Setari Cookie-uri

sexul oral facur barbatilor

Pfff a-ti ametit fata detot numai stie ce sa faca,...Eu zic ca sexu oral nu e un pacat si nici ceva urat atata timp cat esti implicata intr-o relatie serioasa si aveti incredere unul in celalalt nu! E greu inceputu...Nici eu nu eram decard cu sexul oral dar si cand mi s-a facut si " m-am urcat pe pereti"...am zis de ce sa nu aiba si el parte de o asemenea placere!
o seara de vis...!
Oana25_healthy
Postat pe 10 Iunie 2009 17:51
Am Gasit ceva interesant...poate va ajuta...


Infectiile care se pot trasmite prin sex oral neprotejat:
- herpes- se poate transmite foarte usor
- sifilis- se poate transmite foarte usor
- gonorea - posibilitate de transmitere moderata
- HIV- posibilitate de transmitere putin probabila.
- hepatita
- chlamidiaza
Pe viitor cel mai sigur este sa te protejezi.
Sanatate maxima!
Oana25_healthy
Postat pe 12 Iunie 2009 13:17
Cam nasol. Totul trebuie sa se bazeze pe incredere intre parteneri, indeferent daca sunt permanenti sau ocazionali. Indiferent de dorinta si placere, cu sanatatea nu te poti juca.
costell
Postat pe 15 Iunie 2009 15:01
da..se poate lua..k probabilitatea e mai mica e alta problema... dar cred k era vorba de placere si nu de boli
Amaradiaa
Postat pe 19 Iunie 2009 01:13
in plus... knd vine vorba de alte lucruri necesare nu se mai gandeste nimeni la virusi, boli etc
Amaradiaa
Postat pe 19 Iunie 2009 01:14
ok noi femeile putem sa ne protejam cand facem sex oral (facem cu prezervativ) dar barbatii........????????????
helenita5
Postat pe 23 Iunie 2009 15:32
Ce sens mai are sa faci sex oral, daca il faci cu prezervativ? Asa mai bine sugi (sa ma scuzati) o punga, ca tot acolo esti
petricpatricia
Postat pe 24 Iunie 2009 15:10
pffff.......eu "practic"sexul oral din cand in cand........simtindu ma mai mult obligata sa fac pt ca el im face mie mai mereu .....si ma simt minunat dar cand e vb sa fac eu........nu stiu cum sa "evadez"de situatie:)in opinia mea........doar barbatii tre sa faca chestii de astea.....noi femeile cum suntem fiinte delicate...ar trebui sa ni se ierte asemenea obligatii

Postat pe 25 Iunie 2009 22:39
Eu unul iti dau dreptate
costell
Postat pe 1 Iulie 2009 15:53
De la: nurya, la data 2009-06-25 22:39:22pffff.......eu "practic"sexul oral din cand in cand........simtindu ma mai mult obligata sa fac pt ca el im face mie mai mereu .....si ma simt minunat dar cand e vb sa fac eu........nu stiu cum sa "evadez"de situatie:)in opinia mea........doar barbatii tre sa faca chestii de astea.....noi femeile cum suntem fiinte delicate...ar trebui sa ni se ierte asemenea obligatii
ce chestie...iti place sa ti se faca dar fugi cand este vorba sa faci...uite asa ramaneti la un moment dat singure si va intrebati DE CE ??? din cauza ca de prea multe ori nu ati luat in seama si nevoile partenerului, nu ma refer acum strict numai la partea sexuala a unei relatii de cuplu...
4Life
Postat pe 1 Iulie 2009 16:20
De la: nurya, la data 2009-06-25 22:39:22pffff.......eu "practic"sexul oral din cand in cand........simtindu ma mai mult obligata sa fac pt ca el im face mie mai mereu .....si ma simt minunat dar cand e vb sa fac eu........nu stiu cum sa "evadez"de situatie:)in opinia mea........doar barbatii tre sa faca chestii de astea.....noi femeile cum suntem fiinte delicate...ar trebui sa ni se ierte asemenea obligatii


inseamna ca nu-l iubesti/nu-l iubesti destul si ca nu-l consideri persoana vietii tale. e normal sa eviti atunci, dar ar fi mai normal sa refuzi si sa ti se faca. din corectitudine.
eleain
Postat pe 1 Iulie 2009 16:34
De la: petricpatricia, la data 2009-06-24 15:10:27Ce sens mai are sa faci sex oral, daca il faci cu prezervativ? Asa mai bine sugi (sa ma scuzati) o punga, ca tot acolo esti


E o chestie de autosugestie si cultura sexuala ceva care se pare ca la unii lipseste cu desavarsire.


