Setari Cookie-uri

Ce muzica face nunta perfecta?

Sucze mesajul anterior era pentru Cypcip.
cami1
Postat pe 26 Noiembrie 2008 11:30
un dj profesionist e de neinlocuit,dar parca e mai 'fasonata' nunta daca ai si ceva live,cum se spune....ce-ati zice de un CVARTET DE COARDE,cu muzica de ambient,valsuri,evergreen-uri..?..daca vreti sa aflati amanunte despre CVARTET,accesati www.cvartetulfiore.ro....sunt si eu pe acolo..!

Postat pe 1 Decembrie 2008 20:36
acesta este site-ul meu de pregatiri pentru nunta.va invit sa va alaturati grupului si sa va inregistrati daca va face placere.multumesc! http://kentutza.at.ua/

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:28
acesta este site-ul meu de pregatiri pentru nunta.va invit sa va alaturati grupului si sa va inregistrati daca va face placere.multumesc! http://kentutza.at.ua/

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:29
De la: raduvictor, la data 2008-12-01 20:36:38un dj profesionist e de neinlocuit,dar parca e mai 'fasonata' nunta daca ai si ceva live,cum se spune....ce-ati zice de un CVARTET DE COARDE,cu muzica de ambient,valsuri,evergreen-uri..?..daca vreti sa aflati amanunte despre CVARTET,accesati www.cvartetulfiore.ro....sunt si eu pe acolo..!


Nu vin moldovenii sa asculte cvartet....valsuri si alte tampenii...fii serios....
Cypcip
Postat pe 2 Decembrie 2008 16:16
as vrea si eu un ajutor eu sunt olteanca sotu e ungur si nush ce muzica sa alegem ceva mai frumos nush.dati si mie o parere
claudya21
Postat pe 2 Decembrie 2008 19:14
asa o fi.....da'stii cum casca gura?!?

Postat pe 3 Decembrie 2008 15:16
iubito ce zici de un elvis presley binenteles asta nu se invegheste niciodata sper ca e de folos! ca love me tender, always on my mind, sau poate franc sintra noi o sa avem over the rainbow!
MIRESICA_ADY
Postat pe 8 Decembrie 2008 21:37
fetelor nu vaq certati fiecare cu viata lor am ajuns toate aici ca sa dam sfaturii una la alta nu sa ne criticam! va rog frumos va rog ca faceti ridurii !
MIRESICA_ADY
Postat pe 8 Decembrie 2008 21:45
Pentru cei care fac nunta iarna cred k se potriveste f bine k melodie de deschidere ''Once upon of december'', coloana sonora a filmului Anastasia.
Este o melodie de mare sensibilitate si pt dansul mirilor ar fi ceva deosebit.
Mie imi place la nebunie, dar in august parca nu prea mergea.
bastiuta
Postat pe 9 Decembrie 2008 18:51
Bastiuta...eu ma casatoresc in octombrie si am ales melodia aceasta, imi place f mult o fi oare vreo problema?
Cypcip
Postat pe 10 Decembrie 2008 08:43
De la: Cypcip, la data 2008-12-10 08:43:01Bastiuta...eu ma casatoresc in octombrie si am ales melodia aceasta, imi place f mult o fi oare vreo problema?

Nu e nici o pb cu siguranta, e o melodie extraordinara care este apreciata in orice anotimp.
SI in genereal cred k mai ales la nunta trebuie sa alegem exact ceea ce ne place, fara a tine cont de eventualele comentarii mai mult sau mai putin avizate ale unor persoane care isi ofera gratuit abilitatile de consiliere.
bastiuta
Postat pe 10 Decembrie 2008 15:07
De la: bastiuta, la data 2008-12-10 15:07:59
De la: Cypcip, la data 2008-12-10 08:43:01Bastiuta...eu ma casatoresc in octombrie si am ales melodia aceasta, imi place f mult o fi oare vreo problema?

