Setari Cookie-uri

sexul oral facur barbatilor

Care-i farmecul daca nu faci greseli in viata?...e mai bine cand inveti pe pielea ta...(parerea mea)mie nu prea imi place sa invat dintr-ale altora...chestiile astea te ajuta si te maturizeaza
petricpatricia
Postat pe 3 Februarie 2009 19:23
ce atatea comentarii? cui ii place- sa o faca, cui nu, sa se intrebe oare cum o fi?
bumby_adina
Postat pe 3 Februarie 2009 22:17
De la: bumby_adina, la data 2009-02-03 22:17:02 ce atatea comentarii? cui ii place- sa o faca, cui nu, sa se intrebe oare cum o fi?




corect! Sincer, m-am distrat citind comentariile....
seventeen
Postat pe 8 Februarie 2009 12:28
patricia si eu sunt scorpion cu ochii verzi si cat despre toate comentariile referitoare la sxul oral eu zic ca femeiile care primesc dar nu ofera sunt egoiste
gheorghiu_daniela2002
Postat pe 8 Februarie 2009 12:37
Hai sa va pun un banc pe tema **** " Gigel catre mamica: Mamico, ce faci goala pe taticu?
- Sar pe el ca sa-i dezumflu burta.
- Te obosesti de pomana! In fiecare dimineata, vecina ingenuncheaza si i-o umfla la loc "
100101
Postat pe 9 Februarie 2009 18:07
tin sa precizez unora ca din cultura mea generala si mica totodata cunosc ca..HIV-ul se transmite prin orice fel de contact sange si/sau secretie.adica prin contact sexual normal,anal si oral,prin faptul ca daca ai o zgarietura sau taietura la deget si scoti dintele cuiva care este infectat,(si alte cazuri..am dat doar un exemplu),nu se ia prin intepaturi de tantari si prin saliva sau folosirea comuna a unor obiecte(cani,pahare)cu mici exceptii...foarte mici sansele,dar nu exclus sa aiba o sgarietura/taietura persoana infectata sa iti foloseasca prosopul si tu apoi sa te stergi intr-o zona expusa(zonele expuse sunt rani deschise/necicatricizate sau zona intima)...m-a socat afirmatia cuiva ca HIV-ul nu se poate transmite prin sex oral!..total gresit!!!!virusul este continut de catre sange,sperma/secretie vaginala, si numai prin acestea se poate transmite de la o persoana la alta.
randunika
Postat pe 10 Februarie 2009 12:46
De la: randunika, la data 2009-02-10 12:46:01tin sa precizez unora ca din cultura mea generala si mica totodata cunosc ca..HIV-ul se transmite prin orice fel de contact sange si/sau secretie.adica prin contact sexual normal,anal si oral,prin faptul ca daca ai o zgarietura sau taietura la deget si scoti dintele cuiva care este infectat,(si alte cazuri..am dat doar un exemplu),nu se ia prin intepaturi de tantari si prin saliva sau folosirea comuna a unor obiecte(cani,pahare)cu mici exceptii...foarte mici sansele,dar nu exclus sa aiba o sgarietura/taietura persoana infectata sa iti foloseasca prosopul si tu apoi sa te stergi intr-o zona expusa(zonele expuse sunt rani deschise/necicatricizate sau zona intima)...m-a socat afirmatia cuiva ca HIV-ul nu se poate transmite prin sex oral!..total gresit!!!!virusul este continut de catre sange,sperma/secretie vaginala, si numai prin acestea se poate transmite de la o persoana la alta.

