Setari Cookie-uri

ce se va intampla oare????

buna!...am si eu o mica problema...si as dori niste sfaturi...daca se poate!
eu am o relatie de 2 ani si ceva cu un baiat, cu care as putea spune ca ... ma inteleg bine, desi nu este potrivit pt mine...imi place ca pot discuta cu el iar de multe ori gandim la fel!problema este urmatoarea....in urma cu ceva vreme, m-am angajat, iar seful meu (nu seful cel mare, patronul firmei, un sef putin mai mic, dar care raspunde de tot ceea ce se intampla acolo) dupa o saptamana in firma, a inceput sa imi faca avansuri, prin glume, m-a invitata apoi la o cafea in oras si bineinteles ca nu am refuzat, ne-am intalnit, iar la sfarsit m-a adus acasa si l-am invitat in casa, sa mai stam de vb la un pahar de suc, in acest timp am vb despre noi, familii, prieteni, lucru! la sfarsit cand a plecat, ne-am pupat de rams bun si bineinteles ca acei pupici inofensivi, s-au transformat in altceva! iar asa incetul cu incetul am inceput sa ne vedem din ce in ce mai des, in momentul de fata, suntem "amanti" si ne vedem de cel putin 3-4 ori pe saptamana, plus la lucru, in fiecare zi, dar acolo nu se stie nimic despre noi si noi suntem foarte reci unul cu celalalt, ba chiar ne certam cu fiecare ocazie, pe tema lucrului, iar dupa ne zambim si flirtam cand se poate! cert este ca si el e implicat intr-o relatie de peste 2 ani, dar nu inteleg de ce ma cauta?! si de ce vine la mine si pur si simplu stam si ne privim, fara a scoate un sunet, sau a ne atinge, incerc sa-l inteleg din punct de vedere psihologic, dar nu pot....iar el imi spune ca "am venit doar pentru ca ti-am promis, desi sunt obosit si dorm in picioare"! nu il inteleg, sta, ma priveste si imi zambeste, nu spune nimic! tin sa mentionez faptul ca in particular, in privat, e cu totul si cu totul alt om, fata de ce afiseaza la lucru, acolo pana si zambetul e serios, iar cand e cu mine e foarte degajat, parca m-ar cunoaste de-o viata!...ce sa fac???are oare rost sa pastram aceasta legatura, sau nu?in momentul de fata stiu ca nu e posibila o relatie intre noi, chiar si neoficiala....dar are oare rost sa sper ca vreodata va fi doar al meu?incep sa tin din ce in ce mai mult la el, iar chestia asta se vede, pt ca sar prea mult cand el pateste ceva sau imi spune ceva, iar la el, vad ca daca ne intalnim 2,3 zile la rand, face dupa aceea o pauza de 2,3 zile, in care nu ma suna si nu imi da niciun sms, ce sa cred, ca ajunge sa tina si el la mine si isi da poate seama ca nu e bine???da-ti-mi va rog un sfat,spuneti-mi ce sa fac, sa sper ca poate va fi ceva, sau nu? nu stiu nici cum sa ma comport cu el ca sa il fac sa fie doar al meu.....ce sa fac?????
stickwitu_ra
Postat pe 30 Iunie 2010 18:20
daca erai fata desteapta nu acceptai nici un fel de intalnire cu el in privat. e pe aici un subiect deschis cu "te'ai culca cu seful tau.. nu stiu pt ce"... te incadrezi? si te simti bine inselandu'l pe ala de'l tii de lake? cum te simti cand pleaca de la tine la cealalta si invers? tu ca femeie cum te simti? raspunde'ti si daca te simti bine da'i inainte cu tupeu. daca nu e cazul sa schimbi ceva.
Shhh
Postat pe 30 Iunie 2010 19:11
De la: Shhh, la data 2010-06-30 19:11:33daca erai fata desteapta nu acceptai nici un fel de intalnire cu el in privat. e pe aici un subiect deschis cu "te'ai culca cu seful tau.. nu stiu pt ce"... te incadrezi? si te simti bine inselandu'l pe ala de'l tii de lake? cum te simti cand pleaca de la tine la cealalta si invers? tu ca femeie cum te simti? raspunde'ti si daca te simti bine da'i inainte cu tupeu. daca nu e cazul sa schimbi ceva.



