Setari Cookie-uri

Ce muzica face nunta perfecta?

ce inseamna toti oamenii?cum poti vorbi in numele ''tuturor oamenilor''?Daca ar fi fost cum spui,n-ar mai fi existat nicio alta alternativa!Ori cred ca asa ceva se intampla doar pe vremea impuscatului!Am intalnit lautari cu scule fabricate acum 30 de ani, am fost la petreceri unde microfonia era la ea acasa,am auzit de lautari care s-au imbatat la nunta sau de altii care au cantat cu predilectie la masa nasilor ca sa iasa banul!Nu exista multi cantareti care pot canta orice!Exista multi care incerca si care nu pot mai mult.Respect pe cei care pot live orice,dar sunt multi lautari care forteaza nota si in ciuda faptul ca stapanesc bine un instrument,nu pot canta decat mediocru!Cred ca de asta sunt si putine formatii care-si merita cu adevarat banii pe care-i cer!Concluzia? Exista alternative(daaaaaa pentru dj),pentru ca exista loc sub soare pentru toti!Semnat:DJ Moris (Curtea de Arges)

grace005704
Postat pe 5 Noiembrie 2009 13:00
- si eu sunt pt DJ - daca stai bine cu bugetul si iti permiti
laura02maria
Postat pe 5 Noiembrie 2009 14:42
buna !si eu sunt de acord cu tine!la nunta mea nu o sa imi iau un dj!nu imi vine sa cred k lumea apeleaza la dj.de obocei dj
-ii sunt in club la o petrecere nicidecum la nunti..chiar dak sunt mai ieftini.
parerea mea e k nunta trebuie sa fie nunta.
.
kudika123983
Postat pe 3 Decembrie 2009 20:36
buna!am hotarat la nunta noastra vom avea formatie, am mers pe ideea de dj de la inceput dar pe parcurs ne-am schimbat parerea dupa ce am participat la nunti cu dj si la nunti cu formatie, este drept trebuie sa gasesti formatia buna, nunta este la anul si sper ca am facut alegerea buna.
mictib
Postat pe 5 Decembrie 2009 12:23
De la: grace005704, la data 2009-11-05 13:00:12ce inseamna toti oamenii?cum poti vorbi in numele ''tuturor oamenilor''?Daca ar fi fost cum spui,n-ar mai fi existat nicio alta alternativa!Ori cred ca asa ceva se intampla doar pe vremea impuscatului!Am intalnit lautari cu scule fabricate acum 30 de ani, am fost la petreceri unde microfonia era la ea acasa,am auzit de lautari care s-au imbatat la nunta sau de altii care au cantat cu predilectie la masa nasilor ca sa iasa banul!Nu exista multi cantareti care pot canta orice!Exista multi care incerca si care nu pot mai mult.Respect pe cei care pot live orice,dar sunt multi lautari care forteaza nota si in ciuda faptul ca stapanesc bine un instrument,nu pot canta decat mediocru!Cred ca de asta sunt si putine formatii care-si merita cu adevarat banii pe care-i cer!Concluzia? Exista alternative(daaaaaa pentru dj),pentru ca exista loc sub soare pentru toti!Semnat:DJ Moris (Curtea de Arges)



dj nu sunt doar ptr cluburi
exista dj speciali ptr nunti

dc ai bani ti-i permiti pe amandoi ( si dj-ul si formatia)

dc nu, mai bine DJ ptr k formatia nu iti poate canta orice, indifetent cat de talentati ar fi.

de ex, ce faci la vas???
iulik_flore
Postat pe 6 Decembrie 2009 22:22
la vals am vrut sa spun
iulik_flore
Postat pe 6 Decembrie 2009 22:23
parerea mea este ca ,muzica poate fi angajata si aranjata numai de invitatii care iti vin la nunta, zonele de unde provin gusturile lor,iar cei apropiati,placerile pe care le pot face anumite, melodii. cu care vei umple o lista intreaga, iar lumea va fi multumita.
grace003710
Postat pe 7 Decembrie 2009 13:48
Salut.In curand voi deveni si eu mireasa.Tot ce s-a scris este interesant,dar am vazut ceva pe youtube care pare sa completeze perfect ideea de nunta moderna.zilele urmatoare o sa sun la numarul de telefon afisat si o sa revin cu detalii.Pana atunci uitati-va si voi ca merita(va timit link-urile}
http://www.youtube.com/watch?v=D-q3K9m4Lrc
http://www.youtube.com/watch?v=kGI7GHaGNVE
http://www.youtube.com/watch?v=SljEzkOdowA
grace006966
Postat pe 5 Ianuarie 2010 10:40