scuze..am vrut sa scriu zgarietura in loc de sgarietura...graba:)
randunika
Postat pe 10 Februarie 2009 12:47
Mai da-l daraq de virus,ca daca o iei asa suntem inconjurati de virusi si putem murii infectati in tot momentul.S-apoi nu cred ca faci sex oral chiar cu oricine...adica ma gandesc ca aici nu posteaza si traseiste.Nu de alta,dar ele n-au timp de taclale aiurea.Oricum subiectul s-a dezbatut suficient pentru a intelege fiecare ce si cum.Concluzie:cu-i este frica de apa...nu manaca peste!Nu-i obligatoriu sa le faci pe toate in viata asta,nu dealta dar pe lumea ailalta te-ai plictisii ca nu mai ai nimic de facut.Asa ca,cine n-o face aici,are timp dincolo!Pana atuncea,mai intreaba pe cei ce au facut-o cum a fost Gata!
100101
Postat pe 10 Februarie 2009 17:14
subiectul acesta intodeauna a fost tabu
numai ca cativa dintre noi sa-u mai dezghetat si au incercat si lucruri mai noi
intradevar tebuie la inceput sa-ti faci curaj
dar cu ajutorul partenerului sau circumstantei totul nu cred ca va fii dezastruos
daca tu te vei simti in largul tau cand faci lucrul asta mie nu mi se pare ceva odios.
atunci cand iubesti , iubesti nu numai cu sufletu , ci si cu trupul!
mlupascu92
Postat pe 11 Februarie 2009 15:34
De la: kyru, la data 2009-02-10 17:14:02Mai da-l daraq de virus,ca daca o iei asa suntem inconjurati de virusi si putem murii infectati in tot momentul.S-apoi nu cred ca faci sex oral chiar cu oricine...adica ma gandesc ca aici nu posteaza si traseiste.Nu de alta,dar ele n-au timp de taclale aiurea.Oricum subiectul s-a dezbatut suficient pentru a intelege fiecare ce si cum.Concluzie:cu-i este frica de apa...nu manaca peste!Nu-i obligatoriu sa le faci pe toate in viata asta,nu dealta dar pe lumea ailalta te-ai plictisii ca nu mai ai nimic de facut.Asa ca,cine n-o face aici,are timp dincolo!Pana atuncea,mai intreaba pe cei ce au facut-o cum a fost Gata!

ai idee ce procent din populatia lumii este infectata cu hiv?mai intereseaza-te si apoi sa faci anumite afrimatii..doar in cunostinta de cauza...ca nu ai tu sau eu pt ca am facut-o cu cap...adica protejat sau neprotejat cu un partener stabil si sanatos..eu cu iubitul meu cand am renuntat la prezervative am fost amandoi de mana si ne-am facut analize..
si mai intereseaza-te si cum se transmite virusul hiv...nu doar prin contact sexual..in fine
eu despre asta vrobisem,pentru ca am vazut o afirmatie anterioara total eronata ca nu se poate transmite prin sexul oral
pe cand,sexul oral este de doua feluri..un moment extrem de intim intre doua persoane care se iubesc,si cel cumparat pe centura...cel pe centura este riscant,cel in pat cu iubitul/iubita nu..si bineinteles mai placut cel cu persoana iubita...din pucntul meu de vedere sexul oral nu este tabu intre doi iubiti..daca il iubesti...ii iubesti si buzele,si zona intima,si picioarele in egala masura..nu ar trebui sa te gandesti ca la ceva respingator,ci ca la un sarut intim.
si cel ce neaga prezenta virusurilor printre noi...analizeaza mai atent contextele in care au fost folosite anumite mesaje, si apoi sa critici.
randunika
Postat pe 11 Februarie 2009 18:27
Mai bine te-ai documenta tu....te poti infecta cu virusul hiv prin sex oral...Pacat ca nu citim suficient!!!!
mihaelat_healthy
Postat pe 5 Martie 2009 09:32
da ..ar trebuii sa stim cu toate cum putem lua virusul HIV ca nu mai suntem in epoca de piatra ...dar legat de sexul oral ce sa zic e frumos cand il faci cu cineva pentru care ai sentimente...sa il vezi cum este in extaz ..atunci cand tu conduci totul .....sa ii citesti placerea pe chip si sa te faci dorita tot mai mult de catre el ...
deci sunt de acord ..in conditiile in care cunosti persoana respectiva ..ai o relatie stabila si va doriti amandoi acest lucru ....deci este bine atunci cand primesti dar trebuie sa si oferi ....
silviaa_s
Postat pe 5 Martie 2009 09:52
Mai citeste si tu depre caile de transmitere a diferitelor boli, respectiv HIV. Apoi poti sa dai sfaturi.
dorisday
Postat pe 5 Martie 2009 15:29
Este un secret pe care putine femei il stiu, legat de sexul oral. O mare putere pe care daca sti sa o folosesti garanteaza succesul unei relatii bazata pe iubire.In cartea scrisa de actuala secretar de stat a S.U.A., citez "secretul fidelitatii in cuplu este sexul oral", dar nu oricum . Este o arta si care repet i-ti aduce o mare putere .
healthy000504
Postat pe 11 Martie 2009 09:35
De la: healthy000504, la data 2009-03-11 09:35:22 Este un secret pe care putine femei il stiu, legat de sexul oral. O mare putere pe care daca sti sa o folosesti garanteaza succesul unei relatii bazata pe iubire.In cartea scrisa de actuala secretar de stat a S.U.A., citez "secretul fidelitatii in cuplu este sexul oral", dar nu oricum . Este o arta si care repet i-ti aduce o mare putere .



