Setari Cookie-uri

el ramane cu ea si eu cu el in gand...??

De la: ela_angel, la data 2010-09-19 23:15:55sa-ti fie rusine pt cea ce faci!!din cauza unor fete ca voi,altele plang si sufera.altul nu puteai sa-ti gasesti?mai vrei si sfaturi... sfatul meu e sa nu mai incerci sa distrugi culpuri si vietile altora!si tine minte un lucru:
NU-TI POTI CLADI FERICIREA PE NEFERICIREA ALTUIA!!! asta e pt duchessed
Iarta-ma ca iti spun asta, dar gresesti! Sunt situatii si situatii!Nu poti judeca pe nimeni fara sa stii totul...Acest"tot' nimeni nu-l va sti! Cine posteaza cate ceva, orice tema de discutie, poate cere un sfat!Poate....are inima grea sau ii ploua in suflet si nu are pe nimeni alaturi sa-i ofere o mangaiere....Poate ca....si-ar dori un "prieten" alaturi, dar un prieten adevarat! E usor sa condamni pe cineva si.....e greu sa intelegi ASA ceva! Nimeni nu cred ca-si doreste astfel de stituatii!Nimeni nu vrea sa ia ce nu-i al lui, dar poate ca....Dumnezeu asa a dat!Poate asa e dat sa se intample! Fiecare avem parte de necazuri..... doar ca...nu sunt la toti la fel! Haideti sa-i fim alaturi in loc sa o condamnam! Fiecare are dreptul la viata si dreptul la decizie, oricare ar fi ea!
avallon
Postat pe 19 Septembrie 2010 23:51
Adica cum''distruge'' cupluri''???????????????/
............fata care ne-a cerut ajutorul,e un om la fel ca noi toti,nu-i o fiinta cu puteri supranaturale care ar putea distruge un cuplu,tipul de care s-a indragostit e un barbat cu:cap,creieri,neuroni.Cu o stapanire de sine,capabil sa-si dea singur seama de ce-i mai bine pt.el,ca nu vine sa-l rapeasca,ii pune pistolu`la tampla,si-l obliga s-o ia de nevasta.
Va inteleg frustrarile unora,dar....totusi..ganditi...nu fiti plante!!!
....Ca mie dk mi-ar fugi barbatu dupa cu*u alteia,n-as gasi-o pe ea vinovata,femeii i s-a dat apa la moara,si nah...a incercat,e dreptul ei sa vrea totul sau nimic!Pe mai departe,ramane la alegerea lui sa ramana cu cea pe care si-o doreste si-o cons.potrivita,
vb aia.....cainele nu pleaca de bine de acasa!
kudika313344
Postat pe 20 Septembrie 2010 00:25
multumesc....si de sustinerea de a continuua si de sfatul de a ma oprii.....sincer le consider la fel de bune...pentru ca nu stiu ce sa fac....e interesant sa vezi ca nu esti singura care pateste asta...desi in momentele alea in care suferi si speri chiar ai impresia ca numa tie ti se intampla asta in lumea toata....
abia astept sa va pot zice"fetelor s-a intamplat ceva" orice..ca a lasat-o,ca l-am lasat eu si nu ma mai gandesc...orice numa sa se intample ceva ca simt ca asa eu o sa cedez psihic...
duchessed
Postat pe 20 Septembrie 2010 00:54
De la: Barbie30, la data 2010-09-17 09:49:56
De la: duchessed, la data 2010-09-17 02:04:50cand am facut publica aici povestea mea am fost sigura ca o sa fiu criticata...am fost sigura ca o sa fie femeile din "tabara inselate".... care o sa imi aminteasca cat de naspa si de ultima speta sunt ca despart oameni....da e adevarat...nu ma simt bine...nu e firesc si stiu ca roata se intoarce.....dar noi vibram ...noi chiar ne iubim...si da poate sta cu ea din mila.....ca obijnuinta nu e ..nu sunt de mult...nu stiu de ce sta cu ea...as vrea sa ii citesc in suflet,dar tot ce ii pot citi e ce simte ptr mine...si mai presus de toate...e ceea ce simt eu...
in dragoste nu sunt legi...si nu e insurat ..nu are copii...nu iau sotul sau tatal nimanui....pur si simplu sunt indragostita de un om minunat...
si da vreau parerile voastre chiar daca sunt pro sau contra....vreau sa invat ...sa stiu....caut sa ma leg de orice...caut raspuns in orice....


