Setari Cookie-uri

CINE CUMPARA BUCHETUL MIRESEI SI AL NASEI?

buchetele,lumanarile,si voalulil cumpara nasii.
grace000456
Postat pe 7 Aprilie 2009 18:00
wow...ce dezatere fetelor...la noi...de ex...lumanarile,voalul,tiara(mi-a imprumutat-o nasha),palaria,(nu o sa am basma )le cump nashii si tot ei platesc biserica..avem 2 perechi de nashi...nunta e acum in iulie...si buchetele pt nashe le cump noi...si ei mei parinti au fost nashi de fff multe ori...si mi-au zis k asha este...dar fiec. vb cu nashii..si stabilesc care cum plateste...va pup fetelor
hanamaria2k
Postat pe 8 Aprilie 2009 07:02
De la: aaggnnyy, la data 2009-02-05 11:23:22
De la: Cypcip, la data 2009-02-05 11:08:39aaggnyy......las-o moarta! nu e nici o regula daca se ofera nasii sa-ti plateasca bine daca nu iti cumperi singura...Da asa ar fi normal....dar poti impune cuiva sa-ti cumpere tie voal, coronita, lumanari, buchet? NU NU POTI IMPUNE....


papusica nu te supara, nu ma ataca, mai sus s-a pus simplu aceasta intrebare: cine cumpara? imi pare rau daca te deranjeaza raspunsul meu insa din pacate/fericire asta e regula, nasii cumpara toate cele, ia sa o intrebi si tu pe mami tau care eregula?
Ai mey au fost nasi de ffffffffoarte multe ori si in plus am fost la muuuulte nunti ajutor de nasi si stiu mai bine ca multi cum sta treaba cu multe lucruri dintr-o nunta iar faza cu buchetele, lumanarile, voalul si diadema in toate zonele Romaniei se cumparau de nasi!
DA sunt total de acord, nu ii poti obliga sa ti le cumpere pe ambele in special daca sunt fffoarte scumpe. Total de acord, insa daca nu ar fi regulile astea care ar mai fi diferenta dintre nasi si ceilalti meseni?1 doar faptul ca pe urma in fiecare an de PAsti te duci la ei cu plocon?! hm ar fi putin ipocrizie :P

nu te supara pe mine, nu zic cu rautate si nu vreau sa intru in polemici cu nimeni pe acest forum, nu de alta dar am vazut ca sunt foarte multe persoane care nu au ce face si isi dau cu parerea ca sa isi vada scrisul cred :P
pupici


Nu cred ca te ataca nimeni,insa modul cum ai pus problema nu este tocmai cel ok..nu-i o regula..."asa trebuie", iar "eu le stiu pe toate..din sursa sigura..si le stiu cel mai bine"...fiecare face dupa posibilitati si intelegere....eu din cate stiu..nasii cumpara lumanarile, iar mirele buchetele nasei si miresei. Si nu mi se pare ipocrezie sa mergi la nasi cu plocon si ce ai mai zis tu...Poti merge la ei, pur si simplu..sa-i vizitezi. Nu trebuie sa-ti alegi nasii dupa cat de mult pot sa cheltuie la nunta ta. Nici eu nu ti-o spun cu rautate...de fapt nici macar nu prea scriu pe forumul asta, doar urmaresc discutiile, insa msj tau mi-a atras atentia si am vrut sa-mi spun parerea.
alynacristyna
Postat pe 8 Aprilie 2009 09:37
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro



Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 23:46
odata ce sunt nasi,stau in capul mesei si mai ales prin simplu fapt k le zici nasi ar trebui sa cumpere buchetele,lumanarile,voalul,si sa plateasca taxa la biserica.
grace000456
Postat pe 28 Aprilie 2009 15:11
De la: grace000456, la data 2009-04-28 15:11:14odata ce sunt nasi,stau in capul mesei si mai ales prin simplu fapt k le zici nasi ar trebui sa cumpere buchetele,lumanarile,voalul,si sa plateasca taxa la biserica.



