Setari Cookie-uri

toate avem cate un fost..si toti avem cate o fosta

De la: Maeve, la data 2010-09-05 08:58:41
De la: Maeve, la data 2010-08-20 09:35:29ce urat suna, nu??
da, si eu am un fost, si actualul meu are o fosta. problema este k nu stiu daca mai are sentimente pt ea, k eu mai am ceva sentimente pt fostul. suntem de 8 luni imrepuna.nu mai pot continua o relatie c el daca ma gandesc ca disperata in fiecare zi ca paote el inca umbla dupa ea sau ea dupa el . voi ce ziceti? eu nu cred ca exista barbati pe lumea asta care sa nu insele.nu pot sa il controlez mereu k mi se pare mie.as vrea sa aud niste pareri de la voi care ati cunoscut mai multe tipuri de caractere sau aveti mai multa experienta.care sunt cei care insala mai mult?cei care sunt introvertiti intr-o relatie si chiar ii deranjeaza sa le invadezi teritoriul prea mult, sau cei care sunt lingusitori si se poarta incredibil de frumos in unele momente? cand ma cert cu el se lasa cu jigniri urate.are comportament deviant sau e nebun?odata chiar mi-a spus ca sunt ca ea,ca sunt disperata si crizata.asa o fi



poate nu toti oamenii pricep ce inseamna notiunea de fost,foste, depinde de experienta lor de viata,dar sunt sigura ca exista si persoane care cunosc sentimentul de regret pt ca nu au incercat ceva mai demult,pt ca nu au oferit o sansa...anii trec degeaba si nu iti revii,tocmai pt ca nu mai ai posibilitatea sa inchei ceva ce nu s-a terminat bine in trecut.sentimentul asta nu imi da pace, gandul asta ma face sa ma gandesc ca si ceilalti simt la fel, poate ca fac o mare greseala ca il acuz pe iubitul meu de ceva ce el nu face.dimpotriva eu sunt cea care se gandeste in continuare la tot ce ar fi putut sa fie....Multumesc tuturor pt raspunsuri,unele chiar m-au ajutat!!Va pup

te gandesti la fostul prea mult
regreti ca te-ai despartit...
inseamna ca nu esti atat de sigura...
incearca sa-ti pui/ faci ordine in gandire, prioritati apoi vezi care e treaba
dragon_fly88
Postat pe 5 Septembrie 2010 21:37
De la: dragon_fly88, la data 2010-09-05 21:37:21
De la: Maeve, la data 2010-09-05 08:58:41
De la: Maeve, la data 2010-08-20 09:35:29ce urat suna, nu??
da, si eu am un fost, si actualul meu are o fosta. problema este k nu stiu daca mai are sentimente pt ea, k eu mai am ceva sentimente pt fostul. suntem de 8 luni imrepuna.nu mai pot continua o relatie c el daca ma gandesc ca disperata in fiecare zi ca paote el inca umbla dupa ea sau ea dupa el . voi ce ziceti? eu nu cred ca exista barbati pe lumea asta care sa nu insele.nu pot sa il controlez mereu k mi se pare mie.as vrea sa aud niste pareri de la voi care ati cunoscut mai multe tipuri de caractere sau aveti mai multa experienta.care sunt cei care insala mai mult?cei care sunt introvertiti intr-o relatie si chiar ii deranjeaza sa le invadezi teritoriul prea mult, sau cei care sunt lingusitori si se poarta incredibil de frumos in unele momente? cand ma cert cu el se lasa cu jigniri urate.are comportament deviant sau e nebun?odata chiar mi-a spus ca sunt ca ea,ca sunt disperata si crizata.asa o fi



poate nu toti oamenii pricep ce inseamna notiunea de fost,foste, depinde de experienta lor de viata,dar sunt sigura ca exista si persoane care cunosc sentimentul de regret pt ca nu au incercat ceva mai demult,pt ca nu au oferit o sansa...anii trec degeaba si nu iti revii,tocmai pt ca nu mai ai posibilitatea sa inchei ceva ce nu s-a terminat bine in trecut.sentimentul asta nu imi da pace, gandul asta ma face sa ma gandesc ca si ceilalti simt la fel, poate ca fac o mare greseala ca il acuz pe iubitul meu de ceva ce el nu face.dimpotriva eu sunt cea care se gandeste in continuare la tot ce ar fi putut sa fie....Multumesc tuturor pt raspunsuri,unele chiar m-au ajutat!!Va pup

te gandesti la fostul prea mult
regreti ca te-ai despartit...
inseamna ca nu esti atat de sigura...
incearca sa-ti pui/ faci ordine in gandire, prioritati apoi vezi care e treaba
daca il regreti atata pe fostul de ce nu te impaci cu el..?
kudika029282
Postat pe 6 Septembrie 2010 09:38
De la: Maeve, la data 2010-08-20 09:35:29ce urat suna, nu??
are comportament deviant sau e nebun?odata chiar mi-a spus ca sunt ca ea,ca sunt disperata si crizata.asa o fi


