Setari Cookie-uri

calcaie crapate .cum le tratam ?daca stie cineva

si eu am avut probleme de genul acesta, iti recomand crema marca Scholl Crackes Heel Repair Cream, o gasesti la farmacii sau o alta varianta este sa mergi la medicul dermatolog pentru un consult si iti va prescrie o crema preparata in farmacie, am incercat ambele variante si am avut rezultate. multa bafta!
rodica_aurica
Postat pe 28 Iunie 2010 15:50
De la: healthy014370, la data 2010-06-26 15:05:01aia cu urina e dementiala, sper sa nu o si practici:))
cred ca te referi la crema cu uree, nu cu urina... dar fiecare intelege ce poate.
kiki_riki
Postat pe 10 August 2010 10:04
De la: mirelar1, la data 2010-06-26 09:59:23Incearca crema cu uree de la Krauter. Nu e scumpa, e BIO , e fabricata in Germania si da rezultate FOARTE BUNE. Se distribuie prin reteaua LIFECARE(cauta pe net , pe site-ul lor) . Sunt reperezentant dar nu fac reclama gratuita. Chiar mi-a folosit!!!!


Lifecare nu sunt BIO...au 2 ingrediente naturale si 20 de chimicale...
kudika226898
Postat pe 10 August 2010 23:44
te duci la o farmacie veterinara si ceri o crema cu care se unge ugerul vacutelor.o vecina avea ,calcaiele asa crapate de abia umbla si ia zis o batrana ce sa faca.te inmoi bine,te stergi si te dai cu crema aia.nici eu nu am crezut pina nu am vazut cu ochi mei.dupa o saptamina nu iti recunosti calcaiele.bafta
say
Postat pe 6 August 2011 22:03
Incearca Refer Crema pentru calcaie crapate! E super buna! Reface tesutul si hidrateaza pielea!
Mi-a vindecat pielea in totalitate in doar 2 saptamani! De asemenea a inlaturat mirosul neplacut al traspiratiei. Am fost foarte multumita de ea.
alia1
Postat pe 14 Septembrie 2011 10:58
LAMISIL CREMA ,FFF BUNA. IN FARMACII
adyady1960_yahoo_com
Postat pe 14 Septembrie 2011 16:47
De la: say, la data 2011-08-06 22:03:35te duci la o farmacie veterinara si ceri o crema cu care se unge ugerul vacutelor.o vecina avea ,calcaiele asa crapate de abia umbla si ia zis o batrana ce sa faca.te inmoi bine,te stergi si te dai cu crema aia.nici eu nu am crezut pina nu am vazut cu ochi mei.dupa o saptamina nu iti recunosti calcaiele.bafta

MIBAZON- este o crema super, e bine s-o ai in casa. Contine 3 antibiotice. Iti redau cateva cuvinte despre acest unguent:
''Prin intermediul celor 3 antibiotice pe care le contine, Mibazon este activ fata de bacterii Gram-pozitive si Gram-negative, Mycoplasma sp., Ricketsia sp., implicat in infectii cutanate, infectii oculare si ale glandei mamare. Mibazon este indicat in tratamentul unor afectiuni al pielii (abcese, fistule, plagi), cheratite, blefarite, conjunctivite si mastite produse de bacterii Gram-pozitive si Gram-negative sensibile la tetraciclina, eritromicina si neomicina la bovine, caini si pisici. Prednisolonul actioneaza ca antiinflamator si favorizeaza patrunderea celor trei antibiotice in tesuturile afectate.
Dar, eu raman la parerea mea , cel mai bun unguent ptr calcaie crapate este cel de la firma MEBRA din Brasov.Costa putin(4,5 roni)si este foarte eficace, vindeca rapid fisurile si durerile iti trec ca prin minune
gabriela67
Postat pe 14 Septembrie 2011 18:55
despre acest articol va pot spune din proprie experiena , un remediu cat se poate de simplu -seu de oaie su miel topit si te dai pe calcaie dupa ce ai facut baie in 3 zile se vad inbunatatiri ,radicale , te vindeci fff RAPID ,fara nici un altfel de tratament ,eu am seu de oaie topit intr-o cutie de margarina cel putin de 8 ani si e ff bun si acum si este pastrat la temperatura camerei .insanatosirae grabnica
healthy015035
Postat pe 15 Septembrie 2011 22:16
MIBAZON foloseste si o prietena care se confrunta cu aceeasi problema.
GeorgianaBB
Postat pe 28 Septembrie 2011 01:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
durerile menstruale 24 De la: alexnails 29 Septembrie 2011 19:34
Vitamina C intarzie ciclul? 9 De la: anutzzaa 19 Octombrie 2010 23:58
anemie 3 De la: camiflorea 27 Martie 2010 22:12
sarcina sau avort spontan 3 De la: kudika_940697 4 Noiembrie 2013 00:07
Ce-o fi?... 3 De la: nushka 13 Septembrie 2011 16:34