Setari Cookie-uri

Ce muzica face nunta perfecta?

Dragi viitoare miresici :) ati putea sa va alegeti ceva de aici cred.. este doar prima parte. cu muzica pana sa inceapa petrecerea.
Promit ca o sa revin si cu partea a2-a.. si a3-a..

lionel richie- hello
rosanna- el talisman
Marc anthony - i need you
julio iglesias- romanatic sax
FRANCIS GOYA - NOSTALGIA
GLENN MILLER - PETITE FLEURE
RICHARD CLAYDERMAN - CARELESS WHISPER
BLACK - WONDERFUL LIFE
LATIN AMERICA - QUIREME MUCHO
SANTANA - FLOR LUNA
AVENTURA - OTRA VES
JULIO IGLESIAS - BAILA MORENA
OVIDIU KOMORNYIK - MARIA MARIA
THALIA - TU Y YO
ENRIQUE WHITNEY - COULD I HAVE THIS KISS FOREVER
ENRIQUE LIONEL RICHIE - TO LOVE A WOMAN
AVENTURA - CUANDO VOLVERAS
TOQUE KEDA - LAMENTO BOLIVIANO
PAO PAO
LISA STANSFIELD - TIME TO MAKE YOU MINE
HANSON - I WILL COME TO YOU
BAD BOYS BLUE - YOU'RE A WOMAN
ENRIQUE IGLESIAS - BAILAMOS
MICHAEL BUBLE - SAVE THE LAST DANCE
HEART - WHAT ABOUT LOVE
SANDRA - LITTLE GIRL
4 THE CAUSE - STAND BY ME
BRYAN ADAMS - EVERYTHING I DO
BRYAN ADAMS - HAVE YOU REALLY LOVED A WOMAN
GIPSY KING - ESCUCHA ME
SANTANA - CORAZON ESPINADO
ARMIK - TANGO FLAMENCO
CESARIA EVORA - BESAME MUCHO
JULIO IGLESIAS - AQUA DOLCE
JULIO IGLESIAS - LA GOTA FRIA
univers - slow - elvis
POP TOPS - MAMY BLUE
yaki da - isaw you dancing
eros ramazzotti - se bastase / tina turnerj
Paco de lucia - tango
Sammy_grace
Postat pe 1 Februarie 2009 19:57
buna tuturor,
eu la nunta mea am avut incredere DEPLINA in maestrul Anton Slavici, care pur si simplu a facut sa am nunta la care am visat. Am fost la mai multe nunti si nicaieri nu am auzit o muzica mai buna. Dânsul formeaza orchestra numai din muzicieni profesionisti. am avut o Orchestra de muzica populara, nu o formatie de lautari jalnici. Au cantat muzica populara, muzica usoara, muzica de petrecere, evergreenuri si multe altele si au tinut nunta intr-o continua veselie, iar invitatii au dansat TOATA NOAPTEA (ceea ce e f important ptr mine :) )
pot sa zic doar ca sunt EXTREM de multumita si aproape tot succesul nuntii mele se datoreaza atmosferei pe care au creat-o ei. Vi-i recomand cu multa incredere. am gasit de curand site-ul maestrului ( http://www.muzicadivertis.ro ) mie mi-au fost recomandati de colegul meu de serviciu care era la fel de impresionat. Va ASIGUR ca imi veti multumi daca ii alegeti pe ei hehe, bafta cu restul organizarilor, o sa fie fun.
lorainne1712
Postat pe 15 Februarie 2009 20:00
De la: lorainne1712, la data 2009-02-15 20:00:04buna tuturor,
eu la nunta mea am avut incredere DEPLINA in maestrul Anton Slavici, care pur si simplu a facut sa am nunta la care am visat. Am fost la mai multe nunti si nicaieri nu am auzit o muzica mai buna. Dânsul formeaza orchestra numai din muzicieni profesionisti. am avut o Orchestra de muzica populara, nu o formatie de lautari jalnici. Au cantat muzica populara, muzica usoara, muzica de petrecere, evergreenuri si multe altele si au tinut nunta intr-o continua veselie, iar invitatii au dansat TOATA NOAPTEA (ceea ce e f important ptr mine :) )
pot sa zic doar ca sunt EXTREM de multumita si aproape tot succesul nuntii mele se datoreaza atmosferei pe care au creat-o ei. Vi-i recomand cu multa incredere. am gasit de curand site-ul maestrului ( http://www.muzicadivertis.ro ) mie mi-au fost recomandati de colegul meu de serviciu care era la fel de impresionat. Va ASIGUR ca imi veti multumi daca ii alegeti pe ei hehe, bafta cu restul organizarilor, o sa fie fun.