Pai daca tu singura ai semne de intrebare mie mi se pare foarte clar. Oricum e bine ca esti constienta de asta

ilovethisgame
Postat pe 6 Septembrie 2010 09:49
Orice bãrbat se simte lezat... sub presiune... când îi invadezi teritoriul... hm...înºelat înseamnã când el are sentimente pentru cealaltã...dacã are câte o aventurã ,dar vine acasã,chiar sunt aventuri..de obicei vrea sã -ºi testeze bãrbãþia ...sau poate îi lipseºte ceva acasã...ºi nu mai fi cicãlitoare ,dacã a ajuns sã-ti spunã cã semeni cu cealaltã gândeºte-te cã ai o problemã ...ºi s-ar putea ca într-o zi sã nu mai vinã acasã ...în general bãrbatul nu-i linguºitor (sunt ºi excepþii) el poate te alintã ºi aºteaptã de la tine acelaºi lucru,încearcã sã te concentrezi pe relaþia pe care o ai ...nu te mai gândi la fostul ...de aceea nici nu eºti atentã la nevoile lui ºi-l tracasezi fãrã vinã poate...
Shocata
Postat pe 7 Septembrie 2010 15:09
De la: Shocata, la data 2010-09-07 15:09:37Orice bãrbat se simte lezat... sub presiune... când îi invadezi teritoriul... hm...înºelat înseamnã când el are sentimente pentru cealaltã...dacã are câte o aventurã ,dar vine acasã,chiar sunt aventuri..de obicei vrea sã -ºi testeze bãrbãþia ...sau poate îi lipseºte ceva acasã...ºi nu mai fi cicãlitoare ,dacã a ajuns sã-ti spunã cã semeni cu cealaltã gândeºte-te cã ai o problemã ...ºi s-ar putea ca într-o zi sã nu mai vinã acasã ...în general bãrbatul nu-i linguºitor (sunt ºi excepþii) el poate te alintã ºi aºteaptã de la tine acelaºi lucru,încearcã sã te concentrezi pe relaþia pe care o ai ...nu te mai gândi la fostul ...de aceea nici nu eºti atentã la nevoile lui ºi-l tracasezi fãrã vinã poate...
ala care nu poate renunta la o fosta e un neserios si nu e bine sa va pierdeti vremea cu el...degeaba daca el nu vrea sa si-o scoata din cap pe fosta...
kudika029282
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:14
Daca aduce bani acasa si noaptea are grija de pasarica ta ,nu ti mai face probleme suntem in sec.21.
healthy010635
Postat pe 9 Septembrie 2010 01:11
Daca a inceput sa vada in tine defectele "FOSTEI".relatia voastra e compromisa....Stii cum e cu barbatii astia?Ies dintr-o relatie si intra in alta ,la inceput e bine ,dar sunt momente cind vor sa se intoarca la ce au lasat,sunt mult mai vulnerabili ca noi,...vor cite putin din tot.Femeia e mai puternica,ea cind pleaca dintr-o relatie ,pleaca cu totul....
kudika227120
Postat pe 9 Septembrie 2010 11:29
De la: kudika227120, la data 2010-09-09 11:29:52Daca a inceput sa vada in tine defectele "FOSTEI".relatia voastra e compromisa....Stii cum e cu barbatii astia?Ies dintr-o relatie si intra in alta ,la inceput e bine ,dar sunt momente cind vor sa se intoarca la ce au lasat,sunt mult mai vulnerabili ca noi,...vor cite putin din tot.Femeia e mai puternica,ea cind pleaca dintr-o relatie ,pleaca cu totul....






... .. barbatii fac ce vor pentru ca li se permite ... si au atitea ''variante'' ... femeia nu e deloc puternica ... NU ARE CE SA FAC ... atita tot ... isi linge ranile si o ia de la capat ... la fel !!! ...


marco918
Postat pe 9 Septembrie 2010 11:44

gresesti cand afirmi ca nu exista barbati fideli , putini ..dar exista , in schimb tu ai obsesia asta a inselatului care iti distruge incet -incet relatia , sa nu-l impingi tu prin banuielile tale nefondate si ca sa nu se mai simta vinovat fara vina .Cred ca ai o problema pe care trebuie sa ti-o rezolvi , daca mergi pe premisa ca toti barbatii sunt infideli , cauta-ti o femeie , poate ea iti va fii fidela.Daca toti ne-am gandiii la asta , am ramane celibatari pe viata.
banalulanonim
Postat pe 9 Septembrie 2010 16:32
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-08-20 09:39:39am eu o sugestie: mai bine te calugaresti si asa scapi de toate "problemele"!
:

lover_woman
Postat pe 9 Septembrie 2010 18:22
De la: banalulanonim, la data 2010-09-09 16:32:55
gresesti cand afirmi ca nu exista barbati fideli , putini ..dar exista , in schimb tu ai obsesia asta a inselatului care iti distruge incet -incet relatia , sa nu-l impingi tu prin banuielile tale nefondate si ca sa nu se mai simta vinovat fara vina .Cred ca ai o problema pe care trebuie sa ti-o rezolvi , daca mergi pe premisa ca toti barbatii sunt infideli , cauta-ti o femeie , poate ea iti va fii fidela.Daca toti ne-am gandiii la asta , am ramane celibatari pe viata.



