Setari Cookie-uri

Cine Incepe sa tina cu mine Dieta lui Nicoleta Luciu ?

nu mai luati pastile ! va fac rau ! si nici nu ajuta !
coldwind
Postat pe 13 Septembrie 2010 10:14
Buna ziua!
Eu pot sa te sustin dar nu tinand aceeasi dieta.
Pe scurt,de pe data de 16 august am inceput sa tin dieta disociata,mai exact cea a Irinei Reisler si te asigur ca da randament si ,mai ales nu te infometezi.Mananci ce si cat vrei din alimentele permise respectand anumite reguli de baza (citeste toate informatiile pe site)
Am reusit sa slabesc 5 kg ,adica aproximativ 1 kg/saptamana,iar sotul meu, pt ca tinem impreuna 10 kg.
Tin sa precizez ca am 33 ani,160 cm si 65 kg .Greutatea la care arat si ma simt bine este intre 58-60 kg.
Daca doresti sa mi te alaturi te sustin cu drag.
O zi placuta!
magdaalsa
Postat pe 13 Septembrie 2010 10:15
daca se poate da-mi si mie reteta,am nevoie mare sa dau cateva kg jos .
kudika140124
Postat pe 13 Septembrie 2010 10:31
Buna nu vreau sa te descurajez, parerea mea este ca aceasta cura iti aduce satisfactii pe moment, gandestete bine ca in momentul cand vei introduce din nou in regimul tau alimentat tote celelalte alimente care sunt fiecate benefice in felul lor pentru organism s-ar putea sa pui pe tine mai mult decat ai dat jos. Dupa aceasta cura pe care o tii tu o sa devii anemica garantat. O dieta foarte buna este o dieta in care sa te inveti sa mananci echilibrat. Daca inveti sa mananci echilibrat o sa o sa iti reglezi si greutatea. Sa nu uitam ca nici putina miscare nu strica. Daca chiar vrei sa scazi din greutate urmeza regimul care l-a tinut Mihaela Radulescu. POt sa spun ca in acel regim te invata cum sa mananci sanatos, si cat sa mananci in functie de greutatea fiecaruia. O sa dai jos maxim 2 Kg pe saptamana. Si in primul rand acel regim nu te infometeaza. Ai voie sa mananci orice in acel regim dar te invata in ce catitati, ce sa mananci la fiecare masa, si cum sa alternezi mesele. repet nu este o cura drastica ca ceea pe care o tii tu, este un mod de a invata sa mancam sanatos. Noi confundam cele doua lucruri "a arata bine" si "a te simtii bine". Invata sa le ai pe amandoua"arat bine si ma simnt bine"
luminita_15_84
Postat pe 13 Septembrie 2010 10:36
10 secrete

1. Trei mese principale zilnic

2. 15-30 minute pentru fiecare masa, in care sa nu se desfasoare nici un alt fel de activitate

3. Fara rontaieli intre mese

4. Fara produse de tip fast- food, prajeli, sosuri cu maioneza, tocaturi

5. Renuntarea in familie la uleiul de gatit si la toate produsele ce implica folosirea acestuia, cu exceptia a 1-2 lingurite de ulei crud pentru salate