Fara rezerve, incercati Fantasy Band - www.fantasyband.ro .
cea mai completa formatie de evenimente din Romania.
Marlene_grace
Postat pe 10 Ianuarie 2010 10:58
Da, asta e parerea ta si o respect! Dar nu trebuie sa generalizezi! E posibil sa fi fost la o nunta cu DJ in care a dat-o rau in bara, asta deoarece s-a umplut lumea de DJ, si-au luat un laptop si 2 boxe facute pe vapor si gata-s DJ! Si nu "toti oamenii" vor formatie, s-a mai schimbat lumea; sunt, intr-adevar atat formatii, cat si DJ, care pot face o nunta frumoasa; pana la urma asta e cel mai important, sa fie mirii multumiti si invitatii sa se distreze...

Cu stima, un asa-zis DJ...
DJ Miki

De la: grace005197, la data 2009-11-05 08:55:37clar nu dj la nunta!!! toti oamenii,mai ales cei in varsta vor cantareti,. formatie,lautari, hore,chiar manele. e o mare porcarie sa aduci doar dj. poti combina. sau, sunt multi cantareti,nu neaparat manelisti,care pot canta absolut tot felul d emelodii. deci...daca vreti oameni nemultumiti, chemati dj:)
djmiki
Postat pe 1 Martie 2010 14:46
sunt unele persoane care se distreaza si cu dj si cu formatie, altii care se distreaza numai cu dj, altii numai cu formatie. depinde de gusturi. eu as alege Dj de exemplu :)
demential
Postat pe 10 Martie 2010 15:42
si eu am nunta anul acesta in 4 septembrie si melodia noastra va fi ovidiu komorning cu cea mai frumoasa piesa -esti mireasa vietii mele.
ce zici iti place?
eu ti-am dat o sugestie sa nu-mi spui ca nu-i frumoasa piesa ca eu de cate ori o ascult imi dau lacrimile. sper ca ti-am fost de folos.bafta multa.
Ariana_25_grace
Postat pe 11 Martie 2010 20:08
Parerea mea ca ma ocut cu asta..ce-l mai indicat la nunta e sa ai Dj si Formatie pt ca stim cu totii ca in ziua de azi sunt foarte multe formatii care canta si muzica usoara si latino etc...sa spun sincer..eu merg la nunti cu o fomatie care ne cunostem de mult timp in fine..si facem treaba de minune..si va spun si secretul...ceea ce fac eu cu consola mea nu poate face formatia cu instrumentele..iar ce face formatie cu instrumentele nu pot face eu..in acest mod am avut mult succes pana acum..eu ma ocup mai mult cu muzica arabeasca..turceasca latino dance etno ca iese foare bine mixate etc..dar credeti-ma...ca dj fara formatie pt mine aia nu se chiama nunta..imi cer scuze dar am ceva expieranta in doomeniu si dj la nunta nu e ok...o formatie ok face mult mai mult ca un dj..dar daca nu va uitati la bani si vreti ceva intradevar frumos...formatie si dj...si nu veti regrata va promit..vam pupat si succes
Dany_Dj
Postat pe 3 Aprilie 2010 01:46
eva kiss - scrie in stele ... mie asta o sa-mi fie in deschidere !
nicolleta_10
Postat pe 10 Aprilie 2010 02:01
Pentru ca o nunta sa fie pe placul tuturor invitatilor (de toate varstele), cel mai simplu este sa alegeti un DJ care se ocupa doar de nunti, cu care sa aveti o discutie ampla legata de muzica si pe care sa stiti ca va puteti baza. Aceasta este varianta cea mai ieftina pentru a avea toate genurile muzicale si preferintele posibile la un loc.
Exista si alte optiuni pentru muzica de nunta, dar depinde de stilul fiecareia si de invitatii avuti. Pentru o nunta cu pretentii, recomand sa incercati deschiderea receptiei cu un cvartet profesionist (pentru un vals autentic).
Nu sunt de neglijat nici formatiile de cover-uri, care au ceva experienta de pe la nunti.

Am o lista cu melodii superbe pentru diverse momente ale nuntii. Daca sunteti interesate, PM si v-o trimit cu placere.
avatarstuff
Postat pe 13 Aprilie 2010 11:48
Buna!

Da, intr-adevar superba melodie...Eu personal la nunta am avut varianta originala, cantata de Jennifer Rush! Te felicit pentru melodia aleasa; bine, sunt multe melodii frumoase romanestide dragoste!

