Setari Cookie-uri

cum sa treci peste o iubire mare...?

Nu i-am dat nici un semn..si aseara mi.a trimis mesaj spunandu.mi ca ma iubeste dar nu are de ales si e mai bine sa ne despartim ptr ca isi doreste liniste..i-am raspuns ca am inteles si ca ii doresc sa o gaseasca..dupa care a trimis al doilea mesaj cerandu-si iertare ptr limbajul pe care l.a avut fatza de mine acum cateva zile .I.am scris ca totul se iarta dar nimic nu se uita si intradevar asa e..nu pot sa uit cum mi.a vorbit..e f.greu sa treci cu vederea.Am mai vb pe messenger,dupa ce gasisem un alt mesaj de la el..dar nu a fost un mesaj de impacare..un mesaj in care tot eu eram cea vinovata..si i.am raspuns bineinteles .Ce am inteles din discutia noastra ..ca nu putem fi impreuna chiar dac exista iubire..in concluzie uneori iubirea nu e de.ajunsa din pacate..
Melissa_88
Postat pe 19 August 2010 14:38
De la: ianna05, la data 2010-08-19 14:15:54
De la: lempika, la data 2010-08-19 13:39:10
De la: ionelaela, la data 2010-08-19 01:17:45si eu aveam impresia ca era mare iubire, sau sufletul perche pana cand am intalnit pe cineva care ii este mult superior fostului..asa ca ce siguranta iti mai ofera ca el este THE ONE? nimik, atat timp cat nu ramane langa tine si nu stie sa te aprecieze...nu e THE ONE ,simplu..in rest suferinta aceea prelungita tine doar de propria voastra persoana ..vrei sa treci peste sau nu? nu de celalalt.DELOC!


da asa e ...uneori nu ne dam seama ca baiatul de langa noi nu este ALESUL , dar ne incapatanam sa ramanem in relatie , poate din obisnuinta , care uneori te face sa crezi ca iubesti sau alte motive....si mai ales cand faci trecerea de la rau la bine , abia atunci ti se lumineaza mintea si zici " bai da cum am putut sa sufar ptr ala" , dar ei cand realizeaza ce au pierdut ...sa vezi atunci regrete


adevarul e ca e bine cand te uiti inapoi si vezi ca "ala" nu a meritat. Eu, cel putin, am avut o bafta ca toti fostii mei s-au intors. Si toti cu coada intre picioare. Nu stiu daca din cauza ca au realizat ca au pierdut sau din cauza ca nu le-a mers bine cu alta si tot mai bine era cu mine dar s-au intors...
Si sincer nu m-am razbunat...refuzul a venit de fiecare data natural. Cu unii m-am mai intalnit...sa ne aducem aminte cum uitam de noi...dar numai in conditiile in care nu eram in alta relatie si fara obligatii ulterioare.
Chiar si in perioada asta, de cand m-am despartit de S. m-a cautat fostul care si ala era o figura de om. Nu a fost mare iubire intre noi doi dar mi-a facut multe chestii aiurea. Nu ne-am despartit cu lacrimi...suferinta prea multa sau regrete...dar tot au existat ceva resentimente. Si ne-am vazut intr-o zi la un suc..toate bune si frumoase si de atunci ma suna si ma cauta. I-am zis acum vreo 2 zile ca nu putem fi decat prieteni SI INSISTA. I-am spus si ca nu mi se pare corect fata de el. ..dar INSISTA.

Pana la urma eu nu stiu daca ei cand se intorc se intorc pt ca realizeaza ca au pierdut sau din alte motive...


pai alt motiv....eu zic ca realizeaza de aia se intorc...m rog acum depinde unii sunt atat de ........incat nici nu realizeaza ce au pierdut
bella28
Postat pe 19 August 2010 14:45
De la: ianna05, la data 2010-08-19 14:15:54
De la: lempika, la data 2010-08-19 13:39:10
De la: ionelaela, la data 2010-08-19 01:17:45si eu aveam impresia ca era mare iubire, sau sufletul perche pana cand am intalnit pe cineva care ii este mult superior fostului..asa ca ce siguranta iti mai ofera ca el este THE ONE? nimik, atat timp cat nu ramane langa tine si nu stie sa te aprecieze...nu e THE ONE ,simplu..in rest suferinta aceea prelungita tine doar de propria voastra persoana ..vrei sa treci peste sau nu? nu de celalalt.DELOC!


