Setari Cookie-uri

el ramane cu ea si eu cu el in gand...??

povestea mea poate se mai regasteste prin subiecte...dar oricum simt nevoia sa o zic..ptr ca toate vedem povestile noastre ca pe ceva unic si mai special decat restul...
sunt indragostita pana peste cap de un barbat frumos si destept...pana aici nimic nou sub soare...exista desigur un dar...el..el spune ca e topit dupa mine...el se poarta ca un copil nebun cand ma vede...tremura..se vede pe el ca ii place enorm....dar....are pe cineva...cineva care crede ca intre ei totul e pefect...cineva care..are incredere in el...
ne vedem...nu trece mult fara sa ne vedem...e un oras mare dar parca am sta in acelasi cartier....avem prieteni comuni ....locuri comune..stiu unde il gasesc joia asa cum stie exact unde sunt sambata...traim momente unice...simtim si vibram la unisol....si apoi tacere....el cu ea....eu cu mine....
nu sunt urata si nici proasta..stiu ca pot avea ceva doar al meu...si ca nu e ok sa ma multumesc cu firimituri...dar mi s-a pus pata....si pur si simplu vad in el tatal copiilor mei...
si parca si faptul ca nu o lasa ptr mine ma atrage..ma gandesc ca nu m-ar lasa nici pe mine pentru alta....
dar parca nici nu mai pot asa.......ce sa fac?idei?pareri?comentarii?ziceti orice...
duchessed
Postat pe 16 Septembrie 2010 01:04
De la: duchessed, la data 2010-09-16 01:04:58povestea mea poate se mai regasteste prin subiecte...dar oricum simt nevoia sa o zic..ptr ca toate vedem povestile noastre ca pe ceva unic si mai special decat restul...
sunt indragostita pana peste cap de un barbat frumos si destept...pana aici nimic nou sub soare...exista desigur un dar...el..el spune ca e topit dupa mine...el se poarta ca un copil nebun cand ma vede...tremura..se vede pe el ca ii place enorm....dar....are pe cineva...cineva care crede ca intre ei totul e pefect...cineva care..are incredere in el...
ne vedem...nu trece mult fara sa ne vedem...e un oras mare dar parca am sta in acelasi cartier....avem prieteni comuni ....locuri comune..stiu unde il gasesc joia asa cum stie exact unde sunt sambata...traim momente unice...simtim si vibram la unisol....si apoi tacere....el cu ea....eu cu mine....
nu sunt urata si nici proasta..stiu ca pot avea ceva doar al meu...si ca nu e ok sa ma multumesc cu firimituri...dar mi s-a pus pata....si pur si simplu vad in el tatal copiilor mei...
si parca si faptul ca nu o lasa ptr mine ma atrage..ma gandesc ca nu m-ar lasa nici pe mine pentru alta....
dar parca nici nu mai pot asa.......ce sa fac?idei?pareri?comentarii?ziceti orice...

