Setari Cookie-uri

toate avem cate un fost..si toti avem cate o fosta

De la: tavi85, la data 2010-08-20 15:19:30
De la: Maeve, la data 2010-08-20 15:14:24sa revin la subiect! v-ati intrebat vreodata daca iubitii vostri au intalniri nocturne cu fostele prietene care ink sufera dupa ei si sunt singure? eu in situatia asta sunt,sau cel putin asa imi imaginez.nu stiu c sa cred dar dupa atatea povesti citite de aici ma intreb si eu dak nu cumva pr meu are intalniri nocturne cu ex pr lui .ca ea e singura si sufera dupa el.nu stiu c s acred. n am vb cu el decat o sg data despre ea la inceptul relatiei si a zis ca ii pare bn ca a scapat d ea si a vb cam urat d ea.oricum mie totul mi se pare ciudat



fierbe gelozia in tine.... o bere rece sa-ti revi!


Eu zic ca s-ar putea apuca de scris scenarii de telenovele
stem_29
Postat pe 20 August 2010 15:26
De la: Maeve, la data 2010-08-20 15:14:24sa revin la subiect! v-ati intrebat vreodata daca iubitii vostri au intalniri nocturne cu fostele prietene care ink sufera dupa ei si sunt singure? eu in situatia asta sunt,sau cel putin asa imi imaginez.nu stiu c sa cred dar dupa atatea povesti citite de aici ma intreb si eu dak nu cumva pr meu are intalniri nocturne cu ex pr lui .ca ea e singura si sufera dupa el.nu stiu c s acred. n am vb cu el decat o sg data despre ea la inceptul relatiei si a zis ca ii pare bn ca a scapat d ea si a vb cam urat d ea.oricum mie totul mi se pare ciudat


Uite d-asta va lasa barbatii cu ochii in soare,nu aveti ce face si scormoniti....si ii disperati pana cand o sa ajunga omul sa spuna "bai frate daca tot zice ca am ceva cu fosta,macar sa am ca sa stiu de ce trag" Dupa veniti aici si aruncati cu alt topic "m-a parasit,ce sa fac?"
Barbie30
Postat pe 20 August 2010 18:28
De la: Maeve, la data 2010-08-20 15:14:24sa revin la subiect! v-ati intrebat vreodata daca iubitii vostri au intalniri nocturne cu fostele prietene care ink sufera dupa ei si sunt singure? eu in situatia asta sunt,sau cel putin asa imi imaginez.nu stiu c sa cred dar dupa atatea povesti citite de aici ma intreb si eu dak nu cumva pr meu are intalniri nocturne cu ex pr lui .ca ea e singura si sufera dupa el.nu stiu c s acred. n am vb cu el decat o sg data despre ea la inceptul relatiei si a zis ca ii pare bn ca a scapat d ea si a vb cam urat d ea.oricum mie totul mi se pare ciudat
si eu am cunoscut unul care nu o mai uita pe fosta desi a divortat de ea dupa 4 ani...mereu se impaca cu aia cand se certa cu mine pana cand i-am spus ca asta e o tiganie,,,, si nu im convine sa ma bag in mocirla divortatilor care cand se scuipa cand se ling
kudika029282
Postat pe 20 August 2010 22:38
De la: kudika029282, la data 2010-08-20 22:38:50
si eu am cunoscut unul care nu o mai uita pe fosta desi a divortat de ea dupa 4 ani...mereu se impaca cu aia cand se certa cu mine pana cand i-am spus ca asta e o tiganie,,,, si nu im convine sa ma bag in mocirla divortatilor care cand se scuipa cand se ling

parca ziceai ca nu esti tu aia care traiai cu un divortat
miss_darine
Postat pe 20 August 2010 22:44
De la: miss_darine, la data 2010-08-20 22:44:27
De la: kudika029282, la data 2010-08-20 22:38:50
si eu am cunoscut unul care nu o mai uita pe fosta desi a divortat de ea dupa 4 ani...mereu se impaca cu aia cand se certa cu mine pana cand i-am spus ca asta e o tiganie,,,, si nu im convine sa ma bag in mocirla divortatilor care cand se scuipa cand se ling