prima mea iubire m-a tradat si poate din cauza asta merg pe premisa ca toti sunt infideli.nu,nu ma calugaresc dar nici n-am de gand sa pierd toata viata mea langa cineva care urla la mine si se enerveaza f repede apoi imi spune ca sunt ca fosta.ea chiar are probleme psihice, merge la psihologi,psihiatri,ma dispera sitautia asta nu mai suport.poate era mai bin sa nu ma fi bagat dar n-am gandit pe moment.tin sa spun ca nu m-am bagat in relatia lor dar s-au despartit si apoi el a stat cu mine.am vb cu ea la telefon de cateva ori si a spus ca se sinucide asta la inceputul relatiei mele cu el sigur si altadata m-am intalnit cu ea pe strada si m-a amenintat ca n-o sa fiu cu el,apoi mi-a spus-o pe mess.
yyy
Postat pe 9 Septembrie 2010 18:44
De la: marco918, la data 2010-09-09 11:44:40
De la: kudika227120, la data 2010-09-09 11:29:52Daca a inceput sa vada in tine defectele "FOSTEI".relatia voastra e compromisa....Stii cum e cu barbatii astia?Ies dintr-o relatie si intra in alta ,la inceput e bine ,dar sunt momente cind vor sa se intoarca la ce au lasat,sunt mult mai vulnerabili ca noi,...vor cite putin din tot.Femeia e mai puternica,ea cind pleaca dintr-o relatie ,pleaca cu totul....






... .. barbatii fac ce vor pentru ca li se permite ... si au atitea ''variante'' ... femeia nu e deloc puternica ... NU ARE CE SA FAC ... atita tot ... isi linge ranile si o ia de la capat ... la fel !!! ...




da marco, tu ai putut sa scapi de sub papucul sotiei, sau pe an ce trece apasa cu mai multa putere

Dragalasa care a deschis topicul probabil e foarte indragostita de prietenul ei cu care este de 8 luni si probabil nu vrea sa l piarda, de aici frica ca s ar putea intoarce la fosta, si pana la urma draga mea daca te stresezi tu si nu dormi noaptea si el vrea sa se intoarca la fosta chiar nu ai ce face, decat sa te resemnezi si sa mergi mai departe. Incearca sa fii rationala si sa gandesti corect, tu esti altcineva, alta persoana decat fosta, daca este cu tine inseamna ca te place, crezi ca aceste crize de gelozie ajuta pe cineva, din contra relatia se transforma, intervine ura intre parteneri. Acum depinde de el, de partenerul tau, daca te iubeste te va accepta asa cum esti geloasa, nebunatica si te va ajuta sa treci peste gelozie si de toate gandurile astea rele pe care le ai in legatura cu el.
Eu am avut noroc de un tip care imi demonstreaza cat de nebuna sunt, ca tip aiurea la el si crede cu convingere ca mi place sa tip, ca e o caracteristica a femeilor , uneori ma buseste rasul si vorbesc si eu pe un ton normal si relaxat, ca parca viata pare mai frumoasa cu vorba buna ....
lover_woman
Postat pe 9 Septembrie 2010 18:46
draga Maeva sunt si barbati care sunt corecti fata de jumatatea lui ,eu dupa ce m-am casatorit am fost cuminte si nu miam inselat sotia dar ea a inteles asta ca pe o incapacitate a mea si a pacatuit ,de atunci nu iert nimic si credema ca acum am alta viziune despre femei ,indiferent ce faci femeia nu intelege ce trebuie ci numai ce doreste asa ca sunt si barbati care nu is inseala sotiile dar asteapta acelas lucru.
kudika135061
Postat pe 9 Septembrie 2010 19:50
draga Maeva sunt si barbati care sunt corecti fata de jumatatea lui ,eu dupa ce m-am casatorit am fost cuminte si nu miam inselat sotia dar ea a inteles asta ca pe o incapacitate a mea si a pacatuit ,de atunci nu iert nimic si credema ca acum am alta viziune despre femei ,indiferent ce faci femeia nu intelege ce trebuie ci numai ce doreste asa ca sunt si barbati care nu is inseala sotiile dar asteapta acelas lucru.
kudika135061
Postat pe 9 Septembrie 2010 19:50
De la: lover_woman, la data 2010-09-09 18:46:50
De la: marco918, la data 2010-09-09 11:44:40
De la: kudika227120, la data 2010-09-09 11:29:52Daca a inceput sa vada in tine defectele "FOSTEI".relatia voastra e compromisa....Stii cum e cu barbatii astia?Ies dintr-o relatie si intra in alta ,la inceput e bine ,dar sunt momente cind vor sa se intoarca la ce au lasat,sunt mult mai vulnerabili ca noi,...vor cite putin din tot.Femeia e mai puternica,ea cind pleaca dintr-o relatie ,pleaca cu totul....






