Setari Cookie-uri

Cine Incepe sa tina cu mine Dieta lui Nicoleta Luciu ?

Buna... si eu as vrea aceasta dieta daca o are cineva... Va multumesc
Irynuk83
Postat pe 16 Septembrie 2010 09:29
De la: kudika139586, la data 2010-09-15 22:38:34eu una nu as vrea prefer mai putina mincare si des ,numai legume fructe si carne ff slaba doar o data pe saptamana. sincer daca o tii asa cu slabitu rapid nu e bine corpu are nevoie de vitamine .minerale o sa ti fie rau Nu te juca cu sanatatea ,altii dau bani gr ei sa se faca bine si nu reusesc chiar vb serios. Eu am slabit cum a mai spus. nu te juca ... iti urez sanatate

si care este explicatie ca preferi carne ff slaba doar o data pe sapt? bn ca zici ca organ are nevoie de vit si minerale, dar ai idee in alcatuirea cator tesuturi din corp intra proteina? carnea are unu din cele mai mari procente de prot dintre toate alimentele. alta variante mai greu gasesti...branza dar nu are acelasi nr de prot per 100gr, mazare si fasole boabe la fel nu au aceeasi cantitate de prot per 100 gr + ca sunt si de vreo 2x mai potente caloric (asta asa ca sa vezi ca sunt legume care contin si de 2x mai multe calorii decat carnea) :) si mai gasesti si in ceva seminte, doar ca alea sub 500 de calorii la 100 gr nu intalnesti, fata de 150 calorii max pt 100 gr de carne slaba. asa ca partea cu: mananc carne ff slaba dar nu mai mult de 1 data pe sapt, mi se pare de fite si vezi Doamne carnea ingrasa si eu am multa grija de corpul meu. Daca ai fi avut grija de corpul tau si aici ar fi fost bn sa vb in general, ar fi trebuit sa se actioneze invers :) app citeste despre efectul termogenic al carnii :) (ca tot era vorba de slabit)...
Ronnie_Coleman
Postat pe 16 Septembrie 2010 10:05
De la: yesenia, la data 2010-08-11 15:46:30Buna fetelor

De luni m-am apucat sa tin dieta lui Nicoleta L, si am remancat 2 kg pierdute in 2 zile, si as vrea sa o tin pana ajung la 55 de kg. Doar ca imi este greu de una singura .Este cineva care vrea sa o tina cu mine .Orice incurajari sunt binevenite.

Motivul pentru care tin aceasta cura este ca vreau sa scap definitiv si rapid de kg in plus pe care le-am acumulat in ultimul timp. Si in plus nu e chiar atat de greu de tinut . Dupa aceasta cura intentionez sa tin o dieta echilibrata.

Cine vrea sa ma sustina ?

Luni 9.08 : 81.3 kg
Marti 10.08 : 80.5 kg
Miercuri 11.08 : 79.4kg

Cery05
Postat pe 16 Septembrie 2010 12:23
Cine imi da si mie dieta ca eu nu o am va rog frumos:*:*:*
Cery05
Postat pe 16 Septembrie 2010 12:24
eu vreau sa tin aceasta dieta pentru ca pana acuma nici una nu a dat roade si va rog sa ma ajutati si pe mine cine are aceasta dieta.....:*:*:*
Cery05
Postat pe 16 Septembrie 2010 12:25
si eu vreau aceasta dieta cine o are il rog frumos sa mi-o dea si mie ptr ca am incercat multe dar nici una nu a dat roade ptr ca sunt foarte costisitoare si foarte stricte....:*:*:*:*
Cery05
Postat pe 16 Septembrie 2010 12:29
PT.YESENIA:

SPUNE-MI CE AI FACUT LEGAT DE DIETA SI MAI VREAU SA STIU AMANUNTE IN LEGATURA CU DIETA, ADICA CE CANTITATE DE SUPA CU CARNE POTI CONSUMA IN CURSUL UNEI ZILE? CAT POTISAU CE?
cameliaspiridon
Postat pe 16 Septembrie 2010 14:39
Buna fetelor

Va multumesc mult pentru mesajele voastre.Abia acum am vazut cat de multe am primit . Imi cer scuze pentru ca nu v-am raspuns mai devreme .
O sa incerc sa cuprind in acest post cam toate intrebarile care mi-au fost adresate.

