Setari Cookie-uri

Ce sa fac sa slabesc (sanator)?!

DINTRE TOATE SFATURILE CARE LE-AI PRIMIT ,CEL MAI BUN ESTE A LIGIEI.EU AS MAI ADAUGA SA RENUNTI LA PRAJELI SI SA NU COMBINI NICIODATA CARNEA CU PIINE, OREZ,PASTE ,CARTOFI,OU SI BRINZETURI.SA FOLOSESTI NUMAI ULEI DE MASLINE,FLOAREA SOARELUI SAU SOIA.ITI UREZ CASA DE PIATRA SI SA FII FERICITA!
ika1
Postat pe 14 Aprilie 2010 07:14

Incercata de mine si cu rezultate bune. In fiecare a doua zi: dimineata cafea/ceai fara zahar, la pranz doua oua fierte tare cu salata (salata de rosii, castraveti, ardei, salata verde, etc)- eu amestecam ouale in salata -
dupa amiaza pe la patru/cinci un mar sau un iaurt. O zi tii acest regim, o zi mananci normal. In primele doua saptamani nu prea se observa, dar dupa aceea kilogramele se duc vazand cu ochii. Timp de doi ani nu te mai ingrasi, dar trebuie sa mananci normal, adica nu exagerat.Iti urez succes!
d_c
Postat pe 14 Aprilie 2010 07:31
draga alexandra, am vazut mesajul tau mai demult, dar n-am apucat sa iti scriu ca sunt ocupata cu bebe al meu, ai mai slabit?
ce vroiam sa-ti spun este sa iti faci un regim santos care iti va intra in obicei, sa ai vreo 5-6 mese pe zi, cantitati reduse, ca sa nu superi stomacul si sa nu stresezi organismul. organismul are nevoie de aport de nutrienti constant. poti consuma orice, nimic in exces, diminweata si seara de preferat proteine, adica ou, lapte, carne, mezelurile incearca sa le eviti ca sunt imbibate cu E-uri si sare. bea sucuri naturale sa vitaminizezi organismul. pe la 11 dimineata poti consuma dulciuri, asa se recomanda. mananca si dupa 18 seara, dar sa lasi un timp de vreo ora doua mancarii sa se digere inainte de somn. bea apa de cate ori simti o foame falsa. adica poti bea cate o gura doua de apa la fiecare 15 minute. mananca nuci, alune si stafide sa beneficiezi de totate mineralele ce le contin, dar nu in cantitati industriale vb ceea.
miscarea e buna, elimina toxinele din organism, dar exercitiile induc foame, poate de aceea te-ai mai ingrasat. pentru inceput redu numarul fainoaselor din alimentatie si incearca sa nu combini pastele sau cartofii cu carne. pe urma poti manca orice, odata ce ai kg dorite, nu tre sa faci excese si atat.
apropo, ce inaltime ai? eu am 1,70 m si 54 kg(plus minus 2 kg in timp)
eu nu fac niciun efort sa am kg pe care le am, desi eu in timpul facultatii ajunsesem la 65 kg, am avut ambitia sa slabesc ca sa ma simt bine. asa ca am procedat cum ti-am scris mai sus.
si in timpul sarcinei eu am pus vreo 9-10 kg si nu am avut probleme nici dupa. si fetita a fost de 3,850 kg la nastere. si am alaptat bebele pana ce a facut un an si 2 luni.
pentru doamna cu operatie la inima, scaderea de calciu e din cauza tiroidei.
neaparat sa ia supliment de calciu si iod. sa intrebe doctorul.
va pup
alexandra25
Postat pe 14 Aprilie 2010 08:12
Buna! Nu visati la cure de slabit care va rezolva problemele in 2 saptamani!!!. Da, e adevarat poti slabi cu unele diete 6-7 kg in doua saptamani, dar nu uitati ca pierdeti cca 4-5 kg de APA si nu grasime. Doar la cantar o sa fie mai bine, stilul de viata nu ti-l schimbi. Important ar fi sa pierdeti kg, dar din stratul de grasime, nu? sigur asta va doriti. Atunci uitati de dietele care va garanteaza slabire rapida!!! In mod normal este sa slabesti cca 2 kg pe saptamana. Stiu ca nu e chiar asa de vizibil, dar minusul acesta este mai usor de tinut. Nu poti sa slabesti in 2 saptamani de exemplu ceea ce ai pus in 2 ani de ex.
