Setari Cookie-uri

Sufar si nu pot sa stau fara ea....

eu una te inteleg si eu trec prin aceeasi situatie ca si tine am fost cu un baiat 5 luni mai mic cu 6 ani ca mine eu am 30 el 24 dar nu asta a contat la inceput totul a fost frm nu imi venea sa cred ne intelegeam bine dar in timp totul a inceput sa scartie incet incet a inceput sa minta mult si multe eu vedeam toate astea dar am incercat sa trec cu vederea dar a continuat iar eu am descoperit ca minte si iam dat de inteles ca stiu si sa indepartat mult de mine am incercat sa vb sa vedem despre ce este vb dar el nu vrea numi mai rasp la tel la msj pe mess euj chiar tin la el am ajuns sincer sal iubesc si stiu ca si el simte ceva ptr mine acum cateva zile iam trimiss un msj dar mia spus sal las in pace sa nul mai deranjez ca el are pe altcineva in viata lui ca numai putem fi impreuna si oare ma intreb eu sunt de vina sau el eu nu am gresit cu nimic doar prin simplu fapt ca iam aratat ca tin la el cal iubesc si poate nu trebuia iam spus sa ne vedem sa vb sa discutam dar nu vrea ce pot face el numai da nici un semn de viata eu nu lam mai cautat cu toate ca ma doare sufletul sil iubesc in continuare dar ce pot face spunemi u cum sal fac sa reactioneze ce sa fac sa indepartat de tot nu stiu exact ce la determinat sa faca asa daca are sau nu pe altcineva sau a spus doar asa nu stiu cum si in ce fel sa fac asa ca eu zic sa lupti ptr persoana iubita demonstreazai ca ai gresit si ca greseala nu se va mai repeta in cazul meu nu stiu ce as putea face sami spui ce ai mai facut bafta
kudika080106
Postat pe 4 Iulie 2010 10:03
nu este chestia ca am greshit intentzionat sa o mint sa vb urat sau asha ceva am fost mai distant fatza de ea shi pe ea a duruto ca pe oricine......vreau sa fiu cu ea pt ca o iubesc shi nu vreau sa se termine asha relatzia cu ea......daca faceam o greshala mai mare intentzionata sa o inshel sau asha ceva ma impacam cu idea shi treceam mai departe......dar nu vreau sa las asha lucrurile pt ca ne intzelegeam foarte bn shi toata lumea zicea ca suntem facutzi unu pt celalalt......eu inca mai sper sa fiu cu ea pt ca nu ishi face pe altcineva......daca avea prieten pana acum nu ma mai bagam peste ea sa ne impacam dar asha inca mai e o shansa de impacare....
Grievous_gt
Postat pe 4 Iulie 2010 11:39
De la: Grievous_gt, la data 2010-06-14 14:16:02tatal ei este cam moracanos.....shi sa suparat pe ea ca a strigat ala la ea oricum era 1 noaptea shi erau shi nishte vecini pe afara shi noi eram vreo 4-5 baietzi shi 3 fete afara era gashca shi lui ii pasa foarte mult ce zice lumea.....acum nush ce sa zic.......ash incerca chestia cu buchetul dar nush daca o sa fie mai rau.....nu vreau sa fac lucrurile mai rau decat sunt.....o iubesc la nebunie shi nu vreau sa o pierd de tot....m-am gandit sa stau asha cateva luni fara ea macar 4-5.......sper ca in timpul asta sa uite de chestiile astea urate....i-am zis ca daca e sa vin sa vb cu taicaso dar ea a zis ca fac lucrurile mai rau.....asha ca nush ce sa zic.....daca are cineva idei ajutatzima va rog....
