Setari Cookie-uri

Nu vinde nimeni rochia de mireasa?

Vand sau inchiriez

Rochie de mireasa Maggie Sottero cu trena dintr-o singura bucata

Broderie si detalii aplicate manual

Marimea M (38-40)

A fost comandata in America

Pret vanzare 700 euro

Pret inchiriere 300 euro

Pretul include voal, tulle cu cercuri (petticoat)
Este impecabila!


Ma puteti contacta pe e-mail la theofano2003@yahoo.com pt poze sau o puteti vedea pe bogul meu http://hainevintage.com
grace004079
Postat pe 24 Iulie 2009 15:08
Buna tuturor,

Doresc sa vand rochie de mireasa cu trena tip clepsidra colectia Edy K 2009,stare impecabila, din tafta si organza, marime 38-40. Este fara bretele, cu aplicatii de margelute si paiete pe partea superioara, materialul este de o calitate exceptioanala. Se poate purta cu sau fara crinolina.
Trimit fotografii la cerere, va rog sa-mi lasati mesaje pentru acest lucru, pret neg 2800 ron.
iconstan_grace
Postat pe 27 August 2009 17:00
De la: andre_dany, la data 2009-03-03 12:11:08imi cer scuze dar nu va inteleg de ce vreti sa vindeti rochia poata sa ramana o amintire frumoasa de ex mama mea cand o gaseste fromos impachetata in sifonerul de la bunici o priveste cu drag chiar si dupa 30 de ani este superba (pt vremurile de atunci)si eu cu sora mea am admirato de mici cand iam propus sa folosesc eu materialul (matase naturala cu un imprimeu superb ) ia cazut cerul in cap poate mi ar fi lasat dar imi pare rau si mia fost rusine ca iam cerut asta asa sunt eu mai visatoare si vreau sa o am si dupa 30 de ani sa mi vad fetitele cum se imbraca in joaca in ea e ceva de familie si poate o sa spuneti ca sunt inapoiata sper ca nu v am suparat prea tare si pe cateva dintre voi sa va fi pus pe ganduri va pup

Draga mea si eu gandesc la fel si mama mea a tinut rochia de mireasa mult timp si mereu o privea cu drag, apoi ca sa-i gaseasca intrebuintare si sa nu o instraineze mi-a facut o rochie de printesa cand eram mai mica, oricum e o amintire frumoasa, splendida
lucky_happy
Postat pe 27 August 2009 21:37
uitati-va la profilul meu

am un album cu o rochita de vanzare...

pentru miresicile interesate
iulik_flore
Postat pe 28 August 2009 10:50
vand rochie de mireasa Model Jasmin colectia Bien Savvy 2009.
este de culoare ivory, marimea 38.
in poze o puteti vedea mai bine.
m-a costat in jur de 6000 lei si m-am hotarat sa o dau cu 3000lei NEGOCIABIL. in pretul acesta e inclus voalul care face parte din aceeasi colectie, accesoriile (cercei + medalion) si o diadema ff finuta.
pt mai multe detalii contactatima.
tel 0767867810
sau irinafunaru@yahoo.com
irinafunaru
Postat pe 30 August 2009 00:52
Buna,
vand rochita de mireasa, bien savvy, masura 36 , alba usor ivory cu buline, model 2009. rochita are trena care se prinde la spate. ofer si crinolina pe care eu am cumparat-o separa este reglabila. rochita este un model f simplu are margele cusute doar in jurul talie. puteti vedea poze pe profilul meu. ptr detalii contactati-ma. pretul este negociabil.
d_ariana2009
Postat pe 31 August 2009 19:36
Vand rochie de mireasa Letitia, Casa Mirandi 2009, stil printesa, marimea 48, ivoire f. deschis, cu broderie crem-auriu si pietricele+perlute marunte. Este vorba de un deux-piece: fusta+corset ce se leaga cu voal precum cel de pe fusta.
La pretul de 1500 RON ofer rochia, crinolina si un bolero cu maneca scurta din acelasi voal ca cel de pe rochie, toate in perfecta stare.
Ca si orientare pot mentiona ca eu am 1,70 m, 73 kg si am purtat tocuri de 10 cm.
Poze pot fi vazute pe profilul meu, iar ptr mai multe detalii pot fi contactata pe: v_anamaria@yahoo.com.
v_anamaria_grace
Postat pe 31 August 2009 21:34
Buna!
Eu chiar vreau sa vand rochita mea de mireasa plus accesoriile .Este gen printesa ff dragutza!
daca vrei mai multe detalii id-ul meu este arrwen_y.
despre pret...prefer sa stiu ca va fii purtata cu drag si de catre altcineva (nu ingalbenita in sifonier!!) decat o caruta de bani.
arrwen_y
Postat pe 1 Septembrie 2009 10:05
Imi vand rochita de mireasa Christian Philippe, model Alma, colectia 2009.
Culoarea este alba, modelul este dintr-o singura piesa, stil printesa. Material foarte bun, corset ajustabil cu decolteu(aseaza pieptul foarte bine) si imprimeu cu flori foarte fine, manecute brodate care imbraca umerii si se inchid la spate, fusta din tulle foarte usoara si comoda. Includ in pachet crinolina cu un singur cerc mare la baza si manusi scurte de mireasa.
Masurile mele sunt 1,65 si 56 kg. La nunta am purtat tocuri de 6-7 cm.
Pretul este de: 1000 RON, neg.
Locatie: Iasi. Daca sunteti interesata, puteti sa ma contactati la adresa: roxana_gh@yahoo.com

