Setari Cookie-uri

calcaie crapate .cum le tratam ?daca stie cineva

buna.pt un rezultat foarte bun si in timp scurt puteti folosi cremele GLIMPSE.Stiu persoane care au folosit aceste creme pt calcaie crapate si au fost foarte multumite.pt mai multe detalii puteti vizita http://xangoitaly.blogspot.com
healthy006970
Postat pe 7 Octombrie 2009 03:23
eu am folosit intamplator crema de la Avon..este o crema speciala pentru calcaie, in ambalaj alb cu ceva albastru si am scapat de crapaturi. Vara era groaznic ca mi se crapau atat de tare aproape ca ajungeam sa imi curga sange...am incercat mai multe creme dar asta a avut efect...
rendo
Postat pe 30 Octombrie 2009 15:48
foloseste


K E R I T O G E N ........produs in romania . foarte bun . in 3 zile o sa ai calciie de bebelush.
dupa prima aplicare se simte diferentza. costa 10 lei


K E R I T O G E N
cameliro
Postat pe 16 Noiembrie 2009 11:11
ma chema eva si mamamea a avut calciie crapate. asta e lipsa de vitamina E. si a mai folosit seu de oaie cu care sa dat in fiecare seara pe calciie. este nemaipomenit. poti incerca si tu
mama sa vindecat la calciie.
evamoise2007_yahoo_com
Postat pe 16 Noiembrie 2009 15:03
Carceii si crampele musculare sunt un simptom al carentei de minerale. Pentru tratarea optima a acestora recomand urmatoarea schema dedicata de tratament pe baza de produse naturiste :


- Strong Bones (1-1-1 inainte de masa, 3 cure pe an cu pauze intre ele, regleaza lipsa Ca si Mg din fibra musculara) sau Power Mins (1-0-1, inainte de masa, 3 cure pe an cu pauze, regleaza carenta mineralelor din organism si din fibra musculara).

- Rhodiolin (1-0-1,dupa masa, 3 luni continuu, produce relaxare musculara).

- Evening Primrose Oil (1-1-0 inainte de masa, 3 luni continuu, regleaza axul endocrin la femeile cu probleme hormonale si carcei).

- Optional, se poate utiliza dispozitivul energetic de uz personal BioHarmonex.

- Optional se va consuma apa alcalina (vezi dispozitivul Aquarion), care in acest caz este deosebit de benefica pentru stimularea mineralizarii osoase si musculare, stiut fiind faptul ca organismul nostru atunci cand ph-ul sau este negativ, pentru a dezacidifia organele, imprumuta minerale de la oase si muschi pe care le introduce in fluxul sanguin, regland in felul acesta alcalinitatea corpului dar accentuand procesul de manifestare a fragilitatii osoase si musculare, si favorizand inclusiv aparitia crampelor musculare.

pentru mai multe detalii Avram2Cosmin@yahoo.com. Va roz sa specificati problema in e-mail. Multumesc
CosminAvram
Postat pe 16 Noiembrie 2009 15:10
ESTE VORBA DE O LIPSA DE CALCIU FOSFAT IN ORGANISM SI TREBUIESC LUATE PRODUSE CE CONTIN ACEASTA FORMA DE CALCIU
DETALII PE e-mail terapii.florale @gmail.com
dia_luna_sol
Postat pe 11 Ianuarie 2010 11:36
eu va recomand sa folositi crema de calcaie de la HEMEL:
Produs eficace ale carui posibilitati de utilizare depasesc cu mult menirea de baza. Mijloc de incredere pentru ingrijirea si tratarea pielii ingrosate de pe calcaie, talpi, genunchi, coate, palme.

Solutioneaza problema calcaielor tari si crapate. Inmoaie si regenereaza pielea, iar efectele pozitive se obtin chiar dupa cateva zile de folosire.

Se recomanda utilizarea zilnica din cauza proprietatilor antibacterice si antimicotice pe care le are. Se aplica pe pielea umeda.

