Setari Cookie-uri

Cum sa pui soacra la punct!

VAD CA ESTI ONLINE, FEMEIE LA 41 ANI, SOTUL TAU STIE CA STAI PANA LA ORA ASTA PE NET? NU ESTI OBOSITA ? CA SARACA DE TINE LUCREZI SI AI SI UN COPIL, TREBUIE SA TE TREZESTI DE DIMINEATA SA II FACI MANCARE FETEI, SA FII FEMEIE DE CASA NU? PAI DACA TU JUDECI SEMENII TAI , TE JUDECI PE TINE INSUTI, SI TU AI INCEPUT PRIMA, CA EU NICI MACAR NU TE CUNOSC SI NU TI-AM CERUT SFATUL, DAR TU AI VENIT REPEDE CA O RATA , SA SARI SI TU IN HORA , SA TE SIMTI BAGATA IN SEAMA, AUZI IMAGINEAZA-TI CE INSEAMNA SA TRAIESTI SINGURA, FARA NIMENI? VEZI CA ITI DAU CATEVA DE ITI RUP UNIVERSUL DE REALITATEA TA, DE FEMEIE LA 41 ANI, OHH SARACUTA DE TINE, AI FOST O INOCENTA CAND AI FOST MICA, TE-A CRESCUT MAMAICA, MA INTREB CUM AI PUTUT SA TE BAGI IN SEAMA CU MINE, DAR LASA CA TE INTELEG SIMTI NEVOIA SA FII BAGAT IN SEAMA , MAI ALES LA ORA ASTA CAND SOTUL TAU NU E ASA, JOACA NEVASTA PE MASA CAND ARE SI EA TIMP, DOAMNA SFANTA ETERNA, NICI MACAR NU STII CE REPREZINTA ETERNITATEA FIINTEI UMANE, E PREA GREU PENTRU TINE , SI ATATA TIMP CAT PUI BAZA PE BANI, MAI FEMEI, DACA VINE UNU LA TINE CU UN 1 MILION DE EURO SI ITI ZICE SA TE FUTI? CE FACI? TE FUTI? SAU NU? TU VEZI CA NU O SA FII O SOACRA BUNA, O SA FII BATUTA IN CAP, RUPTA DE REALITATEA, DACA SOARTA NU O SA O AJUTE PE FIITA , SI O SA IUBEASCA UN BAIAT SARAC,CE FACI? IL DAI AFARA DIN CASA? INSEAMNA CA NU ESTI OM, ESTI ANIMAL FARA SUFLET, SI NU ITI PASA DE FERICIREA FICEII TALE, HAI CA ITI ZIC PREA MULTE , SI SINCER PROASTA AM FOST CA TE-AM BAGAT IN SEAMA.FERICITO
kudika328233
Postat pe 13 Noiembrie 2010 02:13
NICI MACAR NU STII CE A AIA INTIMITATE, CRED CA DUPA TINE INSEAMNA NUMAI REFERITOR LA SEX, EI BINE NU E ASA, DOAMNA DIN CUCA MACAII, INOCENTO, FEMEIE SERIOASA CE ESTI LA 41 ANI, STAI PE NET SA JUDECI, DACA AR STII SOACRA TA CA TU STAI PE NET, SAU I-AI ZIS? SI CE A ZIS? II PLACE NU? BRAVOOOOOO ESTI TARE MAI FEMEIE MUNCITOARE LA STAT, CEA CARE FACE CEVA PENTRU TARA ASTA. INDOCTRINATO, ESTI O PERSOANA INDOCTRINATA, DACA STII CE INSEAMNA, INTELIGENTO,DOAMNA SFATUITOARE GRATUIT,TU TE SIMTEAI BAGATA IN SEAMA, NU AVEAI CU CINE SA VORBESTI SI TI-AI FACUT TU O CALE PRINTE MUNTI SI AI INTRAT SA JUDECI , HAI CINE ESTI, VREI AJUTOR, FA SCOALA,S.A.M.D, MAI FEMEIE, TI-A CERUT CINEVA