 21:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Salut 35 De la: kudika_13630 10 August 2012 20:51
am o intrebare 18 De la: greierash 2 Octombrie 2009 14:04
iubire imposibila????????????? 264 De la: peneluminita 8 Aprilie 2009 17:50
ce locuri mai frecventati pt distractie?? 2 De la: kudika_6509 7 Mai 2012 23:06
cum sa raman cu el daca destinu nu vrea? 116 De la: Andreea_green 12 Septembrie 2009 21:43