Setari Cookie-uri

Incalzire prin pardoseala

Pt detalii,pteti accesa www.incalzireideala.ro
sminodor
Postat pe 10 Martie 2010 16:34
vreau sa merg pe incalzirea prin pardoseala cu apa,incalzita cu centrala electrica pentru ca vreau sa pun si panouri solare si in timp sa trec pe pompa de caldura ,de aceea nu merg pe incalzirea cu curent si am vazut si numi pace cea electrica cu plasa sau cu carbon,plus ca am vazut si alta problema ,ne fiind sapa sub nici deasupra si pui gresie cu un strat subtire de material pe portiunea unde se calca cel mai des se desprinde gresia se rupe stratul de material de sub gresie .Pentru contact oferte va rog contactatima la tel. 0745037483
marian_valeanu22
Postat pe 10 Martie 2010 17:58
Tie ti se pare 20 de milioane pe trei luni rentabil ??????
La 140mp daca aveai incalzire cu agent termic nu sareai de 10 milioane cost la gaz plus apa calda la o temp. ambient de 22grade.
Apa calda cam cat te-a costat ????
hidrocasa2008
Postat pe 10 Martie 2010 22:11
Domnule si alti potentiali clienti , va pot da un nr de tel , pentru instalatii incalziree prin pardoseala , dupa cum am mai spus , aveti garantie pe vata la toate materialele daca le cumparati de unde va spune meseriasul , daca nu cum vreti voi , se merge pe materiale rehau germania
. Tel 0727390364 , cu domnul , Cristea Marius
nicu_ddt
Postat pe 11 Martie 2010 00:33
daca ai platit 2000 ron pe trei luni si zici ca merita ??... INSEAMNA CA AI AVUT ALT TIP DE INCALZIRE SI PLATEAI DE TE USCA , SAU LA TINE BANU NU CONTEAZA , SAU AI FACUT UN CALCUL GRESIT DE A IESIT SUMA ASTA ????/
condo002921vlad
Postat pe 11 Martie 2010 15:45
Buna. Vreau sa-mi fac si eu o incalzire prin pardoseala , dar cu apa calda. Stie cineva vreo firma care comercializeaza materiale necesare realizarii unei astfel de incalziri prin pardoseala in CLUJ NAPOCA???
Care este cea mai buna teava si cel mai bun polistiren pt incalzire prin pardoseala?
Va multumesc
hurubean_mihai
Postat pe 11 Martie 2010 22:17
Buna!
Daca iti doresti ceva electric,poti urmari:www.incalzireideala.ro,iar daca vrei ceva cu agent termic,poti opta intre teava pex(fiind cea mai ieftina) si teava Rehau sau Uponor(cele mai scumpe)Trimite detalii despre suprafata la:sminodor@yahoo.com si vei primi oferta mea pe ambele variante
sminodor
Postat pe 12 Martie 2010 08:30
PENTRU INCALZIRI PRIN PARDOSEALA SAU ORICE FEL DE INSTALATII , GAZE APA ETC , Tel 0727390364 , cu domnul , Cristea Marius
nicu_ddt
Postat pe 12 Martie 2010 08:55
Macar omul a fost cinstit si ne-a spus cat a platit pt. 3 luni.
AVIZ AMATORILOR CE-SI DORESC INCALZIRE PRIN PARDOSEALA ELECTRICA SAU ORICE ALT TIP DE INCALZIRE CE FUNCTIONEAZA PE CURENT !!!
Daca tineti neaparat sa va faceti incalzire prin pardoseala faceti-o cu niste profesionisti, cu cineva cu experienta indelungata in domeniu,cineva care a facut o scoala in acest domeniu si poate sa va explice totul dinainte ca dvs. sa puteti intelege ce este o incalzire prin pardoseala si cum functioneaza !!!!!
hidrocasa2008
Postat pe 12 Martie 2010 19:29
De la: hidrocasa2008, la data 2010-03-12 19:29:15Macar omul a fost cinstit si ne-a spus cat a platit pt. 3 luni.
AVIZ AMATORILOR CE-SI DORESC INCALZIRE PRIN PARDOSEALA ELECTRICA SAU ORICE ALT TIP DE INCALZIRE CE FUNCTIONEAZA PE CURENT !!!
Daca tineti neaparat sa va faceti incalzire prin pardoseala faceti-o cu niste profesionisti, cu cineva cu experienta indelungata in domeniu,cineva care a facut o scoala in acest domeniu si poate sa va explice totul dinainte ca dvs. sa puteti intelege ce este o incalzire prin pardoseala si cum functioneaza !!!!!

