Setari Cookie-uri

CINE CUMPARA BUCHETUL MIRESEI SI AL NASEI?

De la: flo1980, la data 2009-01-19 20:12:15Buna!
Ma numesc Dana si amnunta in octombrie. As dori sa stiu si eu cine cumpara buchetele, nasii sau mirele? Multumesc pentru eventualele raspunsuri!


Mirele plateste buchetele, nasul lumanarile...dar evident ca se aleg impreuna. e vb doar de plata:D

Casa de piatra :) la anul in oct am si eu nunta :)

Unde o faci?
gyo85
Postat pe 1 Octombrie 2009 13:26
mirele cumpara buchetul miresei si al nasei ,iar nasii cumpara lumanarile!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Probleme,probleme,probleme insa vreau sa va dau un sfat si eu m-am apucat de ''organizat'' o nunta deoarece nu am fost destul de multumita de ceea ce am realizat si asa am luat comanda pt o prietena,apoi pt o cunostiinta si acum spun eu k am ceva experienta,nu mi am facut cataloage cu poze dupa net ,inca nu am un sediu stabil dar garantez k fac aranjamente,buchete si multe alte chestii din suflet ,pentru k tu ca si mireasa sa te bucuri de acel eventiment fara a sta pe ganduri oare mi au iesit ok buchetele?,oare sala e ok aranjata?,oare au venit lautarii sau dj dp caz?,daca vrei o nunta fara stes si fara griji apeleaza la cineva care sa ti fie aproape,sa te inteleaga in tot ceea ce vrei sa faci si sa ti fie aproape la ideile si traznaiile tale,daca iti doresti k nunta ta sa fie cea mai frumoasa nu trebuie decat sa mi trimiti un mesaj,sa ne vedem si sa stabilim detaliile,iti putem oferi fotograf,cameraman,dj,lautari,buchete,aranjamente pt mese,masina,stalpi etc,marturii,cocarde,arcada tull,flori,marturii speciale din fimo la preturi avantajoase,firma este la inceput de drum si ne dam toata silinta k tu sa fii multumita ,nu uita este ziua ta si trebuei sa radiezi ,sa fii fericita si foarte frumoasa si nimik si nimeni nu ar trebui sa te indispuna,iar daca ai niste idei mai ''ciudate''si doresti sa le pui in practica la noi trebuie sa apelezi ,ai sa fii uimita dar si noua ne plac lucrurile noi si ''ciudate'',bebe este mik si vrei sa ii acorzi toata atentia ,foarte bine suna-ne si lasa ne pe noi sa ti organizam cel mai frumos botez cu lumanare speciala ,aranjamente de sala,iti putem gasi chiar si restaurantul ideal nu trebuie decat sa ne spui ce vrem,dorim sa ai incredere in noi si chiar daca nu pot spune ink k noi suntem cei mai buni hai sa purtamo discutie sa vezi ce putemsi de ce suntem in stare,am uitat sa mentionez anuntul este valabil pentru persoanele din Bucuresti si zonele limitrofe,pentru poze poti vizita si scdagmarasrl
mihamedlife
Postat pe 14 Octombrie 2009 01:00
De la: mihamedlife, la data 2009-10-14 01:00:28mirele cumpara buchetul miresei si al nasei ,iar nasii cumpara lumanarile!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Probleme,probleme,probleme insa vreau sa va dau un sfat si eu m-am apucat de ''organizat'' o nunta deoarece nu am fost destul de multumita de ceea ce am realizat si asa am luat comanda pt o prietena,apoi pt o cunostiinta si acum spun eu k am ceva experienta,nu mi am facut cataloage cu poze dupa net ,inca nu am un sediu stabil dar garantez k fac aranjamente,buchete si multe alte chestii din suflet ,pentru k tu ca si mireasa sa te bucuri de acel eventiment fara a sta pe ganduri oare mi au iesit ok buchetele?,oare sala e ok aranjata?,oare au venit lautarii sau dj dp caz?,daca vrei o nunta fara stes si fara griji apeleaza la cineva care sa ti fie aproape,sa te inteleaga in tot ceea ce vrei sa faci si sa ti fie aproape la ideile si traznaiile tale,daca iti doresti k nunta ta sa fie cea mai frumoasa nu trebuie decat sa mi trimiti un mesaj,sa ne vedem si sa stabilim detaliile,iti putem oferi fotograf,cameraman,dj,lautari,buchete,aranjamente pt mese,masina,stalpi etc,marturii,cocarde,arcada tull,flori,marturii speciale din fimo la preturi avantajoase,firma este la inceput de drum si ne dam toata silinta k tu sa fii multumita ,nu uita este ziua ta si trebuei sa radiezi ,sa fii fericita si foarte frumoasa si nimik si nimeni nu ar trebui sa te indispuna,iar daca ai niste idei mai ''ciudate''si doresti sa le pui in practica la noi trebuie sa apelezi ,ai sa fii uimita dar si noua ne plac lucrurile noi si ''ciudate'',bebe este mik si vrei sa ii acorzi toata atentia ,foarte bine suna-ne si lasa ne pe noi sa ti organizam cel mai frumos botez cu lumanare speciala ,aranjamente de sala,iti putem gasi chiar si restaurantul ideal nu trebuie decat sa ne spui ce vrem,dorim sa ai incredere in noi si chiar daca nu pot spune ink k noi suntem cei mai buni hai sa purtamo discutie sa vezi ce putemsi de ce suntem in stare,am uitat sa mentionez anuntul este valabil pentru persoanele din Bucuresti si zonele limitrofe,pentru poze poti vizita si scdagmarasrl


