Setari Cookie-uri

Cine Incepe sa tina cu mine Dieta lui Nicoleta Luciu ?

fetelor, daca cititi cu atentie discutia, desi e cam lunga, o sa vedeti ca dieta a fost deja postata.
RoxRoxy
Postat pe 25 Septembrie 2010 13:24
De la: cutesuzy, la data 2010-09-25 13:24:41fetelor, daca cititi cu atentie discutia, desi e cam lunga, o sa vedeti ca dieta a fost deja postata.

ceri prea mult de la ele. si daca le trimiti mesaj pe pm si tot te intreaba aici la cata lene au in ele
Ronnie_Coleman
Postat pe 25 Septembrie 2010 17:05
dieta M R... a facut si aia o dieta?
Ronnie_Coleman
Postat pe 26 Septembrie 2010 17:00
De la: luminita_15_84, la data 2010-09-26 16:15:43O dieta grozava este dieta Mihaelei Radulescu, si este o dieta sanatoasa, care te invata sa mananci sanatos, este o dieta pe care ar trebuii sa o tinem toti. Cine vrea dieta asta exista google ca doar de aceea avem internet sa il si folosim.


Am citit si eu cate ceva despre dieta asta, care e de fapt a Mihaelei Bilic, dar ca sa dea roade trebuie transformata intr-un stil de viata, nu poti sa renunti la ea. Si bineinteles trebuie completata cu mult sport, dar n-am sa enumar motivele, care sunt evidente.
RoxRoxy
Postat pe 26 Septembrie 2010 17:05
Dieta Mihaelei Radulescu e aceeasi cu a lui Teo si a mai multor vedete autohtone :). Se bazeaza pe principiul "mananci din toate, cate putin".
DariaMih
Postat pe 26 Septembrie 2010 18:37
De la: yesenia, la data 2010-08-11 15:46:30Buna fetelor

De luni m-am apucat sa tin dieta lui Nicoleta L, si am remancat 2 kg pierdute in 2 zile, si as vrea sa o tin pana ajung la 55 de kg. Doar ca imi este greu de una singura .Este cineva care vrea sa o tina cu mine .Orice incurajari sunt binevenite.

Motivul pentru care tin aceasta cura este ca vreau sa scap definitiv si rapid de kg in plus pe care le-am acumulat in ultimul timp. Si in plus nu e chiar atat de greu de tinut . Dupa aceasta cura intentionez sa tin o dieta echilibrata.

Cine vrea sa ma sustina ?

Luni 9.08 : 81.3 kg
Marti 10.08 : 80.5 kg
Miercuri 11.08 : 79.4kg

kudika323300
Postat pe 27 Septembrie 2010 05:37
Draga mea,
Ce ai facut cu limba romana... Saraca!!!!!!
Lui Nicoleta?! Vai de noi!!!!
ipop_2003ro@yahoo.com
Postat pe 1 Octombrie 2010 16:56
Sa sti ca si eu stiu ca trebuie sa spui "Nicoletei", in loc de "a lui Nicoleta" dar uneori imi e lene sa ma exprim corect...nu stiu de ce , . Oare te plateste cineva daca vorbesti corect limba romana? Crede-ma ca sunt persoane care pentru ca toata ziua fac calcule matematice mai si uita regulile gramaticale...chiar daca le visau in trecut... Se-ntampla!


