Setari Cookie-uri

ce se va intampla oare????

De la: fata_healthy, la data 2010-07-13 20:57:24 dupa ce te-ai facut de rusine acuma vrei sa il stergi?


nu s-a facut de rusine, nu e o rusine sa iti pui ordine in sentimente...felicitari ei ca a reusit, le merita din plin. e ceva rau in a-ti da seama ca iubesti pe cineva? ok, fata a gresit, dar a si recunoscut si a incercat sa repare relatia si uite ca a reusit. Felicitarile mele !!!
alinutza_m
Postat pe 13 Iulie 2010 21:04
alunitza esti cumva pe post de avocat??? . cat despre a-ti da seama daca iubesti acea persoana cred ca nu tre sa ajungi sa il lasi pentru altu ca sa iti dai seama ca il iubesti.hai sa fim serioase. vorbesti prostii de aiurea.cat despre prietenul tau - cum mai vrei sa il readuci in viata ta dupa tot ce lai facut sa simta dupa ce lai facut sa sufere. ce incredere sa mai aiba baiatul ala in tine? cum sa te mai iubeasca dupa ce lai inselat si ai plecat cu amantul? toate cele care inselati partenerul , la fel si cei care isi inseala partenerele NU MERITATI SA FITI IUBITI ,. DACA TACEAI FILOZOF RAMANEAI.
fata_healthy
Postat pe 14 Iulie 2010 21:14
mai, fata a zis ca acum a revenit la sentimene mai bune, e pe calea cea buna, s-a impacat cu el, se inteleg si se iubesc chiar mai mult ca inainte, ba chiar au planuri de casatorie. ce e rau in asta? esti un exemplu penrtu noi, o dovada vie ca iubirea invinge totul, dragostea e tot ce conteaza. bafta in continuare!!!
alinutza_m
Postat pe 15 Iulie 2010 12:20
De la: alinutza_m, la data 2010-07-15 12:20:34mai, fata a zis ca acum a revenit la sentimene mai bune, e pe calea cea buna, s-a impacat cu el, se inteleg si se iubesc chiar mai mult ca inainte, ba chiar au planuri de casatorie. ce e rau in asta? esti un exemplu penrtu noi, o dovada vie ca iubirea invinge totul, dragostea e tot ce conteaza. bafta in continuare!!!



multumesc pt urari si toate cele! da intr-adevar, pot spune ca ne iubim chiar mult mai mult, iar eu stiu sa il pretuiesc in momentul de fata, iar pt healty.....el nu a stiut nimic, deci eu am fost cea care a gresit, iar eu am sters totul cu buretele si am luat-o de la capat, el doar banuia! dar din moment ce e inca langa mine si am stabilit pana si data nuntii, inseamna ca totul e ok!
stickwitu_ra
Postat pe 19 Iulie 2010 17:39
ma bucur pentru voi, sincer. in cazul acesta, ai grija de el si de voi, iubitziva si nu regretati nici o clipa petrecuta impreuna, nici cele care au trecut nici cele ce vor veni, iar in viitor sa faceti copii frumosi si doar si numai iubire sa aveti in suflet. Casa de piatra de pe acum. sa auzim de bine !!!
alinutza_m
Postat pe 20 Iulie 2010 21:37
De la: stickwitu_ra, la data 2010-07-01 16:02:10acum sa fim sincere!....tu nu ai inselat niciodata?este imposibil....crede-ma, sa nu iti inseli prietenul niciodata, chiar daca femeile nu prea recunosc acest aspect, iar barbatii vb deschis despre el....in fiecare cuplu mai vechi de 1 an, sau hai sa spunem 2 ani, unul din parteneri a fost inselat!....sau na...probabil ca daca tu nu ai inselat, ai fost inselata! dar in fine.....relatia mea, cu prietenul meu, e ok, dar din moment ce il insel, banuiesc ca iti dai seama ca sunt anumite neajunsuri in aceasta relatie...iar la noi sunt! iar din moment ce si lui ii face placere sa stea cu mine, ma priveste in continuu si imi zambeste, e logic ca si lui ii lipseste ceva acasa, parerea mea! desi pot sa imi raspund singura la anumite intrebari, am preferat sa postez acest anunt, nu in speranta ca cineva ma va intelege deplin, doar pt a afla si alte sfaturi, pt ca tot ceea ce am auzit pana acum, imi sunt favorabile mie! nu spun ca vreau numai opinii bune, vreau si rele, inteleg pt ca e o relatie cam imposibila, dar astept parerile voastre argumentate, de ce da, de ce nu? deci iti multumesc, dar nu ai fost foarte convingatoare!