DE ASTA LE ZICI TU LOR NASI? CA TI-AU LUAT VOALUL , LUMANARILE SI BUCHETUL???HAI MA LASI?
Cypcip
Postat pe 28 Aprilie 2009 15:33
draga flo din cate stiu eu buchetele le cumpara mirele,acum cred ca deppinde si de nasi

Postat pe 25 Mai 2009 10:37
eu personal nu am nimic cu tine dar am observat ca tu ataci pe toata lume...de ce oare? ca sa vezi cum scri ...sau din lipsa de ocupație...fiecare dintre noi aici își da cu pãrerea și este normal ca pãrerile sunt împãrțite dar tu ești puțin ....diferita.
aștept sa arunci cu pietre și în mine ...
angik_grace
Postat pe 6 Iunie 2009 10:39
De la: Cypcip, la data 2009-04-28 15:33:58
De la: grace000456, la data 2009-04-28 15:11:14odata ce sunt nasi,stau in capul mesei si mai ales prin simplu fapt k le zici nasi ar trebui sa cumpere buchetele,lumanarile,voalul,si sa plateasca taxa la biserica.



DE ASTA LE ZICI TU LOR NASI? CA TI-AU LUAT VOALUL , LUMANARILE SI BUCHETUL???HAI MA LASI?




pentru Cypcip
angik_grace
Postat pe 6 Iunie 2009 10:40
Voalul, coronita, palaria, lumanarile de cununie, buchetul miresei , taxa de cununie, toate astee le platesc nasii.
daniela2shoes
Postat pe 5 Septembrie 2009 22:59
Voalul, coronita, palaria, lumanarile de cununie, buchetul miresei , taxa de cununie, toate astee le platesc nasii.
daniela2shoes
Postat pe 5 Septembrie 2009 23:01
Voalul, coronita, palaria, lumanarile de cununie, buchetul miresei , taxa de cununie, toate astee le platesc nasii.
daniela2shoes
Postat pe 5 Septembrie 2009 23:02
Voalul, coronita, palaria, lumanarile de cununie, buchetul miresei , taxa de cununie, toate astee le platesc nasii.
daniela2shoes
Postat pe 5 Septembrie 2009 23:02
cum adica ati cumparat voi totul? de ce? pai atunci care a fost rolul nasilor?
daniela2shoes
Postat pe 5 Septembrie 2009 23:03
in cazul meu nasii au cumparat buchetetu miresei inclusiv al nasei , lumanarile , esarfa care o pune dupa ce iti da jos voalul si o parte din taxa de la biserica.
angik_grace
Postat pe 6 Septembrie 2009 12:35
la noi...nashii au platit lumanarile..taxa la biserica voalul si palaria(nu am vrut esarfa)..si mirele...a cump. buchetul meu si al nashelor(am avut 2 perechi de nashi)..dar fiec face cum crede si cum vrea:).
hanamaria2k
Postat pe 6 Septembrie 2009 15:06
da fetelor obiceiul este asta, nasii cumpara buchete, lumanari, voal tiara, platesc taxele...in unele parti insa unul din buchete e cumparat de mire, insa unele fete de pe aici nu vor sa inteleaga si basta ca asa e obiceiul. Eu nu am zis ca asa trebuie neaparat sa faca ca dc nu e vai si amar, eu am spus (si nu sunt singura) ca in zona de sud a tarii asa stau lucrurile si am zis k stiu f sigur pt ca am fost nasi de 15 ori si ajutor de nasi de nici nu mai tin minte de cate ori. Dar vad ca sar si ataca ca vai de asta-ti pui nasi ca sa-ti plateasca, sa-ti cumpere etc., nu, fiecare-si alege nasii dupa criterile proprii si fiecare face nunta cum vrea. Dc o fata intreaba cum e obiceiul raspunzi la cum e obiceiul si atat in zona ta. Insa ar fi mai bine sa spuna din ce zona e ca sa afle un raspuns sigur; spre ex la mine ai o singura pereche de nasi, in alte parti am auzit ca se pun mai multi nasi. Apropo cum vine treaba cu mai multe perechi de nasi, ia fetelor din zona unde asa e traditia sa-mi explicati ca sa stiu si eu:P.