Luminita Haidu
sweetmeat_sour@yahoo.com
0761611107
sweetmeat_sour
Postat pe 19 Ianuarie 2010 13:09
f bune cremele gama krauter si f convenabile la pret.
iuliazah65
Postat pe 19 Ianuarie 2010 16:07
Am descoperit o crema noua, dupa ce am folosit-o si pe cea de la HEMEL. Deci-crema f.buna pt.calcaie crapate de la LIFE CARE "Crema pt.picioare cu uree si plante BIO". Eu sunt reprezentant Life Care, dar crema mi-a fost recomandata de pedichiurista. Chiar este buna si costa doar 22 lei la gramaj de 250ml. Succes, mai ales ca vine vara. Mihaela
misa_healthy
Postat pe 21 Mai 2010 19:42
crema de calcaie de la scholl.
carmenjatarel_yahoo_com
Postat pe 24 Iunie 2010 06:11
calcaie crepate=piele in exces.va cumparati-eu cunosc-marca Titania,dispozitiv+lame rezerva.folositizilnic seara,crema heels pt.calcaie,dupa ce picioarele au stat in apa fierbinte,iar dimineata ungeticu crema dupa umezire,iar la cateva zile curatati cu aparatul
crema e undeva la 30 lei,iar dispozitivul,cu rezerve cu tot ,cam 20 lei

dac ceva nu s-a inteles,rog mail:traian.tataru@yahoo.com
va doresc multa sanatate!!!
traiant
Postat pe 24 Iunie 2010 07:14
Buna fetelor!
Am mai auzit de leacul cu urina ( il recomanda chiar si unii medici, ca alternativa). Se pare ca ar ajuta si pt distrugerea unor micoze.
AM SI EU O PROBLEMA CARE E LOCALIZATA TOT LA NIVELUL PICIOARELOR. BATATURILE.
AM PE EXTERIORUL DEGETELOR MICI DE LA PICIOARE BATATURI. FOARTE MARI SI F BATRINE (CCA 20 ANI). Am incercat cu diverse preparate si plasturi, chiar si la chirurgie. Am reusit doar sa elimin o parte din tesuturile cornoase. ,,Titina,, sau radacina lor nu a iesit. Daca stiti ceva eficient va rog sa-mi raspundeti. Multumesc!
nutastatache
Postat pe 24 Iunie 2010 07:56
Cauza este ma mult ca sigur o micoza si o poti trata f.f. usor astfel: iei o pereche de sosete le imbibi bine cu otet si le incalti apoi peste soseta pui o punga de plastic in asa fel incat sa acopere soseta cu otet peste punga pui ia o soseta de data asta uscata care fixeaza soseta uda. Facand asta macar 2 ore pe zi vei vedea ca pielea uscata se moaie si se ia f.f.f usor cu piatra ponce. Problema este ca aceasta micoza ramane si pe incaltamintea purtata, incaltaminte pe care o poti dezinfecta daca ai formol astfel:imbibi bine cu formol sosete pe care le introduci in incaltaminte apoi le inchizi pe acestea in pungi de plastic inchise ermetic. In acest fel micoza este distrusa si de pe incaltaminte.Este un tratament eficient si deloc costisitor. Multa sanatate tuturor!
nycollette_2007
Postat pe 24 Iunie 2010 08:31
incercati cu produse farmaceutice pt micoze. In momentul actual cand nu prea mai purtam pantofi de piele, nu ne dam seama dar micozele sunt prezente.Eu am folosit Lamisil crema, este scump dar este fff bun si intradevar nu mai am calcaie crapate. Am folosit inainate tot felul de creme cosmetice pt ingrijirea picioarelor si nu au avut nici un efect. Lamisilul crema intradevar a fost foarte bun.
cnina
Postat pe 24 Iunie 2010 08:39
buna eu sint Stela si am trecut prin asa ceva si m-am tratatcu SAU DE OAIE (saul se topeste ,se strecoara si se pastreaza intr-o cutie cu capac,eu am pus intr-o cutie de rama sa nu te sperii daca se itareste asa se face el ,e mult mai tare decit o crema obisnuita ) ,deci cum sa procedezi? se spala picioarele in apa calde dupa care se maseaza cu sau si se ia o pereche de sosete pe piciarein maxim o saptamina se rezolva ,eu am avut o crapatura fff urita si s-a rezolvat . insanatosire grabnica si succes
healthy015035
Postat pe 24 Iunie 2010 08:50
eu am avut calcaiele crapate si mi-a trecut cu crema de galbenele , o gasesti la orice farmacie si nu e foarte scumpa
daniela-ela
Postat pe 24 Iunie 2010 09:31

Este o crema fantastica pe care o pui seara si pui sosete de bumbac peste .Se numeste EPOCH SOLE SOLUTION si o poti gasi pe www.mbraicu.mynuskin.com

