Setari Cookie-uri

i-am spus ca vreau sa ma marit si a fugit de mine, am nevoie de un sfat !!!

De la: stem_29, la data 2010-07-12 13:49:07
De la: Lisssa, la data 2010-07-12 13:39:54
De la: stem_29, la data 2010-07-12 13:35:46
De la: Lisssa, la data 2010-07-12 13:27:01
De la: mia_anais, la data 2010-07-12 13:22:14poate trebuia sa fi mai romantica,cu un buchet de flori,ingenunchiind si scotand inelul.....d aia s'a speriat ...ca i'ai spus'o in fata.......heloooooooooooo mai fetelor chiar atat d disperate sa fi'ti ,yoy domne!



De ce intotdeauna trebuie sa existe printre topicurile acestui forum si persoane care vor sa ''intepe'' pe cei aflati la suferinta, pe cei care fac eforturi de a-si deschide sufletul in fata noastra si de a imparti cu noi si bune si rele?

Oare nu puteti sa va limitati doar la subiect, fara a face referire la persoana in cauza?


E trist... foarte trist...





N-am improscat cu niciun noroi, s-a improscat ea singura asteptand un fat frumos la a doua tinerete cu fite, ea fata tinerica si cu perspective.
Da, pe dinastea care viseaza trebuie sa le " trezesti" brusc, altfel sta asa in ameteala pana face 40 de ani.
iar referitor la " limitati", nu, nu ne putem limita, atata timp cat postezi aici un subiect de orice gen, iti asumi " laudele" si " criticile" tuturor.
Eu cel putin incerc sa o " trezesc" tu o lalai.
Asa draga domnisoara, tu incurajeaza-o sa se umileasca pana la adanci batraneti.
Nu spun ca un " neant" poate sa o trezeasca la realitate, insa poate sa-i puna un semn de intrebare...ca-n zicala aceea cu :" cand zece-ti zic ca esti beat, e cazul sa mergi sa dormi".
Umiliti-va pana rade un cartier de voi.
Trist este ca nu va treziti.


Se poate trezi la realitate, cum spui tu si prin metode mai ''ortodoxe''....

Daca improsti cu noroi, crezi ca o trezesti la realitate?

Mai gandeste-te...


Si apropo, eu nu o incurajez la nimic. Ca dovada, citeste posturile mele. I-am sugerat sa ii acorde timp iubitului in primul rand, apoi.. timpului. Pt ca TIMPUL decide pt toti! E o regula general-valabila.


Timpul tace si trece, NOI decidem ce facem cu vietile noastre in astfel de situatii.
stem_29
Postat pe 12 Iulie 2010 13:51
stem_29
_Cryssa_
Postat pe 12 Iulie 2010 13:53
mersi din nou lisssa pt faptul ca nu ma faci in toate felurile
pt incurajare si cum vb se vede cine a mai trecut prin asa ceva stie sa vorbeasca si sa asculte un om.
sunt multe smechere pe aici dar oare ele nu au suferit nicodata, nu au gresit cu nimic la viata lor.
gaste se cred tocmai astea care se dau mari si tari pe aici, dar vine randul la fiecare, si intr-o buna zi vor pati la fel si vor fi umilite de altii care ar trebui sa se abtina decat sa puna sare pe rana.
credeti ca daca imi zice cineva ca sunt proasta ma trezeste la realitate.
de trezit m-am trezit inainte sa ma umiliti voi, acum vreau sa stiu cam ce mi-a mai ramas de facut.
si dupa cum zicea cineva la varsta asta ii mai trebuie sotie???
pai si daca avea 28 de ani tot nu ii trebuia sotie ca era prea tanar.
nu conteaza varsta pt astia care pun pret pe asa ceva.
poti sa te insori si la 50 de ani sunt o gramada de cazuri asa ca nu mai vorbiti aiurea.
kudika227429
Postat pe 12 Iulie 2010 13:54
De la: crysa_tm, la data 2010-07-12 13:53:35stem_29