de ce nu renunta la ea daca ii place atat de mult de tine!?...care este legatura dintre cei doi(sot-sotie,iubit -iubita)!?
"si faptul ca nu o lasa ptr mine ma atrage..ma gandesc ca nu m-ar lasa nici pe mine pentru alta"...poate ca nu te va lasa,dar te va insela cu alta..ca si in cazul tau ,doar ca atunci se vor inversa rolurile , tu vei fi cea inselata...
"
desi_desiree
Postat pe 16 Septembrie 2010 01:30
eu zic sa faci ceva..daca deja ai vorbit a suta oara cu el e tema asta si nu ati ajuns la nici o concluzie e timpul sa treci la fapte...cauta-l..nu astepta sa va intalniti intamplator....invita-l cu tine in locurile care iti plac..lasa-l sa te descopere si sa se indragosteasca..pana o sa vada ca pe tine te vrea si nu se poate altfel..draga mea..cand un barbat te vrea va face tot posibilul sa obtina ce vrea....nu exista exceptii!
lorelei_lorelei
Postat pe 16 Septembrie 2010 02:01
Dupa ce ca viatza e complicata ne-o mai complicam si noi!
...raspunsul e la el,poarta o discutie ff serioasa cu el,gandeste-te k e vorba de viatza ta,anii tai,timpul si corpul tau...Iar daca nu te poti oprii(asta ar fi cel mai bn(cred))intreaba-l simplu ce insemni pt.el,o simpla aventura sau ar fi dispus vreodata sa ramana doar cu tine...totusi ai grija,te poate duce de nas,sti cum sunt unii barbati,fi atenta!...Si cel mai important,nu mai amana,timpul trece si te poti trezi fara nimic.
kudika313344
Postat pe 16 Septembrie 2010 17:43
multumesc...da timpul trece si e vorba de anii de glorie ai unei femei...nu sunt multi si stiu ca trec f repede...as vrea sa pot sa ma opresc...sa-mi vad de viata mea...ar fi minunat..dar nu pot...
duchessed
Postat pe 16 Septembrie 2010 21:28
Sper sa ramai cu el doar in gand, nu mi-o lua in nume de rau, dar eu am patit invers ..sa fiu "ea" si nu mi-a cazut deloc bine, stai linistita tot cu ea va ramane, tu esti doar "cealalta" adica roata de la caruta si esti constienta de asta, te atrage ca nu o lasa, nu va inteleg fetelor, chiar nu sunteti in stare sa gasiti si voi pe cineva al vostru si nu al alteia?Urat crede-ma
iubi7a_lui
Postat pe 16 Septembrie 2010 21:30
sunt iubiti...si da,m-am gandit si eu ca ar putea sa ma insele si pe mine,dar ajung la cliseul...ea nu e ceea ce vrea el..poate eu o sa fiu ceea ce vrea si nu o sa mai vrea altceva...
duchessed
Postat pe 16 Septembrie 2010 21:31
De la: duchessed, la data 2010-09-16 21:31:21sunt iubiti...si da,m-am gandit si eu ca ar putea sa ma insele si pe mine,dar ajung la cliseul...ea nu e ceea ce vrea el..poate eu o sa fiu ceea ce vrea si nu o sa mai vrea altceva...


Eu cred ca vrei cu tot dinadinsul sa ramai cu buza umflata.Vezi ca esti pe un teren minat,s-ar putea sa faci boom.....
Barbie30
Postat pe 16 Septembrie 2010 21:33
Observi un lucru comun la aceste postari, la voi cele care despartiti alte persoane? toate spuneti " el a zis ca iubita lui nu este ceea ce isi doreste" si tu chiar crezi???Pai daca nu era ce isi doreste, atunci era al tau acum.Asa zic toti crede-ma, iar apoi se intorc cu coada intre picioare la iubitele lor sau nevestele lor...si voi dispareti in 5 minute din peisaj.Nu fi naiva sa il crezi.Sti de ce ti se pare ca totul e frumos intre voi, pentru ca esti doar o prospatura, de care-i va trece.
iubi7a_lui
Postat pe 16 Septembrie 2010 21:35
nu ti-o iau in nume de rau...si eu am fost cea inselata si stiu ca e urat....sunt constienta...dar gandeste-te ca nu e ceva ce am ales...pur si simplu mi s-a intamplat sa ma indragostesc de el...nu ma culc cu el..nu o inseala cu mine...pur si simplu e ceva intre noi....nu stiu ce inseamna ptr el..dar ptr mine e f mult...
duchessed
Postat pe 16 Septembrie 2010 21:36
......nu...te.....baga.....
tare mi-s curioasa ce tremurat l-o apuca dupa ce s-o desparti de iubita lui si va ramane doar cu tine
mitura
Postat pe 16 Septembrie 2010 21:37
Sti...tu doar esti indragostita, sti cred ca este o mare diferenta intre dragoste si iubire...acea iubire care vine dupa mult timp, atasamentul, tu poti sa il lasi, ea daca sunt de mult impreuna..nu poate si nici el, parerea mea, desii tu faci ce vrei, este sa il lasi in pace, daca se desparte de ea, fara sa fie vina ta, atunci ok, dar daca vezi ca il lasi de tot si el va ramane cu ea, e clar ca se iubesc.
iubi7a_lui
Postat pe 16 Septembrie 2010 21:39
De la: duchessed, la data 2010-09-16 21:31:21sunt iubiti...si da,m-am gandit si eu ca ar putea sa ma insele si pe mine,dar ajung la cliseul...ea nu e ceea ce vrea el..poate eu o sa fiu ceea ce vrea si nu o sa mai vrea altceva...