E discutabila chestia ca nu vrei sa o pierzi de tot...Cred ca are destule motive , sa nu te mai vrea de prieten!Ce cauti la ora unu , noaptea , la poarta unei fete pe care zici ca o iubesti?Poate o iubesti , dar nu o respecti!
twincle
Postat pe 4 Iulie 2010 11:48
o respect destul de mult.....am fost acolo sa nu se intample ceva mai rau nu sa pun paie pe foc.....shtiu cum pare din perspectiva ei dar nu am vrut sa il las pe ala sa faca mai urat decat a fost.....shtiu ca nu trebuia sa fiu acolo dar eu am considerat ca la momentul respectiv a trebuit sa o apar nu sa il las pe ala sa faca ce vrea.....
Grievous_gt
Postat pe 4 Iulie 2010 12:01
Halal prieteni mai ai!!!!Daca o iubesti, lasa-i pe prietenii tai cu ale lor si tu mergi si impaca fata. In locul ei nu mai vorbeam cu tine. Esti imatur si daca la 21 de ani reactionezi asa..Doamne fereste!..cand ai sa fii casatorit ce-ai sa faci? O sa-ti bati sotia ca de prietenul tau e ,,deranjat,,. Ramai fratioare cu el ...poate va simtiti mai bine. Scuze pt. ironie dar m-ai suparat. Sa stii de la mine ca prietenul e cel mai mare dusman (stie unde sa te loveasca).
kudika140105
Postat pe 4 Iulie 2010 12:23
cand iubesti nu gresesti intentionat darsti cum este cand pierzi persoana de langa tine atunci iti dai seama a gresi este omenesc dar vezi uneori astea dor si dor foarte tare o femie sufera mai mult decat un barbat si arata mai mult si nu e bine totul trebuie sa decurga de la sine nici cu mine nu a vb urat inprimul rand nui permiteam eu dar ma mintit mult si eu am aflat si nu de la el si e mai dureros cand nu afli
de la persoana care o ai langa tine e greu foarte greu sper sa te ierte sa va impacati daca va iubiti atat de mult si nu te lua dupa ce zice lumea sau prieteni ca ei nuti vor binele u si inima ta stie mai bine ce se intampla in sufletul tau din afara e usor sa vb dar din interior nu sami spui daca vati impacat astept vesti bune
kudika080106
Postat pe 4 Iulie 2010 12:37
Foarte multe greseli gramaticale....deprimant!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kudika140105
Postat pe 4 Iulie 2010 12:46
Am citit un raspuns de-al tau....pari interesanta poate vrei sa fim amici sa sa vb,acesta este id-ul meu:
cristian830309 pupici pa pa si sa fii iubita.
cristian830309
Postat pe 4 Iulie 2010 12:47
Esti f tanar,probabil de-aia reactionezi atat de pasional.Incearca sa te stapanesti putin.O sa vezi ca fata o sa reactioneze mai bine daca esti mai calm.O s-o surprinzi tratand-o cu calm.Si daca nu ,oricum iti pastrezi barbatia.Femeilor le plac,in general,barbatii siguri pe ei.Tu esti simpatic,dar parca ai vrea sa se-ntoarca la tine din mila.Recucereste-o ,ca poti.Orice se poate intampla,fete bune pentru baieti draguti ca tine exista peste tot...
Aidan
Postat pe 4 Iulie 2010 15:07
da vad ce o sa fac sa o recuceresc....nu cred ca am atatea gresheli gramaticale asha scriu eu......poate vi se pare ciudat dar daca ma intzelegetzi e destul de bn nu trebuie sa scriu perfect vb cu ea pe mess shi e totu bn momentan ma intreba ce mai fac ce mai fac ai mei chestii normale.....e greu sa o recuceresc momentan pt ca ea zice ca pleaca la tzara duminica cred shi nu shtie cat o sa stea....are obiceiul sa se duca la tzara vara sa ishi ajute bunicii.....poate pot sa fac ceva pana duminica sa vad
Grievous_gt
Postat pe 4 Iulie 2010 17:58
De la: Grievous_gt, la data 2010-07-04 17:58:19da vad ce o sa fac sa o recuceresc....nu cred ca am atatea gresheli gramaticale asha scriu eu......poate vi se pare ciudat dar daca ma intzelegetzi e destul de bn nu trebuie sa scriu perfect vb cu ea pe mess shi e totu bn momentan ma intreba ce mai fac ce mai fac ai mei chestii normale.....e greu sa o recuceresc momentan pt ca ea zice ca pleaca la tzara duminica cred shi nu shtie cat o sa stea....are obiceiul sa se duca la tzara vara sa ishi ajute bunicii.....poate pot sa fac ceva pana duminica sa vad
De vazut , o poti vedea si de la distanta!Dar cum ii vei putea vorbi?!