parca ziceai ca nu esti tu aia care traiai cu un divortat
si te deranjeaza cumva..?
kudika029282
Postat pe 21 August 2010 18:20
De la: Maeve, la data 2010-08-20 15:14:24sa revin la subiect! v-ati intrebat vreodata daca iubitii vostri au intalniri nocturne cu fostele prietene care ink sufera dupa ei si sunt singure? eu in situatia asta sunt,sau cel putin asa imi imaginez.nu stiu c sa cred dar dupa atatea povesti citite de aici ma intreb si eu dak nu cumva pr meu are intalniri nocturne cu ex pr lui .ca ea e singura si sufera dupa el.nu stiu c s acred. n am vb cu el decat o sg data despre ea la inceptul relatiei si a zis ca ii pare bn ca a scapat d ea si a vb cam urat d ea.oricum mie totul mi se pare ciudat

daca voia cu ea, era cu ea...ce-ti mai bati capul?...ai sa-l pierzi definitiv cu prostiile astea !!!
carla11
Postat pe 22 August 2010 00:20
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-20 13:47:58




am voie sa visez?[/quote]
pan' la capat !!!
carla11
Postat pe 22 August 2010 00:22
si eu m-am intalnit ci fostu dupa ce ne-am despartit,si bineinteles,tot intalnindu-ne,ne-am si impacat si uite asa am mai stat un an cu el,asa aiurea....cand ne-am despartit definitiv,mai m-am intalint cu el decat odata,din prostie,cik la o cafea,dar am renuntat k imi era frica sa nu ma impac iar cu el!am auzit multe cazuri d`astea,multi se vad doar pt sex,nu stiu explicatia,mai ales in cazul meu,cand eu nu-l mai iubeam si dabea asteptam sa scap de el!
nebunie!
kudika313344
Postat pe 22 August 2010 23:53
De la: kudika313344, la data 2010-08-22 23:53:04si eu m-am intalnit ci fostu dupa ce ne-am despartit,si bineinteles,tot intalnindu-ne,ne-am si impacat si uite asa am mai stat un an cu el,asa aiurea....cand ne-am despartit definitiv,mai m-am intalint cu el decat odata,din prostie,cik la o cafea,dar am renuntat k imi era frica sa nu ma impac iar cu el!am auzit multe cazuri d`astea,multi se vad doar pt sex,nu stiu explicatia,mai ales in cazul meu,cand eu nu-l mai iubeam si dabea asteptam sa scap de el!
nebunie!


mare prostie asta cu despartirea si impacarea ....atza rupta n o mai faci nici cu o mie de noduri , sau poate o faci dar trebuie un efort prea mare din partea amandurora ....
bella28
Postat pe 23 August 2010 08:14
De la: deliana, la data 2010-08-22 00:20:16
De la: Maeve, la data 2010-08-20 15:14:24sa revin la subiect! v-ati intrebat vreodata daca iubitii vostri au intalniri nocturne cu fostele prietene care ink sufera dupa ei si sunt singure? eu in situatia asta sunt,sau cel putin asa imi imaginez.nu stiu c sa cred dar dupa atatea povesti citite de aici ma intreb si eu dak nu cumva pr meu are intalniri nocturne cu ex pr lui .ca ea e singura si sufera dupa el.nu stiu c s acred. n am vb cu el decat o sg data despre ea la inceptul relatiei si a zis ca ii pare bn ca a scapat d ea si a vb cam urat d ea.oricum mie totul mi se pare ciudat

daca voia cu ea, era cu ea...ce-ti mai bati capul?...ai sa-l pierzi definitiv cu prostiile astea !!!


da! chiar o sa faci riduri daca te gandesti la prostii tot timpul
pickard
Postat pe 23 August 2010 08:19
De la: kudika029282, la data 2010-08-21 18:20:19
si te deranjeaza cumva..?

nope, e treaba ta cum iti traiesti viata...da' alta data incearca sa numai minciunesti, ca singura te dai de gol
miss_darine
Postat pe 23 August 2010 14:09
De la: miss_darine, la data 2010-08-23 14:09:44
De la: kudika029282, la data 2010-08-21 18:20:19
si te deranjeaza cumva..?

nope, e treaba ta cum iti traiesti viata...da' alta data incearca sa numai minciunesti, ca singura te dai de gol
nu m-am dat de gol..si nu e treaba dumitale ca sa-ti dau socoteala ce si cum fac
kudika029282
Postat pe 23 August 2010 18:54
De la: kudika029282, la data 2010-08-23 18:54:31
De la: miss_darine, la data 2010-08-23 14:09:44
De la: kudika029282, la data 2010-08-21 18:20:19
si te deranjeaza cumva..?