Nu e nici o pb cu siguranta, e o melodie extraordinara care este apreciata in orice anotimp.
SI in genereal cred k mai ales la nunta trebuie sa alegem exact ceea ce ne place, fara a tine cont de eventualele comentarii mai mult sau mai putin avizate ale unor persoane care isi ofera gratuit abilitatile de consiliere.




cu siguranta nu vor sti f multi limba engleza... mie imi place eu zic ca aceasta melodie va ramane...
Cypcip
Postat pe 11 Decembrie 2008 14:58
De la: Cypcip, la data 2008-12-11 14:58:26[quote
cu siguranta nu vor sti f multi limba engleza... mie imi place eu zic ca aceasta melodie va ramane...
bastiuta
Postat pe 11 Decembrie 2008 15:11
once upon in december este melodiaaaa mea preferata
efectivvvvvv imi vine sa plang de fiecare data cand o ascult!!!!!!

clar in deschidere once upon in september!!!!

ptr mine are o semnificatie aparte
iulik_flore
Postat pe 12 Decembrie 2008 11:03
poa' sa fie orice anotimp!!!!

chiar nu conteaza

hai k acum e culmea sa ne asortam si la muzica!!!!

iulik_flore
Postat pe 12 Decembrie 2008 11:04
De la: iulika_flore, la data 2008-12-12 11:04:19poa' sa fie orice anotimp!!!!

chiar nu conteaza

hai k acum e culmea sa ne asortam si la muzica!!!!


La cat suntem noi miresicile de meticuloase, aproape maniace cu asortatul nu ma mai mira nimic! Asortam tot ce prindem !
bastiuta
Postat pe 11 Ianuarie 2009 23:03
iulik_flore
Postat pe 12 Ianuarie 2009 11:00
De la: marisilvia, la data 2008-09-25 09:28:57Am avut rabdarea sa citesc tot ce s-a scris aici...Pot sa va impartasesc din experienta nuntii mele (recenta), care fara falsa modestie a fost un succes, dupa toate comentariile ulterioare ale invitatilor. Mirii, adica noi, am fost sufletul petrecerii, am dansat cat am putut de mult, cu toata lumea, am zambit, am glumit, am creat atmosfera de petrecere. Mancarea a fost din belsug, f buna si proaspata. Melodia de deschidere a fost "Second Valsz" si am dansat-o cu sotul meu destul de bine, desi nu suntem mari dansatori, dar ne-am pregatit putin inainte, acasa, si a iesit frumos pana la urma. Am ales un Dj care a avut un play list cu absolut orice gen de muzica, punand in proportii egale si muzica populara, latino, rock-and-roll, muzica de dans romaneasca, chiar si manele (pt.ca s-au cerut, dar manele de bun simt care sa distreze lumea, nu sa enerveze), nelipsitele "meneito" sau "give me hope, joana", "zorba grecul" si alte melodii grecesti, intr-un cuvant s-a dansat la greu (nu ca la discoteca), iar lumea s-a distrat in totalitate. Va mai spun ca au fost invitati de toate categoriile sociale si de toate varstele si de prin toate zonele tarii. Asa ca nu e o regula ca "nunta e nunta doar daca ai formatie", depinde f mult de cei pe care ii alegi sa-ti asigure muzica.



Buna, marisilvia. Imi poti da te rog niste detalii despre dj-ul pe care l-ai avut tu la nunta?
cookie-tatata
Postat pe 12 Ianuarie 2009 13:56
ai dreptate
www.formatia-vis.ro
FORMATIAVIS
Postat pe 12 Ianuarie 2009 22:58

www.formatia-vis.ro
FORMATIAVIS
Postat pe 12 Ianuarie 2009 23:00
De la: alina_hahuie, la data 2008-12-09 18:51:32Pentru cei care fac nunta iarna cred k se potriveste f bine k melodie de deschidere ''Once upon of december'', coloana sonora a filmului Anastasia.
Este o melodie de mare sensibilitate si pt dansul mirilor ar fi ceva deosebit.
Mie imi place la nebunie, dar in august parca nu prea mergea.


eu cred ca se potriveste oricand... nu sta nimeni sa traduca ... e atat de intensa piesa incat toti sunt cu emotia in suflet privind valsul mirilor care e mult mai fermecator cu melodia asta pe fundal ... e foarte faina piesa ...
rocsanyk3
Postat pe 13 Ianuarie 2009 02:34
mie i-mi place foarte mult MANDINGA - DONDE,
dk stii un pic de spaniola sa intelegi versurile e deodebita., dar e frumoasa si asa fara ssa cunosti semnificatia versurilor, sau ar mai fi CELINE DION - MY HART WILL GO ON,..., ....melodia de la zoro, nush acum cum se numeste, sper sa-ti fi fost de ajutor.....
amoremio16
Postat pe 13 Ianuarie 2009 08:11
De la: amoremio16, la data 2009-01-13 08:11:29mie i-mi place foarte mult MANDINGA - DONDE,
dk stii un pic de spaniola sa intelegi versurile e deodebita., dar e frumoasa si asa fara ssa cunosti semnificatia versurilor, sau ar mai fi CELINE DION - MY HART WILL GO ON,..., ....melodia de la zoro, nush acum cum se numeste, sper sa-ti fi fost de ajutor.....

