Setari Cookie-uri

Sexul in timpul menstruatiei

darksukkubus69
Postat pe 21 Martie 2009 15:05
acuma depinde daca dam sau nu crezare unui medic ginecolog...ptr ca va rog sa ma credeti daca mergi la unul apoi la altul vei avea diagnostice diferite si se arunca vina pe laboratorul care a analizat produsul biologic recoltat....am o intrebare ptr dna doctor ginecolog:cat timp ai voie sa iei anitconceptionale in viata?ptr ca eu am deja 2raspunsuri diferite primite de la medici ginecologini....fara suparare dar daca ati terminat in timisoara nu va voi crede afirmatiile....
rilury
Postat pe 24 Martie 2009 15:23
e scarbos.....cat de nimfomane sa fiti sa nu puteti astepta 3-4 zile. Asta e perversiune! Nu i-as face asta sotului meu! E un domn...
healthy000570
Postat pe 2 Aprilie 2009 09:17
Si al meu e un domn...de aceea nu i-a fost si nu-i este scarba de mine! De ce sa asteptam?! Cand poftim, atunci o facem, chiar nu ne opreste nimic!
darksukkubus69
Postat pe 2 Aprilie 2009 14:16
De la: healthy000570, la data 2009-04-02 09:17:31e scarbos.....cat de nimfomane sa fiti sa nu puteti astepta 3-4 zile. Asta e perversiune! Nu i-as face asta sotului meu! E un domn...

Doamneeeeeeee ca maaare mai e gradina ta!!!!
totusi am si o mare curiozitate,daca esti amabila sa ma luminezi ai spus ca nu i-ai face asta ca e un domn,corect nu contest asa ceva dar sint in ceata rau de tot ca nu spui si despre tine
justforme
Postat pe 3 Aprilie 2009 03:34
Si mai am o mare nelamurire,eu am un baiat pe care l-am nascut precum majoritatea femeilor la noua luni,spun asta ca sa puteti intelege mai bine la ce ma refer,am nascut intr-o duminica dimineata,dar a doua zi luni trebuia sa merg la ginecolog la control,de aici am dedus ca dupa calculele medicului respectiv sarcina trebuia sa mai dureze,deci,care este marea mea nedumerire,cum de stiu unele femei sigur ziua cind au ramas insarcinate eu nu am reusit sa gasesc nicaieri scris despre asta,toti medici care au scris despre(sa se inteleaga doar ceea ce am citit)concepere luind in calcul un ciclu regulat de 28 zile si spun ca dureaza 41 saptamini plus 2 zile de amenoree;multumesc anticipat pentru raspuns:)
justforme
Postat pe 3 Aprilie 2009 03:49
la fel si eu...am facut dragoste cu iubitule meu in timpul menstruatiei si nu am nici o problema, si nu am facut asta k ma simtem rau fiind "acea perioada a lunii", chiar nu am probeleme deastea,am facut-o pt k ne doream asta . Acuma...eu nu am facut medicina dar umila mea parere este k dak ne simtim bine...o putem face oricand.va pupic. Iubiti-va mult
pink_snow
Postat pe 23 Aprilie 2009 10:41
De la: healthy000570, la data 2009-04-02 09:17:31e scarbos.....cat de nimfomane sa fiti sa nu puteti astepta 3-4 zile. Asta e perversiune! Nu i-as face asta sotului meu! E un domn...



Nu e nimic scarbos, pana acum am facut-o de vreo 3 ori asa. Daca momentul de pasiune s-a intamplat sa ne invaluie tocmai atunci, si daca eu nu aveam atunci dureri care sa ma impiedice, vroiam, el vroia..... imi spui si mie ce motiv in lumea asta am fi avut ca sa ne oprim? Btw, nu e nici pe departe asa cum iti imaginezi, nu iti siroieste sangele pe picioare sau alte lucruri ... la care banuiesc ca te-ai gandit. Doar ca e de preferat ca locul ales sa nu fie in pat, ci eventual la dus.