Vise, taica , vise !

Postat pe 16 Septembrie 2010 21:51
De la: duchessed, la data 2010-09-16 21:28:39multumesc...da timpul trece si e vorba de anii de glorie ai unei femei...nu sunt multi si stiu ca trec f repede...as vrea sa pot sa ma opresc...sa-mi vad de viata mea...ar fi minunat..dar nu pot...



Doamne , cat de multa minte le dai , dar ele prefera sa fie proaste si sa le folosesasca orice dobitoc dupa bunul plac.
Va meritati soarta din plin !

Postat pe 16 Septembrie 2010 21:54
iubita lui....lui....
cum vine asta''despartiti alte persoane''????Sincer nu inteleg....adik dak barbata-miu pleak dupa fundul alteia sa inteleg k ea e singura responsabila,adik el bietu n-are nici o vina????EU in mod clar n-am nici o vina,doar sunt o DIVA,daia ma inseala(si nu ma refer la aventuri de`o noapte,doar la relatii-n paralel)da`o diva daia proasta,pt k atat`timp cat ma inseala nu ma respecta,logic nu???....


daaaaaaaa,probabil e vorba de niste puteri supranaturale pe care le prinzi in momentul in care devii iubita nr 2sau amanta ....altfel nu-mi explic cum poti despartii un cuplu....
cin`stie.....vb aia...totu` se intampla c`un scop!
repet......ideee tipic ROMANEASCA,la fel ca si aia ''TOT LA MINE SE INTOARCE''dupa ce ma inseala cu toate femeile,ma bate,ma injura,sunt masina de facut menaj daaaaa` TOT LA MINE SE INTOARCE,......doar sunt dna ''X-uleasa'',ce altceva m-ar mai putea incalzii?!?
kudika313344
Postat pe 16 Septembrie 2010 22:15
De la: duchessed, la data 2010-09-16 21:28:39multumesc...da timpul trece si e vorba de anii de glorie ai unei femei...nu sunt multi si stiu ca trec f repede...as vrea sa pot sa ma opresc...sa-mi vad de viata mea...ar fi minunat..dar nu pot...


tu acum esti in perioada de glorie?
Barbie30
Postat pe 16 Septembrie 2010 22:18
De la: duchessed, la data 2010-09-16 21:36:18nu ti-o iau in nume de rau...si eu am fost cea inselata si stiu ca e urat....sunt constienta...dar gandeste-te ca nu e ceva ce am ales...pur si simplu mi s-a intamplat sa ma indragostesc de el...nu ma culc cu el..nu o inseala cu mine...pur si simplu e ceva intre noi....nu stiu ce inseamna ptr el..dar ptr mine e f mult...