Suna super bine...si pt mine muzica este foarte importanta. Dar Lorainne...ne spui si noua cat te-a costat?
mihaelamitea
Postat pe 17 Februarie 2009 12:36
pai eu am avut asa:
trio clasic la inceput la primirea invitatilor, orchestra de muzica populara cu solist vocal, solist de muzica usoara, DJ si surpriza din partea firmei -program de o ora sustinut de o cantareata de muzica clasica.
WOW cand imi aduc aminte, imi ziceau invitatii dupa aceea "Nu stiam ca urma sa vad un SPECTACOL atat de extraordinar la nunta ta!" :)) si ce-am facut pentru toate acestea? I-am spus maestrului Anton Slavici "Vreau o nunta de neuitat" hihihi si el s-a ocupat de toate. 2800 de euro a costat totul, atat au cerut ei de la inceput, dar noi i-am platit mai mult ptr ca eram PREA multumiti :D






www.muzicadivertis.ro
lorainne1712
Postat pe 17 Februarie 2009 17:04
Buna fetelor e prima oara cand vin aici si vreau sa va salut cu caldura si sa va impartasesc o mare bucurie. Dupa luni de cautari si vizionari de trupe si "impresari", in sfarsit am avut fericirea si onoarea ca impreuna cu viitorul sot, sa stau de vorba cu doua persoane cu totul deosebite. Ne-au cucerit din primul minut, iar faptul ca sunt sot si sotie ne-au creat sentimentul de siguranta... Au o trupa foarte tare si am fost sa-i vedem la ei acasa... o vila pregatita pentru repetitii si filmari. Nu au scapat nimic din vedere, de la scena, lumini, costume, sonorizare si un repertoriu vast. Va spun sincer ca nu mai speram sa gasesc o formatie care sa fie asa de stilata si sa cante foarte bine toate genurile de muzica necesare la un astfel de eveniment. Noi avem nunta pe 22 august, si stiu ca am avut mare noroc. Pt. ca in urma "sapaturilor" am ajuns la concuzia ca formatiile intr-adevar bune sunt ocupate cu un an inainte. Ne-au "terminat" definitiv, cand ne-au spus la final, dupa ce am negociat onorariul, ca ne ofera in pretul deja stabilit, DJ si Maestru de Ceremonii. MAI RAR asa oferta. Sunt Fantasy Band, si daca doriti va dau toate detaliile de contact.. pe mail eventual.
Va pup inca odata pe toate miresicile si sa fiti iubite!!

elli_grace
Postat pe 22 Februarie 2009 23:13
BUNA FETELOR...SA STITI CA LA O NUNTA MUZICA SI MANCAREA FACE TOTUL.....VA ALEGETI O FORMATIE PE CARE IN PREALABIL O VIZIONATI SI VA VETI DA SEAMA DE POTENTIALUL LOR ARTISTIC IN A DUCE LA CAPAT UN EVENIMENT ATAT DE FRUMOS SI IMPORTANT DIN VIATA DVS.LA NUNTA NEPOATEI MELE A CANTAT FORMATIA ACORD DIN BUCURESTI ...AU FOST MINUNATI....I-AM VIZIONAT SI MI-AU PLACUT ,CANTA TOATE GENURILEE DE MUZICA...SI CANTA LA UN PRET ACCEPTABIL

