Setari Cookie-uri

cam cati parteneri sexuali ar trebui sa aibe o femeie?

e bine , cum e bine fiecaruia.........
asmed
Postat pe 14 Ianuarie 2009 23:00
Fetelor la mai mare! Cu cat mai multi cui atat mai bine.....poate ne vine randul mai reoede!
mihaed
Postat pe 23 Ianuarie 2009 01:02
live-dreams uite..mihaed idi asteapta randu
jaqueline29
Postat pe 23 Ianuarie 2009 22:11
isi*
jaqueline29
Postat pe 23 Ianuarie 2009 22:12
Doamne, citesc si ma ingrozesc. Oare ce legatura directa este intre mai multi parteneri sexuali (in conditiile in care folosesti intotdeauna prezervativul) si cancerul de col uterin? Oare din punctul unora de vedere este mai bine sa te complaci intr-o relatie care nu-ti aduce nici o implinire, sau mai bine incerci sa gasesti acel ceva care sa te faca sa tresari?nu vreau sa critic pe nimeni dar daca in 15 - 20 de ani de viata sexuala ai sa zicem o medie de 15 parteneri (fie si sa fi facut cel putin 1 data sex cu vreunul dintre ei) esti deja trecuta in categoria tarfelor?
Din punctul meu de vedere tarfa este cea care traieste cu sotul tau si are grija sa te anunte si pe tine, sotia, macar 1 data pe saptamana si sa-ti mai si spuna pentru ce te inseala sotul tau cu ea si sa-l mai si trimita acasa cu ceva semne pe camasa sau pe el. cea care isi vinde corpul este de cele mai multe ori o nefericita.Ti-ai pus cumva intreabarea stimata domnisoara cu educatie de pension, de ce barbatii isi inseala de cele mai multe ori nevasta? nu doar pentru simplu fapt ca este alta, ci ca poate acea femeie ii ofera sotului ceva ce sotia avand atatea principii i se pare degradant sa-si satisfaca sotul.Sunt destul de multe femei care s-au maritat avand 1 singur partener sexual si habar nu au daca se potrivesc sexual (neavand cu ce sa faca comparatie...) si raman cu intrebarea pe care de multe ori nu au curajul sa o rosteasca "oare cum este sa ai un orgasm?"Mai bine ar face aceste domnisoare cu educatie de pension sa afle cam ce isi doreste barbatul de langa ele, sa fie in stare sa discute cu cel de langa ele si altceva decat barfe de birou, sa fie in stare sa ofere si sa primeasca raspunsuri la anumite intrebari legate de viata lor de cuplu, sa simta ca le tremura stomacul numai cand vad pe display-ul telefonului ca suna cel pe care ele l-au ales.Iar daca pana acum nu ati gasit asa ceva sau ati gasit dar nu simtiti nici macar ceva care sa aduca a orgasm, mai cautati, nu ramaneti alaturi de un barbat doar ca asa era pe vremea bunicii si sa nu fiti criticate si trecute in alta categorie, viata este prea scurta si merita traita.
kukla
Postat pe 24 Ianuarie 2009 17:05
M-am gandit sa va scriu si eu cate ceva. sunt trista deoarece dupa ce am citit mesajele voastre de aici am constatat ca sunt f multi ce au rol de "judecator"...nu neaparat ca ar fi ceva rau in asta...fiecare om poate fi ce vrea si cine vrea...pacat doar ca din ce in ce mai multi au mintile "mici" si judeca oamenii.
Fetelor, ma intrebam cum va puteti numi "tarfe", "galeata" samd? pt mine exista doar femei si barbati...si daca ar trebui sa numesc astfel oamenii....am fi tarfi si tarfe in egala masura....dar e bine ca am optiuni si ca nu "trebuie" nimic, in cazul meu cel putin.
Pe vremuri, biserica si alte institutii au facut tot felul de reguli, au lansat diverse ipoteze printre care si cele legate de sex (sexul e rau, cine face sex ajunge in iad etc), pentru a-i subjuga pe oameni, pentru a-i tampi, pentru a-i priva de libertate, ingradi, limita gandirea sau cum vreti voi sa spuneti. Aceste conceptii s-au tot transmis din genereatie in generatie, updatate mai mult sau mai putin si am ajuns sa traim dupa cum au spus altii ca e bine, am adoptat atitudini impuse si gandim din ce in ce mai putin. Pe vremuri asta era si ideea , sa gandesti cat mai putin, sa nu faci rascoale si sa te supui oricarui tratament fara alte discutii. :)))
Nu este vina nimanui ca este educat intr-un fel anume, copilul se naste tabula rasa si nu stie daca educatia primita este buna sau rea...Ideea e ca ar fi bine sa fim cine vrem sa fim, sa ne ghidam dupa propriile idei, sa luam de la altii doar ce este bine pentru noi, sa facem dragoste cu cati parteneri dorim sau cu unul etc.
Daca dsoara live-dreams este fericita si implinita cu un singur partener, asta nu inseamna ca si alte persoane vor fi fericite. Ce e bun pentru noi nu e bun si pentru altii, ce e adevar pentru noi nu e adevar pentru altii si tot asha. Suntem diferiti, simtim diferit, iubim diferit, percepem diferit. Concluzia e ca fiecare om ar trebui sa faca ce considera si sa nu-i mai judece pe altii prin prisma lui.