Aaa, pai asta e, pana te culci si o sa-i treaca:)))
Nu-ti face vise, are acasa una fidela, care nu flirteaza prin oras, o sa si-o pastreze.
Barbatilor le plac " rotile" de rezerva.
Treaba ta, o sa-ti pierzi anii de pomana, el o sa se insoare si la fel o sa faca.
Tie ochi dulci si acasa o sa duca plasa cu legumele:)))
In viata asta trebuie sa stii care-ti sunt prioritatile si pe care treapta vrei sa fii, alegi " firimituri" e egal cu locul 2 sau locul 1:) sotie.
Cea de-a doua varianta e mai ampla si implicit mai grea, insa " avantajele" si bucuriile si usurinta...sa zic asa.......vin cand copiii sunt mari.
Prima, e frumos( dupa cum vad eu pe aici) cativa ani, dupa care cum si tu ziceai, anii trec, sot nu, copii nu........cumperi o pisica si traiesti din amintiri.
Alegi pe care o vrei........daca nu alegi cat poti, o sa culegi ce lasa altele.
stem_29
Postat pe 16 Septembrie 2010 22:21
De la: scorpio67, la data 2010-09-16 21:54:34
De la: duchessed, la data 2010-09-16 21:28:39multumesc...da timpul trece si e vorba de anii de glorie ai unei femei...nu sunt multi si stiu ca trec f repede...as vrea sa pot sa ma opresc...sa-mi vad de viata mea...ar fi minunat..dar nu pot...



Doamne , cat de multa minte le dai , dar ele prefera sa fie proaste si sa le folosesasca orice dobitoc dupa bunul plac.
Va meritati soarta din plin !

si maimutele isi merita soarta....
cobra_dm
Postat pe 16 Septembrie 2010 22:21
fireste ca sunt in perioada de glorie...draga mea calinescu a scris despre asta...mai citeste si o sa intelegi ca o femeie are cativa ani in care ....e fara riduri...fertila si asa mai departe....apoi incepe sa imbatraneasca....daca intelegi ce vreau sa zic....
duchessed
Postat pe 16 Septembrie 2010 22:26
De la: daniela_maryuty, la data 2010-09-16 22:21:45
De la: scorpio67, la data 2010-09-16 21:54:34
De la: duchessed, la data 2010-09-16 21:28:39multumesc...da timpul trece si e vorba de anii de glorie ai unei femei...nu sunt multi si stiu ca trec f repede...as vrea sa pot sa ma opresc...sa-mi vad de viata mea...ar fi minunat..dar nu pot...



Doamne , cat de multa minte le dai , dar ele prefera sa fie proaste si sa le folosesasca orice dobitoc dupa bunul plac.
Va meritati soarta din plin !

si maimutele isi merita soarta....


Tu esti nascuta proasta, alta replica nu meriti.Nu purta pantofi cu sireturi , sa nu te impiedici.

Postat pe 16 Septembrie 2010 22:28
De la: kudika313344, la data 2010-09-16 22:15:05iubita lui....lui....
cum vine asta''despartiti alte persoane''????Sincer nu inteleg....adik dak barbata-miu pleak dupa fundul alteia sa inteleg k ea e singura responsabila,adik el bietu n-are nici o vina????EU in mod clar n-am nici o vina,doar sunt o DIVA,daia ma inseala(si nu ma refer la aventuri de`o noapte,doar la relatii-n paralel)da`o diva daia proasta,pt k atat`timp cat ma inseala nu ma respecta,logic nu???....


daaaaaaaa,probabil e vorba de niste puteri supranaturale pe care le prinzi in momentul in care devii iubita nr 2sau amanta ....altfel nu-mi explic cum poti despartii un cuplu....
cin`stie.....vb aia...totu` se intampla c`un scop!
repet......ideee tipic ROMANEASCA,la fel ca si aia ''TOT LA MINE SE INTOARCE''dupa ce ma inseala cu toate femeile,ma bate,ma injura,sunt masina de facut menaj daaaaa` TOT LA MINE SE INTOARCE,......doar sunt dna ''X-uleasa'',ce altceva m-ar mai putea incalzii?!?