pupicei
agny
Postat pe 6 Septembrie 2009 20:51
De la: hanamaria2k, la data 2009-04-08 07:02:08wow...ce dezatere fetelor...la noi...de ex...lumanarile,voalul,tiara(mi-a imprumutat-o nasha),palaria,(nu o sa am basma )le cump nashii si tot ei platesc biserica..avem 2 perechi de nashi...nunta e acum in iulie...si buchetele pt nashe le cump noi...si ei mei parinti au fost nashi de fff multe ori...si mi-au zis k asha este...dar fiec. vb cu nashii..si stabilesc care cum plateste...va pup fetelor
grace_mary
Postat pe 6 Septembrie 2009 23:27
De la: hanamaria2k, la data 2009-04-08 07:02:08wow...ce dezatere fetelor...la noi...de ex...lumanarile,voalul,tiara(mi-a imprumutat-o nasha),palaria,(nu o sa am basma )le cump nashii si tot ei platesc biserica..avem 2 perechi de nashi...nunta e acum in iulie...si buchetele pt nashe le cump noi...si ei mei parinti au fost nashi de fff multe ori...si mi-au zis k asha este...dar fiec. vb cu nashii..si stabilesc care cum plateste...va pup fetelor
grace_mary
Postat pe 6 Septembrie 2009 23:27
aaggnnyy - e foarte simplu si in zona noastra poti sa ai 2 perechi de nasi - o pereche din partea miresei si una din partea mirelui

in alta ordine de idei - mie nu mi se pare Ok sa plateasca nasii buchetele de ce? parerea mea ca e mai elegant sa primeasca un buchet de flori din partea mirilor ca vin sa-i cunune (chiar daca primesc un cadou de la miri) iar ei in schimb pe langa darul de nunta tb sa plateasca doar biserica si atat(lumanari, panglica, piscoturi, miere, bol miere sau dep de zona) deci tot ce tine de biserica, si pe la noi tortul este facut tot de nasi - nu vad de ce ar plati voalul si nu mai stiu ce din vestimentatia miresei care o cumpara mirele fara nici o exceptie - eu cam asa vad ritulaul si imi place

mai schimtai obiceiurile ca sunt foarte aiurea dupa parerea mea

in unele ritualuri mireasa ce primeste de la mire? - nu-mi place nici cum suna ca sa platit buchetul miresei de catre nas - groazzzniiiiicccc

si nu ar fi rau zona Bucurestiului sa va orientati spre lumanri mai micute cum e in ardeal arta groaznic si cred ca sunt si incomode asa lungi cum sunt - este parerea mea

dar oricum alegem - important e fericirea mirilor si a nasilor si de ce nu a tuturor
laura02maria
Postat pe 7 Septembrie 2009 08:27
De la: lauramaria, la data 2009-09-07 08:27:55aaggnnyy - e foarte simplu si in zona noastra poti sa ai 2 perechi de nasi - o pereche din partea miresei si una din partea mirelui

in alta ordine de idei - mie nu mi se pare Ok sa plateasca nasii buchetele de ce? parerea mea ca e mai elegant sa primeasca un buchet de flori din partea mirilor ca vin sa-i cunune (chiar daca primesc un cadou de la miri) iar ei in schimb pe langa darul de nunta tb sa plateasca doar biserica si atat(lumanari, panglica, piscoturi, miere, bol miere sau dep de zona) deci tot ce tine de biserica, si pe la noi tortul este facut tot de nasi - nu vad de ce ar plati voalul si nu mai stiu ce din vestimentatia miresei care o cumpara mirele fara nici o exceptie - eu cam asa vad ritulaul si imi place

mai schimtai obiceiurile ca sunt foarte aiurea dupa parerea mea

in unele ritualuri mireasa ce primeste de la mire? - nu-mi place nici cum suna ca sa platit buchetul miresei de catre nas - groazzzniiiiicccc

si nu ar fi rau zona Bucurestiului sa va orientati spre lumanri mai micute cum e in ardeal arta groaznic si cred ca sunt si incomode asa lungi cum sunt - este parerea mea

dar oricum alegem - important e fericirea mirilor si a nasilor si de ce nu a tuturor


