Setari Cookie-uri

Oare sa fie nehotarata?

De la: leo_, la data 2010-06-14 10:32:02


3) tipa nu te vrea vulnerabil si tu arati asta. vrea un barbat deci comporta-te ca atare. fa-o geloasa. eu cred ca vrea sa vada ca trebuie sa lupte pt tine. acum nu stiu ce sa zic, nu va cunosc pe niciunul. daca mie imi facea in felul asta a doua zi si a treia eram pe sub nasul ei cu cate o fata. daca punea intrebari ii spuneam ca doar nu o sa o astept pe ea sa ma refuze non stop.


Sfaturile idioate genereaza comportamente idioate...

- ori ar incepe o lupta acerba si muta intre cei 2, gen: "care se afiseaza cu mai multe pers." - aici s-ar putea vedea cine e mai puternic la psihic si nu garanteaza nimeni un happy-end ;
- ori el ar risca sa o piarda, gasindu-si in una dintre cele cu care se afiseaza 'o noua dragoste';
- ea chiar ar putea lua de bun comportamentul lui si s-ar resemna;
- sau se va simti geloasa si va incepe sa lupte sa-l 'recastige'.

Uneori se intampla ca situatia sa fie fericita, dar e cam 3 la 1 scorul..


In orice caz 'George', pt orice solutie vei opta din cate ti-au tot fost prezentate, iti doresc sa nu o pierzi.
clarra
Postat pe 14 Iunie 2010 16:25
O sa va tin la curent :D
JustMe1
Postat pe 14 Iunie 2010 19:17
george fiecare situatie din cele expuse de Clarra pot fi si posibile end-uri(happy or not) ale relatiei voastre.Cineva ...leo...(cred ca un baiat care gandeste cu ce are in pantaloni-scuze leo e doar parerea mea,nu trebuie sa fie asa neaparat ) te-a sfatuit sa o faci geloasa si sa te afisezi cu cate o alta fata de cate ori va vedeti.Eu cred ca e o mare prostie- o vei dezamagi si mai mult,mai ales daca a suferit alte dezamagiri asemanatoare in relatiile precedente si din pacate te-ar eticheta si pe tine ca si pe ceilalti(fara suflet,afemeiat etc.): Ti-ai pierde total imaginea de baiat cu capul pe umeri si picioarele pe pamant,imagine de care sunt sigura ca beneficiezi in aest moment.Si cum ii stiu eu pe lei orgoliosi nu s-ar lasa mai prejos de fiecare data,mai ales daca si ea ar incerca sa ti-o intoarca la randul ei.Si ,bineinteles ati ajunge sa va invartiti amandoi dupa deget pana obositi intr-o lupta acerba de genul:care se afiseaza cu mai multe pers,asa ca s-o citez pe Clarra.
Clarra iti sugera sa o iei prin surprindere,sa o tii de mana,ai incercat? nu stiu de ce,dar am certitudinea ca veti sfarsi prin a fi impreuna...ia in considerare si o alta propunere...s-ar putea sa sune aiurea,dar de ce sa nu te duci la EA si sa o intrebi pur si simplu:Pot spera la mai mult dacat prietenia ta sau nu?...Macar stii de o treaba.Intreab-o :ma mai fierbi mult sau nu?(dar nu te astepta la un raspuns prea repede).Ma gandesc ca s-ar putea sa-i provoace un mic soc si sa iasa din starea asta inexplicabila. Poate ti se destainuie si macar te lamuresti si tu. Mult succes si tine-ne la curent.
kudika186632
Postat pe 14 Iunie 2010 23:07
De la: kudika186632, la data 2010-06-14 23:07:31 george fiecare situatie din cele expuse de Clarra pot fi si posibile end-uri(happy or not) ale relatiei voastre.Cineva ...leo...(cred ca un baiat care gandeste cu ce are in pantaloni-scuze leo e doar parerea mea,nu trebuie sa fie asa neaparat ) te-a sfatuit sa o faci geloasa si sa te afisezi cu cate o alta fata de cate ori va vedeti.Eu cred ca e o mare prostie- o vei dezamagi si mai mult,mai ales daca a suferit alte dezamagiri asemanatoare in relatiile precedente si din pacate te-ar eticheta si pe tine ca si pe ceilalti(fara suflet,afemeiat etc.): Ti-ai pierde total imaginea de baiat cu capul pe umeri si picioarele pe pamant,imagine de care sunt sigura ca beneficiezi in aest moment.Si cum ii stiu eu pe lei orgoliosi nu s-ar lasa mai prejos de fiecare data,mai ales daca si ea ar incerca sa ti-o intoarca la randul ei.Si ,bineinteles ati ajunge sa va invartiti amandoi dupa deget pana obositi intr-o lupta acerba de genul:care se afiseaza cu mai multe pers,asa ca s-o citez pe Clarra.
Clarra iti sugera sa o iei prin surprindere,sa o tii de mana,ai incercat? nu stiu de ce,dar am certitudinea ca veti sfarsi prin a fi impreuna...ia in considerare si o alta propunere...s-ar putea sa sune aiurea,dar de ce sa nu te duci la EA si sa o intrebi pur si simplu:Pot spera la mai mult dacat prietenia ta sau nu?...Macar stii de o treaba.Intreab-o :ma mai fierbi mult sau nu?(dar nu te astepta la un raspuns prea repede).Ma gandesc ca s-ar putea sa-i provoace un mic soc si sa iasa din starea asta inexplicabila. Poate ti se destainuie si macar te lamuresti si tu. Mult succes si tine-ne la curent.



