Setari Cookie-uri

Incalzire prin pardoseala

De la: ieftin, la data 2010-02-28 23:34:56si intr-un final cam cit ajunge metrul patrat ca investitie .....ca ai dat toate detaliile cu exceptia pretului final ma refer la incalzire nu la izolatie


de fapt tipic comerciantilor din RO


domnule drag,
tipic roman vrei un pret mic. tu vb de cheltuiala, eu vorbesc de investitie. este cu totul altceva. te-as ruga sa nu arunci cu vorbe la care nu le stii sensul.
IZOHAUS este firma ce executa lucrari de izolatie, facem un singur lucru pe care dam garantie 50 ani. nu sunt mesterul care face din toate si nimic bun. aici nu ne-am inteles. fiecare lucrare este diferita. fiecare izolatie necesita alti parametri.
daca vrei o scurta demonstratie de comert, te rog contacteaza-ma pe email (contact@izohaus.ro)
Succes in proiecte!
contact_izohaus_ro
Postat pe 1 Martie 2010 22:15
De la: ieftin, la data 2010-02-28 23:34:56si intr-un final cam cit ajunge metrul patrat ca investitie .....ca ai dat toate detaliile cu exceptia pretului final ma refer la incalzire nu la izolatie


de fapt tipic comerciantilor din RO


... si apropos,
doar ce m-am intors din SUA, acolo am lucrat cu spuma si m-am hotarat sa o introduc pe piata romaneasca.
nu cred ca e cazul sa ma asociezi cu tipicul de comercianti din RO

PS: ca sa intelegi: daca izolezi casa/ap cu spuma vei plati doar jumate din factura lunara de incalzire!!!

spor la treaba si mersi pt mesaj. ai grija doar la asocieri.
contact_izohaus_ro
Postat pe 1 Martie 2010 22:24


Domule Razvan!
Din pacate nu m-am referit la partea de izolatie ci la mesajul de mai sus.Dar vezi asta e la noi unde dai si unde crapa.......probabil ca te simti cu musca pe caciula de ai luat foc asa de tare ....
Si daca tot am vb de ceea ce numesti investitie,e si normal sa vreau ceva bun si ieftin ptr ca asta imi pot permite,asta e nivelul de existenta la noi.Eu vreau ceva ieftin iar tu vrei sa faci bani,nimic rau pina aici ...numai ca intre cela 2 dorinte e o mare diferenta Nu inteleg de ce nu ai avut curajul sa dai pretul aici si nu mai erau discutiile acestea fara sens ....12 Euro metru patrat....simplu ....fapt divers...de ce sustin aceasta idee ??? ptr ca la noi intii trebuie sa vezi casa si dupa aceea imi spui pretul. Daca am o casa de 30.000 de Euro mai simpla imi vei pune un pret ..dar daca am una de 300 000 de Euro ......e clar ...ai pus-o ?????? Fara suparare asta e realitatea in asa zis-ul comert.Vorbesc din proprie experienta si nu din auzite sau citite.
Moto-ul meu de jos nu degeaba l-am ales ....binenteles ptr cine intelege.
Apropo si eu lucrez tot in state si nu numai.

Si ca o ultima idee aici este un forum de discutii libere,idei sfaturi s.a.m.d.....ptr mine tot ceea ce zici tu aici e reclama
Cu respect!
ieftin
Postat pe 2 Martie 2010 05:12
Si ptr ca tot ne place sa revenim .Uite ce am gasit pe net (chiar m-ai facut curios)

"Initial Cost
The installed cost for sprayed foam insulation runs about $1.25 to $2.25 per square foot, depending on wall thickness and type of foam."

E si acum te intreb: Pe care o sa o folosesti tu in Romania?? Raspunsul ti-l dau tot eu .....pe cea de 1,25per square foot garantat ...pina la 13 Euro...(vre-o 19-20$) Dorinta mea e sa fie cit mai ieftin si acceptabil.A ta e cea de mai sus

Asta e comertul in Romania!