twincle
Postat pe 4 Iulie 2010 20:16
De la: Grievous_gt, la data 2010-06-15 21:12:36da sunt oltean....poate se mai repara din rana asta cu prietenu....chestia e ca daca ma duc la ea prea devreme pot sa o dau in bara.....daca e prea tarziu la fel......asha ca trebuie un moment perfect....dar nush cad e ala


omule, am facut si eu greseli la viata mea, am trecut si eu prin lucruri asemanatoare, ce te sfatuiesc este sa o lasi, frate.
gaseste-ti o fata care nu are atatea probleme. te intreb acum, nu ai destule probleme tu si vrei sa le rezolvi pe ale altora? pai atunci vino si da-mi o mana de ajutor mie si poate ne iese si ceva castig...
nu te baga in seama cu oamenii care au probleme, ca la un moment dat vei fi si in pierdere si nici nu vei tine pasul, unul din cazuri este cel de fata.

apropo... conform netiquette nu trebuie sa scrii neaparat corect, insa pastreaza si tu niste reguli:
1) pune "l" dupa fiecare cuvant articulat pt ca atunci cand citesti te simti ca un ac de pick-up care a sarit de pe disc, simti ca nu se opreste cuvantul acolo
2) nu mai folosi in loc de punct punctele de suspensie. efectul psihologic este ca te blocheaza din citit. dupa puncte de suspensie de regula se trece la alt aliniat. sa nu mai spun ca asta poate arata indecizie.
leo_
Postat pe 5 Iulie 2010 11:03
Cu cit o bagi mai mult in seama o sa faca si mai rau, se pare ca undeva ai gresit, dar ca sa te duci la ora 1 noaptea si sa strgi la poarta fetei nu se cuvine. Parerea mea e ca intre voi nu a fost decit un foc de paie nici decum o iubire adevarata caci prea sa stins repede dupa cite se pare acestei fete i sa interzis aceasta relatie. daca ai avea posibilitatea financiiara sa incerci cu vreo 1000 de euroi pe saptamina pelinga ia si ai iei si atunci sa vezi cum se scimba si tuatia
kudika171801
Postat pe 5 Iulie 2010 11:51
drama quen, las-o

Imi pare rau ca nu am timp sa-ti fac teoria inimilor in cele 2 minute ramase. Crede-ma pe cuvant, las-o in pace.
Fara dar...
Fara poate... las-o
devorrio
Postat pe 6 Iulie 2010 14:22
nu cred ca e drama queen poate are shi ea problemele ei nush acum ce sa zic daca chiar era ok shi trecea peste tot putea sa fie cu altcineva pana acum,vad ca are la status chestii de suferintza inca nu cred ca a trecut peste,inca vb pe mess nu o deranjaza sa vb cu mine,odata era pe inviz shi a schimbat pe online cand am intrat eu sa vb asha ca nu e vorba sa nu o intereseze persoana mea cel putzin asha cred eu,daca era nu mai vorbea cu mine shi ma lasa la ig cel putzin,acum ne intzelegem aproape ca inainte lucru care ma face sa cred ca mai e ceva in inima ei pt mine chiar daca nu imi zice ea,intre noi nu a fost un foc de paie sau asha ceva pt ca daca era se stingea pana acum shi gata mai ales dupa ce a facut prietenu meu in seara aia,ashtept parerile voastre
Grievous_gt
Postat pe 6 Iulie 2010 15:33
Pe scurt: balta are peste.; un sut in fund inseamna un pas inainte. Important este sa inveti ceva din experienta pe care ai avut-o.