rox_durd
Postat pe 1 Septembrie 2009 12:36
Si eu vand rochia de mireasa + accesoriile ei, este de la Maya Fashion, Colectia 2008, poze puteti vedea pe profilul meu.Pentru detalii astept mesaje pe privat.

Pupici miresici si.....Casa de piatra !!!
klaruta
Postat pe 1 Septembrie 2009 12:37
Buna! Pana acum nu ma gandisem sa vand rochita, dar anuntul tau m-a pus pe ganduri. Gasesti poze cu rochita mea tip printesa, dintr-o bucata la profil. Daca iti place,discutam si stabilim. Pooopici.
P.S.: Rochita am cumparat-o anul acesta cu 2 saptamani inainte de nunta, iar evenimentul a fost pe 04.07.2009.
pitik_miky
Postat pe 1 Septembrie 2009 13:24
SALUT !DA EU O VAND ! DACA VREI O POTI VEDEA IN PROFILU MEU . ASTREPT RASPUNS.
pacolina
Postat pe 1 Septembrie 2009 18:53
Buna, la toata lumea. Eu nu am fost asa norocoasa ca voi. Rochia mea de mireasa nu a costat mult dar sunt fericita ca mi-am cumparat-o singura si intentionez sa o pastrez asa cum a facut mama mea si bunica mea.
daniela2shoes
Postat pe 1 Septembrie 2009 21:48
De la: ana_ghita, la data 2009-02-18 12:21:16Buna fetelor, ma gandeam ca poate gasesc o rochita draguta chiar daca este purtata!