6. Fara produse de cofetarie sau patiserie

7. Nu consumati zahar. Folositi indulcitori

8. Fara bauturi racoritoare cu zahar si fara alcool

9. Tratati fructele ca si pe dulciuri. Limitati-va la un fruct pe zi

10. Mancati carne slaba de orice fel, produse lactate slabe, peste, oua, fainoase si cereale, orez, legume cat mai multe, toate gatite cat mai simplu. Ciorbele si condimentele (usturoiul in special) sunt ideale in curele de slabire.
luminita_15_84
Postat pe 13 Septembrie 2010 10:43
SALUT!
mie nu mi-ar strica o dieta buna, dar nu stiu din ce consta aceasta dieta.
eventual daca mia-i scrie exact dieta, si miar placea, poate mas apuca si eu
as vrea si eu sa cantaresc doar 55 kg, dar...drumu-i lung pana acolo ... hm...
kori1031
Postat pe 13 Septembrie 2010 12:48
Eu doresc sa tin aceasta cura de slabire, dar te rog sa mi-o transmiti si mie. Imediat ce o voi primi, am sa incerc sa o tin. Multumesc.
kudika226711
Postat pe 13 Septembrie 2010 13:04
ba dar prea tute sunteti,,prea ,,aoleuu
thadoogback
Postat pe 13 Septembrie 2010 13:06
ESTI C-AM SCHILOADA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Camelia2966
Postat pe 13 Septembrie 2010 13:14
Uau, ce dieta "sanatoasa"...In primul rand ma indoiesc tare mult k Nicoleta Luciu a slabit atat de mult in doar o luna....stiu k a dat jos tot cam in 6 luni. O astfel de dieta pe care o propui tu nu numai ca nu este sanatoasa, periculoasa, dar nici nu se poate duce la bun sfarsit. O luna de zile nu poti trai doar cu lichide. Este de asemenea f important sa faci sport alaturi de dieta asta. Si ce te faci cand te apuci sa mananci "normal"? Crede-ma k iti vrb din experienta, e f greu cu deprivarea. Si cand te apuca o pofta de dulciuri, sa te tii atunci... Eu am inceput sa imi schimb obiceiurile alimentare din martie, impreuna cu alergat. E mult mai bine sa slabesti incet ca sa si dureze. Ritmul corect de slabit e cam de juma de kil, 1 kil pe saptamana, nu mai mult.
In fine, e alegerea ta ce faci, dar macar ai grija ce postezi, k mai sunt si alte fete indeajuns de disperate k sa urmeze asemenea diete si se creeaza o "epidemie"...Mult succes!
pope1882
Postat pe 13 Septembrie 2010 13:19
Te rog trimite-mi si mie dieta Nicoletei, am pus si eu citeva kg si vreau sa scap de ele, acum am 72 de kg si vreau sa ajung la 62kg!Multumesc!Promit sa ma cintaresc si sa ma masor in fiecare zi si iti voi transmite!
kudika015820
Postat pe 13 Septembrie 2010 13:36
o tin eu cu tine sunt alaturi te sustin da-mi mai multe dealii astept rasp bafta
kudika172602
Postat pe 13 Septembrie 2010 14:06
esti dragutza sa imi dai si mie reteta aceasta?..poate o tin eu cu tine:D.multumesc
kudika048709
Postat pe 13 Septembrie 2010 15:24
da-mi te rog si mie aceasta retea daca esti amabila.multumesc iti dau id-ul meu si poate mi-o dai pe mess sau pe mail.(bita_bita809@yahoo.com)
kudika048709
Postat pe 13 Septembrie 2010 15:27
app de diete nicoleta luciu a consultat un nutritionist si un antrenor de fitness care i-au fost aproape pana ala final.Ce unde sti ca aceasta dieta iti va face bine si tie?
nykole
Postat pe 13 Septembrie 2010 16:10
Toti care cauta dieta de care se vorbeste aici... de ce nu se uita pe prima pagina (pag.1) a acestui toipc??? E scrisa de la bun inceput.

Pt. mine e prea restrictiva, la fel ca mai toate dietele.
Acum cativa ani buni, am reusit sa slabesc frumos fara diete, doar mancand putin (atat cat sa ma satur "fizic") si nu dupa ora 20. Ma refer aici la mancare gatita si mancare grea.
M-am mentinut vreo 2 ani, apoi am reinceput sa nu ma mai controlez la ce si la cat mananc.

Acum, am nevoie sa dau jos aprox.7-8 kg pt. a ma simti bine eu cu mine insami, insa nu reusesc.
Problema: lipsa vointa + pofta „psihica”de mancare (de ceva „bun” pt. papilele gustative), care se manifesta in special dupa orele 22-23.