Melodia de la zorro e cea pe care am facut noi videoclipul de nunta (il gasiti la mine in profil) si este cantata de Mark Antony cu Tina Arena si se numeste ''I want to spend my lifetime loving you''
bastiuta
Postat pe 13 Ianuarie 2009 15:12
Eu zic asa: gusturile nu se discuta!
Eu activez intr-o trupa si cantam toate genurile, mai putin manele,
dar nu poti imita vocea tuturor artistilor, deci melodiile originale le poti avea doar cu DJ.
E drept ca unele pot fi cantate mai bine decat originalul, dar mai rar.
Eu consider ca o formatie face alta atmosfera(www.formatia-vis.ro)
Parerea mea !
FORMATIAVIS
Postat pe 13 Ianuarie 2009 16:08
Dragilor,

Se pare ca este o asociere nefasta intre formatiile care canta la nunti si asa zisii "LAUTARI". Poate ca nu ati avut ocazia sa vedeti muzicieni de mare cultura si care fac din fiecare nunta un adevarat spectacol. Asta nu inseamna ca toti sunt de proasta calitate. Sunt formatii ale caror membrii au studiat muzica la colegii si facultati si fac spectacol din orice eveniment.Deasemenea sunt LAUTARI extraordinari, care au facut meseria o viata intreaga si o au facut-o cu demnitate FOARTE BINE mai bine chiar si decat unii care au terminat Conservatorul.
Concluzia mea este ca in ORICE meserie sunt oameni DEDICATI si in egala masura sau poate chiar mai multi IMPOSTORI. De cate ori nu ati vazut asa zisi "LAUTARI" intre doctori, profesori, ingineri, politisti...etc!!???!!!!
Multumesc si va iubesc!
Marlene_grace
Postat pe 14 Ianuarie 2009 19:37
Eu le -am avut la nunta pe fetele de la Cvartetul CAPRICCIO si au cantat super , sunt cu adevarat profesioniste; le-au placut super mult invitatilor mai ales ca au cantat cam toate genurile de muzica ( valsuri , tangouri , jazz , .etc )

Postat pe 24 Ianuarie 2009 18:25
pentru dana uite aici adresa www.cvartet-capriccio.ro , http://www.capriccio-cvartet.blogspot.com/

Postat pe 24 Ianuarie 2009 18:28
Buna, eu am avut la nunta cel mai mult muzica populara pe Petrica Matu Stoian, Constantin Enceanu, Nineta Popa si o formaritie pt muzica usoara si sincer va spun din cei 620 de invitati nu le-a stat piciorusele deloc...pt mine conteaza foarte mult muzica la nunta...acum depinde de fiecare din ce parte a tari este si ce muzica prefera dar va spun ca cei precizati mai sus fac atmosfera foarte frumoasa .. va pup
nicole19_vl
Postat pe 25 Ianuarie 2009 11:21
felicitari! www.formatia-vis.ro muzica nunta bucuresti pitesti !
FORMATIAVIS
Postat pe 26 Ianuarie 2009 15:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pe 22 august 2009 am avut nunta,daca va pot ajuta cu sfaturi,raspunsuri ,idei va stau la dispozitie. 2 De la: grace003710 3 Octombrie 2009 15:22
LUMANARI PENTRU LOGODNA 51 De la: Cassey 18 August 2009 20:51
surprize pentru miri 9 De la: gabri87 18 Iunie 2012 15:33
PREGATIRI DE NUNTA 9 De la: flowerpower 16 Decembrie 2009 10:16
restaurant corola-oradea-Ce stiti despre?ati avut nunta acolo?cum a fost? 2 De la: grace003119 15 Noiembrie 2009 11:08