Esti o scumpa, kudika186632..
Iti multumesc ca ma sustii; chiar acum vroiam sa-l mai intreb daca a incercat ce l-am sfatuit eu si am vazut postarea ta
Ai dreptate 100%, il va pune in aceeasi oala cu fostii ei prieteni, aia ''cu 2 clase mai mult ca trenul'' si bineinteles, ca.. (chiar daca numai din orgoliu sau ciuda ar apela la varianta aia..sa se afiseze si ea cu altii) pe el il va privi ca pe un zero taiat in patru.
clarra
Postat pe 14 Iunie 2010 23:20
Clarra draga ai si tu mare dreptate in tot ce i-ai scris,acum depinde foarte mult daca si aude si inregistreaza cu adevarat. tot ce l-ai sfatuit.Dar din pacate ei sunt tare orgoliosi si incapatanati si mai bine sufera decat sa dea un pas inapoi.Si crede-ma stiu ce spun ca traiesc de multa vreme cu un LEU.Si nu e intotdeauna foarte usor....
Macar pe tine de te-ar asculta...ca esti scorpion ca si EA si sigur o intelegi cel mai bine. Imi doresc din tot sufletul sa nu isi dea seama prea tarziu ca lasa fericirea sa treaca pe langa el.Nu stiu de ce, dar presimt ca au sanse mari sa ramana impreuna....
kudika186632
Postat pe 14 Iunie 2010 23:35
Cam ai dreptate..scorpionii daca se simt injositi sau oricum..dezamagiti de cineva la care nu se asteptau, inteapa cel mai tare..si acolo unde doare cel mai mult. Si ce poate sa doara mai tare decat indiferenta?..
clarra
Postat pe 14 Iunie 2010 23:48
si nu stiu de ce, dar si eu cred in asta.. cred ca va iesi cu bine pana la urma; daca nu m-as fi pus exact in situatia aceea, sa vad exact din prisma ei, prin ochii ei..nici nu m-as fi bagat. daca omu' ia seama la ce-i spun..va fi ok
clarra
Postat pe 14 Iunie 2010 23:52
macar prin legea socializarii discuta cu ea..orIcum faptul ca tu iei primul pas..in legea societatii voi sunteti mult mai putin blamati ca faceti asta..asa ca spune-i in fata..BE A MAN !
ionelaela
Postat pe 15 Iunie 2010 00:13
Nu am facut ce m-ai sfatuit pt ca nu am avut ocazia, insa mi se pare o provocare si voi face cu siguranta ce m-ai sfatuit, dar cel mai curand posibil, saptamana viitoare pt ca de maine o sa fiu plecat pana la sf saptamanii in interes de servici.
Cum spuneati si voi, un end v-a fi cu siguranta, sper eu happy, dar ramane de vazut ... nu stiu cate sperante mai sunt pentru un happy end pt ca in ultimele zile nu a facut decat sa-mi taie orice avant , nu vrea sa-mi dea nici macar o speranta. Iar faza cu gelozia nu cred ca este tocmai o idee potrivita, Insa ar putea sa o ambitioneze numai faptul ca cineva mi-ar acorda ceva atentie si sa aiba impresia ca m-ar putea pierde . Daca mi-as face alta prietena cu siguranta pot sa-mi iau la revedere de la ea. Si cum bine ati intuit si voi, a trecut printro relatie de lunga durata si a fost inselata de nenumarate ori.
JustMe1
Postat pe 15 Iunie 2010 00:26
Totusi, nicidecum sa nu scapi din vedere faptul ca nu e leoaica, ci e scorpion..
si ti-am mai zis cam ce fac scorpionii cand se vad dezamagiti.
clarra
Postat pe 15 Iunie 2010 10:58
wow..am citit mai ult din postarile tale...de cev atimp te chinui,sa zic asa...si ea chiar nimik..cat de indecisa sa fie? nu te-a cunoscut destul? pfff,,,sustin!pana nu aveti o discutie fata-in-fata..o sa tragi cate supozitii vrei tu!
ionelaela
Postat pe 15 Iunie 2010 22:58
De la: kudika186632, la data 2010-06-14 23:07:31 george fiecare situatie din cele expuse de Clarra pot fi si posibile end-uri(happy or not) ale relatiei voastre.Cineva ...leo...(cred ca un baiat care gandeste cu ce are in pantaloni-scuze leo e doar parerea mea,nu trebuie sa fie asa neaparat ) te-a sfatuit sa o faci geloasa si sa te afisezi cu cate o alta fata de cate ori va vedeti.Eu cred ca e o mare prostie- o vei dezamagi si mai mult,mai ales daca a suferit alte dezamagiri asemanatoare in relatiile precedente si din pacate te-ar eticheta si pe tine ca si pe ceilalti(fara suflet,afemeiat etc.): Ti-ai pierde total imaginea de baiat cu capul pe umeri si picioarele pe pamant,imagine de care sunt sigura ca beneficiezi in aest moment.Si cum ii stiu eu pe lei orgoliosi nu s-ar lasa mai prejos de fiecare data,mai ales daca si ea ar incerca sa ti-o intoarca la randul ei.Si ,bineinteles ati ajunge sa va invartiti amandoi dupa deget pana obositi intr-o lupta acerba de genul:care se afiseaza cu mai multe pers,asa ca s-o citez pe Clarra.
Clarra iti sugera sa o iei prin surprindere,sa o tii de mana,ai incercat? nu stiu de ce,dar am certitudinea ca veti sfarsi prin a fi impreuna...ia in considerare si o alta propunere...s-ar putea sa sune aiurea,dar de ce sa nu te duci la EA si sa o intrebi pur si simplu:Pot spera la mai mult dacat prietenia ta sau nu?...Macar stii de o treaba.Intreab-o :ma mai fierbi mult sau nu?(dar nu te astepta la un raspuns prea repede).Ma gandesc ca s-ar putea sa-i provoace un mic soc si sa iasa din starea asta inexplicabila. Poate ti se destainuie si macar te lamuresti si tu. Mult succes si tine-ne la curent.


da, te sustin, gandesc cu ce am in pantaloni. e defect de zodie, sunt... scorpion. si ca sa fie treaba oabla prietena mea e scorpion si suntem impreuna de vreo 7 ani, iar ultimele doua prietene dinainte au fost tot scorpion. deci parerea mea este ca ori sunt norocos ori stiu sa tratez bine cu zodia asta. parerea mea este ca ar trebui si el sa gandeasca ca mine mai ales la inceput. daca nu ajunge in pat cu ea, sigur nu face nici o relatie cu zodia asta, care trebuie inlantuita atat sexual cat si emotional.
am aratat ce a scris el prietenei si mi-a zis ca nici ea nu vrea un barbat slab. era exact ce ii spusesem eu. sa fie barbat.

in plus voi gresiti. tipa deja il stie ce gen este si nu ar face o clasificare bazata pe o prezumtie de moment. fiecare om isi apara propria parere, trebuie sa dovedesti de mai multe ori un lucru ca sa i-o schimbi. in alta ordine de idei diferenta intre el si prietenii aia inteligenti cat trenul x 2 este ca... ei au fost impreuna cu ea. asta spune multe si nu spune faptul ca e nehotarata. poate daca era nehotarata era dupa ce statuse doar cu unul, dar din cate inteleg eu s-a repetat situatia. parerea mea este ca el in timp a devenit confidentul ei si aia asa cretini cum au fost au devenit iubiti. acum bag mana in foc ca ea i-a povestit cu lux de amanunte despre ei, iar el a ascultat cumintel toata expunerea. ar fi fost o greseala care l-ar fi dus la situatia de fata si cred eu ca e un fapt adevarat.