da asa e ...uneori nu ne dam seama ca baiatul de langa noi nu este ALESUL , dar ne incapatanam sa ramanem in relatie , poate din obisnuinta , care uneori te face sa crezi ca iubesti sau alte motive....si mai ales cand faci trecerea de la rau la bine , abia atunci ti se lumineaza mintea si zici " bai da cum am putut sa sufar ptr ala" , dar ei cand realizeaza ce au pierdut ...sa vezi atunci regrete


adevarul e ca e bine cand te uiti inapoi si vezi ca "ala" nu a meritat. Eu, cel putin, am avut o bafta ca toti fostii mei s-au intors. Si toti cu coada intre picioare. Nu stiu daca din cauza ca au realizat ca au pierdut sau din cauza ca nu le-a mers bine cu alta si tot mai bine era cu mine dar s-au intors...
Si sincer nu m-am razbunat...refuzul a venit de fiecare data natural. Cu unii m-am mai intalnit...sa ne aducem aminte cum uitam de noi...dar numai in conditiile in care nu eram in alta relatie si fara obligatii ulterioare.
Chiar si in perioada asta, de cand m-am despartit de S. m-a cautat fostul care si ala era o figura de om. Nu a fost mare iubire intre noi doi dar mi-a facut multe chestii aiurea. Nu ne-am despartit cu lacrimi...suferinta prea multa sau regrete...dar tot au existat ceva resentimente. Si ne-am vazut intr-o zi la un suc..toate bune si frumoase si de atunci ma suna si ma cauta. I-am zis acum vreo 2 zile ca nu putem fi decat prieteni SI INSISTA. I-am spus si ca nu mi se pare corect fata de el. ..dar INSISTA.

Pana la urma eu nu stiu daca ei cand se intorc se intorc pt ca realizeaza ca au pierdut sau din alte motive...




sau plictiseala si lipsa de ocuatie,,orice ar fi odata ce este un nimeni nimic nu ma mai face sa ma intreb "oare de ce s-a intors" eu acum "ma distrez " respingandu-l pe fostul..deh
ionelaela
Postat pe 24 August 2010 23:39
Pana la urma am realizat ca nu stiu cum se trece peste o mare iubire. Probabil timpul le rezolva pe toate dar e f greu. Sentimentul de gol de dimineata nu a disparut. Ma enerveaza si nu il pot controla. Dupa aceea imi revin...pana la sf zilei e bine.
Acum am aflat ca el deja s-a mutat cu aia si s-a afisat cu ea peste tot. Fac chimb de masini si "ture de bulevard " prin oras. Ma bucur ca nu locuiesc in aceeasi localitate cu ei pt ca altfel as fi fost la nebuni pana acum.
Ma simt tradata, scarbita si mica mica de tot.
Tipa e mai mare decat mine si decat el . Are 31 de ani si e uratzica. Dar are bani. Probabil asta e interesul in relatie.
De fapt nu mai stiu nimic. Stiu doar ca nu mai vreau sa aud nimic de ei. Am anuntat deja pe toti carora mi-am permis sa le cer asta. celorlalti nu le mai raspund la telefon.
Imi vine sa fug undeva dar nu am unde. El nu a mai dat nici un semn. Nici eu. Ce rost ar avea? Ce sa ii spun? ca mi-a rupt sufletul in doua si nu voi mai fi prea curand bine? Ca nu inteleg cum a putut face asa ceva?
NUUU...el nu se gandeste. Lui nu ii mai pasa. El, cred, e fericit. In timp ce eu ma trezesc dimineata cu el in gand dupa ce l-am visat o noapte intreaga si imi vine sa ...ufff...sa distrug un sac de box el isi bea cafeaua cu aia.
Deci nu stiu cum sa fac sa fie mai bine. Sunt suparata pe mine ca nu sunt mai puternica. Credeam ca sunt.
Pe de o parte ma tot gandesc ca putea fi si mai rau. Sunt oameni care se despart dupa mai mult timp si au averi si copii de impartit. dapai aia ce mai fac?
Eu simt durerea inca vie dupa 3 saptamani de cand s-a rupt. Probabil ca l-am iubit mult....
ploidevise
Postat pe 25 August 2010 09:54
Da multa lume spune: sa treci peste situatie, sa-l uiti ca nu te merita... etc,etc lucruri pe care le stii defapt. In acest moment trec si eu prin situatie aproape la fel ca a ta, nu e usor cand iubesti pe cineva cu toata fiinta sa uit si sa treci peste.Eu aproape 2 ani am fost cu el, urma sa las totul in urma la mine in oras si sa ma mut cu el, la mine e putin mai complicata situatia decat la tine, dar suferinta e imensa.Sper sa trecem peste cu bine
Daiana007
Postat pe 25 August 2010 20:21
De la: Daiana007, la data 2010-08-25 20:21:59Da multa lume spune: sa treci peste situatie, sa-l uiti ca nu te merita... etc,etc lucruri pe care le stii defapt. In acest moment trec si eu prin situatie aproape la fel ca a ta, nu e usor cand iubesti pe cineva cu toata fiinta sa uit si sa treci peste.Eu aproape 2 ani am fost cu el, urma sa las totul in urma la mine in oras si sa ma mut cu el, la mine e putin mai complicata situatia decat la tine, dar suferinta e imensa.Sper sa trecem peste cu bine