Ps: va recomand "cartea despre sex" scrisa de OSHO

“Mintea noastra nu va putea transcende sexul decat daca va intelege corect trei lucruri: ce este el, in ce consta radacina atractiei sale si motivul pentru care a fost pervertit. Eforturile de a te ridica deasupra sexului pe orice alta cale au dus la obtinerea unor rezultate gresite, caci au creat un conflict cu acesta. Oamenii au devenit dusmanii sexului, nu prietenii sai. Ei l-au reprimat, dar nu l-au inteles.”
lucianascutaru
Postat pe 27 Ianuarie 2009 11:20
O femeie ar trebui sa aiba atatia parteneri, cate iubiri.
Eu sunt de moda veche. Pentru mine nu exista sex fara iubire.
In lipsa sentimentelor, imi asum toate riscurile abstinentei Nu as putea sa mangai, sa alint, sa respir parfumul pielii barbatului de langa mine, in timp ce fac SEX. Eu prefer sa fac dragoste.
Florina34
Postat pe 27 Ianuarie 2009 15:21
Rasfoiam asa pe forum, interesant subiect, si sincer mi-a placut la nebunie parerea ta , super , si cand te gandesti ca 90 la suta din femei si barbati au o gandire de lemn .....
ioana2280
Postat pe 29 Ianuarie 2009 08:44
Faza cu numaru de parteni depinde si de cat esti de atractiva...ca daca l-ai agatat pe unu mort de beat...si tu esti urata ca noaptea...poate se intampla ceva (daca nu adoarme :)))) asa ca nu fiti geloase pe fetele dragute care pot sa aiba cati barbati vor :P
petricpatricia
Postat pe 7 Martie 2009 20:42
Mai mult de 5. Atunci esti trimisa sa iti faci testul pt papilloma virus.
Daca folosesti prezervativ... nu e o mare problema. Poti avea cati parteneri hotarasti tu.
solutia
Postat pe 9 Martie 2009 12:23
Nu vad relevanta numarului de parteneri, alta decat cea medicala. Chestia cu largitul nu este decat un mit, unul rautacios desigur. In ziua de azi inca mai exista o oarecare rejectie a societatii fata de femeile care au aceeasi morala sexuala ca si barbatii. Sa speram ca in timp lucrurile vor avansa in sensul lor firesc, spre a nu se mai face astfel de discriminari. De asta exista atati excroci sentimentali pe la noi, pentru ca femeile au fost educate sa nu faca sex decat cu un barbat care le iubeste, deci barbatii stiu ca daca vor sex, tre sa dea de inteles ca sunt indragostiti pana peste cap, chiar daca nu-i asa.

Ma frapeaza numarul de judecatori (sau mai bine zis, judecatoare). Astfel se vede cata nefericire tre sa existe de fapt in viata lor, de le pasa ce fac alte femei, de sunt preocupate de asemenea trivialitati. Un om fericit devine tolerant si binevoitor, si ultima grija pe care o mai are e sa critice persoane care au fost in situatii de viata pe care el nu le cunoaste
michelle_healthy
Postat pe 9 Martie 2009 15:09
Si daca sunt partenere?
jaqueline29
Postat pe 11 Martie 2009 10:11
Ca sa faci sex cu un barbat, nu este nevoie sa-l iubesti! Nu trebuie decat sa-l placi fizic si atat! Sa fim seriosi! Unele spun ca o femeie cu multi parteneri serveste nevoilor acestora! Aiurea! Mai bine v-ati gandi ca de fapt aceste femei isi satisfac propriile lor nevoi si pofte folosindu-se de partenerii lor! Nu vad o problema in asta!
darksukkubus69
Postat pe 11 Martie 2009 14:20
De la: darksukkubus69, la data 2009-03-11 14:20:44Ca sa faci sex cu un barbat, nu este nevoie sa-l iubesti! Nu trebuie decat sa-l placi fizic si atat! Sa fim seriosi! Unele spun ca o femeie cu multi parteneri serveste nevoilor acestora! Aiurea! Mai bine v-ati gandi ca de fapt aceste femei isi satisfac propriile lor nevoi si pofte folosindu-se de partenerii lor! Nu vad o problema in asta!