SFATUL? TE-AM BAGAT EU IN SEAMA? TI-AM CERUT TIE CEVA, TE-AM FUTUT SI NU TE-AM PLATIT? SI AI SIMTIT TU NEVOIA SA ZICI CEVA LEGAT DE DATORIE NU? DA MI-AM IMAGINAT EU? EI LASA CA POATE MA IARTA DUMNEZEU, CA TU AI INCEPUT SA MA JUDECI FARA SA MA CUNOSTI, DOAMNA CLARVAZATOARE, SI FACATOARE DE JUDECATI.DORMI CA TE TREZESTI MAINE DIMINEATA, SA FACI DE MANCARE , SA BAGI LA MASINA , SAU SA SPELI CU MANA, CA NU E O RUSINE NU? SA STERGI MOBILA, SA STERGI GEAMNURILE DE LA CASA, SA TE GIUGILESTI CU SOTUL, AI TREABA MAINE. STII CA SAMBATA NU SE FACE TREABA? SAU TU STII DOAR DE DUMINICA? FEMEIE MAI INVATA , IESI IN LUME, FII MAI DESCHISA CU OAMENII , CU TINE INSATII, NU MAI FII ATAT DE RECALCITRANTA SI NOT OPEN MIND, DO YOU KNOW SPEAK ENGLISH? OR ESPANIOL? TELL ME HOW MUCH DID YOU LEARNED AT YOUR SCHOOL? YOU KNOW ONLY ROUMANIAN LANGUAGE OR YOU SPEAK AMERICANO? TELL ME ? ARE YOU BORED? OR YOU ARE SO TIRED THEN YOU CANT SLEEP WITHOUT MAKE SOME SEX, OR LOVE? HOW SHOULD I TELL? COSE I AM NOT SO SMART AND MATURE IN MIND , SO I CANT ASOCIATE MANY THINGS , HOW BIG IS YOUR IQ? DONT BE SHY , WOMAN AT YOUR AGE , IS A PITTY, YOU DONT KNOW THAT?
kudika328233
Postat pe 13 Noiembrie 2010 02:31
AND PLS WITHOUT NEICA, WHAT'S THAT? IS FROM THERE AT YOUR VILLAGE? WHAT A LOVELEY WAY TO SPEAK , YOUR GREAT
kudika328233
Postat pe 13 Noiembrie 2010 02:44
YOU ARE SO FUKING STUPID, DO YOU KNOW SPEAK ENGLISH? OR YOU DIDNT LEARNED THAT? IF YOU DONT IS A PITTY, REALLY IS A SHAME, YOU ARE A REAL WOMAN, SERIOUS WOMAN AT YOUR AGE, AT LEATS I WONT BE LIKE YOU , AT 41 YERAS STAY ON NET TILL LATE, WITH MAN AND GIRL HOME, OHH SILLY WOMAN, BUT I UNDERSTAND YOU, NOW YOU DESCOVER YOURSELF, ON NET,
kudika328233
Postat pe 13 Noiembrie 2010 02:47
AND YOU NOW, YOU DESCOVER YOUR QUALITIES OF SERIOS WOMAN ,
kudika328233
Postat pe 13 Noiembrie 2010 02:49
IS VERY HARD KNOW YOURSEFL, AND HOW DO YOU EXPECT KNOW OTHERS PEOPLES? YOU ARE REALLY STUPID, I CAN SEE YOUR FROM CLUJ, COUNTRY WOMAN IN YOUR THOUGHTS, BUT THE PLACE WHERE YOU HAD LIVED AND STILLL LIVE MAYBE DONT MATTER, BUT IS MATTER YOUR MIND AND IS FULL OF BAD THINGS, AND JUDGEMENTS, WHY THAT? WHO ARE YOU? A SIMPLE WOMAN, A HUMAN, LIKE ALL HUMANSM SO WHAT KIND OF RIGHT YOU HAVE TO JUDGE ME? YOU KNOW THAT RIGHT IS UNIVERSAL? OR YOU REALLY FUKING STUPID?