Crede-ma ca si l mine e destul de complicat. deja suna a telenovela si ma enerveaza. Niciodata nu mi-au placut chestiile astea. Oricum cel mai mult ma enerveaza ca fac si eu parte din ”telenovela ” asta.
Si eu as fi lasat tot sa ma mut in acelasi oras cu el dar la fel..era mai complicat.
si ai dreptate...e greu si nu e cum zice lumea. Ca poti sa treci peste si sa consideri ca nu a fost niciodata...NU e posibil. Pt ca il iubesti si...eu cel putin as face orice sa nu il mai iubesc.
ploidevise
Postat pe 25 August 2010 20:39
Draga AndM , daca ai observat deja gandesti altfel.La inceputul topicului voiam sa-ti propun sa poti , sa te vezi langa acest barbat peste 20 ani ,cu doi copii si neavand unde te duce sa locuiesti , daca v-ati desparti (tu stand intr-o casa dea rudelor sale).EL se comporta cum s-a comportat prietanul tau cu tine ,adica rece, distant, fara chef de vorba,inselandu-te cu alta -tu iertandu-l ,iar lui nepasandu-i (in viata lui tu fiind inexistenta) .Tu facand toata treba in casa ,crescand si educand copiii(el neparticipand nici macar cu sfaturi cand il rogi tu sa vorbeasca cu cel copilul cel mare, care are ceva probleme cu scoala) .Si pe deasupra cu aceste defacte tu chiar iubindu-l (poate ma crezi nebuna ).Cum te-ai vedea????????????Realizezi cat de mare ar fi suferinta ? Aceasta suferinta o indur eu in aceste momente.Gandeste-te ca poate a fost mai bine acum ,decat mai tarziu.Iti doresc multa putere sa treci peste toate si nu uita ca exista un Dumnezeu pentru toti!!!!!!!!!!
ALEXA70
Postat pe 26 August 2010 19:19
De la: ianna05, la data 2010-08-25 09:54:57Pana la urma am realizat ca nu stiu cum se trece peste o mare iubire. Probabil timpul le rezolva pe toate dar e f greu. Sentimentul de gol de dimineata nu a disparut. Ma enerveaza si nu il pot controla. Dupa aceea imi revin...pana la sf zilei e bine.
Acum am aflat ca el deja s-a mutat cu aia si s-a afisat cu ea peste tot. Fac chimb de masini si "ture de bulevard " prin oras. Ma bucur ca nu locuiesc in aceeasi localitate cu ei pt ca altfel as fi fost la nebuni pana acum.
Ma simt tradata, scarbita si mica mica de tot.
Tipa e mai mare decat mine si decat el . Are 31 de ani si e uratzica. Dar are bani. Probabil asta e interesul in relatie.
De fapt nu mai stiu nimic. Stiu doar ca nu mai vreau sa aud nimic de ei. Am anuntat deja pe toti carora mi-am permis sa le cer asta. celorlalti nu le mai raspund la telefon.
Imi vine sa fug undeva dar nu am unde. El nu a mai dat nici un semn. Nici eu. Ce rost ar avea? Ce sa ii spun? ca mi-a rupt sufletul in doua si nu voi mai fi prea curand bine? Ca nu inteleg cum a putut face asa ceva?
NUUU...el nu se gandeste. Lui nu ii mai pasa. El, cred, e fericit. In timp ce eu ma trezesc dimineata cu el in gand dupa ce l-am visat o noapte intreaga si imi vine sa ...ufff...sa distrug un sac de box el isi bea cafeaua cu aia.
Deci nu stiu cum sa fac sa fie mai bine. Sunt suparata pe mine ca nu sunt mai puternica. Credeam ca sunt.
Pe de o parte ma tot gandesc ca putea fi si mai rau. Sunt oameni care se despart dupa mai mult timp si au averi si copii de impartit. dapai aia ce mai fac?
Eu simt durerea inca vie dupa 3 saptamani de cand s-a rupt. Probabil ca l-am iubit mult....