ramona_claudia
Postat pe 6 Iulie 2010 16:23
De la: Grievous_gt, la data 2010-07-06 15:33:32nu cred ca e drama queen poate are shi ea problemele ei nush acum ce sa zic daca chiar era ok shi trecea peste tot putea sa fie cu altcineva pana acum,vad ca are la status chestii de suferintza inca nu cred ca a trecut peste,inca vb pe mess nu o deranjaza sa vb cu mine,odata era pe inviz shi a schimbat pe online cand am intrat eu sa vb asha ca nu e vorba sa nu o intereseze persoana mea cel putzin asha cred eu,daca era nu mai vorbea cu mine shi ma lasa la ig cel putzin,acum ne intzelegem aproape ca inainte lucru care ma face sa cred ca mai e ceva in inima ei pt mine chiar daca nu imi zice ea,intre noi nu a fost un foc de paie sau asha ceva pt ca daca era se stingea pana acum shi gata mai ales dupa ce a facut prietenu meu in seara aia,ashtept parerile voastre
Parerea mea sincera , este sa stai in banca ta si sa o lasi in pace!Sincer iti spun , daca as fi fost tatal fetei , cred ca , si daca eram mama ei !Cred ca asa cum ti-au scris si altii , ar trebui sa cauti pe altcineva, dar mai ales ,sapui frumusel mina pe carte, mai ales pe limba romana!
twincle
Postat pe 6 Iulie 2010 19:39
Las-o in pace! Probabil nu o meriti
kudika084478
Postat pe 7 Iulie 2010 07:29
De la: Grievous_gt, la data 2010-07-06 15:33:32nu cred ca e drama queen poate are shi ea problemele ei nush acum ce sa zic daca chiar era ok shi trecea peste tot putea sa fie cu altcineva pana acum,vad ca are la status chestii de suferintza inca nu cred ca a trecut peste,inca vb pe mess nu o deranjaza sa vb cu mine,odata era pe inviz shi a schimbat pe online cand am intrat eu sa vb asha ca nu e vorba sa nu o intereseze persoana mea cel putzin asha cred eu,daca era nu mai vorbea cu mine shi ma lasa la ig cel putzin,acum ne intzelegem aproape ca inainte lucru care ma face sa cred ca mai e ceva in inima ei pt mine chiar daca nu imi zice ea,intre noi nu a fost un foc de paie sau asha ceva pt ca daca era se stingea pana acum shi gata mai ales dupa ce a facut prietenu meu in seara aia,ashtept parerile voastre

parerea mea e ca te indrepti cu succes spre a fi cea mai buna prietena a ei, daca intelegi ce vreau sa spun :)
leo_
Postat pe 7 Iulie 2010 08:53
nu cred ca ma fac prietena ei cea mai buna nu vb chiar cum e cu alte fete (amici) vb cu ea ceva asha de suprafatza nu intru in viatza ei personala asha de mult,oricum ce sa fac acum nu mai avetzi sfaturi niciunu ? pana acum cand nu puteam sa vb cu ea va datzi cu parerea dar acum nik
Grievous_gt
Postat pe 7 Iulie 2010 12:03
abordeazo placut, invito la o plimbare in parc, si spunei ca vreti sa va impacati....si gata
sofia_maria
Postat pe 7 Iulie 2010 13:01
De la: Grievous_gt, la data 2010-07-07 12:03:45nu cred ca ma fac prietena ei cea mai buna nu vb chiar cum e cu alte fete (amici) vb cu ea ceva asha de suprafatza nu intru in viatza ei personala asha de mult,oricum ce sa fac acum nu mai avetzi sfaturi niciunu ? pana acum cand nu puteam sa vb cu ea va datzi cu parerea dar acum nik
Paitoata lumea t-a dat sfaturi!Tine si tu cont macar de unele!