De fapt acum o luna am inceput sa tin dieta Nicoletei Luciu care consta in a manca compot de mere fara zahar dimineata si supa de pui fara sare /vegeta ( cu diferite legume : ardei , morcov , rosii , ceapa, telina ). Prima impresie e ingrozitoare ... supa fara vegeta nu prea are gust

Daca adaugati sare in macare corpul nu face altceva decat sa lupte sa o scoata .. si este eliminata prin transpiratie , acesta este motivul pentru care transpiratia este sarata .Sarea de care are nevoie organismul o ia din legume, nu este nevoie sa adaugati sare in preparatele care le gatiti.
Daca tineti o cura de slabire evitati sa mancati cu sare.

Acum aproximativ o luna , am inceput sa tin aceasta cura bazata pe supe si compot . Rezultatele sunt foarte bune , pentru ca intr un timp foarte scurt reusesti sa dai jos cateva kg bune si asta te face sa continui . Insa dupa 2 saptamani incepe sa se instaleze oboseala si fel de fel de simptome care nu prea iti dau convingerea ca trebuie sa continui . Si atunci am inceput sa ma intreb daca e bine ceea ce fac . Cina ma preseaza sa slabesc ?
Oare chiar merita sa continui ?
Si m-am oprit.
Am pierdut vreo 6 kg bune, scapand de burta inestetica pe care o aveam .:))

Concluzia la care am ajuns dupa aceasta dieta este ca la inceput se pierd foarte multe kg , insa dupa o anumita perioada organismul este slabit. Exista foarte multe metode sanatoase ca sa slabim , asta daca mancam ceea ce trebuie si facem sport.

Asa ca m-am apucat frumusel de sport (alergari usoare) si de mancat legume , fructe si iaurt - Adio dulciuri si alte porcarii fabricate comercial din faina , sucuri ...si lista poata continua .Nu m-am mai cantarit pentru ca mi-am propus sa o fac o data pe luna si nici nu sunt curioasa cate kg am pentru ca am inceput sa ma simt excelent in corpul meu.

De 2 saptamani am inceput sa manac dimineata si seara struguri fara nimic altceva iar la pranz o masa obisnuita cu cate o portie mare de salata :) obligatoriu , peste si iaurt si ma simt execelent de bine . Intentionez sa continui asa pana cand se termina sezonul STRUGURILOR , diversificand masa de pranz . Strugurii sunt foarte foarte buni pentru organism , intaresc sistemul imunitar si ne feresc de raceala pe perioada iernii , si in plus detoxifica organismul. Va garantez ca rezultatele sunt extraordinare : pielea este mult mult mai curatata , digestia este foarte buna ( strugurii nu trebuie mancati cu coaja/ sambure), si capatati foarte foarte multa energie .
Va invit sa cauti pe internet pe www.google.com si sa cititi despre dieta asta exaordinara.

Stand la etajul 6 , am inceput sa urc si sa cobor pe scari / Nu mai iau liftul :)

Concluzia la care am ajuns este ca dieta nicoletei este foarte buna , dar nu mai mult de 2 saptamani asta pentru a va da un imbold ca sa incepeti intradevar o cura SANATOASA
Faceti mult sport , beti cel putin 2 l de (apa / compot de mere / ceai ) pe zi si mancati sanatos !!
Nu exista minuni care sa va scape de kg in plus Trebuie sa fiti inteligente si sa luati deciziile care sa va faca lupta cu kg cat mai usoara.

Si fetele grasute sunt foarte frumoase. Nu va camuflati in haine negre sau tinute care sa va ascunda corpul Alegeti hainele care va pun in valoare si simtiti-va frumoase.


Va poop pe toate
Deci , cine incepe o dieta SANATOASA, cu mine ?

PS o sa schimb denumirea postului :)
Astept mesajele voastre



yesenia
Postat pe 16 Septembrie 2010 15:05
unde pot citi despre dieta?
kudika035724
Postat pe 16 Septembrie 2010 18:40
bai eu nu stiu unde ati citit voi de dieta ei cu supe si compot sau ce bazaconii ati mai scris acolo. uitati ce am gasit eu legat de "dieta" ei :)
http://www.topculturism.ro/web/fullArticle.php?art=674
Ronnie_Coleman
Postat pe 16 Septembrie 2010 18:50
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-09-16 18:50:49bai eu nu stiu unde ati citit voi de dieta ei cu supe si compot sau ce bazaconii ati mai scris acolo. uitati ce am gasit eu legat de "dieta" ei :)
http://www.topculturism.ro/web/fullArticle.php?art=674
COLEMANEE,,CE FACI BA NEBUNULE DIN COCEN I,,,AUZI BA,,IMI ZICI BA SI MIE O RETETA SA MA INGRASY
thadoogback
Postat pe 16 Septembrie 2010 18:53
vrem poze ..inainte si dupa dieta :sml-happy0065 asa se vede doar diferenta .
iuliamalia
Postat pe 16 Septembrie 2010 19:55
o tin eu cu tine dar spune-mi te rog ce trebuie sa fac , pentru ca nu stiu ce se mananca la dieta asta
ROXY_021983
Postat pe 16 Septembrie 2010 23:00
De la: ROXY_021983, la data 2010-09-16 23:00:13o tin eu cu tine dar spune-mi te rog ce trebuie sa fac , pentru ca nu stiu ce se mananca la dieta asta