stem_29
Postat pe 12 Iulie 2010 13:54
De la: kudika227429, la data 2010-07-12 13:54:27mersi din nou lisssa pt faptul ca nu ma faci in toate felurile
pt incurajare si cum vb se vede cine a mai trecut prin asa ceva stie sa vorbeasca si sa asculte un om.
sunt multe smechere pe aici dar oare ele nu au suferit nicodata, nu au gresit cu nimic la viata lor.
gaste se cred tocmai astea care se dau mari si tari pe aici, dar vine randul la fiecare, si intr-o buna zi vor pati la fel si vor fi umilite de altii care ar trebui sa se abtina decat sa puna sare pe rana.
credeti ca daca imi zice cineva ca sunt proasta ma trezeste la realitate.
de trezit m-am trezit inainte sa ma umiliti voi, acum vreau sa stiu cam ce mi-a mai ramas de facut.
si dupa cum zicea cineva la varsta asta ii mai trebuie sotie???
pai si daca avea 28 de ani tot nu ii trebuia sotie ca era prea tanar.
nu conteaza varsta pt astia care pun pret pe asa ceva.
poti sa te insori si la 50 de ani sunt o gramada de cazuri asa ca nu mai vorbiti aiurea.


Tu de fapt ce doreai, laude?!
Tu nu-ti dai seama nici acum ca ai postat acest topic pt. ca nu esti multumita de relatie?!
bine, hai sa-ti explic eu, care am 41 de ani cum stau lucrurile in viata asta.( stii, putem invata multe din pataniile altora ...asa, cum trec anii )
Fiecare om in viata are niste principii care le incalca sau..... nu.
Fiecare om are in viata niste teluri,la care aspira, ajunge si-si faureste altele..si tot asa.... pana la anii mei am intalnit oameni de N feluri, si-ti dau doua exemple:
( aici ma refer la ambele sexe)
1) om care are un serviciu bun ( cu un castig mare) o masina, casa ( singur/a cuc in casa, insa cu amicitii pasagere, dar multumit/a)- si zice ca are totul
2) om modest, care are un serviciu bunicel, o nevasta/sot , doi copilasi, casuta modesta, masina modesta- si zice ca are totul.....si ar mai fi...
In momentul in care doi oameni se iubesc, si-si doresc aceleasi lucruri in viata, atunci nimic nu-i mai sperie, nici nu asteapta sa le rezolve timpul problemele, iau deciziile ei.......... bune, rele.
Concluzia ( parerea mea, evident) TU cu acel om nu aveati aceleasi teluri in viata.
Deciziile stimata d'soara-ti apartin, timpul nu rezolva nimic.
Timpul doar trece, si trece din viata noastra.


stem_29
Postat pe 12 Iulie 2010 14:11
am inteles, dar mereu el a facut asa am mai fost o data cu el mai demult si l-am lasat eu pt ca stiam ca nu vrea nimic serios de la mine. atunci am fugit de el mancand pamantul.
acum ma prins iar in plasa, dupa un an cat am fost despartiti si acum mi-a spus ca nu e ca data trecuta ( ca a fost neserios ) si totusi ma folosit iar si o va face din nou poate., daca ii permit eu.
cred ca ce mi-a ramas de facut e sa il dau uitarii si sa nu mai accept sa stearga cu mine pe jos.
kudika227429
Postat pe 12 Iulie 2010 14:26
De la: kudika227429, la data 2010-07-12 14:26:48am inteles, dar mereu el a facut asa am mai fost o data cu el mai demult si l-am lasat eu pt ca stiam ca nu vrea nimic serios de la mine. atunci am fugit de el mancand pamantul.
acum ma prins iar in plasa, dupa un an cat am fost despartiti si acum mi-a spus ca nu e ca data trecuta ( ca a fost neserios ) si totusi ma folosit iar si o va face din nou poate., daca ii permit eu.
cred ca ce mi-a ramas de facut e sa il dau uitarii si sa nu mai accept sa stearga cu mine pe jos.