kudika328233
Postat pe 13 Noiembrie 2010 02:53
A SMART PERSON KNOW OTHERS PEOPLE ONLY ON WRITING, LOOKING IN WRITE , AT WORDS BUT ONLY A PERSON WHO KNOW HIM OR HER SELF, IF DONT KNOW HER OR HIM, CANT KNOW OTHERS PEOPLESS,NEVER, IS TOO HARD, BUT I DID REALISED WHAT KIND OF WOMAN YOU ARE , I AM ASAMED THAT I AM WOMAN LIKE YOU , AT BODY I MEAN , BELIVE ME , I GIVE MUCH RIGHT TO THE MANS, SOME OF WOMANS ARE BADS AND FUNKING LOOKING ONLY FOR MONEY , AND JUDCE OTHERS WITHOUT KNOWING REAL LIFE OF THAT PERSON, IF YOU COULD LIVE IN AFRICA, IS MUCH BETTER FOR YOU, PEOPLES LIKE YOU IS RUUINING OUR COUNTRY, COSE THEY JUDCE PEOPLE ALL TIME, I AM SAD COSE I JUST TOLD THAT , BUT IS TRUE,. THE REALITY IS HARD.WHEN PEOPLES STOP JUDGE OTHERS PEOPLE AND GET KNOW BY THEY SELF VERY WELL, THE WOLRD WILL CHANGE IN GOOD, COSE THEN THEY CAN MAKE A DIFERNCE BETWEENN WHAT IS GOOD, WHAT IS NICE, WHAT IS NOT GOOD TO DO, WHAT WE MUST LEARNS FROM OUR MISTAKES, ALL PEOPLES DO MISTAKES, BUT WE MUST STOP DO THAT, WE MUST CHANGE BY OUR MIND AND SOULS
kudika328233
Postat pe 13 Noiembrie 2010 03:03
I WISH WE CAN HAVE A BETTER WOLRD , ESPECIALLY THE PEOPLES FROM MY COUNTRY, BUT HOW? WHEN I SEE NOT GOOD PEOPLES IN THIS COUNTRY, ONLY LOOKING TO STEAL MONEY, LOOKING FOR SEX, NOT LOKKING AT HEART AND THE CHARACTER OF THAT PERSON. I AM ASAMED , IS PRETTY SURPRINSING THAT I THINK THAT AT MY AGE NO? IS PRETTY HARD FOR YOU TO UNDERSDTAND WHAT I SAY TO YOU , WOMAN FROM CLUJ, WITH NEICA, THAT IS A NICE TYPE TO WRITE IN OUR COUNTRY, INSTEAD SPEAK OTEHES NICE WORDS, TO HAVE COMPASION FOR OUS CLOSE, THEN GOD WILL HELP US, YOUR REALITY IS JUST A PIEACE OF WHAT YOU WANT TO SEE, REALITATEA E DOAR O PARTE DIN CEEA CE VREI SA VEZI , COSE IF YOU WAS IN OTHER COUNTRY WITH SOME OTHERS THING , MAYBE NOT GOOD FOR YOU, SO MAYBE WE HAVE LUCY LIKE COUNTRY , THAT WE DONT HAVE MUCH GUNS, AND OTHERS BAD THINGS NO, ON TNE STREET, MAYBE GOD WILL HELP US VERY MUCH IF WE CHANGE, IF YOU SEE OTHERS THINGS THEN YOU SEE THE REALITY DIFERENT, YOU SEE ANOTEHR PIECE OF YOU DONT WANT TO SEE=VEZI O ALTA REALITATE DIN CE NU VREI SA VEZI, IS HARD TO BE A FLEXIBILE PERSON, SEE A TOTALITY REALTYY FROM THE PLANET .
kudika328233
Postat pe 13 Noiembrie 2010 03:12
DACA NU STII ENGLEZA TRADU, CA POATE INVETI CEVA SI DE LA MINE, CUM AM INVATAT SI EU DE LA TINE CU SCOALA, CA NU CONTEAZA VARSTA SI SA STII CA NU AM NIMIC CU TINE, DAR M-A DERANJAT FELUL TAU DE ABORDARE FATA DE MINE.