Poate ca asa cum tie ti se par unele obiceiuri din sud aiurea asa ni se par si noua cele de pe la voi; si nu ne mai spune noua sa ni le schimbam, de ce nu le schimbati voi pe ale voastre?de ce?
Iti spun eu de ce, pt ca fiecare tine la obiceiurile din zona in care traieste si poate asa ar si trebui sa fie
asa ca hai sa-i respectam si pe altii si sa nu mai criticam.
Nasa nu plateste voalul si nu mai stiu ce din vestimentatia miresei asa ca sa scape mirii de cheltuieli; plateste voalul si ce tine de invelitul miresei din
acelasi motiv pentru care nasii platesc biserica - pt ca te cununa, ei tot asa si nasa pt ca te "inveleste" plateste voalul, tiara
si ce mai vrea mireasa sa-si puna pe cap.
In ce priveste buchetele eu credeam ca mirele le cumpara, unul pt mireasa pe care i-l ofera cand vine
sa o ia de acasa, si unul pt nasa cand se duce sa o ia de acasa.
alina
Postat pe 7 Septembrie 2009 08:45
De la: lauramaria, la data 2009-09-07 08:27:55aaggnnyy - e foarte simplu si in zona noastra poti sa ai 2 perechi de nasi - o pereche din partea miresei si una din partea mirelui

in alta ordine de idei - mie nu mi se pare Ok sa plateasca nasii buchetele de ce? parerea mea ca e mai elegant sa primeasca un buchet de flori din partea mirilor ca vin sa-i cunune (chiar daca primesc un cadou de la miri) iar ei in schimb pe langa darul de nunta tb sa plateasca doar biserica si atat(lumanari, panglica, piscoturi, miere, bol miere sau dep de zona) deci tot ce tine de biserica, si pe la noi tortul este facut tot de nasi - nu vad de ce ar plati voalul si nu mai stiu ce din vestimentatia miresei care o cumpara mirele fara nici o exceptie - eu cam asa vad ritulaul si imi place

mai schimtai obiceiurile ca sunt foarte aiurea dupa parerea mea

in unele ritualuri mireasa ce primeste de la mire? - nu-mi place nici cum suna ca sa platit buchetul miresei de catre nas - groazzzniiiiicccc

si nu ar fi rau zona Bucurestiului sa va orientati spre lumanri mai micute cum e in ardeal arta groaznic si cred ca sunt si incomode asa lungi cum sunt - este parerea mea

dar oricum alegem - important e fericirea mirilor si a nasilor si de ce nu a tuturor


lauramaria......nu putem sa schimbam obiceiurile din simplu fapt ca sunt obiceiuri. A ca unele mirese renunta la anumite parti, cum ar fi mersul la apa (in special la oras miresele nu trec prin acest obicei) sau impodobiul bradului etc asta nu inseamna ca schimbam obiceiul ci k pur si simplu nu le putem face in oras sau nu avem timp...motive sunt multiple. Nu putem cere cuiva sa-si schimbe traditiile din regiune pt ca nu-ti plac tie (ipotetic vorbind, nu atac la persoana). Uite spre ex ziceai de lumanari k sa renuntam la ele k sunt prea mari, pai noi acele lumanari mici le folosim la botez si nu am avea cum sa le folosim la o nunta care e cu totul altceva. Sau noua ni se pare o tampenie sa avem mai mult de opereche de nasi ( fara ideea de a te jigni), deoarece ni se pare ca am fi ipocriti: adik eu nu renunt la nasii mey ca nu vreau si nici sotul nu renunta la ai lui k nici el nu vrea :P si mai vine si soacra mica cu o pereche si soacra mare cu alta si asa mai departe ( am auzit de nunti la care au fost 10 perechi de nasi deaia zic). Pana la urma eu stiu ca nasii sunt parintii spirituali ai viitoarei familii si ca at cand ai nevoie de ei te duci si te sfatuiesti cu ei, te ajuta, te indruma, pai ce facem dc avem 5 perechi de nasi si fiecare vine cu ideea lui, fiecare se simte jignit ca ori nu i-ai urmat sfaturile ori k nu i-ai cerut ajutorul.... Vezi pt noi e ceva inimaginabil de realizat si deaia tot zic sa lasam discutiile in contradictoriu d emulte ori din cate am vazut anumite pers jignesc ca vai de ce vin eu si spun k e asa ca nu e adevarat ca eu spun o tampenie ( si alte cuvinte mult mai dure) si k ele stiu mai bine si k ele detin adevarul suprem...ce ipocrizie sincer.