In loc sa fie madru ca-l bagi in seama, tot el e cu fite, ia sa-l dai la naiba, si de stii ca, crapi in casa de ciuda si plangi in pumni, fii TU, nu-l baga in seama, nu-i raspunde la telefon( sau ii raspunzi dupa 2-3 ore, ii zici ca ai fost ocupata), daca-ti cere sa iesi ii zici ca n-ai timp, ca ai alta treaba ...si daca sezi in pat la tv, si nu faci nimic, nu iesi si gata.
ia mai lasa-l sa umble dumnealui dupa tine!
stem_29
Postat pe 12 Iulie 2010 14:34
De la: kudika227429, la data 2010-07-12 14:26:48am inteles, dar mereu el a facut asa am mai fost o data cu el mai demult si l-am lasat eu pt ca stiam ca nu vrea nimic serios de la mine. atunci am fugit de el mancand pamantul.
acum ma prins iar in plasa, dupa un an cat am fost despartiti si acum mi-a spus ca nu e ca data trecuta ( ca a fost neserios ) si totusi ma folosit iar si o va face din nou poate., daca ii permit eu.
cred ca ce mi-a ramas de facut e sa il dau uitarii si sa nu mai accept sa stearga cu mine pe jos.

Kudika 429, aspectul asta ar relatiei voastre a fost necunoscut pt noi.
Daca stiam din prima despre faptul ca ati avut o despartire in trecut, urmata de o impacare la ceva timp si stiind care a fost vinovatul, cu siguranta ti-as fi spus doar cateva lucruri.

Ti-as sugera, in cazul asta, sa-l dai uitarii pt ca toate stim ca, e suficient sa le dam un singur deget ca barbatii sa ne ia toata mana Daca i-ai permis o data si l-ai iertat, considera ca are dreptul si poate sa mai faca lucrul asta, si deci NICIODATA NU VA MAI FI LA FEL!

Incearca sa alungi din viata ta toate lucrurile care iti amintesc de el, pt ca tot ce vei reusi e sa-ti faci singura rau. Iar tu n-ai nevoie de asta acum.

Revino-ti, viata nu se termina pt un barbat. Esti tanara, ai abia 28 si tot timpul din lume pt a-ti gasi jumatatea potrivita, sufletul-pereche.

Toti meritam sa fim tratati cu respect. Respecta-te tu inainte sa te respecte altii! Doar asa iti vei castiga locul care-l meriti!

Sa fi iubita!
Lisssa
Postat pe 12 Iulie 2010 14:38
De la: Lisssa, la data 2010-07-12 14:38:49
De la: kudika227429, la data 2010-07-12 14:26:48am inteles, dar mereu el a facut asa am mai fost o data cu el mai demult si l-am lasat eu pt ca stiam ca nu vrea nimic serios de la mine. atunci am fugit de el mancand pamantul.
acum ma prins iar in plasa, dupa un an cat am fost despartiti si acum mi-a spus ca nu e ca data trecuta ( ca a fost neserios ) si totusi ma folosit iar si o va face din nou poate., daca ii permit eu.
cred ca ce mi-a ramas de facut e sa il dau uitarii si sa nu mai accept sa stearga cu mine pe jos.

Kudika 429, aspectul asta ar relatiei voastre a fost necunoscut pt noi.
Daca stiam din prima despre faptul ca ati avut o despartire in trecut, urmata de o impacare la ceva timp si stiind care a fost vinovatul, cu siguranta ti-as fi spus doar cateva lucruri.

Ti-as sugera, in cazul asta, sa-l dai uitarii pt ca toate stim ca, e suficient sa le dam un singur deget ca barbatii sa ne ia toata mana Daca i-ai permis o data si l-ai iertat, considera ca are dreptul si poate sa mai faca lucrul asta, si deci NICIODATA NU VA MAI FI LA FEL!

Incearca sa alungi din viata ta toate lucrurile care iti amintesc de el, pt ca tot ce vei reusi e sa-ti faci singura rau. Iar tu n-ai nevoie de asta acum.