Draga mea, tu nu ai inteles un lucru.
In viata asta barbatii poarta alt hram, ei pot insela ( asta clar ca nu inseamna ca toti o fac).
Trebuie sa stiti un lucru ( bunica mea mi-a zis asta ) FEMEIA e sufletul casei, ea trebuie sa tina familia unita.
Noi femeile trebuie sa stim sa fim mandre de moralitatea noastra.
Si acum ca raspuns la ceea ce scriai tu mai sus.
Da, doar ea e de vina, femeia care inseala, care " ridica coada" la un barbat pe care-l stie " ocupat"......daca ea nu ar vrea, el nu ar sari pe ea, el propune, ea foarte fumos poate sa-l refuze, si cu siguranta acel barbat nu-i va mai cere asa ceva EI niciodata.
Va stii ca acea femeie are alte viziuni ca sa zic asa despre viata, familie si respectul de ea in primul rand, de a nu se baga intr-o familie.
Poate sa-i zica altfel, daca chiar il doreste atat de mult, adica sa-l trimita sa-si rezolve problemele acasa cu iubita/ nevasta si dupa aceea sa o caute.
Revin.......daca ea nu vrea, cu siguranta el nu o va forta, asta ar insemna viol:) si atunci discutam altfel:)

( N-are legatura cu topicul!)
stem_29
Postat pe 16 Septembrie 2010 22:29
De la: duchessed, la data 2010-09-16 22:26:20fireste ca sunt in perioada de glorie...draga mea calinescu a scris despre asta...mai citeste si o sa intelegi ca o femeie are cativa ani in care ....e fara riduri...fertila si asa mai departe....apoi incepe sa imbatraneasca....daca intelegi ce vreau sa zic....


Am inteles de la inceput ce ai vrut sa spui. Ideea era ca,acum in perioada ta de glorie,tu alegi sa te tavaleasca un neica nimeni si sa-si bata joc de tine.Esti doar femeia din umbra (probabil ca nu o sa fi niciodata cea din fata)femeia care in perioada de glorie alege sa-si iroseasca timpul pretios furand cateva clipe de fericire....
Barbie30
Postat pe 16 Septembrie 2010 22:30
De la: duchessed, la data 2010-09-16 22:26:20fireste ca sunt in perioada de glorie...draga mea calinescu a scris despre asta...mai citeste si o sa intelegi ca o femeie are cativa ani in care ....e fara riduri...fertila si asa mai departe....apoi incepe sa imbatraneasca....daca intelegi ce vreau sa zic....


Auzi , glorioaso, daca esti asa breaza de ce nu-ti gasesti unul liber ca sa-i arati tu toata gloria ta .
Pana una alta , nu esti decat o lasa care sta la panda sa fure un individ luat deja .