http://alimentara.libertatea.ro/username18
Poate vrei sa ma votezi si pe mine daca ai timp
joy_18
Postat pe 1 Octombrie 2010 17:07
Vrei sa faci bani dar nu-ti place sa umbli la interviuri si sa dai de sefi uraciosi? Vrei sa fii liber in graficul de munca, dar sa ai un salariu stabil si bun? Vrei sa stai acasa si sa lucrezi si asta sa nu iti afecteze veniturile? Atunci ai nevoie de lucrul pe care eu ti-l ofer. Nici un fel de inselatorie, sponsorizare de inceput, sau taxa de start in afaceri...Pentru doar 3-4 ore de lucru pe zi poti castiga 75-100$ pe saptamana si mai mult daca lucrezi mai mult. Ce iti trebuie? Internet si calculator conectat la retea si un minim de cunostinte in accesari de site-uri on-line...restul, depinde doar de tine si de cat de multa staruinta iti dai. Lucrul e mai mult legat cu casuta de e-mail. Pentru informatii suplimentare, trimite-ti un e-mail cu subiectul "LUCRU" pe adresa de e-mail stote.mihaela@gmail.com.
kudika148197
Postat pe 2 Octombrie 2010 14:26
buna!!! cum va mai merg dietele? indiferent daca sunt ale nicoletei luciu sau ale mihaelei radulescu :P va pup pe toti! eu am stagnat saptamana asta...e bine macar ca nu m-am ingrasat.
RoxRoxy
Postat pe 3 Octombrie 2010 19:03
VREA SAIMI SPUNA CINEVA IN CE CONSTA DIETA LUCIU?VREAU SA O TIN SI EU DAR NU STIU CE SI CUM
kudika317219
Postat pe 4 Octombrie 2010 19:10
dieta e simpla: doar compot de mere fara zahar si supa de pui fara piele si legume, fara sare
ideea e ca eu o tin de pe 01.10 si am slabit 2- 3 kg, daca or fi si alea, si nu inteleg de ce ca de la cum mancam, cate o paine la o masa, am trecut direct la chestia asta si mi se parea normal sa slabesc mai mult....cine stie, depinde de organism si de kg....
kudika065453
Postat pe 13 Octombrie 2010 23:01
De la: kudika065453, la data 2010-10-13 23:01:55dieta e simpla: doar compot de mere fara zahar si supa de pui fara piele si legume, fara sare
ideea e ca eu o tin de pe 01.10 si am slabit 2- 3 kg, daca or fi si alea, si nu inteleg de ce ca de la cum mancam, cate o paine la o masa, am trecut direct la chestia asta si mi se parea normal sa slabesc mai mult....cine stie, depinde de organism si de kg....

cine stie, depinde si daca ai nascut si ce serviciu ai si daca te duci ca aia la sala...lol
Ronnie_Coleman
Postat pe 14 Octombrie 2010 08:17
PAI CHIAR AM NASCUT DE APROAPE 2 LUNI SI AM SLABIT DE LA 73 DE KG PANA LA 60, CAT AM IN PREZENT,DAR NU NEAPARAT DATORITA DIETEI, CU CARE, REPET , AM SLABIT DOAR 2,3 KG IAR LA SALA INCA NU MERG DAR AM O BICICLETA ERGONOMICA ACASA SI MAI FAC DIN CAND IN CAND CATE O JUMA DE ORA LA EA
SPER SA MAI DAU JOS MACAR 5 KG ANA LA BOTEZ...MENTIONEZ CA AM 1.48 CM
kudika065453
Postat pe 14 Octombrie 2010 16:27
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-10-14 08:17:22
De la: kudika065453, la data 2010-10-13 23:01:55dieta e simpla: doar compot de mere fara zahar si supa de pui fara piele si legume, fara sare
ideea e ca eu o tin de pe 01.10 si am slabit 2- 3 kg, daca or fi si alea, si nu inteleg de ce ca de la cum mancam, cate o paine la o masa, am trecut direct la chestia asta si mi se parea normal sa slabesc mai mult....cine stie, depinde de organism si de kg....