Eu nu fac parte din tabara femeilor inselate(din cate stiu eu),dar asta nu inseamna ca iti spun bravooo
1.daca ai descoperit ca il iubesti si ca e minunat,de ce nu te desparti de sotul tau? asa ar fi mai corect,nu?
2.crezi ca el vrea sa se desparta de ea ca sa te ia pe tine?
3.te-ai gandit ca daca ramane doar cu tine,poate ca nu mai este la fel,poate se plictiseste repede si de tine?
4.daca nu vrea sa renunte la ea,ai de gand sa continui "relatia" asta?
5.ce frumos e cand esti cu el si suna ea,iar el ii spune "am fost putin prins cu treaba iubi,vin acum!" ?

1. nu am sot.nu ma despart pentru ca desi suna prostesc mi-e foarte frica de singuratate.nu e coresc sa stau doar pentru asta langa un om ..mai ales ca e un om care merita foarte multe,dar simt ca sunt cat de cat corecta pentru ca i-am spus ca nu il iubesc...deci el accepta situatia.
2.cred ca o sa isi ia inima in dinti si o sa se despata de ea pentru ca din cate stiu eu nu e deloc multumit de modul ei de a fi..aici e pb ca nu pricep de ce nu o face.
3.nu cred ca o sa se ploctiseasca de mine .la ea nu a fost vb ca s-a plictisit,el nu a cautat altceva a zis ca s-a consolat cu ideea ca ea e ok si nu o sa il lase si nu o sa il insele si siguranta asta ii da stabilitatatea pe care o cauta pentru casnicie si nu a mai vrut altceva (in mine nu vede decat frica de dezilizie)
4. nu am de gand sa continuui..daca o sa fie la fel sper sa am puterea sa ma retrag cat mai curand.
5. niciodata nu a vorbit cu ea la telefon cand a fost cu mine nici macar nu l-a sunat.
6. in concluzie?
duchessed
Postat pe 20 Septembrie 2010 01:13
De la: duchessed, la data 2010-09-20 00:54:34multumesc....si de sustinerea de a continuua si de sfatul de a ma oprii.....sincer le consider la fel de bune...pentru ca nu stiu ce sa fac....e interesant sa vezi ca nu esti singura care pateste asta...desi in momentele alea in care suferi si speri chiar ai impresia ca numa tie ti se intampla asta in lumea toata....
abia astept sa va pot zice"fetelor s-a intamplat ceva" orice..ca a lasat-o,ca l-am lasat eu si nu ma mai gandesc...orice numa sa se intample ceva ca simt ca asa eu o sa cedez psihic...



nu esti singura care pateste asta, fii sigura pt k barbatii sunt f nesimtiti (UNII).iar cel pe care il descrii aici e un nenorocit...biata fata, poate ea il asteapta acasa cu masa pusa si el se poarta cu ea ca si cum nimic nu s-ar intampla rau in relatia lor, ii spune ca o iubeste,poate isi fac si planuri de casatorie...e un exemplu doar.
Prin ce faci tu nu dovedesti ca esti desteapta, nu dovedesti ca esti mai isteata decat alte fete, dovedesti doar ca accepti sa lasi pe cineva sa isi bata jjoc de tine, deschide ochii?!
Chiar isi bate joc de tine pt k el pe iubita lui o pupa in fund si in fatza ta o vorbeste de rau,pt ca el stie ca vrea sex cu tine si prin ce ar putea sa te impresioneze? femeile se lasa impresionate de astfel de vorbe din pacate.gandeste-te ...tu si el ati avut inainte sa aiba ea cu el,o relatie? ? cred ca din cauza asta il consideri proprietatea ta, draga nu este proprietatea niciuneia, s-ar putea sa te trezesti ca ei ii promite marea cu sarea.nu stiu, dar nu ai respect pt tine sa accepti asta.
kudika322336
Postat pe 20 Septembrie 2010 07:57
1. nu am sot.nu ma despart pentru ca desi suna prostesc mi-e foarte frica de singuratate.nu e coresc sa stau doar pentru asta langa un om ..mai ales ca e un om care merita foarte multe,dar simt ca sunt cat de cat corecta pentru ca i-am spus ca nu il iubesc...deci el accepta situatia.
2.cred ca o sa isi ia inima in dinti si o sa se despata de ea pentru ca din cate stiu eu nu e deloc multumit de modul ei de a fi..aici e pb ca nu pricep de ce nu o face.
3.nu cred ca o sa se ploctiseasca de mine .la ea nu a fost vb ca s-a plictisit,el nu a cautat altceva a zis ca s-a consolat cu ideea ca ea e ok si nu o sa il lase si nu o sa il insele si siguranta asta ii da stabilitatatea pe care o cauta pentru casnicie si nu a mai vrut altceva (in mine nu vede decat frica de dezilizie)
4. nu am de gand sa continuui..daca o sa fie la fel sper sa am puterea sa ma retrag cat mai curand.
5. niciodata nu a vorbit cu ea la telefon cand a fost cu mine nici macar nu l-a sunat.
6. in concluzie?