pai nu ai intelesss??????? fata il vrea numai pentru ea si tu o trimiti la plimbare vrea sa fie numai seful ei
anastasia_m
Postat pe 30 Iunie 2010 19:20
Buna, intradevar este o situstie delicata ,nu stii ce sa alegi .Ce este cel mai bine pentru tine sau ceea ce isi doreste inima .Nu mereu ,ce isi doreste inima, este si ceea ce e bine pt. tine . Cel mai bine ar fi sa-l intrebi pe el ce doreste exact de la tine. Bun ,am inteles ca tear iubi .Da se poate dar sa nu fie acea iubire in care ii face placere sa isi petreaca timpul liber cu tine pt ca are ce discuta ,ca ii feca placere prezenta ta ,ca se simte mai liber cu tine ,decat cu cealalta placere. Hai sa cascam ochii putin si sa ne gandim ce inseamna IUBIRE ( IUBÍ, iubesc, vb. IV. 1. Tranz. și refl. recipr. A fi îndrãgostit, a simți o mare afecțiune pentru o persoanã de sex opus. ♦ Refl. recipr. A avea relații sexuale cu o persoanã de sex opus. 2. Tranz. și refl. recipr. A ține extrem de mult la cineva sau la ceva. ) Ce inseamna a iubi , a indragi, a fi indragostit ,a imparti cu cineva momentele cele mai frumoase cu cineva ,a nu putea sta fara cel IUBIT nici macar o jumatate de zi ,a-ti cumpara o ciocolata si nu o poti manca decat cu acel cineva . In cazul tau cine este acel cineva din cele enumerate TU sau cealalta Este foarte bine de stiut deoarece daca pt el acel cineva este cealata nu are nici un rost sa mai continui .Gandestete dac pt . persoana cu xare esti ofcial poarta pt tine in sufletului ceea ce eu ti-am enumerat , atunci, fi sigura ca acela te iubeste si te va face fericita si nu ii este rusine cu tine . CE ti-am enumerat eu mai sus sunt sentimentele pe care le poarta o persoana care IUBESTE , Care este fericita si care nu are de ce sa-i para rau mai tarziu pt. ce a facut .Alegerea este a ta . Dar daca nu are barbatia de a recunoaste relatia voastra insemna ca nu este decat o aventura chir daca are mult timp in spate.Sper sa nu fie o CASNICIE de cealata parte care in veci nu o vei putea rupe ,iar in cazul acesta e bine ,f.bine sa intrerupi si sa-ti faci viata fericita si frumoasa. N.B cand iubirea adevarata va veni o vei sti din prima secunda ,nici eu nu am crezut dar e foarte adevart . Eu m-am casatori cu sotul meu la nici o luna dupa ce ne-am cunoscut ( si atunci nu credeam in IUBIRE ADEVARATA am si declarat chestia asta in grupul meu de fete ) si la o saptamana dupa declaratie dragostea ma strafulgerat LEOAICA TANARA IUBIREA (citeste poiezia ) avem impreuna un copil de 11 ani si o casnicie fericita de 12 ani. Asteaptati adevarata DRAGOSTE ca va veni sigur.
akky
Postat pe 30 Iunie 2010 19:28
De la: roxi_berzi, la data 2010-06-30 18:20:20eu am o relatie de 2 ani si ceva cu un baiat, cu care as putea spune ca ... ma inteleg bine, desi nu este potrivit pt mine,

Pai atunci de ce mai esti in relatie cu el?Nu spune ca din obisnuinta.

De la: roxi_berzi, la data 2010-06-30 18:20:20
m-a invitata apoi la o cafea in oras si bineinteles ca nu am refuzat

De ce bineinteles?

De la: roxi_berzi, la data 2010-06-30 18:20:20
da-ti-mi va rog un sfat,spuneti-mi ce sa fac, sa sper ca poate va fi ceva, sau nu? nu stiu nici cum sa ma comport cu el ca sa il fac sa fie doar al meu.....ce sa fac?????

Ce sa faci? Sa-l lasi in pace, disperato. Problema nu se pune sa-l faci sa fie al tau, ci sa vrea el sa te cucereaca. Dar cum el are deja prietena, te tine pe tine de rezerva. Atata timp cat te tine ,,in umbra'', mi-e clar cat de mult ,,te iubeste''. Trezirea!
tematoare
Postat pe 30 Iunie 2010 21:47
ok...am observat ca toata lumea are ceva de comentat....va multumesc, dar problema e urmatoarea....la lucru, nu trebuie sa se afle pt ca....nu sunt admise relatiile intre angajatii aceleasi firme...iar daca se afla....unul dintre noi pleaca din firma...au mai fost cazuri in care pe aman2 i-au dat afara....deci imposibil!
stickwitu_ra
Postat pe 1 Iulie 2010 15:46
De la: anastasia_m, la data 2010-06-30 19:20:11
De la: Shhh, la data 2010-06-30 19:11:33daca erai fata desteapta nu acceptai nici un fel de intalnire cu el in privat. e pe aici un subiect deschis cu "te'ai culca cu seful tau.. nu stiu pt ce"... te incadrezi? si te simti bine inselandu'l pe ala de'l tii de lake? cum te simti cand pleaca de la tine la cealalta si invers? tu ca femeie cum te simti? raspunde'ti si daca te simti bine da'i inainte cu tupeu. daca nu e cazul sa schimbi ceva.



