Setari Cookie-uri

Ce sa fac sa slabesc (sanator)?!

De la: nico009800, la data 2010-04-16 10:32:27folosesc slim formula de la cali
vita de trei saptamani si pana acum nu am slabit niciun kilogram.
mananc foarte putina paine si aproape deloc prajeli si grasimi.prietena ta a folosit alternativ si alte produse?
eu unul as putea sa afirm argumentativ ca produsele de la herbalife si calivita sunt FOARTE PROST DOZATE din punct de vedere al elementelor nutritive+ca nu am garantia ca sunt naturale,cat despre slabit,multi vor sa slabeasca fara sa faca efort,deci,oameni buni lasa-ti LENEA DEOPARTE si la miscare ca se impute pamantul sub voi.
ene_m_gabriel
Postat pe 16 Aprilie 2010 15:10
deci alexandra ai slabit? nu ai mai scris nimik? eu am deja 4 zile de dieta si am reusit sa slabesc 2,5 kg, dar cum se spune in prima perioada se slabeste mai mult, iar dupa prima saptamana se slabeste treptat. sper sa va ajute dieta mea, dar cel mai bun lucru pe care il puteti face este sa mergeti la un nutritionist. bafta la slabit!!
lorelay21
Postat pe 16 Aprilie 2010 18:22
Buna! Despre ce dieta este vorba? Si eu m-am cam ingrasat un pic dar am avut si pielea lasata de la niste tratamente dar am urmat dieta si programul fitness din cartea "Slabeste Garantat prin Fitness Superslim" . Ma simt mult mai bine si m-am tonifiat ceva.Am dat jos 4 kg intr-o saptamana, Nu stiu cat de sanatos este sa slabesti 2,5 kg pe zi. Astept raspuns.
Adrianaraileanu
Postat pe 16 Aprilie 2010 18:27
am o fetita de un an si sapte luni pe care o cresc singura de cand avea trei luni. Deci nu se pune problema sa merg la sala sau sa alerg prin parc.Si oricum ma tine "in priza" toata ziua.Asa ca te asigur ca sub mine pamantul nu are nicio sansa sa "se imputa".Vreau doar sa stiu daca cei care au mai folosit produse de la calivita au avut rezultate bune.
nico009800
Postat pe 17 Aprilie 2010 11:30
Pentru Slabit va recomand Programul Slabeste garantat prin fitness superslim, pe banderas.ro acolo aveti toate dietele si solutiile necesare si demonstratii care va vor ajuta sa slabiti rapid.
Adrianaraileanu
Postat pe 17 Aprilie 2010 15:12
De la: KarinaBudeanu, la data 2010-04-17 15:12:09Pentru Slabit va recomand Programul Slabeste garantat prin fitness superslim, pe banderas.ro acolo aveti toate dietele si solutiile necesare si demonstratii care va vor ajuta sa slabiti rapid.
hahahahahaha.....ce mai pacaleala !!!!
4Life
Postat pe 18 Aprilie 2010 20:49
Buna. Cunosc problema si stiu ca este foarte greu sa slabesti mai ales dupa vro 30 de ani.Eu dupa sarcina am pus 17 kg si nu stiam ce sa mai fac deoarece orice incercam nu prea dadea rezultate , slabeam dar ma ingrasam la loc pana cand am auzit la tv de un produs natural ,nu aveam incredere in el dar am hotarat sa-l incerc.Vi-l pot recomanda si voua deoarece a dat rezultate la mine si am slabit 7 kg in 2 luni si apoi 8 dupa a 3-a luna,se numeste recode dar trebuie sa fiti atente ca trebuie sa tii si un mic regim.
Va doresc mult succes
georgy_78
Postat pe 19 Aprilie 2010 12:28
De la: KarinaBudeanu, la data 2010-04-16 18:27:11Buna! Despre ce dieta este vorba? Si eu m-am cam ingrasat un pic dar am avut si pielea lasata de la niste tratamente dar am urmat dieta si programul fitness din cartea "Slabeste Garantat prin Fitness Superslim" . Ma simt mult mai bine si m-am tonifiat ceva.Am dat jos 4 kg intr-o saptamana, Nu stiu cat de sanatos este sa slabesti 2,5 kg pe zi. Astept raspuns.


