Setari Cookie-uri

Cum reusiti sa tineti o dieta "in familie"?

mai io mi-am cumparat o punga de tarate de grau.stiu k se slabeste si e f sanataos dar singuru mod in care-l puteam manca era doar cu lapte batut.dar imi era f rau ma durea burta ingrozitor ma umflam in burta k gravida etc.pana am fost la dr si mi-a zis sa mananc cu miere de albine si nu cu lapte batut.dar nu pot :(
Urasc taratele imi vine sa vomit numai kat incerc sa le duc la gura.de as putea sa iau makar 3 linguri pe zi..mi-as regla si metabolism si tot
ciresik_dulce
Postat pe 9 Noiembrie 2009 10:01
De la: crudici_ida, la data 2009-08-24 14:27:211. Bicicleta nu slabeste. Isi aduce contributia la sanatate dar nu slabeste! Dc vrei sa slabesti si nu prea repede, incearca sa mananci fara paine, deci implicit fara orice s-ar unge pe paine. Vezi tu cu ce inlocuiesti proteinele.
Iti doresc sa poti circula pe bicicleta fara accidente si sa reusesti sa slabesti! crudici_ida@yahoo.com


Sa stii ca eu cu bicicleta am slabit... bicicleta de camera nu de oras, si nici nu am facut muschi la picioare. Cum am facut? Incepeam sa pedalez 10 min la cea mai joasa treapta, foarte repede, apoi incet incet maream rezistenta pana la maxim terapta 5-6 (din 10 in total) si pedalam cam 30-40 min repede, apoi scadeam incet pana ajungeam la treapta 2. In total pedalam cam 40-60 min. Acum i-am dat bicicleta unei prietene, dar merg in fiecare sapt o ora la aerobic...mi-ar placea mai mult, dar nu am timp... Oricum, combinat cu mersul pe jos, facut treaba prin casa, m-am mentinut. Acum am 64-65 kg. Nu am reusit sa ajung la 60 cum ziceam asta vara, cel mai putin am avut 63 pana inainte de sarbatori..... Inca mai vreau sa ajung la 60 si cand o sa se mai incalzeasca vreau sa merg la alergat.

Cu mancarea incerc sa nu-mi lipseasca din casa supele (legume cu carnita mai slaba) si salatele. Dulciurile din pacate nu pot sa le las deoparte, dar incerc sa fac ca si cei care vor sa se lase de fumat: daca mi se face pofta de ceva dulce zic "nu mananc acum, mai astept 1 ora sau pana ajung acasa etc..." si uneori uit, alteori cand imi aduc aminte nu mai am chiar asa pofta.....
ciocotoff
Postat pe 26 Ianuarie 2010 12:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cirnati,toba,piftie,jumari,leber.....facute in casa....afumate.... 20 De la: broscoiu 14 Decembrie 2011 20:13
amenoree 4 De la: bebyza_lui17 3 Septembrie 2009 10:43
VAGINOPLASTIA 3 De la: hatice 1 Ianuarie 2010 02:07
Ceai ZEIN pentru SLABIT 219 De la: Ramonadragan 6 Iulie 2013 14:56
DISTRIBUITOR FOREVER LIVING 1 De la: littlestar76 19 Octombrie 2009 11:18