... .. barbatii fac ce vor pentru ca li se permite ... si au atitea ''variante'' ... femeia nu e deloc puternica ... NU ARE CE SA FAC ... atita tot ... isi linge ranile si o ia de la capat ... la fel !!! ...




da marco, tu ai putut sa scapi de sub papucul sotiei, sau pe an ce trece apasa cu mai multa putere

Dragalasa care a deschis topicul probabil e foarte indragostita de prietenul ei cu care este de 8 luni si probabil nu vrea sa l piarda, de aici frica ca s ar putea intoarce la fosta, si pana la urma draga mea daca te stresezi tu si nu dormi noaptea si el vrea sa se intoarca la fosta chiar nu ai ce face, decat sa te resemnezi si sa mergi mai departe. Incearca sa fii rationala si sa gandesti corect, tu esti altcineva, alta persoana decat fosta, daca este cu tine inseamna ca te place, crezi ca aceste crize de gelozie ajuta pe cineva, din contra relatia se transforma, intervine ura intre parteneri. Acum depinde de el, de partenerul tau, daca te iubeste te va accepta asa cum esti geloasa, nebunatica si te va ajuta sa treci peste gelozie si de toate gandurile astea rele pe care le ai in legatura cu el.
Eu am avut noroc de un tip care imi demonstreaza cat de nebuna sunt, ca tip aiurea la el si crede cu convingere ca mi place sa tip, ca e o caracteristica a femeilor , uneori ma buseste rasul si vorbesc si eu pe un ton normal si relaxat, ca parca viata pare mai frumoasa cu vorba buna ....
stii cum e un barbat care te iubeste iti va accepta si calitatile dar si defectele si chiar daca vor mai fi momente tensionate daca totul se termina cu o impacare inseamna ca pe tine te vrea si din moment ce te accepta asa cum esti inseamna ca el vrea sa ramana cu tine nu cu fosta
kudika029282
Postat pe 9 Septembrie 2010 19:55
De la: Maeve, la data 2010-08-20 09:35:29ce urat suna, nu??
da, si eu am un fost, si actualul meu are o fosta. problema este k nu stiu daca mai are sentimente pt ea, k eu mai am ceva sentimente pt fostul. suntem de 8 luni imrepuna.nu mai pot continua o relatie c el daca ma gandesc ca disperata in fiecare zi ca paote el inca umbla dupa ea sau ea dupa el . voi ce ziceti? eu nu cred ca exista barbati pe lumea asta care sa nu insele.nu pot sa il controlez mereu k mi se pare mie.as vrea sa aud niste pareri de la voi care ati cunoscut mai multe tipuri de caractere sau aveti mai multa experienta.care sunt cei care insala mai mult?cei care sunt introvertiti intr-o relatie si chiar ii deranjeaza sa le invadezi teritoriul prea mult, sau cei care sunt lingusitori si se poarta incredibil de frumos in unele momente? cand ma cert cu el se lasa cu jigniri urate.are comportament deviant sau e nebun?odata chiar mi-a spus ca sunt ca ea,ca sunt disperata si crizata.asa o fi

:))...e faina chestia cu crizata...mie actualul mia zis ca sunt ca fosta lui..geloasa si o tipa careia ii place sa puna stapanire pe orice pas care il face...:)))=))...mia mai zis ca sunt si o ciudata....sa nu mai zic ca si putin sarita de pe fix:D....stii intr` o relatie...trebuie sa discuti...sa iei fiecare lucru pas cu pas...(app nici mie nu mi` a picat bine cand am primit un mesaj de la el si mi` a zis ca inca mai are sentimente pt fosta...imi venea sa il strang de gat:>.....dar ...toate cu timpul se vor rezolva...)..:*:*:*:*

incearca sa nu ii urmaresti fiecare miscare..lasal putin de capul lui(nici prea mult)...in schimb puneti`va sa discutati....:D
mirela_roxana
Postat pe 11 Septembrie 2010 21:08
Heiii, mortii cu mortii, vii cu vii....
kudika226898
Postat pe 12 Septembrie 2010 09:11
De la: mirela_roxana, la data 2010-09-11 21:08:56
De la: Maeve, la data 2010-08-20 09:35:29ce urat suna, nu??
da, si eu am un fost, si actualul meu are o fosta. problema este k nu stiu daca mai are sentimente pt ea, k eu mai am ceva sentimente pt fostul. suntem de 8 luni imrepuna.nu mai pot continua o relatie c el daca ma gandesc ca disperata in fiecare zi ca paote el inca umbla dupa ea sau ea dupa el . voi ce ziceti? eu nu cred ca exista barbati pe lumea asta care sa nu insele.nu pot sa il controlez mereu k mi se pare mie.as vrea sa aud niste pareri de la voi care ati cunoscut mai multe tipuri de caractere sau aveti mai multa experienta.care sunt cei care insala mai mult?cei care sunt introvertiti intr-o relatie si chiar ii deranjeaza sa le invadezi teritoriul prea mult, sau cei care sunt lingusitori si se poarta incredibil de frumos in unele momente? cand ma cert cu el se lasa cu jigniri urate.are comportament deviant sau e nebun?odata chiar mi-a spus ca sunt ca ea,ca sunt disperata si crizata.asa o fi