P.S cineva ar trebui sa afle ce inseamna cuvantul "nimfomana"
michelle_healthy
Postat pe 24 Aprilie 2009 15:31
SINCERA SA FIU NU STIU CUM VA PUTETI GINDI SA FACETI DRAGOSTE IN TIMPUL MENSTRUATIE IN PRIMUL RIND NU ESTE IGENIC SINGELE CARE IL PIERDEM ESTE SINGE STRICAT SI ARE SI U MIROS URIT DACA IN ASEMENEA CONDITII MAI AI PLACEREA SA FACI DRAGOSTE NU MAI COMENTEZ NIMIC EU UNA CONSIDER CA NU ESTE BINE DAR PINA LA URMA FIECARE FACE CUM CONSIDERA SPER CA NU AM DERANJAT PE NIMENI CU PAREREA MEA SI TOTUSI GINDITI VA DE DOUA ORI INAINTE LA SANATATEA VOASTRA
alaisha
Postat pe 27 Aprilie 2009 11:29
Sangele menstrual nu trebuie sa aiba miros urat! Asta este cea mai mare aberatie! Daca intr-adevar are miros urat, atunci femeia respectiva s-ar putea sa aiba o problema de sanatate! Mie nu mi s-a intamplat sa aiba miros urat. Si nu e nimica stricat in el, e vorba de eliminarea unor tesuturi, atata.
darksukkubus69
Postat pe 27 Aprilie 2009 20:49
nici mie nu mi se pare scarbos, iar cel care te iubeste te iubeste asa cum esti in orice moment. mie mi-a placut mai ales ca imi dispareau durerile menstruale. iar in timpul actului sexual sangerarea se oprea sau se micsora, chiar daca ciclul era de obicei abundent. in rest, nu am observat neplaceri... acum cand vine vorba de infectii, depinde cu cine faci sex si de cum te protejezi. eu imi prefer sotul, e mai sigur in ce priveste sangele e cu toxine, sigur organismul se curata, dar nu te pune nimeni sa-l mananci....scuze
alexandra25
Postat pe 9 Mai 2009 16:12
De la: AMRI, la data 2009-04-27 11:29:53SINCERA SA FIU NU STIU CUM VA PUTETI GINDI SA FACETI DRAGOSTE IN TIMPUL MENSTRUATIE IN PRIMUL RIND NU ESTE IGENIC SINGELE CARE IL PIERDEM ESTE SINGE STRICAT SI ARE SI U MIROS URIT DACA IN ASEMENEA CONDITII MAI AI PLACEREA SA FACI DRAGOSTE NU MAI COMENTEZ NIMIC EU UNA CONSIDER CA NU ESTE BINE DAR PINA LA URMA FIECARE FACE CUM CONSIDERA SPER CA NU AM DERANJAT PE NIMENI CU PAREREA MEA SI TOTUSI GINDITI VA DE DOUA ORI INAINTE LA SANATATEA VOASTRA


Scurgerea menstruala nu este alcatuita exclusiv din sange, ci contine sange, cel mult o treime, restul este alcatuit din invelisul intern al uterului, care se pregateste luna de luna pt primirea si dezvoltarea unei eventuale sarcini. Astfel el se dezvolta si se umple de subst. nutritive pt viitorul embrion ( de aceea stim noi ca prin mestruatie pierdem calciu de exemplu). Daca sarcina nu apare el se desprinde si impreuna cu ovulul nefecundat si cu sangele rezultat din desprinderea lui de uter se elimina.
Menstruatia contine tot atatea toxine cat are si transpiratie sau orice alt produs al organismului.
In cazul unei femei sanatoase si care respecta o igiena stricta scurgerea menstruala nu miroase urat !