kudika328233
Postat pe 13 Noiembrie 2010 03:14
AND MAYBE YOU DONT KNOW WHAT IS THAT LOVE.WHEN YOU LOVE , YOU SEE DIFERENT THIS WOLRD, YOU WANT SEE A BETTER WOLRD, WHEN YOU LOVE, YOU ARE SHINING OF LIGHT , OF BEAUTY OF THIS LIFE
kudika328233
Postat pe 13 Noiembrie 2010 03:16
SI ODATA CE TI-AM ZIS CA O RESPECT PE SOACRA MEA, DE CE ZICI CA VORBESC CU SOACRA MEA CUM VOREBESC CU TINE? CA SA VEI CE MINTE DE OM MATUR , SI DE INTELIGENTA CE STI TU, O RESPECT CA E IN VARSTA FATA DE MINE, DAR EA NU, PROBABIL DIN CAUZA VARSTEI SI CREDE CA EA STIE TOT,
kudika328233
Postat pe 13 Noiembrie 2010 03:20
BINE SI EA MA RESPECTA , DAR TI-AM ZIS CA UNEORI E RECE, E IMPULSIVA , VREA SA FACA PE SEFA , DE CE , CA E CASA EI? ASTA INSEAMNA CA PUNE BAZA PE BANI? NU ? CA TINE ASA> SAU CUM? SI VEZI CA IUBIREA NU SE FURA , CUM POTI SA ZICI ASA CEVA? IUBIREA E DIFERITA, SI IUBIREA VINE FARA SA VREI , APARE IN VIATA TA, CAND NU TE ASTETPI.NU IUBESTI FIINDCA ARE BANI, NU IUBESTI FIINDCA E ACTOR,,NUUUUUUUU DOAR IUBESTI IUBREA E DOAR IUBIRE, NU AU LEGATURA BANII SAU CLASA SOCIALA,
kudika328233
Postat pe 13 Noiembrie 2010 03:24
De la: kudika328233, la data 2010-11-13 03:24:30BINE SI EA MA RESPECTA , DAR TI-AM ZIS CA UNEORI E RECE, E IMPULSIVA , VREA SA FACA PE SEFA , DE CE , CA E CASA EI? ASTA INSEAMNA CA PUNE BAZA PE BANI? NU ? CA TINE ASA> SAU CUM? SI VEZI CA IUBIREA NU SE FURA , CUM POTI SA ZICI ASA CEVA? IUBIREA E DIFERITA, SI IUBIREA VINE FARA SA VREI , APARE IN VIATA TA, CAND NU TE ASTETPI.NU IUBESTI FIINDCA ARE BANI, NU IUBESTI FIINDCA E ACTOR,,NUUUUUUUU DOAR IUBESTI IUBREA E DOAR IUBIRE, NU AU LEGATURA BANII SAU CLASA SOCIALA,
328233 esti de o nesimtire fara limite.Cum discuta cineva cu tine in contradictoriu cum sari in sus 3 metrii. Imediat ti-ai pus fustele in cap ca tigancile.Se vede ca esti mahalagioaca.
Te crezi inteligenta ca stii sa scrii pe engleza(si gresit bineinteles)?
Nu ma luam de tine dar am citit ultimile 15 postari ale tale ,15 MAI FATO ,de injurii consecutive..aveai sa zici ceva ziceai in unul,hai sa zicem 2 ca-ti mai aminteai ceva...tu in schimb insulti cum respiri.
Deja de la varsta ta manifesti caracter impulsiv convulsiv cu tenta psihotica.Doamna stem_29 greseste,pentru tine psihologul nu ajuta, treci direct la psihiatru fata, ia niste tratament cu electrosocuri .... ajuta persoanele ca tine.