Postat pe 16 Septembrie 2010 22:30
Si in perioada asta de glorie, o femeie trebuie sa umble cu barbatu alteia? Asta este implinirea?
Nu ai multe vise, sunt usor de implinit, dar va trebuii mereu sa cauti, altu si altu, pentru ca vei primii o gramada de " papuci" in aceasta perioada, iar iubitii tai vor ramane cu cele pe care le vor lua de neveste iar tu cu perioada de glorie.
iubi7a_lui
Postat pe 16 Septembrie 2010 22:31
dragile mele nu va agitati asa tare...eu nu am zis ca sunt singura....am barbatul meu....de ceva vreme...si am mai avut si altii inaintea lui..pe care ..surpriza..nu i-am luat decat de la mama lor...nu de la altele...nu fac asta de obicei...nu sunt o amanta continuua...pur si simplu in ciuda ratiunii m-am indragostit de cine nu trebuia...atat
duchessed
Postat pe 17 Septembrie 2010 00:08
buna!
Am trait si eu intr-un triunghi d`asta si pe deoparte te inteleg,chiar dk poate af fi trebui sa te judec,n-am s-o fac pt k nu-mi sta in caracter sa-i judec pe altii,are cine s-o faca!
mi-am scris si eu offfu`,pe aici,si sfaturile primite m-au ajutat enorm....
(scriu pe scurt)
.....scumpul meu iubit(concubin) m-a inselat la greu cu cine apuca,vecine,''prietene''colege,in ochii lor eram o proasta,si eu,nah...mergeam cu nasu` pe sus,k vorba aia,eram DOAR yo ''nevasta'' lui....a avut o relatie cu o tipa din apropiere ap un an,bineinteles cand am aflat am innebunit,nopti nedormite,lacrimi,durerele,jale mareee,ce mai..Pe el....il durea undeva de durerea mea,simplu ''isi baga *n lacrimile tale''L-am iertat pt.k mi-a jurat ca termina toata povestea cu respectiva,au terminat,logic fericire mare ,daca a ramas tot langa mine,m-am gandit io....vezi doamne tot pe mine ma iubeste iar de ea si-a baut joc,hmmmm ce naiva am putut sa fiu,dabea dupa descoperit k defapt aia era maritata avea si-un copil de 10ani,aflase cumnata-su ceva si de teama unui scandal,au terminat tot...am ramas tot cu el...Timpul a trecut,pana cand,a aparut EA,bineinteles am aflat si de asta tot dupa vre`un an,de la sora mea,stia la randul ei dl iubitul ei..Si sti de ce nu m-a parasit pt ea...?...DIN MILA,asta era sentimentul lui pt mine,MILA,nimic mai mult....de iubire,nici nu se punea vorba,doar obijnuinta.......in fine,am hotarat acum ceva timp sa pun punct relatiei,am hotarat sa-l las sa-si vada linistit de drum,pt ce sa-l tin langa mine?Mai devreme sau mai tarziu tot pleca.Aveam o nunta in famile si l-am rugat sa mergem impreuna,pt.k toata lumea ma stia cu el,si sa scap de intrebari gen:unde ti-e iubitu` etc....dupa care urma sa-l ''las''sa-si ia zboru`,asa s-a si intamplat,am fost impreuna la nunta,ce pot sa spun...era fericit,nu mai cadea pe ganduri cum facea de obicei(probabil se gandea la ea)ii se vedea fericirea`n ochi,l-am rugat sa facem o poza impreuna,ma uit la ea,doamneeee...are o fatza,cu mainile`n buzunar,tist,plictisit,dabea astepta sa scape de mine...a plecat,ei au ramas impreuna,in mod normal e fericit langa ea...si pana la urma de ce sa fie nefericit langa mine,doar ca eu l-am cunoscut inaintea ei???Sa fie sanatosi,le doresc mult noroc,si-mi pare rau ca n-a avut curaj sa-mi zik tot adevarul EL,l-as fi lasat sa plece sa fie fericit....ma simt si acum penibil cand ma gandesc k era cu mine in pat cu gandul la ea si multe alte lucruri pe care le-am aflat ulterior,ex.k toata lumea stia de ei 2 si radea de mine pl spate,ca de ziua el i-a pregatit toata petrecerea,a dus-o la parintii lui acasa,k sora lui care,cik,imi era cumnata stia de toata povestea lor fel de fel de momente penibile..asta e,ii 'multumesc' pt mila!!!