PS Chestia cu ''sangele stricat'' e de la babe citire !
bastiuta
Postat pe 10 Mai 2009 00:12
De la: healthy000570, la data 2009-04-02 09:17:31e scarbos.....cat de nimfomane sa fiti sa nu puteti astepta 3-4 zile. Asta e perversiune! Nu i-as face asta sotului meu! E un domn...

Daca e sau nu scarbos si/sau perversiune stabileste fiecare cuplu in parte, fiecare avand propriile placeri si limite.
E evident ca nu se pune pb de a face dragoste atunci cand fluxul este maxim, ci in zilele in care fluxul e mai mic si oricum sangerarea se opreste temporar.
De asemena sunt femei care au menstruatie timp de 5, 6 chiar 7 zile si daca mai folosesc si metoda contraceptiva a calendarului....
Cat despre sot nu e vorba de ''a-i face tu ceva'', ci in majoritatea cazurilor in care se intampla asta El este cel care propune si cate te asigura ca nu are nimic impotriva, atata vreme cat si tu vrei si te simti ok, iar asta nu-l face mai putin domn, ci demonstreaza ca te iubeste, ca intelege fenomenul ca pe ceva natural si ca are incredere in igiena ta si nu ii este scarba de tine.
bastiuta
Postat pe 10 Mai 2009 00:19
De la: bastiuta, la data 2009-05-10 00:19:57
De la: healthy000570, la data 2009-04-02 09:17:31e scarbos.....cat de nimfomane sa fiti sa nu puteti astepta 3-4 zile. Asta e perversiune! Nu i-as face asta sotului meu! E un domn...

Daca e sau nu scarbos si/sau perversiune stabileste fiecare cuplu in parte, fiecare avand propriile placeri si limite.
E evident ca nu se pune pb de a face dragoste atunci cand fluxul este maxim, ci in zilele in care fluxul e mai mic si oricum sangerarea se opreste temporar.
De asemena sunt femei care au menstruatie timp de 5, 6 chiar 7 zile si daca mai folosesc si metoda contraceptiva a calendarului....
Cat despre sot nu e vorba de ''a-i face tu ceva'', ci in majoritatea cazurilor in care se intampla asta El este cel care propune si cate te asigura ca nu are nimic impotriva, atata vreme cat si tu vrei si te simti ok, iar asta nu-l face mai putin domn, ci demonstreaza ca te iubeste, ca intelege fenomenul ca pe ceva natural si ca are incredere in igiena ta si nu ii este scarba de tine.