Cui nu ii e frica de singuratate? tuturor ne e, dar asta nu ne da dreptul sa ne purtam atat de umil.poate actualului tau nu i-ai spus ca il iubesti pt ca nu sunteti de f mult impreuna si de asta a acceptat.
Nu se desparte de ea pt ca stie ca langa tine nu o sa se simta ca langa ea, are ea ceva ce tu nu ai sa ii oferi si un barbat, cand accepti o situatie si te culci cu el, te intalnesti pe ascuns e ca si cum ai accepta , el cand observa astea,ii place sa schimbe partenerele si se simte mare om important pe lumea asta .
"5. niciodata nu a vorbit cu ea la telefon cand a fost cu mine nici macar nu l-a sunat."---crezi ca el vrea sa fie deranjat cand face sex??a pacalit-o ca e pe undeva unde nu isi tine tel cu el,ca sa se poata desfasura, sa te convinga pe tine de atractia dintre voi, unica:))) PE BUNE, nu exista un viitor in ceea ce zici tu,mai bine ai suna-o pe iubita lui sa ii povestesti ce face, sa se desparta de nenorocit pt ca eu sunt sigura ca si ei ii spune aceleasi lucrurir ca si tie,diferenta e ca ea pare a fi unica din viata lui.
kudika322336
Postat pe 20 Septembrie 2010 08:09
as putea sa jur ca vorbesti de fostul meu prieten.
Vrei sa`ti spun ce s`a intamplat la mine, dupa ce s`a despartit de acea femeie cu care statea "din mila"??? Ea a devenit "amanta", se intalnea cu ea pe la spatele meu, desi noi deja locuiam impreuna:)))

Acum se plangea la ea, ca eu eram o femeie insuportabila, asteptand, desigur, ca ea sa`l consoleze.. ceea ce s`a intamplat pentru mai bine de un de zile...:)))

Desigur, mie imi spunea ca ea este nebuna si nu stie de ce il mai cauta si ca nu mai stie ce sa faca sa scape de ea. Sincer, un om de 2 lei(care cica sta cu una din mila, si se dezmiarda in bratele tale) ramene un om de 2 lei, nu o sa`l salvezi tu, nu o sa`l faci tu brusc sa devina o persoana morala , nu o sa`l schimbe iubirea ta!

E o poveste din care o sa iesi foarte dezamagita si bonus si cu un respect de sine foarte foarte scazut.Sunt sigura ca esti frumoasa, isteatza, sociabila , speciala, si ca vrei sa crezi ca tu vei fi exceptia. NU prea exista asa ceva, atata timp cat puterea asupra fericirii tale, o detine acel om. Cel mai bine spune`i ca s`a terminat intre voi si vezi cum reactioneaza, dar mai bine nu ai crede nimic din ceea ce`ti spune
dumitru9elena
Postat pe 20 Septembrie 2010 10:09
De la: dumitru9elena, la data 2010-09-20 10:09:44as putea sa jur ca vorbesti de fostul meu prieten.
Vrei sa`ti spun ce s`a intamplat la mine, dupa ce s`a despartit de acea femeie cu care statea "din mila"??? Ea a devenit "amanta", se intalnea cu ea pe la spatele meu, desi noi deja locuiam impreuna:)))

Acum se plangea la ea, ca eu eram o femeie insuportabila, asteptand, desigur, ca ea sa`l consoleze.. ceea ce s`a intamplat pentru mai bine de un de zile...:)))

Desigur, mie imi spunea ca ea este nebuna si nu stie de ce il mai cauta si ca nu mai stie ce sa faca sa scape de ea. Sincer, un om de 2 lei(care cica sta cu una din mila, si se dezmiarda in bratele tale) ramene un om de 2 lei, nu o sa`l salvezi tu, nu o sa`l faci tu brusc sa devina o persoana morala , nu o sa`l schimbe iubirea ta!