:))...e faina chestia cu crizata...mie actualul mia zis ca sunt ca fosta lui..geloasa si o tipa careia ii place sa puna stapanire pe orice pas care il face...:)))=))...mia mai zis ca sunt si o ciudata....sa nu mai zic ca si putin sarita de pe fix:D....stii intr` o relatie...trebuie sa discuti...sa iei fiecare lucru pas cu pas...(app nici mie nu mi` a picat bine cand am primit un mesaj de la el si mi` a zis ca inca mai are sentimente pt fosta...imi venea sa il strang de gat:>.....dar ...toate cu timpul se vor rezolva...)..:*:*:*:*

incearca sa nu ii urmaresti fiecare miscare..lasal putin de capul lui(nici prea mult)...in schimb puneti`va sa discutati....:D
pai unul car te tot compara cu fosta lui e greu sa il suporti.. ..mai bine lasa-l sa plece la fosta daca tot cu ea este in gura...
kudika029282
Postat pe 12 Septembrie 2010 11:02
De la: Maeve, la data 2010-09-09 18:44:42
prima mea iubire m-a tradat si poate din cauza asta merg pe premisa ca toti sunt infideli.nu,nu ma calugaresc dar nici n-am de gand sa pierd toata viata mea langa cineva care urla la mine si se enerveaza f repede apoi imi spune ca sunt ca fosta.ea chiar are probleme psihice, merge la psihologi,psihiatri,ma dispera sitautia asta nu mai suport.poate era mai bin sa nu ma fi bagat dar n-am gandit pe moment.tin sa spun ca nu m-am bagat in relatia lor dar s-au despartit si apoi el a stat cu mine.am vb cu ea la telefon de cateva ori si a spus ca se sinucide asta la inceputul relatiei mele cu el sigur si altadata m-am intalnit cu ea pe strada si m-a amenintat ca n-o sa fiu cu el,apoi mi-a spus-o pe mess.


se intampla. si a mea a facut la fel. si ce as fi castigat daca consideram femeile in vreun fel? a ma calugaream. treburile stau simplu sa stii, numai femeile orbite de multitudinea de barbati din jurul lor cred ca sunt regine si pot face ce vor. o femeie frumoasa poate fi abordata si de 15000 de barbati in viata ei (acum depinde unde locuieste, in centrul new yorkului sau intr-un sat - vadul). fiind abordata de atatia barbati incepe sa considere ca totul i se cuvine, ai sa vezi ca femeile care arata foarte bine sunt mai greu abordabile si unui barbat ii trebuie unele avantaje pentru a le castiga. in etapa asta in mod fals, femeia crede ca are avantaje extraordinare doar pentru ca e femeie, isi estimeaza valoarea personala prin numarul de barbati care o cauta. daca o cauta 100 de barbati atunci ea valorea cat 100 de barbati. si asa ajunge sa se disocieze de valoarea ei reala si sa isi acorde o valoare perceputa. aici apar de fapt problemele. restul lumii o vede in valoarea ei reala (ma refer la barbatii care chiar au ceva in cap, iar astia sunt cautati de majoritatea femeilor, nu la cei care s-ar face pres in calea oricarei femei). daca valoare perceputa este mult deasupra celei reale apare probleme cu fiecare barbat. pe de alta parte nici nu are din multi de ales, natura inseala femeia dandu-i iluzia ca alege, de fapt ea este aleasa. din cei 15000 de barbati pe care ii are intr-o viata la dispozitie o femeie posibil sa fie sub 10 seriosi, restul sunt acolo pentru distractie si sex. daca ii pierde pe aia 10 fericirea ei s-ar putea sa nu fie prea roza.

pe scurt, misiunea barbatului este sa se dezvolte si sa atraga femeia pe care o considera ideala.
misiunea femeii este sa identifice barbatul care chiar vrea un viitor cu ea si care e capabil sa creeze viitorul respectiv.


deci sa nu ne inselam, vor mai fi si altii care te vor deziluziona. eu am muncit mult la mine si la partea de relatii, totusi sunt constient ca vor fi multe femeie cu care nu voi putea ajunge la un numitor comun. si barbatul si femeia au o jumatate de moneda, deci alegerea e limitata la ambii, daca nu o faceti amandoi atunci trebuie sa va luati jumatatile de moneda si sa cautati pe altele.
leo_
Postat pe 12 Septembrie 2010 18:18
De la: kudika029282, la data 2010-09-09 19:55:20stii cum e un barbat care te iubeste iti va accepta si calitatile dar si defectele si chiar daca vor mai fi momente tensionate daca totul se termina cu o impacare inseamna ca pe tine te vrea si din moment ce te accepta asa cum esti inseamna ca el vrea sa ramana cu tine nu cu fosta


frumoasa teorema, ar fi si adevarata 100% daca ai bate din palme si te-ar iubi un barbat. pana ajungi acolo insa nu trebuie sa il faci sa te iubeasca? acolo ne impotmolim toti. un om te iubeste in ani, ce faci insa in anii astia ca sa se ajunga acolo?
leo_
Postat pe 12 Septembrie 2010 18:23
De la: leo_, la data 2010-09-12 18:23:23
De la: kudika029282, la data 2010-09-09 19:55:20stii cum e un barbat care te iubeste iti va accepta si calitatile dar si defectele si chiar daca vor mai fi momente tensionate daca totul se termina cu o impacare inseamna ca pe tine te vrea si din moment ce te accepta asa cum esti inseamna ca el vrea sa ramana cu tine nu cu fosta