unul din putinele raspunsuri normale si intelepte. ne ingropam in prejudecati si false pudori (ca ala ca faci sarcina extrauterina daca folosesti doggy style!!!!)in definitiv ceea ce place ambilor parteneri si e de comun acord e permis si normal in ACEL cuplu! niciodata nu va simti vecina ceea ce simt eu(poate nici macar cu acelasi barbat!!!!
) haz de necaz daca e incredere intre parteneri si in acel moment dorinta de a fi cu celalalt e aceeasi, ce conteaza ce, cum si cind o facem? cred ca fiecare femeie ar trebui sa isi cunoasca corpul si sa accepte ceea ce se potriveste firii ei, educatiei si personalitatii sale.ce conteaza ce spun altii? nu te obliga nimeni, nu e nici o regula scrisa nicaieri, nici in codul bunelor maniere, nici in cel penal ca nu poti face cu partenerul ce aveti voi doi chef. si daca nu vrei, dar auzi ca vecina sau prietena face asa, atunci problema este a ta;daca mori de curiozitate si vrei , fa-o, daca nu, nu. valabil pentru orice tine de sex. revistele de azi va prezinta mai toate ce bine e sa faci sex oral cu partenerul tau....daca , doamne fereste inghiti sperma, ce faci ramai insarcinata in stomac??? fetelor destupati-va creierii!!!!!!!!!asta in timp ce admiterea unei astfel de "operatiuni" te va cataloga drept usoara, toate femeile citesc pe ascuns astfel de articole....sau vin cu orice alte prejudecati fabricate.....repet in orice cuplu(vorbim de relatii de cuplu, casatoriti sau nu)ceea ce ambii parteneri vor si le face placere este NORMAL, nu perversiune. si daca subiectul va indigneaza, de ce ati citit tot ce s-a postat aici, asta nu e perversiune?adica mor de curiozitate sa citesc dar eu nu sint ca 'alea" care o fac.....
dunare
Postat pe 10 Mai 2009 01:21
da poti ramane dar sansele sunt foarte mici numai in cazul in care spermatozoidul ramane viu pana nu mai esti la menstruatie mare grija
healthy001128
Postat pe 18 Mai 2009 12:53
Ma....toate ca toate... dar am intalnit intr`un indreptar de spovedanie, o intrebare de genul : "ai avut relatii cu partenerul tau in zilele acelea..." nu aceeasi formulare, dar aceeasi idee. Parerea mea este ca 1. pt tine, igiena ta si oarecum rusinea fata de tine si partenerul tau NU sexului in timpul menstruatiei.. si daca cumva in intmapalre si ce sti cum, vreti sa mai tineti cont ca nici D-zeu nu e de acord....partea a 2 a:).
mel_29
Postat pe 1 Iunie 2009 11:46
De la: AMRI, la data 2009-04-27 11:29:53SINCERA SA FIU NU STIU CUM VA PUTETI GINDI SA FACETI DRAGOSTE IN TIMPUL MENSTRUATIE IN PRIMUL RIND NU ESTE IGENIC SINGELE CARE IL PIERDEM ESTE SINGE STRICAT SI ARE SI U MIROS URIT DACA IN ASEMENEA CONDITII MAI AI PLACEREA SA FACI DRAGOSTE NU MAI COMENTEZ NIMIC EU UNA CONSIDER CA NU ESTE BINE DAR PINA LA URMA FIECARE FACE CUM CONSIDERA SPER CA NU AM DERANJAT PE NIMENI CU PAREREA MEA SI TOTUSI GINDITI VA DE DOUA ORI INAINTE LA SANATATEA VOASTRA



sangele menstrual este sange stricat?
Tanti, tu de unde vii? Unu, explica-mi si mie cum se strica sangele ala al tau, sau tu crezi ca e ca laptele si se altereaza? Doi, lichidul menstrual, contine sange si substante nutritive(nu cunosc exact proportiile, dar cantitatea de sange am impresia ca este destul de mica), in caz ca se formeaza un fat. Deci, daca ai sau vei avea un copil, el mananca, pardon, se hraneste cu sangele ala stricat, cum spui tu. Iar cum spunea altcineva, el nu miroase urat decat dupa ce intra in contact cu aerul, sau daca pers respectiva are pb de sanatate.
hotaru
Postat pe 10 Iunie 2009 06:25
In legatura cu subiectul...Au dreptate fetele cand spun ca depinde de fiecare cuplu in parte ceea ce isi doreste sau nu la un moment dat.AM incercat si eu sexul la mentruatie nu e nimic rau in asta doar ca prietenul meu nu suporta sa vada sange nici daca se taie la un deget si dupa incepe o sangerare prea abundenta asa ca...E adevarat ca esti mai sensibila si poti capta diverse boli, dar atata timp cat va simtiti bine nu cred ca e o problema.
loutzy
Postat pe 10 Iunie 2009 06:31
Buna
Eu am incercat de vreo 2-3 ori sexul in aceasta perioada, insa in cazul meu menstruatia este foarte slaba, deloc abundenta, si astga din cauza unor pilule pe care le-am luat un an de zile, acum am renuntat la ele pentru ca urmez un tratament pentru glanda, insa trebuie sa va spun ca pentru mine nu s-a pus niciodata problemna de sangerari abundente, dureri sau miros urat de sange stricat, ca sa citez pe cineva. oricum, sexul s-a intamplat de regula in ultima zi de ciclu, adica ziua 3 sau 4, cand sangerarea era aproape inexistenta. trebuie sa recunosc ca nu am simtit nicio rusine fata de prietenul meu, cu care sunt impreuna de aproape 2 ani, el ma iubeste si ii place sexul la fel de mult ca mie, deci nu s-a pus niciodata problema ca i-ar fi scarba sau altceva, nici nu ar avea de ce, deoarece nu am sangerari abundente de regula, iar in ultima zi e ca si cand nu ar fi deloc. si tin sa mai precizez ca desi facem acest lucru, el ramane un domn, din punctul meu de vedere, ma trateaza si pe mine la fel, ca pe o doamna, deci nu cred ca ar fi mai "domnos" daca nu am face asta.
healthy002998
Postat pe 10 Iunie 2009 08:20
dar si tu "stie vorbeste romaneste" foarte bine... macar nu mai comentati fara rost
lil_floris
Postat pe 10 Iunie 2009 09:10
Buna fetelor!

