Setari Cookie-uri

ENDOMETRIOZA- boala care te omoara cu zile , boala care iti ia dreptul la o viata...

BUNA

multumim frumos pt aceste informatii.Mie una imi sunt de mare folos si sper ca o sa fac si eu un bebe.

Mai poti sa ne mai spun acte ceva despre acest dr si reusitele dumnealui

O zi buna
healthy006474
Postat pe 26 Noiembrie 2009 15:46
De la: Terra_Mater, la data 2009-11-19 14:02:44
De la: healthy001599, la data 2009-11-19 11:31:45nu va suparati..si eu am probleme si sunt suspecta de endometrioza. nu neg ca fiecare ati trecut prin momente grele. dar cand vad titlul asta ma apuca sunt boli mai grave cum ar fi cancerul care chiar ca te omoara!!cu endometrioza se poate trai fetelor!! ma apuca depreseia numai cand citesc titlul asta. fiti mai optimiste, capul sus va spune o pesimista convinsa


Faptul ca aluneci in depresie sau pesimism, sau faci crize de nervi citind ceea ce spun forumistele afectate de aceasta boala, demonstreaza ca esti foarte labila psihic. Imi pare rau ca si tu te confrunti cu o problema de sanatate care ar putea sa fie diagnosticata drept endometrioza. Femeile acestea nu afirma ca boala lor ar fi mai grea decat cancerul. Si nu inteleg de ce tu consideri ca doar cancerul este o boala ucigatoare. Esti foarte putin informata draguta. Nu ai idee cat de multa suferinta poate genera endometrioza (tu probabil esti la inceput si iti doresc sa ai sansa de a fi tratata corect si in timp util pentru a nu ajunge sa cunosti cu adevarat "cainimea" acestei boli), cum nu ai cunostiinte despre numarul femeilor care "si-au incheiat conturile" cu viata pentru ca endometrioza lor a ajuns sa le devoreze.

Voua, tuturor celor care suferiti de aceasta boala (si nu numai) va sugerez sa cautati la orice PLAFAR din tara cartea "Sanatate din farmacia Domnului" scrisa de Maria Treben. Acolo veti gasi tot ceea ce va intereseaza pentru a va trata cu succes real si a va recapata sanatatea. Va asigur ca se poate avea 100% incredere in ceea ce este scris acolo, pentru ca eu personal folosesc multe dintre terapiile descrise in aceasta carte pentru a iesi din tunelul lung,stramt si intunecos al unei boli rare, autoimune, necrutatoare care mi-a afectat mai multe organe si deja am inregistrat mici dar evidente progrese, certificate prin analise de sange si urina si examene medicale de specialitate. Cine nu are posibilitatea de a cumpara cartea, ma poate contacta la adresa floriingrau@gmail.com si am sa i-o trimit gratuit in format electronic. Dar, ca sa aveti sanse maxime de reusita, dati mai multa importanta alimentatiei voastre eliminand tot ceea ce poate avea continut chimic (treceti pe aimentatie biologica) si incetati sa va mai otraviti corpul cu medicamente de orice fel. Vedeti ca chiar voi spuneti ca desi ati facut diverse tratamente si chiar interventii chirurgice nu numai ca nu ati rezolvat problemele dar intre timp chiar s-au complicat. Eliminati uleiul, sarea si zaharul rafinat din alimentatia voastra. Folositi ulei obtinut prin presare la rece, zahar de trestie sau mai bine miere, si sare marina nerafinata (sau sarea noastra autohtona , aia de sac, nerafinata, pe care v-o puteti face singure mai fina prin fierbere lenta in putina apa).


labila psihic poate esti tu!!si nici intr-un caz nu am facut o criza de nervi cand am citit subiectul asta. dar probabil ca tu suferi de bagare in seama si iti place sa faci niste afirmatii nefondate. daca cascai bine ochii si citeai ce am scris, ai fi vazut desteapto care a fost intentia mea!!nu am jignit pe nimeni ci pur si simplu am vrut sa subliniez alte aspecte pe care tu binenteles nu le-ai inteles.ramai in banca ta madamme si nu mai avea grija mea!
dracoaica
Postat pe 10 Decembrie 2009 19:23
ahh si cel mai important le doresc multa sanatate tuturor si celor care isi doresc copii sa dea d-zeu sa li se implineasca dorinta.
dracoaica
Postat pe 10 Decembrie 2009 19:25
Dragele mele,
Sincer, imi pare rau ca va tratati cu medicamente, si mai ales cu cele de tip progesteron, acestea intretin endometrioza.... am citit foarte mult despre acest suiect in carti speciale de medicina, Americane, franceze, etc. si am ajuns la concluzia urmatoare - eu avand grosimea de 10 cm, 2 chisturi pe ovarul drept, 2 pietre la rinichiul drept ... cam toate pe dreapta ...: fara SEX! NU GLUMESC, sexul activeaza sangele, activeaza secretiile de progesteron, etc. etc. si astfel ingroasa peretele cu si mai mult sange! Ceaiurile baute - sunt unele speciale pt anexite, etc. - PLAFARUL este f bun ; bai de ceaiuri - stati pe ligheanul plin cu ceaiuri oparite - acei aburi va pot ajuta enorm, acoperite de jur imprejur, pentru a pastra caldura; exista o crema perfecta, de spanz - va ungeti pe ovare din interior spre exterior, pe uter, seara de seara... aveti grija, uneori spanzul este toxic, dar crema de la STEAUA DIVINA este buna; sa nu dati pe la ochi, aveti grija! fara CARNE de porc; un post usor este f indicat. Acum 4 ani - am scapat in 2 ani, cu dovezi de la ecografie, in fiecare an! acum un an am facut sex si imediat am ramas gravida .. am fost foarte surprinsa, pt ca am 45 ani ... si iar s-a ingrosat, 10 cm - am pierdut copilul -si abia acum, in septembrie, a scazut la 2 cm ... DAR ... mirul de la biserica, de la Sfantul Nectarie dat seara in semnul Crucii pe zona genitala - uter, ovare .... VINDECA cu rugaciuni si credinta. BAFTA MULTA, SANATATE TUTUROR, Doamne ajuta!
kudika064581
Postat pe 10 Decembrie 2009 22:17