Va spun di experienta. Acum 3 ani am slabit 12 kg in doua luni jumate. Va spun si cum. Am urmat un regim 90 de zile astfel:
Micul dejun: TOTDEAUNA UN FRUCT ( nu uitati, si bananele sunt fructe, desi multi nu recomanda)
Pranz: 1-a zi: carne ( pui, curcan, peste), lactate, oua, salata.-pe acestea le combinati cum vreti.Ex: piept de pui la gratar cu o salata asortata si u iaurt.
2-a zi: legume fierte, fasole, orez, cartofi( nu prajiti!!!!)
3-a zi: poti manca fainoase: pizza ( o felie, doua) sau paste cu sos de rosii, inghetata
4-a zi: doar fructe!!!! cat incape - de fapt este cea mai grea zi, dar cu gandul la pranzul de maine care va fi cel din prima zi...poti sa rezisti.
Cina: acelas tip de alimente ca si la pranz, doar in cantitati ceva mai mici.
In aceasta dieta nu sunt cantitati, dar asta nu inseamna ca trebuie sa te infuleci cu mancare, doar cu cat te saturi.
Mie nu mi-a fost niciodata foame in cele 90 de zile.
O sa ziceti ca e greu de tinut, dar sincer nu.Daca te obisnuiesti si esti un pic atenta...chiar nu e.Eu am ramas cu niste deprinderi de pe urma dietei. De ex. nu mai mananc carne asociata cu orez, carofi si altele...doar cu salata. Se mai uita chelnerii ciudat la mine cand cer friptura doar cu o salata, fara garnitura.
Ah, da! Si nu uitati de 2l de lichide, de preferat apa plata. De atunci nuci nu imi mai place apa minerala...oricum numai baloneaza.
Si inca ceva: la fiecare 30 de zile, de preferat dupa ziua cu fructe faci o zi de lichide. In aceasta zi bei apa ceaiuri, su de fructe, natural desigur.
Ai sa vezi ca dupa 30 de zile nu mai vrei sucuri carbogazoase, cartofi prajiti...ti se schimba metabolismul....
Avantajul este ca poti gati in felul acesta si intregii familii. Este de fapt inceputul unei vieti sanatoase.
Adevarul este ca aceste lucruri trebuie invatate.
Apropo. Eu am slabit 12 kg cu aceasta dieta pt ca nu aveam chiar asa de mult pe mine, dar cine are kg in plus mai multe...slabeste si mai ritmat si mai mult. In primele 1-2 saptamani poti slabi mai repede, cum am spus si mai sus...mai intai se elimina apa, pe urma va incetini ...doar vreo 2-3 kg max pe saptamana, dar depinde foarte mult de organismul fiecaruia.
Spor la slabit:-)). Daca aveti intrebari....cu incredere, va ajut.
healthy002731
Postat pe 14 Aprilie 2010 08:39
Buna,

Eu am cumparat cartea Mihaelei Bilic "Traiesc,deci ma abtin" si am slabit 12 kg dupa ce am nascut,fara multe sacrificii. Acolo scrie cum sa combini alimentele si cat sa mananci.Ai 3 mese principale si 2 gustari pe zi.In prima saptamana am dat 3 kg jos pe urma cate 1 Kg pe saptamana.Sport faceam cand aveam timp nu in fiecare zi.Este o carte deosebita pe intelesul tuturor si culmea este ca mananci aproape orice.

Felicitari pentru fericitul eveniment.
gabitza_oniciuc
Postat pe 14 Aprilie 2010 08:44
Buna Cami.
Din intamplare am dat peste mesajul tau(mai bine zis strigatul tau de ajutor).Inteleg cum te simti pentru ca si eu am avut surplus de greutate, insa nu am avut atat de multe probleme de sanatate.Solutia pe care eu am ales-o si a functionat fantastic de bine a fost HERBALIFE.Eu am slabit 22 kg in 5 luni in urma cu trei ani si de atunci mentin cu usurinta noua greutate cu foarte mare usurinta.Rata medie de slabire este 3-5 kg pe luna,se slabeste sanatos,fara senzatii de foame,se slabeste uniform,nu se lasa pielea,nu raman vergeturi iar starea de sanatate se imbunatateste fffff mult.Daca vrei sa afli mai multe informatii ma poti contacta pe mail mihaela_tache.slabire@yahoo.com sau la tel.0724.014.145.Iti dorescn o zi excelenta si multa sanatate.
herbalife
Postat pe 14 Aprilie 2010 09:17
Draga mea,
Suntem deja in luna aprilie.
