Setari Cookie-uri

ce se va intampla oare????

eu cred ca ar trebui sa te gandesti foarte bine ce iti doresti de fapt cu adevarat!!un baiat care se poarta frumos cu tine si care te asculta dar care nu te face sa simti acel`foc`care te face sa simti totul cu adevarat...sau un baiat poate care te face sa simti asta dar pentru care nu se stie niciodata daca ai fi pe locul1...cred ca ar trebui sa afli mai multe despre relatia lui tcu respectiva..pentru ca poate au probleme si se refugiaza in bratele tale...sau cauta o aventura..sau poate chiar isi doreste alta pers langa el!cred ca ar trebui sa discuti direct cu el sa il intrebi ce vrea el de fapt..daca vrea sa fie cu tine sa puna punct relatiei in care e implicat si poate nu imediat sa se afiseze cu tine dar in viitorul apropiat...iar tu nu are rost parerea mea sa ramai cu baiatul cu care esti daca nu`l iubesti..pt ca dragostea nu prea vine in timp la toata lumea...si asa cu el langa tine poti risca sa pierzi pers care te pot face sa te indragostesti nebuneste!
alyceee
Postat pe 10 Iulie 2010 09:25
@ bebecso si anamaria_brunetik nu cred ca e cazul sa jigniti in halul asta o pers!
sunt sigura ca si voi ati facut in viata voastra lucruri mai rele...numai ca nu le-ati postat pe forum!
aveti putin respect in voi! fata asta a postat aici sperand sa poata gasi o rezolvare la problema ei...si voi aruncati repede cu pietre (metaforic vorbind,in caz de nu va duce capul)in ea...sa va fie rusine...celor care in loc sa dati un sfat va obositi degetele sa tastati prostii...asta e unu dintre cele mai mari motive ptr care nu postez nimic pe acest forum...
sunteti niste nesimtiti si inculti!
dar bine ca ii jigniti pe ceilalalti...
emmyley
Postat pe 10 Iulie 2010 09:43
nu cred ca a fost o idee buna sa-ti pui povestea aici...astia nu stiu decat sa-si bata joc de povestile altora si sa te judece...de parca ei ar fi mai buni...nah...
emmyley
Postat pe 10 Iulie 2010 09:50
emmy... bun am inteles, esti suparata pe "nesimtitii" astia de utilizatori care dau raspunsuri in bascalie....da' neuronu' ala al tau plin da simtzaminte nu e in stare sa se si implice cu un sfat pertinent?... daca tot te iei de altii...sau suferi pt ca si tu esti in aceeasi situate?
miss_darine
Postat pe 10 Iulie 2010 09:58
Cea mai buna crema antiride dior din lume da luminozitate fermitate tenului in maxim o saptamina !! suta la suta originala Capture Totale Multi-Perfection Creme Dior treizeci ml80 ron !!super ocazie l !nu ezita licihdare stoc !!!

PENTRU CEI INTERESATI OFER GRATIS TESTERE * 3ML 0767121594
ocaziebuna
Postat pe 10 Iulie 2010 10:01
De la: ocaziebuna, la data 2010-07-10 10:01:44Cea mai buna crema antiride dior din lume da luminozitate fermitate tenului in maxim o saptamina !! suta la suta originala Capture Totale Multi-Perfection Creme Dior treizeci ml80 ron !!super ocazie l !nu ezita licihdare stoc !!!

PENTRU CEI INTERESATI OFER GRATIS TESTERE * 3ML 0767121594



Ai venit la fix!
Barbie30
Postat pe 10 Iulie 2010 10:04
Esti destul de usor de cucerit.Stii cum se numesc fetele astea?:usuratice.Fii sigura ca asa gandeste si seful tau si urmarea o vei vedea:ori pleci ori accepti umilintele.Poate vei invata ceva din asta.
viogen26
Postat pe 10 Iulie 2010 10:14
De la: miss_darine, la data 2010-07-10 09:58:46 emmy... bun am inteles, esti suparata pe "nesimtitii" astia de utilizatori care dau raspunsuri in bascalie....da' neuronu' ala al tau plin da simtzaminte nu e in stare sa se si implice cu un sfat pertinent?... daca tot te iei de altii...sau suferi pt ca si tu esti in aceeasi situate?