Revino-ti, viata nu se termina pt un barbat. Esti tanara, ai abia 28 si tot timpul din lume pt a-ti gasi jumatatea potrivita, sufletul-pereche.

Toti meritam sa fim tratati cu respect. Respecta-te tu inainte sa te respecte altii! Doar asa iti vei castiga locul care-l meriti!

Sa fi iubita!
asa!
stem_29
Postat pe 12 Iulie 2010 14:44
De la: stem_29, la data 2010-07-12 14:44:39
De la: Lisssa, la data 2010-07-12 14:38:49
De la: kudika227429, la data 2010-07-12 14:26:48am inteles, dar mereu el a facut asa am mai fost o data cu el mai demult si l-am lasat eu pt ca stiam ca nu vrea nimic serios de la mine. atunci am fugit de el mancand pamantul.
acum ma prins iar in plasa, dupa un an cat am fost despartiti si acum mi-a spus ca nu e ca data trecuta ( ca a fost neserios ) si totusi ma folosit iar si o va face din nou poate., daca ii permit eu.
cred ca ce mi-a ramas de facut e sa il dau uitarii si sa nu mai accept sa stearga cu mine pe jos.

Kudika 429, aspectul asta ar relatiei voastre a fost necunoscut pt noi.
Daca stiam din prima despre faptul ca ati avut o despartire in trecut, urmata de o impacare la ceva timp si stiind care a fost vinovatul, cu siguranta ti-as fi spus doar cateva lucruri.

Ti-as sugera, in cazul asta, sa-l dai uitarii pt ca toate stim ca, e suficient sa le dam un singur deget ca barbatii sa ne ia toata mana Daca i-ai permis o data si l-ai iertat, considera ca are dreptul si poate sa mai faca lucrul asta, si deci NICIODATA NU VA MAI FI LA FEL!

Incearca sa alungi din viata ta toate lucrurile care iti amintesc de el, pt ca tot ce vei reusi e sa-ti faci singura rau. Iar tu n-ai nevoie de asta acum.

Revino-ti, viata nu se termina pt un barbat. Esti tanara, ai abia 28 si tot timpul din lume pt a-ti gasi jumatatea potrivita, sufletul-pereche.

Toti meritam sa fim tratati cu respect. Respecta-te tu inainte sa te respecte altii! Doar asa iti vei castiga locul care-l meriti!

Sa fi iubita!
asa!


Asta ca sa vezi ca nu sunt de partea ei. Sunt de partea dreptatii.

Daca a mai comis o greseala in trecut ''nenea'', e clar ca de-asta greseste si acum, stie care ii e punctul slab si stie ca mai devreme sau mai tarziu, va primi iertarea ei!

Kudika 429, arata-i ca esti mai desteapta decat se astepta el! Uimeste-l contructiv, da-i o lectie dar nu sub forma de razbunare.
Lisssa
Postat pe 12 Iulie 2010 14:50
De la: Lisssa, la data 2010-07-12 14:50:58
De la: stem_29, la data 2010-07-12 14:44:39
De la: Lisssa, la data 2010-07-12 14:38:49
De la: kudika227429, la data 2010-07-12 14:26:48am inteles, dar mereu el a facut asa am mai fost o data cu el mai demult si l-am lasat eu pt ca stiam ca nu vrea nimic serios de la mine. atunci am fugit de el mancand pamantul.
acum ma prins iar in plasa, dupa un an cat am fost despartiti si acum mi-a spus ca nu e ca data trecuta ( ca a fost neserios ) si totusi ma folosit iar si o va face din nou poate., daca ii permit eu.
cred ca ce mi-a ramas de facut e sa il dau uitarii si sa nu mai accept sa stearga cu mine pe jos.

Kudika 429, aspectul asta ar relatiei voastre a fost necunoscut pt noi.
Daca stiam din prima despre faptul ca ati avut o despartire in trecut, urmata de o impacare la ceva timp si stiind care a fost vinovatul, cu siguranta ti-as fi spus doar cateva lucruri.