Daca mai sunt persoane (F /M) care au acelasi gen de problema (strict aceeasi problema), le rog sa isi spuna parerile.
Poate ne regasim cativa in aceeasi categorie si ne putem sustine.
ab2
Postat pe 13 Septembrie 2010 16:31
poti te rog sa-mi dai si mie dieta ta id-ul meu de mes este mic_flory@yahoo.com.multumesc mult
cryss_13
Postat pe 13 Septembrie 2010 17:00
Doamne ce aberatie!! Diete de infometare ca sa slabesti repede!! Cea mai proasta optiune! E clar ca e un regim care te priveaza de multe alimente importante pt organism si e clar ca n-o sa poti manca toata viata numai supa!! Iar cand n-o0 sa mai tii regimu asta si o sa mananci si altceva, clar o sa incepi sa acumulezi kilograme. Eu am exemplul meu in a manca sanatos si a slabi. Am slabit de anu trecut din iunie si pana acu 27 de kg, deci o medie de 2 kg pe luna. Iar asta e cel mai sanatos mod de a lsbi, nu 20 de kile intr-o luna! Iti dai organismu peste cap! Daca ai avea putina rabdare ai slabi frumos si pe termen lung fiindca te-ai invata cu un nou stil de a manca, dar mancand din toate categoriile si evitand bineinteles alimentele care ingrasa (dulciuri, grasimi, fainoase, prajeli).
Sfatul meu este sa te gandesti bine inainte de a te apuca de regimul asta pt ca exista si alte variante mult mai bune.
kudikasimonab
Postat pe 13 Septembrie 2010 17:42
iti doresc mult succes
motzata_2
Postat pe 13 Septembrie 2010 19:14
Buna seara fetelor,
Concluzia mea este ca orice cura de slabire drastica aduce la un moment dat kg in plus, si spun asta din propria experienta.
Am incercat multe , una a dat rezultatul pe care mi l am dorit , aveam o motivatie, o intalnire de oarece ani de scoala, am slabit in 2 luni si jumatate 16 kg cu produse herbalife super, costisitor , greu dar aratam perfect
dupa ei trebuia sa contnui tratament de intretinere inca cel putin 1 an, bani multi, sacrificii de asemeneasi am renuntat
REZULTATUL? 25 kg intr un an, si nu cu excese, nu mananc 4 paini intr un an, nu mananc mult dar imi functioneaza greu tiroida.
Luna trecuta am mai luat de pe net niste prostii , si ca sa fiu mai mot la recomasdarile lor treb sa slabesc 9 kg in 12 zile, am achizitionat 3 doze , am cheltuit banii degeaba, am respectat ce mi au spus, n am slabit 1 kg
Daca voi gasiti reteta miraculoasa va rog sa mi o dati si mie
Sauzim numai de bine

ldragulescu
Postat pe 13 Septembrie 2010 21:39
scuze pt greselile de ortografie, viteza e de vina
'
ldragulescu
Postat pe 13 Septembrie 2010 21:41
unde gasesc dieta vreau sa o tin si eu
ingerplutitor
Postat pe 13 Septembrie 2010 21:46
De la: Barbie30, la data 2010-08-11 19:22:1630 de kg in 45 de zile
Marfa!Ce-o sa faci cu pielea care o sa atarne de pe tine?O rulezi si o prinzi in bretele?
Ca de sport vad ca nu zici nimic.....




EXACT ........FARA SPORT , DIETA E , DEGEABA DEGEABA , PIELEA SE LASA SI RAMINE URIT ............
AM VAZUT ASA LA O TIPA .....PRIN SPORT , SE ELIMINA GRASIMEA TRANSPIRIND.FACIND SPORT SE VAD SI MUSCHII FRUMOS................PARCA NICOLETA DE CE MERGEA DE 3 ORI LA SALA, PE SAPTAMINA!.......................SI EU AM SLABIT 8 KG DE CIND AM NASCUT , DAR, MAI MULT PRIN SPORT ............................SUCCES
powere_of_love9
Postat pe 13 Septembrie 2010 22:29
De la: powere_of_love9, la data 2010-09-13 22:29:55
PRIN SPORT , SE ELIMINA GRASIMEA TRANSPIRIND.