Daca vrei sa slabesti, iti recomand detoxamin.Ti-l pot vinde eu.Costa 47 Euro.Este un produs natural care nu creaza dependenta.Suna-ma la 0721-204343,sau scrie-mi pe adresa:migona56@yahoo.com
Numele meu este Ecaterina Teodorescu
migona56
Postat pe 14 Aprilie 2010 09:57
De la: ene_m_gabriel, la data 2010-01-07 14:12:26
De la: alexandra082571, la data 2010-01-07 12:38:34Sincer nam cum sa sufar deoarece peste 8 luni am nunta, iar cu cele 3 zile nedormite si nemancate nu as vrea sa ma bag, vreau ceva sanatos, niste sfaturi de la cele care au slabit normal, nu 12kg in 3 zile, vreau sa slabesc treptat, nu dintro data!
sa speram ca pana la nunta vei invata sa scriezi si ca nu vei ajunge pe patul spitalului.


mai "ene m gabriel" cat de critic esti! ce ai vrut sa spui cu "scriezi" ??
letipop
Postat pe 14 Aprilie 2010 10:04
De la: alexxa, la data 2010-01-07 01:35:55sufera nu manca vreo 3- zile nu dormi si 12 kg le dai joi garantat!din propria experienta iti spun




no du-te tuh, in tri zile ai dat jos doispe kile, adeca 4 kile pe zi Fata, esti fenomen, Guiness Book scrie pe tine
hyacintus
Postat pe 14 Aprilie 2010 10:24
Dute la o sala de sport si fa sport cel putin de 3 ori pe saptamana, sau daca esti asa de grabita, poti face zilnic, cate o ora, castigul este imens, vei avea un corp sanatos si frumos proportionat, in plus, uita de dulciuri, total, rezuma-te la 2 felii de paine pe zi, in rest, salate si verzituri cat cuprinde! Ceapa verde, salata, ridichile, castravetii sa nu lipseasca la nici o masa, in rest poti sa faci tot ce vrei si cat mai multa.....dragoste,!!!!!
marialazar
Postat pe 14 Aprilie 2010 10:57
buna,si eu ma chinui de ceva vreme sa dau niste kg jos,si nu reusesc,cel mult 5 kg...nu sunt grasa....dar sunt curioasa cu un lucru dupa 3 zile nemancata si nedormita mai puteai sa mai mergi????eu daca nu manac o zi a doua zi nu ma mai pot ridica din pat,am ameteli,ma doare capul ma tin de pereti sa nu cad pe jos. deci....tu cum te simteai????
healthy011830
Postat pe 14 Aprilie 2010 10:57
ma scuzati ca intervin din nou, dar eu nu inteleg un lucru, de ce unii doresc sa faca "experimente" pe propriul organism, toate se vor resimti in timp. cum adica sa nu mananci vreo 3 zile ca sa slabesti?! zau, e greu de inteles! eu stiu poate sa faci post negru, dar sa fii monitorizat de un doctor si sa ai motive intemeiate sa il faci. in rest, tot ce tre sa faci e sa te simti bine in pielea ta, NU EXCESELOR! e foarte simplu. te ingrasi cand mananci in exces, nu faci miscare si nu arzi calorii. si cand ai metabolismul dat peste cap, de aceea se recomanda sa ai un stil de viata sanatos si o alimentatie adecvata varstei, ocupatiei etc, cat mai natural daca e posibil. succes!
alexandra25
Postat pe 14 Aprilie 2010 11:25
Eu te sfatuiesc sa slabesti astfel:(si e foarte sanatos).1 Faci o detoxifiere totala cu ALOE VERA GEL(gel pe baza de aloe); 2 Iei FOREVER LEAN . Daca te intereseaza mai multe amanunte trimite-mi un email pe adresa mea:ion.dana@yahoo.com si iti voi da mai multe detalii.Aceste produse pe care ti le-am recomandat sunt foarte sanatoase.Mai exista si alte produse in cadrul acestei firme numita FOREVER LIVING PRODUCT .Eu le folosesc demult si ma simt foarte bine.Sau mai poti intra pe saitul lor www.forever.ro SUCCES in continuare.