Ai dreptate! Nu exista nici o problema... mai ales cand femeia respectiva, nu este mai evoluata decat o pisica in calduri...!
Florina34
Postat pe 11 Martie 2009 16:05
Tu de fapt te oftici ca nu stii sa faci ca o pisica in calduri si ca ea stie...pun pariu ca i-ai dat mesaj sa-ti explice si tie cum sta treaba
jaqueline29
Postat pe 12 Martie 2009 09:36
De la: jaqueline29, la data 2009-03-12 09:36:42Tu de fapt te oftici ca nu stii sa faci ca o pisica in calduri si ca ea stie...pun pariu ca i-ai dat mesaj sa-ti explice si tie cum sta treaba



Sunteti niste veritabile "doamne"! Cand veti fi mame, sa dati aceeasi educatie si fiicelor voastre!
Florina34
Postat pe 12 Martie 2009 15:16
Am si pisica, a fost si in calduri si este foooaaarte evoluata! Si, da, daca voi avea vreodata o fata, am sa-i dau aceasta educatie, sa nu-si refuze nimic, pentru propria ei placere, nu pentru posibilii ei parteneri, si sa nu se impiedice de vorbele sau invidia nimanui, si mai ales sa invete sa obtina tot ceea ce isi doreste!
darksukkubus69
Postat pe 12 Martie 2009 17:31
Si intr-adevar, sunt o veritabila doamna in societate, draga mea, dar in propriul meu pat nimic nu ma opreste sa fiu cea mai adevarta TARFA! Si imi place al dracului, de mica mi-a placut!
darksukkubus69
Postat pe 12 Martie 2009 17:33
Hahahahahahaa darksukkubus....iti dai seama cate se roaga acum pentru sufletul tau?
Sincer...sunt de acord cu tine, ai dreptate...si da..pe fata mea asta o sa o invatz decat sa nu stie ce si cum si sa se lase prostita
jaqueline29
Postat pe 13 Martie 2009 15:34
De la: Florina34, la data 2009-01-27 15:21:15 O femeie ar trebui sa aiba atatia parteneri, cate iubiri.
Eu sunt de moda veche. Pentru mine nu exista sex fara iubire.
In lipsa sentimentelor, imi asum toate riscurile abstinentei Nu as putea sa mangai, sa alint, sa respir parfumul pielii barbatului de langa mine, in timp ce fac SEX. Eu prefer sa fac dragoste.




Mai bine de atat nu cred ca ar putea sa o zica cineva !!! Totalmente de acord !!!
MarseVintila
Postat pe 13 Martie 2009 15:38
Jaqueline, lasa-le pe ele sa se roage, poate capata si ele ceva gustos! Eu nu prea pot sa ma rog pt nu obisnuiesc sa vorbesc cu gura plina! Si e plina mai tot timpul....
darksukkubus69
Postat pe 13 Martie 2009 18:03

Draga mea, daca ar trebui sa ma rog, m-as ruga sa nu ajung ca voi.
Tare as vrea sa stiu... ti sa intamplat vreodata sa iubesti barbatul cu care ai facut sex?
Prin atitudinea asta te vezi cumva pasind pe culmea emanciparii feminine..???
Vestea proasta e ca, nu tu te folosesti de ei ci le permiti lor sa se foloseasca de tine!
Nu prea intelegi conceptul de iubire, nu-i asa...? Dar pe ala de autorespect? Pacat!
Florina34
Postat pe 13 Martie 2009 18:57
Vestea buna este ca imi satisfac propriile nevoi, draga mea, pt ca nu am nici o limita daca imi doresc ceva! Si imi doresc foarte mult la acest capitol! Unele vorbiti de parca o femeie nu ar avea aceleasi dorinte ca un barbat, ba chiar mai mult! Intr-adevar, roaga-te sa nu ajungi ca mine, ca poate nu faci fata unei activitati atat de intense....
darksukkubus69
Postat pe 14 Martie 2009 12:58
Chiar e necesara mahalageala pe un forum despre sanatate? Unele femei au intr-adevar nevoie de sex chiar si in absenta sentimentelor, de fapt cunosc cateva persoane din anturajul apropiat care ar prefera oricand o relatie gen sex-mates decat abstinenta. Alte persoane prefera abstinenta. Chestie de decizie personala pana la urma, si nu inteleg de ce trebuie ca unele sa se judece pe celelalte. Singurul lucru care diferentiaza cele doua tipuri de femei este nivelul de libido :)
michelle_healthy
Postat pe 14 Martie 2009 13:53
Pai, se pare, ca unele femei se considera indreptatite sa judece alte femei, pt faptul ca acestea din urma nu-si impun nici un fel de restrictie in viata. Slava domnului ca in atatia ani, am reusit sa devin imuna la orice astfel de judecata, fie ea pe un forum, fie in viata de zi cu zi. Stii, cum este: cainii latra, caravana trece. Dar sunt perfect de acord cu ce ai precizat tu.
darksukkubus69
Postat pe 14 Martie 2009 14:49
De la: darksukkubus69, la data 2009-03-14 12:58:45Vestea buna este ca imi satisfac propriile nevoi, draga mea, pt ca nu am nici o limita daca imi doresc ceva! Si imi doresc foarte mult la acest capitol! Unele vorbiti de parca o femeie nu ar avea aceleasi dorinte ca un barbat, ba chiar mai mult! Intr-adevar, roaga-te sa nu ajungi ca mine, ca poate nu faci fata unei activitati atat de intense....