la ora asta nu stiu ce sa cred. cred ca tipa a fost atrasa de el in trecut, iar el a stricat totul asteptand prea mult sau devenind mai mult decat iubit (adica prieten). nu e exclus asa cum stiu zodia ca ea sa se razbune acum pentru nepasarea lui de dinainte. personal eu nu sunt de acord cu modul de abordare al clarrei. este prea dur sa mergi si sa o prinzi de mana acum. daca o vedea prima data putea sa o opreasca asa pe strada. acum, dupa ce ei au iesit de atatea ori iar ea e obisnuita cu altfel de atingeri (nonsexuale), asta ar fi considerata atingere sexuala, el ar parea ciudat sau disperat si asa cum spune clarra, fata ar ramane blocata si nu va da verdict imediat. dar, si aici se incurca si multi barbati, el va imprima o puternica emotie negativa care il va clasa chiar mai jos decat cei cu care a fost ea si se va produce o ancora (cred ca stiti ce este ca fenomen psihologic) care nu il va avantaja. eu sunt de parere ca daca implementezi ancore sa le implementezi pozitiv nu negativ.

oricum ii urez succes, poate totusi merge insa e riscant, la mine a mers cu actuala exact aceeasi metoda insa mi-a luat putin peste 6 luni sa o conving. situatia e la fel, la mine era prietenul ei (la fel de inteligent cu si cei cu care sta fata asta) dar pe care ea il iubea in detrimentul meu care eram "the good guy". sanse lui "good guy" erau cam de 20%, dar am avut norc, am stiut sa sarut mai bine decat toti prietenii pe care ii avusese. si asta m-a "recalificat". daca si el are un avantaj poate se recalifica in ochii ei. dar, asa cum am spus e riscant.
leo_
Postat pe 16 Iunie 2010 03:44
Bai nene.. vorbesti cam mult si fara rost. Daca ii era baiatului sa ceara sfat de la baieti, n-avea ce cauta pe un forum de fete cu ''buna fetelor..ma puteti ajuta cu un sfat''.

Sa stii si tu ca un baiat nu gandeste ca o fata. Baietii in general, is niste superficiali care gandesc iubirea numai d.p.d.v. al sexului. Si o fata ca cea de care e el indragostit, nu vrea asta. N-ai inteles nici pana acum ca nu e genul pe care o gaseti la coltul strazii..si deci s-o poti cuceri sexual?? In caz ca n-ai stiut, fetele cauta IUBIRE. Stii ce-i aia?.. cauta un baiat care sa le iubeasca din tot sufletul lor, fara sa fie un obsedat.

De ce crezi ca ea il tot cauta sa-i ceara sfaturi?.. sa-ti spun eu in caz ca nu ti-a zis nici un scorpion din cati ai avut. S-a prins ca e un baiat inteligent si a simtit ca el i-ar putea oferi suport psihic & protectie. Poate ca intr-adevar..s-ar simti indreptatit baiatul sa creada ca sentimentele ei s-au pierdut undeva pe drum, dar eu ii garantez ca le pastreaza bine, ascunse.

Si o schimbare de comportament din partea lui, ar insemna un pas in fata. S-a comportat superb cu ea dandu-i sfaturi si ajutand-o sa treaca peste anumite probleme. Daca ea ar fi vrut sa i se destainuie, sa-si descarce sufletul si in loc s-o asculte el ar fi tras-o in pat, poate s-ar fi ales cu o plama peste fata sau un spate intors forever..


Si o atingere de mana nu trebuie sa aiba neaparat conotatii sexuale. Doar nu o va atinge senzual, ci exact asa cum il percepe ea: prieteneste. Si iti spun eu ca, neasteptandu-se ca el sa-si exprime profunzimea sentimentelor in felul acesta..prima ei reactie va fi de uimire amestecata cu adevaratele sentimente pt el si daca va fi un bun observator, le va sti si el..
O simpla atingere de mana, este inzestrata cu puteri tainice, exprima comuniune, marturiseste simpatie, pecetluieste o promisiune, mangaie si domoleste.. povesteste despre ocrotire si dragoste, ne spune ca nu suntem singuri...


De asta dom'le aveti care mai de care niste relatii de 2 bani.. ca va bazati numai pe sex.. si de COMUNICARE voi nu stiti. Si AFECTIUNEA cum o mai percepeti?? In ziua de azi, daca ii sugerezi unui baiat ca ai avea nevoie de putina afectiune din partea lui, el in loc sa-ti ofere o imbratisare sincera si calda..iti intinde un prezervativ. IDIOT comportament !!!



clarra
Postat pe 16 Iunie 2010 17:44
De la: clarra, la data 2010-06-16 17:44:17Bai nene.. vorbesti cam mult si fara rost. Daca ii era baiatului sa ceara sfat de la baieti, n-avea ce cauta pe un forum de fete cu ''buna fetelor..ma puteti ajuta cu un sfat''.

Sa stii si tu ca un baiat nu gandeste ca o fata. Baietii in general, is niste superficiali care gandesc iubirea numai d.p.d.v. al sexului. Si o fata ca cea de care e el indragostit, nu vrea asta. N-ai inteles nici pana acum ca nu e genul pe care o gaseti la coltul strazii..si deci s-o poti cuceri sexual?? In caz ca n-ai stiut, fetele cauta IUBIRE. Stii ce-i aia?.. cauta un baiat care sa le iubeasca din tot sufletul lor, fara sa fie un obsedat.

De ce crezi ca ea il tot cauta sa-i ceara sfaturi?.. sa-ti spun eu in caz ca nu ti-a zis nici un scorpion din cati ai avut. S-a prins ca e un baiat inteligent si a simtit ca el i-ar putea oferi suport psihic & protectie. Poate ca intr-adevar..s-ar simti indreptatit baiatul sa creada ca sentimentele ei s-au pierdut undeva pe drum, dar eu ii garantez ca le pastreaza bine, ascunse.

Si o schimbare de comportament din partea lui, ar insemna un pas in fata. S-a comportat superb cu ea dandu-i sfaturi si ajutand-o sa treaca peste anumite probleme. Daca ea ar fi vrut sa i se destainuie, sa-si descarce sufletul si in loc s-o asculte el ar fi tras-o in pat, poate s-ar fi ales cu o plama peste fata sau un spate intors forever..