Intrebare a fost adresata lui sminodor cu incalzirea prin pardoseala

Cu respect
ieftin
Postat pe 2 Martie 2010 05:42
Ce sa zic campuri electromagnetice, cred ca o sa ne pice unghiiile de la picioare dar ininte de asta sigur murim de cancer pulmonar poate din cauza fumului de tigara sau de orice alte otravuri pe care le inghitim zilnic din alimente si bauturi.
Sa nu-ti faci incalzire electrica mestere ca ti se magnetizeaza creierul!!!!
apetre1980
Postat pe 2 Martie 2010 05:50
Inainte de orice proiect de incalzire incepeti mai intai cu izolarea termica a casei.Am incalzire termica in pardoseala,dar si peretii izolati cu 12 cm polistiren.de asemenea podeaua a fost izolata cu 10 cm polistiren extrudat in afara de sistemul de izolare rehau al incalzirii care are si el 10 cm.marginile de contact intre placa in care se incorporeaza incalzirea si perete(fundatie perete) trebuie izolata termic.Am folosit incalzire electrica in pardoseala in bai (pe langa incalzirea clasica cu panouri radiante) care are doua utilizari:odata datorita senzorului de umiditate baia este in permanenta uscata si in al doilea rand in lunile de primavara -toamna cand incalzirea in toata casa nu functioneaza inca,da confortul termic necesar unei bai.Sistem Danfoss tip covor montata imediat sub gresie si in perete pana la ! m inaltime,consum 100 w/mp nu functioneaza mai mult de 1/2 ore pe zi cand este necesar.Pentru detalii:0741580030
micapora_condo
Postat pe 2 Martie 2010 10:15
Puteti sa ne spuneti si niste costuri pentru incalzire, folosita ca sistem unic?
atalasman
Postat pe 2 Martie 2010 10:37
Oameni buni totusi pe o suprafata asa mare de locuit 50-100mp timp de aproape 3luni din an , chiar nu suntem afectati de cimpurile electromagnetice - prin instalarea lor creeam o retea in casa ? -.Iar curatenia cit de perfecta poate fi , chiar daca iarna prfaul este mai putin prezent . Eu sunt interesat de aceasta varianta dar nu vad cit de perfecta ar fi curatenia, sa nu am gura uscata sentimentul de aer uscat.
nik50
Postat pe 2 Martie 2010 11:16
Buna ziua,
Sunt in faza de a stabili incalzirea la o casa ,la tara, fara gaze....Multumesc pentru tot ce-am citit aici si as dori sa primesc date,sub orice forma ( poze,linkuri,etc) pe e-mail.Am :soare_slatina@yahoo.com. Multumesc mult,cu stima!
soare_constantin
Postat pe 2 Martie 2010 14:16
nu am mai intrat de multisor pe forum...dar numai bazaconii debitezi nene acolo...aia cu mentine praful" e tare...mai da si tu cu aspiratorul...dilatatii contractari...crapaturi....de rost pt dilatare ai auzit...nu mai spune toate idioteniile ca nu toata lumea e ca tine...COFETAR
micutu_2000
Postat pe 2 Martie 2010 15:51
Buna!

La sistemul foliei(film) de carbon,ca si cost initial putem vorbi de 30 euro/mp de suprafata montata.A se lua in calcul ca acest sistem necesita doar 80% din suprafata casei,iar ca si cost lunar se gaseste undeva intre lemn si gaz.La noi lemnul este ieftin deoarece inca se mai fura mult.Asadar costul pe acest sistem e sub pretul gazului mai ales ca cei de la Renel,au 5 tarife unde te poti incadra ca si pret/consum.Ulterior implementarii acestui sistem,cheltuiala pe toata perioada de utilizare(50 de ani)este 0,deoarece nu se mai intervine asupra lui cu nimic.Orice centrala termica odata la 20-25 de ani se schimba,nu mai vorbim de radiatoare si alte accesorii care se pot defecta in timp.
In catava zile va fi functional site-ul www.incalzireideala.ro,iar telefonul meu de contact este 0740-978963,pentru alte detalii
sminodor
Postat pe 2 Martie 2010 16:25
ptru SMINODOR la toate sist. inc. electrica pardoseala se calculeaza 60..80.% din suprafata , ca nu ai sa pui inc.pe toata suprafata camerei ,30 euro pe caldura asta este ff mult, eu am gasit pentru o suprafata do 103 M2 cu termostate la 633 euro si la 950 euro cine sa arunca la euroi are de asteptat vinzi mult si ieftin decit scump si putin sau dus vremurile cind se cistiga profit 100% 200% cererea este mica oferta foarte mare
condo002921vlad
Postat pe 2 Martie 2010 18:22
Este adevarat ca daca ai casa izolata bine atunci se micsoreaza cu 20-25% costurile incalzirii casei.
Ceea ce am auzit despre 30 euro/mp la incalzirea electrica sunt multi bani deoarece o instalatie de incalzire prin pardoseala cu agent termic ajunge la 27euro/mp materiale+montaj+termostate ambient in fiecare incapere.
hidrocasa2008
Postat pe 2 Martie 2010 20:43
indiferent de sistemul de incalzire pe care il montezi in casa, izolatia joaca un rol foarte important in mentinerea acelei calduri sau a unei clime constante in interiorul locuintei. de aceea va recomand izolarea cu spuma poliuretanica rigida. cea mai buna modalitate este sa izolezi de jur imprejur. astfel ti se reduc costurile la energie cu 50%. garantat. plus ca este un material eco 100%. unii ar crede ca este reclama, dar este adevarul despre lumea de azi. nu trebuie sa inhalezi tzitzei (polistiren) sau sa carpesti podul cu vata. costurile cu izolatia se ajung cam la fel ca si cu polistirenul BINE INSTALAT (rar intr-adevar se instaleaza bine). o gramada de cladiri si camine studentesti sut izolate ext cu polistiren si a inceput sa crape tencuiala dupa un an doi. calitatea lucrarii noastre este garantata 50 ani prin contract (www.izohaus.ro). analizati bine investitia! succese!
contact_izohaus_ro
Postat pe 3 Martie 2010 10:24
PENTRU IZOHAUS in final, sinteti constructor , cit costa m2 de izolatie cu spuma SCURT SI LA OBIECT
condo002921vlad
Postat pe 3 Martie 2010 16:45
De la: condo002921vlad, la data 2010-03-03 16:45:55 PENTRU IZOHAUS in final, sinteti constructor , cit costa m2 de izolatie cu spuma SCURT SI LA OBIECT