Du-te inapoi din pestera din care ai iesit si lasaneeeeeeee , lasaneeeeeeee
The_Exile
Postat pe 13 Noiembrie 2010 03:54
buna ,Domnul Tharr, cine sunteti dv de ma judecati? eu v-am judecat pe dv? de ce simtiti nevoi sa ma judecati? in primul rand nu am cerut sfatul nimanui de aici, dar doamna aceea s-a bagat cu mine in seama gratuit.si s-a bagat direct sa ma judece fara sa cunoasca viata mea cu adevarat, vi se pare normal? de exemplu ce ar fi sa incep sa va judec asa din senin? va-ti simti bine? nu toti suntem oamenii, de ce sa judecam? dar chiar credeti ca ma intreseseaza parerea altora? mai ales judecatele lor asupra mea.intotdeauna am invatat ce a fost mai bine si intotdeauna mi-am purtat singura de girja, din diferite motive.cum nici eu nu vrea si nu imi place sa judec asa vreau si eu sa nu fiu judecata, fiecare om e diferit in felul lui, sa stiti ca m-ati jignit, dar credeti-ma ca nu ma deranjeaza, de ce ? pt ca putin imi pasa, nu sunt genul de mahalagioaica, dar doamna chiar m-a enervat, ce drept are ea sa ma judece? stie dansa cum e viata mea? nuuu , pt ca e foarte greu sa cunosti o perosoana .va multumesc
kudika328233
Postat pe 13 Noiembrie 2010 04:16
si stati linisit ca nu o sa mai intru pe forumul asta deoarece nu prea am gasit oameni care sa gandeasca cu sufletul, am gasit oamenii care gandesc ca multi oamenii care la randul lor fac pacate cu gandul si inima .rar pot gasii oamenii buni cu adevarat , chiar daca incerc si sper sa pot gasii oamenii cu suflet bun, rar foarte rar.eu intotdeauna am vorbit si vorbesc numai cu oameni maturi , si in varsta desigur, doamna pe mine m-a inteles gresit, cu statul, ca eu cer ajutorul statului, dar asta nu e asa, ca stiu ce noi formam statul, dar ei fust ingrozitor de mult, si altii oamenii sunt saraci, este corecct? este un gest de omenie? fata de noi restul populatiei? ca aici intram toti, cei care lucreaza pe un salariu mic sa putem supravietuii.credeti-ma ca imi pare rau ca am intrat pe forumul asta, nu imi place ca nu vad oamenii bunii, si de asta nu imi face placere, si lumea ma ia drept proasta sau nebuna cum ati zis dv. asta e. fiecare cu mentalitatea lui pana la urma.
kudika328233
Postat pe 13 Noiembrie 2010 04:23
233,vad ca ai fost hotarata pe treaba Decat sa stai aici pe forum si sa arunci cu jigniri mai bine ne lipsesti de prezenta ta.
Barbie30_
Postat pe 13 Noiembrie 2010 08:54
De la: kudika328233, la data 2010-11-13 04:23:59si stati linisit ca nu o sa mai intru pe forumul asta deoarece nu prea am gasit oameni care sa gandeasca cu sufletul, am gasit oamenii care gandesc ca multi oamenii care la randul lor fac pacate cu gandul si inima .rar pot gasii oamenii buni cu adevarat , chiar daca incerc si sper sa pot gasii oamenii cu suflet bun, rar foarte rar.eu intotdeauna am vorbit si vorbesc numai cu oameni maturi , si in varsta desigur, doamna pe mine m-a inteles gresit, cu statul, ca eu cer ajutorul statului, dar asta nu e asa, ca stiu ce noi formam statul, dar ei fust ingrozitor de mult, si altii oamenii sunt saraci, este corecct? este un gest de omenie? fata de noi restul populatiei? ca aici intram toti, cei care lucreaza pe un salariu mic sa putem supravietuii.credeti-ma ca imi pare rau ca am intrat pe forumul asta, nu imi place ca nu vad oamenii bunii, si de asta nu imi face placere, si lumea ma ia drept proasta sau nebuna cum ati zis dv. asta e. fiecare cu mentalitatea lui pana la urma.