Si o atingere de mana nu trebuie sa aiba neaparat conotatii sexuale. Doar nu o va atinge senzual, ci exact asa cum il percepe ea: prieteneste. Si iti spun eu ca, neasteptandu-se ca el sa-si exprime profunzimea sentimentelor in felul acesta..prima ei reactie va fi de uimire amestecata cu adevaratele sentimente pt el si daca va fi un bun observator, le va sti si el..
O simpla atingere de mana, este inzestrata cu puteri tainice, exprima comuniune, marturiseste simpatie, pecetluieste o promisiune, mangaie si domoleste.. povesteste despre ocrotire si dragoste, ne spune ca nu suntem singuri...


De asta dom'le aveti care mai de care niste relatii de 2 bani.. ca va bazati numai pe sex.. si de COMUNICARE voi nu stiti. Si AFECTIUNEA cum o mai percepeti?? In ziua de azi, daca ii sugerezi unui baiat ca ai avea nevoie de putina afectiune din partea lui, el in loc sa-ti ofere o imbratisare sincera si calda..iti intinde un prezervativ. IDIOT comportament !!!




bravo
dragon_fly88
Postat pe 16 Iunie 2010 18:00
clarra
Postat pe 16 Iunie 2010 19:24
De la: JustMe1, la data 2010-06-14 19:17:00O sa va tin la curent :D


nu mersi, am celule fotovoltaice!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 16 Iunie 2010 19:47
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-06-16 19:47:11
De la: JustMe1, la data 2010-06-14 19:17:00O sa va tin la curent :D


nu mersi, am celule fotovoltaice!


neinteresant
clarra
Postat pe 17 Iunie 2010 13:48
Clarra draga bine i-ai zis(si eu cred ca vb cu ce are in pantaloni,dar na ce sa mai astepti?ca s-a sucit lumea la cap),din pacate se va trezi la un moment dat singur cu o lista de partenere (in ceea ce priveste sexul,dar nimeni care sa-i fie alaturi la greu....)
Pe unde o fi george?Oare nu s-a intors acasa din calatoria in interes de servici?Chiar ar trebui sa-ti asculte sfatul,sa mearga la ea si sa o ia de mana,mai ales acum ca a lipsit de langa EA o vreme.Si eu cred la fel o tinere de mana,o mangaiere pe par, un sarut pe frunte sau o strangere in brate fac uneori mai mult decat orice.Si chiar sunt momente din acelea in viata femeii in care am vrea sa spunem:ofer regatul meu pt o imbratisare..(si Doamne rau e cand n-ai pe langa tine pe nimeni).Ar putea merge la ea s-o ia de mana si sa ii spuna :mi-ai lipsit.... Ar fi un pas inainte in rel lor.
kudika186632
Postat pe 17 Iunie 2010 23:49
Nu m-am intors inca. Abia duminica seara voi ajunge acasa. Vreau sa va spun ca i-am dat trei mesaje astazi si nu am primit raspuns la niciunul. Cred ca ma lupt cu morile de vant din pacate.
Leo, nu am devenit confidentul ei, am evitat pe cat posibil asta. In plus ea nu vorbeste foarte mult despre relatiile ei anterioare, cel putin nu cu mine. Bineinteles ca mai face remarci la vreun fost prieten insa nu am despicat firul in patru niciodata. Eu nu prea cred in prietenia dintre un baiat si o fata pentru ca intotdeauna unul dintre cei doi devine interesat de celalalt iar exemplul cel mai bun sunt eu.
Vreau sa va spun ca eu am pierdut startul din pacate, am tras concluzii pripite cum ca nu s-ar uita niciodata la mine iar din cauza asta nu am vazut semnalele ei decat in momentul in care nu am mai putut face nimic. Da-i romanului mintea de pe urma :)
JustMe1
Postat pe 18 Iunie 2010 01:09
de ce dracu nu vorbesti cu ea despre asta?
maxidanny
Postat pe 18 Iunie 2010 01:25
Termina 'George' cu mesajele, te vad om serios; as vrea sa cred ca esti si responsabil. Poate ca nu e tocmai genul care sa stea cu telefonul in mana, e posibil ca datorita unui hazard sa nu le fi primit, sau pur si simplu nu e genul care sa rasp la mesaje de-astea. Si bine face ca nu-ti raspunde. asta inseamna ca-si doreste ceva real, nu o relatie sms-uita. Du-te dom'le odata si spune-i fetei cum sta treaba. Doar esti barbat. Chiar nu poti trece peste frica asta stupida?? Preferi sa-ti pandesti inamicul de dupa ziduri la nesfarsit in loc sa iesi pe campul de lupta sa-l infrunti? Nu te lasa dominat de teama, infrunt-o!

Daca ai pierdut startul ne e nici o nenorocire: o ajungi din urma, ori startul se poate da din nou cu acordul ambelor parti. :)
clarra
Postat pe 18 Iunie 2010 10:26
De la: JustMe1, la data 2010-06-18 01:09:20Nu m-am intors inca. Abia duminica seara voi ajunge acasa. Vreau sa va spun ca i-am dat trei mesaje astazi si nu am primit raspuns la niciunul. Cred ca ma lupt cu morile de vant din pacate.
Leo, nu am devenit confidentul ei, am evitat pe cat posibil asta. In plus ea nu vorbeste foarte mult despre relatiile ei anterioare, cel putin nu cu mine. Bineinteles ca mai face remarci la vreun fost prieten insa nu am despicat firul in patru niciodata. Eu nu prea cred in prietenia dintre un baiat si o fata pentru ca intotdeauna unul dintre cei doi devine interesat de celalalt iar exemplul cel mai bun sunt eu.
Vreau sa va spun ca eu am pierdut startul din pacate, am tras concluzii pripite cum ca nu s-ar uita niciodata la mine iar din cauza asta nu am vazut semnalele ei decat in momentul in care nu am mai putut face nimic. Da-i romanului mintea de pe urma :)


sincer, in locul tau renuntam pentru o perioada de macar 6 luni timp in care taiam orice contact cu ea. Mai faceam ca ploua, ca sunt la tara, ca sunt cu noua prietena si e geloasa etc. dupa 6 luni reveneam cu o cerere. avantajul metodei este ca in timp s-a depreciat parerea pe care o avea despre tine si poti sa o iei relativ de la capat.
acum zic eu trebuie sa tii cont si de niste reguli:
1) daca alergi dupa o femeie nu o prinzi
2) trebuie sa fii dispus sa pierzi la orice ora o femeie pentru ca sa o poti avea (urasc jocul asta al puterii dar sunt constient ca trebuie folosit). de exemplu seara trecuta am iesit cu prietena si o alta prietena in oras. la un moment dat o vedem pe verisoara ei cu prietenul si oprim masina. tipul nu a lasat-o sa vina si tragea de ea sa dispara din scena. bine,au vb ele pe acolo cate ceva de ale fetelor. concluzia e simpla: el si-a utilizat puterea asupra ei si a convins-o sa nu vb prea mult cu noi (deci si-a permis sa riste sa o piarda, pt ca ea putea sa il trimita acasa instantaneu, mai pe romaneste a pus piciorul in prag). daca ceda ramanea in pierdere (ma rog in cazul de fata nu pierdea nimic), asa a castigat niste puncte de la ea din cate am reusit eu sa aflu ulterior prin cateva intrebari.