Foarte adevarat,nu merita sa investesti o groaza de bani si sa te alegi cu nimica
Noi la o suprafata construita de 144mp am pus centrala pe lemne care m-a costat 20 mil si am apa calda si caldura.
gabimiron
Postat pe 13 Martie 2010 10:32
nu stiu ce sa mai cred uni spun ca este renrabila alti ca nu , sau fiecare is lauda domeniu in care are afaceri???? cineva de pe forum, spunea ca este rentabil oare cin minte si cine spune adevaru eu cred ca totus este corect sa nu minti ,fiecare opteaza pentru incalzirea care vrea nu trebui sa ne facem reclama spunind ca porcu vecinului are trichineloza si al meu este "premiant"
condo002921vlad
Postat pe 13 Martie 2010 16:28
De la: condo002921vlad, la data 2010-03-13 16:28:21nu stiu ce sa mai cred uni spun ca este renrabila alti ca nu , sau fiecare is lauda domeniu in care are afaceri???? cineva de pe forum, spunea ca este rentabil oare cin minte si cine spune adevaru eu cred ca totus este corect sa nu minti ,fiecare opteaza pentru incalzirea care vrea nu trebui sa ne facem reclama spunind ca porcu vecinului are trichineloza si al meu este "premiant"
gigibrbr_condo
Postat pe 13 Martie 2010 17:16
Buna. Vreau sa-mi fac si eu o incalzire prin pardoseala , dar cu apa calda. Stie cineva vreo firma care comercializeaza materiale necesare realizarii unei astfel de incalziri prin pardoseala in CLUJ NAPOCA???
Care este cea mai buna teava si cel mai bun polistiren pt incalzire prin pardoseala?
Va multumesc

Salutare!
Daca afli ceva mai multe amanunte nu numai de aici ,te-as ruga sa le pui pe acest forum ca m-am saturat de toti de aici care isi fac reclama ...ar fi bine ca noui cei interesati ,sa ii boicotam pe cei care tot dau numere de telefon si tot felul de reclame....... sau sa cautam mai multe informatii pe care sa le punem aici.cu cit aflam mai multe si le dovecim cu atit se vor lasa pagubasi
.....Cu
respect
ieftin
Postat pe 14 Martie 2010 18:51
tevile sunt cam la aceeasi performanta daca au bariera de oxigen , si mai ales au randament daca sunt executate conform proiectului, daca nu atunci oricat de buna ar fi teava rezultatele pot fi un dezastru.
marius_lmd
Postat pe 14 Martie 2010 20:52
In sfarsit cineva care a inteles despre ce este vorba-- felicitari domnului marius_lmd---.
hidrocasa2008
Postat pe 14 Martie 2010 21:56
Domnule ---ieftin--- cat de curand am o lucrare complexa la Constanta de incalzire prin pardoseala si instalatie de aspirare centralizata la o casa de 240mp si v-as invita sa vedeti la fata locului despre ce este vorba si sa vedem atunci daca mai spuneti ca noi facem reclama aiurea sau ai sa spui dumneata celorlanti daca suntem sau nu niste profesionisti.
Ce ziceti, o sa acceptati invitatia?
Daca da lasati un nr. de tel. si o sa va contactez 100% !!!

P.S. daca va uitati la fotografiile din profilul meu o sa vedeti doua atestate care sunt dobantite in Italia in urma cursurilor de calificare efectuate de mine !!!
hidrocasa2008
Postat pe 14 Martie 2010 22:14
Domnule ---ieftin--- cat de curand am o lucrare complexa la Constanta de incalzire prin pardoseala si instalatie de aspirare centralizata la o casa de 240mp si v-as invita sa vedeti la fata locului despre ce este vorba si sa vedem atunci daca mai spuneti ca noi facem reclama aiurea sau ai sa spui dumneata celorlanti daca suntem sau nu niste profesionisti.
Ce ziceti, o sa acceptati invitatia?
Daca da lasati un nr. de tel. si o sa va contactez 100% !!!