E o poveste din care o sa iesi foarte dezamagita si bonus si cu un respect de sine foarte foarte scazut.Sunt sigura ca esti frumoasa, isteatza, sociabila , speciala, si ca vrei sa crezi ca tu vei fi exceptia. NU prea exista asa ceva, atata timp cat puterea asupra fericirii tale, o detine acel om. Cel mai bine spune`i ca s`a terminat intre voi si vezi cum reactioneaza, dar mai bine nu ai crede nimic din ceea ce`ti spune


Incredibil....
kudika311399_silvia
Postat pe 20 Septembrie 2010 10:12
"1. nu am sot.nu ma despart pentru ca desi suna prostesc mi-e foarte frica de singuratate.nu e coresc sa stau doar pentru asta langa un om ..mai ales ca e un om care merita foarte multe,dar simt ca sunt cat de cat corecta pentru ca i-am spus ca nu il iubesc...deci el accepta situatia"

Sa ma ierte Dzeu,dar asta e frectie la un picior de lemn! Teama de singuratate e motivul pe care il invoci tu,dar el ascunde in spate cu totul altceva.O sa poti sa iei decizia corecta (in privinta barbatilor)atunci cand o sa fi impacata cu tine insuti,cand o sa ai mai multa incredere in tine,cand nu o sa-i mai alegi doar ca sa nu fi singura.
Barbie30
Postat pe 20 Septembrie 2010 10:46
Te inteleg prin ce treci,si eu am fost in situatia ta o perioada,cand am aflat ca are pe alta(concubina) am innebunit.Veneam dupa o relatie luunga,si m-am aruncat in bratele primului.Erau impreuna de fff mult timp,o insela la greu,cu cine apuca,nu rata nimic.Tipa era o fata destul de cumintica,fusese primul ei prieten,primul care a sarutat-o,iti imaginezi era innebunaita dupa el....si el.....Inainte de a fi cu mine a mai avut o relatie ''extra''cu o fata din zona lui,de aproape 1an jumate,va dati seama cand a aflat iubita lui cea fost in sufletul ei,biata,dar lui nu i-a pasat,m-a acaparat si pe mine..dupa ce l-am descopeir,am mai dus-o asa cateva luni,eram prea indragostita,insa niciodata nu i-am cerut sa renunte la ea,dimpotriva el mai batea apropouri din cand in cand iar eu schimbam subiectul de fiecare data,cu toate ca as fi vrut din tot sufletul,ceva ma oprea....nu era un om de incredere..poate dk as fi fost prima cu care si-ar fi inselat iubita,as fi incercat,dar el nu rata nici ''papushica''avea in sange asta...
Si acum ma intreb ce poate fi in capul unor oameni ca astia,au ''proasta lor''acasa,si mai pescuiesc din cand in cand cate-o fraierica...Astia`s gunoaie,lasa prea multa durere in suflet!
....poate la mine doar a tinut,un pic acolo,trebuie sa zic k s-a purtat exemplar,n-am ce sa-i reprosez...dar pe prima ''amanta''a iubit-o sincer,stiu asta de la el,vb foarte frumos de ea,o cun.toti prietenii lui si CHIAR era ff respectata de toti,n-am ramas imp.din div.mot.(poveste lunga.......)
Ideea e ca,pe ''nevasta-sa''n-o mai iubeste,si cu toate asta,o tine langa el,DE CE???Nu stiu,in reindragosteala nu cred:))))))) vb pe mess si-mi crede id-uri de ''gagici'',la mare a fost cu alta,nu decurand im povestea ce i-a facut in fata blocului,cand l-a enervat si i-a turnat o sticla de cola-n cap,plus jigniri,loviri etc.....si totusi e tot cu ea.dc?.....intrebari fara raspuns.......Probabil asa sunt UNII,sa vad ei viatza,sau as vad ei.....FEMEIA...poate suna....misogin...dar noi femeile avem mai multe calitati decat barbatii,si n-ar trebui sa scceptam atatea umiliri din partea lor,cu cat accp.mai mult cu atat vom parea niste proaste.
Eu iti doresc numai bine!!!Nu stiu ce fel de om e iubitul tau,poate e un exemplar mai bun...Lasa-l sa-si rezolve problemele cu iubita lui(saraca)si dupa ce i-a o decizie sa te caute,da-i un timp...daca ramane tot cu ea,asta e......sunt atatia baieti liberi,poate acum unu se gandeste la tine,asteptand o mica atentie.Asa ca nu e nici o trauma,stai linistita!!!
....oricum,iti doresc succes!!!
kudika322371
Postat pe 20 Septembrie 2010 14:30
De la: ela_angel, la data 2010-09-19 23:15:55sa-ti fie rusine pt cea ce faci!!din cauza unor fete ca voi,altele plang si sufera.altul nu puteai sa-ti gasesti?mai vrei si sfaturi... sfatul meu e sa nu mai incerci sa distrugi culpuri si vietile altora!si tine minte un lucru:
NU-TI POTI CLADI FERICIREA PE NEFERICIREA ALTUIA!!! asta e pt duchessed