prietena mea este scorpion, asa cum am spus. sunt unele din cele mai puternice femei. cu altele te mai joci pentru ca factorul care le incita este exterior si il poti lucra usor. la ele este exact in zona organelor sexuale ceea ce e mai greu de abordat. Sa nu mai spunem ca sunt mai rationale decat restul femeilor si sunt constiente de sexualitate si senzualitatea lor si impactul asupra barbatilor. pe scurt daca o femeie scorpion te va vedea slab intr-o privinta oarecare te eticheteaza imediat ca slab. uneori ajunge un singur cuvant nelalocul lui si pierzi. asa, sa revenim, daca la inceput nu puneam piciorul in prag cum trebuie pai si acum mai tinea legatura cu fostul ei pentru ca stia ca nu imi place mie. doua caracteristici are zodia asta, capacitatea de razbunare si faptul ca daca ti-a prins slabiciunea te streseaza pana crapi.

e bine totusi ca ai evitat discutiile despre ce face/intentioneaza sa faca cu alti barbati, trebuie taiate din scurt intentiile astea, pentru ca niciodata o femeie nu vorbeste cu un iubit/viitor iubit despre ce face cu altii (chiar ele spun ca nu poti vb cu iubitul orice). si cu mesajele, foloseste-le cu cap, am observat ca aia care le folosesc mai mult de cat e normal au probleme in relatie (lucru explicabil pana la urma), asa ca daca vezi un cuplu ca se dispera unul pe altul cu mesajele si iti place fata, e foarte probabil sau o poti scoate din relatie.

in concluzie, daca faci ceva fa acum pentru ca timpul a trecut si pierzi avantajul oferit de atractie, iar doar generand confort nu o sa rezolvi nimic.
leo_
Postat pe 18 Iunie 2010 11:38
De la: clarra, la data 2010-06-16 17:44:17Bai nene.. vorbesti cam mult si fara rost. Daca ii era baiatului sa ceara sfat de la baieti, n-avea ce cauta pe un forum de fete cu ''buna fetelor..ma puteti ajuta cu un sfat''.

Sa stii si tu ca un baiat nu gandeste ca o fata. Baietii in general, is niste superficiali care gandesc iubirea numai d.p.d.v. al sexului. Si o fata ca cea de care e el indragostit, nu vrea asta. N-ai inteles nici pana acum ca nu e genul pe care o gaseti la coltul strazii..si deci s-o poti cuceri sexual?? In caz ca n-ai stiut, fetele cauta IUBIRE. Stii ce-i aia?.. cauta un baiat care sa le iubeasca din tot sufletul lor, fara sa fie un obsedat.

De ce crezi ca ea il tot cauta sa-i ceara sfaturi?.. sa-ti spun eu in caz ca nu ti-a zis nici un scorpion din cati ai avut. S-a prins ca e un baiat inteligent si a simtit ca el i-ar putea oferi suport psihic & protectie. Poate ca intr-adevar..s-ar simti indreptatit baiatul sa creada ca sentimentele ei s-au pierdut undeva pe drum, dar eu ii garantez ca le pastreaza bine, ascunse.

Si o schimbare de comportament din partea lui, ar insemna un pas in fata. S-a comportat superb cu ea dandu-i sfaturi si ajutand-o sa treaca peste anumite probleme. Daca ea ar fi vrut sa i se destainuie, sa-si descarce sufletul si in loc s-o asculte el ar fi tras-o in pat, poate s-ar fi ales cu o plama peste fata sau un spate intors forever..


Si o atingere de mana nu trebuie sa aiba neaparat conotatii sexuale. Doar nu o va atinge senzual, ci exact asa cum il percepe ea: prieteneste. Si iti spun eu ca, neasteptandu-se ca el sa-si exprime profunzimea sentimentelor in felul acesta..prima ei reactie va fi de uimire amestecata cu adevaratele sentimente pt el si daca va fi un bun observator, le va sti si el..
O simpla atingere de mana, este inzestrata cu puteri tainice, exprima comuniune, marturiseste simpatie, pecetluieste o promisiune, mangaie si domoleste.. povesteste despre ocrotire si dragoste, ne spune ca nu suntem singuri...


De asta dom'le aveti care mai de care niste relatii de 2 bani.. ca va bazati numai pe sex.. si de COMUNICARE voi nu stiti. Si AFECTIUNEA cum o mai percepeti?? In ziua de azi, daca ii sugerezi unui baiat ca ai avea nevoie de putina afectiune din partea lui, el in loc sa-ti ofere o imbratisare sincera si calda..iti intinde un prezervativ. IDIOT comportament !!!





deci scuze ca iti spun, dar tu esti mai plina de programare sociala decat 2 sau 3 femei oarecare la un loc. spui ca ne bazam doar pe sex si nu stim de comunicare... dar sexul ce e? nu e comunicare? prin el nu se comunica nimic? sper ca nu esti virgina ca sa imi toc gura degeaba. ia sa incerci sa faci macar o partida de sex fara comunicare sa vezi ce iese (ma indoiesc ca exista asa ceva). a, sunt de acord cu tine ca daca faci sex inainte de a comunica la nivele mai joase (privire, atitudine, atingeri nonsexuale si sexuale, comunicare verbala si nonverbala etc) o dai in bara, dar nu pentru ca nu comunici deloc ci pentru ca atunci comunici deficitar. de ce crezi tu ca se spune ca de la prima partida de sex, nu trebuie sa te astepti la multe lucruri pentru ca obiectivul ei e sa va cunoasteti? de aia, pentru ca atunci se pun pilonii comunicari. ma mira sa aud de la un scorpion o teorie atat de mediocra despre sex, cand zodia noastra traieste prin si pentru asta.