nu draga mea nu sunt in aceeasi situatie.. :) dar la inceput fata a zis clar ...daca se poate sa o ajutati cu niste sfaturi...nu sa o faceti in tot felul...bun fata a inteles ca nu trebuia sa se incurce cu sefu...acum deja faptul e consumat...ea va alege ce crede ca e mai bn ptr ea...in functie de sentimentele ei ...
daca nu sunteti in stare sa vorbiti frumos ca niste oameni...nu mai postati...pai chiar asa sa va jigniti care mai de care mai urat ...nu mi se pare frumos...din partea voastra...a celor care au spus vorbe urate...
emmyley
Postat pe 10 Iulie 2010 16:18
bai inteligent o... ;)!!! fata nu ti a cerut tie sfaturi asta unu`...si 2. cred ca esti mai c*rva ca ea ;)!!!cine esti tu ca s o judeci ?!te crezi doamne-doamne?!don`soara a cerut un sfat pro sau contra, daca te simti in stare sa il dai fa`o daca nu lasa`te de ceea ce stii, vad bine, sa faci cel mai bine n viatza...mai exact sa i judeci pe altii! ce nu faci putin o analiza mai amanuntita asupra propriei persoana sa vezi cat de ``buna`` esti tu si dupa sa vad daca mai ai atat taria de caracter in tine incat sa te bagi ca vaca n seama si sa ti arati valoarea inexistenta si respectu care nu l ai nici pt tine...ca daca l aveai te rezumai frumos dand un sfat nu judecand si facand`o pe ``corectitudinea intruchipata``...deci jet sclifosit`o;) lasa pe cineva impartial sa si dea cu parerea nu veni tu crezandu te doamne doamne si o judeca >:P
kudika227200
Postat pe 10 Iulie 2010 21:13
De la: kudika227200, la data 2010-07-10 21:13:01bai inteligent o... ;)!!! fata nu ti a cerut tie sfaturi asta unu`...si 2. cred ca esti mai c*rva ca ea ;)!!!cine esti tu ca s o judeci ?!te crezi doamne-doamne?!don`soara a cerut un sfat pro sau contra, daca te simti in stare sa il dai fa`o daca nu lasa`te de ceea ce stii, vad bine, sa faci cel mai bine n viatza...mai exact sa i judeci pe altii! ce nu faci putin o analiza mai amanuntita asupra propriei persoana sa vezi cat de ``buna`` esti tu si dupa sa vad daca mai ai atat taria de caracter in tine incat sa te bagi ca vaca n seama si sa ti arati valoarea inexistenta si respectu care nu l ai nici pt tine...ca daca l aveai te rezumai frumos dand un sfat nu judecand si facand`o pe ``corectitudinea intruchipata``...deci jet sclifosit`o;) lasa pe cineva impartial sa si dea cu parerea nu veni tu crezandu te doamne doamne si o judeca >:P



nu as vrea sa cred ca la mine te-ai referit....
emmyley
Postat pe 10 Iulie 2010 22:21
Fetelor luati-o usor.
Recititi ce ati postat,ma refer la ultimele 2 care incearca sa le arate altora cum sa "nu judece" pe fata care a deschis topicul,prin exemplul lor de a judeca. Fetelor nu va mai certati singure,va contraziceti in ceea ce spuneti prin exemplul personal.
O seara frumoasa
DydiG
Postat pe 10 Iulie 2010 23:45
De la: stickwitu_ra, la data 2010-07-01 19:08:16e vezi....ajungem sa ne intelegem!ok....faza e in felul urmator, am scris si in prezentare ca nu stiu cum sa ma comport cu el, pt ca nu vreau sa par foarte dornica sa fim impreuna, vreau ca lucrurile sa vina de la sine, si nu stiu cum sa ii dau totusi impresia ca na....voi fi disponibila pt ceva mai mult in curand, poate foarte in curand, pt ca certurile din fiecare zi cu al meu prieten, nu sunt prea placute, desi el nici macar nu banuieste ca eu as avea pe altcineva, desi observa ca sunt foarte schimbata si slabesc incontinuu, el crede ca e din cauza stresului! cert e ca eu nu voi mai fi mult in aceasta relatie, iar el din moment ce poate veni la orice ora la mine, si chiar si noaptea, nu vad ce relatie poate avea cu tipa aia...e complicat si prea mult de explicat!e ciudat oricum.