Asa k draga,stai de vorba cu el,nu sti ce e intre el si iubita lui,de ce sta langa ea,ce fel de om este....si daca chiar te iubeste,spera sa fie unu tupeis,nu unu ''milos''k nu face altceva decat sa-si bata joc de 2suflete in acelasi timp,mai devreme sau mai tarziu decat UNA va castiga,nu se stie niciodata care,vezi atatea exemple...pana si nicolas sarcozzi s-a parasit nevasta pt amanta,asa k nu se stie niciodata ce ne rezerva viitorul si in ce plase putem cadea in 34/H.
....eu,am pierdut!
kudika318477
Postat pe 17 Septembrie 2010 00:14
De la: kudika318477, la data 2010-09-17 00:14:14buna!
Am trait si eu intr-un triunghi d`asta si pe deoparte te inteleg,chiar dk poate af fi trebui sa te judec,n-am s-o fac pt k nu-mi sta in caracter sa-i judec pe altii,are cine s-o faca!
mi-am scris si eu offfu`,pe aici,si sfaturile primite m-au ajutat enorm....
(scriu pe scurt)
.....scumpul meu iubit(concubin) m-a inselat la greu cu cine apuca,vecine,''prietene''colege,in ochii lor eram o proasta,si eu,nah...mergeam cu nasu` pe sus,k vorba aia,eram DOAR yo ''nevasta'' lui....a avut o relatie cu o tipa din apropiere ap un an,bineinteles cand am aflat am innebunit,nopti nedormite,lacrimi,durerele,jale mareee,ce mai..Pe el....il durea undeva de durerea mea,simplu ''isi baga *n lacrimile tale''L-am iertat pt.k mi-a jurat ca termina toata povestea cu respectiva,au terminat,logic fericire mare ,daca a ramas tot langa mine,m-am gandit io....vezi doamne tot pe mine ma iubeste iar de ea si-a baut joc,hmmmm ce naiva am putut sa fiu,dabea dupa descoperit k defapt aia era maritata avea si-un copil de 10ani,aflase cumnata-su ceva si de teama unui scandal,au terminat tot...am ramas tot cu el...Timpul a trecut,pana cand,a aparut EA,bineinteles am aflat si de asta tot dupa vre`un an,de la sora mea,stia la randul ei dl iubitul ei..Si sti de ce nu m-a parasit pt ea...?...DIN MILA,asta era sentimentul lui pt mine,MILA,nimic mai mult....de iubire,nici nu se punea vorba,doar obijnuinta.......in fine,am hotarat acum ceva timp sa pun punct relatiei,am hotarat sa-l las sa-si vada linistit de drum,pt ce sa-l tin langa mine?Mai devreme sau mai tarziu tot pleca.Aveam o nunta in famile si l-am rugat sa mergem impreuna,pt.k toata lumea ma stia cu el,si sa scap de intrebari gen:unde ti-e iubitu` etc....dupa care urma sa-l ''las''sa-si ia zboru`,asa s-a si intamplat,am fost impreuna la nunta,ce pot sa spun...era fericit,nu mai cadea pe ganduri cum facea de obicei(probabil se gandea la ea)ii se vedea fericirea`n ochi,l-am rugat sa facem o poza impreuna,ma uit la ea,doamneeee...are o fatza,cu mainile`n buzunar,tist,plictisit,dabea astepta sa scape de mine...a plecat,ei au ramas impreuna,in mod normal e fericit langa ea...si pana la urma de ce sa fie nefericit langa mine,doar ca eu l-am cunoscut inaintea ei???Sa fie sanatosi,le doresc mult noroc,si-mi pare rau ca n-a avut curaj sa-mi zik tot adevarul EL,l-as fi lasat sa plece sa fie fericit....ma simt si acum penibil cand ma gandesc k era cu mine in pat cu gandul la ea si multe alte lucruri pe care le-am aflat ulterior,ex.k toata lumea stia de ei 2 si radea de mine pl spate,ca de ziua el i-a pregatit toata petrecerea,a dus-o la parintii lui acasa,k sora lui care,cik,imi era cumnata stia de toata povestea lor fel de fel de momente penibile..asta e,ii 'multumesc' pt mila!!!
Asa k draga,stai de vorba cu el,nu sti ce e intre el si iubita lui,de ce sta langa ea,ce fel de om este....si daca chiar te iubeste,spera sa fie unu tupeis,nu unu ''milos''k nu face altceva decat sa-si bata joc de 2suflete in acelasi timp,mai devreme sau mai tarziu decat UNA va castiga,nu se stie niciodata care,vezi atatea exemple...pana si nicolas sarcozzi s-a parasit nevasta pt amanta,asa k nu se stie niciodata ce ne rezerva viitorul si in ce plase putem cadea in 34/H.
....eu,am pierdut!