nope, e treaba ta cum iti traiesti viata...da' alta data incearca sa numai minciunesti, ca singura te dai de gol
nu m-am dat de gol..si nu e treaba dumitale ca sa-ti dau socoteala ce si cum fac


...zici tu zici....da de facut, faci!!!!!
anastasia_m
Postat pe 23 August 2010 18:57
De la: kudika029282, la data 2010-08-23 18:54:31
nu m-am dat de gol..si nu e treaba dumitale ca sa-ti dau socoteala ce si cum fac

nu... te-ai dat in bara sa fi sanatoasa 282-ule si sa-ti ti singura socoteala
miss_darine
Postat pe 23 August 2010 20:21
De la: miss_darine, la data 2010-08-23 20:21:05
De la: kudika029282, la data 2010-08-23 18:54:31
nu m-am dat de gol..si nu e treaba dumitale ca sa-ti dau socoteala ce si cum fac

nu... te-ai dat in bara sa fi sanatoasa 282-ule si sa-ti ti singura socoteala
dumneata sa-ti tii singura socoteala si nu te mai baga ca musca-n lapte...
kudika029282
Postat pe 24 August 2010 19:17
De la: Maeve, la data 2010-08-20 09:35:29ce urat suna, nu??
da, si eu am un fost, si actualul meu are o fosta. problema este k nu stiu daca mai are sentimente pt ea, k eu mai am ceva sentimente pt fostul. suntem de 8 luni imrepuna.nu mai pot continua o relatie c el daca ma gandesc ca disperata in fiecare zi ca paote el inca umbla dupa ea sau ea dupa el . voi ce ziceti? eu nu cred ca exista barbati pe lumea asta care sa nu insele.nu pot sa il controlez mereu k mi se pare mie.as vrea sa aud niste pareri de la voi care ati cunoscut mai multe tipuri de caractere sau aveti mai multa experienta.care sunt cei care insala mai mult?cei care sunt introvertiti intr-o relatie si chiar ii deranjeaza sa le invadezi teritoriul prea mult, sau cei care sunt lingusitori si se poarta incredibil de frumos in unele momente? cand ma cert cu el se lasa cu jigniri urate.are comportament deviant sau e nebun?odata chiar mi-a spus ca sunt ca ea,ca sunt disperata si crizata.asa o fi


nu te supara dar asta e un pic paranoia.
Daca citesti ca sunt diverse sau diversi care inca se mai intalnesc cu fostii/le nu inseamna neaparat ca asa face si actualul tau. daca tu inca te mai gandesti la trecut nu inseamna ca el face ca tine.
Si am o intrebare... Daca citesti ca unii si-au pus-o cand s-au dus sa cumpere paine la colt tu o sa iti banuiesti prietenul de acelasi lucru si ii pui un dispozitiv de urmarire?
O relatie ar trebui bazata pe ceva mai multa incredere si daca te inseala te asigur ca Dumnezeu face astfel incat sa afli.
ploidevise
Postat pe 27 August 2010 10:15
De la: ianna05, la data 2010-08-27 10:15:50
De la: Maeve, la data 2010-08-20 09:35:29ce urat suna, nu??
da, si eu am un fost, si actualul meu are o fosta. problema este k nu stiu daca mai are sentimente pt ea, k eu mai am ceva sentimente pt fostul. suntem de 8 luni imrepuna.nu mai pot continua o relatie c el daca ma gandesc ca disperata in fiecare zi ca paote el inca umbla dupa ea sau ea dupa el . voi ce ziceti? eu nu cred ca exista barbati pe lumea asta care sa nu insele.nu pot sa il controlez mereu k mi se pare mie.as vrea sa aud niste pareri de la voi care ati cunoscut mai multe tipuri de caractere sau aveti mai multa experienta.care sunt cei care insala mai mult?cei care sunt introvertiti intr-o relatie si chiar ii deranjeaza sa le invadezi teritoriul prea mult, sau cei care sunt lingusitori si se poarta incredibil de frumos in unele momente? cand ma cert cu el se lasa cu jigniri urate.are comportament deviant sau e nebun?odata chiar mi-a spus ca sunt ca ea,ca sunt disperata si crizata.asa o fi