Casa de Piatra si tot ce-ti doresti!

Cu stima,
DJ Miki
djmiki
Postat pe 14 Aprilie 2010 13:38
Da, intr-adevar este o melodie superba! Eu personal am pus la mai multe nunti! Bine, cum ziceam, sunt multe melodii romanesti de dragoste care merita onoarea de a fi melodia de inceput!

Casa de Piatra si tot ce-ti doresti!

Cu stima,
DJ Miki


De la: Ariana_25, la data 2010-03-11 20:08:47si eu am nunta anul acesta in 4 septembrie si melodia noastra va fi ovidiu komorning cu cea mai frumoasa piesa -esti mireasa vietii mele.
ce zici iti place?
eu ti-am dat o sugestie sa nu-mi spui ca nu-i frumoasa piesa ca eu de cate ori o ascult imi dau lacrimile. sper ca ti-am fost de folos.bafta multa.
djmiki
Postat pe 14 Aprilie 2010 13:39
[/quote]

dj nu sunt doar ptr cluburi
exista dj speciali ptr nunti

dc ai bani ti-i permiti pe amandoi ( si dj-ul si formatia)

dc nu, mai bine DJ ptr k formatia nu iti poate canta orice, indifetent cat de talentati ar fi.

de ex, ce faci la vas??? [/quote]

Noi am avut formatie la nunta si nu am regretat... Daca formatia este buna si stie sa acopere multe genuri muzicale este perfect, se creaza atmosfera adevarata. Iar valsul? Suna mult mai bine daca este cantat live, nu de pe un CD. La noi in pauzele muzicale, care au fost ft scurte, (cand cei din formatie erau la masa) puneau melodii de pe CD, asa ca nu se facea liniste in restaurant.
Iar relativ de preturi... zicea cineva ca e mai scump cu DJ, la noi in BV este chiar invers... e de ~ 3 - 4 ori mai scumpa o formatie decat un DJ.
b_ralu_83
Postat pe 14 Aprilie 2010 13:50
Din experienta va spun ca merg la deschidere:Leonard Cohen,Banica JR,Barry Whhite,Umberto Tozzi sau Boris Gardiner iar ca vals ceva deosebit am folosit La Valse D'Amelie.De obicei in mai mult de jumatate din cazuri piesa de deschidere este aleasa de catre miri dar am intalnit si nunti unde mirii au mers pe mana dj-ului.Este foarte important cum continua programul dupa acest dans al mirilor, pentru a pastra intacta atmosfera initiala.Aici este momentul in care poti avea de la inceput sala sau mai trebuie sa muncesti pentru a ajunge la acest nivel al distractiei.Pentru cei care spun ca dj-ii de petreceri sunt doar niste persoane care pun muzica(un lucru pe care il face si un copil de 10 ani) le reamintesc ca in modul profesionist se lucreaza fara pauze intre piese,ideal fiind chiar mixarea lor pe beat.De aceea la ora actuala se lucreaza ori cu softuri speciale(daca muzica este difuzata din pc)ori cu DJconsole (daca este difuzata de pe cd).Programul muzical al unui dj este mult mai flexibil si variat,schimbarile de ritm aducand mereu surprize placute mesenilor.Referitor la cele spuse de dany_dj ceva mai sus pot sa declar cu mana pe inima ca intotdeauna cand a trebuit sa fac semiprogram(in tandem cu o formatie) lucrurile nu au mers foarte bine.Din cauza orgoliilor si a ambitiilor(indeosebi ale formatiei),
sincronizarea programului nu se realizeaza iar atmosfera este fragmentata.Intotdeauna in aceste cazuri formatia a avut prim planul petrecerii iar un dj bun,valoros,nu poate accepta acest lucru(sa presteze,de exemplu,in momentele in care se servesc felurile de mancare).Un dj bun poate tine fara niciun fel de probleme atmosfera nonstop din momentul deschiderii petrecerii pana la plecarea invitatilor.Cam atat deocamdata!Mai vorbim si cu alte ocazii.DJ MORIS (Arges)
grace005704
Postat pe 15 Aprilie 2010 01:34
cu muzica este o mica problema , niciodata nu vei putea satisface toti invitatii difera gusturile, virsta ,zona din care s-au nascut. Din aceasta cauza trebuie sa ai muzica diferita chiar si de : populara[ de pahar} ,cu dedicatiile pt nasi ,mire, socrii,tangouri chiar mai vechi dar placute, la sarmale chiar un GICA PETRESCU, amuzant nu-iasa? In rest DJ -ul stie ce sa introduca si cind ,iar vio ve-ti aprecia cit de bine se simpte lumea in functie de citi oameni sint pe ringul de dans.
grace003710
Postat pe 15 Aprilie 2010 10:05
Eu am nunta pe 24 aprilie (adica sambata viitoare). Mi-am luat DJ si o cantareata de muzica populara (care sa vina cu muzica pe CD). O sa va spun cum a fost.
grace007189
Postat pe 15 Aprilie 2010 10:48
pentru grace 007189:
uau...ai emotii pentru marele eveniment din viata ta?...chiar daca exista se vor diminua in ziua respectiva si toate acele emotii se vor transforma in fericire si implinire...cel putin la mine asa a fost!
sa ne povestesti ....!
Marry_grace
Postat pe 15 Aprilie 2010 11:39
Am emotii pentru ca vreau sa iasa totul bine... si sunt putin suparata pentru ca nu-mi vin vreo 30 de invitati pentru care bagam mana in foc acum vreo luna... in fine, se vor strange oameni pentru cele 100 de meniuri pe care trebuie sa le platesc oricum (sunt cam 108 invitati confirmati). Ma doare cand ma gandesc la lucrul asta si nici nu-mi vine sa cred ca nu vin (si unii din ei aveau chiar obligatie sa vina, in conditiile in care eu am fost si la nunta lor si la botez).
In fine, sper sa iasa totul frumos... nu vreau sa-mi ramana bani, daca imi acopar cheltuielile e ok.
O sa va tin la curent cu ce s-a imtamplat la nunta mea.
grace007189
Postat pe 15 Aprilie 2010 15:42
De la: grace007189, la data 2010-04-15 15:42:48Am emotii pentru ca vreau sa iasa totul bine... si sunt putin suparata pentru ca nu-mi vin vreo 30 de invitati pentru care bagam mana in foc acum vreo luna... in fine, se vor strange oameni pentru cele 100 de meniuri pe care trebuie sa le platesc oricum (sunt cam 108 invitati confirmati). Ma doare cand ma gandesc la lucrul asta si nici nu-mi vine sa cred ca nu vin (si unii din ei aveau chiar obligatie sa vina, in conditiile in care eu am fost si la nunta lor si la botez).
In fine, sper sa iasa totul frumos... nu vreau sa-mi ramana bani, daca imi acopar cheltuielile e ok.
O sa va tin la curent cu ce s-a imtamplat la nunta mea.[/quoc