pai nu ai intelesss??????? fata il vrea numai pentru ea si tu o trimiti la plimbare vrea sa fie numai seful ei
pai din 2 sa aleaga unul
anamaria_brunetik
Postat pe 1 Iulie 2010 15:56
acum sa fim sincere!....tu nu ai inselat niciodata?este imposibil....crede-ma, sa nu iti inseli prietenul niciodata, chiar daca femeile nu prea recunosc acest aspect, iar barbatii vb deschis despre el....in fiecare cuplu mai vechi de 1 an, sau hai sa spunem 2 ani, unul din parteneri a fost inselat!....sau na...probabil ca daca tu nu ai inselat, ai fost inselata! dar in fine.....relatia mea, cu prietenul meu, e ok, dar din moment ce il insel, banuiesc ca iti dai seama ca sunt anumite neajunsuri in aceasta relatie...iar la noi sunt! iar din moment ce si lui ii face placere sa stea cu mine, ma priveste in continuu si imi zambeste, e logic ca si lui ii lipseste ceva acasa, parerea mea! desi pot sa imi raspund singura la anumite intrebari, am preferat sa postez acest anunt, nu in speranta ca cineva ma va intelege deplin, doar pt a afla si alte sfaturi, pt ca tot ceea ce am auzit pana acum, imi sunt favorabile mie! nu spun ca vreau numai opinii bune, vreau si rele, inteleg pt ca e o relatie cam imposibila, dar astept parerile voastre argumentate, de ce da, de ce nu? deci iti multumesc, dar nu ai fost foarte convingatoare!
stickwitu_ra
Postat pe 1 Iulie 2010 16:02
De la: roxi_berzi, la data 2010-07-01 16:02:10acum sa fim sincere!....tu nu ai inselat niciodata?este imposibil....crede-ma, sa nu iti inseli prietenul niciodata, chiar daca femeile nu prea recunosc acest aspect, iar barbatii vb deschis despre el....in fiecare cuplu mai vechi de 1 an, sau hai sa spunem 2 ani, unul din parteneri a fost inselat!....sau na...probabil ca daca tu nu ai inselat, ai fost inselata! dar in fine.....relatia mea, cu prietenul meu, e ok, dar din moment ce il insel, banuiesc ca iti dai seama ca sunt anumite neajunsuri in aceasta relatie...iar la noi sunt! iar din moment ce si lui ii face placere sa stea cu mine, ma priveste in continuu si imi zambeste, e logic ca si lui ii lipseste ceva acasa, parerea mea! desi pot sa imi raspund singura la anumite intrebari, am preferat sa postez acest anunt, nu in speranta ca cineva ma va intelege deplin, doar pt a afla si alte sfaturi, pt ca tot ceea ce am auzit pana acum, imi sunt favorabile mie! nu spun ca vreau numai opinii bune, vreau si rele, inteleg pt ca e o relatie cam imposibila, dar astept parerile voastre argumentate, de ce da, de ce nu? deci iti multumesc, dar nu ai fost foarte convingatoare!
fata eu daca am o relatie nu imi place sa alerg dupa 2 iepuri ori eleg unul ori nici unul apoi afla unul de altul si nu e bine
anamaria_brunetik
Postat pe 1 Iulie 2010 16:06
alta tarfa proasta:)) v-as impusca...vreti 3 pul* deodata
bebecso
Postat pe 1 Iulie 2010 16:25
stiu....cam asa e....am patit-o si eu odata demult! dar de data asta e altceva, nu pot sa iti exprim in cuvinte, dar na...simt!
stickwitu_ra
Postat pe 1 Iulie 2010 16:26
eu aleg unul, nu e o problema, in momentul de fata e doar o problema de timp, imi mai trebuiesc maxim 2 luni langa prieten, iar dupa aceea....GATA! iar "amantul" stie asta, iar la inceput a comentat, ca sa nu fac prostia asta, dar acum de la o vreme, imi bate tot felul de apropouri si s-ar cam deduce ca e gelos putin, cam mult! pt ca nici la lucru nu ma lasa sa vb cu niciun barbat! deci?