Ba, sa avem iertare! Nu din cauza ei sau a celor ca ea, altele plang si sufera. Ci din cauza alora de langa ele, pe care i-au transformat in icoane, in idoli si pe care doar ii sterg de praf si ii tin in puf. Si cu cat e mai cocosata in fata stapanului, cu atat urla mai tare "Sa te arda focul de amanta!" Ca altfel, lui iubi nu-i zice nici pas...

Cat despre nefericire? Care , unde? Ca de-ar fi nefericita langa el.. l-ar parasi.
rashela
Postat pe 20 Septembrie 2010 14:47
Cati ani ai???
............sunt curioasa,asa gandeam si eu la 16ani....
sti ce e cel mai trist???
ca desi suntem in sec XXI,mai sunt femei care merg pe premiza:
-Doar amanta e de vina
-Ce dak ma inseala,tot la mine se intoarce
-Stau cu el pt.copii,ce daca ma bate,ma injura,ma inseala
-Toti barbatii inseala!!!
...........pai `ai sa-i acceptam asa,ajungem la 40ani,sa ne jelim ''VAI CE SOARTA CRUNTA AM AVUT!!!''
kudika322371
Postat pe 20 Septembrie 2010 14:59
Nimic mai adevarat. AL MEU, AL EI etc. Ai act de proprietate asupara cuiva?? Nu. Doar nu e un obiect. Atunci??? Fiecare e liber, nimic nu dureaza o vesnicie, daca DOI isi doresc aceleasi lucruri si o viata impreuna, nu-i desparte nimic. Altfel, degeaba tot il pazesti, il ,,protejezi'' de atacurile altora, (ale femeilor lipsite de moralitate cum se spune pe aici) vezi sa nu fie ceva copil cretin care nu-si poate tine slitul inchis, saracul de el...
mary_camy
Postat pe 20 Septembrie 2010 15:05
De la: camelia_ciurdar, la data 2010-09-20 15:05:50Nimic mai adevarat. AL MEU, AL EI etc. Ai act de proprietate asupara cuiva?? Nu. Doar nu e un obiect. Atunci??? Fiecare e liber, nimic nu dureaza o vesnicie, daca DOI isi doresc aceleasi lucruri si o viata impreuna, nu-i desparte nimic. Altfel, degeaba tot il pazesti, il ,,protejezi'' de atacurile altora, (ale femeilor lipsite de moralitate cum se spune pe aici) vezi sa nu fie ceva copil cretin care nu-si poate tine slitul inchis, saracul de el...
sa nu poftesti femeia sau barbatul alteia ca te bate cel de sus......si n-o sa-ti mearga bine .....
kudika029282
Postat pe 20 Septembrie 2010 17:20
NU o mai condamnati atata! Habar nu aveti ce este in sufletul ei!!!Normal ca ratiunea ii spune sa se opreasca, dar inima ei vrea altceva...Nimanui nu ii place sa fie a doua spita de la caruta!!! Si daca stam bn sa ne gandim de ce sa nu lupte pt ce vrea,chiar daca poate nu e bn.Oricum ar fi, una dintre cele doua va suferi, el este singurul vinovat de toate. Mai bn sa regrete ceva ce s-a intamplat decat sa regrete ca nu a incercat sa lupte pt ceea ce iubeste.Poate cele care sunt de partea opusa ma vor condamna si pe mine (si eu traiesc aceeasi poveste si nu sunt eu cea vinovata - spun asta pt ca el a fost cel care m-a cautat, ma cauta si ma va cauta in continuare, desi intre noi au avut loc mii de discutii in care a fost pus sa alega una dintre noi). Si va spun sincer ca nu o face pentru a obtine doar o aventura...exact cum a spus cineva~ Cainele nu pleaca acasa de bine ce ii este~undeva este o problema intre ei, insa cred ca barbatii merg pe ideea de a nu da pasarea din mana pe cioara de pe gard.
Sa va mai marturisesc inca ceva...
Este a doua oara cand mi se intampla asa ceva. Prima data l-am pierdut definitiv pentru ca nu am fost in stare sa lupt pentru el.Singurul lucru ce l-am putut salva pentru amandoi este o buna prietenie, sentimentele s-au dovedit a fi reciproce.Asa ca toate au un scop si daca e sa fie al tau il vei avea cu siguranta.LASA LUCRURILE SA VINA DE LA SINE!!!
PT CEA CARE SUSTINE CA NU ITI POTI CLADI FERICIREA PE NEFERICIREA ALTUIA- te intreb ?? oare el este fericit in relatie daca isi cauta in alta parte?????
kudika315605
Postat pe 20 Septembrie 2010 20:03
Nu pot sa cred ce scrieti....... .Ai avut o relatie serioasa cu un baiat si sa fi inselata?ai habar cum te simti cand aflii ca exista o amanta?ai macar vaga idee ce se intampla in sufletul "iubitei" oficiale?nu pot sa cred.....cand o sa te aflii intr-o situatie diferita de a fetei care a scris atunci sa incerci sa dai si sfaturi,nu sunteti singurele persoane pe care le judeca lumea,si cel care vrea si o iubita si o amanta este foarte criticat numai ca el nu va avea niciodata curajul sa apara pe un site sa scrie "povestea lui de dragoste cu o iubita si o amanta".nimeni nu intelege ce este in mintea barbatilor si voi cele care faceti asa ceva sunteti niste victime sau cel putin asa vrei sa para.....nu suntem in masura sa va judecam noi dar sunteti pur si simplu mai mult decat indraznete sa nu folosesc alte cuvinte.noi nu va vom intelege pana nu o sa ni se intample ce vi sa intamplat voua(Doamne fereste) iar voi nu veti intelege niciodata ce este in inima unei fete inselate care si-a vazut de linistea ei.si daca el este fericit nu avem noi de unde sa aflam si sunt convinsa ca el se plange fetei care a scris mesajul ca nu este fericit si ca vrea altceva,ca poate o vrea pe ea dar de ce nu afce pasul cel mare?de ce nu renunta la cealalta in favoarea povestitoarei?nu poti sa stii ca fata de acasa care il asteapta sa vina de la "amanta" este in neregula? un barbat are mai mult curaj sa renunte atunci cand vede ca este nefericit langa iubita si isi poate cladi fericirea langa o alta asa ca nu va mai victimizati ca nu am sa va inteleg niciodata,si apoi fata mai si scrie ca si ea are iubit si ca nu este singura asa ca........nu mai inteleg ce aveti in cap......fara sa jignesc dar.........
kudika320938
Postat pe 20 Septembrie 2010 20:20
si va mai intreb ceva.......ati stiut de la bun inceput in ce va bagati?ca EL are deja o iubita?????????
kudika320938
Postat pe 20 Septembrie 2010 20:42
ti'ar placea sa fii in locul celeilalte? ia de aici tema de meditat, pana data viitoare cand vine printu tremurand
sycorax
Postat pe 20 Septembrie 2010 23:41
De la: sycorax, la data 2010-09-20 23:41:42ti'ar placea sa fii in locul celeilalte? ia de aici tema de meditat, pana data viitoare cand vine printu tremurand


