Setari Cookie-uri

Ce muzica face nunta perfecta?

caurea! nu ar trebui sa fi egoista si sa pui ce muzica iti place tie si sotului tau cred ca trebuie sa va ganditi si la invitatii ca fara ei nu poti face nunta ,cred ca trebuie sa impaci si capra si varza la o nunta si sa asculti si ce iti place si ce nu-ti place dar cred ca populara merge cel mai bine la o nunta, pana la urma fiecare pune ce muzica vrea si,sa auzim de bine!
mikidutzza16_grace
Postat pe 25 Septembrie 2008 16:53
mai am 6 ZILE!!!

in deschidere,nothin' else mathers
aly_b
Postat pe 28 Septembrie 2008 08:45
Ne poti da si noua numarul de telefon al DJ-ului ? Gasesti multi daca incepi sa cauti, dar ne dorim unul recomandat, si am vazut ca tu esti multumita de DJ_ul de la nunta ta. felicitari!!
dana_lacatusu
Postat pe 29 Septembrie 2008 16:10
am o singura concluzie acum la doua saptamani de la nunta mea si anume ca fiecare isi cunoaste cat de cat invitatii si stie ce sa aleaga.Eu am avut lautari si vreau sa spun ca sunt oameni care nici nu au mai apucat sa manace pt ca le placea prea mult muzica.Mi-au cantat lautarii toata noaptea tot ce s-a cerut, au luat o singura pauza si aia ceruta de lume.La ora cinci dimineata eu aveam aproape toti nvitatii inca prezenti(au plecat doar cei cu probleme, 2-3)La ora 5:30 am cerut sa mi se ia voalul pt ca eram estenuata de atata dans si vroiam sa se termine nunta.Un sfat....inainte de a face o alegere asculta toate variantele,de ex:vrei dj cu lista ta - fa lista mai din tim si ascult-o in repetate randuri- vrei lautari, formatie mergi si asculta-i foarte bine de mai multe ori si o sa ai scces total.Oameni care o sa comenteze ca nu lea placut muzica tot o sa ai, pt ca asa sunt unii din invidie vor sa iti strice momentele bune dar nu ii lua in seama.Bafata celor care urmaza sa aiba nunta.AAAA si apropo feritiva de restaurantul Jaristea si de formatia lor sunt jalnici.
nec_simi
Postat pe 30 Septembrie 2008 13:04
probabil cel mai sigur ar fi sa apelezi la o formatie
de obicei daca sunt buni iti fac toata nunta
am fost la nunti cu dj si nu prea sunt reusite
dolph
Postat pe 30 Septembrie 2008 15:06
Eu am fost la o nunta la Ploiesti ... restaurand Bulevard si am vazut o super trupa care a cantat tot ce a fost nevoie... da la Jazz, rock Latino, la populara si cantece de petrecere. Totul a fost extrem de bine redat iar tinuta lor impecabile!! Adevarati profesionisti. Cand am vorbit cu ei mi-au spus ca au cantat in toata lumea ... foarte stilati si foarte pe faza.. Ii voi avea la nunta mea cu siguranta!! Am facut un precontract pt la anul in noiembrie. daca vreti... vizitati www.partystation.ro .
mult succes!
flaviana_grace
Postat pe 3 Octombrie 2008 13:53
la nunta mea a cantat TRUPACONTINENTAL ...puteti sa-i vedeti pe net daca va intereseaza nu au cantat deloc manele si nici nu s-a simtit.....au facut show.....a dansat lumea pe rupte...
inante de nunta aveam impresia ca o nunta fara manele nu e nunta dar....m-am inselat.....daca nu va plac manelele puteti sta linistiti ca tot aveti nunta frumoasa....
rocsanyk3
Postat pe 4 Octombrie 2008 15:47
am avut orchestra si dj,dar ce sa zic...dj-ul nu prea a avut timp sa-si faca treaba,ca lumea vroia doar orchestra,spre surprinderea mea. nu vroiau nici sa manance,doar dans,joc si voie buna. m-au impresionat tinerii de care eram sigura ca prefera dj-ul. n-au stat la masa aproape deloc...