P.S. daca va uitati la fotografiile din profilul meu o sa vedeti doua atestate care sunt dobantite in Italia in urma cursurilor de calificare efectuate de mine !!!

Salutare!
Eu nu inteleg un singur lucru si anume de ce luati foc fratilor ..esti a doua persoane care face acelasi lucru si nu inteleg de ce ....prima persoana m-ia trimis umesaj separat si acolo am vb pe shleau cum se spune ....dar pe forum tot la fel isi apara interesele ...
hai sa iti dau un ex ca sa vezi de ce am insistat pe ideea de a vb si a schimba pareri cu persoane nu cu personal angajat de la respectivele firme (sau poate chiar patronii)
O eoliana de 10 KW costa f mult ptr bugetul meu (ieftin)nu dau pret ca difera de la producator la producator si nu vreau sa fac reclama.
Bun!!!Ai sa te intrebi si care e problema ...ei bine iti spun ca din discutii pe forum (dar nu din ROMANIA)am reusit sa imi fac una cu numai 1500$$$$$...ce zici...poate ca nu te pricepi ( poate da ) dar ceea ce am reusit sa fac eu trebuia sa ma coste pe putin intre 12-14 mii de Euro aici in ROMANIA.
Deci concluzia finala esta ca daca ma inviti sa vad instalarea sau cel putin finalul lucrarii tale imi faci un serviciul enorm si nu mai shicanez pe nimeni cu intrebari si provocari.Cred ca ceea ce faci tu,pot sa fac si eu ...si cu acelasi randament ...Cunoasterea unel limbi straine ma avantajeaza enornm ...sa nu crezi ca daca nimeni nu vrea sa dea mai multe informatii,nu sint si alte variante de aflarea lor
Pentru a te convinge, cauta mai sus si ai sa vezi o mica discutie despre izolatia cu spuma(PUF)
Din cautarile mele pe net am descoperit ca pretul cerut de anumite firme e ireal si se poate face si mai ieftin ...scurt si la obiect 200 metri patrati izolati cu puf de 4-5-cm ma costa in jur de 2850 de euro,si cred ca se mai pune ceva la final.Probabil ca ma astept la un 3000 euro una peste alta....
Pai!!! frate cu banii astia mai caut un baiat care are suprafata mai mare si luam masina (4500$$$$$$)fara compresor si pot sa o fac singur ....si ca sa imi scot restul de bani pe ea o inchiriez cu 1 eoro pe metrul patrat si isi cumpara omul solutiile si gata Cind am sa tremin cu tot am sa dau cit mai multe informatii pe toate forum-urile care abordeaja acest subiect ...dar imi voi face datoria de ieftin ....si caracteristici si orice, ca sa isi faca omul singur acasa
Cit de curind o sa dau si cu eoliana (aici nu e nici un subiect -dar poate il deschid chiar eu )

Crezi ca fara atestate nu o sa ma creada cei care citesc???? si nu sint un profesionist,dar sint IEFTIN...

Te rog sa nu iei in nume de rau tot ce zic ,ci doar sa le intelegi!
Cu respect!
ieftin
Postat pe 15 Martie 2010 17:37
PTRU. DOMNUL IEFTIN AI DREPTATE IN MARE PARTE EU CONSIDER CA ESTE UN FORUM PENTRU A CERE IDEI, IMFORMATII, PARERI ETC.CEI CARE VOR SA FACA RECLAMA ,SINT PAGINI NUMAI PENTRU ASA CEVA ,AI AUZIT DE ZICALA ASTA NU E PR....CINE CERE ESTE ALA CARE DA REFERITOR LA CE TEDOARE CAUTA PE BIZOO ,,CLUB AFACERI,,CASE SI GRADINI,NETFLASH ETC.SI AI SA GASESTI GIRLA CERE INCALZIRE PRIN PARDOSEALA ,NU TE ARUNCA LA PRIMU ,SI NU UITA CA CE ESTE SCUMP TERBUI SA FIE SI BUN, MULTI AU ETICHETA IN REST APA DE PLOAIE LA PRETU CARE IL CER
condo002921vlad
Postat pe 15 Martie 2010 18:57
Salutare!
Multumesc ptr sustinere Domnului Vlad .Si ca sa vedeti ca nu vb prosti cine este interesat (adica cel putin 2 persoane care isi construiesc case noi )va rog sa accesati acest site www.penopoliuretan.com sa vedeti pretul si conditiile de livrare ...Cine e interesat sa imi dea adresa de mail si o sa ii dau un reply la raspunsul primit de la ei ,acum 2-3 sapt ..mai ales ca e la 220 ...Despre componenente inca nu am gasit un loc sigur si IEFTIN inca dar inca mai caut si daca cineva gaseste ceva e bine sa dea si celorlalti informatia

