Setari Cookie-uri

Ce muzica face nunta perfecta?

sa stii k exista formatii f bune care canta cu succes holograf, marcel pavel, machael bolton si julio igelsis. plus muzica populara si romante
cine a spus ca formatie inseamna neaparat lautari sau manelisti???
nici nu trebuie sa cante neaparat manele
aici era vb despre altceva
cu totate k nici io nu ma bau in vad dupa lautari sunt unii chiar f priceputi la fel cu exista si dj tampiti si sunt f multi oameni care nu stiu ce iau ptr k nu merg pe recomandari
asa ca....nu este o regula!
iulik_flore
Postat pe 21 August 2008 15:10
iglesias..scz de greseli dar sunt la serviciu si ma grabesc
iulik_flore
Postat pe 21 August 2008 15:11
Asa e Iulika. Eu am auzit formatii super si sunt pentru muzica live.
fantome
Postat pe 21 August 2008 15:15
ce sa spun draga mea....de parca treaba cu dj-ul e veche de cand lumea...cred ca si parintii tai au avut tot dj la nunta lor...si nu cred ca are vreo legatura cu pregatirea si cultura fiecaruia ...sa inteleg ca noi, ceilalti care am optat pt formatie suntem mai 'slab pregatiti'sau cum?

Postat pe 21 August 2008 18:39
anul trecut am fost la o cumetrie unde formatia ( un barbat cu 2 baieti de vreo 12-14 ani - unul la orga altul cu vocea )a cantat aproape non stop!!!...au cantat de toate...tre sa-i nimeresti...sau cum fac prietenii mei : vad intai un dvd cu formatia apoi se hotarasc.

Postat pe 21 August 2008 21:03
Important e sa cante orice si sa placa, sa "guste" publicul si lumea sa-si toceasca papucii.
fantome
Postat pe 22 August 2008 13:52
Nunta, in ansamblu, e o loterie si muzica nu face exceptie. Nu avem decat sa ne rugam sa fi facut cele ma bune alegeri si dupa eveniment sa deschidem calculatorul si sa intram pe site sa spunem cum a fost.
Asa vor sti cei de dupa noi de cine sa se fereasca si in cine sa aibe incredere.
fantome
Postat pe 25 August 2008 16:07
pt. atotstiutoarea k3tutza sau cum isi mai spune; draguta, ai facut atata caz cu lautarii, ca sunt scumpi si te jecmanesc, insa am citit la o alta tema pe forum unde ai scris tu ca ai daruit 2100 ron si nici nu ai ajuns la nunta respectiva...ha ha ha...cine te crede?lautarii cu 1000 de euro sunt naspa rau? nu ?
ce te mai lauzi!

Postat pe 25 August 2008 22:19
doralina...stai in banca ta...pe tine nu tea bagat nimeni in seama...nui problema ta pe ce cheltui eu banii....la urma urmei eu ii muncesc...nu tu...si pot sa fac ce vreau cu ei...daca nu vreau sa ma dau in spectacol cu lautarii e treaba mea...tu stai acolo in rapa ta cu cioate si vba aia `calladita te vez mas bonita`...
nu stau si supfar aici departe de casa si familie ca sa imbogatzesc tziganii care canta dupa ureche...oki???
vezitzi de borshul tau

Postat pe 26 August 2008 21:48
moldoveanca tot moldoveanca....