cine stie, depinde si daca ai nascut si ce serviciu ai si daca te duci ca aia la sala...lol


depinde si de cantitati, ca multi zic mananc numai salate dar daca mananci 10 salate pe zi si cu branzica si cu puiut, la revedere dieta, ca tare ma indoiesc ca o persoana care manca foarte mult a trecut la o dieta draconica
visan_georgiana
Postat pe 14 Octombrie 2010 16:43
de pe 1.10 pana pe 13.10 tu ai slabit 2.3kg si nu esti multumita? hai ca deja exagerezi. si daca incepe careva cu mistourile va mirati de ce...trebuie sa intelegi ca antrenamentul este aproape la fel de important ca si alimentatia. cu un prog de antr de genul "AM O BICICLETA ERGONOMICA ACASA SI MAI FAC DIN CAND IN CAND CATE O JUMA DE ORA LA EA" ... sa slabesti cat ai slabit tu este mai mult decat suficient
Ronnie_Coleman
Postat pe 14 Octombrie 2010 17:58
ce rezultat ai avut pana la urma? cat ai slabit??? au trecut deja 2 luni,daca bine am vazut,,, spune-mi te rog,cat ai slabit si care a fost exact dieta!? merci si bafta in continuare!
bea_ralu
Postat pe 15 Octombrie 2010 02:31
De la: bea_ralu, la data 2010-10-15 02:31:49ce rezultat ai avut pana la urma? cat ai slabit??? au trecut deja 2 luni,daca bine am vazut,,, spune-mi te rog,cat ai slabit si care a fost exact dieta!? merci si bafta in continuare!



ahhh,scuze,abia acum am citit mai departe si ma vazut reteta! insa tot sunt curioasa cat a slabit fata ce a inceput cura Nicoletei in urma cu 2 luni1?!?!!
bea_ralu
Postat pe 15 Octombrie 2010 02:40
Buna ma numesc Gianina si voiam sa iti spun ca te sustin.Vei pierde in greutate cu aceasta dieta ,daca o tii in mod corect doar ca sfatul meu este ca in timpul dietei sa iei niste vitamine fiindca tinuta pe termen lung iti va aduce in organism o lipsa de vitamine si vei fi vizibil afectata.Dar curaj ,urcate`pe cantar in fiecare zi ,fiindca observand scaderea in greutate vei avea forta sa duci mai departe.Eu am tinut'o si am slabit deja 13 kg.Fii tare si rezista fiindca slabind iti vei schimba viata ,increderea in tine va fi mai mare si vei observa o schimbare majora.Curaj.Te pup
giani22iubi
Postat pe 15 Octombrie 2010 10:11
De la: giani22iubi, la data 2010-10-15 10:11:11Buna ma numesc Gianina si voiam sa iti spun ca te sustin.Vei pierde in greutate cu aceasta dieta ,daca o tii in mod corect doar ca sfatul meu este ca in timpul dietei sa iei niste vitamine fiindca tinuta pe termen lung iti va aduce in organism o lipsa de vitamine si vei fi vizibil afectata.Dar curaj ,urcate`pe cantar in fiecare zi ,fiindca observand scaderea in greutate vei avea forta sa duci mai departe.Eu am tinut'o si am slabit deja 13 kg.Fii tare si rezista fiindca slabind iti vei schimba viata ,increderea in tine va fi mai mare si vei observa o schimbare majora.Curaj.Te pup

urcandu se pe cantar in fiecare zi in niciun caz nu va avea o mai mare incredere....eventual si-o va pierde si mai mult
Ronnie_Coleman
Postat pe 15 Octombrie 2010 10:17
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-10-14 17:58:37de pe 1.10 pana pe 13.10 tu ai slabit 2.3kg si nu esti multumita? hai ca deja exagerezi. si daca incepe careva cu mistourile va mirati de ce...trebuie sa intelegi ca antrenamentul este aproape la fel de important ca si alimentatia. cu un prog de antr de genul "AM O BICICLETA ERGONOMICA ACASA SI MAI FAC DIN CAND IN CAND CATE O JUMA DE ORA LA EA" ... sa slabesti cat ai slabit tu este mai mult decat suficient