iti iau comentarii le la coada la cap... nu stiu acum cata comunicare nonverbala stii tu, dar atingerea mainii este o miscare cu conotatie sexuala. de ce? simplu: ai vazut vreodata doi barbati sa se tina de mana in afara cazului cand fac scandenberg? nu? asa credeam si eu. ai vazut vreodata barbati care tin mana unul dupa mijlocul altuia deasupra fundului? nu, decat la gay e valabil. deci, big hint, asta este o atingere cu conotatie sexuala. si ca sa iti intaresc asta iti spun ca niciodata eu cu prietenele mele nu m-am tinut de mana (poate doar la caterinca), asta fac doar cu iubita mea. ba chiar la un moment dat cand o femeie mai importanta pe scara sociala decat mine m-a luat de mana (probabil in joaca) am ramas blocat: "uite, asta incerca sa se dea la mine!". asa va ramane si fata asta.

in alta ordine de idei nu m-am referit ca trebuie sa o bage in pat. e problema lui, dar nici in afara patului prea mult nu e bine, sau nu poti sa iubesti o femeie cu care te-ai culcat? presupunand ca ma culc cu ea din prima seara, e imposibil sau o iubesc? ce spui e ilogic. si apoi, cum sa iubesc o femeie cu care nu m-am culcat? poate sa fiu atras sexual de ea da, dar sa o iubesc, ma indoiesc. ziceai ca un baiat nu gandeste ca o fata, atunci tu de ce ai mai mult gandire de barbat decat de femeie? chestia aia cu ea e fata care nu e genul sa o cuceresti sexual imi aminteste de aia care inainte de a se masturba cu playboy-ul in fata spun vedetei preferate "stiu ca tu nu esti ca si celelalte". in primul rand nu cunosti persoana, nu stii educatia ei, nu cunosti mediul social din care provine, nu ai nici o informatie despre corpul ei (nivel de hormoni, imaginatie, etc). deci nu stii ce isi doreste. uite ca sa ne impacam in privinta asta, fa un lucru pe care l-am facut si eu (ca tot o fata, mai desteapta decat mine si cu care am ramas prieteni de atunci, m-a pus sa il fac). intreaba femeile pe care le cunosti (macar 50) cand incepe pentru ele cu adevarat o relatie si da-le 4 variante. a) dupa primul sarut, b) dupa prima data cand s-au culcat cu tipul, c) dupa prima imbratisare d) alte variante, pe care le vor spune ele. pariez cu tine ca doar cele virgine vor spune ca o relatie nu implica sex. barbatii nu sunt superficiali, numai ca tu ii intelegi superficial, asa cum voua iubirea va deschide drumul spre sex, asa si noua sexul ne deschide drumul spre iubire. diferenta intre noi si voi e una mica, in timp ce voi cautati nu iubire, ci o persoana de succes care sa va iubeasca (daca va iubeste unul de care fac caterinca toate prietenele voastre iti spun eu ca il refuzati), noi accepta orice si triam ce nu e de succes (unele femei nu au de oferit decat sex, deci nu merita sa fie iubite). Ca sa fii iubit/-a trebuie sa iti investesti toate resursele tale, nu doar sa cumperi prin sex, aici unele femei nu inteleg si se comporta stupid, la fel de stupid ca si barbatii care cred ca pot cumpara o femeie cu suc si cadouri. deci asta e si marea problema cu ("m-a parasit dupa prima seara nenorocitul").

uh, hai ca mai am treaba de facut. ce spui tu am vazut si rasvazut. in putine cazuri e adevarat. plus ca stiu versiunea ta pe de rost ca si mama tot asa m-a educat de ani de zile nu a stat nici o fata cu mine. sfaturile date de voi, femeile, sunt despre cum credeti voi ca ati vrea voi sa fiti tratate si nu despre cum va doriti sa fiti tratate cu adevarat. dovada? ai vazut pe aia car merg continuu pe motociclete, fura, beau de sting, injura birjereste dar au partenere fotomodele pe care le bat pana sfarsesc in inchisoare din cauza asta, iar dupa ce ies de acolo tipa spune "stiu ca a gresit, dar eu tot il iubesc". crezi ca o femeie ca aia nu imi va da mie aceleasi sfaturi pe care le dai si tu, daca ii cer parerea despre cum sa cuceresc o fata? pai iti spun eu sigur ca asa face.

una din regulile care m-au ajutat mult pe mine (si nu e descoperita de mine) este ca femeile stiu doar ce nu vor, niciodata nu stiu ce vor.
leo_
Postat pe 18 Iunie 2010 12:32
Hai sa-ti raspund asa cum iti doresti deci: stiu foarte sigur ca n-as vrea un baiat ca cel pe care il lasi sa se vada din spatele comentariilor tale. Unii caracterizeaza femeile prin faptul ca vorbesc mult de nu mai stii cand au inceput si unde vor sfarsi, dar un baiat care vb ataat de mult pierzandu-se in detalii si scapand din vedere esentialul e innebunitor .
Si asta nu tine de zodie, sunt foarte sigura. pentru ca si ex-ului meu nu-i mai tacea gura cat e ziua de lunga. Pana apucam si eu 2 secunde in care isi tragea sufletul si deci era liniste, deja nu-mi mai venea sa-i spun nimic. Si lucrul asta m-a exasperat dintotdeauna la el. Revin la inceput inchiend cercul: baietii care vb muult is de jale. sper ca asta doar in ceea ce ma priveste si ca nu tine de scorpioni.

Plus ca de ce crezi tu ca o relatie fara sex nu poate supravietui? si de unde nu stii tu ca oi fi si eu virgina si de unde stii tu ca fata aia n-o fi virgina si de ce oare vezi tu totul numai din prisma sexului?
Profunzimea sentimentelor se poate exprima atat prin cat si fara sex. depinde in ce directie esti setat.
Sa-ti zic un mic secret : odata ce incepi sa incerci sa iti exprimi iubirea prin sex, deja nu te mai poti intoarce inapoi si nu mai poti considera totul alb ca si cand n-a fost nimic; apoi orice relatie o vezi doar din prisma sexului si daca nu ai sex, simti ca nu ai nimic: n-ai nici iubire, nici placere, nici linistea si siguranta. E ca si in cazul castoriei: e ok sa nu te grabesti la starea civila, ci sa amai pe cat posibil pana ai reusit sa iei in calcul toate variantele (sau ma rog,aproape toate). Pentru ca odata casatorit, incepi sa vezi totul din alt unghi; deja lucrurile se complica, se complexeaza si nu le mai poti readuce 100% la forma initiala oricat ai incerca. De asta cele doua is si legate atat de strans. Cine are ochi sa vada, cine are creier sa gandeasca si cine are inima sa simta. Am zis.