in spatele oamenilor rai se ascund oameni mai buni decat iti imaginezi tu trebuie doar sa stii cum sa ajungi la sufletul lor
ipahebirowtnod
Postat pe 13 Noiembrie 2010 08:56
De la: ipahebirowtnod, la data 2010-11-13 08:56:44
De la: kudika328233, la data 2010-11-13 04:23:59si stati linisit ca nu o sa mai intru pe forumul asta deoarece nu prea am gasit oameni care sa gandeasca cu sufletul, am gasit oamenii care gandesc ca multi oamenii care la randul lor fac pacate cu gandul si inima .rar pot gasii oamenii buni cu adevarat , chiar daca incerc si sper sa pot gasii oamenii cu suflet bun, rar foarte rar.eu intotdeauna am vorbit si vorbesc numai cu oameni maturi , si in varsta desigur, doamna pe mine m-a inteles gresit, cu statul, ca eu cer ajutorul statului, dar asta nu e asa, ca stiu ce noi formam statul, dar ei fust ingrozitor de mult, si altii oamenii sunt saraci, este corecct? este un gest de omenie? fata de noi restul populatiei? ca aici intram toti, cei care lucreaza pe un salariu mic sa putem supravietuii.credeti-ma ca imi pare rau ca am intrat pe forumul asta, nu imi place ca nu vad oamenii bunii, si de asta nu imi face placere, si lumea ma ia drept proasta sau nebuna cum ati zis dv. asta e. fiecare cu mentalitatea lui pana la urma.

in spatele oamenilor rai se ascund oameni mai buni decat iti imaginezi tu trebuie doar sa stii cum sa ajungi la sufletul lor


da sa te tzuc Tipa are asteptari mult prea mari de la forumul asta.
Barbie30_
Postat pe 13 Noiembrie 2010 08:59
Binenteles ca am citit ce a scris intr-un exces de furie, ma gandeam cum doamne fereste sa te trezesti cu un asa copil in casa, fereasca bunul Dumnezeu.
Daca la 19 ani se comporta asa, ce-o sa faca cu trecerea anilor?!
Efectiv nu mi-am pus mintea cu ea, credeam ca-i un copil care chiar vrea sa fie " trezit" la realitate.
Realizati ce face cu acea femeie in a carei case s-a " instalat"?
Sa nu mai spun de gramatica limbii romane, e dezastru, trebuie sa citesti de 2-3 ori ce a postat ca sa-ti poti da seama ce a vrut sa zica.
Engleza?:)) mai dezastru decat limba materna.
Insa ea in mintea ei de copil care spune ca toti din jur sunt materialisti doar ea-i cea mai cea.....
Ea nu-si doreste nimic, doar ca-i in casa femeii, instalata si mai vrea si intimitate.
Doamne fereste de astfel de comportament, astea-s probleme mari!
Sa-i ajute Dumnezeu ei biata sa se trateze pe undeva, si acelei femei sa o tolereze.
stem_29
Postat pe 13 Noiembrie 2010 10:00
Thar, am intrebat-o de parintii ei....nimic, e clar ca acei oameni s-au scapat de ea, cred ca au dat-o afara din casa.
Brusc a apucat-o dragostea si uite asa femeia " soacra" s-a trezit cu inca un " copil" , insa unul necrescut pe cap.
Asta am vrut, sa vad ce temperamant are, e clar ca " soacra" e cand asa, cand altfel, sa te trezesti cu un om prost crescut in casa, care nu mai face scoala, si care pretinde ca sa-l iubesti.......
si sa-l accepti.
Uite cu cata nonsalanta spune " de ce pt. ca e casa ei"?:)) ea cred ca nu realizeaza ca daca o scoate afara ea sta in strada:)) atat e de nesemnificativ pt. ea o casa.
Dar.....in Anglia statul ajuta oamenii fara servici.:)
Un dezechilibru toatal.
stem_29
Postat pe 13 Noiembrie 2010 10:08
De la: stem_29, la data 2010-11-13 10:08:35Thar, am intrebat-o de parintii ei....nimic, e clar ca acei oameni s-au scapat de ea, cred ca au dat-o afara din casa.
Brusc a apucat-o dragostea si uite asa femeia " soacra" s-a trezit cu inca un " copil" , insa unul necrescut pe cap.