Ti-as sugera, in cazul asta, sa-l dai uitarii pt ca toate stim ca, e suficient sa le dam un singur deget ca barbatii sa ne ia toata mana Daca i-ai permis o data si l-ai iertat, considera ca are dreptul si poate sa mai faca lucrul asta, si deci NICIODATA NU VA MAI FI LA FEL!

Incearca sa alungi din viata ta toate lucrurile care iti amintesc de el, pt ca tot ce vei reusi e sa-ti faci singura rau. Iar tu n-ai nevoie de asta acum.

Revino-ti, viata nu se termina pt un barbat. Esti tanara, ai abia 28 si tot timpul din lume pt a-ti gasi jumatatea potrivita, sufletul-pereche.

Toti meritam sa fim tratati cu respect. Respecta-te tu inainte sa te respecte altii! Doar asa iti vei castiga locul care-l meriti!

Sa fi iubita!
asa!


Asta ca sa vezi ca nu sunt de partea ei. Sunt de partea dreptatii.

Daca a mai comis o greseala in trecut ''nenea'', e clar ca de-asta greseste si acum, stie care ii e punctul slab si stie ca mai devreme sau mai tarziu, va primi iertarea ei!

Kudika 429, arata-i ca esti mai desteapta decat se astepta el! Uimeste-l contructiv, da-i o lectie dar nu sub forma de razbunare.


Nici macar constructiv, doar sa-l lase in plata lui, mai are oricum vreo 4 ani si gata cu " d'l macio" ( nu ma refer la prostii si magarii, ci la a ramane singur..cine-l mai baga in seama la 50 de ani?!)
Oricum Dumnezeu are grija de toti care-si bat joc......mai devreme sau mai tarziu.
stem_29
Postat pe 12 Iulie 2010 15:02
asa e m-am grabit sa scriu, nu am scris tot ce a fost intre noi si de asta am primit poate raspunsurile astea din partea voastra.
acum vad ca vedeti altfel situatia.
am fugit de el un an de zile, ma tot cautat pana am iesit o data de doua ori apoi ma luat cu vrajeli, ma tot cauta mi-a aratat ca vrea ceva de la mine serios de asta am acceptat a doua oara si a fost intradevar altceva a doua oara.
a treia oara nu mai accept imi promit mie.
ar fi tare acum sa vina el la mine sa ma ceara ca ar trebui sa il scuip in ochi.
duca-se unde o vrea el, probabil si acum ma face sa ma razgandesc sa nu mai imi trebuiasca maritat si cand o vedea el ca mi-a trecut o sa incerce sa se intoarca la mine,( sau poate nu ) ca stie ca a mai mers o data si asa va merge la infinit. dar numai o sa accept oricat de greu imi va fi.
o sa imi pierd vremea cu el vine si pleaca cand si cum are el chef fara nici un fel de explicatii.




kudika227429
Postat pe 12 Iulie 2010 15:07
De la: kudika227429, la data 2010-07-12 15:07:19asa e m-am grabit sa scriu, nu am scris tot ce a fost intre noi si de asta am primit poate raspunsurile astea din partea voastra.
acum vad ca vedeti altfel situatia.
am fugit de el un an de zile, ma tot cautat pana am iesit o data de doua ori apoi ma luat cu vrajeli, ma tot cauta mi-a aratat ca vrea ceva de la mine serios de asta am acceptat a doua oara si a fost intradevar altceva a doua oara.
a treia oara nu mai accept imi promit mie.
ar fi tare acum sa vina el la mine sa ma ceara ca ar trebui sa il scuip in ochi.
duca-se unde o vrea el, probabil si acum ma face sa ma razgandesc sa nu mai imi trebuiasca maritat si cand o vedea el ca mi-a trecut o sa incerce sa se intoarca la mine,( sau poate nu ) ca stie ca a mai mers o data si asa va merge la infinit. dar numai o sa accept oricat de greu imi va fi.
o sa imi pierd vremea cu el vine si pleaca cand si cum are el chef fara nici un fel de explicatii.






Sa nu-ti treaca prin cap sa te mariti cu un " pleaca- vine" dinasta!