asta vrei tu sa crezi, ca in momentul in care tu nu vei mai fi cu prietenul tau el se va desparti de prietena lui si va fi cu tine.din proprie experienta iti spun ca din pacate sansele sa se intample asta sunt foarte mici.am trecut si eu printr-o experienta asemanatoare:ne-am cunoscut la servici, eu insa eram implicata intr-o relatie de cativa ani si el la fel.ne-am placut si fara sa imi dau seama m-am indragostit. eu nu sunt genul care umbla cu doi barbati in acelasi timp asa ca am luat hotararea sa ma despart de prietenul meu de la vremea aceea, nu vroiam sa il insel si oricum relatia noastra nu mai mergea. pe de alta parte,indragostita fiind pana peste urechi, eram ferm convinsa ca in momentul in care voi fi "disponibila" el va alerga sa fie cu mine.m-a si asigurat ca asa va fi. am trait, cel putin din punctul meu de vedere, niste momente foarte frumoase, clipe de pasiune, am primit cadouri, ieseam in oras, totul era de vis. insa visul se transforma in cosmar de fiecare data cand ne desparteam, atunci cand el pleca acasa langa prietena lui, iar eu ramaneam singura. o vreme a mers asa,ne intalneam si nici nu stiam cand trecea timpul, totul era minunat cand eram impreuna. deseori il intrebam despre noi,despre viitorul relatiei noastre,cand ii va spune adevarul prietenei lui si vom putea fi impreuna cu adevarat.de fiecare data imi spunea ca o va face in curand, ca oricum nu o mai iubeste, ca el pe mine ma vrea,ca asteapta momentul potrivit si ca sa mai am putina rabdare si totul va fi asa cum vreau eu,si multe vorbe dulci si povesti frumoase imi spunea. cand am inceput sa fiu din ce in ce mai nemultumita de situatie a inceput sa imi spuna ca de fapt el nu poate deocamdata sa ii spuna de noi si sa se desparta de ea pentru ca are niste probleme,apoi ca e bolnava, apoi ca a avut un deces in familie si sufera si tot asa. in tot acest timp eu l-am iubit nespus de mult.la inceput am acceptat aceste explicatii apoi cu timpul mi-am dat seama ca ceva nu e in ordine.da,gelozii si fete fete facea si el. nu care cumva sa ma vada ca vorbesc cu altcineva ca era jale.imi scotea ochii de ziceai ca era sotul meu iar eu cine stie ce facusem. dar acum, dupa 3 ani de cand nu mai sunt cu el, imi dau seama ca erau metode de manipulare pentru a putea el obtine ce vroia. de fapt el nu s-a mai despartit de prietena lui.trecuse aproape un an si ne aflam in aceeasi situatie care devenise penibila de-acum.asa ca eu am hotarat sa pun punct pentru ca deja totul intrecuse orice limita.am trecut si peste dragoste si peste tot.m-am pus pe mine pe primul loc pentru ca mi-am dat seama ca nimeni altcineva, si cu atat mai putin el, nu avea sa faca asta. si bine am facut. dupa vreun an dupa ce am incheiat relatia cu el am aflat ca se mutase cu prietena lui intr-un apartament cu alt cuplu si ca a inselat-o, iar, cu respectiva colega de apartament. acum sincer, daca stau bine sa ma gandesc, nici nu cred ca as fi putut avea incredere in el.sa fi ajuns sa fim impreuna, sansele sa imi faca si mie la fel erau destul de multe.toata povestea e destul de complicata, dar ideea e cam aceeasi:daca vrea sa fie cu tine lasa totul si vine la tine.nu trebuie sa ii dai tu de inteles nimic.cand e vorba de dragoste adevarata si reciproca e firesc ca cei doi sa vrea sa fie impreuna si sa faca totul ca aceasta dorinta sa fie realitate.daca incepe cu scuze si texte si amanari deja trebuie sa iti pui un semn de intrebare.ca zice el si crezi tu ca nu prea se vede cu prietena lui,ca nu se iubesc,ca nu se inteleg...s-ar putea sa te duca de nas. acum ce sa zic,parearea mea e sa alegi, sa te gandesti bine ce vrei si pe cine vrei, dar sa o faci repede pentru ca nu e bine sa lungesti lucrurile la nesfarsit.discuta cu el,fii hotarata si daca te vrea atunci va fi cu tine. sa fii iubita!
onutza_red
Postat pe 11 Iulie 2010 07:04
De la: stickwitu_ra, la data 2010-06-30 18:20:20ne vedem de cel putin 3-4 ori pe saptamana, .....ce sa fac?????


Eu cred ca tu defapt ai relatie cu seful tau nicidecum cu cel pe care il numesti prietenul
_Cryssa_
Postat pe 11 Iulie 2010 11:07
De la: emmyley, la data 2010-07-10 16:18:56
De la: miss_darine, la data 2010-07-10 09:58:46 emmy... bun am inteles, esti suparata pe "nesimtitii" astia de utilizatori care dau raspunsuri in bascalie....da' neuronu' ala al tau plin da simtzaminte nu e in stare sa se si implice cu un sfat pertinent?... daca tot te iei de altii...sau suferi pt ca si tu esti in aceeasi situate?


nu draga mea nu sunt in aceeasi situatie.. :) dar la inceput fata a zis clar ...daca se poate sa o ajutati cu niste sfaturi...nu sa o faceti in tot felul...bun fata a inteles ca nu trebuia sa se incurce cu sefu...acum deja faptul e consumat...ea va alege ce crede ca e mai bn ptr ea...in functie de sentimentele ei ...
daca nu sunteti in stare sa vorbiti frumos ca niste oameni...nu mai postati...pai chiar asa sa va jigniti care mai de care mai urat ...nu mi se pare frumos...din partea voastra...a celor care au spus vorbe urate...


fetelor merci ca mi-ati luat apararea si merci pt sfaturile date.....oricum las lucrurile sa decurga de la sine si na....nu ma prea mai intereseaza....oricum voi sterge acest topic, dar sper sa primiti ceea ce am scris eu.....va multumesc, pote voi reveni cu un alt topic, dar despre altceva...va multumesc si va pup dulce!
stickwitu_ra
Postat pe 11 Iulie 2010 13:08
De la: onutza_red, la data 2010-07-11 07:04:03
De la: stickwitu_ra, la data 2010-07-01 19:08:16e vezi....ajungem sa ne intelegem!ok....faza e in felul urmator, am scris si in prezentare ca nu stiu cum sa ma comport cu el, pt ca nu vreau sa par foarte dornica sa fim impreuna, vreau ca lucrurile sa vina de la sine, si nu stiu cum sa ii dau totusi impresia ca na....voi fi disponibila pt ceva mai mult in curand, poate foarte in curand, pt ca certurile din fiecare zi cu al meu prieten, nu sunt prea placute, desi el nici macar nu banuieste ca eu as avea pe altcineva, desi observa ca sunt foarte schimbata si slabesc incontinuu, el crede ca e din cauza stresului! cert e ca eu nu voi mai fi mult in aceasta relatie, iar el din moment ce poate veni la orice ora la mine, si chiar si noaptea, nu vad ce relatie poate avea cu tipa aia...e complicat si prea mult de explicat!e ciudat oricum.