nu te supara dar asta e un pic paranoia.
Daca citesti ca sunt diverse sau diversi care inca se mai intalnesc cu fostii/le nu inseamna neaparat ca asa face si actualul tau. daca tu inca te mai gandesti la trecut nu inseamna ca el face ca tine.
Si am o intrebare... Daca citesti ca unii si-au pus-o cand s-au dus sa cumpere paine la colt tu o sa iti banuiesti prietenul de acelasi lucru si ii pui un dispozitiv de urmarire?
O relatie ar trebui bazata pe ceva mai multa incredere si daca te inseala te asigur ca Dumnezeu face astfel incat sa afli.
in mod sigur ca daca te isala nu da nimic pe tine si inseamna ca nu te iubeste iar pe tine te tine de fraiera....
kudika029282
Postat pe 27 August 2010 16:25
Daca era invers trebuia sa aibe el o mare dilema in ce te priveste...iti spun asta pt ca barbatii , in general , nu pun suflet asa de mult ca noi intr-o relatie . Ei o privesc relatia ca pe un act sexual sau mai bine zis o spurcaciune, nici mie nu-mi vine sa cred asa ceva, dar tocmai m-am despartit de un tip care sustinea ca dragostea focoasa pe care o simteam eu , era doar o iluzie a mea si ca el de fapt facea totul doar ca el sa se simta bine...mai departe te las pe tine sa tragi concluziile...succes
Mary_Anel
Postat pe 27 August 2010 19:51
sunt oameni si oameni, fiecare cu ideile, cu gargauni, cu pasarele lui
suntem diferiti si simtim diferit, gandim diferit, dar asta e trebuie sa ne acomodam, nu o sa ne gasim alesi din prima, asa ca notiunea de fost sigur va exista in vocabularul fiecaruia dintre noi
yumy
Postat pe 27 August 2010 20:16
sunt oameni si oameni, fiecare cu ideile, cu gargauni, cu pasarele lui
suntem diferiti si simtim diferit, gandim diferit, dar asta e trebuie sa ne acomodam, nu o sa ne gasim alesi din prima, asa ca notiunea de fost sigur va exista in vocabularul fiecaruia dintre noi
yumy
Postat pe 27 August 2010 20:16
De la: yumy, la data 2010-08-27 20:16:22sunt oameni si oameni, fiecare cu ideile, cu gargauni, cu pasarele lui
suntem diferiti si simtim diferit, gandim diferit, dar asta e trebuie sa ne acomodam, nu o sa ne gasim alesi din prima, asa ca notiunea de fost sigur va exista in vocabularul fiecaruia dintre noi
si totusi sunt si exceptii nu sunt putini cei care isi gasesc perechea din prima si nu mai au in cap vreun fost sau fosta...
kudika029282
Postat pe 27 August 2010 22:07
De la: kudika029282, la data 2010-08-27 22:07:33
De la: yumy, la data 2010-08-27 20:16:22sunt oameni si oameni, fiecare cu ideile, cu gargauni, cu pasarele lui
suntem diferiti si simtim diferit, gandim diferit, dar asta e trebuie sa ne acomodam, nu o sa ne gasim alesi din prima, asa ca notiunea de fost sigur va exista in vocabularul fiecaruia dintre noi
si totusi sunt si exceptii nu sunt putini cei care isi gasesc perechea din prima si nu mai au in cap vreun fost sau fosta...

multi cei care isi gasesc perechea din prima ,am auzit, dar nu cunosc cazuri
yumy
Postat pe 28 August 2010 09:58
De la: Maeve, la data 2010-08-20 09:35:29ce urat suna, nu??
da, si eu am un fost, si actualul meu are o fosta. problema este k nu stiu daca mai are sentimente pt ea, k eu mai am ceva sentimente pt fostul. suntem de 8 luni imrepuna.nu mai pot continua o relatie c el daca ma gandesc ca disperata in fiecare zi ca paote el inca umbla dupa ea sau ea dupa el . voi ce ziceti? eu nu cred ca exista barbati pe lumea asta care sa nu insele.nu pot sa il controlez mereu k mi se pare mie.as vrea sa aud niste pareri de la voi care ati cunoscut mai multe tipuri de caractere sau aveti mai multa experienta.care sunt cei care insala mai mult?cei care sunt introvertiti intr-o relatie si chiar ii deranjeaza sa le invadezi teritoriul prea mult, sau cei care sunt lingusitori si se poarta incredibil de frumos in unele momente? cand ma cert cu el se lasa cu jigniri urate.are comportament deviant sau e nebun?odata chiar mi-a spus ca sunt ca ea,ca sunt disperata si crizata.asa o fi