Asa da tovarasa!Bravoooo !daca toate femeile ar gandi ca dumnevoastra omenirea ar fi mai vesela,barbatii n-ar mai fi incrancenati si n-ar exista nici atatea probleme de sanatate!Felicitari pentru expunere si o sa va propun la urmatoarea sedinta de partid pentru avansare,doarece aveti talent de orator,dezinvoltura,deschidere la nou si noutati!Faceti cinste partidului nostru!
COMUNISTU
Postat pe 26 Martie 2009 09:13
Nu stiu daca ati auzit de vorba asta: "O femeie adevarata este in societate o doamna, in bucatarie o gospodica si in pat...o t...a"
petricpatricia
Postat pe 26 Martie 2009 16:36
De la: petricpatricia, la data 2009-03-26 16:36:27Nu stiu daca ati auzit de vorba asta: "O femeie adevarata este in societate o doamna, in bucatarie o gospodica si in pat...o t...a"






pacat ca traim intro societate in care toti poarta ochelari de cal si au o minte prea ingusta....daca barbatii pot face sex de n-ori asa putem si noi ptr ca si noi avem nevoi fiziologice ... atata timp cat ne simtim bine nu cred ca numaru conteaza...si viata e asa riscanta...putem si maine muri....vorba aia...traieste fiecare zi ca si cum ar fi ultima....

traiti bine!!
rilury
Postat pe 26 Martie 2009 17:35
Pe cand o sedinta de partid, tovarasu' Comunistu'? Sa dezbatem problema pe larg?
darksukkubus69
Postat pe 26 Martie 2009 17:35
Cat de curand tovarasa vom avea o plenara largita ,ba nu...nu largita ca iar or zice cateva pe aici ca d`aia se "largeste" ca abuzam de "plenare" ,zic asta pt. ca am citit undeva aici,ca daca femeia o face des si cu multi barbati i se largesete ca o galeata !!!mahhhh...luati buha d-aici!daca zicea treaba asta un barbat caruia nu-i plac femeile ,nu m-asi fi minunat, dar culmea o zice chiar o femeie !!! ca aici sunt multe filozofiste in ale vietii,dar care habar nu au ce se manca viata asta!
Tovarasa,i-ti mai amintesti ca noi il aveam si pe "impuscatu" care voia sa creasca demografia ,dar daca s-ar fi putut fara sa facem sex,ca e imoral-daunator-contagios-antinational-antipatriotic.
Acuma noi ,care suntem noul val Comunist avem o alta doctrina: Dati drumul la motoarele sexului poate mai creste si populatia si implicit vom ajuta economia cu forta de munca,asta ducand implicit la cresterea PIB-ului , al nivelului de trai si al bunastarii intregi natiuni!Ce sa facem,la toti ni-i greu ,da`om razbate cumva!
COMUNISTU
Postat pe 26 Martie 2009 19:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Doctor ginecolog in Galati 3 De la: kudika093021 1 Mai 2014 11:14
Ma doare cand fac sex 8 De la: Iulia_Necula_1 16 Ianuarie 2015 08:48
hepatita B 20 De la: petty_healthy 12 Octombrie 2013 20:10
sunt insarcinata?? 6 De la: radu_ionascu 25 Martie 2010 21:47
va roog ajutati-ma si pe mine! 4 De la: lorelei_surdu 16 Octombrie 2009 14:13