Ehe....si ce o sa mai simti durerea si dupa alte trei saptamani....mda...stai linistita ca pe el in doare in fund....se plimba,rade,bea cafeaua cum spui tu in fiecare dimineata cu alta....
dar,sa stii ,se poate si mai rau....de exemplu,fosta mea e cu un "prieten" bun de al meu...si la fel...isi beau cafeaua in fiecare dimineata.....si toate cele...cu prietenul respectiv eu ma conversam si i spuneam cat de mult o iubesc si ca nu stiu ce sa fac si cum sa ma intorc la ea...deci....se poate si mai rau....macar pe actuala "raposatului" tau poate nu o cunosti...la mine mi era prieten bun...
nu e o idee sa dispari...eu am plecat la 2500km de ei si tot o visez noaptea....deci...asa cum spun ceilalti de pe acest forum...numai Dumnezeu si timpul le vindeca....o sa se vindece probabil si golul de dimineata si suspinatul din timpul zilei si acele clipe de dezamagire de seara,cand te bagi sa dormi...probabil totul o sa se vindece....
oricum,postatul pe acest forum e un lucru minunat....am gasit aici atatia oameni de nota un mil care desi nu ma cunosteau mi au adresat mai multe cuvinte frumoase si incurajari decat prietenii mei de ani de zile...
Poate la tine ea are bani si l atrag....la mine prietenul meu e sanatos...deci...ei nu s tampiti...se orienteaza cum le e mai bine si calca pe suflete ca sa si vada visele reazlizate....
deci...da l in ma sa....stiu...usor de zis....greu al naibii de facut..dar...poate cu timpul vom reusii!!!!
OVI2010
Postat pe 27 August 2010 11:41
De la: ianna05, la data 2010-08-25 09:54:57Pana la urma am realizat ca nu stiu cum se trece peste o mare iubire. Probabil timpul le rezolva pe toate dar e f greu. Sentimentul de gol de dimineata nu a disparut. Ma enerveaza si nu il pot controla. Dupa aceea imi revin...pana la sf zilei e bine.
Acum am aflat ca el deja s-a mutat cu aia si s-a afisat cu ea peste tot. Fac chimb de masini si "ture de bulevard " prin oras. Ma bucur ca nu locuiesc in aceeasi localitate cu ei pt ca altfel as fi fost la nebuni pana acum.
Ma simt tradata, scarbita si mica mica de tot.
Tipa e mai mare decat mine si decat el . Are 31 de ani si e uratzica. Dar are bani. Probabil asta e interesul in relatie.
De fapt nu mai stiu nimic. Stiu doar ca nu mai vreau sa aud nimic de ei. Am anuntat deja pe toti carora mi-am permis sa le cer asta. celorlalti nu le mai raspund la telefon.
Imi vine sa fug undeva dar nu am unde. El nu a mai dat nici un semn. Nici eu. Ce rost ar avea? Ce sa ii spun? ca mi-a rupt sufletul in doua si nu voi mai fi prea curand bine? Ca nu inteleg cum a putut face asa ceva?
NUUU...el nu se gandeste. Lui nu ii mai pasa. El, cred, e fericit. In timp ce eu ma trezesc dimineata cu el in gand dupa ce l-am visat o noapte intreaga si imi vine sa ...ufff...sa distrug un sac de box el isi bea cafeaua cu aia.
Deci nu stiu cum sa fac sa fie mai bine. Sunt suparata pe mine ca nu sunt mai puternica. Credeam ca sunt.
Pe de o parte ma tot gandesc ca putea fi si mai rau. Sunt oameni care se despart dupa mai mult timp si au averi si copii de impartit. dapai aia ce mai fac?
Eu simt durerea inca vie dupa 3 saptamani de cand s-a rupt. Probabil ca l-am iubit mult....