se mananca caloriile intre ele!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 16 Septembrie 2010 23:02
De la: ROXY_021983, la data 2010-09-16 23:00:13o tin eu cu tine dar spune-mi te rog ce trebuie sa fac , pentru ca nu stiu ce se mananca la dieta asta

ai prob cu vederea? am lasat un link cu, cateva posturi mai sus daca ai aceeasi dorinta de slabire cum o ai pe cea de informare, este clar...las o balta :)
Ronnie_Coleman
Postat pe 16 Septembrie 2010 23:48
ma ofer voluntara,daca imi dai si mie dieta?
westgate
Postat pe 17 Septembrie 2010 09:54
da eu vteau dar ajutama dami reteta
astept multumesc
kudika187610
Postat pe 17 Septembrie 2010 14:30
buna fetelor ,vreau si eu dieta Nicoletei cum fac sa o primesc va multumesc
kudika296317
Postat pe 18 Septembrie 2010 20:42
Pacat ca persoanele de pe forumul asta posteaza mesaje aiurea Necitind comentarille anterioare , si aici ma refer la categoria care publica mesaje gen " vreau si eu dieta Nicoletei" ...

Ca sa nu mai vorbim despre cele care inca nu au descoperit GOOGLE.





yesenia
Postat pe 19 Septembrie 2010 14:57
yesenia, ma bucur ca ai reusit sa slabesti, chiar daca n-ai mai continuat. eu zic ca e a fost o decizie inteleapta, desi numele Nicoletei Luciu vad ca a strans multe persoane interesante. daca nu mai aveai energie, inseamna ca ceva nu era in ordine si nu primeai aportul necesar de nutrienti. iar cu referire la faptul ca se slabeste mult la inceput, e un lucru normal, asta se intampla la fiecare dieta. la inceput este eliminata apa in exces de care "dispunem" cam toate. iar apa dispare la fel de repede cum se depune. oricum, iti doresc mult succes in continuare si sa ne tii la curent cu stilul tau de viata.
RoxRoxy
Postat pe 19 Septembrie 2010 17:33
da sunt dispusa sa te sustin.nici eu nu reusesc sa tin de una singura;am tinut una singura dar foarte greu si am slabit 5kg in 2 saptamani.poti sa imi spui si mie aceasta dieta,poate reusesc sa o tin si eu pana la capat
delfy_blonda
Postat pe 19 Septembrie 2010 19:43
De la: delfy_blonda, la data 2010-09-19 19:43:21da sunt dispusa sa te sustin.nici eu nu reusesc sa tin de una singura;am tinut una singura dar foarte greu si am slabit 5kg in 2 saptamani.poti sa imi spui si mie aceasta dieta,poate reusesc sa o tin si eu pana la capat