Cata rautate aici...Este normal ca fiecare sa-si dea cu parerea nu? Pana la urma este un forum nu dam doctoratu in ginecologie...fiecare spune ce sctie si ce a citit sau din intamplarile fiecareia. Imi dau si eu cu parerea ...sper sa nu fiu luata peste picior...Mi-a mi-a spus doctora la eco ca perioada fertila este diferita de la o luna la alta. Poate fi a 10 sau a 12 a zi de ciclu sau chiar si a 14 a. Depinde cate zile te tine menstruatia si la ce interval vine.
Despre sexul in timpul menstruatiei ce pot sa spun decat ca atunci simti nevoia mai mult decat intr-o zi normala, te exciti mult mai repede...si cam atat. Eu am dureri menstruale si nu pot sa fac sex decat in ultima zi ...dar se intampla foarte rar...sincer imi este un pic jena si sila.. .chiar daca sunt maritata, totusi am o retinere. Cine poate ...spor la treaba!!
O zi mununata!!
Oana25_healthy
Postat pe 10 Iunie 2009 11:57
CEA MAI NOUA METODA DE FACUT BANI PENTRU ROMANI!
BANI RAPID SI SIGUR PE INTERNET. TESTAT! EU AM FACUT
25.260.000 IN 3 SAPTAMANI!!! E RANDUL TAU!!!!!!
FUNCTIONEAZA!!!! SINGURUL CARE FUNCTIONEAZA CU
ADEVARAT