am avut o nunta frumoasa!
aly_b
Postat pe 8 Octombrie 2008 09:21
Muzica, muzica, muzica
Am avut o surpriza din partea muzicii... Formatia a suferit schimbari in ultimele luni: au aparut doi care au cantat numai muzica usoara, a disparut cea care canta muzica populara, si cel de la saxofon a cantat si la clape. El s-a ocupat de muzica populara si imi pare rau ca a mai si falsat. Cei mai multi nu si-au dat seama dar cine are cunostinte muzicale.... In orica caz, nu as fi renuntat la ei pt un DJ. Muzica a fost buna, lumea a gustat muzica live, s-a dansat continuu. Cand se aducea mancarea treceau pe muzica lenta vreo 2-3 melodii si apoi iar pe muzica de dand. Fotograful mi-a zis ca el nu a mai vazut de ani de zile o nunta la care lumea sa danseze asa de mult.
fantome
Postat pe 11 Octombrie 2008 10:54
De la: aly_b, la data 2008-09-28 08:45:57mai am 6 ZILE!!!

in deschidere,nothin' else mathers


ce tare esti !!!!!!
si eu as baga nothing else matters in deschidere

long live metallica
Greenie
Postat pe 14 Octombrie 2008 12:46
mai..nu sunt egoista dar cum am mai spus nunta este a mea si nu a invitatilor.stiu ca multi nu ma inteleg dar eu asa gandesc..voi spuneti asta ppt k asa se face in romania si asa credeti si voi. insa eu inainte de a fi romanca sunt om si punct.de exemplu nuntile in italia dureaza cateva ore, fara muzica..in anglia la fel...iti dau de mancare si pun un drink-bar unde daca vrei sa bei iti platesti singur bautura si tt asa dureaza doar cateva ore sala..eu nu am pus manele ca nu ne plac(si nici invitatilor) nu am pus shakira ca nu o suport si nici melodii grecesti...dar am pus populara, kiar multa, am pus muzica disco, pop, r&b, un pic de rock(eram destui rockeri acolo), oldies kiar multe, latino, melodiile noi din top...adica am pus ceea ce pe noi nu ne-ar fi deranjat..
caurea_grace
Postat pe 16 Octombrie 2008 17:46
AS VREA SA AFLU MAI MULTE DETALII DESPRE PARTY STATION.DESPRE FORMATIE PE CARE O RECOMANZI?DE UNDE SUNT? SI CARE E TARIFUL.
ea_adriana
Postat pe 28 Octombrie 2008 20:15
Buna Adriana, Party Station, dupa cate stiu, este o firma formata din muzicieni care au cantat impreuna in toata lumea .... stiu ca sunt din , Bucuresti, Targoviste , Ploiesti si Constanta. Canta de multa vreme impreuna si in continuare in aceeasi formula la evenimente in Romania. Party Station recomanda mai multe orchestre la evenimente, dar membrii fondatori ai P.S. canta sub numele de Fantasy Band. Foarte seriosi si pasionati in ceea ce fac... asa cum am inteles si se vede(aude) toti au studii muzicale.
dar mai bine vorbesti cu ei direct... sunt foarte deschisi. e-mail la office@partystation.ro .
Numai bine
flaviana_grace
Postat pe 29 Octombrie 2008 17:14
De la: rocsanyk3, la data 2008-10-04 15:47:11la nunta mea a cantat TRUPACONTINENTAL ...puteti sa-i vedeti pe net daca va intereseaza nu au cantat deloc manele si nici nu s-a simtit.....au facut show.....a dansat lumea pe rupte...
inante de nunta aveam impresia ca o nunta fara manele nu e nunta dar....m-am inselat.....daca nu va plac manelele puteti sta linistiti ca tot aveti nunta frumoasa....


nici n-am vrut sa aud de manele la nunta. nu le supotam si am hotarat ca la nunta noastra poate sa ceara si mama asa ceva ca nu va primi
am avut dj....nu am vrut formatie....nici n-am vrut sa umblu cu lautarii pe strada...a fost alegerea noastra si a iesit super!!!!!
au dansat invitatii pana dimineata , unii dintre ei chiar nu ma asteptam sa-i vad topaind iar despre altii stiam ca merg la nunti ptr ca ii cara nevestele si ca in general nu fanseaza. la masa nu au stat decat atunci cand au mancat
anka_hanneman
Postat pe 29 Octombrie 2008 17:29
De la: Greenie, la data 2008-10-14 12:46:44
De la: aly_b, la data 2008-09-28 08:45:57mai am 6 ZILE!!!