CONCLUZIE : fetelor cand mai cereti astfel de sfaturi gen cine cumpara buchetu/voalul/tiara etc. mentionati si zona geografica ca sa nu se continue aceasta discutie in contradictoriu. Ca pana la urma cred ca mai mult va inducem in eroare decat sa va ajutam cu contradictiile de genul asta.

o zi buna sa aveti
agny
Postat pe 7 Septembrie 2009 12:48
pana la urma nasii au platit buchetul meu de mireasa, al nasei, lumanarile, voalul, baticul si au contribuit cu o suma mai mica la floarea de par care a costat mai mult si nu am avut retentie sa o achite ei. noi am platit buchetul meu de la starea civila si cocardele.
nu conteaza traditia ci intelegerea dintre miri si nasi.
raly_uca
Postat pe 7 Septembrie 2009 15:39
De la: raly_uca, la data 2009-09-07 15:39:26pana la urma nasii au platit buchetul meu de mireasa, al nasei, lumanarile, voalul, baticul si au contribuit cu o suma mai mica la floarea de par care a costat mai mult si nu am avut retentie sa o achite ei. noi am platit buchetul meu de la starea civila si cocardele.
nu conteaza traditia ci intelegerea dintre miri si nasi.


normal k asta conteaza k doar de asta ii pui nasi

oricum fiecare mireasa face ce vrea la nunta ei, cum crede ea k e mai bine .
noi am raspuns cum e obiceiul k asta am fost intrebate:P insa de multe ori mare parte din obicei se uita, noi nu mai stim care era insemnatatea acestora......pacat

pupici
agny
Postat pe 7 Septembrie 2009 16:04
aaggnnyy nu ma supar asa usor - referitor la ultima parte a mesajului - ai perfecta dreptate - e un forum - se vine cu idei si pareri - discutiile in contradictoriu nu-si au rostul

alina_manuela era doar o propunere - nu critic de loc - bineinteles ca fiecare face cum ii place
laura02maria
Postat pe 8 Septembrie 2009 08:19
Buchetul miresei il cumpara nasa, iar buchetul nasei il cumpara mireasa. Buchetele trebuie sa fie surpriza si de o parte si de alta, insa ar trebui in prealabil sa va puneti de acord in privinta culorii, a florilor , a dimensiunii, a modelului....sau, ar putea sa nu fie o surpriza si mergeti amandoua sa comandati buchetele!
Succes!
Tinet
Postat pe 8 Septembrie 2009 09:24
Dragi viitoare mirese, rolul nasilor este acela de a fi prieteni mirilor (in primul rand si foarte important), apoi restul nici nu mai conteaza!!!!!!!!!!!
Ganditi-va ca ei va fac o onoare sa va cunune, nu este usor si simplu , deci, nu le puneti conditii legate de bani, cadouri si altele, daca se ofere sa va ajute cumparand ceva e ok, daca nu, e problema si nunta voastra!
Daca nasii va sunt prieteni si ii tratati ca atare, inseamna ca faceti nunta din placere.
Daca impuneti unele cheltuieli nasilor inseamna ca faceti nunta pentru castig material.
Ganditi-va bine inainte!
Succes si casa de piatra!
Tinet
Postat pe 8 Septembrie 2009 09:31
De la: lauramaria, la data 2009-09-07 08:27:55aaggnnyy - e foarte simplu si in zona noastra poti sa ai 2 perechi de nasi - o pereche din partea miresei si una din partea mirelui

in alta ordine de idei - mie nu mi se pare Ok sa plateasca nasii buchetele de ce? parerea mea ca e mai elegant sa primeasca un buchet de flori din partea mirilor ca vin sa-i cunune (chiar daca primesc un cadou de la miri) iar ei in schimb pe langa darul de nunta tb sa plateasca doar biserica si atat(lumanari, panglica, piscoturi, miere, bol miere sau dep de zona) deci tot ce tine de biserica, si pe la noi tortul este facut tot de nasi - nu vad de ce ar plati voalul si nu mai stiu ce din vestimentatia miresei care o cumpara mirele fara nici o exceptie - eu cam asa vad ritulaul si imi place

mai schimtai obiceiurile ca sunt foarte aiurea dupa parerea mea

in unele ritualuri mireasa ce primeste de la mire? - nu-mi place nici cum suna ca sa platit buchetul miresei de catre nas - groazzzniiiiicccc

si nu ar fi rau zona Bucurestiului sa va orientati spre lumanri mai micute cum e in ardeal arta groaznic si cred ca sunt si incomode asa lungi cum sunt - este parerea mea

dar oricum alegem - important e fericirea mirilor si a nasilor si de ce nu a tuturor





tin sa te contrazic am o prietena din cluj a avut nunta recent iar lumanarile ei au fost de acelea mari(sti de ce iti zic asta).