Asta am vrut, sa vad ce temperamant are, e clar ca " soacra" e cand asa, cand altfel, sa te trezesti cu un om prost crescut in casa, care nu mai face scoala, si care pretinde ca sa-l iubesti.......
si sa-l accepti.
Uite cu cata nonsalanta spune " de ce pt. ca e casa ei"?:)) ea cred ca nu realizeaza ca daca o scoate afara ea sta in strada:)) atat e de nesemnificativ pt. ea o casa.
Dar.....in Anglia statul ajuta oamenii fara servici.:)
Un dezechilibru toatal.
Draga mea stem_29 imi pare sincer rau ca nu m-am trezit mai devreme,sa o opresc din istericale,ci dupa ce postase deja 15 mizerii consecutive.
Am citit cu atentie si ce ai scris tu, sa vad daca ai partea ta de vina....NU AI ... tot ce ai facut tu a fost sa o faci sa inteleaga ca greseste cand a inceput sa te irite ai vrut sa o pui in banca ei.Ea atata astepta...sa-ti sara in cap ca la usa cortului......
Sti zicala ... orice fapta buna nu scapa nepedepsita.
The_Exile
Postat pe 13 Noiembrie 2010 17:44
Doamne, ei stiu sa isi dea cu parerea fara sa stie cu adevarat viata mea, fara sa le cer opinia, bine ca sunteti voi inteligenti si destepti.sa va dea Dumnezeu dupa inima voastra si a mea la fel.ca oameni ca voi nu am intalnit.
kudika328233
Postat pe 13 Noiembrie 2010 19:33
De la: kudika328233, la data 2010-11-13 19:33:33Doamne, ei stiu sa isi dea cu parerea fara sa stie cu adevarat viata mea, fara sa le cer opinia, bine ca sunteti voi inteligenti si destepti.sa va dea Dumnezeu dupa inima voastra si a mea la fel.ca oameni ca voi nu am intalnit.
Parca ziceai ca nu ne mai onorezi cu delicata ta prezenta...te-ai razgandit?
Lasa-ma sa ghicesc...acum o sa ma porcai pe mine.Iti multumesc anticipat si iti urez o seara minunata.
The_Exile
Postat pe 13 Noiembrie 2010 19:35
si prima data uitati-va la scrisul vostru si apoi judecati.ca si voi faceti greseli.lasati ca avem un Dumnezeu si ne vede pe toti.inteligentilor
kudika328233
Postat pe 13 Noiembrie 2010 19:36
nu vreau sa judec pe nimeni, ca nu am nici un drept, dar si eu ma astept sa nu fiu judecat de alti, mai ales daca voi nu stiti viata mea.deci mi se pare anormal sa ma judecati asa gratuit.doamna stem, nu prea intelege textul , dar intelege ce vrea mintea ei sa inteleaga, ca toate vin de la creier.
kudika328233
Postat pe 13 Noiembrie 2010 19:39
si pe dv domanul tharr nu am de ce sa va porcai cum spuneti dv, ca nu am de ce , nu vreau sa judec, si daca ma-ti jignit, e ok, nici nu va cunosc, asa ca si eu va multumesc si va urez o seara placuta alaturi de familie.si sa fim realisti nimeni nu cunoaste viata mea, cum nici eu pe a dv.
kudika328233
Postat pe 13 Noiembrie 2010 19:42
Soacre versus nurori :)) Isi disputa acelasi barbat fara sa inteleaga ca niciuna nu-l castiga in defavoarea celeilalte. Bietul baiat sufera ca un caine pentru ca cele mai importante femei din viata lui nu inteleg ca el nu poate sa aleaga intre ele fara sa fie nefericit. Iubirea fata de mama e sacra pentru un barbat si avand in vedere ca mama a fost prezenta in viata lui inaintea sotiei :), poa' sa fie sotia si Angelina Jolie ca mama e sfanta. Cand Angelina o sa inteleaga acest lucru si cand mama de baiat n-o sa mai faca "abuz de functie", sarmanul crestin o sa aiba liniste si fericire in sanul familiei. Daca-l iubim, trebuie sa fraternizam intre noi, de dragul lui. Nora trebuie sa lase gura mai mica si soacra trebuie sa-si foloseasca intelepciunea dobandita de-a lungul vietii. Daca ne punem poalele in cap, nu rezolvam nimic.