in deschidere,nothin' else mathers


ce tare esti !!!!!!
si eu as baga nothing else matters in deschidere

long live metallica


noi am avut WASP-hold on to my heart si toata seara a fost un amestec de metallica, slayer, maiden, panthera, etc cu ceva muzica populara si cateva chestii gen keane, cargo, iris, hoobasank, guns, pink, etc
anka_hanneman
Postat pe 29 Octombrie 2008 17:36
muzaica este foarte imporatnta la o nunta, eu am avut dj si a fost extraordinar de bun.Am vb cu el cu cateva zile inainte si i-am spus clar ce muzica vreau, si am avut multe hore si sarbe, dance, tiganeasca si valsuri.totul a fost perfect
andra_filip2008
Postat pe 30 Octombrie 2008 17:46
noi am avut lautari la nunta...am avut o nunta cum nu m-am asteptat..valsul nostru a fost "que sera sera" si asta pentru ca sotul meu are picioarele...un pic...tzepene...si pe mel asta,fiind mai usoara.. l-am invatat rpd un pas(in toaleta restaurantului..in seara nuntii... )
mel noastra de suflet este "can't help fawling" cantata de julio iglesia...pe care de asemeni ne-au cantat-o lautarii...bine solista..o solista super...cu o voce super...si ne-au cantat si populara si muzica usoara romaneasca si straina si bluesuri celebre...asa ca..la botez tot aceasi lautari ii voi avea..:d
coffecream
Postat pe 31 Octombrie 2008 11:26
optez pentru dj
putine au fost nuntile la care nu m-au dezamagit lautarii
iau la pauze de te apuca somnul , unii se mai imbata
si daca la o nunta nu ai muzica se termina nunta la ora 2
iony_girl23
Postat pe 4 Noiembrie 2008 11:45
Eu am avut formatie si nu imi pare rau. Nu s-a imbatat nici un membru al ei, au mancat pe rand, astfel incat nu au fost decat 2 pauze care nu au depasit 5-10 minute. Asa cum am spus acum ceva timp, la muzica populara au mai falsat pe ici, pe colo, dar prea putini au observat. Muzica live face mult.
fantome
Postat pe 4 Noiembrie 2008 15:06
Muzica face atmosfera nuntii si cred ca DJ-ul nu prea are succes. Eu voi fi mireasa in 2009 si am ales o formatie cu renume in Iasi. Sper sa iasa super tare. La toate nuntile cu formatie m-am distrat si nu se compara cu cele la care pune muzica un DJ. Iar pentru dansul mirilor...cel putin in 2008...mirii danseaza pe melodia aleasa de ei. Iata si un dans de inceput superb pe http://eumireasa.ro/nunta-2008.
anamaria_h
Postat pe 15 Noiembrie 2008 19:38
Helloo cine ma ajuta cu o formatie ceva din Suceava????Ca eu nu gasesc nimic!!!Help me!!!
Cypcip
Postat pe 18 Noiembrie 2008 13:59
Fetelor din Galati.va rog ajutati-ma cu niste recomandari:fotograf si cameraman caut si ...e greu,k eu nu sunt din Galati(doar viitorul sot e)!Help pls!
Bulina_grace
Postat pe 18 Noiembrie 2008 14:02

Holograf- Sa nu mi iei niciodata dragostea
e chiar ff misto si cred ca se potriveste momentului
klaudygirl
Postat pe 22 Noiembrie 2008 20:30
De la: Bulina, la data 2008-11-18 14:02:29Fetelor din Galati.va rog ajutati-ma cu niste recomandari:fotograf si cameraman caut si ...e greu,k eu nu sunt din Galati(doar viitorul sot e)!Help pls!


Buna!!
cauta-i pe cei de la Studio One: www.filmaridenunta.ro . Foarte buni si au aparatura pofesionala.
Numai bine!!
flaviana_grace
Postat pe 24 Noiembrie 2008 08:27
De la: Cypcip, la data 2008-11-18 13:59:19 Helloo cine ma ajuta cu o formatie ceva din Suceava????Ca eu nu gasesc nimic!!!Help me!!!


