Setari Cookie-uri

nu mananc dar ma ingras

Sportu e solutia intotdeauna ! WWW.GETWILD.RO e solutia pentru restu !
kudika066290
Postat pe 10 Ianuarie 2010 13:46
De la: coca_vali26, la data 2009-05-14 14:23:28nu mananc regulat ,nu mananc mult dar sunt de 100kg.daca stiti vreun remediu dar fara medicamente.


Eu am avut aceeasi problema - mancam foarte putin, insa adaugam multe kg. Am tinut dieta Montignac, care m-a ajutat sa slabesc si sa imi formez un stil de viata sanatos. Nu e grea, citeste cartea, pentru ca te va ajuta mai mult decat articolele de pe net, deoarece unele nu redau exact ceea ce trebuie sa stii despre dieta. Te va ajuta, crede-ma! Cel putin eu am slabit 10 kg si sunt foarte multumita de rezultate.
DUMI3TZA
Postat pe 10 Ianuarie 2010 14:33
De la: healthy007203, la data 2010-01-10 13:46:08Sportu e solutia intotdeauna ! WWW.GETWILD.RO e solutia pentru restu !
ai dreptate,dar avand in vedere ca marea majoritate a celor care posteaza mesae disperate si as spune ale unora,inculte,sunt postate de catre persoane sub 18 ani ,acestea sunt impotriva orelor de sport din cel mai simplu motiv:LENEA.
ene_m_gabriel
Postat pe 10 Ianuarie 2010 14:44
Probabil ai o problema hormonala. Degeaba incerci sa tratezi efectul (adica sa tii regim) daca nu tratezi cauza. Mergi la un medic encrinolog.
ramo_darkgirl
Postat pe 10 Ianuarie 2010 17:04
corneliamorar
Postat pe 10 Ianuarie 2010 18:14
mese regulate ,fara paine si dulciuri ,fara carne de porc si alcool .Acestea sant produsele pe care le-am evitat timp de 5 luni in care am slabit 22 de kg ,de la 110 la 88 .Apoi au venit sarbatorile m-am distrat, dar promit ca maine o iau dela capat .Am auzit de regimul disociat cu care a slabit irina raisler [www.irina raissler.ro ]intra acolo si vei afla mult mai multe .Sa stiti ca e o reclama gratuita ,spun asta pentrui ca imediat ce are cineva o problema si incepa reclamisti forever ,fomever si multi altii de te lasi lehamite sa mai citesti raspunsurile oamenilor .
kudika051850
Postat pe 10 Ianuarie 2010 20:14
am avut aceeasi problema , am incercat toate dietele rationale plus alergat 2km/zi , si tot degeaba... pina la urma m-am hotarit sa schimb modul de alimentatie. Nu mincam dimineata , acum maninc cereale itegrale cu lapte sau iaurt , la prinz salata cu piine integrala , iar seara ceva usor in jur de ora 17. Dar mi-am cumparat o bicicleta eliptica , si am inceput cu 5-6 min. pe seara , pina am ajuns la 45 min. in fiecare seara . nu este usor , dar inainte luam 1-2 kg pe an de care nu mai acapam , iar acum am 12 kg mai putin si pot sa-ti spun ca maninc mai mult decit inainte. Bineinteles ca fara dulciuri , prajeli etc. , banuiesc ca nici nu manini asa ceva , pt. ca cei care pling ca se ingrasa elimina aceste chestii din start ! Intr-adevar , ignora toate chestiile de slabit minune , pastile , preparate etc , pe linga faptul ca nu fac nimic , iti suprasolicita ficatul , iar dupa ce termini cu ele , ajungi in acelas punct sau mai pui ceva in plus .
healthy002838
Postat pe 11 Ianuarie 2010 10:04
De la: andreidavid1, la data 2009-06-14 16:09:41Buna , daca te mai intereseaza sa slabesti pot sa te ajut in privinta asta , trimite email la andreidavid1@yahoo.com .Rog seriozitate
da ma intereseaza pe mine daca se poate sa vb pe mes danieladnll
danieladnll@yahoo.co.uk
Postat pe 11 Ianuarie 2010 11:01
Buna !
Daca nu ai reusit pana acuma sa slabesti,scrie-mi pe adresa mea de mail
crina_pura@yahoo.com si te ajut.
O zi buna!
crinabianca
Postat pe 11 Ianuarie 2010 11:14
Buna !
Daca nu ai reusit pana acuma sa slabesti,scrie-mi pe adresa mea de mail
crina_pura@yahoo.com si te ajut.
O zi buna!
crinabianca
Postat pe 11 Ianuarie 2010 11:17
Nu stiu de unde a aparut reclama cu miraculosul medicament Super Slim,dar din cate ati vazut,au fost scoase de pe piata,nu sunt buna,nici sa nu va ganditi sa luati asa ceva.Exista si alte posibilitati,alte diete sanatoase si cu mai putine kilograme garantat.
O zi buna1
crinabianca
Postat pe 11 Ianuarie 2010 11:20
Toata lumea care se ingrasa are aceeasi parere ca tine . Nu mananci mult dar mananci lucruri care iti deregleaza glandele endocrine si le fac saasimilezi tot ce inghiti. Nu mananci regulat deci organismul intra in panica si acumuleaza tot nestiind cand si daca mai primeste hrana. Trebuie sa iti faci prigram de masa macar la 5-6 ore distanta oricat de putin ai manca. Daca o sa scoti din alimentatie urmatoarele alimente vei slabi garantat: patiseria, painea alba, prajelile, fast-foodul, sucurile de orice fel , porumbul, cartofii, lactatele grase, dulciurile. Mierea naturala nu ingrasa , dar mierea naturala inseamna mierea luata de la un cunoscut sau sa o scoata din stup in fata ta. Orice alta varianta e exclusa deoarece modalitatile de manipulare gresite ale apicultorilor nostri si mai mult la unii sporirea cantitatii prin diverse metode ii modifica proprietatile si o fac sa ingrase. Deci daca poti sa faci rost de miere naturala suplinesti nevoia de dulce cu miere. In rest mananca cat mai variat, putin si des. Recomand legumele fierte la abur si facute salata, teajuta sa slabesti. 2 litri de apa pe zi. Eventual niste miscare . Mult succes
Arlene
Postat pe 14 Ianuarie 2010 13:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dieta disociata 333 3 De la: kudika_5229 1 Mai 2012 08:10
Faimoasele pastile chinezesti 165 De la: 18 Martie 2012 11:51
AJUTOR, AVEM PROBLEME CU ALCOOLUL 43 De la: SABRINA_healthy 30 Noiembrie 2015 03:18
slabitul e greu ...dar e necesar ...AJUTOR!!! am nevoie de sustinere 17 De la: Amaretta 4 Aprilie 2011 18:30
cum sa iti mentii greutatea 24 De la: grasuta 21 Noiembrie 2013 20:29