mda...bine zis. :D si asta e un punct de vedere ! As mentiona ceva pe langa, dar nu oricum, si cel mai important, NU ORICUI. :)
MarseVintila
Postat pe 11 Martie 2009 10:44
Buna tuturor.E bun sexul oral facut barbatilor. Mie insa imi place la nebunie sa fac sex oral oricarei femei care doreste. Nu stiu cum as putea scapa de aceasta problema Si intradevar poti sa iei multe boli, inclusiv HIV pe aceasta cale.
costell
Postat pe 11 Martie 2009 12:35
Virusul HIV se poate lua si prin sex oral, insa am citit ca incidenta este mult mai mica la sexul oral decat la sexul normal. Explicatia ar fi ca in vagin se formeaza microfisuri ale pielii, ca un gen de rani in miniatura, care nu deranjeaza, insa e de ajuns ca sa se poata transmite virusul, fiind totusi vorba de ... rani. Acelasi lucru nu prea este valabil legat de cavitatea bucala.


Iar legat de actul in sine, nu-i obligatoriu. Cui ii place sa il faca, cui nu sa se intrebe de ce altora le place
michelle_healthy
Postat pe 11 Martie 2009 22:28
Pt. o femeie este usor printr-o tehnica potrivita sa-l faca pe barbat dependent , cind v-a incerca o relatie cu o alta femeie s-ar putea sa aiba o surpriza , nimic nu este mai rau pt. un barbat decit esecul, sau gindul la acesta.Iar sexul oral si citeva tehnici sexuale produc o mare placere de care barbatul devine dependent.Dar totul este bine sa fie facut cu iubire si intentie curata altfel nu functioneaza.
healthy000504
Postat pe 12 Martie 2009 17:59
De la: mihaelat, la data 2009-03-05 09:32:18Mai bine te-ai documenta tu....te poti infecta cu virusul hiv prin sex oral...Pacat ca nu citim suficient!!!!

pai asta am zis si eu..ca se poate transmite virusul HIV prin sex oral..dar numai daca are loc cu o persoana infectata deja ..nu cred ca il poti contacta de la o persoana neinfectata.adica daca ii faci sex oral sotului/iubitului de care consider ca fiecare femeie trebuie sa fie sigura ca nu este infectat, nu te infectezi.(acum depinde de comunicarea si increderea care exista in interiourul fiecarui cuplu). in concluzie..virusul HIV poate fi contactat prin sex oral.
randunika
Postat pe 13 Martie 2009 12:07
oooo....daca ne luam dupa toate virusurile si bacteri si mai ales paraziti atunci ar trebuie sa traim intro bula...iar ce mancam sa fie numai fiert...dar in apa fiarta in prealabil de inca vreo 7ori...
revenind la subiect...sexul oral este super...indiferent care cui ii face...nu e nici o rusine in a explora corpul partenerului si a face totul ptr a-l satisface...
incercati pozitia 69....e super tare si niciunu dintre parteneri nu simte ca a fost "mai putin" satisfacut.
dati frau liber fanteziilor si nu veti regreta...
rilury
Postat pe 30 Martie 2009 15:38
vreau s va intr ca este prima data cand ii voi fc sex oral,dar vreau doar ca preludiu si nu ca sa ejaculeze pt ca atunci cand ejacul nu mai are pofta ce s fac ca am auzit ca daca ii fac putin si parasesc zona adica il sarit in alta parte ramane neimpresionat.adik povestiti exper voastre
healthy001308
Postat pe 5 Aprilie 2009 11:11
Doamne, ,cum gandesc anumite persoane,multa incultura si multa lipsa de educatie sanitara.
enemgabriel
Postat pe 5 Aprilie 2009 11:40
ai dreptate,perfecta
healthy001616
Postat pe 18 Aprilie 2009 10:18
De la: costell, la data 2009-03-11 12:35:45Buna tuturor.E bun sexul oral facut barbatilor. Mie insa imi place la nebunie sa fac sex oral oricarei femei care doreste. Nu stiu cum as putea scapa de aceasta problema Si intradevar poti sa iei multe boli, inclusiv HIV pe aceasta cale.