Cu respect
ieftin
Postat pe 15 Martie 2010 19:27
suna-ma pe 0723363322
hetzelnoni
Postat pe 16 Martie 2010 07:56
De la: ieftin, la data 2010-03-15 19:27:07Salutare!
Multumesc ptr sustinere Domnului Vlad .Si ca sa vedeti ca nu vb prosti cine este interesat (adica cel putin 2 persoane care isi construiesc case noi )va rog sa accesati acest site www.penopoliuretan.com sa vedeti pretul si conditiile de livrare ...Cine e interesat sa imi dea adresa de mail si o sa ii dau un reply la raspunsul primit de la ei ,acum 2-3 sapt ..mai ales ca e la 220 ...Despre componenente inca nu am gasit un loc sigur si IEFTIN inca dar inca mai caut si daca cineva gaseste ceva e bine sa dea si celorlalti informatia

Cu respect


Daca doriti o oferta clara transmiteti-mi prin e-mail o schema a casei,cateva date despre peretii exteriori(dimensiuni,material,existenta sau inexistenta termosistem),unde doriti sa se execute lucrarea si va remit in cea mai scurta perioada de timp oferta(no charge).Nu de alta,dar nu are sa vorbim discutii nonstop.
design
Postat pe 16 Martie 2010 22:24
Daca doriti o oferta clara transmiteti-mi prin e-mail o schema a casei,cateva date despre peretii exteriori(dimensiuni,material,existenta sau inexistenta termosistem),unde doriti sa se execute lucrarea si va remit in cea mai scurta perioada de timp oferta(no charge).Nu de alta,dar nu are sa vorbim discutii nonstop.


Mutumesc John !
Am gasit ce cautam.Pe mine ma interesa de unde pot sa iau furtun si alte cele ptr incalzire prin pardoseala .....gata am gasit datorita domnului Vlad si altor forumuri(multumesc anticipat )Am dat deja comanda de 800 metri si gata .....acum mai ramine sa se faca cald si sa ma apuc de temelia bungalow-ului meu..probabil cind ma intorc ma apuc sa o ridic

Cu respect!
ieftin
Postat pe 17 Martie 2010 15:38
Domnule Ieftin, toata stima si respectul pentru informatiile pe care le oferiti, total dezinteresat.
Daca ar exista mai multe persoane de genul acesta, ar fi super!
GabrielaG
Postat pe 17 Martie 2010 22:50
buna, eu am asaceva la serviciu, si este o porcarie. Ori e cald de rupe, cu aer uscat de te doare gitul, ori nu functioneaza deloc. Nu iti recomand. Iar daca e pe sistem electric, consuma de rupe.
ciorneic
Postat pe 18 Martie 2010 15:34
Despre reglajul instalatiei de incalzire s-a ocupat cineva,sau pur si simplu s-a facut la ochi si pe buget bredus.
design
Postat pe 18 Martie 2010 21:15
De la: ciorneic, la data 2010-03-18 15:34:44 buna, eu am asaceva la serviciu, si este o porcarie. Ori e cald de rupe, cu aer uscat de te doare gitul, ori nu functioneaza deloc. Nu iti recomand. Iar daca e pe sistem electric, consuma de rupe.