asta vrei tu sa crezi, ca in momentul in care tu nu vei mai fi cu prietenul tau el se va desparti de prietena lui si va fi cu tine.din proprie experienta iti spun ca din pacate sansele sa se intample asta sunt foarte mici.am trecut si eu printr-o experienta asemanatoare:ne-am cunoscut la servici, eu insa eram implicata intr-o relatie de cativa ani si el la fel.ne-am placut si fara sa imi dau seama m-am indragostit. eu nu sunt genul care umbla cu doi barbati in acelasi timp asa ca am luat hotararea sa ma despart de prietenul meu de la vremea aceea, nu vroiam sa il insel si oricum relatia noastra nu mai mergea. pe de alta parte,indragostita fiind pana peste urechi, eram ferm convinsa ca in momentul in care voi fi "disponibila" el va alerga sa fie cu mine.m-a si asigurat ca asa va fi. am trait, cel putin din punctul meu de vedere, niste momente foarte frumoase, clipe de pasiune, am primit cadouri, ieseam in oras, totul era de vis. insa visul se transforma in cosmar de fiecare data cand ne desparteam, atunci cand el pleca acasa langa prietena lui, iar eu ramaneam singura. o vreme a mers asa,ne intalneam si nici nu stiam cand trecea timpul, totul era minunat cand eram impreuna. deseori il intrebam despre noi,despre viitorul relatiei noastre,cand ii va spune adevarul prietenei lui si vom putea fi impreuna cu adevarat.de fiecare data imi spunea ca o va face in curand, ca oricum nu o mai iubeste, ca el pe mine ma vrea,ca asteapta momentul potrivit si ca sa mai am putina rabdare si totul va fi asa cum vreau eu,si multe vorbe dulci si povesti frumoase imi spunea. cand am inceput sa fiu din ce in ce mai nemultumita de situatie a inceput sa imi spuna ca de fapt el nu poate deocamdata sa ii spuna de noi si sa se desparta de ea pentru ca are niste probleme,apoi ca e bolnava, apoi ca a avut un deces in familie si sufera si tot asa. in tot acest timp eu l-am iubit nespus de mult.la inceput am acceptat aceste explicatii apoi cu timpul mi-am dat seama ca ceva nu e in ordine.da,gelozii si fete fete facea si el. nu care cumva sa ma vada ca vorbesc cu altcineva ca era jale.imi scotea ochii de ziceai ca era sotul meu iar eu cine stie ce facusem. dar acum, dupa 3 ani de cand nu mai sunt cu el, imi dau seama ca erau metode de manipulare pentru a putea el obtine ce vroia. de fapt el nu s-a mai despartit de prietena lui.trecuse aproape un an si ne aflam in aceeasi situatie care devenise penibila de-acum.asa ca eu am hotarat sa pun punct pentru ca deja totul intrecuse orice limita.am trecut si peste dragoste si peste tot.m-am pus pe mine pe primul loc pentru ca mi-am dat seama ca nimeni altcineva, si cu atat mai putin el, nu avea sa faca asta. si bine am facut. dupa vreun an dupa ce am incheiat relatia cu el am aflat ca se mutase cu prietena lui intr-un apartament cu alt cuplu si ca a inselat-o, iar, cu respectiva colega de apartament. acum sincer, daca stau bine sa ma gandesc, nici nu cred ca as fi putut avea incredere in el.sa fi ajuns sa fim impreuna, sansele sa imi faca si mie la fel erau destul de multe.toata povestea e destul de complicata, dar ideea e cam aceeasi:daca vrea sa fie cu tine lasa totul si vine la tine.nu trebuie sa ii dai tu de inteles nimic.cand e vorba de dragoste adevarata si reciproca e firesc ca cei doi sa vrea sa fie impreuna si sa faca totul ca aceasta dorinta sa fie realitate.daca incepe cu scuze si texte si amanari deja trebuie sa iti pui un semn de intrebare.ca zice el si crezi tu ca nu prea se vede cu prietena lui,ca nu se iubesc,ca nu se inteleg...s-ar putea sa te duca de nas. acum ce sa zic,parearea mea e sa alegi, sa te gandesti bine ce vrei si pe cine vrei, dar sa o faci repede pentru ca nu e bine sa lungesti lucrurile la nesfarsit.discuta cu el,fii hotarata si daca te vrea atunci va fi cu tine. sa fii iubita!