pfff...Dumnezeule...
Ronnie_Coleman
Postat pe 13 Septembrie 2010 22:32
De la: ldragulescu, la data 2010-09-13 21:39:44Buna seara fetelor,
Concluzia mea este ca orice cura de slabire drastica aduce la un moment dat kg in plus, si spun asta din propria experienta.
Am incercat multe , una a dat rezultatul pe care mi l am dorit , aveam o motivatie, o intalnire de oarece ani de scoala, am slabit in 2 luni si jumatate 16 kg cu produse herbalife super, costisitor , greu dar aratam perfect
dupa ei trebuia sa contnui tratament de intretinere inca cel putin 1 an, bani multi, sacrificii de asemeneasi am renuntat
REZULTATUL? 25 kg intr un an, si nu cu excese, nu mananc 4 paini intr un an, nu mananc mult dar imi functioneaza greu tiroida.
Luna trecuta am mai luat de pe net niste prostii , si ca sa fiu mai mot la recomasdarile lor treb sa slabesc 9 kg in 12 zile, am achizitionat 3 doze , am cheltuit banii degeaba, am respectat ce mi au spus, n am slabit 1 kg
Daca voi gasiti reteta miraculoasa va rog sa mi o dati si mie
Sauzim numai de bine




SARACA DE TINE . Imi pare rau ca te-ai chinuit atita .SI prietena mea sa chinuit cu acele produse HerbaLife, dar nu au facuto decit sa se ingrase mai mult. Si sti de ce ? ptr ca in timp dadeau pofta de mincare si , nu numai , mai si unflau............CIta inconstienta , este, trist.FARA SUPARARE.........VEZI daca nu ai pe ce da bani !!!!!!!!! DAca nu iti permiteai , nu mai luai acele produse scumpe..........nu stiu daca te uiti pe EUFORIATV, LA DOCTOR OZ, ACOLO SE VB MAI LA ORICE EMISIUNE DESPRE SLABIRE , CUM SA SE ALIMENTEZE OMUL, SANATATE , ETC..........DIN CE STIU EU DE ACOLO , CU TOATE CA EU FIIND SPORTIVA DE MICA , STIAM CA SLABIND ADICA SA SLABESTI , E CEL MAI BUN SPORTUL, COMBINAT CU ALIMENTATIA SANATOASA. ......ITI DAU UN SFAT , NU E NEVOIE SA CERI DE LA CINEVA UN ANUME PROGRAM DE ALIMENTARE ZILNICA...........Asta e la mintea cocosului , fiecare trebuie sa stie ce inseamna o alimentatie sanatoasa. Primul lucru excluzi prajelile puternice si fara prea mult ulei in mincare , si fara mincare cu multe calori(grasimi) care se stiu deja. Dimineata e bine sa te alimentezi bine. LA amiaza fati o portie de mincare numai din fructe ce vrei tu.Sau legume.poti minca toata ziua legume si fructe daca poti .E bun ptr eliminarea toxinelor . Mai ales acum ca sint pepeni , struguri , pere, mere, bananele care intaresc organismul, e fructa care trebuie neaparat combinata cu celelalta fructe si legume chiar si iaurtul, ca sa nu te strici la burta.Mai este orezul fiert cu garnitura de legume inabusite , e super bun .. Sa nu te flaminzesti seara , maninci cu 3 ore inainte de a dormi. Poti minca o portie de mincare ce ai tu prin frigider dar evita piinea , daca necesita neaparatmincarea piine , atunci ia-ti piine ptr regim si numai o felie .DAR NU UITA DE SPORT.Chiar si seara cind te uiti la tv , alearga pe loc repaus , in pat, poti face abdomene ridicind picioarele . Eu una asa fac pe linga multele exerciti .
..........POFTA BUNA ..........SI SPOR LA MUNCA............
powere_of_love9
Postat pe 13 Septembrie 2010 22:55
De la: manutzul, la data 2010-09-11 21:44:11 Si eu am avut 86 de kg....acu am 68,69.Cea mai buna dieta este cea care se potriveste cel mai bine unui stil de viata echilibrat.Crede-ma ca daca vrei sa slabesti e foarte simplu.NU TE GANDI LA MANCARE ...si ocupa-ti timpul.Nu manca seara,nu combina cartofii cu carne ,mananca bine dimineata ca ai nevoie de energie...si fa sport.In special nu-ti propune sa slabesti repede si mult.Da timp organismului sa se adapteze .Eu am slabit i9n 2 ani si am rabdare.Tot la 55 vreau sa ajung!!