Postat pe 20 Martie 2009 08:52
sunt dj si cred ca am multe de spus legate de muzica la nunti asa ca pt cei care doresc sa-mi adreseze intrebari pe acest subiect o pot face simplu este pe adresa mea de mail! sau id mess! santos_romania2008@yahoo.com
Dj_Ionut___Dj_Elena
Postat pe 30 Martie 2009 09:02
nu cred ca trebuie sa fiti asa catecorige....eu am avut la nunta un cvartet de corde de exemplu...pt ora aia in care sosec invitatii si fost u succes total....iar apoi am angajat un DJ pt restul noptii...eu zik ca amadoua sunt foarte bune....uitati...dak va face folosinta,ei sunt baietii pe care i am chemat la sosirea invitatilor:http://cvartetulmusique.blogspot.com/2008/09/contact.html
asta e siteul lor...knta clasica,tangouri,valsuri,cafe concert,multe chestii....am fost foarte multumit de ei

Postat pe 15 Aprilie 2009 17:29
De la: fantome, la data 2008-08-28 10:30:57Acest site a fost creat cu scopul de a ne ajuta, de a impartasi parerile noastre, de a cere sfaturi. Acest site nu a fost creat cu scopul de a ne jigni intre noi,de a arunca cuvinte urate.
Suntem diferiti si e normal sa avem pareri diferite. Sa ne acceptam asa cum suntem.


sunt cam noua p acest site ...dar numi place deloc ce am citit mai sus...fantome ...iti dau dreptate....si eu -am inscris p site cu scopul de a afla cat mai multe informatii despre nunta ....despre coafuri traditii etc...sunt tinerica si nu prea am habar de ce trebuie facut si cum trbuie facut...e normal...e prima data ...asa ca fetelor...nu cred ca restul ce sau inscris p site vor informatii despre cine se cearta si cum se cearta ...trebuie sa ne resectam unii p altii si la fel sa ne respectam parerile ...suntem diferiti cu pareri diferite ..."fantome "ce norocos e sotul tau cu o asa nevasta inteligenta




tine-o tot asa ...si ajuta-ne in contiunuare cu sfaturile talr...sper sa dau dde cat mai multe ca tine p site
sweetcrazy
Postat pe 16 Aprilie 2009 02:57
Multumesc pentru cuvintele frumoase sweetcrazy. Nu sunt in masura sa dau sfaturi, doar impartasesc din putina mea experienta. Toti trebuie sa ne urmam visele si sa facem tot ce putem sa le ducem la indeplinire. Suntem diferiti si asta ne face si mai frumosi.

Alegeti ceea ce va place.
fantome
Postat pe 16 Aprilie 2009 09:48
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro



Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 17:40
as dori sa vb cu constantin stii vreo adresa de mail vreu nr de telefon trimite-mi pe mail miha_21k@yahoo.com.mersi mult
miha_21k
Postat pe 29 Aprilie 2009 14:35
De la: lorainne1712, la data 2009-02-15 20:00:04buna tuturor,
eu la nunta mea am avut incredere DEPLINA in maestrul Anton Slavici, care pur si simplu a facut sa am nunta la care am visat. Am fost la mai multe nunti si nicaieri nu am auzit o muzica mai buna. Dânsul formeaza orchestra numai din muzicieni profesionisti. am avut o Orchestra de muzica populara, nu o formatie de lautari jalnici. Au cantat muzica populara, muzica usoara, muzica de petrecere, evergreenuri si multe altele si au tinut nunta intr-o continua veselie, iar invitatii au dansat TOATA NOAPTEA (ceea ce e f important ptr mine :) )
pot sa zic doar ca sunt EXTREM de multumita si aproape tot succesul nuntii mele se datoreaza atmosferei pe care au creat-o ei. Vi-i recomand cu multa incredere. am gasit de curand site-ul maestrului ( http://www.muzicadivertis.ro ) mie mi-au fost recomandati de colegul meu de serviciu care era la fel de impresionat. Va ASIGUR ca imi veti multumi daca ii alegeti pe ei hehe, bafta cu restul organizarilor, o sa fie fun.