fetelor merci ca mi-ati luat apararea si merci pt sfaturile date.....oricum las lucrurile sa decurga de la sine si na....nu ma prea mai intereseaza....oricum voi sterge acest topic, dar sper sa primiti ceea ce am scris eu.....va multumesc, pote voi reveni cu un alt topic, dar despre altceva...va multumesc si va pup dulce!
stickwitu_ra
Postat pe 11 Iulie 2010 13:09
E putin probabil sa il stearga kudika.Bafta!
Barbie30
Postat pe 11 Iulie 2010 13:11
De la: Barbie30, la data 2010-07-11 13:11:49E putin probabil sa il stearga kudika.Bafta!

faza e ca ink nu am gasit cum....dar sper sa il pot sterge!
stickwitu_ra
Postat pe 11 Iulie 2010 13:13
De la: stickwitu_ra, la data 2010-07-11 13:13:18
De la: Barbie30, la data 2010-07-11 13:11:49E putin probabil sa il stearga kudika.Bafta!

faza e ca ink nu am gasit cum....dar sper sa il pot sterge!



Nu il poti sterge
Dar cand deschizi un topic,trebuie sa-ti asumi ceea ce ai scris,sa accepti criticile si ironiile celor din jur si sfaturile care poate nu sunt chiar ceea ce ai dorii sa auzi.
Persoanele care iti spun ca e bine ceea ce faci,cand tu faci ceva rau,acele persoane nu iti vor binele.
Oricum ma bucur ca la final ai luat o decizie buna pt tine.
Cand o persoana o ia pe un drum gresit,e bine sa o ajuti sa revina pe calea cea buna,nu sa o sustii , ci sa o indrepti.
DydiG
Postat pe 11 Iulie 2010 16:45
din cate imi dau seama esti o fata tanara. nu-ti bate joc de viata ta. hai sa-ti povestesc ceva sa intelegi. aveam 24 ani cand am intrat intr-o relatie cu un barbat insurat si cu doi copii acasa. am intrat in relatia asta fara sa cred nici o secunda ca va deveni ceva serios. eram in urma unei rupturi f. dureroase si aveam nevoie de cineva langa mine, mi s-a parut convenabil si fara obligatii. numai ca fara sa-mi dau seama in scurt timp m-am indragostit f tare si nu am fost in stare sa mai renunt la el. au trecut anii, cu multa suferinta si multe momente de disperare , momente in care a-si da orice sa pot intoarce timpul. am 33 ani, am facut un copil impreuna, ni l-am dorit f mult, am sperat ca poate se va schimba ceva, dar nu s-a schimbat nimic. casa ii este casa, vine la noi, ne ajuta, dar nu este langa noi. baietelul meu are aproape 3 ani si a inceput sa ma intrebe de ce pleaca tati mereu. sunt sarbatori, sunt week-enduri cand suntem singuri si imi este foarte greu. am inceput sa simt ca imbatranesc si sunt SINGURA. in momentul de fata suntem certati, ne-am certat din acleasi motive vesnice, ce face pt familia lui, pt ceilalti doi copii si ce nu face pt noi, ma refer la timp, la mers in anumite locuri, etc mi-am distrus viata, nu fa la fel. il iubesc din tot sufletul si simt ca nu pot face nimic, accept orice pt ca nu pot sa o termin, nu pot trai fara el, desi sunt constienta ca ar fi cel mai bun lucru pt mine, sa raman singura poate am o sansa sa-mi refac viata, stiu ca merit asta si stiu ca a-si putea face fericit un alt barbat, dar nu pot, nu am puterea de a rupe aceasta relatie, simt ca nu pto respira fara el. este jalnic, nu-i asa? asa vrei sa ajungi?
kudika227435
Postat pe 11 Iulie 2010 17:57
435,viata nu a inceput cu el si nici nu se termina la el.Cred ca pentru el e minunat sa aibe doua femei,cand la una cand la cealalta.Asa cum spui si tu pentru tine e groaznic,dar nu pot sa nu spun ca asa vrei tu sa fie.Ai si alta varianta pe care nu vrei sa o iei in calcul pentru ca iti este foarte greu.Bafta!
Barbie30
Postat pe 11 Iulie 2010 18:02
Inca o proasta care a supt-o din prima..... ....ce-or mai rade aia la serviciu, care stiu metehnele sefului...
kudika226898
Postat pe 11 Iulie 2010 18:13
www.mariefecte.blogspot.com
Am scris cateva idei despre diete, nutritie, psihoteste si alte lucruri care sper sa va ajute si sa vi se para interesante.