Nu este nici o gluma,crede-ma! Depinde numai de
tine daca vrei sa citesti pagina asta sau nu, eu nu
pot spune decat ca 10 min. de citit iti pot schimba
viata (si portofelul!), depinde numai de tine "POTI
FACE BANI USOR SI REPEDE" Crede-ma: am incercat toate
metodele posibile (si legale).Aceasta este cea mai
USOARA si mai RAPIDA cale. Poti sa faci o gramada de
bani, repede si legal. Merge! E testat! Tot ce trebuie
sa faci deocamdata este sa citesti cu atentie si pana
la final textul. Eram sceptic, totusi... In urma cu
ceva vreme navigam aiurea pe Internet (probabil la fel
cum faci si tu acum) cand am descoperit un articol
asemanator cu acesta in care se spunea ca pot sa
castig milioane in doar cateva saptamani cu o
investitie de numai 60.000 de lei. Imediat m-am gandit
"chestia asta trebuie sa fie vreo escrocherie". Dar,
curios fiind, am continuat sa citesc. Articolul spunea
ca trebuie sa trimiti cate 10.000 de lei la fiecare
din cele 6 adrese mentionate in articol . Apoi sa iti
treci numele si adresa la sfarsitul listei in pozitia
a 6-a si sa publici articolul la minim 200 de
forum-uri/adrese cu anunturi pe Internet sau prin mail
la cat mai multe adrese. Pur si simplu! Dupa ce am
analizat chestiunea si dupa ce am discutat cu cativa
prieteni m-am hotarat sa incerc. La urma urmei ce
aveam de pierdut in afara de 60.000 de lei si 6
timbre? Cum este si normal, la inceput eram sceptic si
chiar ingrijorat in privinta aspectului legal. Asa ca
m-am interesat la PTTR si mi-au confirmat ca
intr-adevar e legal! Deci am facut infima investitie
de 60.000 de lei. Surpriza!...Ghiciti ce s-a petrecut
!!! .. Intr-un interval de 7 zile am inceput sa
primesc bani in cutia postala. Eram uluit! M-am gandit
ca probabil se va opri curand, dar banii au continuat
sa vina! In prima saptamana am primit 370.000 de lei.
La sfarsitul celei de-a doua aveam 1.090.000. In a
treia saptamana stransesem 25.470.000 de lei! Si banii
continua sa vina cu repeziciune. In mod cert a meritat
sa cheltui cei 60.000 de lei si cele 6 timbre (Am
cheltuit mult mai mult jucand la loto si la bingo!).
Sa va spun cum functioneaza si mai ales de ce
functioneaza. In primul rand va sfatuiesc sa salvati
pe hard sau sa printati articolul ca sa il aveti la
indemana. Cum?
PASUL 1: Iei 6 coli de hartie si scrii pe fiecare
din ele : "M-AM ADAUGAT LA LISTA TA", astfel incat
cel ce primeste plicul sa te adauge la listele pe care
urmeaza sa le posteze si asa adresa ta va aparea pe
alte sute si sute multiplicate de forumuri, apoi
impaturesti fiecare coala (cat sa intre in plic). Acum
iei 6 bancnote de 10.000 de lei si pui CATE UNA in
FIECARE din cele 6 coli (ca sa nu se vada prin plic si
sa nu se fure), apoi pui FIECARE coala in CATE UN PLIC
si inchizi plicurile. Ar trebui sa ai acum 6 plicuri
sigilate, cu numele si adresa ta pe ele (la expeditor,
pentru a ajunge in continuare pe forumuri!), fiecare
dintre ele continand o coala de hartie si o bancnota
de 10.000 de lei. Acum trimiti plicurile la
urmatoarele adrese:



1) Glogojan Sebastian, Str.Narciselor, Bl.c, Sc.B,
Ap.12, Fagaras, Jud.Brasov, cod.505200

2) Iacob Silvia, Str.Cicero, Nr.12, cod 6200, Galati,
jud. Galati

3) Barbu Adrian , Str. Uzinei bl. 3 Ap. 6 , cod 550253 , Sibiu


4) Olarica Alin, str. N. Filimon,nr.28,bl.18,sc.B,ap.63,sect.6,Bucuresti,co d 060302

5) Mangiru Alexandru-Antonio, Str. Oltului, nr 21, cod 230094 , Slatina
Jud. Olt

6) Perte Benone Gabriel, Str. Aluminei nr 22, bl. PB 81, ap 4,
Oradea cod 410303, jud. Bihor