Postat pe 27 August 2008 08:48
doamne ce citesc aici!!!in fine...
mie nu-mi plac manelele si muzica populara! si totusi la nunta am angajat dj si formatie,pt ca am fost si i-am ascultat cum canta,si sincer,mi s-a facut pielea de gaina cand au "doinit" cu instrumentele alea ale lor! adevarul e ca sunt profesionisti,canta pe la tv muzica populara cu artisti renumiti.nu stiu cine ca nu le am cu astea,dar cel cu vioara m-a fascinat de-a dreptul.iti face inima sa tresalte.canta orice,orice.de la populara la blues-uri renumite.nu mi-a venit sa-mi cred urechilor ce aud! credeam ca sunt niste tigani din aia vai de ei,dar m-am inselat!ar putea cu succes sa-mi cante la deschidere,dar aleg dj-ul oricum. sunt in cumpana...nothin' else mathers,metalica sau father figure,george michael? vresurile sunt superbe la ambele. oricum,pe nothin' else mathers vom avea un vals spectaculos!!!
aly_b
Postat pe 27 August 2008 15:24
Eu am crescut pe muzica celor de la Nirvana, Metallica, Aerosmith, Bon Jovi, Extreme s.a.m.d. dar nunta va incepe cu clasicul Strauss. Oricum, Aly B, te felicit pentru originalitate.
fantome
Postat pe 27 August 2008 15:37
eu sunt de parere ca la nunta trebuie sa fie puse toate genurile de muzik:r&b, house, manele , populara.etc. la nunta mea voi avea lautari, nu poti compara o nunta unde canta o formatie cu o alta unde vine un dj.am fost la multe nunti dar dj. nu mi¡au castigat increderea.
dalila_s2006
Postat pe 27 August 2008 17:23
Intr-adevar,trebuie sa-i impaci pe toti,insa eu una nu sunt de acord cu manelistii si lautarii.Nu-mi place genul acela cu "aruncatul banului" pt mireasa,mire,nasi s.a...mi se pare tiganie.O formatie care sa poata face fata si repertoriului international ar fi mai mult decat ok.Eu una ma gandesc la Fuego,pt varsta a 3-a:))) si Andreea Banica sau Anna Lesko pt noi:P:P Mie una imi place mult Geambasu..Calin parca....are super voce si se descurca super ok si cu melodii de la noi si cu cele internationale sau cei de la Provincialii,daca ati auzit :-s
toXicuta
Postat pe 27 August 2008 21:12
De la: doralina, la data 2008-08-27 08:56:45sa-ti fie rusine...ai uitat de unde ai plecat?mureati de foame pe aici prin tara si ati ajuns toti in apania sau italia...suferiti de dorul familiei?eu stau in rapa desteapto?asa e la noi la bucuresti, unde terminam o facultate si unde iti gasesti un job decent si bine platit, fara sa mai fie nevoie de compromisuri ...esti o aroganta si iei pe toata lumea peste picior...


mie sa-mi fie rushine???poate tu mureai de foame..poate ca eu nu am avut posibilitate sa merg la facultate...ce stii tu despre mine..si daca esti bucuresteanca ce???parca ai locui la viena..ce satzi zic??moldoveanca???sunt madra sa stii...moldovencele sunt femei destepte si gospodine nu ....panarame care nu stiu decat sa cheltuiasca banii lui tati prin cluburi...habar nu ai ce inseamna viata grea...si da am venit in spania ..dar sa muncesc...tot ce am obtzinut a fost prin muca cinstita...nu mi-am facut tzara de ras ca altii...

Postat pe 27 August 2008 21:20
imi vb mie de bucuresti???n-am nimic cu nimeni insa realitatea e ca bucurestiul e plin de studente moarte dupa bani care nu fac decat sa agatze toti boshorogii sa se plimbe cu masina....nutzi mai da atata aere...cand te bagi intr-o discutzie nu jigni pe nimeni nu ne cunosti...cu ce drept `atotstiutoarea k3ntutza`...tziam dat eu voie sa-mi vb ???nu cred....ramas acolo in prostia ta....nesimtzito...habar nu ai sa te portzi...nu tea invatzat maicata nimic???

Postat pe 27 August 2008 21:24
De la: doralina, la data 2008-08-27 08:56:45sa-ti fie rusine...ai uitat de unde ai plecat?mureati de foame pe aici prin tara si ati ajuns toti in apania sau italia...suferiti de dorul familiei?eu stau in rapa desteapto?asa e la noi la bucuresti, unde terminam o facultate si unde iti gasesti un job decent si bine platit, fara sa mai fie nevoie de compromisuri ...esti o aroganta si iei pe toata lumea peste picior...


Ba tanti pipi de iapa... daca in bucuresti la tine se moare de foame si sugeti toate aceeasi acadea asta nu inseamna k si noi am facut asa ceva.. stiu asta e.. tu faci facultatea.. apoi pleci din tara.. te freci pe unde apuci .. te intorci cu bani.. si zici si tu k ai lucrat cine stie unde... Inainte sa deskizi gura... si sa iti iasa un porumbel (caca-s-ar ciorile in cuibul lui) ... mai bine taci draq din gura.. ca esti mai taranca decat moldovenii ... asa ca lasa fitzele de tanti de bucuresti ca pana la urma tot de un ratat dai si tot o viata de ratata o sa duci, pe cand eu, imi vad de viata mea si imi castig banul .. si apropo .. te lauzi cu facultatea? care? vreo facultate agronomica.. sa nu spui ca nu esti studenta? sau poate aia de "dupa blocuri" ? mai bine iti aduci aminte ce faceai tu acum vreo cativa ani cand eu deja castigam banii ..