frumoasa teorema, ar fi si adevarata 100% daca ai bate din palme si te-ar iubi un barbat. pana ajungi acolo insa nu trebuie sa il faci sa te iubeasca? acolo ne impotmolim toti. un om te iubeste in ani, ce faci insa in anii astia ca sa se ajunga acolo?
de ce nu e o teorema adevarata suta la suta...nu cred ca trebuie sa treaca ani pentru ca un barbat sa iubeasca cu adevarat partenera sa..e interzis cumva sa il faci sa te iubeasca..?
kudika029282
Postat pe 12 Septembrie 2010 22:05
De la: kudika029282, la data 2010-09-12 22:05:25
De la: leo_, la data 2010-09-12 18:23:23
De la: kudika029282, la data 2010-09-09 19:55:20stii cum e un barbat care te iubeste iti va accepta si calitatile dar si defectele si chiar daca vor mai fi momente tensionate daca totul se termina cu o impacare inseamna ca pe tine te vrea si din moment ce te accepta asa cum esti inseamna ca el vrea sa ramana cu tine nu cu fosta


frumoasa teorema, ar fi si adevarata 100% daca ai bate din palme si te-ar iubi un barbat. pana ajungi acolo insa nu trebuie sa il faci sa te iubeasca? acolo ne impotmolim toti. un om te iubeste in ani, ce faci insa in anii astia ca sa se ajunga acolo?
de ce nu e o teorema adevarata suta la suta...nu cred ca trebuie sa treaca ani pentru ca un barbat sa iubeasca cu adevarat partenera sa..e interzis cumva sa il faci sa te iubeasca..?


pai nu este o teorema suta la suta adevarata pentru ca trebuie timp ca un om sa te iubeasca. timp in care poti face greseli. de fapt e adevarata doar datorita unei sanse favorabile, nu are nimic de a face cu normalul. fiind barbat iti spun eu ca trebuie ani. poate fi atras sexual de tine, poate sa te doreasca, dar sa te iubeasca inseamna mult mai mult. iubirea inseamna sa nu tina doar la corpul tau ci si la felul in care gandesti, la tine toata, ca persoana. pentru iubire trebuie sa aveti valori si tinte comune, aproape la fel de puternice si de asemanatoare la fiecare dintre voi. asta se face in timp pentru ca trebuie fiecare sa va modificati. atractia sexuala care determina fluturasii in stomac nu are puterea asta.
leo_
Postat pe 13 Septembrie 2010 03:21
De la: leo_, la data 2010-09-13 03:21:50
De la: kudika029282, la data 2010-09-12 22:05:25
De la: leo_, la data 2010-09-12 18:23:23
De la: kudika029282, la data 2010-09-09 19:55:20stii cum e un barbat care te iubeste iti va accepta si calitatile dar si defectele si chiar daca vor mai fi momente tensionate daca totul se termina cu o impacare inseamna ca pe tine te vrea si din moment ce te accepta asa cum esti inseamna ca el vrea sa ramana cu tine nu cu fosta


frumoasa teorema, ar fi si adevarata 100% daca ai bate din palme si te-ar iubi un barbat. pana ajungi acolo insa nu trebuie sa il faci sa te iubeasca? acolo ne impotmolim toti. un om te iubeste in ani, ce faci insa in anii astia ca sa se ajunga acolo?
de ce nu e o teorema adevarata suta la suta...nu cred ca trebuie sa treaca ani pentru ca un barbat sa iubeasca cu adevarat partenera sa..e interzis cumva sa il faci sa te iubeasca..?


pai nu este o teorema suta la suta adevarata pentru ca trebuie timp ca un om sa te iubeasca. timp in care poti face greseli. de fapt e adevarata doar datorita unei sanse favorabile, nu are nimic de a face cu normalul. fiind barbat iti spun eu ca trebuie ani. poate fi atras sexual de tine, poate sa te doreasca, dar sa te iubeasca inseamna mult mai mult. iubirea inseamna sa nu tina doar la corpul tau ci si la felul in care gandesti, la tine toata, ca persoana. pentru iubire trebuie sa aveti valori si tinte comune, aproape la fel de puternice si de asemanatoare la fiecare dintre voi. asta se face in timp pentru ca trebuie fiecare sa va modificati. atractia sexuala care determina fluturasii in stomac nu are puterea asta.
stii cumva cat timp ii trebuie unui barbat sa cunoasca o femeie pentru a-si da seama daca o iubeste cu adevarat...?
kudika029282
Postat pe 13 Septembrie 2010 22:30
De la: kudika029282, la data 2010-09-13 22:30:07
De la: leo_, la data 2010-09-13 03:21:50
De la: kudika029282, la data 2010-09-12 22:05:25
De la: leo_, la data 2010-09-12 18:23:23
De la: kudika029282, la data 2010-09-09 19:55:20stii cum e un barbat care te iubeste iti va accepta si calitatile dar si defectele si chiar daca vor mai fi momente tensionate daca totul se termina cu o impacare inseamna ca pe tine te vrea si din moment ce te accepta asa cum esti inseamna ca el vrea sa ramana cu tine nu cu fosta


frumoasa teorema, ar fi si adevarata 100% daca ai bate din palme si te-ar iubi un barbat. pana ajungi acolo insa nu trebuie sa il faci sa te iubeasca? acolo ne impotmolim toti. un om te iubeste in ani, ce faci insa in anii astia ca sa se ajunga acolo?
de ce nu e o teorema adevarata suta la suta...nu cred ca trebuie sa treaca ani pentru ca un barbat sa iubeasca cu adevarat partenera sa..e interzis cumva sa il faci sa te iubeasca..?