ion_dana
Postat pe 14 Aprilie 2010 13:24
buna fetelor, cel mai greu e sa slabesti intr-un timp scurt, pt ca te demoralizezi cd vezi ca nu ai rezultate si gata... incepi sa te ingrasi in loc sa slabesti,eu momentan sunt la dieta, din cauza problemelor medicale, eu cred ca o sa dea rezultate dar aveam nevoie de o motivatie, pentru ca la o inaltime de 1,65 greutatea de 75,3 este foarte mare, si in conditiile in care am si o hernie de disc. toata greutatea imi apasa pe coloana, multa bafta la slabit
uite dieta mea:
mic dejun 9/9,30 - iaurt fara grasime si fara zahar
- o chifla sau doua felii de paine integrala cu o felie de sunca presata sau cascaval
gustare 11.00 - un fruct
pranz 13-14 - carne sau peste
- salata sau legume fierte
- doua linguri de orez sau paste
gustare 15-16 - un fruct
gustare 18-19 un iaurt 0% grasime
cina 20.00 - carne sau peste
- salata sau legume
- fara cartofi, paste sau orez
inainte de a dormi o cana de ceai
nu am voie nimic prajit, totul fiert, la cuptor sau pe gratar
de baut doar apa, sau ceai neindulcit
lorelay21
Postat pe 14 Aprilie 2010 13:45
Persoanele de sex feminin care nu au sub 35 de ani sa nu faca cure de slabire aiurea doar de dragul de a slabi! Sub aceasta varsta riscati sa va dati metabolismul peste cap. Curele de slabire indicate sant pe termen lung insa acestea trebuie sa fie cat mai blande. Nu se slabeste fortat deoarece pielea va atarna si veti fi dizgratioase. Eu am slabit 12 kg in 4 luni dar cu un regim alimentar sanatos, adica: mancat la ore fixe, obligatoriu mic dejun insa nu foarte mult, paine prajita cu branza si sunca presata( cate o felie), o rosie potricita, s-au 1 mar, s-au alte legume. Fructele sant indicate sa se consume dimineata. la pranz nu am mancat supe, am mancat spaghete, cu sos , carne la gratar insa slaba, portia fiind medie. dupa amiaza am mancat si o feliuta de prajitura insa fara creme, iar dupa ora 17 nu am mai mancat decat un iaurt activia s-au alt iaurt dar cu 1,5% grasime! Succes!
lelly
Postat pe 14 Aprilie 2010 16:59
Rectific, Persoanele care nu au varsta de 35 ani sa nu faca aceste cure! Trebuie sa se bea apa cel putin 2,5 litri pe zi, dar cel mai indicat este pana la pranz sa fie bauta apa!
lelly
Postat pe 14 Aprilie 2010 17:04
am citit ce sfaturi ti se dau ...mi se pare foarte aiurea sa te infometezi si sa nu dormi cum spune cineva mai sus...e f greu sa slabesti..parere mea e ca daca ai timp sa mergi la sala ar fi super...in 8 luni slabesti f mult. eu am incercat orice..pana acum doar sala a dat rezultate. de ceva timp am inceput s anumai mananc seara dupa 7 ...insa se vede doar la haine...sa speram ca pe viitor sa se vada si cu ochiul liber...iar de 1 sapt tin o cura cu tinctura de soc...mi.a spus de aceasta tnctura o persoana care este fotomodel si care a tinut aceasta cura ceva timp...iar acum arata super..eu iti doresc mult succes...si casa de piatra. te pup
kudika068741
Postat pe 14 Aprilie 2010 17:23
PIINEA POATE FI INLOCUITA CU SOIA SAU MALAI, MAI POTI INCERCA SA MANINCI PIINE DIN FAINA INTEGRALA SAU SECARA SI NU MAI MULT DE DOUA FELII LA ZI. CADERILE DE CALCIU LE FACI DIN CAUZA TIROIDEI.