PASUL 2: Acum tai din lista pe numarul 1 si muti
celelalte adrese cu o pozitie mai sus (6 devine 5, 5
devine 4,etc...). Astfel numarul 6 devine liber :
completezi cu numele si adresa TA aceasta
pozitie.Trebuie foarte clar sa intelegi ca DACA TE VEI
PUNE IN ALTA POZITIE DECIT CEA DE-A 6-a, vei primi cu
mult mai putini bani, pentru ca factorul de
multiplicare se diminueaza. Pentru a intari increderea
in joc, trebuie SA NU TRISEZI si SA TRIMITI PLICURILE,
deoarece altminteri, te excluzi singur din circuit
semanind neincrederea.
PASUL 3: Schimba ce doresti dar, pe cat se poate,
incearca sa mentii articolul cat mai aproape de
original. Acum publica anuntul la cit mai multe
forum-uri/newsgroup-uri(sunt o groaza). 200 este atat
cat iti trebuie dar cu cat publici in mai multe locuri
cu atat mai multi bani vei castiga! Nu e nevoie sa
scrii din nou tot acest articol; poti sa selectezi
textul cu cursorul mouse-ului si sa il copiezi in
memoria calculatorului('Copy' din meniul 'Edit');
deschizi un fisier gol cu
'notepad'('File'...'New') si inserezi textul ca
sa iti adaugi numele in pozitia a 6-a ('Edit'...
Paste'); salvezi fisierul cu extensia .txt. Acum
cauti pe Internet newsgroup-uri (forum-uri on-line,
message board-uri, site-uri de chat, de discutii)
romanesti bineinteles, sau la diverse adrese e-mail pe
care le cunosti si publici articolul. Va sugerez sa
treceti ca subiect un titlu cat mai atractiv pentru ca
acesta il vor vedea cei ce viziteaza aceste site-uri
GATA! Felicitari... Nu ar trebui sa iti ia mai mult de
30 de secunde pentru fiecare newsgroup! TINE MINTE :
MAI MULTE NEWSGROUP-URI INSEAMNA MAI MULTI BANI! TOT
CE TREBUIE ESTE UN MINIM DE 200! Calcule...Vei incepe
sa primesti bani in cutia postala in cateva zile! Daca
vrei poti sa iti inchiriezi o casuta postala din cauza
numarului mare de scrisori pe care le vei primi. De
ce? Din cele MINIM 200 de publicari pe care le-am
facut sa spunem ca primesc 5 raspunsuri (un exemplu
FOARTE-FOARTE mic). Deci am castigat 50.000 de lei cu
numele meu pe pozitia a 6- a. Acum fiecare din cele 5
persoane care tocmai mi-au trimis cate o scrisoare,
publica la randul lor MINIMUL de 200 de articole cu
numele meu pe pozitia a 5-a si primesc si ei cate
50.000 de lei.Eu primesc astfel 5*5*10.000 de lei =
250.000 de lei. Continuand exemplul cu acest numar mic
(5) de persoane care raspund la articol, castig
1.250.000 de lei cu numele meu pe pozitia a 4-a,
6.250.000 cu numele meu pe pozitia a 3-a, 31.250.000
de lei pe pozitia a 2-a si ... DA! 156.250.000 DE LEI
cu numele meu pe pozitia intai. UIMITOR! Daca fiecare
participant publica articolul de MINIM 200 de ori! Si
totul cu o investitie initiala de 60.000 de lei si 6
timbre. Cand numele tau nu se mai afla in lista poti
Castiga_Bani_Usor
Postat pe 10 Iunie 2009 14:48
Eu nu vreau sa critic pe nimeni,fiecare face cum crede de cuviinta... nu am un ciclu abundent, nu fac dragoste in timpul ciclului DAR o data credeam ca mi-a trecut si am facut-o a treia zi, a trebuit sa ne oprim cind ne-am dat seama ca singerez destul de tare; nu mam excitat mai tare in schimb a doua zi am avut dureri destul de puternice . Cu asta vreau sa zic mie nu mi se pare bine.
healthy001251
Postat pe 10 Iunie 2009 15:37
bai fratilor dar voi chiarnu aveti altcevamai bun de facut decat sa criticati....dacae sa iei o bts atunci iei si fara sa ai menstruatie.eu am facut-o intimpul menstrei si mi s-a parut ca e scarbos ,daca sotul meu a vrut atunci nu stiu care e problema....atunci cand este iubire o faci oricum si nu conteaza cum arati sau mai stiu eu ce...ce atata scarbosenie nu inteleg,rani deschise,mirosuri urate sunt cand ai intradevar ceva sau stai prea mult cu absorbantu ,o igiena tot terbuie sa ai cu si fara menstruatie...mai lasati aberatiile si numai stiu ce...
izab33lla
Postat pe 10 Iunie 2009 16:08
De la: credendovides, la data 2009-03-10 10:37:34Atat timp cat sunt activa sexual, nu ezit sa fac sex in timpul menstruatiei.
Riscurile infectiei? Intotdeauna exista daca nu se respecta igiena.
Dar, pentru mine cel putin, e perioada in care imi PLACE CEL MAI MULT.
E adevarat ca sunt o fericita, ca nu am un ciclu abundent, dar nu se poate compara cu nicio alta perioada.
E drept ca uneori e dificil pana treci de retinerea partenerului, dar asta se doboara repede. Majoritatea barbatilor sunt incitati de asa ceva.