S-o crezi tu ca ai pierdut.
Ti-ai castigat libertatea si mandria ta!
Te iubeste Dumnezeu si te-a scapat de un om care nu te merita.
Tu realizezi ca puteai sa ai de crescut si educat 1-2 copii si pe el sa-l doara-n cot?
DECI AI CASTIGAT, BRAVO!
stem_29
Postat pe 17 Septembrie 2010 00:33
De la: duchessed, la data 2010-09-17 00:08:54dragile mele nu va agitati asa tare...eu nu am zis ca sunt singura....am barbatul meu....de ceva vreme...si am mai avut si altii inaintea lui..pe care ..surpriza..nu i-am luat decat de la mama lor...nu de la altele...nu fac asta de obicei...nu sunt o amanta continuua...pur si simplu in ciuda ratiunii m-am indragostit de cine nu trebuia...atat


Felicitari ca ai barbatul tau, bine ca recunosti ca ai pe cineva si te-ai indragostit de altu, si bine ca te lauzi ca ai mai avut si alti...ok, te-ai indragostit, uita-l si stai cu barbatul tau, pentru ca celalat nu este al tau.Nu imi vine sa cred cum a ajuns lumea
iubi7a_lui
Postat pe 17 Septembrie 2010 00:37
De la: duchessed, la data 2010-09-17 00:08:54dragile mele nu va agitati asa tare...eu nu am zis ca sunt singura....am barbatul meu....de ceva vreme...si am mai avut si altii inaintea lui..pe care ..surpriza..nu i-am luat decat de la mama lor...nu de la altele...nu fac asta de obicei...nu sunt o amanta continuua...pur si simplu in ciuda ratiunii m-am indragostit de cine nu trebuia...atat

Ai dreptate, nu merita sa ne ' agitam" tu doar vroiai sa ne spui, nu sa ne intrebi:))
Scuza-ne pe toate ca am inteles gresit.
Vreau sa-ti spun un lucru........
In viata asta, chiar si dupa ce ne intemeiem familii si " avem barbatul meu" ca sa te citez, e posibil sa ne placa cineva......viata ne ofera de toate.
Insa de aceea avem moralitate, sa sitm sa punem in balans.........altfel toate am face ca si tine:)
Ne-am indragosti probabil de un tatic in parc cand suntem cu copiii la tobogan.
Cu asta eu cred ca m-am facut inteleasa:)
Ai toate sansele in viata sa fii tot pe locul doi:)
Succes.........eu nu ma mai " agit".
stem_29
Postat pe 17 Septembrie 2010 00:39
De la: iubi7a_lui, la data 2010-09-17 00:37:08
De la: duchessed, la data 2010-09-17 00:08:54dragile mele nu va agitati asa tare...eu nu am zis ca sunt singura....am barbatul meu....de ceva vreme...si am mai avut si altii inaintea lui..pe care ..surpriza..nu i-am luat decat de la mama lor...nu de la altele...nu fac asta de obicei...nu sunt o amanta continuua...pur si simplu in ciuda ratiunii m-am indragostit de cine nu trebuia...atat


Felicitari ca ai barbatul tau, bine ca recunosti ca ai pe cineva si te-ai indragostit de altu, si bine ca te lauzi ca ai mai avut si alti...ok, te-ai indragostit, uita-l si stai cu barbatul tau, pentru ca celalat nu este al tau.Nu imi vine sa cred cum a ajuns lumea


Tu-mi pari micuta, insa inteleapta:))
Citesc ceea ce scrii, sa stii.
stem_29
Postat pe 17 Septembrie 2010 00:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Destinul ne refuza? 31 De la: lilu_67 3 August 2011 11:55
CASATORIA INTRE O ROMANCA SI UN MUSULMAN. 7 De la: onucu 5 Octombrie 2010 22:02
Cadoul perfect pentru iubit 24 De la: Pufuletica 29 Mai 2013 13:32
buna tuturor fetelor dupa forum Imi caut Si eu O prietena 42 De la: oana84onutza 14 Martie 2010 00:57
...eu balanta ..el leu..???!!! 9 De la: El_Angelo 9 Iunie 2009 12:11