DACA O FOLOSESTI IN FIECARE SEARA IN CATEVA ZILE DEJA SE VAD REZULTATE
SUCCES
kudika166404
Postat pe 24 Iunie 2010 09:53
poti sa incerci sa te masezi cu ulei de ricin seara si dupa sa-ti pui sosete de bumbac toata noaptea.dimineata te vei trezi cu calcaie mai fin ;) succes
kudika115498
Postat pe 24 Iunie 2010 10:20
Se gaseste in farmacii "balsam pt calcaie " si nu costa mai mult de 10 Ron .Am folosit si mi-am rezolvat problema .
elisabetag
Postat pe 24 Iunie 2010 10:24
Buna,
Eu ma confrunt cu problema asta. Folosesc Xerial Creme de la SVR Laboratoires, cu factor de uree 50. Toata gama de produse este excelenta.
Se gasesc in multe farmacii, un pret bun il vei gasi in Sensiblue.
omorfi
Postat pe 24 Iunie 2010 11:01
Da..gama de produse Xerial e extrem de buna..recomand.
Chestia cu otetul e o aiureala...daca ai o micoza o infloreste si mai tare. Iar pt bataturi (durioane sau veruci) trebuie un tratament special.
Chestia cu urina m-a lasat masca.....wow!!!!
pt mai multe informatii senza_2004@yahoo.com si o sa va sfatuiesc cu drag!
healthy017387
Postat pe 24 Iunie 2010 11:18
crema pentru calciie crapate de la HEMEL este grozava dar trebuie sa repeti mereu tratamentul intr un cuvint calciiele trebuie vesnic ingrijite
monica_dora
Postat pe 24 Iunie 2010 11:27
si cum se cheama crema?
iani_healthy
Postat pe 24 Iunie 2010 11:59
se pot trata foarte usor astfel: spalate piciorele, unse cu orice fel de crema si balata o punga in pisior. e miraculos
kudika043497
Postat pe 24 Iunie 2010 12:03
si eu am aceeasi problema,vara crapa iarna nu.daca ung cu ulei de masline seara si trag un ciorap alb ,nu umblu desculta si nici in slapi de vara de plastic fara sa fie plat de tot.am mai un cu ulei din vitamina A.
sanatate
healthy016516
Postat pe 24 Iunie 2010 16:05
De la: irina_love27, la data 2009-02-23 11:35:38spuneti-mi si mie


Poti folosi ulei de ricin, il gasesti la orice farmacie si nu e scump, mai mult de 6 lei nu e o sticluta si iti ajunge destul de mult.
Seara dupa ce te speli usuca bine picioarele si pe urma ungete cu uleiul de ricin, apoi iei ciorapi de bumbac in picioare pana a doua zi.
Succes.
Danieladani
Postat pe 24 Iunie 2010 21:08
De la: irina_love27, la data 2009-02-23 11:35:38spuneti-mi si mie




exista la farmacie un unguent de galbenele facut la Bucuresti sau Sibiu. Sanatate sa ai.
kudika182838
Postat pe 24 Iunie 2010 21:13
ia-ti SPA VEGETALE - AQUA GOMMAGE efect peau neuve de la YVES ROCHER

http://www.healthy.ro/comunitate/forum/post_reply/3087.html#
http://www.healthy.ro/comunitate/forum/post_reply/3087.html#

http://www.healthy.ro/comunitate/forum/post_reply/3087.html#
http://www.healthy.ro/comunitate/forum/post_reply/3087.html#

http://www.healthy.ro/comunitate/forum/post_reply/3087.html#
http://www.healthy.ro/comunitate/forum/post_reply/3087.html#

http://www.healthy.ro/comunitate/forum/post_reply/3087.html#
http://www.healthy.ro/comunitate/forum/post_reply/3087.html#

APP SUNT UNA DIN CELE MAI BUNE PRODUSE DIN TARA
pisy_healthy
Postat pe 25 Iunie 2010 14:51
Incearca crema cu uree de la Krauter. Nu e scumpa, e BIO , e fabricata in Germania si da rezultate FOARTE BUNE. Se distribuie prin reteaua LIFECARE(cauta pe net , pe site-ul lor) . Sunt reperezentant dar nu fac reclama gratuita. Chiar mi-a folosit!!!!
mirelar1
Postat pe 26 Iunie 2010 09:59
aia cu urina e dementiala, sper sa nu o si practici:)) incearca crema de la avon pentru calcaie cu acid glicolic..e extrem de buna si e pana in 10 lei.
healthy014370
Postat pe 26 Iunie 2010 15:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sarcina extrauterina - avort 8 De la: zeitsa 26 Iunie 2012 14:35
poati avea orgasm fara a simti plkacerea?????????? 23 De la: rashela 11 Decembrie 2010 22:06
Anticonceptionale ! 4 De la: kudika368134 14 Ianuarie 2013 17:21
Buna! 2 De la: office_salinasusesi_ro 9 Martie 2010 17:44
o posibila candida ? 7 De la: kudika369745 16 Mai 2012 14:15