stickwitu_ra
Postat pe 1 Iulie 2010 16:31
Alta care devine obsedata de amant
Barbie30
Postat pe 1 Iulie 2010 16:32
Daca ai ales sa te tavalesti cu doi in acelasi timp,stau si ma gandesc cum o sa fie daca mai apare si nr3 in schema?
Barbie30
Postat pe 1 Iulie 2010 16:33
al 3 lea nu o sa mai fie sef, o sa fie gogu' de la gaze...k e criza...bitch!
bebecso
Postat pe 1 Iulie 2010 16:36
De la: bebecso, la data 2010-07-01 16:25:11alta tarfa proasta:)) v-as impusca...vreti 3 pul* deodata
de cine vorbeai?
anamaria_brunetik
Postat pe 1 Iulie 2010 16:37
de asta care a deschis topicu' si are nevoie de mai multe:))
bebecso
Postat pe 1 Iulie 2010 16:39
cine alearga dupa 2 iepuri nu prinde niciunul........trezireaaaaaaa......
fatsa
Postat pe 1 Iulie 2010 16:41
De la: bebecso, la data 2010-07-01 16:39:44de asta care a deschis topicu' si are nevoie de mai multe:))
femeia este nesatula vrea 2-3 pu::li o data!!! sa fie la ea acolo!!
anamaria_brunetik
Postat pe 1 Iulie 2010 16:42
s-ar putea sa ramana fara nici una, si sa fie nevoita sa-si introduca ce prinde...poate un picior de scaun ceva
bebecso
Postat pe 1 Iulie 2010 16:44
dar tu chiar nu crezi ca in firma la care lucrati nu s-a aflat nimic...chiar crezi ca ai tai colegi nu banuiesc nimic.....mai fato...vino cu picioarele pe pamant
fatsa
Postat pe 1 Iulie 2010 16:46
De la: bebecso, la data 2010-07-01 16:44:16s-ar putea sa ramana fara nici una, si sa fie nevoita sa-si introduca ce prinde...poate un picior de scaun ceva
facalet ceva?
anamaria_brunetik
Postat pe 1 Iulie 2010 16:47
stickwitu_ra daca nu vrei sa mai stai cu prietenul,nu mai sta,dar nu trebuie sa-l inseli.Mi se pare dezgustator acest lucru.Cat despre ce ai spus tu,cand ai o constiinta,bun simt,suflet,nu inseli.Nu-ti place o persoana nu mai stai cu ea. Ai o conceptie gresita vizavi de viata,aceasta conceptie se face din cauza fetitelor usoare si barbatilor de nimic,care considera ca asa e normal,ca toata lumea sa insele.Nu e ceva normal,e ceva anormal.
Normal este sa nu inseli,sa fi cinstit,pt ca nimeni nu te obliga sa stai langa o persoana pe care n-o vrei, sau daca vrei mai multi poti sa te faci "fetita de lux " ,sti la ce ma refer,macar castigi un ban.
Uite ca eu nu am inselat si nu-s genu de persoana care sa insel,sunt o persoana cinstita cu mine si cu cei din jur.Asa ar trebuii sa fie mersul normal al societatii.
Nu inteleg de ce majoritatea oamenilor iau doar cei mai rau din societate,si nu iau ce e bun.
Nu este motivatie pt greseala ta...ca toata lumea o face,pt ca in primul rand nu toata lumea o face,si in al doilea rand cei care o fac sunt niste persoane josnice.
Cat despre legatura ta cu seful,el vrea o aventura cu tine,ii este comod,pt ca stie ca nu-ti pui in joc slujba si ca ti la el ,asa ca are o siguranta ca partenera lui nu va afla.Ca ii place sa fi numai a lui,e orgoliu masculin,"cat mai multe si numai ale mele",n-are legatura cu sentimentele.Asa ca mai bine trezeste la realitate din visare,ca poate mai tarziu o sa doara mai tare.
DydiG
Postat pe 1 Iulie 2010 16:47
De la: anamaria_brunetik, la data 2010-07-01 16:47:17
De la: bebecso, la data 2010-07-01 16:44:16s-ar putea sa ramana fara nici una, si sa fie nevoita sa-si introduca ce prinde...poate un picior de scaun ceva
facalet ceva?