POTI CONSULTA SI MEDICUL NUTRITIONIST ONLINE.PE MINE M-A AJUTAT FOARTE MULT
SA FII SANATOASA SI DACA VEI URMA SFATUL MEU ITI DORESC SA VEZI REZULTATE MULTUMITOARE CIT DE REPEDE.
ika1
Postat pe 14 Aprilie 2010 17:44
Buna! si eu tot 41 de ani am si sa sti ca am incercat sa slabesc incepind cu 38. Cu sarcina am ajuns la 120 de kg cind aveam 38, si crede-ma ... sufeream! ... si abia acum am dat de o reteta de slabire f. usoara si care , e adevarat IN TIMP SLABESTI. In primul rind trebuie sa bei f. multa apa. Chiar daca nu ti-e sete, incerci ( si cel mai bine bei din sticla 1,5 l cite o gura sau doua)si iti propui ca in timp de 24 de ore cit are ziua sa o bei. Incet, incet ai sa poti sa bei si 2l pe zi.Al doilea sfat este ca cele trei mese pe zi sa nu le sari. Dimineata dupa ce ai baut apa, ai sa vezi, ca nu o sa-ti mai fie foame si atunci.... un iaurt fara zahar si fara grasime iti va fi suficient( lactatele au un aport destul de benefic de calciu) poate sa fie un pahar cu lapte, o felie de brinza ( fara sare daca se poate), la masa de prinz la fel... inainte bei apa.... si apoi poti sa maninci un gratar sau un amesrec de legume tocate ca o pasta( poate sa fie si marar si patrunjel si frunze de telina.....absolut ORICE este leguma si verdeata, fierte sau crude nu are nici o importanta ......dupa chef si gust! In momentul in care ai sa vezi pureul in fata ochilor te asigur ca nu ai sa maninci mult! Mai ales ca daca pina seara ti se face foame poti lua din cind in cind ( nu are nici o importanta citeva lingurite din acest pure ori de cite ori vrei) pot sa fie si fructe! Amestecul il alegi tu pt ca toate legumele si fructele sint sanatoase! Poti sa amesteci incepind cu 3 pina la 15 feluri de legume,verdeata si fructe,... pot fi fructe separat sau chiar legume cu mere sau pere sau amindoua fructele in legume...., iar morcovul sa predomine in toate pt ca nu iti fac nici un rau si atunci nu o sa fi nevoita sa pui sare sau zahar. In general morcovul e dulce!. Poti sa adaogi la aceste pureuri si un pic se zeama de portocale ( de la o jumatate de portocala, poti chiar sa pui una intreaga ca sa mai schimbi gustul)indiferent ca sint legume si verdeata fierte sau crude sau numai fructe. Iar seara daca vrei sa schimbi poti minaca morcovi cu lamie, sau o salata verde cu lamie si putin ulei de masline, sau un gratar din carne de pui sau vita sau un fruct ( banane NU). Eu am ajuns in momentul de fata la 86 de kg si sa sti ca merg mai departe cu dieta. Acum am trecut de faza ca "imi este foame" sau ca nu pot sa beau multa apa . Totul e sa maninci incet chiar daca e pure pt ca in felul asta corpul va consuma grasimile din corp si nu apa pe care o bei. Asa nu o sa te mai ingrasi la loc, iar miscarea de fiecare zi este suficienta pt a consuma caloriile depozitate,.... totul este sa nu faci efort de sportiv( adica ore intregi la sala asudind) pt. ca greseala tuturor este ca atunci cind transpira cred ca slabesc ,.... cind ... de fapt .... tot ce fac este sa elimine apa din corp. Apa trebuie eliminata prin urina iar grasimile sa consuma prin efortul de zi cu zi pe care il depunem fiecare chiar si cind facem curat in casa, sau mergem la piata.... Daca ai sa poti sa ti regimul asta mai vorbim si atunci o sa-ti dai seama ca am dreptate.....
healthy011525
Postat pe 14 Aprilie 2010 18:12
buna am cumparat in vara o carte se numeste CARTICICA SLABESTE CU MINE gasesti acolo multe persoane care au slabit natural cu fotografii cum aratau inainte si dupa cred ca te va ajuta o gasesti la orce chiosc de ziare costa 3,50 nult succes si casa de piatra sau cauta regimul danez pe GOOGLE este foarte bun bafta multa .