eu nu scriu ca sa condamn, imi spun simplu parerea la problema ta. Din punctul meu este o problema. Uite ca eu nu am insealt de cand ma stiu. Daca am iesit cu al 2 lea tip, atunci am avut bunul simt sa ii spun celului de langa mine ca am intalnit pe altcineva. Si sa iti spun de ce: nu vreau sa ma simt folosita. Cand ai 2 relatii paralele esti folosita. Cu tipul cu care lucrezi, nu poti sa te bucuri de iesiri in oras, nu poate sa fie langa tine atunci cand ai nevoie de el, de exemplu cand iti este rau, etc. Draga mea intrebarea mea este: ce este pentru tine mai important? Serviciul sau seful tau? Din cate se pare la final o sa le pierzi pe amandoua. Daca lucrurile nu merg atat de bine in relatia cu prietenul tau, de ce nu pui punct relatiei, asa ar fi cel mai bine. Adica ai incercat sa faci tot ce iti sta tie in putinta, ca relatia ta sa mearga si daca nu se poate, atunci singura solutie este sa pui punct.

Eu nu sunt de acord cu o relatie intre un angajat si un sef si iti spun si de ce: daca tu o sa ai realizari mai tarziu pe plan profesional, ca te duce capu si esti desteapta, toti colegii tai or sa spuna ca te-au avansat datorita relatiei tale cu sefu. Imi poti spune ca tu nu asculti ce iti spun colegii, dar gandeste-te... tu lucrezi intr-un colectiv si relatiile tale de colegialitate iti influenteaza munca. O parte din succesul tau profesional se datoreaza si relatiilor cu ai tai colegi. Lucrezi altfel, atunci cand stii ca esti apreciat pentru munca ta, ca ai sustinerea echipei, etc.

Daca vrei cu adevarat o relatie cu seful tau, ar fi bine sa iti cauti alt loc de munca, sa pui capat relatiei care nu merge si apoi sa stai de vorba serios cu el. Isi doreste seful tau sau nu sa fie cu tine? Nu trebuie sa-l intrebi pe el, daca e OK sa iti cauti alt job sau sa rupi relatia actuala. Pana la urma e decizia ta ca femeie sa iti faci ordine in viata. As fi surprinsa, daca seful tau va mai fi la fel de interesat, dupa ce tu o sa faci aceste schimbari. Si inca un sfat de suflet: NICIODATA sa nu accepti sa fii pe locul 2 intr-o relatie. Nu se merita!

Multa bafta !

Aura
keep_shining
Postat pe 21 Iulie 2010 11:18
Pai daca pleaca din firma, nu mai conteaza, acolo sunt "privilegiile" de a fi zdreanta sefului...
kudika226898
Postat pe 21 Iulie 2010 21:05
Citeaza Raspunde

De la: fata_healthy, la data 2010-07-13 20:57:24
dupa ce te-ai facut de rusine acuma vrei sa il stergi?


nu s-a facut de rusine, nu e o rusine sa iti pui ordine in sentimente...felicitari ei ca a reusit, le merita din plin. e ceva rau in a-ti da seama ca iubesti pe cineva? ok, fata a gresit, dar a si recunoscut si a incercat sa repare relatia si uite ca a reusit. Felicitarile mele


alinutza_m cred ca nu ai inteles mesajul meu.o sa iti traduc iar ceea ce am scris inainte..ce? daca nu incepea sa iasa cu ''sefu cel mic''(cum spune ea), nu isi dadea seama sau mai bine spus nu stia ca il iubeste cu adevarat pe prietenul ei??ca din cate spui tu vad ca reiese asta ( ca daca il inseli iti dai seama cat de mult il iubeste) ...acum, la fel ti-am spus parerea mea despre povestea ta.
sincer....gandesti ca o gaina sau poate mai rau ca o gaina
fata_healthy
Postat pe 22 Iulie 2010 00:40
De la: fata_healthy, la data 2010-07-22 00:40:39 Citeaza Raspunde