Tu si cele care tot puneti intrebarea asta, chiar credeti ca toate femeile accepta sa fie inselate? De ce ar trebui sa fie in locul celeilalte? De ce ar trebui sa i se intample si ei la fel?
rashela
Postat pe 20 Septembrie 2010 23:55
Niciodata sa nu spui niciodata... nu poti sa stii ce iti rezerva viata...stiti ce imi place pe forumul asta ca va agitati aiurea toate.Fata a cerut un sfat si voi aruncati cu bolovani in ea.Sunt oameni care fac lucruri mult mai grave si nu mai sunt judecati atat de mult.Oricum tot ce facem in viata asta nu ramane neplatit...Cum ne-o fi scris la fiecare...
kudika315605
Postat pe 21 Septembrie 2010 01:14
Si apropo eu nu ma simt jignita de nimeni, pentru ca nu am facut niciun rau la nimeni.Ati intelege mai multe daca as pov tot, dar in mare va pot spune ca nu am luat barbatul nimanui. El singur cauta altceva.Nu sunt casatoriti, au doar o relatie de cateva luni atata tot.Si puteti sa stati linistite cele care se simt inselate, am fost si in postura asta, dar am considerat ca nu am fost ceea ce au cautat cei care m-au inselat.Nu poti sa obligi un om sa te iubeasca sau sa stea cu tine doar din obligatie, ba mai mult sa condamni ca ti l-a furat cineva. Pur si simplu nu a fost sa fie, sau nu te-a iubit suficient ca sa ramana si invers pt cele pe care le considerati voi amante.
In viata asta trebuie sa invatam sa si pierdem.Cred ca e mai bn sa acceptam o infrangere decat sa aruncam cu noroi si cu vorbe aiurea in oameni.Oricum fiecare va face tot ce stie si ce il va duce capul, fie ca e bn sau rau.
kudika315605
Postat pe 21 Septembrie 2010 01:31
De la: kudika315605, la data 2010-09-21 01:31:19Si apropo eu nu ma simt jignita de nimeni, pentru ca nu am facut niciun rau la nimeni.Ati intelege mai multe daca as pov tot, dar in mare va pot spune ca nu am luat barbatul nimanui. El singur cauta altceva.Nu sunt casatoriti, au doar o relatie de cateva luni atata tot.Si puteti sa stati linistite cele care se simt inselate, am fost si in postura asta, dar am considerat ca nu am fost ceea ce au cautat cei care m-au inselat.Nu poti sa obligi un om sa te iubeasca sau sa stea cu tine doar din obligatie, ba mai mult sa condamni ca ti l-a furat cineva. Pur si simplu nu a fost sa fie, sau nu te-a iubit suficient ca sa ramana si invers pt cele pe care le considerati voi amante.
In viata asta trebuie sa invatam sa si pierdem.Cred ca e mai bn sa acceptam o infrangere decat sa aruncam cu noroi si cu vorbe aiurea in oameni.Oricum fiecare va face tot ce stie si ce il va duce capul, fie ca e bn sau rau.