eu am avut nunta in august am avut lumanari scurte si au fost platite de nasi impreuna cu buchetul chiar daca ti se pare tie groazznic asa au vrut nasi mei mi-au zis ca ei sunt nasi doar cu numele ca vor sa isi faca pe deplin datoria de nasi ...

toate astea tin de relatia dintre miri si nasi si de traditiile din zona...
angik_grace
Postat pe 8 Septembrie 2009 16:23
De la: lauramaria, la data 2009-09-07 08:27:55aaggnnyy - e foarte simplu si in zona noastra poti sa ai 2 perechi de nasi - o pereche din partea miresei si una din partea mirelui

in alta ordine de idei - mie nu mi se pare Ok sa plateasca nasii buchetele de ce? parerea mea ca e mai elegant sa primeasca un buchet de flori din partea mirilor ca vin sa-i cunune (chiar daca primesc un cadou de la miri) iar ei in schimb pe langa darul de nunta tb sa plateasca doar biserica si atat(lumanari, panglica, piscoturi, miere, bol miere sau dep de zona) deci tot ce tine de biserica, si pe la noi tortul este facut tot de nasi - nu vad de ce ar plati voalul si nu mai stiu ce din vestimentatia miresei care o cumpara mirele fara nici o exceptie - eu cam asa vad ritulaul si imi place

mai schimtai obiceiurile ca sunt foarte aiurea dupa parerea mea

in unele ritualuri mireasa ce primeste de la mire? - nu-mi place nici cum suna ca sa platit buchetul miresei de catre nas - groazzzniiiiicccc

si nu ar fi rau zona Bucurestiului sa va orientati spre lumanri mai micute cum e in ardeal arta groaznic si cred ca sunt si incomode asa lungi cum sunt - este parerea mea

dar oricum alegem - important e fericirea mirilor si a nasilor si de ce nu a tuturor





tin sa te contrazic am o prietena din cluj a avut nunta recent iar lumanarile ei au fost de acelea mari(sti de ce iti zic asta).

eu am avut nunta in august am avut lumanari scurte si au fost platite de nasi impreuna cu buchetul chiar daca ti se pare tie groazznic asa au vrut nasi mei mi-au zis ca ei sunt nasi doar cu numele ca vor sa isi faca pe deplin datoria de nasi ...

toate astea tin de relatia dintre miri si nasi si de traditiile din zona...
angik_grace
Postat pe 8 Septembrie 2009 16:23
De la: lauramaria, la data 2009-09-08 08:19:20aaggnnyy nu ma supar asa usor - referitor la ultima parte a mesajului - ai perfecta dreptate - e un forum - se vine cu idei si pareri - discutiile in contradictoriu nu-si au rostul

alina_manuela era doar o propunere - nu critic de loc - bineinteles ca fiecare face cum ii place


"mai schimtai obiceiurile ca sunt foarte aiurea dupa parerea mea

in unele ritualuri mireasa ce primeste de la mire? - nu-mi place nici cum suna ca sa platit buchetul miresei de catre nas - groazzzniiiiicccc

si nu ar fi rau zona Bucurestiului sa va orientati spre lumanri mai micute cum e in ardeal arta groaznic si cred ca sunt si incomode asa lungi cum sunt - este parerea mea "

e un CITAT din postul tau, nu e cazul sa facem o furtuna intr-un pahar cu apa, dar se pare ca tu vrei - faci aici niste declaratii din astea cum ca tot ce nu-ti place tie e "aiurea" si dupa spui ca a fost doar o propunere?Pai macar sustineti afirmatiile pana la capat daca le faci
alina
Postat pe 8 Septembrie 2009 17:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Decoratiuni -REDUCERI PANA LA 20% 1 De la: magic_angels 23 Iunie 2010 16:47
Nunta in aer liber - cort ... sau restaurant? 37 De la: cristinne83 4 Iunie 2016 19:34
porumbei albi pt nunti 1 De la: irinnaioanna 15 Septembrie 2010 09:32
M-a cerut!!!! 7 De la: myssnatacha 22 Iunie 2010 13:16
DANSUL MIRILOR 12 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:02