pai nu este o teorema suta la suta adevarata pentru ca trebuie timp ca un om sa te iubeasca. timp in care poti face greseli. de fapt e adevarata doar datorita unei sanse favorabile, nu are nimic de a face cu normalul. fiind barbat iti spun eu ca trebuie ani. poate fi atras sexual de tine, poate sa te doreasca, dar sa te iubeasca inseamna mult mai mult. iubirea inseamna sa nu tina doar la corpul tau ci si la felul in care gandesti, la tine toata, ca persoana. pentru iubire trebuie sa aveti valori si tinte comune, aproape la fel de puternice si de asemanatoare la fiecare dintre voi. asta se face in timp pentru ca trebuie fiecare sa va modificati. atractia sexuala care determina fluturasii in stomac nu are puterea asta.
stii cumva cat timp ii trebuie unui barbat sa cunoasca o femeie pentru a-si da seama daca o iubeste cu adevarat...?


DA, in cazul lui Leo este necesara o viata ca sa si dai seama ca si iubeste partenera ... intre timp experimenteaza, o iubesc, nu o iubesc .......
lover_woman
Postat pe 14 Septembrie 2010 12:57
De la: lover_woman, la data 2010-09-14 12:57:10
De la: kudika029282, la data 2010-09-13 22:30:07
De la: leo_, la data 2010-09-13 03:21:50
De la: kudika029282, la data 2010-09-12 22:05:25
De la: leo_, la data 2010-09-12 18:23:23
De la: kudika029282, la data 2010-09-09 19:55:20stii cum e un barbat care te iubeste iti va accepta si calitatile dar si defectele si chiar daca vor mai fi momente tensionate daca totul se termina cu o impacare inseamna ca pe tine te vrea si din moment ce te accepta asa cum esti inseamna ca el vrea sa ramana cu tine nu cu fosta


frumoasa teorema, ar fi si adevarata 100% daca ai bate din palme si te-ar iubi un barbat. pana ajungi acolo insa nu trebuie sa il faci sa te iubeasca? acolo ne impotmolim toti. un om te iubeste in ani, ce faci insa in anii astia ca sa se ajunga acolo?
de ce nu e o teorema adevarata suta la suta...nu cred ca trebuie sa treaca ani pentru ca un barbat sa iubeasca cu adevarat partenera sa..e interzis cumva sa il faci sa te iubeasca..?


pai nu este o teorema suta la suta adevarata pentru ca trebuie timp ca un om sa te iubeasca. timp in care poti face greseli. de fapt e adevarata doar datorita unei sanse favorabile, nu are nimic de a face cu normalul. fiind barbat iti spun eu ca trebuie ani. poate fi atras sexual de tine, poate sa te doreasca, dar sa te iubeasca inseamna mult mai mult. iubirea inseamna sa nu tina doar la corpul tau ci si la felul in care gandesti, la tine toata, ca persoana. pentru iubire trebuie sa aveti valori si tinte comune, aproape la fel de puternice si de asemanatoare la fiecare dintre voi. asta se face in timp pentru ca trebuie fiecare sa va modificati. atractia sexuala care determina fluturasii in stomac nu are puterea asta.
stii cumva cat timp ii trebuie unui barbat sa cunoasca o femeie pentru a-si da seama daca o iubeste cu adevarat...?


DA, in cazul lui Leo este necesara o viata ca sa si dea seama ca si iubeste partenera ... intre timp experimenteaza, o iubesc, nu o iubesc .......
lover_woman
Postat pe 14 Septembrie 2010 12:57
De la: kudika029282, la data 2010-09-13 22:30:07
De la: leo_, la data 2010-09-13 03:21:50
De la: kudika029282, la data 2010-09-12 22:05:25
De la: leo_, la data 2010-09-12 18:23:23
De la: kudika029282, la data 2010-09-09 19:55:20stii cum e un barbat care te iubeste iti va accepta si calitatile dar si defectele si chiar daca vor mai fi momente tensionate daca totul se termina cu o impacare inseamna ca pe tine te vrea si din moment ce te accepta asa cum esti inseamna ca el vrea sa ramana cu tine nu cu fosta


frumoasa teorema, ar fi si adevarata 100% daca ai bate din palme si te-ar iubi un barbat. pana ajungi acolo insa nu trebuie sa il faci sa te iubeasca? acolo ne impotmolim toti. un om te iubeste in ani, ce faci insa in anii astia ca sa se ajunga acolo?
de ce nu e o teorema adevarata suta la suta...nu cred ca trebuie sa treaca ani pentru ca un barbat sa iubeasca cu adevarat partenera sa..e interzis cumva sa il faci sa te iubeasca..?