F ADEVARAT
powere_of_love9
Postat pe 13 Septembrie 2010 23:01
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-09-11 21:36:55legat de dieta Nicoletei, ea parca slabise 30 de kg in 3 luni de zile, nu in 45de zile asa cum am citit la cineva. si ea parca slabise atat dupa ce a nascut, nu dupa ce a stat cu fundu pe scaun toata ziua si nu a facut deloc sport. si parca ea a fost consiliata de cel mai cunoscut culturist rom. deci....ce va agitati atat pe tema asta?



.......DE PARCA NU SE STIE CA SE ARUNCA VORBE DE AIUREA IN VINT , ASA E TINERETUL ROMAN ..........
..........Normal ca nu se slabeste 30kg in 45zile.............dar nici 30 in 3 luni , doar sa vb la TV ca slabitul brusc si drastic nu e sanatos ..........NICOLEA a fost supravegeata , sa spus asta.......e periculos sa te joci asa , se poate lesina , chiar si mai rau......TREbuie rabdare cu slabitul..............Plus ca a fost si la saloane ptr modelare corporara.........
powere_of_love9
Postat pe 13 Septembrie 2010 23:07
De la: LuciaEly, la data 2010-09-11 23:27:26fetelor?voi cred ca nu ganditi cu capu:|
voi va aruncati in prima dieta care promite cele mai multe kg intr-un timp cel mai scurt?:-?
nu pot sa va inteleg:|
nu vreau sa fiu rea,,,,da mancati sanatos si faceti sport:| nu mai stati atata cu fundu pe scaun:|
ca 20-30 de min aveti si voi timp



................ASA ASA FI DURA , CA BINE SPUI..........DIETA ASTA .........GINDITI CU CAPUL FETELOR , OARE CARE POATE FI DIETA, NU TREBUIE SA VO DEA NIMENI.........
powere_of_love9
Postat pe 13 Septembrie 2010 23:10
De la: powere_of_love9, la data 2010-09-13 23:10:04
De la: LuciaEly, la data 2010-09-11 23:27:26fetelor?voi cred ca nu ganditi cu capu:|
voi va aruncati in prima dieta care promite cele mai multe kg intr-un timp cel mai scurt?:-?
nu pot sa va inteleg:|
nu vreau sa fiu rea,,,,da mancati sanatos si faceti sport:| nu mai stati atata cu fundu pe scaun:|
ca 20-30 de min aveti si voi timp



................ASA ASA FI DURA , CA BINE SPUI..........DIETA ASTA .........GINDITI CU CAPUL FETELOR , OARE CARE POATE FI DIETA, NU TREBUIE SA VO DEA NIMENI.........

si dietele astea,,,sunt diferite de persoana la persoana...deoarece fiecare "corp", reactioneaza in mod diferit la o anumita cura sau dieta....
cobra_dm
Postat pe 13 Septembrie 2010 23:14
..........MI SE PARE PREA MULTA INCONSTIENTA , PTR DIETA ASTA ....
..........NU E NEVOIE MAI FETELOR , FACETIVIO SINGURE , E LA MINTEA COCOSULUI, VOI CHIAR NU VA UITATI LA TV SAU IN REVISTE , MEREU SE VB IN AMBELE..............OF.....SI MULT SPORT , CA FARA , ATIRNA PIELEA...............
powere_of_love9
Postat pe 13 Septembrie 2010 23:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mari probleme 55 De la: camiflorea 23 Iulie 2010 17:02
Afacerea ta, aici sunt produse pt. pb. ta de sanatate 1 De la: danielatontsch 9 Martie 2009 11:52
Pont: Cum slabiti si va remodelati divin...... 3 De la: kudika_16775 17 Octombrie 2012 10:55
celulita cea rea! 3 De la: anetta07 21 August 2013 12:55
Vitamine si minerale bune pentru corp.....care sunt cele mai bune? 9 De la: alinacrivoi 13 Octombrie 2014 18:04