esti nebunaaaaaa?inseamna ca e fantana la ea acolo daca e vorba de facalet
bebecso
Postat pe 1 Iulie 2010 16:48
De la: bebecso, la data 2010-07-01 16:48:51
De la: anamaria_brunetik, la data 2010-07-01 16:47:17
De la: bebecso, la data 2010-07-01 16:44:16s-ar putea sa ramana fara nici una, si sa fie nevoita sa-si introduca ce prinde...poate un picior de scaun ceva
facalet ceva?



esti nebunaaaaaa?inseamna ca e fantana la ea acolo daca e vorba dpai sa se sature femeia cum de nu spune nimic ma mira e facalet
anamaria_brunetik
Postat pe 1 Iulie 2010 16:51
De la: anamaria_brunetik, la data 2010-07-01 16:51:08
De la: bebecso, la data 2010-07-01 16:48:51
De la: anamaria_brunetik, la data 2010-07-01 16:47:17
De la: bebecso, la data 2010-07-01 16:44:16s-ar putea sa ramana fara nici una, si sa fie nevoita sa-si introduca ce prinde...poate un picior de scaun ceva
facalet ceva?



esti nebunaaaaaa?inseamna ca e fantana la ea acolo daca e vorba dpai sa se sature femeia cum de nu spune nimic ma mira e facalet




hahaha...hai ca esti o rea=))))))
bebecso
Postat pe 1 Iulie 2010 16:52
De la: bebecso, la data 2010-07-01 16:52:18
De la: anamaria_brunetik, la data 2010-07-01 16:51:08
De la: bebecso, la data 2010-07-01 16:48:51
De la: anamaria_brunetik, la data 2010-07-01 16:47:17
De la: bebecso, la data 2010-07-01 16:44:16s-ar putea sa ramana fara nici una, si sa fie nevoita sa-si introduca ce prinde...poate un picior de scaun ceva
facalet ceva?



esti nebunaaaaaa?inseamna ca e fantana la ea acolo daca e vorba dpai sa se sature femeia cum de nu spune nimic ma mira e facalet




hahaha...hai ca esti o rea=))))))
pai uite astea dustrug casniciile nu lasa barbati insurati sa stea linistiti langa nevestele nlor
anamaria_brunetik
Postat pe 1 Iulie 2010 16:53
Acum le dau dreptate barbatilor din jurul meu care spun ca femeile sunt curve,ca daca au intalnit numai femei gen donsoara......
Barbie30
Postat pe 1 Iulie 2010 16:54
De la: anamaria_brunetik, la data 2010-07-01 16:53:40
De la: bebecso, la data 2010-07-01 16:52:18
De la: anamaria_brunetik, la data 2010-07-01 16:51:08
De la: bebecso, la data 2010-07-01 16:48:51
De la: anamaria_brunetik, la data 2010-07-01 16:47:17
De la: bebecso, la data 2010-07-01 16:44:16s-ar putea sa ramana fara nici una, si sa fie nevoita sa-si introduca ce prinde...poate un picior de scaun ceva
facalet ceva?



esti nebunaaaaaa?inseamna ca e fantana la ea acolo daca e vorba dpai sa se sature femeia cum de nu spune nimic ma mira e facalet




hahaha...hai ca esti o rea=))))))
pai uite astea dustrug casniciile nu lasa barbati insurati sa stea linistiti langa nevestele nlor




pai fata, poate o avanseaza si pe ea...in alta gaura=)))))))
bebecso
Postat pe 1 Iulie 2010 16:54
De la: Barbie30, la data 2010-07-01 16:54:19Acum le dau dreptate barbatilor din jurul meu care spun ca femeile sunt curve,ca daca au intalnit numai femei gen donsoara......



clar! si le mai auzi"vai...eu nu o sug din prima seara...ma ft direct...da' imi dai si mie 10 lei?k doar esti mare boss"=))))))
bebecso
Postat pe 1 Iulie 2010 16:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Parintii nu sunt de acord cu relatia noastra... 64 De la: kudika084034 17 Noiembrie 2009 21:21
Ajuta-ti-ma va rog ca sunt disperat! 26 De la: Kudikull 22 Mai 2009 13:59
cum sal fac sa se indragosteasca mai mult de mine 31 De la: franziska_eu 13 Februarie 2012 12:06
Stie cineva,ce gandesc si ce vor barbatii,atunci cand sunt intr-o relatie? 21 De la: just_laura 8 Aprilie 2009 14:15
sfaturi 6 De la: dontworibehapi 30 Aprilie 2009 10:16