oh my god!
pfuuu esti in dezacord cu tine :) .. in primul rand marile iubiri nu trebuiesc uitate.. ele fac parte din noi din sufletul nostru.. nu poti nega o parte din tine.. acea mare iubire a avut rolul sa te implineasca.. sa te duca pe tine ca fiinta spre un alt prag .. te-a ajutat sa evoluezi .. prin trairi, sentimente .. nu trebuie sa permiti resentimentelor si urii sa puna stapanire pe tine..marea ta iubire nu a fost asa cu ura si resentimente .. trebuie sa pui acolo ce a fost bun .. si trebuie sa te gandesti nu ca el e materialist .. sa-i gasesti o culpa ..nu e nimeni vinovat .. marea ta iubire atat trebuia sa dureze. stop. urmeaza alta in care trebuie sa dai si mai mult .
daca intr-adevar l-ai iubit atat de mult .. trebuie sa-i intelegi si alegerile.. ca aia are 31 de ani si e uratica .. esti superficiala .. eu as vedea asa lucrurile .. e o alta femeie .. cu siguranta are calitati si recunosc, mai greu , ca poate avea unele calitati pe care eu nu le am ... ca el, marea mea iubire nu ar putea sa aleaga decat ceva mai bun si imi doresc din tot sufletul ca el sa fie fericit cu alegerea lui .. eu cu siguranta voi avea grija sa fiu fericita cu ale mele:)
"Femeile imature se indragostesc si vaneaza obiectul afectiunii lor pana in panzele albe, ignorand toate semnalele pe care le primesc si toate realitatile care nu se potrivesc cu iluziile lor dragi. Femeile mature stiu ca, uneori, cel pe care il iubesti nu te poate iubi pe tine si isi vad de viata lor mai departe, fara amaraciune si furie."
dulcineeaXXX
Postat pe 27 August 2010 12:01
Nu...ai inteles gresit dulcineeaxxx.
Nu il urasc si nu o sa il urasc vreodata. Mi se pare pierdere de timp si energie sa ajungi sa urasti pe cineva. Adica , sincer , pe de o parte stiu ca nu merita nici macar sa il urasc. Si in momentul in care sentimentele mele de iubire fata de el se vor estompa in nici un caz nu vor fi inlocuite cu ura.
De uitat e logic ca nu o sa il uit. Chiar daca as vrea.
Iar de inteles...ca el a ales ceva mai bun si bla bla bla..ok..am inteles. Si-a gasit fericirea. M-a lasat cu ochii in soare. A uitat de la o saptamana la alta toate declaratiile de dragoste fierbinti si promisiunile si planurile pe care si le-a facut cu mine. Hai ca o intelegem. L-a lovit iubirea si s-a lasat prada ei. Sa zicem ca se poate. Aia e perfecta in ochii lui, e frumoasa, e un inger, e vizibil mai buna DAR
NU INTELEG
cum a putut sa aiba comportamentul pe care l-a avut dupa despartire stiind ca eu, chiar daca nu stau in aceeasi localitate cu el pot afla tot. Nu te supara, dar macar din bun simt nu te muti cu aia...si te LAUZI CU ASTA . Nu te afisezi cu masina ei prin oras. Nu te bati pt ea si strigi in gura mare...ca ai lasat-o pe proasta aia si acum esti erou si te bati pt una noua.
deci sa intelegi ca nu il vanez...nu vreau sa stiu de el macar, ca tu mentionai ca il vanez. dar trec greu peste tradarea asta continua...si ma raneste continuu bataia asta a lui de joc (sa fim sinceri asta e!) si ma uimeste detasarea si indiferenta cu care face ceea ce face.
Si dupa toate asta nu il urasc si nu am intentia sa o fac vreodata ci sunt suparata pe mine ca inca nu imi pot stinge focul din suflet.