buna, eu am scris ca am slabit in 4 zile 2,5 kg, iar dieta este scrisa pe pagina 3 a acestui subiect.
lorelay21
Postat pe 19 Aprilie 2010 17:46
De la: nico009800, la data 2010-04-16 10:32:27folosesc slim formula de la cali
vita de trei saptamani si pana acum nu am slabit niciun kilogram.
mananc foarte putina paine si aproape deloc prajeli si grasimi.prietena ta a folosit alternativ si alte produse?


am spus, a tinut si regim, a facut miscare.. incearca sa verifici slabirea si cu centimetrul, nu numai cu cantarul. da, prietena mea a luat si rhodiola rosea pt ca avea foame necontrolata din cauza stresului, si probiotice pt refacerea florei saprofite si alcalinizarea organismului..
camiflorea
Postat pe 19 Aprilie 2010 17:54
De la: nico009800, la data 2010-04-17 11:30:15am o fetita de un an si sapte luni pe care o cresc singura de cand avea trei luni. Deci nu se pune problema sa merg la sala sau sa alerg prin parc.Si oricum ma tine "in priza" toata ziua.Asa ca te asigur ca sub mine pamantul nu are nicio sansa sa "se imputa".Vreau doar sa stiu daca cei care au mai folosit produse de la calivita au avut rezultate bune.


probabil nici nu dormi suficient, acesta e un factor de stres si in prima faza duce la ingrasare.. trebuie personalizat tratamentul in functie de problemele pe care le ai...
camiflorea
Postat pe 19 Aprilie 2010 17:57
SUPER OFERTA!!!! 10 electr+10vacum=310 ron DOAR in saptamana 23-30 aprilie iar pentru cele care mai vin cu o prietena un pachet special 10masaje+10 electro310 ron www.sezenstil.com/jolie constanta 0735665658
nicolaeflotentina76
Postat pe 20 Aprilie 2010 16:51
Buna tuturor!
Daca vrei sa slabesti armonios trebuie sa urmezi exercitii fizice si tratamente corporale,,,daca nu ai timp atunci mentineti ritmul alert in viata voatra. Este adevarat ca cel mai important organ din corpul uman este inima..sa nu uitam de ea. Eu de exemplu m-am inscris de cateva zile in programul slabeste sanatos de la XPLOSIVEBODY..acolo beneficiez de exercitii pillates...care sunt fenomenale. Cursul de PILLATES ESTE GRATUIT. xplosivebody.ro
missteeq29
Postat pe 20 Aprilie 2010 17:25
Ce-l mai mic pret de pe piata!!! Slabeste sanatos, mancand normal, cu ajutorul pastilelor facute pe baza de plante.. Pastilele se numesc Lida Daidaihua Slimming Capsule,sunt din China. Eu am slabit mult, si nu au efecte negative, sunt din plante din Tibet, 100% naturale. Daca te intereseaza pastilele astea scrie-mi pe email si iti spun pretul: merycamerzan@yahoo.com sau suna-ma la nr: 0744 551 225
merycam
Postat pe 12 Mai 2010 17:42


fetelor am o informatie pentru voi , pentru cele care isi doresc sa slabeasca si nu au banuti.chic salon organizeaza o super mega campanie ca sa demonstreze eficacitatea aparatului eximia, renumit pentru ca are rezultate foarte bune in problemele legate de slabire.deci cele care au pb mari de greutate se pot inscrie si pot beneficia de tratamentul cu eximia , tratament complet.mi mi se pare super tare
http://www.saloane.info/saloane/exim...la-slabit.html
mihaela_eugenia
Postat pe 9 Iunie 2010 13:33
Salut....am slabit fara pastile,numai cu dieta.
Nu mananc sa ma satur si mananc foarte putin,nu mananc prajeli,mai mult consum supe "ROLTON"si mananc multe frutce,dar am o problema nu beau apa plata doar apa minerala la sticla si suc "FRUTI FRESH "de grefe

Si am slabit 4kg in 4 saptamani am aqm 80kg din ianuarie de cand am inceut regimul>>