Ionyssa
Postat pe 13 Noiembrie 2010 19:54
offf...
vreau sa imi dati un sfat...
suntem impreuna de 8 ani,de 3 ani muncim si loccuim in danemark.
acasa am fost pt prima data in concediu vara trecuta apoi a doua oara acum de sarbatori 2 saptamani.
probleme cu soacra-mea am avut din totdeauna,nu stiu ce m-a facut sa cred k de cand am plecat noi s-a schimbat si automat si parerea ei despre mine.
in toti anii astia i-am tr o gramada de bani (mii de euro si pachete trimise la cateva luni),am ajutat-o de cate ori a avut nevoie (culmea tot timpul ma ruga pe mine)
si cand am ajuns aks pt prima data impreuna (noi am locuit separat fiecare la casa lui inainte sa plecam d aks) am crezut k o sa fiu bine primita la ea acasa .
fratele prietenului meu(ei sunt 4 frati 2 fete si 2 baieti ) are si el o iubita,cu ea soacra-mea se poarta mai bine ca cu fetele ei.
aia e o putoare ordinara,nici macar nu isi spala farfuria si sta mereu in oglinda si isi face unghiile toata ziua.
iar eu care am ajutat-o mai mult ca pe mama mea,i-am tr 1.000 euro sa achite intretinerea,i-am facut apartamentul,i-am trimis 1.000 euro sa iasa la pensie e.t.c sunt multe...
si tot eu sunt o nenorocita...
mi-a distrus primul condediu vara trecuta si ei ca o naiva ce sunt am mai fost si de sarbatori aks si imi distrusa si anul asta k si de craciun si de revelion am avut scandal.
nu stau cu ea incasa,nu ne lovim una de alta mereu...
am crezut k pana o sa avem si noi bani sa ne facem casa noastra o sa fim bine veniti la ea aks,dar am inteles cam tarziu k nu mai am de facut nimic... (nu i-am vb urat,nu i-am intors vorba,am ajutat-o la treaba in casa,i-am renovat apartamentul etc) mai mult bine de atat eu nu stiu cum sa ii faci unei persoane...
pe internet cand vorbeam totul era ok,apoi cand am stat impreuna pt o luna max (vara trecuta) mi-am dat seama ca ea era falsa...
nu stiu daca se gandeste la baiatul ei,el sufera,nu o singura data l-am gasit plangand in camera.
nu stiu ce sa fac...
kudika354033
Postat pe 16 Ianuarie 2011 22:05
mai pe scurt nu se poate e prea mult de citit
scorpyoW
Postat pe 16 Ianuarie 2011 22:10
De ce e atat de complicat la voi in Romania? Sfatul # 1- Daca n-ai respectul in sine, cine atunci te respecta inclusiv soarca ta? Gandeste-re prima data despre sine si familia ta apoi despre soacra, relaxeaza-te nu o te iubeasca nici o data, macar fa-o sa te respecte. 2-Cand se marita barbatul automat femeia lui se face # 1 in viata lui, cand apar copii atunci ei sunt # 1 si femeia devina #2. E greu de inteles pentru femei in varsta romanesti aceasta simpla regula vietii?
_Ira28_
Postat pe 16 Ianuarie 2011 22:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Superba mea rochie de vanzare!!! 1 De la: grace008732 8 Mai 2010 11:29
Inelul de logodna... 12 De la: imagineanuntiitale 28 Aprilie 2009 00:18
Aranjamene florale - MARE esec cu Events Boutique !!!! 3 De la: Elvira77 14 Februarie 2015 09:43
Cautam nasi 28 De la: kudika_708 25 Iunie 2012 19:17
As dori ca mirele sa ma vada doar in biserica... 23 De la: kudika_17683 24 Septembrie 2013 21:23