Si este destul de evident de ce nu dadeau roade lectiile predate de mama ta.
clarra
Postat pe 18 Iunie 2010 16:40
Clarra, bine ai zis(scris)...Acuma ramane de vazut daca te si intelege cineva (depinde unde e plasata materia cenusie in pantaloni sau in mansarda -leo fara suparare esti de speriat:oare ce vei face la 60-70 de ani cand cel mic din pantaloni va da semnalul ?Cu ce vei mai gandi atunci?)
George hai acasa si abordeaza o data fata,nu te mai invarti atat dupa deget...Si in mesajele alea pe care i le trimiti de ce nu i-ai marturisi ca iti lipseste?sau ca te-ai bucura daca ar fi cu tine,de exemplu? Si nu mai dispera ,nu mai da inapoi ca ne superi(pe noi astea de suntem alaturi de tine si credem ca veti sfarsi impreuna),ca sunt convinsa ca n-a sters nici un mesaj de-al tau.....
kudika186632
Postat pe 18 Iunie 2010 23:33
Good job, draga Kudi.. Good job! >:D:D:D<



Si eu abia astept sa se intoarca 'George'...
clarra
Postat pe 19 Iunie 2010 00:43
'George', asculta putin melodia asta si zi-mi daca-ti place..
zi-mi daca s-ar potrivi ca din partea ta pentru ea. :)
http://www.youtube.com/watch?v=ZnA0RcACYBA
clarra
Postat pe 19 Iunie 2010 14:07
De la: clarra, la data 2010-06-18 16:40:04Hai sa-ti raspund asa cum iti doresti deci: stiu foarte sigur ca n-as vrea un baiat ca cel pe care il lasi sa se vada din spatele comentariilor tale. Unii caracterizeaza femeile prin faptul ca vorbesc mult de nu mai stii cand au inceput si unde vor sfarsi, dar un baiat care vb ataat de mult pierzandu-se in detalii si scapand din vedere esentialul e innebunitor .
Si asta nu tine de zodie, sunt foarte sigura. pentru ca si ex-ului meu nu-i mai tacea gura cat e ziua de lunga. Pana apucam si eu 2 secunde in care isi tragea sufletul si deci era liniste, deja nu-mi mai venea sa-i spun nimic. Si lucrul asta m-a exasperat dintotdeauna la el. Revin la inceput inchiend cercul: baietii care vb muult is de jale. sper ca asta doar in ceea ce ma priveste si ca nu tine de scorpioni.

Plus ca de ce crezi tu ca o relatie fara sex nu poate supravietui? si de unde nu stii tu ca oi fi si eu virgina si de unde stii tu ca fata aia n-o fi virgina si de ce oare vezi tu totul numai din prisma sexului?
Profunzimea sentimentelor se poate exprima atat prin cat si fara sex. depinde in ce directie esti setat.
Sa-ti zic un mic secret : odata ce incepi sa incerci sa iti exprimi iubirea prin sex, deja nu te mai poti intoarce inapoi si nu mai poti considera totul alb ca si cand n-a fost nimic; apoi orice relatie o vezi doar din prisma sexului si daca nu ai sex, simti ca nu ai nimic: n-ai nici iubire, nici placere, nici linistea si siguranta. E ca si in cazul castoriei: e ok sa nu te grabesti la starea civila, ci sa amai pe cat posibil pana ai reusit sa iei in calcul toate variantele (sau ma rog,aproape toate). Pentru ca odata casatorit, incepi sa vezi totul din alt unghi; deja lucrurile se complica, se complexeaza si nu le mai poti readuce 100% la forma initiala oricat ai incerca. De asta cele doua is si legate atat de strans. Cine are ochi sa vada, cine are creier sa gandeasca si cine are inima sa simta. Am zis.

Si este destul de evident de ce nu dadeau roade lectiile predate de mama ta.


:)) iti raspund la intrebari, nu ma mai chinuiesc cu sfaturi pt ca oricum rezultatul este ce reuseste el sa faca acolo. daca ai dreptate va reusi, daca nu ai e sansa mare sa fi avut eu dreptate.
hai sa iti spun si eu un nesecret (pentru ca vezi asta oriunde in natura): tot ce se petrece intre cele doua sexe este facut de natura pentru a se ajunge la sex. sexul lasa urmasi. atractia sexuala, noi o numim dragoste, are rolul de a aduce in pat cele doua fiinte. atasamentul, noi il numim iubire, nu apare decat dupa ani de zile, unii nu o cunosc niciodata, e cam vesnic, nu dispare nici macar o data cu moartea unuia din cei doi si, in mod normal si logic apare la mult timp dupa ce cei doi au facut sex. dragostea nu este egala cu iubirea, iar tu nu ai elementele astea definite clar (nu e vina ta ci vina scolii care la orele de educatie sexuala, atunci cand exista, ne invata sa punem prezervativul inainte de a ne invata cum sa ne comunicam sentimentele fata de o persoana de sex opus. tot vina sistemului "educational" este si faptul ca traim intr-o societate in care femeile si barbatii au viata de cuplu nefericita). cand un baiat vrea sa fie impreuna cu o fata el nu o iubeste ci este indragostit de ea. ca sa intelegi unele lucruri, dragostea inseamna a tine la o persoana hiperbolizandu-i anumite trasaturi, dar negandu-i sau diminuandu-i defectele. toti facem asta cand ne simtim atrasi de o persoana. iubirea presupune ca tu sa fii sufletul pereche al celuilalt, sa ii stii calitatile si defectele la nivelul la care sunt (cel real), sa i le accepti si chiar sa incerci sa imbunatatesti calitatile si sa dimnuezi din defectele partenerului, sa il faci mai bun.