Buna fetelor, sunt Marlene de la Party Station, si sunt placut surprinsa sa gasesc discutii despre noi aici. Foarte interesante ideile dezbatute de voi, si daca imi permiteti, voi incerca sa va ajut atunci cand este cazul. Sunt solista profesionista de peste 15 ani si la nevoie pot sa va dau niste "imagini" reale din lumea artistilor. Activitatea mea artistica de pina acum fost foarte bogata, dar cel mai important eveniment din viata mea este Luca, baietelul meu de trei lui. Asa ca acum stau acasa cu bebe-ul meu si am timp si pentru internet. Voi fi foarte fericita sa-mi fac prietene printre voi si sa va ofer tot felul de informatii din domeniul dezbatut aici.
Draga Cypcip noi avem un prieten in Suceava, muzician profesionist, care a cantat si canta in continuare in Norvegia si Danemarca. Pentru Romania are o formatie foarte buna si sunt cu totii dedicati acestei profesii. iti dau detalii pe e-mail.
Numai Bine!!!
flaviana_grace
Postat pe 24 Noiembrie 2008 11:06
Buna Cypcip, am reusit sa-mi fac si eu cont, dar inca nu stiu prea bine sa-l folosesc. Pt. nunta poti sa-l contactezi pe Viorel Caia - Yahoo ID : viocaia@yahoo.com
Sa ai parte de o nunta minunata!
Marlene_grace
Postat pe 24 Noiembrie 2008 13:50
Ms frumos Flaviana!!!
Bulina_grace
Postat pe 24 Noiembrie 2008 15:45
De la: Marlene, la data 2008-11-24 13:50:36Buna Cypcip, am reusit sa-mi fac si eu cont, dar inca nu stiu prea bine sa-l folosesc. Pt. nunta poti sa-l contactezi pe Viorel Caia - Yahoo ID : viocaia@yahoo.com
Sa ai parte de o nunta minunata!

Mersi frumos ! Sa fii iubita si sa ai parte de multe multe bucurii alaturi de bebe tau!Ai idee unde canta Viorel Caia ? Sau tarifele pe care le practica pentru o nunta?Daca vrei adresa de mail ...cyp_cip@yahoo.com pupici
Cypcip
Postat pe 25 Noiembrie 2008 16:25
De la: Cypcip, la data 2008-11-25 16:25:09
De la: Marlene, la data 2008-11-24 13:50:36Buna Cypcip, am reusit sa-mi fac si eu cont, dar inca nu stiu prea bine sa-l folosesc. Pt. nunta poti sa-l contactezi pe Viorel Caia - Yahoo ID : viocaia@yahoo.com
Sa ai parte de o nunta minunata!

Mersi frumos ! Sa fii iubita si sa ai parte de multe multe bucurii alaturi de bebe tau...cyp_cip@yahoo.com pupici
asta era pentru Marlene!!!!


Iar pentru Flaviana ....ms ms si sa ai parte de multe bucurii alaturi de bebe tau!

pupici pentru amandoua!
Cypcip
Postat pe 25 Noiembrie 2008 16:27
Fetelor, noi ne-am organizat nunta pe internet. Suntem plecati din tara si cu 6 luni inainte am inceput pregatirile. Am avut mari emotii, dar cu credinta in Dumnezeu am reusit sa avem o nunta superba.
Concluzia dupa nunta: DJ profesionist!!!
Nu a fost nevoie nici macar de un ply list inainte, a stiut singur ce va merge in aceea seara.
Pentru Flaviana din Suceava http://www.nunti-suceava.ro/, http://www.party-show.ro/index_Petreceri.html
Am ales firma de decoratiuni care avea inclus si DJ-ul pentru ca era multa mai usor pentru noi, contractul l-am incheiat online!!! ca nu aveam cum ajunge in tara.
Nu ezitati sa-mi cereti sfaturi.
A!!!...am uitat sa va zic, nu am stat o clipa in seara nuntii, am dansat pana la 6.30 dimineata in continuu si nici nu am reusit sa mancam mare lucru ca nu am avut timp, muzica era prea faina. Dimineata am cerut mancare la restaurant ca nu mai puteam de foame.
cami1
Postat pe 26 Noiembrie 2008 11:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Imi pastrez numele sau urmez traditia? 84 De la: chetegalina 14 Iulie 2010 17:30
Alune, fistic, crantzanele 15 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:26
Momente artistice la nunta! 27 De la: roxyjustus 4 Septembrie 2016 01:29
urgent 3 De la: Diamond 24 Iulie 2010 21:25
surprize pentru miri 9 De la: gabri87 18 Iunie 2012 15:33