asta se poate spune doar despre acel sistem, care nu stim in ce conditii a fost executat, eu cel putin am intalnit un caz foarte groaznic, la o astfel de instalatie in pardoseala si anume in incapere erau zone foarte fierbinti si zone reci, de ce?
pentru ca tevile erau departate (cum de altfel a recunoscut si proprietarul) , iar pentru a face cald , adica a ajunge la o anumita temp in instaltie intrau cam 50-55 grade, fara componente de amestec sau alte smecherii, direct de la centrala, asa ca sa nu generalizam daca nu avem date de intrare.
am impresia ca a fost gresit executata sau gresit proiectate instalatia in acest caz, si raman la aceasta parere.
sper sa nu mai auzim de astfel de cazuri care aduc bile negre instalatorilor (daca ii putem numi asa pe cei care au executat, sau proiectat sistemul) si sa se vada si partea pozitiva a colegilor de breasla.
marius_lmd
Postat pe 19 Martie 2010 21:00
Daca o instalatie de incalzire prin pardoseala nu este reglata atunci te poti p--a pe ea. Trebuie reglat debitul pe fiecare inel imparte pt. a nu simti diferente de temperetura atunci cand mergi descult pe deasupra.Daca a fost realizata aiurea si nu se mai stie lungimea fiecarui inel imparte pt. a putea regla debitul atunci nu mai faci nimic.
Acea instalatie care a fost realizata cu tuburile departate este clasicul romanului HAI LA MINE CA-TI FAC MAI IEFTIN, si atunci ce se intampla:
nu se monteaza kituri amestec cu pompe,distanta dintre tuburi este prea mare dar acolo instalatorul economiseste tub care costa si ROMANUL SE BUCURA CA A FACUT MAI IEFTIN si la sfarsit este un dezastru si exact ca doamna spune: LAS-O NAIBII CA NU ESTE BUNA CA NU MERGE DELOC !!!
ATENTIE AMATORILOR DE CHILIPIRURI !!!!
hidrocasa2008
Postat pe 19 Martie 2010 22:36
Este bine cand incepem sa gandim si trebuie sa intelegem ca fiecare meserie are specificul ei,oare de ce nu ne facem toti baietii striperri sau gigolo,pentru ca ... nu am avea succes,ca sa nu spun ca ar da cu rosii sau altele dupa noi.
Cu respect
design
Postat pe 20 Martie 2010 16:13
salutate tuturor de pe forum,HRISTOS A INVIAT!as vrea sa pun cateva intrebari in legatura cu incalzirea in pardoseala,pt ca vreau sa fac incalzirea prin acest sistem.nu sunt de meserie instalator dar cu putin ajutor din partea DVS cred ca voi reusi.Am o casa construita din BCA izolat cu polistiren10 cm exterior si 2 cm interior.La parter vreau incalzirea in pardoseala(60mp,living cu galerie-27mp-,dormitor-11mp-,bucatarie-18mp,baia-5mp.La etaj vreau calorifere pt ca unde locuiesc momentan am CT pe lemne cu 5 calorifere si m-am gandit sa le folosesc la noua casa.la etaj am 3 dormitoare+o baie( total 35mp
).CT este de 22kw VIADRUS si a facut fata la 5 calorifere dar nu stiu daca o sa mearga si cu incalzirea in pardoseala+ 4calorifere,va intreb daca se poate jos incalz in pardos iar sus cu calorifere?L-as intreba pe dl de unde a cumparat mat necesare,pt ca intr-un fel daca poti economisi pe partea financiara nu vad de ce ar fi un lucru rau.De ex.instalatia electrica am facut-o eu si nu sunt de meserie, va spun ca am iesit f.ieftin (instalatia fiind destul de complicata cu cap scara in unele locuri)am intrebat tot asa pe net si am reusit.sper sa reusesc si cu incazirea in pardoseala cu ajutorul DVS.mentionez ca locuiesc intr-o zona de munte in curbura Carpatilor jud Bacau.daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi in privinta aceasta va raman recunoscator si o sa va tin la curent stadiul lucrarii.va multumesc
crysty_condo
Postat pe 5 Aprilie 2010 18:54
centrala ar trebui sa faca fata necesarului de caldura (total = 160 mp)
se paote face incalzirea cu IP la parter si radiatoare la etaj, prin montarea unui grup de amestec la parter.
marius_lmd
Postat pe 6 Aprilie 2010 16:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vas de toaleta cu mecanism dublu 16 De la: mariusanton 12 Decembrie 2012 06:36
zugraveala 16 De la: rares_rus2006 10 Aprilie 2010 17:55
este mai avantajos sa iti faci o casa decat sa stai la un apartament? 3 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:45
amenajari interioare unicat 4 De la: condo003078 4 Martie 2010 12:44
Parfumuri naturale 11 De la: simona_i37 17 Martie 2010 09:38