CASA DE PIATRA! SI MULTA FEEICIRE!!!

NU TE MAI GANDI LA NIMIC!

CINE VA FI SA VINA VA VENI ORICUM, CINE NU, ASTA E, NU AI CE FACE!

DOAR NU AI SA LASI LUCRUL ASTA SA ITI STRICE CEA MAI FRUMOASA ZI DIN VIATA TA!

PUPICI SI AI GRIJA DE TINE!!!

SA FIE INTR-UN CEAS BUN!
iulik_flore
Postat pe 17 Aprilie 2010 01:13
Intr-adevar aici e o intreaga discutie: DJ sau formatie? Sau amandoua? Binenteles ca e ideal sa fie amandoua, dar e greu pentru majoritatea mirilor sa ia si formatie, si DJ! Fiecare are avantajele si dezavantajele ei: la DJ ai muzica originala, ei nu iau pauza (stim bine cum se "relaxeaza" membrii unei formatii), nu "cersesc" (cand ti-e lumea mai draga, vin pe la meseni, pe la nasi, pe la miri si incep cu dedicatiile), nu consuma (e si asta un aspect demn de luat in seama - nu compari un DJ cu vreo 6-7 din formatie)! Pe de alta parte, o formatie buna stie sa faca atmosfera, scoate lumea la joc (mai ales la hore si sarbe, caci sunt putini care canta si altceva...)! Si nu in ultimul rand, pretul! Caci o formatie buna sub 1500-2000 euro nu vine (asta acum, cu PRETURI DE CRIZA), pe cand un DJ bun vine incepand de la 300 de euro + eventual 100 pentru lumini, lasere, masina de fum! Oricum, fiecare alege ce vrea si ce poate, si sunt regiuni si regiuni in Romania, unde se poarta doar formatie, desi e mai scump, si regiuni unde a inceput sa fie la moda cu DJ!

Bafta la cautari si Casa de Piatra!