Buna , sunt noua pe aici si vrem sa facem nunta la anul neaparat cu muzica live.M-am uitat pe site si mi se pare f buna formatia din clipuri, insa ajungem la vesnica intrebare: cat au costat? Daca nu vrei sa raspunzi public, te rog sa imi dai un PM.
Mercic frumos
elenivarsavia_grace
Postat pe 29 Aprilie 2009 22:37
promoveaza-te si pune anuntul tau gratuit pe
http://www.ghidul-nuntilor.wgz.ro
ghidul
Postat pe 30 Aprilie 2009 14:41
http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Ultimele_tendinte_in_materie_de_voaluri.html

PTR MIRESICILE INTERESATE DE VOALURI
iulik_flore
Postat pe 5 Mai 2009 11:21
cauti formatie nunta?recomandam formatia fiesta pitestiului ,solista Mary Dinescu ,o formatie tanara dar cu o mare experienta in show-ul de petrecere ,cu sonorizare profesionala si prezenta aleasa ce imbina diferite genuri muzicale,muzica noua si veche folclor,muzica usoara romaneasca si internationala pe placul tuturor pt. o petrecere reusita.invitata in program trupa CRISTAL.oferim servicii foto video proiectie si dj cu mult profesionalism

http://www.fiestapitestiului.ro
grace001360
Postat pe 7 Mai 2009 15:49
BUNA ZIUA TUTUROR
SUNTEM FORMATIA TRIDENT CROMATIC DIN FOCSANI SI AS DORI SA PRIMESC INTREBARI DE LA CEI INTERESATI PTR TOT CE TINE DE MUZICA DI SURPRIZE MUZICALE PE ID MESSENGER emiltudose, SAU E-MAIL emiltudose@yahoo.com
CU CONSIDERATIE TRYDENT-CROMATIC-BAND
emiltudose
Postat pe 26 Mai 2009 17:30
salut

are cineva un play list actualizat cu muzica de buna calitate?
grace000420
Postat pe 7 Iulie 2009 15:40
De la: grace000420, la data 2009-07-07 15:40:08salut

are cineva un play list actualizat cu muzica de buna calitate?