pai nu este o teorema suta la suta adevarata pentru ca trebuie timp ca un om sa te iubeasca. timp in care poti face greseli. de fapt e adevarata doar datorita unei sanse favorabile, nu are nimic de a face cu normalul. fiind barbat iti spun eu ca trebuie ani. poate fi atras sexual de tine, poate sa te doreasca, dar sa te iubeasca inseamna mult mai mult. iubirea inseamna sa nu tina doar la corpul tau ci si la felul in care gandesti, la tine toata, ca persoana. pentru iubire trebuie sa aveti valori si tinte comune, aproape la fel de puternice si de asemanatoare la fiecare dintre voi. asta se face in timp pentru ca trebuie fiecare sa va modificati. atractia sexuala care determina fluturasii in stomac nu are puterea asta.
stii cumva cat timp ii trebuie unui barbat sa cunoasca o femeie pentru a-si da seama daca o iubeste cu adevarat...?


teoretic in jur de 3-4 ani pentru ca in perioada asta dispare atractia sexuala (dragostea). daca ramane ceva in locul ei aia este iubire, daca nu e despartire. daca te uiti pe statistici in majoritatea cazurilor, divorturile apar la in jur de 3 -4 ani de casnicie. bine, aici e si un prag de programare sociala pentru romani, dar nu intru in amanunt.
leo_
Postat pe 15 Septembrie 2010 04:38
De la: leo_, la data 2010-09-15 04:38:15
De la: kudika029282, la data 2010-09-13 22:30:07
De la: leo_, la data 2010-09-13 03:21:50
De la: kudika029282, la data 2010-09-12 22:05:25
De la: leo_, la data 2010-09-12 18:23:23
De la: kudika029282, la data 2010-09-09 19:55:20stii cum e un barbat care te iubeste iti va accepta si calitatile dar si defectele si chiar daca vor mai fi momente tensionate daca totul se termina cu o impacare inseamna ca pe tine te vrea si din moment ce te accepta asa cum esti inseamna ca el vrea sa ramana cu tine nu cu fosta


frumoasa teorema, ar fi si adevarata 100% daca ai bate din palme si te-ar iubi un barbat. pana ajungi acolo insa nu trebuie sa il faci sa te iubeasca? acolo ne impotmolim toti. un om te iubeste in ani, ce faci insa in anii astia ca sa se ajunga acolo?
de ce nu e o teorema adevarata suta la suta...nu cred ca trebuie sa treaca ani pentru ca un barbat sa iubeasca cu adevarat partenera sa..e interzis cumva sa il faci sa te iubeasca..?


pai nu este o teorema suta la suta adevarata pentru ca trebuie timp ca un om sa te iubeasca. timp in care poti face greseli. de fapt e adevarata doar datorita unei sanse favorabile, nu are nimic de a face cu normalul. fiind barbat iti spun eu ca trebuie ani. poate fi atras sexual de tine, poate sa te doreasca, dar sa te iubeasca inseamna mult mai mult. iubirea inseamna sa nu tina doar la corpul tau ci si la felul in care gandesti, la tine toata, ca persoana. pentru iubire trebuie sa aveti valori si tinte comune, aproape la fel de puternice si de asemanatoare la fiecare dintre voi. asta se face in timp pentru ca trebuie fiecare sa va modificati. atractia sexuala care determina fluturasii in stomac nu are puterea asta.
stii cumva cat timp ii trebuie unui barbat sa cunoasca o femeie pentru a-si da seama daca o iubeste cu adevarat...?


teoretic in jur de 3-4 ani pentru ca in perioada asta dispare atractia sexuala (dragostea). daca ramane ceva in locul ei aia este iubire, daca nu e despartire. daca te uiti pe statistici in majoritatea cazurilor, divorturile apar la in jur de 3 -4 ani de casnicie. bine, aici e si un prag de programare sociala pentru romani, dar nu intru in amanunt.
deci iubirea pentru o femeie apare cumva in 3 ani sau mai mult...
kudika029282
Postat pe 15 Septembrie 2010 10:22
282,ce faci fata?
Barbie30
Postat pe 15 Septembrie 2010 10:23
De la: kudika029282, la data 2010-09-15 10:22:10deci iubirea pentru o femeie apare cumva in 3 ani sau mai mult...


cam asa ceva si invers e la fel. atat timp cat esti sub influenta chimiei interioare nu iubesti, simti doar atractia sexuala, dorinta.
leo_
Postat pe 15 Septembrie 2010 16:06
De la: leo_, la data 2010-09-15 16:06:21
De la: kudika029282, la data 2010-09-15 10:22:10deci iubirea pentru o femeie apare cumva in 3 ani sau mai mult...


cam asa ceva si invers e la fel. atat timp cat esti sub influenta chimiei interioare nu iubesti, simti doar atractia sexuala, dorinta.
pai daca exista chimie exista si atractie si sentimente....
kudika029282
Postat pe 15 Septembrie 2010 22:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatii ciudate 70 De la: stem_29 13 Iulie 2010 13:13
cum sa il aduc inapoi? 74 De la: dalma 9 Iunie 2012 11:31
Indragosita de alt baiat 3 De la: Barbie30_ 28 Iunie 2011 02:50
O joaca 64 De la: bya123 26 Ianuarie 2012 18:51
cum reusesc sa-l indepartez? 30 De la: AdrianaR 20 Octombrie 2010 23:35