ploidevise
Postat pe 27 August 2010 13:19
De la: ianna05, la data 2010-08-27 13:19:41Nu...ai inteles gresit dulcineeaxxx.
Nu il urasc si nu o sa il urasc vreodata. Mi se pare pierdere de timp si energie sa ajungi sa urasti pe cineva. Adica , sincer , pe de o parte stiu ca nu merita nici macar sa il urasc. Si in momentul in care sentimentele mele de iubire fata de el se vor estompa in nici un caz nu vor fi inlocuite cu ura.
De uitat e logic ca nu o sa il uit. Chiar daca as vrea.
Iar de inteles...ca el a ales ceva mai bun si bla bla bla..ok..am inteles. Si-a gasit fericirea. M-a lasat cu ochii in soare. A uitat de la o saptamana la alta toate declaratiile de dragoste fierbinti si promisiunile si planurile pe care si le-a facut cu mine. Hai ca o intelegem. L-a lovit iubirea si s-a lasat prada ei. Sa zicem ca se poate. Aia e perfecta in ochii lui, e frumoasa, e un inger, e vizibil mai buna DAR
NU INTELEG
cum a putut sa aiba comportamentul pe care l-a avut dupa despartire stiind ca eu, chiar daca nu stau in aceeasi localitate cu el pot afla tot. Nu te supara, dar macar din bun simt nu te muti cu aia...si te LAUZI CU ASTA . Nu te afisezi cu masina ei prin oras. Nu te bati pt ea si strigi in gura mare...ca ai lasat-o pe proasta aia si acum esti erou si te bati pt una noua.
deci sa intelegi ca nu il vanez...nu vreau sa stiu de el macar, ca tu mentionai ca il vanez. dar trec greu peste tradarea asta continua...si ma raneste continuu bataia asta a lui de joc (sa fim sinceri asta e!) si ma uimeste detasarea si indiferenta cu care face ceea ce face.
Si dupa toate asta nu il urasc si nu am intentia sa o fac vreodata ci sunt suparata pe mine ca inca nu imi pot stinge focul din suflet.



hehe..o sa mai dureze pana iti trece, din pacate. dar stii care e partea buna? ca atunci cand iti trece, iti trece de tot! cel putin asa s-a intamplat la mine..am suferit ca un caine..si intr-o buna dimineata m-am trezit si am realizat ca viata mea e mai frumoasa fara el..ca era doar dependenta de relatia respectiva, de ideea de a fi intr-o relatie, de obiceiurile dobandite si de rutina zilnica. Nu de el..si stii ce e mai bine de atat? vorbin aproape zilnic,si nu ma misca nimic in ceea ce il priveste..eu ii zic ca s-a terminat totul intre noi, el zice ca nu, ca doar am luat o pauza.. ca el pleaca la doamna in Italia, se face bine, se intoarce si eu il astept..! E amuzant, stiu..cat tupeu au unii..dar e asa de bine sa nu iti pese..! sunt convinsa ca va veni si pentru tine acea dimineata, in care te vei trezi si vei respira liber, spunand: m-am vindecat!
TheMasquerade
Postat pe 27 August 2010 14:01
De la: TheMasquerade, la data 2010-08-27 14:01:58
De la: ianna05, la data 2010-08-27 13:19:41Nu...ai inteles gresit dulcineeaxxx.
Nu il urasc si nu o sa il urasc vreodata. Mi se pare pierdere de timp si energie sa ajungi sa urasti pe cineva. Adica , sincer , pe de o parte stiu ca nu merita nici macar sa il urasc. Si in momentul in care sentimentele mele de iubire fata de el se vor estompa in nici un caz nu vor fi inlocuite cu ura.
De uitat e logic ca nu o sa il uit. Chiar daca as vrea.
Iar de inteles...ca el a ales ceva mai bun si bla bla bla..ok..am inteles. Si-a gasit fericirea. M-a lasat cu ochii in soare. A uitat de la o saptamana la alta toate declaratiile de dragoste fierbinti si promisiunile si planurile pe care si le-a facut cu mine. Hai ca o intelegem. L-a lovit iubirea si s-a lasat prada ei. Sa zicem ca se poate. Aia e perfecta in ochii lui, e frumoasa, e un inger, e vizibil mai buna DAR
NU INTELEG
cum a putut sa aiba comportamentul pe care l-a avut dupa despartire stiind ca eu, chiar daca nu stau in aceeasi localitate cu el pot afla tot. Nu te supara, dar macar din bun simt nu te muti cu aia...si te LAUZI CU ASTA . Nu te afisezi cu masina ei prin oras. Nu te bati pt ea si strigi in gura mare...ca ai lasat-o pe proasta aia si acum esti erou si te bati pt una noua.
deci sa intelegi ca nu il vanez...nu vreau sa stiu de el macar, ca tu mentionai ca il vanez. dar trec greu peste tradarea asta continua...si ma raneste continuu bataia asta a lui de joc (sa fim sinceri asta e!) si ma uimeste detasarea si indiferenta cu care face ceea ce face.
Si dupa toate asta nu il urasc si nu am intentia sa o fac vreodata ci sunt suparata pe mine ca inca nu imi pot stinge focul din suflet.