Ti-am zis, ia sa-l lasi in asteptare pe ' gerila"
stem_29
Postat pe 12 Iulie 2010 15:12
De la: stem_29, la data 2010-07-12 15:12:58
De la: kudika227429, la data 2010-07-12 15:07:19asa e m-am grabit sa scriu, nu am scris tot ce a fost intre noi si de asta am primit poate raspunsurile astea din partea voastra.
acum vad ca vedeti altfel situatia.
am fugit de el un an de zile, ma tot cautat pana am iesit o data de doua ori apoi ma luat cu vrajeli, ma tot cauta mi-a aratat ca vrea ceva de la mine serios de asta am acceptat a doua oara si a fost intradevar altceva a doua oara.
a treia oara nu mai accept imi promit mie.
ar fi tare acum sa vina el la mine sa ma ceara ca ar trebui sa il scuip in ochi.
duca-se unde o vrea el, probabil si acum ma face sa ma razgandesc sa nu mai imi trebuiasca maritat si cand o vedea el ca mi-a trecut o sa incerce sa se intoarca la mine,( sau poate nu ) ca stie ca a mai mers o data si asa va merge la infinit. dar numai o sa accept oricat de greu imi va fi.
o sa imi pierd vremea cu el vine si pleaca cand si cum are el chef fara nici un fel de explicatii.






Sa nu-ti treaca prin cap sa te mariti cu un " pleaca- vine" dinasta!

Ti-am zis, ia sa-l lasi in asteptare pe ' gerila"


Seteaza-l pe Stand-by
Lisssa
Postat pe 12 Iulie 2010 15:21
De la: Lisssa, la data 2010-07-12 15:21:03
De la: stem_29, la data 2010-07-12 15:12:58
De la: kudika227429, la data 2010-07-12 15:07:19asa e m-am grabit sa scriu, nu am scris tot ce a fost intre noi si de asta am primit poate raspunsurile astea din partea voastra.
acum vad ca vedeti altfel situatia.
am fugit de el un an de zile, ma tot cautat pana am iesit o data de doua ori apoi ma luat cu vrajeli, ma tot cauta mi-a aratat ca vrea ceva de la mine serios de asta am acceptat a doua oara si a fost intradevar altceva a doua oara.
a treia oara nu mai accept imi promit mie.
ar fi tare acum sa vina el la mine sa ma ceara ca ar trebui sa il scuip in ochi.
duca-se unde o vrea el, probabil si acum ma face sa ma razgandesc sa nu mai imi trebuiasca maritat si cand o vedea el ca mi-a trecut o sa incerce sa se intoarca la mine,( sau poate nu ) ca stie ca a mai mers o data si asa va merge la infinit. dar numai o sa accept oricat de greu imi va fi.
o sa imi pierd vremea cu el vine si pleaca cand si cum are el chef fara nici un fel de explicatii.






Sa nu-ti treaca prin cap sa te mariti cu un " pleaca- vine" dinasta!

Ti-am zis, ia sa-l lasi in asteptare pe ' gerila"


Seteaza-l pe Stand-by
stem_29
Postat pe 12 Iulie 2010 15:25
De la: kudika227429, la data 2010-07-12 10:04:34am facut o mare greseala, l-am intrebat daca are vreun plan cu mine pe mai departe si a fugit de mine, dar nu a dat de inteles din prima. Am mai vb dupa discutia aia apoi a disparut....:((
Vrea sa fim amici acum, dar eu nu pot e prea dureros sa il vad si sa nu fie al meu. de fugit a fugit dar oare se mai intoarce? avem o relatie de aproape 3 ani si de 2 luni nu mai suntem impreuna.
doar daca ne intalnim din greseala se opreste sa discute cu mine, dar nu da semne ca ar vrea sa ne mai vedem. ce sa fac sa il am inapoi.:(