pai si ce antrenament as putea sa fac, mai ales ca am nascut prin cezariana si daca urc 10 scari simt ca mi explodeaza inima...ce sa mai zic de alergare sau altceva...oricum de la ce mancam eu, numai grasimi de 11 noaptea la supa de pui fara sare, am facut un progres si ma asteptam sa dau jos mai mult
kudika065453
Postat pe 15 Octombrie 2010 17:12
De la: kudika065453, la data 2010-10-15 17:12:13
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-10-14 17:58:37de pe 1.10 pana pe 13.10 tu ai slabit 2.3kg si nu esti multumita? hai ca deja exagerezi. si daca incepe careva cu mistourile va mirati de ce...trebuie sa intelegi ca antrenamentul este aproape la fel de important ca si alimentatia. cu un prog de antr de genul "AM O BICICLETA ERGONOMICA ACASA SI MAI FAC DIN CAND IN CAND CATE O JUMA DE ORA LA EA" ... sa slabesti cat ai slabit tu este mai mult decat suficient



pai si ce antrenament as putea sa fac, mai ales ca am nascut prin cezariana si daca urc 10 scari simt ca mi explodeaza inima...ce sa mai zic de alergare sau altceva...oricum de la ce mancam eu, numai grasimi de 11 noaptea la supa de pui fara sare, am facut un progres si ma asteptam sa dau jos mai mult


eu iti recomand sa mergi la un nutritionist acela iti va concepe o dieta personalizata in functie de stilul tau de viata, in functie de starea de sanatate pt ca va trebui sa faci cateva analize. dietele drastice au un efect de boomerang slabesti 5 kg si in timp poti pune la loc dublu, iti spun din proprie experienta; sau daca nu iti permiti sa mergi la un nutritionist iti recomand cartea Mihaelei Bilic din care poti invata multe lucruri despre diete, succes
visan_georgiana
Postat pe 15 Octombrie 2010 17:33
De la: TIGRA, la data 2010-10-15 17:33:42
De la: kudika065453, la data 2010-10-15 17:12:13
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-10-14 17:58:37de pe 1.10 pana pe 13.10 tu ai slabit 2.3kg si nu esti multumita? hai ca deja exagerezi. si daca incepe careva cu mistourile va mirati de ce...trebuie sa intelegi ca antrenamentul este aproape la fel de important ca si alimentatia. cu un prog de antr de genul "AM O BICICLETA ERGONOMICA ACASA SI MAI FAC DIN CAND IN CAND CATE O JUMA DE ORA LA EA" ... sa slabesti cat ai slabit tu este mai mult decat suficient



pai si ce antrenament as putea sa fac, mai ales ca am nascut prin cezariana si daca urc 10 scari simt ca mi explodeaza inima...ce sa mai zic de alergare sau altceva...oricum de la ce mancam eu, numai grasimi de 11 noaptea la supa de pui fara sare, am facut un progres si ma asteptam sa dau jos mai mult


eu iti recomand sa mergi la un nutritionist acela iti va concepe o dieta personalizata in functie de stilul tau de viata, in functie de starea de sanatate pt ca va trebui sa faci cateva analize. dietele drastice au un efect de boomerang slabesti 5 kg si in timp poti pune la loc dublu, iti spun din proprie experienta; sau daca nu iti permiti sa mergi la un nutritionist iti recomand cartea Mihaelei Bilic din care poti invata multe lucruri despre diete, succes