Si ce? dau 21 de milioane la nunta fara sa particip? si ce? e banul meu ... si daca mi-a facut placere.. am facut-o... Nu vreau menelari la nunta? e dreptul meu.. e nunta mea.. cui nu ii convine sa plece acasa... Te dai mare "fitze" .. si cand colo o arzi cu manelele pana leshini .. te bagi in seama cu vreun tigan de ala gretos.. ... ce conteaza.. e manelist .. si in loc sa iti cante tie muzica.. il auzi pe ala.... si din partea lu` nashu .... sa fie melodia.. si din partea lui mosh costica cotzcariul ... sa fie melodia.. si din partea... si se poate spune asta la nesfarsit...

As incheia cu acel renumit "Da-te-n gatul matii" .. si vezi-tzi de viatza lu` matale.. si nu te baga in anturaje cu noi! Jegule!




Si apropo .. citeste cu atentie semnatura mea poate inveti ceva!!! .. asta doar daca stii sa citesti!

Postat pe 27 August 2008 21:24
nu mai meritati nici o replica,oricum sunteti de 2 lei si s-a convins toata lumea de asta!
acadeaua o sugeti voi pe unde sunteti, moldoveni basiti si infecti!

Postat pe 27 August 2008 22:39
De la: doralina, la data 2008-08-27 22:39:17nu mai meritati nici o replica,oricum sunteti de 2 lei si s-a convins toata lumea de asta!
acadeaua o sugeti voi pe unde sunteti, moldoveni basiti si infecti!


Bah avorton ... deci .. cu mine sa te bagi in seama knd o sa ridici 2 dejte... dupa cum am vazut.. familia ta draga provine din fundul moldovei .. .. asa ca lasa fitzele astea de am 10 ani in bucuresti si sunt smekera.. dupa cum iti spuneam.. nu te baga in anturaje cu mine k nu ai sanse. Si apropo ... stau si ma intreb .. cine mortii matii te-a bagat in seama? vezi-ti de copilaria ta si lasa-ne pe noi sa ne vedem de viata. Dupa cum spunea cineva... A fi om nu inseamna a fi o fiinta umana! Tu om, sigur nu esti!

Postat pe 28 August 2008 09:05
vai...bucuresteanco...tzin sa multzumesc din partea tuturor moldovenilor pentru complimentele aduse....dar la ce potzi sa te asteptzi ...doar esti domnisoara de bucuresti..hai fugi la supt ca s-ar putea sa tzio ia alta inainte ....da nutzi fa griji boshorogi sunt...ehaaa....tu sa fii sanatoasa....
jeg penal....btw:o informatzie ca intre prieteni...sa stii ca inainte sa te dai cu parfum trebuie sa te speli

Postat pe 28 August 2008 10:06
Acest site a fost creat cu scopul de a ne ajuta, de a impartasi parerile noastre, de a cere sfaturi. Acest site nu a fost creat cu scopul de a ne jigni intre noi,de a arunca cuvinte urate.
Suntem diferiti si e normal sa avem pareri diferite. Sa ne acceptam asa cum suntem.
fantome
Postat pe 28 August 2008 10:30
Na nunta noastra va canta formatia "Melody" din Brasov. Doritorii ii pot asculta in fiecare seara incepand cu orele 19.00 in incinta restaurantului Capitol al complexului Aro Palace.
fantome
Postat pe 28 August 2008 10:32
Intradevar Fantome acest site a fost creat ca sa ne ajutam reciproc cu sfaturi dar se intampla si cazuri cand unora nu le plac sfaturile celorlalti sau cand sunt unii care incearca sa isi impuna parerea.Acum fiecare trebuie sa culeaga ce e bun si sa-i lase pe ceilalti asa cum sunt.Si eu am intrat un pic in altercatie cu cei doi dar am lasat-o balta pentru ca nu imi place sa ma cert cu cine nu merita.Canta super Melody, bravo tie, si eu tot formatie am ales.O nunta frumoasa si de vis asa cum ti-ai dorito.
nec_simi
Postat pe 28 August 2008 11:53
nuuuuuuu pottttt credeeee
ce urattttttt
ce naiba!!!!
am intrat aici k fiecare sa ne dam cu parerea nu sa ne balacarim
doamneeee fereste
iulik_flore
Postat pe 28 August 2008 15:17
De la: iCora, la data 2008-08-27 21:12:49Intr-adevar,trebuie sa-i impaci pe toti,insa eu una nu sunt de acord cu manelistii si lautarii.Nu-mi place genul acela cu "aruncatul banului" pt mireasa,mire,nasi s.a...mi se pare tiganie.O formatie care sa poata face fata si repertoriului international ar fi mai mult decat ok.Eu una ma gandesc la Fuego,pt varsta a 3-a:))) si Andreea Banica sau Anna Lesko pt noi:P:P Mie una imi place mult Geambasu..Calin parca....are super voce si se descurca super ok si cu melodii de la noi si cu cele internationale sau cei de la Provincialii,daca ati auzit :-s