probabil l-a deranjat tonu'!
daca ai folosit cumva niste expresii de genu': bai p..la, ori mai iei ori te duci la ma-ta!! probabil ca s-a speriat!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 12 Iulie 2010 17:13
nu vai nu l-am luat cu din astea , ne respectam nu ne-am injurat niciodata, nu avem din astea in vocabular.
dar problema ce ma deranjat a fost ca el a spus ca depinde de mine daca accept in continuare sa mergem mai departe mergem, trecem peste discutia asta si, apoi a mai vorbit cu mine, apoi pauza a fugittt. sa razgandit ori i sa facut frica si nu a vrut sa fie el cel parasit.
kudika227429
Postat pe 12 Iulie 2010 22:46
Bau!
Ce mai face " gerila" te mai cauta?
stem_29
Postat pe 13 Iulie 2010 23:02
nu ma cautat nimeni,eu am lasat-o moarta.
l-am vazut intr-o zi dar am plecat mai departe , sa uitat cum plec si gata :))
this is the end :d
kudika227429
Postat pe 14 Iulie 2010 13:51
De la: stem_29, la data 2010-07-12 14:11:50
De la: kudika227429, la data 2010-07-12 13:54:27mersi din nou lisssa pt faptul ca nu ma faci in toate felurile
pt incurajare si cum vb se vede cine a mai trecut prin asa ceva stie sa vorbeasca si sa asculte un om.
sunt multe smechere pe aici dar oare ele nu au suferit nicodata, nu au gresit cu nimic la viata lor.
gaste se cred tocmai astea care se dau mari si tari pe aici, dar vine randul la fiecare, si intr-o buna zi vor pati la fel si vor fi umilite de altii care ar trebui sa se abtina decat sa puna sare pe rana.
credeti ca daca imi zice cineva ca sunt proasta ma trezeste la realitate.
de trezit m-am trezit inainte sa ma umiliti voi, acum vreau sa stiu cam ce mi-a mai ramas de facut.
si dupa cum zicea cineva la varsta asta ii mai trebuie sotie???
pai si daca avea 28 de ani tot nu ii trebuia sotie ca era prea tanar.
nu conteaza varsta pt astia care pun pret pe asa ceva.
poti sa te insori si la 50 de ani sunt o gramada de cazuri asa ca nu mai vorbiti aiurea.


Tu de fapt ce doreai, laude?!
Tu nu-ti dai seama nici acum ca ai postat acest topic pt. ca nu esti multumita de relatie?!
bine, hai sa-ti explic eu, care am 41 de ani cum stau lucrurile in viata asta.( stii, putem invata multe din pataniile altora ...asa, cum trec anii )
Fiecare om in viata are niste principii care le incalca sau..... nu.
Fiecare om are in viata niste teluri,la care aspira, ajunge si-si faureste altele..si tot asa.... pana la anii mei am intalnit oameni de N feluri, si-ti dau doua exemple:
( aici ma refer la ambele sexe)
1) om care are un serviciu bun ( cu un castig mare) o masina, casa ( singur/a cuc in casa, insa cu amicitii pasagere, dar multumit/a)- si zice ca are totul
2) om modest, care are un serviciu bunicel, o nevasta/sot , doi copilasi, casuta modesta, masina modesta- si zice ca are totul.....si ar mai fi...
In momentul in care doi oameni se iubesc, si-si doresc aceleasi lucruri in viata, atunci nimic nu-i mai sperie, nici nu asteapta sa le rezolve timpul problemele, iau deciziile ei.......... bune, rele.
Concluzia ( parerea mea, evident) TU cu acel om nu aveati aceleasi teluri in viata.
Deciziile stimata d'soara-ti apartin, timpul nu rezolva nimic.
Timpul doar trece, si trece din viata noastra.




bravo!frumos raspuns!
sweet_heart
Postat pe 14 Iulie 2010 13:58
De la: kudika227429, la data 2010-07-14 13:51:24nu ma cautat nimeni,eu am lasat-o moarta.
l-am vazut intr-o zi dar am plecat mai departe , sa uitat cum plec si gata :))
this is the end :d


Asa mama, foarte bine!vezi ca se poate?..sa ne mai zici p'aci una alta..daca apar schimbari.
stem_29
Postat pe 14 Iulie 2010 20:50
Pai, voi ce schimbari asteptati? O alta imbrobodire vreun an de zile si iar valea?
Duca-se de tot, gata cu el!
rashela
Postat pe 14 Iulie 2010 21:33
De la: rashela, la data 2010-07-14 21:33:50Pai, voi ce schimbari asteptati? O alta imbrobodire vreun an de zile si iar valea?
Duca-se de tot, gata cu el!