kudika078676
Postat pe 14 Aprilie 2010 18:20
da toti am vrea sa slabim..insa multe persoane vor sa slabeasca fara eforturi, insa nu stiu consecintele slabitului deci eu zic asa: sa ai anumite ore de masa, sa nu mananci cd iti e foame..sa nu mananci intre mese..poti sa ai mai multe mese, 4-5, echilibrate,adik din toate cate putin...eu seara dupa 5 nu mananc, fac abdomene, merg la aerobic de 3 ori p sapt, alerg atunci cd am timp..am renuntat la dulciuri, paine, prajeli , sosuri grase...si atentie cum combini alimentele, sa nu fie daunatoare spre ex, cartofi cu branza sau cu paine bea multe lichide..2 l d apa p zi..eu am inceput sa beau dim si seara ceai d papadie..ff bun pt slabit foloseam si ceai verde dar ataca inima. am reusit sa dau jo 15 kg..iar acum ma mentin ..iti doresc multa bafta si iti spun : ai nevoie d ambitie si motivatie sa slabesti pupici
m_geani
Postat pe 14 Aprilie 2010 20:51
Pentru cine este interesat sa slabeasca frumos, estetic, fara senzatii de foame si intr-un ritm sanatos ma poate contacta pe adresa mea de e-mail sau la nr. de telefon: 0721.247662, 0747.280828, 0762.831299 sau 0788.026076. Cu siguranta va voi datoate detaliile si va voi raspunde la intrebarile care le puteti avea.
mihaela1962
Postat pe 14 Aprilie 2010 21:29
Painea poate fi inlocita cu batoane Fitness,se gasesc la kaufland in diferite sortimente,sunt foarte satioase.si neaparat un ceai depurativ cuflori de soc,trei frati patati,iarba de cicoare si iarba de papadie,face minuni.succes.
miurlica
Postat pe 14 Aprilie 2010 22:28
ai slabit e aprilie. daca nu contacteaza ma pe stefania_dareli
stefania49
Postat pe 14 Aprilie 2010 22:45
buna sunt mai noua si as vrea sa stiu daca
a folosit cineva slim formula de la caliVita
nico009800
Postat pe 15 Aprilie 2010 00:44
kangoo jumps:D
kangooaerobic.ro
kudika097047
Postat pe 15 Aprilie 2010 13:34
De la: nico009800, la data 2010-04-15 00:44:54buna sunt mai noua si as vrea sa stiu daca
a folosit cineva slim formula de la caliVita


o prietena de-a mea din pascani a slabit 7 kg intr-o luna cu asa ceva. a tinut si un regim usor, a facut miscare, a baut cam 2 litri de lichid pe zi, a folosit si crema anticelulitica de la calivita si pe zi ce trece arata mai bine. se dereglase hormonal de la tratamente pt infertilitate.
camiflorea
Postat pe 15 Aprilie 2010 15:05
Si apoi cauta cel mai bun spital cu cele mai multye sectii : gastro, psihiatrie etc
flo0868
Postat pe 15 Aprilie 2010 16:55
Buna fetelor!
Vreau sa subliniez ceea ce a scris Mihaela si sa va zic ca are dreptate!!! Eu mananc sanatos, fac sport regulat, dar greutatea mea era stabila. Cu Herbalife am mai slabit 4 kg intr-o luna. Si de cum ma simnt...ce sa mai zic...excelent!!!!!!!!!!!! Eu de ex la o evaluare de sanatate am avut nota 10,5 ( din 12 puncte), dar Herbalife ma ajuta sa-mi imbunatatesc sanatatea si sa mai dau jos niste kg.Si oamenii din jur ma intreaba ce se intampla cu mine de arat din ce in ce mai bine. Daca esti din Buc, eu zic s-o suni pe Mihaela cu incredere :-)
healthy002731
Postat pe 16 Aprilie 2010 07:25
folosesc slim formula de la cali
vita de trei saptamani si pana acum nu am slabit niciun kilogram.
mananc foarte putina paine si aproape deloc prajeli si grasimi.prietena ta a folosit alternativ si alte produse?
nico009800
Postat pe 16 Aprilie 2010 10:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CONFLICTE CONJUGALE 16 De la: sebitzzu 16 Aprilie 2011 22:10
Cine va hrãni lumea? Nu Monsanto! 1 De la: danielatontsch 10 Octombrie 2008 13:37
virgina la 30 de ani 68 De la: kyru 6 Iunie 2010 23:25
problema cu alimentatia 13 De la: AnnaM_healthy 14 Octombrie 2013 10:07
trei lucruri de evitat ca sa fii slab 20 De la: cornel_sabin 27 Februarie 2010 00:14