nu am vrut sa ma arunc cu preturi pe forum. am vrut doar sa spun oamenilor de relativ noua metoda de izolatie care este cea mai buna din pdv al coeficientului termic. dar am sa va raspund totusi: mp de izolatie cu spuma montata costa 12euro. pretul este negociabil in anumite conditii, care implica in principal marimea si calitatea suprafetei de izolat.
cred ca v-am raspuns la intrebare. pentru mai multe nelamuriri intrati pe site (www.izohaus.ro) si dupa ce v-ati documentat cu informatia scrisa de noi la pagina contact gasiti e-mailul si nr de telefon.
multumesc de intrebare
succes!
contact_izohaus_ro
Postat pe 5 Martie 2010 11:16
a ti facut un pas apreciabil dar : 12 euro la ce grosime este spuma pret cu tva totul se negociaza ,NU TERBUI SA O LOATI IN NUME DE RAU DAR OAMENI SINT SAU NU INTERESATI
condo002921vlad
Postat pe 5 Martie 2010 16:12
felicitari pentru ca a-ti dorit sa fiti cat mai fair -play cu toata lumea , un pret nu strica niciodata daca postati , subiectul devine mai interesant si cine are nevoie daca este destept stie unde sa caute
gigibrbr_condo
Postat pe 5 Martie 2010 17:01
De la: condo002921vlad, la data 2010-03-05 16:12:16a ti facut un pas apreciabil dar : 12 euro la ce grosime este spuma pret cu tva totul se negociaza ,NU TERBUI SA O LOATI IN NUME DE RAU DAR OAMENI SINT SAU NU INTERESATI


hai sa nu fim sarcastici cu pasii apreciabili
ma bucur in acelasi timp si va multumesc pentru interes.
pretul este de 12euro/mp (fara tva) de spuma montata. Stratul care se aplica are 3-6 cm depinde de interior sau exterior celule inchise/deschise. Pe exterior se aplica 3-4 cm, are densitate de 50, celule inchise. Acest strat este echivalentul a unui polistiren expandat de 10.
Peste spuma se urmeaza pasii cunoscuti de la polistiren: plasa+tinci+tencuiala+culoare
sau
se poate tencui mecanizat (avem parteneri cu care lucram) prin urmatorul procedeu: aditiv+tencuiala suflata si nivelata+culoare