Acum se gasesc prezervative f rezistente si extrem de fine, cu diferite gusturi - chiar si cu gust natural de organe genitale.
umblataprinlume
Postat pe 3 Iulie 2009 03:07
Multa incultura si promovarea obiceiurilor de cea mai joasa speta.
enemgabriel
Postat pe 3 Iulie 2009 08:50
Cred si eu ca au probleme, dar nu-si dau seama.Sa fie o lipsa de educatie sau doar se cred in curentul zilei ( nrfericit de altfel ). Poate ar trebui sa scriu TREND ?
BuNicu
traiant
Postat pe 6 Iulie 2009 08:35
Mai da multe tampenii puteti discuta; faceti bine si documentati-va, respectati-va , bucurati-va cu partenerii/rele si tineti bucuria pentru voi...adica bucurati-va de ce aveti si nu mai trancaniti ca babele ! In rest se vede nefericirea pe vorbele voastre .
BuNicu
traiant
Postat pe 6 Iulie 2009 08:40
helenita5
Postat pe 7 Iulie 2009 00:21
mda...lucrand in domeniul prevenirii virusului HIV...va pot spune ca acesta se poate lua si prin sarut daca persoana infectata are o singerare la o gingie...iar cine spunea cu gura mare ca nu aveti pic de educatie sexuala si ca sunteti dezinformati ii dau o veste proasta...cea dezinformata esti tu draga mea!!!asa ca fa ochii cat cepele
vidya
Postat pe 8 Iulie 2009 01:46
D-ne iarta-ma, hai sa ne luam prezervative cu gust de ciorba de burta si sa le sugem... . Sex oral nu faci unui necunoscut de pe strada...il vezi si il inviti la o partida, banuiesc ca din moment ce ajungi sa faci sex oral ai o relatie cat de cat, in care iti poti face o parere despre partener.
petricpatricia
Postat pe 20 August 2009 22:00
AI PERFECTA DREPTATE!

EMILY_healthy
Postat pe 25 August 2009 15:11
EMILY_healthy
Postat pe 25 August 2009 15:15
De la: consuela, la data 2008-12-11 16:18:04se poate sa iei si hiv doar prin practicarea sexului oral.e suficient sa ai o mica rana in cavitatea bucala ...zgarietura si daca barbatul e purtator al virusului hiv ....ganditi=va.

corect.....
mihaed
Postat pe 26 August 2009 14:57
De la: mihaed, la data 2009-08-26 14:57:29
De la: consuela, la data 2008-12-11 16:18:04se poate sa iei si hiv doar prin practicarea sexului oral.e suficient sa ai o mica rana in cavitatea bucala ...zgarietura si daca barbatul e purtator al virusului hiv ....ganditi=va.