am mai avut discutia asta si s-a ajuns la concluzia: FIECARE ZONA A TARII ARE UN ANUMIT OBICEI!!!!!!
nu exista raspunsul corect pt toti, pt toate miresele din toate zonele, dupa cum s-a observat fiecare zona are un obicei diferit.
asa :P. Bine fara suparare-ti zic, dar ca sa nu se continue iar discutia ca dupa alte 4 pag sa se ajunge la aceeasi concluzie :D:P.

DE aceea le-am cerut celor care pun o intrebare sa specifice si orasul din care sunt, ca sa-si dea cu parerea doar pers care stiu nu alea din moldova la alea din oltenia si invers
agny
Postat pe 14 Octombrie 2009 15:49
Buna.

Depinde si de regiune....spre exemplu in Oltenia, nasa cumpara ambele buchete si lumanarile...in timp ce in Muntenia, unde am facut noi nunta mirele cumpara ambele bucvhete in timp ce nasul cumpara lumanarile...

Multa Bafta
mihaela_cristea2000
Postat pe 15 Octombrie 2009 11:44
De la: cristiana_dana, la data 2009-02-18 14:32:57Buna fetelor ma suzati ca ma bag si eu un pic aici in discutie dar rochia cineo cumpara ?????mirele????


Normal socrul mare!
alex_grace
Postat pe 22 Octombrie 2009 11:19
Buna fetelor!

Nunta a fost foarte frumoasa! Am facut-o la restaurantul "Classa Viilor" - Bucuresti.

Pana la urma nasii au platit asa:
- biserica
- lumanarile si buchetele
- esarfa pentru dimineata
- turta miresei
- oglinda
- o mica parte din tiara (caci a fost scumpa) trebuia si voalul, dar....


Multumesc tuturor pentru raspunsuri si urari!

Deci mirii au platit buchetul de cununie, voalul si tiara, costumul mirelui si costumatia lor de cununie + incaltamintea.
Socrul mare rochia miresei.
Soacra mica florile de pus la meseni si cocardele pentru nasi, ginere, socrii mari si mici, frati de-ai mirilor.
flo1980
Postat pe 22 Octombrie 2009 11:43
Deci fiecare respecta cum poate obiceiurile!
flo1980
Postat pe 22 Octombrie 2009 11:44
Sunt deacord cu cele care au spus ca fiecare zona are specificul si obiceiurile sale, insa depinde foarte mult si de nasi si de miri. De exemplu in cazul nostru nasii au vrut sa plateasca buchetele lumanarile tiara si voalul sotul meu mi-a facut cadou buchetul de la cununia civila la care nu ma asteptam :P
gabielle88
Postat pe 30 Noiembrie 2009 09:56
De la: alex, la data 2009-10-22 11:19:54
De la: cristiana_dana, la data 2009-02-18 14:32:57Buna fetelor ma suzati ca ma bag si eu un pic aici in discutie dar rochia cineo cumpara ?????mirele????


Normal socrul mare!


Socra-miu ar fi facut stop cardiac daca ar fi vazut asta!
fantome
Postat pe 2 Decembrie 2009 13:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nunta in acelasi an 13 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:18
Daruri pentru cununia civila..... 60 De la: kudika325851 16 Octombrie 2010 19:04
Momente sepciale la nunta 1 De la: valyv23 14 Iunie 2010 14:50
carte de oaspeti 15 De la: raluk4coco 9 Iunie 2009 16:09
cantine ieftine AJUTOR 2 De la: marry 29 Martie 2010 18:46