- care e pt tine muzica de buna calitate
laura02maria
Postat pe 7 Iulie 2009 15:52
buna.scuze ca intrevin si eu,dar sunt noua pe aici si as avea nevoie de un sfat.ce e mai bine sa am la nunta mea,Dj sau formatie,tinand cont ca o sa am mai mult tineret.cat te-a ajuns pe tine cu ambele,daca nu sunt indiscreta.ms mult
CatalinaCP
Postat pe 22 Iulie 2009 23:57
buna.acum am citit mesajul tau si a parut ok.eu o sa am nunta in august anul viitor si deja am inceput sa ma interesez de partea de muzica.poti sa ma ajuti cu formatia de care spuneai?ms mult si sa fi iubita.sweet_caty1@yahoo.com e id meu.pupicei
CatalinaCP
Postat pe 23 Iulie 2009 00:04
Buna!eu am nunta pe 5 sept 2009 si nu m-am hotarat inca ...la dj sau formatie........daca zici k ai avut dj-ita buna,vreau si eu nr ei de tel ,te rog
multumesc!!!!!!!
lukky_mee
Postat pe 23 Iulie 2009 12:11
Sambata am fost la o nunta unde a cantat formatia Cromatic din Brasov. Fac toti banii!!!
fantome
Postat pe 27 Iulie 2009 13:04
am auzit si eu de formatia voastra.am intrat pe site si chiar mi a placut cum cantati.dar as vrea sa stiu cam cat luati pentru o nunta.va multumesc
my_dadae
Postat pe 4 August 2009 18:09
Sambata trecuta, am trait cea mai frumoasa declaratie de dragoste care mi-a fost vreodata facuta, m-am casatorit.La fel ca voi, in urma cu un an, cautam formatie pentru nunta noastra.Cineva de pe acest forum recomanda Fantasy Band si Party Station.Mi-am dorit ceva diferit de ce se intampla la fiecare nunta la care am fost, aceleasi melodii,aceleasi ritmuri.
Am luat legatura cu ei,am facut mici investigatii si ne-am hotarat sa ii alegem pe ei.Si nu am gresit deloc.Sunt niste profesionisti. De la costume, prezentare, sonorizare, lumini, efecte speciale si atmosfera, toate au fost grozave.Au cantat atat din repertoriul international, cat si muzica de petrecere.Am dansat toata noaptea, noi doi si toti ceilalti.Au reusit sa ridice la dans chiar si cei mai ursuzi invitati.Daca vreti spectacol, sunt cei mai potriviti!Ii recomand pentru ca mi-au intrecut toate asteptarile!!
ea_adriana
Postat pe 28 August 2009 14:46
Pentru brasoveni, recomand si "Floare de colt".
fantome
Postat pe 31 August 2009 15:23
Formatia ATLANTIS BAND din Galati ofera prestatii la un nivel profesional cu ocazia unor diferite evenimente din viata dvs: cocktail party - uri,protocoale,aniversari,nunti,seri de muzica greceasca.Bazandu-se pe o ampla experienta grupul are un repertoriu foarte variat adecvat tuturor categoriilor de varsta:muz. usoara,populara, greceasca. Ne puteti contacta la tel. 0741903922 sau viziona pe http://www.atlantis3band.altpro.net sau pe http://www.youtube.com/atlantis3band
E mail : atlantis3band@yahoo.com
atlantis3band_grace
Postat pe 4 Octombrie 2009 09:03
salutare!sunt un dj de nunta(si nu numai),cu experienta in radio, discoteci si cluburi,in Arges.Am urmarit discutiile de pe forum si le consider interesante dar si diferite,in functie de zona,eveniment,miri,meseni etc.Normal ca am si eu o parere:aici la noi(in AG) dj-ul incepe sa fie preferat indeosebi la evenimentele mici si medii.Probabil din motive financiare.Sunt unii care apeleaza la dj din principiu dar cred ca in primul rand pretul face diferenta.
Cine a apelat la mine nu a fost dezamagit,ba din contra.Totul este ca dj-ul sa adapteze playlistul in functie de invitati.Am avut nunti fara manele(chiar f. multe),numai cu populara dar si cu populara putina sau unde mi-a fost adus un playlist unde predomina rock-ul alternativ.Nu sunt impotriva formatiilor dar unele au pretentii financiare exagerate fata de ceea ce ofera.Atat deocamdata.
grace005704
Postat pe 7 Octombrie 2009 22:18
Pentru cine intereseaza, eu cu inca 3 colegi de conservator cantam intr-un cvartet de coarde. Obisnuim sa cantam la nunti, deschideri de hoteluri, cluburi, etc. Cantam muzica clasica, jazz, caffe-concert, tangouri, muzica ambientala, tot ce este potrivit pentru ca nunta sa iasa perfect :) Daca aveti intrebari va pot da un mail verumquartet @ yahoo.com sau id de mess verumquartet
gra4ever
Postat pe 24 Octombrie 2009 21:54
clar nu dj la nunta!!! toti oamenii,mai ales cei in varsta vor cantareti,. formatie,lautari, hore,chiar manele. e o mare porcarie sa aduci doar dj. poti combina. sau, sunt multi cantareti,nu neaparat manelisti,care pot canta absolut tot felul d emelodii. deci...daca vreti oameni nemultumiti, chemati dj:)
getfit_miki
Postat pe 5 Noiembrie 2009 08:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vand smoking Tata si Fiul 1 De la: grace000193 10 Martie 2009 14:47
manichiura in ziua nuntii 21 De la: grace003789 23 Octombrie 2009 13:31
rochii de mireasa pt femeile plinute 43 De la: kudika_1045037 20 Februarie 2023 14:48
cum ne adresam socrilor? 69 De la: nelu_lumi 15 Februarie 2010 14:52
Vanzare rochie mireasa & costum mire 1 De la: kudika380712 1 Aprilie 2011 22:38