Aceea ....cand pe ea o sa o vada " gerila" cu altul.
stem_29
Postat pe 15 Iulie 2010 00:11
De la: kudika227429, la data 2010-07-12 10:04:34am facut o mare greseala, l-am intrebat daca are vreun plan cu mine pe mai departe si a fugit de mine, dar nu a dat de inteles din prima. Am mai vb dupa discutia aia apoi a disparut....:((
Vrea sa fim amici acum, dar eu nu pot e prea dureros sa il vad si sa nu fie al meu. de fugit a fugit dar oare se mai intoarce? avem o relatie de aproape 3 ani si de 2 luni nu mai suntem impreuna.
doar daca ne intalnim din greseala se opreste sa discute cu mine, dar nu da semne ca ar vrea sa ne mai vedem. ce sa fac sa il am inapoi.:(

nu cred ca mai ai ce face decat sa astepti alta dragoste care sa faca ea primul pas
clau19
Postat pe 15 Iulie 2010 00:54
el mi-a spus sa ramanem amici, de ce ? in caz ca il apuca iar sa ii fie mai usor sa ma prosteasca iar.
eu nu pot sa il vad ca pe un amic, e mult mai dureros asa stiu ca nu mai exista deloc si gata.
ce spuneti ???
kudika227429
Postat pe 15 Iulie 2010 10:56
noi spunem, ca daca e sa-l apuce iar....nu te vedem bine
miss_darine
Postat pe 15 Iulie 2010 10:59
De la: kudika227429, la data 2010-07-15 10:56:30el mi-a spus sa ramanem amici, de ce ? in caz ca il apuca iar sa ii fie mai usor sa ma prosteasca iar.
eu nu pot sa il vad ca pe un amic, e mult mai dureros asa stiu ca nu mai exista deloc si gata.
ce spuneti ???


Cand vrei sa inlaturi raul, cel mai bine e sa-l tai de la radacina.

Mi se pare mie, sau tu esti chiar hotarata sa pui punct aici?
Lisssa
Postat pe 15 Iulie 2010 11:01
cred ca cel mai bine ar fi sa il uit de tot, cu toate ca inima il vrea langa mine.
ma ranit si asta nu se poate uita usor.
desi cred ca as putea si sa ramanem " amici" doar ca sa ii arat ca mi-e egal daca face parte el din viata mea sau nu. asa pot sa-i arat ca sunt indiferenta si ca nu a insemnat prea mult pt mine despartirea asta. daca fug de el va sti ca sufar si ca nu pot sa il vad pt ca inca il mai iubesc.
dar sa vb cu mine sa ma vada fericita sa ma vada cu altul ar fi cea mai buna solutie sa ii dau peste nas.
ce ziceti ?
m-am linisti si pot sa nu mai imi arat slabiciunea :D
kudika227429
Postat pe 16 Iulie 2010 09:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ma umilesc in fata iubitului 0 De la: 10 Aprilie 2011 23:07
blogul meu 1 De la: flory_florin 13 Iulie 2012 02:23
Cum ma pot desprinde...? 28 De la: yupii 2 Ianuarie 2010 17:27
ce faci cand un fost iubit vrea sa se impace cu tine? 9 De la: kudika149571 14 Iulie 2010 12:30
SOACRE, SOACRE POAME ACRE,,, TOPIC INTERZIS PERSOANELOR,,,, NEEDUCATE!!! FARA; CEI 6-7 ANI DE ACASA!! 191 De la: scorpio67 7 Septembrie 2010 07:51