hehe..o sa mai dureze pana iti trece, din pacate. dar stii care e partea buna? ca atunci cand iti trece, iti trece de tot! cel putin asa s-a intamplat la mine..am suferit ca un caine..si intr-o buna dimineata m-am trezit si am realizat ca viata mea e mai frumoasa fara el..ca era doar dependenta de relatia respectiva, de ideea de a fi intr-o relatie, de obiceiurile dobandite si de rutina zilnica. Nu de el..si stii ce e mai bine de atat? vorbin aproape zilnic,si nu ma misca nimic in ceea ce il priveste..eu ii zic ca s-a terminat totul intre noi, el zice ca nu, ca doar am luat o pauza.. ca el pleaca la doamna in Italia, se face bine, se intoarce si eu il astept..! E amuzant, stiu..cat tupeu au unii..dar e asa de bine sa nu iti pese..! sunt convinsa ca va veni si pentru tine acea dimineata, in care te vei trezi si vei respira liber, spunand: m-am vindecat!


banuiesc ca o sa mai dureze si stiu ca pe de o parte depinde de mine sa merg mai departe dar pe de alta parte e ceva acolo, care nu tine de ratiune, ceva ce nu pot controla, care ma tine in loc
stiu ca intr-un punct voi trece peste. daca la inceput, dupa ce ne-am despartit voiam sa stiu de el, de oriunde orice, acum nici nu vreau sa ii aud numele.
exemplu concret (sa nu razi de mn) dupa ce mi-a spus ca s-a terminat am avut o perioada ca il verificam pe ydetector de 7000 de ori pe zi. De vreo cateva zile... mi-e lene, scarba...si nu vad nici un motiv pt care sa ma obosesc. Si ce daca e online?? Cu ce ma ajuta? Daca ar fi sa intru si eu mi-ar spune ceva? ce ar putea sa imi spuna?
totusi pe mine m-ar consola mult sa stiu ca intr-un punct voi putea sa zambesc eu si lui sa ii para rau. Stiu ca suna a razbunare. Dar nu e asa....Nu i-as face rau intentionat dar as vrea sa stiu ca ii pare rau. Pt ca nu e corect ca eu sa sufar atat si el sa faca ceea ce face. Pt ca l-am iubit mult si lui nu i-a pasat cand s plecat.
ploidevise
Postat pe 27 August 2010 18:01
Da doare al naibii de tare si eu am trecut prin asta. Si mie mi se spunea ca va trece si nu credeam, simteam ca viata mea fara el nu are nici un sens, dar timpul a trecut si am inceput sa ma vindec.
Acum ma vrea inapoi, dar e prea tarziu, nu mai este lo pentru el in viata mea.
alexia30
Postat pe 28 August 2010 09:20
Am o relatie frumoasa de 1 an si jumatate. Cateodata cand observ k ceva scartaie, ii spun. Dar stau si ma gandesc ce m-as face fara el? Noi nu suntem obisnuiti cu certuri despartiri si etc. Eu sunt o fire foarte calma, si pasuitoare. Am avut o tentativa de despartire la un moment dat, venita din partea lui. Cu o zi inainte sa facem 1 an. Cand mi-a spus atunci, am simtit k cerul cade peste mine, dar i-am spus : "este decizia ta, si pentru ca te iubesc si consider k am pus tot ceea ce am avut mai bun in relatia asta, te las in pace. Daca u consideri ca asha esti fericit... voi fi si eu". Dar nu a rezistat. A zis singur : "Daca relatia asta a rezistat 1 an fara certuri si discutii asa va fii si in continuare, si dragostea nu moare niciodata". Pentru mine pot sa zic k este si un atuu faptul ca toti prietenii lui sunt deacord cu mine, si toti spun k sunt cea mai ok fata ptr el dintre cate a avut :)). Dar stau si ma gandesc daca voi avea vreodata puterea ( dk ar fi nevoie) sa fac ceea ce a facut fata kre a deschis acest topic...
anaiubb
Postat pe 30 August 2010 03:26
De la: alexia30, la data 2010-08-28 09:20:13Da doare al naibii de tare si eu am trecut prin asta. Si mie mi se spunea ca va trece si nu credeam, simteam ca viata mea fara el nu are nici un sens, dar timpul a trecut si am inceput sa ma vindec.
Acum ma vrea inapoi, dar e prea tarziu, nu mai este lo pentru el in viata mea.