Cu stima,
DJ Miki
djmiki
Postat pe 3 Mai 2010 16:40
De la: djmiki, la data 2010-05-03 16:40:26Intr-adevar aici e o intreaga discutie: DJ sau formatie? Sau amandoua? Binenteles ca e ideal sa fie amandoua, dar e greu pentru majoritatea mirilor sa ia si formatie, si DJ! Fiecare are avantajele si dezavantajele ei: la DJ ai muzica originala, ei nu iau pauza (stim bine cum se "relaxeaza" membrii unei formatii), nu "cersesc" (cand ti-e lumea mai draga, vin pe la meseni, pe la nasi, pe la miri si incep cu dedicatiile), nu consuma (e si asta un aspect demn de luat in seama - nu compari un DJ cu vreo 6-7 din formatie)! Pe de alta parte, o formatie buna stie sa faca atmosfera, scoate lumea la joc (mai ales la hore si sarbe, caci sunt putini care canta si altceva...)! Si nu in ultimul rand, pretul! Caci o formatie buna sub 1500-2000 euro nu vine (asta acum, cu PRETURI DE CRIZA), pe cand un DJ bun vine incepand de la 300 de euro + eventual 100 pentru lumini, lasere, masina de fum! Oricum, fiecare alege ce vrea si ce poate, si sunt regiuni si regiuni in Romania, unde se poarta doar formatie, desi e mai scump, si regiuni unde a inceput sa fie la moda cu DJ!

Bafta la cautari si Casa de Piatra!

Cu stima,
DJ Miki
iulik_flore
Postat pe 4 Mai 2010 20:03
http://www.e-joculet.ro/punctaj.php?user=mihaelasb&id_user=16857
mihaelasb
Postat pe 22 Mai 2010 09:10
Dansatoare de muzica orientala la diferite evenimente, experienta 6 ani, 50E 15 de min de dans (nunti, botezuri, aniversari, emisiuni etc) pentru mai multe detalii nr de telefon 0762828754 www.biancabellydance.com
Vandcostumeorientale
Postat pe 1 Iunie 2010 07:03
Daca doriti sa invitati la nunta voastra un cantaret de muzica populara, tanar si talentat, care a obtinut numeroase premii la concursurile de muzica populara din tara, cu experienta si care va face atmosfera garantat, nu ezitati sa ma contactati. Lista e mare, printre ei se numara Ancuta Corlatan, Izabela Tomita, Alexandru Bradatan, Angelica Flutur, Loredana Streche, Elena Cuculici, Alin Trocan, Danut Onoiu si multi altii. Gasiti pe youtube filmulete cu fiecare dintre ei, de la concursuri sau din specatacolele sau emisiunile la care au fost invitati. 0769764021. sau adrianirimia@yahoo.com
irimia143_grace
Postat pe 13 Iulie 2010 01:26
Salutare!Revin cu un mesaj nou pentru a povesti in cateva cuvinte o patanie recenta din Curtea de Arges.Pentru o nunta de aprox. 200 persoane am fost contactat in vederea prestarii de program dj.Se pare ca am lansat cam aceeasi oferta financiara ca si un alt dj din Bucuresti, agreat de nasi.Asa ca pentru mine a picat evenimentul.Insa am aflat la cateva zile ca prestatia acelui dj nu a multumit majoritatea invitatilor,care erau din zona Curtea de Arges.Adica muzica a fost foarte bine mixata si aleasa pentru o anume categorie de varsta(evergreenuri si hituri disco pop)dar partea de joc specifica zonei(si nu numai)a fost ca si inexistenta, fapt ce a produs iritare si chiar reprosuri dure,verbale, la adresa dj-ului.Concluzia care se trage de aici si totodata un sfat pentru viitorii miri:nu tot ce se poarta in Bucuresti merge si in provincie.Repet,un dj bun nu trebuie sa aiba un program standard, pentru ca fiecare eveniment are particularitatile lui.Un dj bun trebuie sa aiba de toate(muzical vorbind) si sa si cunoasca ceea ce are.O zi buna si multa bafta de la dj Moris.
grace005704
Postat pe 21 Iulie 2010 13:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tunul de confetti 26 De la: Cassey 12 Octombrie 2009 06:17
la ce ora se servesc mancarurile? 31 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:24
figurine pentru tort 47 De la: iulika_flore 23 Februarie 2010 23:54
Coafura pentru mirese cu par nu foarte lung 38 De la: eu_alina 12 Iulie 2010 21:33
Hello miresici...ceva sfaturi pentru restaurante in craiova? 8 De la: illusionDe3a 25 Ianuarie 2012 20:05