De la: fata_healthy, la data 2010-07-13 20:57:24
dupa ce te-ai facut de rusine acuma vrei sa il stergi?


nu s-a facut de rusine, nu e o rusine sa iti pui ordine in sentimente...felicitari ei ca a reusit, le merita din plin. e ceva rau in a-ti da seama ca iubesti pe cineva? ok, fata a gresit, dar a si recunoscut si a incercat sa repare relatia si uite ca a reusit. Felicitarile mele


alinutza_m cred ca nu ai inteles mesajul meu.o sa iti traduc iar ceea ce am scris inainte..ce? daca nu incepea sa iasa cu ''sefu cel mic''(cum spune ea), nu isi dadea seama sau mai bine spus nu stia ca il iubeste cu adevarat pe prietenul ei??ca din cate spui tu vad ca reiese asta ( ca daca il inseli iti dai seama cat de mult il iubeste) ...acum, la fel ti-am spus parerea mea despre povestea ta.
sincer....gandesti ca o gaina sau poate mai rau ca o gaina





ok.....drept la replica....si asta pt ca nu am mai scris de foarte multa vreme !

alinutza_m, este chiar prietenul meu, sau mai bine spus viitorul meu sot!....sincer, la inceput am crezut ca e o mare tampenie, faptul ca am scris pe blog toate tampeniile pe care le-am facut! insa, nu a fost.....el stia dinainte, ca eu ies cu altcineva, pt ca folosim acelasi calculator, stia tot ce am scris pe blog si ce am vb pe messenger...stia...iar acest lucru pot spune ca ne-a apropiat foarte mult, eu am revenit la sentimente mai bune si chiar am stabilit data nuntii noastre, deoarece vom ramane impreuna, deoarece dragostea invinge intotdeauna! am discutat despre lucrurile care s-au intamplat in acea perioada si am stabilit ca putem merge mai departe, impreuna! sunt sigura ca vor mai aparea si comm rautacioase, dar sincer mi se rupe...eu lucrez in continuare in acea firma, si da, am si avansat, dar nu datorita fostei mele relatii cu "seful", datorita faptului ca am stiut sa ma fac eu, placuta si sa arat ca stiu suficient de multe, astfel incat sa merit acel post, iar propunerea a venit de la cu totul si cu totul alte persoane! nici in momentul de fata, nu s-a aflat nimic despre"noi" (asta ca sa nu las loc de interpretari), si deci pot spune ca in momentul de fata, ii sunt aproximativ egala in functie, dar pe alt domeniu al firmei!
in momentul de fata, ma simt foarte fericita, pt ca am langa mine o persoana care ma iubeste enorm si langa care imi voi petrece tot restul vietii!
iar in incheiere, as dori sa va dau eu un sfat, pt ca acum nu mai am nevoie de sfaturi, aveti grija de persoana de langa voi, iubiti-o si da-tii tot ce aveti de oferit, din tot sufletul, pt ca nu o sa va para rau, chiar daca a-ti facut o prostie, nu conteaza care dintre voi, da-ti-va o sansa si vorbiti ca niste persoane mature, pt ca totul se rezolva cu calm si in timp, merita!
stickwitu_ra
Postat pe 13 Septembrie 2010 21:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeia pesti dificila!!! 62 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:50
nu stiu ce sa fac...va rog ajutati ma cu un sfat 13 De la: matzu_2005 3 Februarie 2011 04:25
cum se vindeca inimioara??? 1 De la: karmenn 29 August 2008 16:16
ce sa fac un sfat va rog 8 De la: lilu_67 30 Iulie 2011 17:15
O parere, un sfat... totul a fost in imaginatia mea,sau chiar ar fi putut fi ceva real??? 16 De la: manumarius 31 Mai 2010 09:36