Wow, 5 kg in 2 saptamani !! Bravo, dar ce dieta ai tinut? Mai important de atat, s-au mentinut rezultatele?
DariaMih
Postat pe 19 Septembrie 2010 21:07
De la: delfy_blonda, la data 2010-09-19 19:43:21da sunt dispusa sa te sustin.nici eu nu reusesc sa tin de una singura;am tinut una singura dar foarte greu si am slabit 5kg in 2 saptamani.poti sa imi spui si mie aceasta dieta,poate reusesc sa o tin si eu pana la capat
[/quote
Eu am tinut tot felul de cure,am luat pastile....si alte tampenii...care pe moment dadeau razultate,darrrr dupa.... puneam la loc si poate inca ceva in plus,de o luna si jumatate m-am apucat de sport,in prima zi cand am mers la sala avea 100kg,dupa doar 3 saptamani am ajuns la 93kg,timp de 2 saptamanii nu am mai mers la sala si nu am mai reusit sa dau nici 100g jos chiar daca tineam regim,m-am intors in Romania si imi este mult mai dificil sa merg la sala,dar cand am vazut k fara sport nu da randamet "imfometarea",mea...fac sacrificii si merg la sala o zi da una nu,ma simt mult mai bine decand fac sport si totodata am si satisfactia k am ajuns deja la 89kg si pana la 70 kg nu vreau sa ma opresc in concluzie sportul este pe primul plan si dupa aceea toate celelalte diete ....si altele...
yza79
Postat pe 19 Septembrie 2010 21:29
De la: yza79, la data 2010-09-19 21:29:42
De la: delfy_blonda, la data 2010-09-19 19:43:21da sunt dispusa sa te sustin.nici eu nu reusesc sa tin de una singura;am tinut una singura dar foarte greu si am slabit 5kg in 2 saptamani.poti sa imi spui si mie aceasta dieta,poate reusesc sa o tin si eu pana la capat
[/quote
Eu am tinut tot felul de cure,am luat pastile....si alte tampenii...care pe moment dadeau razultate,darrrr dupa.... puneam la loc si poate inca ceva in plus,de o luna si jumatate m-am apucat de sport,in prima zi cand am mers la sala avea 100kg,dupa doar 3 saptamani am ajuns la 93kg,timp de 2 saptamanii nu am mai mers la sala si nu am mai reusit sa dau nici 100g jos chiar daca tineam regim,m-am intors in Romania si imi este mult mai dificil sa merg la sala,dar cand am vazut k fara sport nu da randamet "imfometarea",mea...fac sacrificii si merg la sala o zi da una nu,ma simt mult mai bine decand fac sport si totodata am si satisfactia k am ajuns deja la 89kg si pana la 70 kg nu vreau sa ma opresc in concluzie sportul este pe primul plan si dupa aceea toate celelalte diete ....si altele...


felicitari, yza! mult succes in continuare si sa ne spui cum merg lucrurile. spune-ne si ce regim alimentar tii.
RoxRoxy
Postat pe 19 Septembrie 2010 22:36
eu am tinut dieta si am reusit sa slabesc 12 kg intr-o luna e super dar...greu tare cu poftele, nu tu o ciocolatica....am reusit sa tin regimul dor compensand cu batoane fibrobar super bune....problema e ca la 3 luni dupa regim am vazut ca am puc 5 kg la loc. Am sa repet regimulcu siguranta.
bajan_anamaria
Postat pe 20 Septembrie 2010 21:28
De la: bajan_anamaria, la data 2010-09-20 21:28:17eu am tinut dieta si am reusit sa slabesc 12 kg intr-o luna e super dar...greu tare cu poftele, nu tu o ciocolatica....am reusit sa tin regimul dor compensand cu batoane fibrobar super bune....problema e ca la 3 luni dupa regim am vazut ca am puc 5 kg la loc. Am sa repet regimulcu siguranta.


Ana Maria, bine ca mi-ai amintit de batoanele alea. Eu nu stiu de unde am avut atata vointa azi sa rezist, pt ca a fost ziua unei colege de birou si a umplu masa de langa mine cu dulciuri si sucuri. Dar n-am cedat. Un baton sigur mi-ar fi fost la indemana in momentele alea...
DariaMih
Postat pe 20 Septembrie 2010 22:36
buna!a.si vrea sa stin si eu dieta asta..cum procedez mai exact si care sunt pasii pe care trebuie sa.i urmez?
La mine e vorba decat de vreo 5-7 kg:D
nadyya_pavel
Postat pe 24 Septembrie 2010 15:33
vreau si eu dieta Nicoletei Luciu,cine are un sfat sau vreo dieta pentru mine ---> sweet_mandyk07 id ul meu
kudika310502
Postat pe 24 Septembrie 2010 16:08
E vreuna dintre voi fetelor care a consumat angel slim sau slim down ??daca da spuneti -mi si mie de unde le-ati cumparat pt ca eu nu gasesc nicaieri..
ramonik15
Postat pe 24 Septembrie 2010 16:25
buna sunt anca da_mi si mie reteta te rog

kudika191616
Postat pe 24 Septembrie 2010 23:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PRODUSELE 4LIFE 6 De la: felicia_orh 7 Martie 2010 13:33
bulimie 17 De la: lou_lou 21 Martie 2011 19:54
Am slabit sanatos si ma mentin! 11 De la: kudika329427 28 Octombrie 2013 20:08
Dieta disociata 333 3 De la: kudika_5229 1 Mai 2012 08:10
Tahitian Noni® Original Bioactive Beverage™ 50 De la: kudika226898 19 Septembrie 2010 12:21