Deci fetelor, nu numai ca nu se intampla nimic grav ( bineinteles respectati igiena ), dar e MINUNAT!
De ce m-as lipsi de o placere doar din cauza unor idei preconcepute?
kamyvaly
Postat pe 10 Iunie 2009 22:20
andra_22
Postat pe 11 Iunie 2009 15:52
eu am ramas insarcinata in a 8 zi de ciclu....deci nimic nu este imposibil:) ah...si doctorii m-au asigurat ca sunt infertila:) cu ciclu sau fara..cu verdicte sau nu.......daca e sa se intample se intampla oricum
ema25ema
Postat pe 13 Iunie 2009 16:56
De la: ema25ema, la data 2009-06-13 16:56:05eu am ramas insarcinata in a 8 zi de ciclu....deci nimic nu este imposibil:) ah...si doctorii m-au asigurat ca sunt infertila:) cu ciclu sau fara..cu verdicte sau nu.......daca e sa se intample se intampla oricum

cum de esti asa de sigura ca ai ramas insarcinata in a 8 a zi????
justforme
Postat pe 13 Iunie 2009 23:25
......ma minunez de cata prostie exista p aici......chiar e nevoie sa va certati din cauza unei teme de discutie?......si pana la urma sunt persoane pe care poate le afecteaza sexul in timpul menstruatiei si persoae care din contra sunt "vindecate" de anumite dureri sau mai stiu eu ce .....in fine....nu sunt vreun medic nu sunt vreo inteligenta.....zic doar ce stiu din proprie experienta...
Pt mine a fost placut dar scarbos.....prea mult sange....:))

Pe forumuri de obicei se spun pareri nu se dau raspunsuri ironice sau rautacioase....poate copilele din ziua d azi ( cele d 12-13 ani) citesc aceste forumuri si desi erau nelamurite cand au intrat p forum..ies si mai nelamurite din cauza discutiilor in contradictoriu.....
In fond si la urma urmei fiecare fata e libera sa si-o traga cand vrea....si dak e sa ne imbolnavim ne imbolnavim oricum.....
ganduri_mici
Postat pe 15 Iunie 2009 10:15
De asemenea, exista si posibilitatea de aparitie a unei sarcini. Ciclul menstrual este un proces complex, implicand diferite modificari. Spre exemplu, pot aparea evenimente neasteptate precum blocarea unui ovul care poate fi astfel fertilizat. Probabilitatea este mica, insa nu trebuie exclusa, asadar actioneaza cu prudenta si in aceasta perioada: nu uita de metodele contraceptive!

healthy001855
Postat pe 21 Iunie 2009 10:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tratarea impotentei 2 De la: healthy005744 23 Decembrie 2009 19:53
buna:) 2 De la: TF_ 22 Octombrie 2009 22:14
Pro sau contra? 1 De la: healthy005571 6 Mai 2010 15:10
Ce este vaginita ? Care sunt efectele ei ? Cum se poate trata si ce se intampla daca nu se trateaza ? 5 De la: papusika_kudika 15 Iulie 2012 19:49
infectii urinare 8 De la: anjolie 25 Martie 2010 23:16