corect.....
si ce cauta penisul in gura?
enemgabriel
Postat pe 26 August 2009 15:08
CE DREPT SPUI DAR CIND FACI DRAGOSTE SI FATA VREA TU SPUI NU??
??OARE??/?NUMAI GURA E DE VOI
Dicianu
Postat pe 26 August 2009 15:14
UNA SPUNETZI ALTA FACETZI
Dicianu
Postat pe 26 August 2009 15:16
bleah perversiune sexuala dezgustator sa-ti pui gura pe organele genitale ale altei persoane
mihailpaulcraciun
Postat pe 27 August 2009 01:43
sexul e iubire , placere si trebue facut doar cu persoana iubita, alfel nui vad rostul
kudika098645
Postat pe 3 Septembrie 2009 16:42
are perfecta dreptate ce spune, fugi si nu tii cont si de placerea lui ceea ce nu-i bine deloc, si ar fi bine sa te lasi deslantuita si poate atunci o vei face din placere.
mikydutza_healthy
Postat pe 16 Septembrie 2009 16:21
probl de genu isi face cine are mai multi parteneri ,dak faci asta cu partenerul tau de kre esti sigura nu vad dc atatea probl. este ceva placut intim ofeara placere partenerului pe care il iubesti ,nu e nimik dezgustator in asta multe femei o fak doar k unele recunosc unele nu mie mi se pare ceva normal in dragoste nimik nu este interzis atata timp cat o faci din placere si sti sa o faci
DANA_DGG
Postat pe 17 Septembrie 2009 12:02
ai dreptate DANA.Multi fac sex oral si multe,dar din pacate aici se judeca unii pe altii,isi dau care mai de care cu parereaca,vezi doamne,ce mare scarbosenie ar fi sexul oral,dar de fapt prea putini recunosc ca fac astfel de sex.In final nici nu trebuie sa recunoasca,pentru ca nu le cere nimeni asta,insa ar fi mai placut daca nu ar mai judeca pe altii.Exista aici pe acest site unii si unele care sant destul de frustrati,si vad ca nu fac altceva mai bun decat sa incerce sa dea sfaturi.In acest caz eu spun ca nu este gresit sa dai sfaturi pt ca astfel ajuti poate pe cineva care are nevoie,dar daca o faci,fa-o numai daca ai trecut prin experiente asemanatoare si nu din auzite.Ex:Am citit eu undeva ca sexul oral este daunator,sau ca prin sex oral se ia sida,sau alte boli etc.etc...Nu dragii mei,aici nu trebuie venit cu ceva adevarat,concret.Nu spun ca nu te poti imbolnavi prin sex oral,dar tot la fel de bine spun ca ,daca stii sa-ti alegi persoana potrivita,curata,sanatoasa,tot inainte fratilor,ca viata e scurta si trebuie traita cu intensitate maxima.In rest toate bune,si orgasme cat mai multe!
pescarul_healthy
Postat pe 21 Septembrie 2009 09:16
BUNA acum 4 ani faceam sex cu asa zisu meu prieten pe care il adoram eram indragostita pana peste cap de el fara sa ma gandesc la nimic"boli"fara sa fiu responsabila de cea ce fac pt ca eram inebunita dupa el.Am discutat la inceut bineinteles el ma asigurat ca nu are nimic si sa nu mai punem ca mar fi inselat vreodata..... doamne fereste,a fost intr_un ceas rau!!!dupa 2 ani am descoperit numai cateva din aventurile lui si bininteles toate neprotejate(din pacate barbati sunt foarte desinteresati atata timp cat se simt bine si tu nu afli totu este super frumos)am avut o ciuperca nimic grav dar numai eu stiu cat mam chinut,mancarimi,usturimi si iritati pana la carne vie in interior si ezterior....pt ce? lam iubit si am avut incredere in el pt ce?am fost atat de oarba putea sa fie ceva mult mai grav.....explicatia lui! nu vreti sa stiti......... ' STI CA TU ESTI VIATA MEA TE IUBESC SI TE RESPECT DEACEA NU AM VRUT SA-TI CER ANUMITE LUCRURI CA:SEXUL ORAL ANAL SI ASA MAI DEPARTE.." dupa care fiind inebunita dupa el am incercat sa fiu o iubita asa cum sia dorit el nu pt mult tp pt ca nu imi pl anumite lucruri si nu am putut o faceam doar pt ca il iubeam(imi trebuiau vreo 2 pahare ca sa nu isi dea seama ca defapt mie sila)au fost momente in care mia placut poate era alcolu sau iubirea asta mare care defapt dupa mult tp am inteles ca era prostie dar grava rau de tot!!!!! acuma stau si ma gandesc cat de idioata am putut sa fiu sa ma injosesc in halu asta de frica sa nul pierd.....AM FOST O MARIONETA SI AM FOOST CEVA CE NU VROIAM AM FACUT ORICE CA SA NUL PIRD DAR CREDETI CA NU MA MAI INSELAT GRESITI SI DE CATE ORI.AHAHA.......inportant este ca am trecut peste lam lasat am plecat din tara ca sa nu mai am niciun contact cu el a fost ffoarte greu dar acuma sunt fericita asta conteaza in final. NU CRED CA MAI TREBE SA DAU VREUN SFAT?!?
anutz_healthy
Postat pe 29 Septembrie 2009 19:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
diabet 1 De la: healthy014798 9 Aprilie 2010 14:16
san 5 De la: skiuri 25 Martie 2010 18:03
Intarzierea menstruatiei - sex protejat 5 De la: kudika_996267 14 Noiembrie 2015 08:19
Anexita 5 De la: office_salinasusesi_ro 26 Februarie 2010 23:30
Un sfat pls! 2 De la: ungureanu88_gmail_com 30 Ianuarie 2010 09:59