mi-am luat si cartea acum 1 an dar oricum, sunt sfaturi de bun simt, gen nu manca ca porcul, nu manca seara la 12 noaptea, mananca legume si fructe, etc...eu sincer nu am avut niciodata probleme cu greutatea doar ca dupa nastere m am pricopsit cu astea 10 kg in plus de care vreau sa scap cat mai repede si o dieta ca asta am crezut eu la mom respectiv ca e buna, ca apoi sa revin la obiceiurile mele alimentare nesanatoase, adica sare la greu, grasimi la greu(ca astea imi plac)...sper sa fie bine si nici sa nu pun dublu pe mine...doamne asta ar mai lipsi iar despre nutritionit, sincer nu cred , si de bani, si de timp si de ideea ca mananci esti gras, nu mananci esti slab, nu?
kudika065453
Postat pe 15 Octombrie 2010 18:08
De la: kudika065453, la data 2010-10-15 18:08:39
De la: TIGRA, la data 2010-10-15 17:33:42
De la: kudika065453, la data 2010-10-15 17:12:13
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-10-14 17:58:37
mi-am luat si cartea acum 1 an dar oricum, sunt sfaturi de bun simt, gen nu manca ca porcul, nu manca seara la 12 noaptea, mananca legume si fructe, etc...eu sincer nu am avut niciodata probleme cu greutatea doar ca dupa nastere m am pricopsit cu astea 10 kg in plus de care vreau sa scap cat mai repede si o dieta ca asta am crezut eu la mom respectiv ca e buna, ca apoi sa revin la obiceiurile mele alimentare nesanatoase, adica sare la greu, grasimi la greu(ca astea imi plac)...sper sa fie bine si nici sa nu pun dublu pe mine...doamne asta ar mai lipsi iar despre nutritionit, sincer nu cred , si de bani, si de timp si de ideea ca mananci esti gras, nu mananci esti slab, nu?


un nutritionist nu iti va spune niciodata ca daca mananci esti gras, daca nu mananci, esti slab. cel putin, n-ar trebui sa-ti spuna asa ceva, ci iti va crea o dieta echilibrata in functie de nevoile organismului tau. da, costa ceva mai mult, dar decat sa tii diete de capul tau si sa iti faci mai mult rau, mai bine dai un ban da' stii ca merita.
RoxRoxy
Postat pe 18 Octombrie 2010 23:39
buna....am tot citit mesajul tau ,a trecut ceva vreme de cind ai facut cura de slabire chiar ai dat jos kg nedorite..................astept un raspuns si poate ma ajuti cu un sfat sa slabesc si eu
elisa_healthy
Postat pe 19 Octombrie 2010 10:09
La mine au trecut 3 saptamani de cd am inceput dieta, ce-i drept am mai mancat si pe langa, cam o data pe saptamana,la o masa, dar oricum, si am slabit pana acu cam 4 kg, ce-i drep merg si cam 10 km pe jos in fiecare zi
kudika065453
Postat pe 22 Octombrie 2010 15:36
buna
eu iti recomand sa apelezi la un nutritionost
intra pe www.slabesti-acum.ro
completeaza consultanta online
succes
1708
Postat pe 22 Octombrie 2010 16:01
UNDE GASESC RETETA ASTA DE SLABIRE A NICOLETEI LUCIU ?
kudika123065
Postat pe 25 Octombrie 2010 22:44
De la: kudika123065, la data 2010-10-25 22:44:54UNDE GASESC RETETA ASTA DE SLABIRE A NICOLETEI LUCIU ?

in acest topic. dããããããããã cata lene poti sa ai???
Ronnie_Coleman
Postat pe 25 Octombrie 2010 23:49
Buna! Ce-ati mai facut? Cum merge cu stilul de viata sanatos :) ? Eu nu prea am facut sport saptamana asta, am plecat de-acasa numai la 7 si m-am intors dupa 11 noaptea...Nu m-am ingrasat, dar nici n-am slabit. Recuperez saptamana asta.
DariaMih
Postat pe 31 Octombrie 2010 10:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
grasa sau slaba? 7 De la: DariaMih 21 Octombrie 2010 21:55
ulei versus unt 18 De la: anceaf 10 Iulie 2014 15:37
iti place fotografia??? 2 De la: tarot 11 Noiembrie 2009 23:40
par degradat... 9 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 13:16
Tratare si vindecare acnee purulenta 1 De la: migona56 3 Mai 2010 20:11