da draga mea toti inselam,toti avem cate o fosta...sau mai mai multe,cu care ne mai prostim ocazional. iubitul tau merge la fosta lui,fac bubum bubum cicabum si dupa ,vine acasa si face si cu tine.
toata viata am fugit de sinistre paranoice ca tine
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 28 August 2010 11:28
De la: yumy, la data 2010-08-28 09:58:16
De la: kudika029282, la data 2010-08-27 22:07:33
De la: yumy, la data 2010-08-27 20:16:22sunt oameni si oameni, fiecare cu ideile, cu gargauni, cu pasarele lui
suntem diferiti si simtim diferit, gandim diferit, dar asta e trebuie sa ne acomodam, nu o sa ne gasim alesi din prima, asa ca notiunea de fost sigur va exista in vocabularul fiecaruia dintre noi
si totusi sunt si exceptii nu sunt putini cei care isi gasesc perechea din prima si nu mai au in cap vreun fost sau fosta...

multi cei care isi gasesc perechea din prima ,am auzit, dar nu cunosc cazuri

si eu am auzit de extraterestri dar nu prea am vazut
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 28 August 2010 11:30
Ce te faci cu un fost care nu se multumeste cu acest statut si tot vrea sa sa redevina actual in ciuda refuzurilor ? Face ce face si mai da cu nasul din timp in timp reusind sa devina doar agasant si sa provoace doar dezgust.
la unul ca asta care-i leacul?

Postat pe 28 August 2010 11:53
De la: scorpio67, la data 2010-08-28 11:53:49Ce te faci cu un fost care nu se multumeste cu acest statut si tot vrea sa sa redevina actual in ciuda refuzurilor ? Face ce face si mai da cu nasul din timp in timp reusind sa devina doar agasant si sa provoace doar dezgust.
la unul ca asta care-i leacul?


cand afli raspunsul , te rog spune-mi-l si mie.... ....am si eu problema asta de ceva timp !
mahy33
Postat pe 28 August 2010 14:42
orice relatie se bazeaza pe increderedar cand simti ca esti inselata increderea se transforma in suspiciune si devii involuntar disperata, nu poti sa te prefaci ca nu vezi si nu simti unele lucruri. barbatii simt intotdeauna nevoia de libertate, daca ii urmaresti tot timpul se simt sufocati si probabil atunci o fac si mai rau. de inselat oricum inseala indiferent de situatie, daca au facut-o o data, fii sigura ca o va face mereu.
kudika315872
Postat pe 28 August 2010 16:58
De la: kudika315872, la data 2010-08-28 16:58:20orice relatie se bazeaza pe increderedar cand simti ca esti inselata increderea se transforma in suspiciune si devii involuntar disperata, nu poti sa te prefaci ca nu vezi si nu simti unele lucruri. barbatii simt intotdeauna nevoia de libertate, daca ii urmaresti tot timpul se simt sufocati si probabil atunci o fac si mai rau. de inselat oricum inseala indiferent de situatie, daca au facut-o o data, fii sigura ca o va face mereu.
aia nu-i relatie in care te faci ca nu vezi ca el te insala..iar tu te complaci sa il tot ierti si el isi tot face de cap de la una la alta
kudika029282
Postat pe 28 August 2010 17:25
De la: kudika313344, la data 2010-08-22 23:53:04si eu m-am intalnit ci fostu dupa ce ne-am despartit,si bineinteles,tot intalnindu-ne,ne-am si impacat si uite asa am mai stat un an cu el,asa aiurea....cand ne-am despartit definitiv,mai m-am intalint cu el decat odata,din prostie,cik la o cafea,dar am renuntat k imi era frica sa nu ma impac iar cu el!am auzit multe cazuri d`astea,multi se vad doar pt sex,nu stiu explicatia,mai ales in cazul meu,cand eu nu-l mai iubeam si dabea asteptam sa scap de el!
nebunie!

asa si asa...si am facut asa...
si ce ai mai facut ...???
roz5blue6lila7
Postat pe 29 August 2010 12:54
Hello Lilo!
Barbie30
Postat pe 29 August 2010 13:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VA ROG UN SFAT.... 17 De la: blondy_alxa 19 Iunie 2011 16:45
I NEED HELP...PLSSS!!! 36 De la: elissabeth 12 Martie 2009 20:19
Oare o sa mai am vreo sansa? 6 De la: Cristinakitty 20 Ianuarie 2010 14:30
ce as putea face? 14 De la: crysa_tm 28 Iulie 2010 11:15
de ce ne lasam influentati de parerile altora ? 31 De la: Aphrodite 26 Decembrie 2009 17:36