Buna, Ana!!
Si eu imi vand rochita de mireasa. M-ai am si crinolina, manusile, saculetul.
Rochita este cea de la avatar, marimea 38. Mie mi-a venit manusa....s-a asezat f. bine!!
Dk crezi ca iti place putem vorbi aici sau pe adresa de mess::
sfetcu_elena28.
Numai bine!!
elenabudeanu2007
Postat pe 2 Septembrie 2009 11:11
PENTRU CELE INTERESATE DIN NEAMT SAU BACAU,(EU STAU IN ACEASTA ZONA...DAR NU E EXCLUS SI PENTRU ALTE DORITORE DACA POT AJUNGE IN ZONA SA VADA ROCHIA) Vand si eu ROCHIA de MIREASA...o puteti vedea in fotografiile de la profil. Eu am 1.65 inaltime, 58-60 kg....dar e cu corset asa ca poate fi adaptata. PENTRU MAI MULTE DETELII ADRESA MEA DE MESS. ESTE: TR_GEORGIANA.
MULTA IUBIRE!!!
neagu_georgiana
Postat pe 2 Septembrie 2009 15:31
si eu vreau sa mi vand rochita la jum de pret.daca vrei detalii mai multe id ul meu este-ciuci_mitzy
ciucii
Postat pe 3 Septembrie 2009 13:02
Si eu am rochita la vanzare la un pret mai mult decat accesibil ...vezi poze in profilul meu si mai multe detalii ma poti contacta pe adresa de mail ade13us@yahoo.com.
adelyne
Postat pe 7 Septembrie 2009 08:23
si eu o vand:) poze gasesti si in profil.
ma poti contacta pe scorpiutza2013.
grace2013
Postat pe 7 Septembrie 2009 19:58
VREAU SA MAI ADAUG SI EU O ROCHITA DE VANZARE GEN PRINTESA PARTEA DE SUS FIIND PE CORSET SI PARTEA DE JOS FIIND FORMATA DIN MULTE FASII DE TULL FINE .ESTE IN STARE PERFECTA SI ESTE DIN COLECTIA CALIN EVENTS!!!ASTEPT PROPUNERI ;))
pmalina
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:46
Poze in profil!!!!
pmalina
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:47
buna,
si eu imi vand rochita de mireasa este de la maggie sottero model nevaya ivory cumparata de la magic bride detalii blonda20_georgiana yahoo
gabor_georgiana
Postat pe 8 Septembrie 2009 22:43
daca te intereseaza o rochie purtata o singura data si eu ma gandesc sa o vand,este model 2009 din colectia maya fashion,o poti vedea pe www.mayafashion.ro prima rochie din colectia 2009 culoare ivore cu cristale.
ma poti contacta la adresa valymeleanca @yahoo.com
grace002092
Postat pe 9 Septembrie 2009 16:28
si eu mi-am pus in vanzare rochita de miresa.Este modelul Fanal din colectia la Sposa 2009,o rochita superba de culoare oister, cu trena laterala,eleganta dar si sexy.Este marimea 36-38 si se potriveste pentru o inaltime de maxim 170 cm cu tocuri.Daca te intereseza trimite-mi un mail drsandamarti@gmail.ro
sandibella
Postat pe 9 Septembrie 2009 18:24
ceau si eu am o rochita de vanzare noua de culoare crem dechis de culoare sampaniei intr-o singura bucata la pretul de 700 ron .cihne este interesat poate sa imi scrie pe mail teo_mariana_rotariu@yahoo.com pt poze si alte detalii
teo_mariana
Postat pe 10 Septembrie 2009 13:53
buna,
am si eu o rochita de vanzare tip sirena,cu o trena laterala,culoare oister fff frumoasa,marime 36-38.daca te intereseaza scrie-mi un mail drsandamarti@gmail.ro
sandibella
Postat pe 11 Septembrie 2009 21:51
Buna fetelor. Si eu as vrea sa imi vand rochia de mireasa, nu are rost sa o tin in dulap, sa se invecheasca degeaba. E prea draguta ca sa nu mai profite cineva de asta. :) E din colectia Demetrios Illusions, modelul 3095, dar va asigur ca vine mult mai bine decat in pozele de pe net. Marimea e destul de mica, tinand cont de cele 54 de kg ale mele si 1,58 metri. Cele interesate pot sa imi dea un add pe mess: all3csandra@yahoo.com, pentru poze cu ea de la nunta si mai multe detalii. Multumesc. :*
all3csandra
Postat pe 12 Septembrie 2009 10:56
Buna. Am stat si m-am gandit mult pana sa ma hotarasc sa vand rochia de mireasa pana, intr-un sfarsit m-am hotarat s-o vand.Este cumparata de la salon Gala din Galati(www.salongala.ro-colectia papillo 2008, cod 800), culoare ivore, din voal si dantela foarte fine, fara crinolina, fusta cu corset si cu putina trena(la care poti renunta pentru ca are un nasturel cu care o poti prinde). Singurul dezavantaj pentru tine este ca eu sunt din Galati. Rochia a costat 27 mil iar eu ma gandeam sa o vand cu 18 mil negociabil. Daca te hotarasti ma poti contacta la e-mail rusinliliana@yahoo.com. Iti doresc succes.
liliq
Postat pe 12 Septembrie 2009 14:36
Vand rochie mireasa Maggie Sotttero, model Antonella imprimata cu trandafiri rosii pe ea, pietre swarovski, trena, trandafir rosu de pus in par si trandafir rosu de pus pe rochie. Pretul unei rochii noi este 1750 euro. Eu o vand cu 700. Rochia a fost purtata o singura data, e o frumusete!! Marimea este 36-38 SM. Daca vreti sa o vedeti accesati profilul meu. Merci.
Alexandra02_grace
Postat pe 12 Septembrie 2009 15:22
Buna!Si eu am stat mult sa ma gandesc daca sa vand sau nu rochita de mireasa (si asa se invechea la naftalina ).
Este cumparata de la White Lady din Pitesti si o poti vedea si pe site-ul www.whitelady.ro, colectia 2009 modelul de pe pagina 2,3 (nu mai stiu cum se numeste), culoare ivory.Eu de prima oara cand am vazut-o, am stiut ca este potrivita pentru mine. Daca vrei mai multe detalii imi poti scrie pe dresa de mail gabi_nedea@yahoo.com
Gabriela_grace
Postat pe 13 Septembrie 2009 17:29
Buna!Si eu am stat mult sa ma gandesc daca sa vand sau nu rochita de mireasa (si asa se invechea la naftalina ).
Este cumparata de la White Lady din Pitesti si o poti vedea si pe site-ul www.whitelady.ro, colectia 2009 modelul de pe pagina 2,3 (nu mai stiu cum se numeste), culoare ivory.Eu de prima oara cand am vazut-o, am stiut ca este potrivita pentru mine. Daca vrei mai multe detalii imi poti scrie pe dresa de mail gabi_nedea@yahoo.com
Gabriela_grace
Postat pe 13 Septembrie 2009 17:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
M-a lasat balta a doua zi dupa nunta 69 De la: shteffa 17 Martie 2010 16:06
cum treci peste un esec in dragoste? 13 De la: lorettagodeanu 23 Decembrie 2009 00:06
a inceput numaratoarea inversa 80 De la: fantome 28 Iulie 2013 15:18
ce inseamna de fapt o viata in doi? 36 De la: kudika_17683 24 Septembrie 2013 21:28
MERITA VAZUT 1 De la: grace006966 5 Ianuarie 2010 10:46