de obicei asa se intampla...suferi si suferi si suferi...apoi apare altcineva care iti alina durerea si ajungi sa te reindragostesti sau ajungi sa il uiti iar el se intoarce ca unfluturas confuz, atunci fiind prea tarziu.
Probabil asta e dovada clara ca de fapt nu era el, fostu, marea ta iubire . poate ca suna idealist dar eu consider ca o iubire adevarata menita sa fie ...trece peste orice bariera...
...asa...ca in filmul acela "The Notebook"
ploidevise
Postat pe 30 August 2010 08:19
De la: anaiubb, la data 2010-08-30 03:26:16Am o relatie frumoasa de 1 an si jumatate. Cateodata cand observ k ceva scartaie, ii spun. Dar stau si ma gandesc ce m-as face fara el? Noi nu suntem obisnuiti cu certuri despartiri si etc. Eu sunt o fire foarte calma, si pasuitoare. Am avut o tentativa de despartire la un moment dat, venita din partea lui. Cu o zi inainte sa facem 1 an. Cand mi-a spus atunci, am simtit k cerul cade peste mine, dar i-am spus : "este decizia ta, si pentru ca te iubesc si consider k am pus tot ceea ce am avut mai bun in relatia asta, te las in pace. Daca u consideri ca asha esti fericit... voi fi si eu". Dar nu a rezistat. A zis singur : "Daca relatia asta a rezistat 1 an fara certuri si discutii asa va fii si in continuare, si dragostea nu moare niciodata". Pentru mine pot sa zic k este si un atuu faptul ca toti prietenii lui sunt deacord cu mine, si toti spun k sunt cea mai ok fata ptr el dintre cate a avut :)). Dar stau si ma gandesc daca voi avea vreodata puterea ( dk ar fi nevoie) sa fac ceea ce a facut fata kre a deschis acest topic...

puterea o gasim in noi, sunt atatia oameni care se desparta la fiecare ora si pe multi poate chiar ii leaga sentimente puternice...sau macar unul din ei simte iubire adeavarata pt celalt
yumy
Postat pe 30 August 2010 09:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sansa ta! 1 De la: kudika_12958 4 August 2012 15:16
S-a despartit de mine, au trecut 2 luni insa as vrea sa ne mai acordam o sansa P.S. Are cineva ghidul lui Alex David- Cum sa-ti recastigi iubita ? 9 De la: Matei_910 5 Iulie 2015 22:46
Vreau sa ne impacam... 119 De la: pretty_her 9 Iulie 2013 09:37
meritam o sansa... 7 De la: adelutza236 27 Octombrie 2009 02:12
buna ziua 11 De la: gina37 25 Noiembrie 2009 09:13