aici iti dau dreptate !
coldwind
Postat pe 21 Septembrie 2010 07:49
Inteleg ce zici si ai dreptate. Dar eu nu sfatuiam pe nimeni sa ravneasca sau sa se ambitioneze sa ia barbatul de la alta. Nici gand. Nu e bine sa-ti asumi tu rolul de salvatoare al lui ,,daca'' el chiar a dat-o in bara in relatie sau in casnicie. Sa-si rezolve singur problemele. ( Asta ptr fetele care ziceau ca sunt in situatia asta ). Dar in general unui barbat implicat intr-o relatie de durata sau casatorit ii lipseste doar NOUL, nu e chinuit acasa asa cum pare, bine, or fi exceptii rare si aici e buba ca toate vrem sa credem ca suntem exceptii. Am fost in situatia asta, stiu ce vorbesc, cand am aflat ca e casatorit nu m-au interesat ,,povestile'' lui, am rupt orice lagatura. Cum poti avea incredere in astfel de om? Daca eram eu sotia, facea la fel.

Dar nici sa nu ne amagim ca daca azi e ,,AL MEU'' poate fi vesnic, daca eu sunt iubita oficiala/sotia, gata, ma culc pe o ureche, toata lumea trebuie sa ma protejeze. Cum ziceam, suntem fiinte libere. Nu incatusati pe nimeni si nu va pleca. Am fost si in situatia asta. L-am iubit, m-am dedicat, am fost devotata dar cumva mi-a scapat, uite s-a plictisit si a plecat. Am suferit cumplit dar am mers mai departe. Nu-i capat de lume.

Sa fiti iubite asa cum meritati si sa nu va multumiti cu mai putin NICIODATA!!!

Va pup
mary_camy
Postat pe 21 Septembrie 2010 08:59
da....traiti in continuare la unison*
cobra_dm
Postat pe 21 Septembrie 2010 09:03
in general ar trebui sa invatam din greselile noastre si daca un barbat este las intreaba-l daca tot cauta "altceva" de ce nu renunta la relatia actuala............adica nu stiu voi cele care sunteti cu asa barbati nu va puneti intrebarea asta?ar trebui sa nu va lasati folosite de ei,unii nu stiu ce este aia MILA .......
kudika320938
Postat pe 21 Septembrie 2010 13:19
De la: rashela, la data 2010-09-20 23:55:04
De la: sycorax, la data 2010-09-20 23:41:42ti'ar placea sa fii in locul celeilalte? ia de aici tema de meditat, pana data viitoare cand vine printu tremurand


Tu si cele care tot puneti intrebarea asta, chiar credeti ca toate femeile accepta sa fie inselate? De ce ar trebui sa fie in locul celeilalte? De ce ar trebui sa i se intample si ei la fel?