Sper sa participati si la sondaj pentru a satisface cat mai mult nevoie voastre. Multumesc si ma scuzati de deranj.
chic_sindy
Postat pe 11 Iulie 2010 18:14
am dat si eu din greseala peste postul tau si am simtit nevoia sa iti spun cate ceva.
in urma cu 1an mi-am distrus o relatie care urma sa se finalizeze prin casatorie, dintr-o prostie...ma simteam neglijata deoarece prietenul meu era foarte ocupat cu munca, fara sa inteleg atunci ca tot ce el facea...facea pentru binele nostru. am avut o aventura cu un coleg. in acele clipe ma simteam cea mai importanta, imi spunea exact ceea ce doream sa aud si pentru acest coleg am pus capat relatiei cu prietenul meu. prietenul meu a aflat de aventura mea, de la una din colegele mele de servici. a incercat sa ma faca sa comunic, sa ii recunosc ceea ce am facut si era dispus sa imi mai dea o sansa, dar nu am avut suficient curaj sa recunosc si am crezut ca cea mai buna solutie este sa raman cu colegul, deoarece ma asculta si ma intelegea, era exact ceea ce vroiam in acele clipe, dar relatia noastra s-a stins inainte sa imi dau seama, deoarece tipul era interesat doar de o aventura, vroia sa isi arate ca "inca poate" sa joace femeile pe degete si a reusit, cu mine.
gandeste-te cum m-am simtit cand prietenul meu nu mai era langa mine cand aveam nevoie de el, iar...sa-i zic amantul...imi daduse papucii. imi iubeam prietenul, colegul in schimb era atractie de moment si din pacate m-am lasat fraierita si purtata de val. m-am simtit folosita. acum imi pare rau ca nu am avut curajul sa vorbesc cu prietenul meu, sa ii explic ca doar pe el il iubesc si ca doar pe el il vreau, ca vreau sa trecem peste aceasta aventura si sa fie iar ca la inceput.
daca iti iubesti prietenul si, din cate am vazut, ai revenit la sentimente mai bune pt el....nu te lasa purtata de val, incearca, chiar daca prietenul tau nu stie de relatia ta, sa il recuceresti, discutati, spuneti-va ofurile, incercati sa va reapropiati, reaprinde focul iubirii intre voi. nu e greu, spune-i cat de mult il iubesti, lauda-i performantele in pat (ca am inteles de la tine ca se descurca destul de bine), fi ceea ce el vrea ca tu sa fi, asa cum poate si el incearca sa fie ceea ce tu vrei ca el sa fie, totul se rezuma la comunicare.
"nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard". ati trecut prin atatea impreuna, va cunoasteti, iubiti-va, caci sentiment mai frumos ca acela de a iubi si de a fi iubit nu exista.

aventurile de cele mai multe ori dauneaza grav relatiei de cuplu. e ceva nou, interesant dar aproape intotdeauna NU MERITA EFORTUL. s-ar putea sa ai numai de pierdut. nu incerca sa iti arati cat esti de sexy sau de atragatoare umbland cu altii, fi sexy cu prietenul tau, arata-i cat e de norocos ca te are, gandeste-te cat esti de norocoasa ca il ai. eu asta nu am stiut sau nu am avut curajul sa fac si acum ma zbat sa il readuc in viata mea pe cel caruia i-am daruit toata dragostea mea.
te rog sa ma scuzi daca am fost cam dura, dar mai bine lupti pentru a-l tine langa tine (pe iubitul tau) decat sa lupti pentru a-l readuce in viata ta.

sa auzim de bine!!!
alinutza_m
Postat pe 11 Iulie 2010 22:15
De la: stickwitu_ra, la data 2010-07-01 16:02:10acum sa fim sincere!....tu nu ai inselat niciodata?este imposibil....crede-ma, sa nu iti inseli prietenul niciodata, chiar daca femeile nu prea recunosc acest aspect, iar barbatii vb deschis despre el....in fiecare cuplu mai vechi de 1 an, sau hai sa spunem 2 ani, unul din parteneri a fost inselat!....sau na...probabil ca daca tu nu ai inselat, ai fost inselata! dar in fine.....relatia mea, cu prietenul meu, e ok, dar din moment ce il insel, banuiesc ca iti dai seama ca sunt anumite neajunsuri in aceasta relatie...iar la noi sunt! iar din moment ce si lui ii face placere sa stea cu mine, ma priveste in continuu si imi zambeste, e logic ca si lui ii lipseste ceva acasa, parerea mea! desi pot sa imi raspund singura la anumite intrebari, am preferat sa postez acest anunt, nu in speranta ca cineva ma va intelege deplin, doar pt a afla si alte sfaturi, pt ca tot ceea ce am auzit pana acum, imi sunt favorabile mie! nu spun ca vreau numai opinii bune, vreau si rele, inteleg pt ca e o relatie cam imposibila, dar astept parerile voastre argumentate, de ce da, de ce nu? deci iti multumesc, dar nu ai fost foarte convingatoare!