NU VREAU SA APELEZ LA APSTILE

Inca o data va multunesc pentru sfaruri date!!!:-*
alexandra082571
Postat pe 11 Iunie 2010 14:00
De la: mery, la data 2010-01-11 15:44:26 Buna!
Am 41 de ani,1,74inaltime si 96 kg.Problema este ca nu pot face efort deoarece sunt operata la inima de 9 luni,am probleme cu tiroida{gusa nodulara cu hipotiroidie) sunt polialergica si mai sunt si la menopauza.Din cauza numeroaselor diete am facut ulcer,l-am tratat iar acum am o gastrita nenorocita din cauza careia nu pot manca fructe si legume crude.Mai am si lipsa de calciu,nu stiu din ce cauza organismul meu nu asimileaza calciul.Am avut perioade cand faceam saptamanal caderi de Ca.si chemam salvarea.Am urmat o dieta data de endocrinologul meu si nu am dat jos nici-un kg,chiar nu stiu ce sa mai fac,lumea zice ca din nesimtire te ingrasi,ca mananci mult si orice.Eu nu mananc o paine intr-o saptamana si sunt atenta la ce mananc dar nu reusesc sa slabesc si sufar ingrozitor cand se fac "glume" pe seama persoanelor supraponderale.Am trei operatii chirurgicale si dupa fiecare am pus 7-8 kg.Poate mai sunt persoane cu probleme asemanatoare care au reusit sa le rezolve sau sa treaca mai usor peste ele sau poate cineva ma pot ajuta cu sfaturi utile.
Va multumesc!


Buna!
Eu am trecut prin toate chinurile iadului pentru a slabi, insa degeaba.
Salvarea mea a venit de la un medic italian, cand mi-am facut o ecografie... I-au scapat cateva sfaturi, foarte bune.

In fiecare dimineata am cate o cana de lapte cu cafea sau cu cicoare (INKA), o lingurita de miere si doua feliute de paine prajite.

La pranz am mereu o supa strecurata , apoi carne alba sau peste fiert sau la gratar cu salata, sau dovlecei, ardei, vinete, cepa dulce la gratar, sau....spanac, papadie, urzici, fasole verde pregatite cu o lingura de ulei de masline si putin usturoi si rosii.

Seara este mereu un gratar din carne de pui sau peste cu salata sau.......legune la gratar (in nici un caz crude)
Si.........un iaurt natural.

Intre mese se poate servi cate un fruct de sezon, insa sa nu fie prea dulce.

Atentie!
- nu se consuma legumele calde
- nu se bea bauturi acidulate, ci numai ceai si apa plata eventual cu putina lamaie
- in loc de dulciuri este de preferat sa consumati fructe. Daca nu va puteti abtine, se admite o data la 2 sapt cate o prajiturica nu foarte dulce , insa numai dimineata.
- micul dejun nu trebuie sa depaseasca ora 9
- orele de masa trebuiesc bine fixate si nu se schimba, deoarece va programati organismul sa secrete sucuri gastrice la o anumita ora si.......metabolizeaza numai atat cat este necesar, nu mai acumuleaza pentru cand uitati sa mancati.....
Tabry
Postat pe 21 Iunie 2010 11:07
Buna,

Ai putea incerca sa faci miscare mai multa, chiar si mersul pe jos paote fi eficient. Si, in plus poti incerca sa mai reduci din mancare si sa o inlocuiesti cu fructe si legume. Exista si o serie de substante care accelereaza arderile si ajuta la slabit.

Mai jos poti gasi cateva sfaturi:

http://www.doctorating.ro/forum_doctorating/viewtopic.php?f=5&t=66&sid=c91198e2971fbf6fdfc9c2414d225f7d

De asemenea, am gasit si un regim de slabit in 4 zile, insa nu ti l-as recomanda pentru ca nu cred ca are efecte benefice pe termen lung.

http://www.doctorating.ro/forum_doctorating/viewtopic.php?f=5&t=64&sid=c91198e2971fbf6fdfc9c2414d225f7d
Monicamm85
Postat pe 23 Iunie 2010 14:46
Pachet tau pentru silueta dorita de la Pro Natura !

Continut:
1 cutie Cura de slabire & Chrom dr Ionut Moraru;
1 flacon Otet de mere cu miere si polen;
1 flacon Stevia rebaudianum;
40 doze Ceai verde & Ananas

Programul pentru o siluetã de invidiat - o asociere de 5 produse ce aduc multiple principiile active naturale, bine tolerate ºi asimilate de organism, ce te susþin atât fizic, cât ºi psihic.