la fel ca tine,asociam si eu lautarii,manelistii cu o...mare tiganie! dar toate astea pentru ca nu ascultasem o FORMATIE niciodata. acum pot deosebi lautarii de formatii ce interpreteaza cu succes ORICE! de aceea i-am si angajat!
aly_b
Postat pe 28 August 2008 16:41
daca nu ma insel,provincialii sunt de aici de la noi. sunt doi baieti,nu? sper sa nu mi-o iei in nume de rau,dar andreea banica si anna lesko mi se par prea.....vulgare(vestimentatie si mai ales atitudine) nu stiu cat de bine se potrivesc la nunta doua pipite despuiate. eu as fi optat pt talisman,cel putin alin oprea care e si el vecin cu mine,defapt a fost,dar habar n-am cum sa iau legatura cu ei.
aly_b
Postat pe 28 August 2008 16:48
De la: fantome, la data 2008-08-27 15:37:16Eu am crescut pe muzica celor de la Nirvana, Metallica, Aerosmith, Bon Jovi, Extreme s.a.m.d. dar nunta va incepe cu clasicul Strauss. Oricum, Aly B, te felicit pentru originalitate.


multumesc! o nunta exact asa cum iti doresti iti doresc si eu!
aly_b
Postat pe 28 August 2008 16:52
mai moldovenilor si tu bucuresteanco,va vorbeste ardeleanca
sa nu va suparati pe mine,dar...hai sa vorbim despre nunti,ca asta ne intereseaza acum,nu care pe unde-si castiga banii,care pe unde suge,care pe unde invata.... in fond si la urma urmei fiecare e liber sa faca ce vrea,nu? ignoranta doare cel mai tare,cu siguranta!
aly_b
Postat pe 28 August 2008 16:59
De la: doralina, la data 2008-08-27 22:39:17nu mai meritati nici o replica,oricum sunteti de 2 lei si s-a convins toata lumea de asta!
acadeaua o sugeti voi pe unde sunteti, moldoveni basiti si infecti!


daca tziai fi tzinut gura acasa...nimic nu s-ar fi intamplat...eu nu mai postasem de ceva timp la tema asta....nuj cum draq...aveai cumva chef de cearta si nu aveai cu cine???

cer scuze la restu care tre sa citeasca intreaga mascarada...insa...nus genu care sa tac si sa inghit...din moment ce eu n-am spus nimic de ea...nici no mai vazusem macar...sa taca draq...sa zaca in prostia ei..

Postat pe 28 August 2008 21:22
De la: alina_capmare, la data 2008-07-19 13:33:19
De la: Andrajess, la data 2007-12-22 18:01:03Am nevoie de putin ajutor daca se poate... de curand m-am hotarat ca nu vreau ca primul dans sa fie vals... vreau un blues si tot caut si caut si nu am gasit melodia perfecta... vreau ca versurile sa transmita ceea ce simtim celorlalti :P. daca puteti sa ma ajutati cu sugestii v-as fi recunoscatoare. multumesc

vezi celine dion si il divo ''Y believe in you'' daca iti place
xxxxxxxxxx_grace
Postat pe 28 August 2008 23:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand rochita mea de mireasa (purtata anul trecut 26.09.2oo9) 1 De la: cristina_ungureanu 28 Ianuarie 2010 10:29
cum ati fost cerute in casatorie? 40 De la: chetegalina 29 Iunie 2010 22:07
nunta cu dj 12 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:17
Aranjamente nunti 23 De la: Jannine 3 Iulie 2010 18:24
vand rochie mireasa 1 De la: geanina_jane 17 Februarie 2010 22:13