Ai sa vezi cand viitoarea ta sotie va face ce faci tu.
enemgabriel
Postat pe 18 Aprilie 2009 10:28
De la: eleain, la data 2009-01-07 11:34:01
pai eu ma refeream la sexul oral ca preludiu, nu ca "cina".
Esti tare simpatica.
elisa26
Postat pe 24 Aprilie 2009 15:53
.....vai,vai ce de sfaturi!mai ales in ceea ce priveste imbolnavirea cu diversi virusi, paraziti...pai...cum sa va spun?prietena mea cea mai buna s-a casatorit, dragoste mare, vreo 3 ani de relatie pana la casatorie....nici nu se punea problema sa nu aibe incredere in sot!si surpriza...la un an si ceva dupa casatorie a facut nu stiu ce forma de hepatita, virus pe care al ei iubit sot il avea de dinaintea nuntii...asa ca....ori cu sotul, ori cu un necunoscut....riscurile sunt la fel de mari...
arabesque70
Postat pe 12 Mai 2009 06:57
BUNA TUTUROR,

SEXUL ORAL ESTE LA FEL DE SENZATIONAL SI PT FEMEI NU NUMAI PT BARBATI.
EU IMI DOREAM FOARTE MULT CA SOTUL MEU SA SE SIMTA BINE CAND ERAM IMPREUNA SI VROIAM SI ACEST LUCRU, INSA IMI ERA TEAMA SA NU CREADA CA SUNT O FEMEIE USOARA SI NICI NU-MI SPUNEA CA ISI DORESTE, PANA INTR-O ZI CAND MI-A FACUT EL MIE, SI-A LUAT INIMA IN DINTI SI A FOST EXTRAORDINAR, NU O FACEM MEREU LA PRELUDIU, DOAR CAND SIMTIM NOI SI ATUNCI E SUPEEEERRRR .
VA RECOMAND!!!!!
veronicacotovanu
Postat pe 13 Mai 2009 20:31
AI DREPTATE POTI SA IEI BOLILE ASTEA SI DE LA SOTUL TAU. DEPINDE PE UNDE MAI UMBLA SI EL INTRE TIMP
veronicacotovanu
Postat pe 13 Mai 2009 20:37
Oare poate fi contactat si telefonic?
DrRaducu
Postat pe 22 Mai 2009 17:21
Autorul mesajului cu castigurile de mai sus ar trebui sa stie ca anuntul lui se cheama in Italia "lantul sfantului Anton" iar autorul e pasibil de inchisoare. Oare care sunt legile in Romania, dupa caderea Carotas-ului de la Cluj? Persoanele de vreo 40 de ani stiu ce veau sa spun... Sa munciti curat, oameni buni!
ambarabacicicoco
Postat pe 10 Iunie 2009 16:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Postinor 2. 4 De la: roscatik_ana 2 Aprilie 2012 12:23
Fostul ma vrea inapoi... 6 De la: healthy010392 12 Februarie 2010 20:53
FERTILIZARE IN VITRO 1 De la: cocolino 4 Februarie 2010 16:29
calcaie crapate 85 De la: healthy002625 15 Iulie 2015 10:01
help 16 De la: hmm_roxana 29 Aprilie 2013 10:22