acum nu inteleg, de ce ai vrea tu sa te intorci inapoi? eu sunt mai logic si nu pot intelege asta, iti spun sincer. ar insemna daca vreau sa ma intorc inapoi ca am pierdut timpul si alte resurse fara a folosi o metoda buna. eu nu vreau sa ma intorc inapoi, nu numai in dragoste, in nici un domeniu. daca e sa ma rezum in cadru restrans la relatia mea, ea a inceput prost si a mers din ce in ce mai bine. acum merge mai bine decat ieri si maine va merge mult mai bine decat azi. de ce m-as intoarce intr-un punct in care nu mi-a mers bine? eu prefer sa gandesc la inceput toate aspectele pentru ca sa nu ma trezesc vreodata ca trebuie sa o iau de la inceput, vreau sa cred ca stiu de unde plec si unde ma indrept, asa cum o corabie pleaca dintr-un port pe care il cunoaste si stie exact portul in care se va opri si cat ii va lua calatoria.
si in cazul casatoriei. e ok sa nu intri ca bezmeticul la starea civila dar nu e ok sa amani. daca amani nu stii ce vrei, nu iti cunosti sau nu iti accepti responsabilitatile etc. ai spus ca e ok exact ce reprosati voi femei barbatilor. ok este sa te gandesti de la inceput ce vrei si daca vrei sa imparti viata cu persoana respectiva, nu sa te gandesi la un moment dat "da' eu ce caut cu asta, ca nu vreau sa ma casatoresc cu el?".
apropo, degeaba ma compari cu fostul tau ca nu are a face. eu nu prea vorbesc mult in societate ca nu prea am cu cine. foarte putine persoane din cele pe care le intalnesc eu pot sa imi spuna lucruri pe care nu le stiu, mai ales ca societatea noastra discuta doar despre manele, chefuri, concedii, masini, fotbal etc. aici pe forum nu vorbesc ci scriu, iar pe temele pe care ma pricep pot scrie, da, carti.
leo_
Postat pe 19 Iunie 2010 17:36
De la: kudika186632, la data 2010-06-18 23:33:03 Clarra, bine ai zis(scris)...Acuma ramane de vazut daca te si intelege cineva (depinde unde e plasata materia cenusie in pantaloni sau in mansarda -leo fara suparare esti de speriat:oare ce vei face la 60-70 de ani cand cel mic din pantaloni va da semnalul ?Cu ce vei mai gandi atunci?)
George hai acasa si abordeaza o data fata,nu te mai invarti atat dupa deget...Si in mesajele alea pe care i le trimiti de ce nu i-ai marturisi ca iti lipseste?sau ca te-ai bucura daca ar fi cu tine,de exemplu? Si nu mai dispera ,nu mai da inapoi ca ne superi(pe noi astea de suntem alaturi de tine si credem ca veti sfarsi impreuna),ca sunt convinsa ca n-a sters nici un mesaj de-al tau.....


vai, da' ce grija ai tu pentru mine, mai ca imi vine sa rosesc din fata monitorului. cred ca atunci daca va fi cazul voi gandi cu capul pieptului... ca omului batran ii mai vine mintea la cap. dar nu te ingrijora, sunt barbat asa ca din experienta proprie iti spun ca nici o parte a corpului pe care o folosesti nu te lasa. nici macar picioarele daca alergi zilnic. dovada este un suedez care la 90 de ani face surfing. ii lasa doar pe oamenii lenesi care nu au grija de corpul lor.
leo_
Postat pe 19 Iunie 2010 17:47
'Leo', sa zicem ca poate imi place inca sa mai copilaresc, imi place sa pot sa ma mai intorc oricand vreau..
Sa zicem ca tu esti mai matur ca mine si ai acceptat sa te maturizezi parca aproape fortat..
Sa zicem ca eu nu accept inca sa ma maturizez mai sus de un punct, pentru ca odata trecuta de punctul critic..nu o sa mai pot face 'intoarcerile'..
sa zicem ca inca imi place muult, mult de tot situatia asta..
Deci stai linistit, inca sunt aici, copilul din mine inca nu a crescut atat de mult si vreau ca atunci cand se va intampla... sa ma bucur si sa savurez momentul din plin alaturi de cel pe care il voi iubi si respecta atat de mult incat sa accept sa fiu sotia lui.

De regula, prefer sa las 'aluaturile' sa creasca in conditii optime de 'temperatura' si 'consistenta', nu-mi place sa le umflu cu 'drojdie' doar de dragul de-a le vedea mari cantitativ. Prefer calitatea.

Sa vedem ce o face 'George' pana la urma, cum ii iese treaba.. In toate sfaturile pe care i le-am dat, am combinat trasaturile de 'fata scorpion' si pe cele care ma caracterizeaza ca si persoana. Mi-am spus punctul de vedere si tu l-ai spus pe al tau..
Esti si tu scorpion, dar esti baiat; eu sunt fata.. EA este fata scorpion si sa nu uitam ca 'George' este baiat leu, nu are deci nevoie de sfaturi de la baieti scorpion ci de la fete scorpion.
Hai sa speram ca poate s-or potrivi pe cazul lui sfaturile mele..
In general, noi fetele avem putin diferita ordinea preferintelor fata de un baiat. Sa presupunem ca sexul nu este primul lucru pe care si-l doreste EA.. si in plus, ceea ce tu numesti 'defect de zodie' se poate corecta cu putina vointa.

Stiu ca ceea ce in general se numeste 'dragoste' nu este echivalent cu notiunea de 'iubire'.. pt ca asta-i treaba, notiunile is facute tot de oameni; acuma si depinde de fiecare in parte. Mie chiar imi place sa le combin pana se contopesc una in cealalta fara sa am pretentia exclusivista ca dragoste=sex. In cazul femeilor, atasamentul poate aparea si fara sex; poate ai vrut sa zici ca odata cu relatia sexuala se aprofundeaza, se extinde mai mult.. Dar chiar mi-ar parea sincer rau sa stiu ca se poate generaliza la baieti ce ai spus tu, cum ca la voi iubirea apare numai dupa o perioada dupa sex... in fine.

(app. de fostul meu..nici el nu vorbea mult in societate, doar pe mine ma innebunea cand ma prindea :)). Era ok, imi placea sa discut cu el ca era baiat istet..dar nu stiu de ce, poate ca de atata tacere, cand apuca si el sa aiba fata de cine se deschide..rupea stilul..uita sa se mai opreasca.. Daca tu esti diferit din acest p.d.v., sorry.)
clarra
Postat pe 19 Iunie 2010 19:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce in fiecare an de ziua mea trebuie sa fiu nefericita? 197 De la: battleofwits 14 Martie 2011 19:01
Vreauu sa uit !!! sa rup orice legatura cu el 82 De la: Mymy22 13 Februarie 2014 13:04
iubirea adevarata nu are de-a face cu obsesia... 1 De la: kudika379923 30 Octombrie 2011 10:33
BUNA TUTUROR! VA ROG MULT SFATUITI-MA!!! 84 De la: Eva32 28 Aprilie 2011 00:16
... 1 De la: tmMedeea 27 August 2009 12:29