Dragele mele pentru cine este din Bucuresti ,rog sa ma contacteze .
e-mail: ioana.bobocea@yahoo.com
IOANA1947
Postat pe 8 Ianuarie 2010 19:15
excelenta voastra, ma numesc ,,tanase marian,, sunt un adept pasional al stiintelor homeopatice,homeopatia este regina stiintelor medicale este o stiinta ,dovedita relativ recent ca fiind ,,cuantica,...s au cules roade deosebite depilda resorbtia unor formatiuni tumorale, rebele la alteforme de tratament,..scuzepentru scrisul dificil,,nu agramat,, am o disfunctie an remisie datorataunui accident vascular ,..... excelenta ,doamna,din pacate an romania ca oriunde ,entitati de varf rare ,si medicale sunt putine,an aceasta stiinta sacra ,,homeopatia,, a existat un om deosebit un exeget pasional dar s a dus ,,dumnezeu sa lodihneasca,,...an eternitate,....doctorul ,,bungetianu,pe care l am cunoscut era atat de daruit fiintei umane si medicinei ca eu ai vedeam o ,,aura sfanta an jurul sau,....alt om competent la subiect eu nu vad, doar o singura entitate de varf este o familie de medici deosebiti din fericire sunt an tara familia ,,theodor caba,, sunt accesigili pe net, undeva an vestul tarii locuiesc,au si persoane feminine an grup,accesatii,.....mult succes excelenta,.....eu vorbesc mult de dumnezeu ,nu sunt sectant cu toate ca si asta se poate post89 eu nu lpercep pe dumnezeu un mosulet care ne bate pe umar cand gresim ci ca pe creatorul universului.....succes va urez atentionez ca an lumea actuala chiar situata an ,,mileniul trei,, tot ce anseamna alopatie este toxic si distructiv,sa ne orientam catre stiintele naturiste si nu numai,astfel eu cu o hipertensiune continua ,am parasit terapia alopata ,am gasit an ,,media internet,, o terapie cu marar sacru,am vindecat definitiv maladia secolului, ce a ce nici un medic alopat nu poate promite cuiva oriunde an lume,...cu dragoste de un bun crestin,rog pe cei din juru ne sa directioneze anscrisul catre dumneavoastra , succes excelentei voastre,...sic volo nihil sine deo,....
kudika002209
Postat pe 26 Ianuarie 2010 10:29
BUNA!
Ce rezultate ati avut dupa laparoscopie? Ce noutati ati mai aflat despre tratamentul endometriozei?

Mihaela
kudika_4674
Postat pe 9 Aprilie 2012 12:18
daca vreti sa discutam mai multe despre endometrioza, pareri, sfaturi, articole...am crea o pagina pe facebook : https://www.facebook.com/endometriozaRO?ref=hl
Sper sa ne strangem cat mai multe sa discutam , va pup
Roxana_Draghici_1
Postat pe 28 Decembrie 2013 13:41
De la: kudika_971733, la data 2014-12-04 14:17:27Situatia mea a fost destul de dificila: am aflat cu stupoare ca celulele mele nu erau viabile. Nu mi-as fi imaginat niciodata ca pot face parte din categoria femeilor care nu pot ramane insarcinate. Recomandarea a venit din partea sotului meu care s-a interesat si a gasit-o la Gynera pe doamna doctor Anca Coricovac, iar in urma procesului de fertilizare in vitro cu ovocite donate, am aflat chiar inainte de Craciun ca sunt insarcinata. Ce putea fi mai frumos decat un astfel de cadou primit din partea echipei Gynera?!

Pt o viitoare mamica
kudykkka
Postat pe 4 Decembrie 2014 14:20
eu am fost diagnosticata cu endometrioza dupa indelungi investigatii, niciun medic nu se gandea sa-mi laparoscopie, doar acolo s-a vazut ca endometrul ajunsese pana in stomac. Dl. dr. Silviu Istoc este medicul care m-a salvat, el a avut inspiratia divina, m-a operat, si apoi cu tratament am ramas insarcinata si am o fetita. Acum vreau sa raman din nou insarcinata si ma pregatesc sa-mi faca din nou laparosopie, ca a recidivat. Este un medic specializat pe astfel de investigatii si operatii, raspunde la toate intrebarile, este foarte calm si nu te panicheaza. cui are astfel de probleme il recomand cu mare incredere
kudika_12257
Postat pe 13 August 2015 15:23
imi poti spune ce tratament naturist ai folosit,am sora in Australia si imi poate aduce
kudika060525
Postat pe 28 Aprilie 2016 12:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
rostopasca 1 De la: healthy008860 14 Noiembrie 2009 21:22
anticonceptionale 5 De la: nicolove2008 27 August 2009 17:42
lactatie falsa 14 De la: kudika421339 15 Septembrie 2011 16:28
antecedente in familie 23 De la: oficup 24 Februarie 2010 18:53
M-am vindecat de cancer de col uterin rapid! 98 De la: kudika_1012859 12 Decembrie 2016 12:02