auzi un pic....sa fim serioase nu ne baga pe toate in aceeasi oala cu tine.....am avut 2 relatii de lunga durata una de 4 ani si cea actuala care a depasit cu cateva luni 2 ani si nu i-am inselat pe niciunul din ei.... daca tu esti usoara nu inseamna ca toate suntem la fel...la fel cum si barbatii sunt diferiti..
gabitzatanas
Postat pe 12 Iulie 2010 10:10
De la: stickwitu_ra, la data 2010-06-30 18:20:20buna!...am si eu o mica problema...si as dori niste sfaturi...daca se poate!
eu am o relatie de 2 ani si ceva cu un baiat, cu care as putea spune ca ... ma inteleg bine, desi nu este potrivit pt mine...imi place ca pot discuta cu el iar de multe ori gandim la fel!problema este urmatoarea....in urma cu ceva vreme, m-am angajat, iar seful meu (nu seful cel mare, patronul firmei, un sef putin mai mic, dar care raspunde de tot ceea ce se intampla acolo) dupa o saptamana in firma, a inceput sa imi faca avansuri, prin glume, m-a invitata apoi la o cafea in oras si bineinteles ca nu am refuzat, ne-am intalnit, iar la sfarsit m-a adus acasa si l-am invitat in casa, sa mai stam de vb la un pahar de suc, in acest timp am vb despre noi, familii, prieteni, lucru! la sfarsit cand a plecat, ne-am pupat de rams bun si bineinteles ca acei pupici inofensivi, s-au transformat in altceva! iar asa incetul cu incetul am inceput sa ne vedem din ce in ce mai des, in momentul de fata, suntem "amanti" si ne vedem de cel putin 3-4 ori pe saptamana, plus la lucru, in fiecare zi, dar acolo nu se stie nimic despre noi si noi suntem foarte reci unul cu celalalt, ba chiar ne certam cu fiecare ocazie, pe tema lucrului, iar dupa ne zambim si flirtam cand se poate! cert este ca si el e implicat intr-o relatie de peste 2 ani, dar nu inteleg de ce ma cauta?! si de ce vine la mine si pur si simplu stam si ne privim, fara a scoate un sunet, sau a ne atinge, incerc sa-l inteleg din punct de vedere psihologic, dar nu pot....iar el imi spune ca "am venit doar pentru ca ti-am promis, desi sunt obosit si dorm in picioare"! nu il inteleg, sta, ma priveste si imi zambeste, nu spune nimic! tin sa mentionez faptul ca in particular, in privat, e cu totul si cu totul alt om, fata de ce afiseaza la lucru, acolo pana si zambetul e serios, iar cand e cu mine e foarte degajat, parca m-ar cunoaste de-o viata!...ce sa fac???are oare rost sa pastram aceasta legatura, sau nu?in momentul de fata stiu ca nu e posibila o relatie intre noi, chiar si neoficiala....dar are oare rost sa sper ca vreodata va fi doar al meu?incep sa tin din ce in ce mai mult la el, iar chestia asta se vede, pt ca sar prea mult cand el pateste ceva sau imi spune ceva, iar la el, vad ca daca ne intalnim 2,3 zile la rand, face dupa aceea o pauza de 2,3 zile, in care nu ma suna si nu imi da niciun sms, ce sa cred, ca ajunge sa tina si el la mine si isi da poate seama ca nu e bine???da-ti-mi va rog un sfat,spuneti-mi ce sa fac, sa sper ca poate va fi ceva, sau nu? nu stiu nici cum sa ma comport cu el ca sa il fac sa fie doar al meu.....ce sa fac?????


O relatie cu seful (sau ma rog, cu un sef mai mic dup-acolo) nu va fi posibila! Nu spera ca el sa-si lase relatia pe care o are de mai bine de 2 ani, doar pt tine. Parerea mea, eu cred ca tu aduci completarile la ceea ce are el acasa si viceversa.
Nu inteleg... din moment ce spui ca ai o relatie serioasa si va intelegeti bine chiar daca tipul nu e tocmai potrivit pt tine, de ce inseli? Si de ce vorbesti asa usor despre ceea ce faci?

Inainte sa ceri sfatul cuiva, ar trebui sa cauti niste raspunsuri la tine. Acorda-ti timp pt tine si intreaba-te daca nu cumva te minti singura cu tot ceea ce traiesti. Intreaba-te ce anume simti pt partenerul tau oficial, clarifica-ti sentimentele cu cea mai mare sinceritate posibila. Gandeste-te numai ca, in joc, e viitorul tau. Dupa ce ai realizat ce sentimente nutresti pt iubitul tau, incearca sa afli si care a fost motivul pt care ai acceptat invitatia boss-ului la cafea si ce a urmat apoi, de-acolo.

Daca vrei sa traiesti in umbra unui barbat, fa-o. Dar pe urma sa nu te plangi ca ai dat vrabia din mana pe cioara dupa gard!