In topic, o spuma de 3cm data pe pardoseala dedesubt de sistemul de incalzire, nu numai ca va mentine caldura in interior prin cel mai bun izolant termic, dar nici nu permite stratului de beton sa produca mucegai.
contact_izohaus_ro
Postat pe 5 Martie 2010 17:58
Buna!
Trebuie verificat ce calitate a-ti gasit la acest pret.E foarte important aspectul acesta,altfel se poate intampla ca sistemul sa nu functioneze optim si va treziti cu probleme,ori dupa aceea e mai greu a le remedia.Parerea mea,pur personala.
sminodor
Postat pe 5 Martie 2010 22:21
Buna seara
As dori si eu pozele de la instalare sa pot sa-mi fac o idee.
Va multumesc pentru intelegere.
Astept raspuns pe adresa viorel_perju@yahoo.com
Cu stima Viorel PERJU
PERVIO
Postat pe 6 Martie 2010 20:41
stie cineva o firma producatoare de sisteme incalzire electrica prin pardoseala ?
condo002921vlad
Postat pe 7 Martie 2010 19:02
De la: sminodor, la data 2010-03-05 22:21:13Buna!
Trebuie verificat ce calitate a-ti gasit la acest pret.E foarte important aspectul acesta,altfel se poate intampla ca sistemul sa nu functioneze optim si va treziti cu probleme,ori dupa aceea e mai greu a le remedia.Parerea mea,pur personala.

daca va referiti la calitatea spumei, ea este atestata UE, avem conformitate si certif iso de la producatori. cat despre executia lucrarii, noi dam garantie 50 ani. pretul, detalii si poze sunt pe pagina web www.izohaus.ro. E un produs nou, vor fi indoieli tot timpul, dar este cel mai bun de pe piata dovedit prin coeficientii precizati in agrementul tehnic UE. succese!
contact_izohaus_ro
Postat pe 7 Martie 2010 20:03
De la: condo002921vlad, la data 2010-03-07 19:02:37stie cineva o firma producatoare de sisteme incalzire electrica prin pardoseala ?

In Romania nu sunt producatori de sisteme de incalzire electrica in pardoseala,exista reprezentanti.
pentru DEVI,ELEKTA,FLEXEL,BARTEC,NEXANS,FLEXELEC si lisat poate continua.
Spune-mi ce doresti anume sa afli si-ti trimit raspunsurile sau link-urile de unde sa te informezi.
Cu respect
design
Postat pe 8 Martie 2010 08:37
ma int. preturile direct de la producator , la noi sint piperate preturile sau dus profiturile 100 % sau 200% bani nu mai sint cum era ...... multi nu inteleg si au de pierdut oferta este mare cererea a scazut MERSI PENTRU AJUTOR , EU MA OCUP CU TERMOPANE DACA TE POT AJUTA CU CEVA , CU CEA MAI MARE PLACERE
condo002921vlad
Postat pe 8 Martie 2010 17:30
da , stiu eu pe cineva ca lucreaza foarte bine si da garantie pe viata daca se lucreaza cu materialele impuse de el , id mess, nicu_ddt
nicu_ddt
Postat pe 8 Martie 2010 19:52
NU AM NEVOIE DE MESERIAS IL MONTEZ PERSONL AM NEVOIE DE PRODUCATORI DIRECTI CEI DE AFARA , SAU CUMPARATE DE LA PRIMA MINA
condo002921vlad
Postat pe 9 Martie 2010 15:23
la mine este a doua iarna si ian iarna asta am avut si miknus24 de grade la 140 de mp am incalzire electrica prin pardoseala costul la curent lunile nov dec ian afost de 20 mil lei acest tip de incalzire merita
hetzelnoni
Postat pe 10 Martie 2010 08:58
Costul este pe toata iarna ? Ce tip de incalzire prin pardoseala ati utilizat? Cine a executat lucrarea?
d_p_ionescu
Postat pe 10 Martie 2010 15:15
Buna!

Ca si cost initial,putem vorbi de 30 euro/mp de sistem montat.Se monteaza doar pe 80% din suprafata,iar ca si cost lunar,la o casa mediu izolata,nu trebuie sa depasiti 4ron/mp de sistem montat.La fiecare 28 mp se ma adauga pretul termostatuluyi de ambianta,care este aprox 80 Euro.Alte detalii gasiti pe www.incalzireideala.ro
sminodor
Postat pe 10 Martie 2010 16:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
consultanta instalatii hiro-termo-sanitare 1 De la: b50ptr 10 Ianuarie 2011 00:49
OBLOANE ... 2 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:34
HElp mee va rog...cum sa zugravesc????? 4 De la: Dekore_Studio 24 Mai 2009 00:55
PRODUSE HANDMADE 1 De la: inna_1688 9 Decembrie 2010 12:25
perdele 11 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 20:02