nu toate femeile accepta sa fie inselate, dar cand ea permite sa se intample asta altei femei care poate nu stie cu ce fel de om se ia de mana, este foarte posibil sa o pateasca si ea. It's bad karma.
Ar trebui sa fie in locul celeilalte ca sa vada cum e si
ar trebui sa i se intample ca sa se invete minte
sycorax
Postat pe 21 Septembrie 2010 16:13
De la: sycorax, la data 2010-09-21 16:13:31
De la: rashela, la data 2010-09-20 23:55:04
De la: sycorax, la data 2010-09-20 23:41:42ti'ar placea sa fii in locul celeilalte? ia de aici tema de meditat, pana data viitoare cand vine printu tremurand


Tu si cele care tot puneti intrebarea asta, chiar credeti ca toate femeile accepta sa fie inselate? De ce ar trebui sa fie in locul celeilalte? De ce ar trebui sa i se intample si ei la fel?


nu toate femeile accepta sa fie inselate, dar cand ea permite sa se intample asta altei femei care poate nu stie cu ce fel de om se ia de mana, este foarte posibil sa o pateasca si ea. It's bad karma.
Ar trebui sa fie in locul celeilalte ca sa vada cum e si
ar trebui sa i se intample ca sa se invete minte


stai linistita ca mi s-a intamplat..am fost logodita cu un baiat si m-a inselat...dar l-am lasat...si sincer stiu exact de ce m-a inselat...stiu exact ce a cautat in alta parte...nu a fost vina mea ca nu i-am oferit...a fost norocul lui ca a gasit in alta parte...si acum e fericit..
prietena celui de care sunt indragostita accepta situatia pentru ca eu zic ca stie de mine....cand ma intalnesc cu el ma intalnesc in locuri publice(nu prin moteluri cum au impreisa cele care ma judeca atat) si de cele mai multe ori el e insotit de prietenii lui.....asa ca mi-e greu sa cred ca nu a ajuns nimic la urechile ei mai ales ca au prieteni comuni..iar noi in public ne comportam exact ca un cuplu...
si stiu de la multa lume cum se poarta ea cu el ...asa ca daca eu permit sa"i se intample asta" e pentru ca nu simt ca ceva din ce fac eu ar putea sa o faca sa sufere...nu i-l iau...nu ii zic las-o ...nu ii zic alege-ma pe mine....nu il caut..pur si simplu il iubesc pentru mine si de putine ori cand ne intalnim...il iubesc si uitandu-ma la el in ochii sau tinandu-l de mana....atat
fetelor nu sunt o scorpie...sunt exact ca voi toate...un om normal cu sentimente cat se poate de normale...am avut nenorocul sa ma indragostesc de el...asta nu ma face fericita ...desi eu asa stiam ca tre sa fi cand esti indragostita...deci sunt ghinionista care sufera si iubeste pe cine nu trebuie( sau poate cand nu trebuie..)nu o scorpie care i-a barbatul cuiva.....
duchessed
Postat pe 21 Septembrie 2010 16:36
ti'am citit postul si te inteleg pe jumatate. imi dau seama ca esti orbita de iubire dar incearca sa vezi din perspectiva. nu vrea nimeni sa'ti puna bete in roate, insa rebuie sa stii ce cu te joci. nu sa plangi dupa. daca ai incredere totala in el si in faptul ca va renunta la ea curand, go for it! tot ce'ti doresc e sa nu fii amagita de niste vorbe dulci si sa suferi mult timp asteptand ceva ce nu va veni probabil.

noi iti uram succes
sycorax
Postat pe 21 Septembrie 2010 17:31
foarte bine, sa planga pana sare camasa de pe ele..., daca-s proaste
kudika106534
Postat pe 21 Septembrie 2010 18:54
pentru ce sa plangi daca te inseala??? cred ca numai si numai din prostie sau... daca esti schioapa, chioara, muta s.am.d
daca te inseala sa se duca departe, nu cred ca mai poti avea incredere in acea persoana, sau ar trebui sa ai suficienta mandrie sa-i arati usa..duca-se, nu sa dai cu piatra in cealalta ca doar nu l-o fi luat cu forta
multa minte si mandrie de sine le mai trebuie unor femei...nu-i de mirare ca le inseala sotii, bine le fac
kudika106534
Postat pe 21 Septembrie 2010 19:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de la o iubire inocenta la o relatie care se cheama clandestina... 19 De la: elle26 24 Iulie 2009 18:53
Credeti ca e normala aceasta femeie? 17 De la: rumburak_rumburak 26 Ianuarie 2016 18:58
am o intrebare 26 De la: greierash_is_back 3 Februarie 2011 13:56
Exista un loc unde poti fi iubita si dorita! 25 De la: greierash_is_back 2 Decembrie 2009 15:07
ce ar trebui sa fac? 5 De la: steffy91 4 Decembrie 2009 17:17