twincle
Postat pe 7 Iulie 2010 16:12
vrei un sfat ? personal nu stiu ce sa spun, dar pot sa-ti dau o adresa de mail... ascultpovesteata@yahoo.com.. nush cine raspunde dar, clar, stie ce raspunde ! crek e profesionist. nu raspunde decat o singura data pe zi.. deah, e moka! bine si o data din moment ce nu e pe bani !.. succes!
kudika226150
Postat pe 7 Iulie 2010 22:54
Aici tot moka e si primeste mai multe raspunsuri!
Barbie30
Postat pe 7 Iulie 2010 22:56
deci....ea te-a parasit ca nu ai sunat-o cand trebuia, adica atunci cand se astepta ea....pff..scz dar asta nu mi se pare un motiv bun.Sfatul meu e sa insisti asupra ei..sa lupti pentru cauza ta.din cate ai povestit eu cred k te iubeste si e doar o toana proasta.Ai putea sa o impresionezi insistand cu vb frumoase si mici atentii, dar nu exagera ca se invata.bafta!
kudika120224
Postat pe 8 Iulie 2010 15:22
ar trebui sa vb cu ea , si cred ca ar trebui
sa o lasi sa se gandeasca bine daca vrea sa mai continue relatia cu tine sau nu ,nu trebuie sa o urmaresti sa o cauti zi de zi ,deoarece chestia asta nu o sa faca decat sa se indeparteze de tine.Trebuie sa-i demonstrezi ca te-ai schimbat si daca ea te iubeste cu adevarat sunt sigura ca o sa fiti mpreuna ,daca ea te-a uitat cred ca ar fi mai bine sa-ti cauti pe alcineva
Cristina_Ramona
Postat pe 8 Iulie 2010 17:58
De la: Cristina_Ramona, la data 2010-07-08 17:58:43ar trebui sa vb cu ea , si cred ca ar trebui
sa o lasi sa se gandeasca bine daca vrea sa mai continue relatia cu tine sau nu ,nu trebuie sa o urmaresti sa o cauti zi de zi ,deoarece chestia asta nu o sa faca decat sa se indeparteze de tine.Trebuie sa-i demonstrezi ca te-ai schimbat si daca ea te iubeste cu adevarat sunt sigura ca o sa fiti mpreuna ,daca ea te-a uitat cred ca ar fi mai bine sa-ti cauti pe alcineva
twincle
Postat pe 8 Iulie 2010 19:54
da asha e trebuie sa o las singura daca chiar mai e ceva cu noi o sa fim impreuna momentan nu cred,cel putzin pana nu mai e tatal ei cu femeia aia in casa,nu ii mai dau atentzie deloc o las in pace shi pe mess mai bn vb ea daca este ceva ms mult tuturor pt ajutorul acordat
Grievous_gt
Postat pe 9 Iulie 2010 11:45
De la: Grievous_gt, la data 2010-06-15 21:08:47vad ca ma baga azi la prietenipe hi5 ma scosese de 1 cateva zile......cred ca e un lucru bun asta....poate scoate shi ig de pe mess.....


Hai ca-si revine.Las-o incet.Sunteti doar niste copii fara minte.
balanta65
Postat pe 9 Iulie 2010 20:33
Nu ti-a trecut inca????
twincle
Postat pe 9 Iulie 2010 22:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Durere... 16 De la: everything_for_you 29 Martie 2009 22:08
sufar prea mult :( ce sfat imi dati? 860 De la: mi_kaella2000 20 Mai 2011 19:34
Sa fie ceva trecator? 130 De la: 14 Ianuarie 2014 07:27
Sa-l inteleg sau nu? 13 De la: steffy91 4 Septembrie 2010 22:13
ce va face cu adevarat sa va simtiti iubite ????????????????? 10 De la: inamina 13 Iunie 2009 18:55