Detalii pe : http://www.pronaturashop.ro/produs.php?id=567

http://www.pronaturashop.ro
RoxanaAna
Postat pe 7 Iulie 2010 12:14
Mai lasa-ne fata cu otetul tau de mere,ca ne-ai zapacit de cate ori ai postat pe aici dieta asta minune!
Barbie30
Postat pe 7 Iulie 2010 12:19
cred ca cel mai bun mod de a slabi este sa manaci cat mai putinsi mai des. spre exemplu nu sari niciodata peste micul dejun,apoi manaca un fruct pe la 10 ,pranzul pe la 13 un alt fruct pe la 16 si ultima masa la 18-18 30.bea lapte cu 0,1 grasime, manaca iaurturi degresate, carne la gratar sau grill, peste , supe de zarzavaturi,oua fierte nicidecum prajite,exclus orice fel de prajeli,dincand in cand e bine sa mai consumi miez de nuca , seminte de dovleac,dintre fructe cel mai bun zic eu este grapefruit-ul ,acum e vara consuma cat mai mult pepene rosu ,exclude fasolea ,mazarea,pastele fainoase, redu cantitatea de paine la cel mult 2 felii pe zi (graham,sau integrala )renunta la sucuri de orice fel, la apa minerala ,dc ai pofta de ceva dulce mai bine faceva in casa preparat dc sa cumperi nu stiu ce snak-suri,cipsuri sau alte "minunatii"sau incearca fibrobar au mai putine calorii sunt recomandate in curele de slabire, la toate astea adauga miscare , mers pe jos ca si cum ai vrea sa prinzi autobuzul,un pic grebita, dansul este iar o solutie si sarituri cu coarda . si neaparat bea multa apa si dc se poate ceaiuri neindulcite sau indulcite cu putina miere .
floryflo
Postat pe 7 Iulie 2010 23:36
pt cine vrea o dieta "ca la carte" mergeti la un medic nutritionist ,el este in masura sa va spuna ce si cum sa mancati.organismul este diferit de la om la om si fiecare asimileaza intr-un fel sau altul anumite alimente.
floryflo
Postat pe 7 Iulie 2010 23:40
cea mai mare prostie cu otetul de mere,
imi spunea cineva de ceai din lamaie , dimineata dupa trezire un ceai caldut aproape fierbinte din lamaie dar indulcit cu miere.

cel mai indicat pt slabit este sa consumi bauturi calde in acest sezon nicidecum bauturi reci.
floryflo
Postat pe 7 Iulie 2010 23:42
De la: Barbie30, la data 2010-07-07 12:19:23Mai lasa-ne fata cu otetul tau de mere,ca ne-ai zapacit de cate ori ai postat pe aici dieta asta minune!


Pe astia ii tampesc aia la seminarii,incat ajung sa repete obsesiv aceeasi placa...
kudika226898
Postat pe 13 Iulie 2010 21:13
Buna,

In perioada 8 iulie- 26 iulie se fac inscrieri pentru un program de nutritie ce se desfasoara in orasele Bucuresti, Cluj si Timisoara.

Pe o perioada de 2 luni finalistii vor primi sfaturi legate de nutriþie de la Roxana Iliescu, vor urma un program de sport ºi remodelare corporalã sub îndrumarea instructorilor profesioniºti de la World Class ºi vor învãþa cum sã se puna în evidenþã cu ajutorul echipei de stiliºti de la Gett’s.

Programul va avea efecte pe termen lung deoarece se urmareste o detoxifiere atat fizica, dar si emotionala a participantilor.

Mai multe detalii pe www.fii-in-forma.ro
ZoneReality
Postat pe 14 Iulie 2010 12:44
buna, ma puteti ajuta si pe mine, va rog?

http://www.mititel.ro/concurs/vezi/1/castig-cu-bebelusul-meu!/181/mogaldeatza
babyice
Postat pe 31 Iulie 2010 13:18
buna
intra pe www.slabesti-acum.ro
succes
1708
Postat pe 5 August 2010 15:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Saloane..... 2 De la: office_salinasusesi_ro 2 Martie 2010 23:09
Cine mai e pro-ana/pro-mia? 40 De la: mockingbird 26 Noiembrie 2009 13:09
PAINEA DE SECARA 7 De la: anamariasobo 29 Ianuarie 2010 12:34
SALVATI O VIATA 1 De la: crina.craciun 8 Octombrie 2009 20:44
Am nevoie de Ajutor,va rog mult!!!! 10 De la: RalucaRalu 16 Iulie 2010 12:46