Pana la urmatoarea ta postare, iti urez minte multa si dragoste !
Lisssa
Postat pe 12 Iulie 2010 10:52
poi spui ca el are o relatie de 2 ani si ceva si nu intelegi de ce te cauta pe cand tu la fel ai o relatie de 2 ani atunci intrebarea e tu de ce il cauti? nu iti ajunge numai una? vrei 2 deodata? cauta-ti un armasar fato
fata_healthy
Postat pe 12 Iulie 2010 13:24
crezi k "seful" nu si'a dat seama ce femeie esti...daca ai acceeptat "bineinteles" din prima?????? te crezi asa o femeie dupa care sa alerge...doar ptr simplul fapt ca ai cazut usor...ca te'a cucerit usor in ochii lui nu valorezi nimic....ptr el esti doar una cu care se ..... nimic mai mult
gabitzatanas
Postat pe 12 Iulie 2010 21:29
De la: alinutza_m, la data 2010-07-11 22:15:03am dat si eu din greseala peste postul tau si am simtit nevoia sa iti spun cate ceva.
in urma cu 1an mi-am distrus o relatie care urma sa se finalizeze prin casatorie, dintr-o prostie...ma simteam neglijata deoarece prietenul meu era foarte ocupat cu munca, fara sa inteleg atunci ca tot ce el facea...facea pentru binele nostru. am avut o aventura cu un coleg. in acele clipe ma simteam cea mai importanta, imi spunea exact ceea ce doream sa aud si pentru acest coleg am pus capat relatiei cu prietenul meu. prietenul meu a aflat de aventura mea, de la una din colegele mele de servici. a incercat sa ma faca sa comunic, sa ii recunosc ceea ce am facut si era dispus sa imi mai dea o sansa, dar nu am avut suficient curaj sa recunosc si am crezut ca cea mai buna solutie este sa raman cu colegul, deoarece ma asculta si ma intelegea, era exact ceea ce vroiam in acele clipe, dar relatia noastra s-a stins inainte sa imi dau seama, deoarece tipul era interesat doar de o aventura, vroia sa isi arate ca "inca poate" sa joace femeile pe degete si a reusit, cu mine.
gandeste-te cum m-am simtit cand prietenul meu nu mai era langa mine cand aveam nevoie de el, iar...sa-i zic amantul...imi daduse papucii. imi iubeam prietenul, colegul in schimb era atractie de moment si din pacate m-am lasat fraierita si purtata de val. m-am simtit folosita. acum imi pare rau ca nu am avut curajul sa vorbesc cu prietenul meu, sa ii explic ca doar pe el il iubesc si ca doar pe el il vreau, ca vreau sa trecem peste aceasta aventura si sa fie iar ca la inceput.
daca iti iubesti prietenul si, din cate am vazut, ai revenit la sentimente mai bune pt el....nu te lasa purtata de val, incearca, chiar daca prietenul tau nu stie de relatia ta, sa il recuceresti, discutati, spuneti-va ofurile, incercati sa va reapropiati, reaprinde focul iubirii intre voi. nu e greu, spune-i cat de mult il iubesti, lauda-i performantele in pat (ca am inteles de la tine ca se descurca destul de bine), fi ceea ce el vrea ca tu sa fi, asa cum poate si el incearca sa fie ceea ce tu vrei ca el sa fie, totul se rezuma la comunicare.
"nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard". ati trecut prin atatea impreuna, va cunoasteti, iubiti-va, caci sentiment mai frumos ca acela de a iubi si de a fi iubit nu exista.

aventurile de cele mai multe ori dauneaza grav relatiei de cuplu. e ceva nou, interesant dar aproape intotdeauna NU MERITA EFORTUL. s-ar putea sa ai numai de pierdut. nu incerca sa iti arati cat esti de sexy sau de atragatoare umbland cu altii, fi sexy cu prietenul tau, arata-i cat e de norocos ca te are, gandeste-te cat esti de norocoasa ca il ai. eu asta nu am stiut sau nu am avut curajul sa fac si acum ma zbat sa il readuc in viata mea pe cel caruia i-am daruit toata dragostea mea.
te rog sa ma scuzi daca am fost cam dura, dar mai bine lupti pentru a-l tine langa tine (pe iubitul tau) decat sa lupti pentru a-l readuce in viata ta.

sa auzim de bine!!!



iti multumesc foarte mult pt mesaj....am revenit la ceea ce eram inainte....cu "amantul" nu ma mai intalnesc deloc, iar cu al meu, am luat-o de la capat....ne intelegem chiar mai bine ca inainte si as putea spune ca ne iubim mai mult!
de aceea as vrea sa si sterg acest topic, deoarece nu mai este necesar sa imi scrieti! am luat-o din nou pe drumul cel bun, iar acum urmeaza sa stabilim data nuntii si alte chestii de genul....iar eu nu mai lucrez acolo. deci nu mai am nicio legatura ca acea persoana.....daca cumva stiti cum se sterge topicul, va rog da-ti-mi si mie un hint! va multumesc!
stickwitu_ra
Postat pe 13 Iulie 2010 18:13
dupa ce te-ai facut de rusine acuma vrei sa il stergi?
fata_healthy
Postat pe 13 Iulie 2010 20:57
ma bucur pentru tine si sincer te felicit pentru hotarare. iti doresc in continuare numai bine si... CASA DE PIATRA !!!!
alinutza_m
Postat pe 13 Iulie 2010 21:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ramadan karim! 2 De la: myeyes 10 August 2011 00:44
E interzis sa ai amant????sa fi cu adevarat fericita chiar si pt cateva clipe? 255 De la: crysmy 30 Decembrie 2020 14:22
ma interb si va intreb 20 De la: nefer 23 Iunie 2009 14:25
O parere 23 De la: B3ndiss 19 Iulie 2011 23:40
Vine doar o data pe an..sa il primesc..sau sa fac ca el.. un sfat pls..:(( 52 De la: mihapic73 22 Noiembrie 2009 18:50